kort MERKTAPP -40% is heel gewoon... POLITIE RAPPORT Prijs-infolijn 4126180 COSMOS m f Inbreker aangehouden ONBEPERKT GOLFEN Maaspost Heineken Jazz-Night hoogtepunt li Onder grote belangstelling Rommelmarkt Herhaling Vienne- programma Twee keer dronken Vrijwilligers gevraagd als wijgaan rekenen bent upas echtvoordeliguit 1 m 69,50 per maand Mannenkoor in Grote Kerk Wanneer elke seconde telt Bingo Poppen maken Mis de boot niet Inboedel weg SCHIEDAM - Eind September starten er verschillende taalcur- jsussen in Kluphuis Oost in de Galileistraat 86. Belangstellen- den kunnen hiervoor inschrijven. Poppen maken Uit balans? Wordperfect Botsing Auto's bevuild TAPIJT GORDIJNEN Inbraak Zelf brand geblust Politie vangt hondje op SCHIEDAM - Na negen dagen Brandersfeesten, werd het festijn zondag- avond knallend uitgeluid met een groots vuurwerk vanaf het Stadskantoor. Kermistenten worden af- gebroken, scherven opge- ruimd en de organisatie maakt zich al weer op voor het volgend jaar. De elfde Brandersfeesten kunnen in ieder opzicht als uitermate geslaagd de boe- ken in. Het afgelopen week end, met als hoogtepunten de HeinekenJazz-Night, de Zondagsmarkt en het vuur werk heeft daar zeker een grote bijdrage aan geleverd. FT SCHIEDAM - De eerste be- tonnen paal van de Liduina basiliek is geslagen. Dit his- torische gebeuren vond vori- ge week plaats, op maandag 19 September, onder leiding van de nieuwe bisschop, Mgr. Drs. A.H. van Luyn s.d.b. en burgemeester Drs. R. Scheeres. De oude fundering van de ba siliek bestond uit houten pa- len, die wegens de verlaging van de grondwaterstand droog geworden en als spons waren. Hierdoor vond ver- zakking plaats en scheurden de muren en plafonds. Stuk- ken van het gewelf raakten los en een deel van de kerk is buiten gebruik gesteld. De nieuwe fundering van be- tonnen palen zal waarschijn- lijk eind 1995 gereed zijn, waarna de rest van de basi liek gerestaureerd zal wor den. Deze restauratie gaat onge veer veertien miljoen gulden kosten en wordt-al tien jaar lang voorbereid. Aan het be gin van dit jaar kreeg de basi liek een subsidie van 8,1 mil joen toegewezen. Genoeg om te starten met de restauratie, maar niet genoeg om het af te maken. Een grootse inzame- lingsaktie werd op touw ge- zet om deze basiliek uit 1881 te redden. Alle Schiedam- mers kregen een folder in de bus. Daarin werd de noodza- kelijkheid van de restauratie uitgelegd en om een bijdrage gevraagd. Omdat de basiliek sinds 1980 op de Monumentenlijst staat, heeft de Rijksdienst Monu- mentenzorg 1,3 miljoen gul den toegewezen aan deze be- roemde blikvanger. Ook het Bisdom Rotterdam, de Paro- chie en de Gemeente Schiedam hebben een bijdra- ge geleverd aan de restaura- tiekosten. De volledige restauratie van de basiliek zal waarschijnlijk eind 1998 voltooid zijn. bij Free Golf in Vlaardingen Woensdag 28 September 1994 MAASPOST SCHIEDAM XQ7.53 (Plus De cursus Frails voor beginners -wordt elke dinsdagavond van 20.30 uur tot 22.00 uur aangeboden en kost flOO voor 20 lessen. Mensen met een Rotterdampas betalen f80. De cursus bestaat niet alleen uit les sen, maar ook uit huiswerk. Daar- •voor wordt het tekst- en werkboek rgebruikt, dat 171.50 kost. De cursus Frans voor gevorderden is ook op dinsdagavond en kost het- szelfde als de beginnerscursus. De lessen zijn echter van 18.45 uur tot 21.15 uur. Ook hiervoor wordt een tekst- en werkboek ter waarde van 171.50gebruikt. De cursussen Spaans voor begin ners en gevorderden worden op maandagavond gehouden en kosten elk f 100 voor 20 lessen. Mensen met een Rotterdampas betalen f80. De beginners krijgen les van 20.30 uur tot 22.00 uur en de gevorderden ivan 19.00 uur tot 20.30 uur. Het les- en werkboek kost f72.75 per cursus. Op donderdagavond van 18.45 uur tot 20.15 uur wordt de cursus En- gels voor beginners aangeboden. Het leer- en werkboek kost f53 en de cursus f 100. Mensen met een Rotterdampas betalen f80. Engels .'voor gevorderden wordt van 20.30 uur tot 22.00 uur op donderdag avond aangeboden. De cursus en het leer- en werkboek kosten het- 'zelfde als voor de beginnerscursus. Voor meer informatie bel 473 54 35. SCHIEDAM In oktober start een cursus karakterpoppen maken in Kluphuis Oost in de Galileistraat 86. Mensen die een klein beetje met naald en garen overweg kunnen worden gedurende 8 lessen geleerd om met restjes stof. nagellak, make up, oude panties en sieraden. een heks. een stroper, een oud mannetje of een oud vrouwtje te maken. Het basismateriaal voor het vormen van het hoofd, het lijf en de handjes zijn bij de cursusprijs van f48 inbe- grepen. SCHIEDAM - Recreatievereniging Beneluxflat, Chopinplein 13e etage organiseert op zondag 2 oktober a.s. vanaf 13.00 tot 17.00 uur een gezel- lige rommelmarkt. Toegang gratis. SCHIEDAM - Begin juli waren de Big Band Schiedam en de funk rock band Dorit Lose Your Head te gast in Vienne. Dat is een van de part- nersteden van Schiedam. Radio Schiedam reisde mee naar Frankrijk en maakte opnames, die in juli zijn uitgezonden. Op donderdag 29 en vrijdag 30 September worden die opnames herhaald. steeds van 17.00 - 18.00 uur. Radio Schiedam is te ontvangen op: 106.7 in de ether en op 96.1 van het Schiedamse kabel- net. De cursus is elke woensdag van 9.30 uur tot 11.00 uur. Belangstel- lenden kunnen 473 54 35 bellen voor meer informatie. SCHIEDAM - Voor vrouwen tus- sen ongeveer 25 en 35 jaar die zich 'uit balans' voelen, start op 25 okto ber in Kluphuis Oost een cursus van 12 weken in samenwerking met de Schiedamse Vrouwenemancipatie Organisatie. Deze cursus, voor vrouwen die zich nutteloos, gespannen of ontevreden voelen. heeft ten doel om steun te verlenen en veranderingen voor te stellen, waardoor de vrouwen meer plezier krijgen in het leven. De cursusbegeleidster, Marianne Klop. blikt terug op het verleden van de cursusgangsters, bespreekt het heden en de toekomst en onder- neemt stappen om positieve veran deringen teweeg te brengen. Er kunnen slechts 8 tot 10 vrouwen aan de cursus deelnemen en daarom zal er voor de aanvang van de cur sus een klein voorgesprek plaatsvin- den met de vrouwen die zich aan- melden. De cursus kost f25 en wordt elke dinsdagochtend van 9.30 uur tot 11.30 uur gehouden. In de cursus prijs is een kopje koffte of thee in- begrepen. Kinderopvang is moge- lijk voor kinderen van 0 tot 4 jaar en kost fl per dag. Voor meer informa tie bel Til Berg op telefoonnummer 473 54 35 of Marianne Klop op te lefoonnummer 473 45 45. SCHIEDAM - Op woensdag 5 okto ber start de cursus Wordperfect 5.1 voor beginners. De cursus bestaat uit tien lessen en kost f 185. Het cursusboek kost f20. De cursus vindt elke woensdag van 20.30 uur tot 22.00 uur in Kluphuis Oost plaats (telfoonnummer 473 54 35) of van 18.30 uur tot 20.00 uur in Kluphuis Zuid (telefoonnummer 426 72 97). SCHIEDAM - Een 23-jarige Schiedammer die te diep in het glaasje had gekeken werd aange- houden op de Singel en kreeg een rijverbod van twee uur. Hij belde vervolgens zijn vriend. een 19-jari- ge man uit Rotterdam, om hem op te halen van het bureau. Deze kwam. negeedr een aantal verkeersborden en bleek eveneens beschonken te zijn. Verder bleek hij ook niet in het bezit van een rijbewijs te zijn. SCHIEDAM - Het Unicef comite wil zijn verkoop- en voorlichtings- activiteiten vergroten en zoekt daar om enthousiaste vrijwilligers. Voor meer informatie kan men zich wen- den tot Mevrouw R. Durenkamp, tel.4261768 SCHIEDAM - Op de Gildeweg botsten vrijdagmorgen omstreeks 08.15 uur twee fietsers. Een 40-jari- ge bewoonster uit Vlaardingen liep licht letsel op en is in het Holy zie- kenhuis behandeld. Zij stuurde de onbekende scholier tegen wie zij botste weg. omdat hij anders te laat op school zou komen. SCHIEDAM - Door een gescheurde Levering door j heel Nederland Coolsingel 60 3011 AE Rotterdam Beursgebouw "Idl. 010 4126180 Fax 010 - 4126157 slang van een hydrolische leiding spoot vrijdagmorgen ongeveer 25 liter hydroliek-olie in de Nieuw Ma- theneserstraat. Zes auto's werden bevuild met dp olie en ongeveer 30 m2 grond werd vervuild. Het ver- antwoordelijke bedrijf ruimt de olie op en graaft de grond af. De eige- naars van de auto's kregen het ad- vies om de auto's te wassen. SCHIEDAM - Bij bewoners aan de Borodinlaan werd verleden week voor de tweede keer deze maand in- gebroken. Op de nacht van zaterdag tot zondag werd er via de achterdeur ingebro- ken.terwijl de bewoners thuis wa ren. Er worden sieraden vermist. SCHIEDAM - Zondagnacht om streeks 02.00 uur werd een bewoner aan de Poortugaalsestraat wakker van een brandlucht. Bij nader on- derzoek bleek zijn brievenbus met een brandende lap. gedrenkt in ben zine. in brand gestoken te zijn. De bewoner heeft de brand zelf geblust. SCHIEDAM - Maandagmorgen omstreeks 05.00 werd een verloren hondje door een surveillance-auto in de Van Swindensingel opgepikt. Volgens een inzittende van de auto sprong het hondje rillend van de kou en met tranen in zijn ogen in de wagen toen de deur werd geopend. Het hondje is met de dierenambu- lance naar het asiel gebracht. Knallende afsluiting elfde Brandersfeesten Tijdens de Heineken Jazz-Night was het in diverse cafeetjes als vanouds gezellig druk. Alles wat zich maar enigszins met horeca be- zighield had zijn best gedaan een prima jazz-artist, combo of ensem ble op de been te brengen. De con- curentie was zwaar en daarom be- sloot menig bezoeker tot een kroe- gentocht in plaats van zich te bin- den aan een artiest. Door het goede weer kon men de gezelligheid letterlijk en figuurlijk op straat vinden. zodat daar ook menig bierglas sneuvelde. Geluk- kig was alles weer op tijd schoon voor de Zondagsmarkt die vanaf 13.00 uur op het programma stond en waarvoor weer genoeg belang- stelling was vanuit alle hoeken en gaten van de Rijnmond. Ook dit jaar was gezelligheid weer troef op de markt met ruim 200 kramen. Op de Hoogstraat en in de Lange Kerkstraat was er van tijd tot tijd geen doorkomen aan maar mede door het mooie weer bleef de goe de sfeer gehandhaafd. Na het win- kelen streek menigeen neer op een van de gezellige terrasjes in het centrum, alwaar men kon genieten Tijdens de zondagsmarkt had zelfs een standhouder zich helemaal als indiaan uitgedost. van allerhande muziek. Kosten noch moeite waren ge- spaard om van deze dag een muzi- kale knaller te maken. Op het po dium bij de Koemarkt trok dan ook een keur aan bekende artisten voorbij, waaronder de Volendam- se zanger Piet Veerman en de ex- drukwerker Harry Slinger. De op- tredens werden luister bijgezet door de band Footloose, die zich- zelf wederom overtrof. Een scala aan covers werd op magistrale wij- ze vertolkt en viel bij het publiek duidelijk in de smaak. Ook cafe de Unie had weer een 'winner' in huis. De Schiedamse formatie 'Volume Time' hield de gemoederen nog lang bezig na hun spetterende optreden van enkele uren. Bij deze ritmische samba-en salsa klanken was het een kunst stil te blijven zitten en dat gebeurde dan ook vrijwel niet. Hield men meer van Hollandse kost. dan was daar ook voor gezorgd en wel in de vorm van de alom bekende 'Ama zing Stoopwafels'. Met hun med leys; oude en nieuwe hits werd er onder het motto 'Eenvoud siert', een gezellige middag van gemaakt aan de Hoogstraat. Het vuurwerk knalde tenslotte om klokslag 21.00 uur de lucht in. Een ongekend lichtspektakel van ruim een kwartier luidde het feest op ge- paste wijze uit. In brandende let ters stond dit jaar niet Branders feesten op het dak van het stads kantoor, maar de naam van de vuurwerksponsor: MaasposT weekbladen. De oh's en ah's wa ren weer niet van de lucht en dat bewijst maar weer eens te meer dat het vuurwerk past bij de Branders feesten als een dekseltje op een potje. Hiermee kwam dan een ein- de aan de elfde Brandersfeesten. Met gepaste trots kan het Bran- derscomite terugkijken op een ui termate geslaagde week, om zich vervolgens weer te gaan bezinnen op September 1995. Het kan eigen- lijk niet mooier, maar elk jaar lukt het weer. Dus graag tot volgend jaar. KARIN VAN DER KNAAP Eerste paal Liduina basiliek de grond in Veel mensen waren op de been toen de eerste paal werd gestagen. In augustus moest het kachelhoek er als eerste aan geloven. SCHIEDAM - Een onderzoek werd ingesteld naar aanleiding van de Park Schinkelshoek - Zuidbuurt 79 Vlaardingen West - Tel. 010-4602139 mededeling dat omwonenden ie- mand hadden zien inbreken aan de Van der Duyn van Maasdamstraat. De dader zou in de tram richting Koemarkt zitten. Op de Koemarkt werd de man inderdaad gesigna- leerd. maar hij wist te vluchten via de Hoogstraat. Hij werd achter- volgd door twee agenten, waarvan een in burger, die op weg naar huis was. Andere te hulp gesnelde colle- ga's zagen deze agent echter aan voor de inbreker en pakten hem vast toen hij over een hek wilde klini- men. Nadat men de vergissing inzag werd met behulp van burgers de da der alsnog ingerekend. SCHIEDAM - Liefhebbers van mannenkoorzang kunnen za terdag 1 oktober hun hart opha- len tijdens het inloopconcert van het Christelijk mannen koor 'De IJsselzangers' uit Krimpen aan de IJssel. Het concert begint om 15.00 uur en de toegang is weer vrij. SCHIEDAM - In Nederland worden gemiddeld vijf mensen per uur door een hartinfarct ge- troffen. Een daarvan overlijdt aan de complicaties hiervan voordat arts of ambulanceper- soneel deskundige hulp heeft kunnen bieden. Als familie of vrienden hulp kunnen verle nen. kunnen er jaarlijks hon- derden levens worden gered. In Klubhuis Zuid gaat op woens- dagavond 2 november weer een nieuwe cursus reanimatie van start, waarvoor nu al kan worden ingeschreven. De kos ten bedragen Fl.37,50 voor 3 bijeenkomsten. Tevens wordt een aanvullende cursus 'acuut levensreddend handelen' aan geboden. Naast reanimatie zul- len hierin slagaderlijke bloe- dingen. vergiftigingen en ver- drinking aan de orde komen. De cursus kost F1.60.- voor 5 bijeenkomsten en vangt aan op 2 november om 20.00 uur. Meer informatie is te verkrij- gen bij Klubhuis Zuid, tel.4267297. SCHIEDAM - Elke dinsdag avond organiseert Kluphuis Oost haar wekelijkse bingo- avond. Er zijn mooie prijzen te winnen voor slechts Fl. 15,-. De bingo start om 20.00 uur. Klu phuis Oost opent haar deuren al om 19.00 uur aan de Galilei straat 86. tel.4735435. SCHIEDAM - Woensdagmor- gen 5 oktober van 09.30 tot 11.00 uur gaat in Kluphuis Oost weer de cursus 'Poppen maken' van start. In principe kan iedereen het leren die een beetje handig is met naald en draad. De cursus van 8 lessen kost F1.48,-. Het basismateriaal voor het hoofd. het lijf en de handjes is hierbij inbegrepen. Voor de aankledig moet. naar eigen smaak. zelf gezorgd wor den. Iedereen kan een of twee unieke karakterpoppen maken. Aanmelding bij Kluphuis Oost. tel.4735435. SCHIEDAM - Het Nederlands Malend Korenmolenmuseum' De Nieuwe Palmboom' zit zelfs bij windstilte niet stil. Naast de steeds wisselende ex- posities die veel informatie bie den over de diverse schitteren- de Schiedamse molens organi seert zij ieder eerste zondag van de maand een aantrekke- lijk middagprogramma. Voor de laatste maal dit seizoen kun nen bezoekers van' De Nieuwe Palmboom' deelnemen aan een interessante rondvaart door de oude binnenhavens van Schiedam. Schipper Guus Klepke geeft toelichting bij de ze stadsrondvaart langs de vele historische panden en plekjes die Schiedam rijk is.Voor ie dereen dus een unieke gelegen- heid om Schiedam eens vanaf het water te bekijken. Insche- pen kan op de sfeervolle plat- bodem om 14.00 uur ter hoogte van het V.V.V. aan de Buiten- havenweg. Na de rondvaart. die ruim een uur duurt. zal dan om ca. 15.00 uur de videopre- sentatie '70 jaar malen om mo lens' worden vertoond in mu seum' De Nieuwe Palmboom". Noordvest 34. Het museum is geopend van dinsdag tot en met zaterdag van 11.00-17.00 uur. zondags vanaf 12.30 uur. De toegangsprijs voor volwas- senen is Fl.3.50 en voor kinde ren tot 12 jaar slechts Fl.2.50. Voor informatie kan men bel len naar tel.nummer 4267675. SCHIEDAM - Een aardige Schiedammer had een kennis onderdak in zijn huis verleend. Toen deze na twee dagen geld had weggenomen, werd hij door de gastheer uit huis gezet. Kennelijk had de gast nog een sleutel of er een bij laten ma ken. Hij kwam op een onbe- waakt moment terug en nam een gedeelte van de inboedel mee.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1994 | | pagina 11