Platform Albrandswaard voorziet nu al in behoefte POLITIE RAPPORT 'Schaken is meer dan alleen maar naar een bord kijken' MaasstaP Finale Sumrr Finale Summercup Zwangerschapsbeurs in 'De Eendraght' Oude Maas toont veerkracht MaasposT Goede contacten met gemeentebelangrijk Poppen maken Delta Beauty Salon ■■NmHIi Roeiers starten sterk Tennis voor 45- plussers Even pauze Hondenschool demonstreert Computer als buit 9e Editie Open-schaaktoernooi Ashtapada ALBRANDSWAARD Sinds kort bezit de gemeen te Albrandswaard een plat form voor minder-valide mensen: Platform Albrands waard. Het initiatief voor de oprichting van dit platform is afkomstig van mevrouw Spek, zelf rolstoelster en te- vens inwoonster van Al brandswaard. Sinds op 1 april van dit jaar de Wet Voorzieningen Gehandicap- ten (WVG) is ingevoerd, is de situatie voor de minder- validen er niet eenvoudiger op geworden. Dat komt vooral omdat er in het alge- meen veel onzekerheid be- staat over de aantallen voor zieningen en de soort voor zieningen die de gemeente dient te verstrekken. KERKDIENSTEN Inbraak in Beugstraat Van het dak gevallen Vechten om fles bodylotion HOOGVLIET Schaak- vereniging Ashtapada or- ganiseert zaterdag 1 okto ber voor de negende keer het eigen schaaktoernooi. Het toernooi begint's och- tends om 10.00 uur en wordt gehouden in recre- atiecentrum Oude Wal aan de Sorongstraat. Naast de aantrekkelijke prijzen (tot 300 gulden) hoopt de schaakvereniging tevens op wat meer naamsbekend- heid. Fusies Jeugd Recht Regenpijpklimmer Diefstal uit kerk Inbraak in winkel Autokraken Gestolen goed in verkoop Hoogtepunt MAASPOST Mevrouw H.M. Spek uit Poortugaal heeft daarom het voor- touw genomen en is overgegaan tot de oprichting van 'Platform Al brandswaard'. Mevrouw Spek: „Voor de mindervaliden is het prettig als er ergens in de gemeen te iemand te bereiken is die ant- woorden kan geven op de meest uiteenlopende vragen. Weliswaar bevinden zich twee medewerkers op het gemeentehuis, maar als men daar niet verder geholpen wordt, kan men bij mij terecht. Door de Gehandicapten komen in Albrandswaard nog heel wat onoverkomenlijke obstakels tegen. Woensdag 28 September 1994 Kerkdiensten 2 oktober Hoogvliet Herv/Ger.kerk: Dorpskerk, 10 u. mw. ds. v.d. Horst. Antwoordkerk: 10 u. ds. de Jong. Deltakerk: 9.30 ds. Stam: 17 u. ds. v.d. Pers, zendingsdienst. Geref. kerk. Middenbaan 75: 10 en 16 u. leesdienst. Geref. Gemeente: 10 en 16 u. dienst. Pinkstergemeente: 10 u. ds. Emb- regts. R.K. Mariakerk. Parelvisserstr.: za. 17.45u. zo lOu H.Mis; zon. 19 u. oec.dienst. Voile Evangeliegemeente: Posweg 99,zondag lOu Pernis N.H.kerk: 9.30 u. en 18.30u. dienst. Ger.kerk: 9.30 en 18.30 u. Baptistengem: 9.45u. dienst. R.K.Emmanuelkerk za. 19 u. H.Mis Agape: Lokaal Er is Hoop. Kl. Ze- vensterstraat 12, 15 u. bijeenk. Poortugaal N.H.kerk: 10 u. ds. Geitenbeek. Deltakapel: 9.45 u. ds. Kluiver. Ger.kerk: 9.30 u. dienst. R.K.kerk, Deltaziekenhuis: 9u H. Mis Rhoon Dorpskerk: 9.30 en 17 u. dienst; Maranathakerk, 9.30 en 17 u.: f Centrum: 9.30 en 16.30 u. dienst. R.K.kerk. Dorpsdijk 234: zo. en woe. lOu Eucharistiviering HOOGVLIET In een woning aan de Beugstraat is vorige week op klaarlichte dag ingebroken. Doordat de bewoner op vakantie was op het moment van de inbraak, is nog niet bekend wat de buit van de daders is. Een buurvrouw van de benadeelde ontdekte de inbraak toen zij de trap in het portiek opliep op weg naar huis. Op de trap passeerde de vrouw twee onbekende mannen die moge- lijk de inbraak hebben gepleegd. Het signalement van de mannen is als volgt: een Noordafrikaans uiter- lijk, ongeveer 20 jaar oud en tussen de 1.65 en 1.70 cm lang. Een man droeg een wit trainingsjack, de an- dereen donkerblauwe jas. Getuigen wordt verzocht contact op te nemen met de politie, telefoon 4243810. HOOGVLIET Een 39-jarige man uit Rotterdam is donderdag van het dak gevallen toen hij aan het werk was in de Ruitwagen. De man viel van ongeveer vijf meter hoog naar beneden en liep verwondingen op aan een elleboog en het hoofd. De man is overgebracht naar het Zuiderziekenhuis. De arbeidsin- spectie onderzoekt de zaak. HOOGVLIET De aanhouding van een winkeldief in warenhuis Maxis liep donderdag uit op een handgemeen. Beveiligingsbeamb- ten betrapten een 31—jarige Hoog- vlieter op het stelen van een fles bodylotion en riepen de man ter ver- antwoording. Hierop bond de Hoogvlieter de strijd aan met de be- veiligingsmensen. Nadat de politie was ingeschakeld. hebben agenten de dief in de boeien gestagen en overgebracht naar het bureau. HOOGVLIET Het dienstencen- trum Loksterland start een cursus poppenmaken voor mensen van 55 jaar en ouder. Onder leiding van Francien van Houdt worden de pr- achtigste poppen gemaakt met een hoofdje. handjes en voetjes van por- celein. De beginnerspop kost hon- derd gulden zonder pruik en kleer- tjes. De vervolgcursus vergt vijfen- zestig gulden. Bezitters van de Rot terdam-pas genieten 35 procent kor- ting. De cursus start op 22 oktober om 10.00 uur in het dienstencentrum aan de Texasweg 5 in Hoogvliet. Belangstellenden wordt verzocht zich voor 11 oktober op te geven. Meer informatie is verkrijgbaar in het dienstencentrum bij Marja, tel. 4163743. ALBRANDSWAARD De Delta schoonheidssalon BC Irene organi- seert in samenwerking met het team Recreatie en Vorming van Delta Psychiatrisch Ziekenhuis op vrijdag 30 September de eerste Delta Beau ty Salon 94. Deze beurs voor algehele lichaams- verzorging en geestelijk welzijn wordt gehouden in het Contactcen- trum op het terrein van Delta Psy chiatrisch Ziekenhuis in Poortugaal. De beurs vangt aan om 10.00 uur en is om 15.30 uur afgelopen. De beurs is bedoeld voor bewoners/ clienten. personeel, familie, bezoe- kers en andere belangstellenden. De niet-commerciele beurs heeft een voornamelijk voorlichtend karakter. Er worden doorlopend demonstra- ties gegeven, waarvoor bezoekers zich op de beurs zelf als model kun- nen opgeven. Tijdens de beurs wor den aantrekkelijke prijzen verloot, zoals een complete gezichtsbehan- deling en anti-stressmassage; een huidverzorgingsset met huidanaly- se, en een decoratieve make-upset met advies, gebaseerd op kleuren- analyse. Verder is kinesiologe mevrouw B. Vervoorn aanwezig. Kinesiologie is de leer van spieren en hun corresponderende organen. Door middel van spiertesten wor den onbalansen opgespoord. Daarnaast houdt mevrouw Van Oostenbrugge zich ondermeer bezig met magnetiseren. Tevens worden yoga, sportmassages, manicure en make-up onder de aandacht ge- bracht. contacten die ik inmiddels heb op- gebouwd, denk ik in die behoefte te kunnen voorzien. Een groot voordeel is dat men van mij gelijk de goede informatie krijgt. Daar komt bij dat je samen sterker staat dan in je eentje, zeker in gevallen dat je anderen, instellingen of de gemeente nodig hebt", zegt Mevrouw Spek. Ofschoon mevrouw Spek, die al ruim 22 jaar aan een rolstoel is ge- kluisterd, heel tevreden is over de samenwerking met de gemeente blijven er altijd zaken die zij met de nodige aandacht zal volgen. Want ook in Albrandswaard, waar voor gehandicapten goede voor zieningen zijn, valt er altijd het een en ander te verbeteren. Zo is Platform Albrandswaard' Tijdens het 15-jarig bestaan van Ashtapada in 1986 werd het toer nooi voor de eerste keer gehouden. Omdat de belangstelling al gelijk groot was, besloot men het niet bij een keer te houden. „Ons streven is om in ieder geval de tien vol te ma ken", zegt John Dessens, bestuurs- lid van de schaakvereniging. „Dat moet lukken. Negen keer is mooi, tien keer is nog mooier. Daar komt bij dat het toernooi een soort kindje van ons is geworden. Met z'n drieen - Hans Alders. Ed de Graaf en ik - zijn we er dag en nacht mee bezig. Tel je daarbij op de hulp van de vele vrijwilligers dan weet je dat zo'n dag niet kan mislukken." Ashtapada (Indisch voor 64 velden? loopt al aardig wat jaartjes mee in het schaakcircuit. De oprichting vond plaats op 13 September 1971. Het ging destijds om een fusie tus sen Schaak 67 en Oudeland. Voor Schaak 67 betekende dit de tweede fusie want een aantal jaren daarvoor besloten de schakers van Pernis en Hoogvliet onder die naam (Schaak 67) verder te gaan. Alles opgeteld wordt in Hoogvliet al 33 jaar in ver- enigingsverband schaak gespeeld. Naast het tegen elkaar spelen in clubverband schaakt Ashtapada ook in competitieverband. Twee teams, beide bestaand uit acht spelers. ko men sinds jaar en dag uit in de RSB- competitie. John Dessens heeft er veel vertrouwen in dat het eerste team dit jaar het kampioenschap zal binnenhalen. „Vorig jaar speelden we de eerste wedstrijd met te veel invallers. Prompt verloren we. Ach- teraf bleek dat we net een puntje te kort kwamen. Dat was heel jam mer", herinnert John zich. Ondanks het gegeven dat Ashtapa da een 'gemiddelde' vereniging is - men telt veertig leden - is John Des- van mening dat de hellingbaan bij de Brinkhoeve nog altijd levensge- vaarlijk is voor rolstoelers. Een an der knelpunt is de situatie bij de RABO-bank in Poortugaal, vooral op marktdagen. Verder ergert het platform zich voortdurend aan de vele fout geparkeerde auto's bij de op- en afritten. Ook het ontbreken van broodnodige voorzieningen als liften bij de metrostations Poortugaal en Rhoon is het plat form een doom in het oog. Mevrouw Spek: ..Ten aanzien van de situatie rond de metrostations is het spijtig dat de RET en de ge meente Rotterdam op elkaar zitten te wachten. Men staat er niet bij stil dat men een grote groep men- sen dupeert. Ik begrijp best dat het een financiele kwestie is. maar laat men ook eens aan al die minderva liden denken. Nu de RET in Rot terdam begonnen is met 'Vervoer op maat', is het van nog groter be- lang dat wij ons laten horen. Men mag niet voorbijgaan aan de min dervaliden net buiten Rotterdam." Platform Albrandswaard beant- woordt verder vragen over de meest uiteenlopende zaken. Het platform is van alle markten thuis: stookkosten, toekenning en kwali- teit rolstoel, verhuizing, huurver- hoging. thuishulp, woningaanpas- sing, hulpmiddelen. woonvoorzie- ning, enzovoort. „Maar al te vaak blijkt dat mindervaliden niet weten waar zij recht op hebben. Omdat voor hen geldt dat zij het toch al niet breed hebben, is het heel be langrijk dat zij nergens te veel voor betalen. Bovendien is het be langrijk dat de kwaliteit van de zorg op niveau blijft. Door zelf goed op de hoogte te blijven, voor- kom je dat je jezelf te kort doet", legt mevrouw Spek uit. Naast het bijwonen van rjads- en commissievergaderingen en het verstrekken van informatie aan ge- interesseerden verzorgt het plat form bovendien collectieve uit- stapjes. In het weekeinde van 30 September en 1 en 2 oktober staat een bezoekje naar de 50+beurs op het programma. Deze beurs, die in het Congrescentrum in Den Haag wordt gehouden, gaat met name blijkt bij grote groepen schakers aan te slaan. John Dessens: „Het is meer dan een regionaal gebeuren. Vanuit het hele land weten de mensen ons te vinden. Voor de deelnemers is het bovendien leuk om te weten dat ie- dereen wordt ingedeeld naar speel- sterkte. We werken volgens het Zwitsers systeem. Dat betekent dat schakers met een gelijk aantal pun- ten steeds tegen elkaar schaken. Aan het eind van de dag hebben alle deelnemers zeven partijen gespeeld. Degene met zeven gewonnen partijen zal als eerste in zijn groep eindigen." Voor meer informatie over schaakvereniging Ashtapada kan contact worden gezocht met John Dessens, telefoonnummer 010- 4387550. ARNO v.d. HEUVEL voor Snooker Billiards (N.O- .S.B.). Er hebben zich 16 teams ge- kwalificeerd, waaronder een team uit Hoogvliet en een uit Spijkenisse. De wedstrijden beginnen om 12.00 uur, de finale wordt circa 17.30 uur verwacht. Snookercentrum Hoog vliet is te vinden aan de Midden baan Noord 202 in Hoogvliet. Voor informatie lei.01880-18940/20494. over aanpasbare woningen, ofte- wel woningen die zijn gemaakt vanuit de gedachte van behoefti- gen. ,,Iedere mindervalide zou daar naartoe moeten gaan. Wie 04199-3622 belt, kan (in groepen vanaf tien personen) worden opge- haald. Voor wie voor de trein kiest is er vervoer geregeld in Den Haag. Daarnaast krijgen groepen van minimaal twintig personen ook nog eens een korting. Voor meer algemene informatie kan men bellen naar 020-6446886. Dat de beurs voor rolstoelers zeer de moeite waard is, spreekt voor zich", aldus mevrouw Spek. Voor meer informatie over Plat form Albrandswaard kan gebeld worden tel. 01890-14667. Bij geen gehoor 01890-16887. HOOGVLIET - Zondag 25 Septem ber is de regionale competitie roeien weer gestart. In vier wedstrijden wordt gestreden om de najaarsbe- ker. De roeivereniging Barendrecht heeft ingeschreven met drie ploe- gen, n.l. meisjes skif 14 jaar Elise Kempe; jongens 14 jaar skif Pieter Kees Batenburg en een gestuurde heren vier. De slagman Kees v.d. Toorn, Tony Bostelaar, Kees de Ke- ijzer en op boeg Gerrit Ruhaak. Ge- stuurd werd er door Joke Koster. Elise en Pieter Kees roeiden in hun leeftijdsklasse 2 x 500 m. Door mist in Dordrecht s morgens, werd de wedstrijd ingekort tot 250 m. In dit sprint spektakel werd Elise tweede en Pieter Kees eerste s Middags was de mist verdwenen en konden de heren normaal hun tweemaal 1.000 m. roeien. Beide keren wisten de Barendrechters te winnen van hun tegenstanders en sleepten ze de meeste punten binnen. Voor alle drie de ploegen dus een goede start van de competitie. De volgende wedstrijden zijn 9 ok tober te Alphen aan de Rijn. 23 ok tober Rotterdam en 6 november te Gorinchem. HOOGVLIET De Stichting Se- nioren Sportief gaat in Hoogvliet de mogelijkheid bieden vQor vrij ten- nissen zowel als het volgen van ten- nislessen voor 45-plussers. Het tennisseizoen voor deze groep loopt van oktober tot eind maart waarin naar keuze een of twee uur getennist kan worden. De eerste tien weken krijgen de deelnemers een uur les. De stichting zorgt voor de ballen en de lessen, de deelnemers moeten zelf voor geschikte kleding en een racket zorgen. De lessen worden gegeven in sport- hal Hoogvliet, Othelloweg 17 op vrijdag van 9.00 tot 10.00 uur, van 10.00 tot 11.00 uur en van 11.00 tot 13.00 uur. verdeeld in een uur vrij tennissen en een uur les. De Stichting Senioren Sportief Rot terdam stelt zich ten doel om in Rot terdam 45-plussers een breed scala van sportieve mogelijkheden aan te bieden. Inmiddels is dit aanbod uit- gegroeid tot 12 sporten, die in 44 sportgroepen beoefend worden. De stichting doet een speciaal beroep op deskundige senioren. zoals oud- sporters, oud-trainers en oud-gym- nastiekleraren om behulpzaam te zijn bij de uitvoering van dit sport- aanbod. Senioren Sportief is een niet op winst gerichte organisatie die het sporten door ouderen wil be- vorderen. De organisatie is vrijwel geheel in handen van oudere vrij willigers. Meer informatie over de sport-mogelijkheden zijn verkrijg baar bij de stichting onder tel. 010- 4612555. RHOON De politie werd zater dag getipt dat iemand via een regen- pijp aan de achterzijde van een ber- dijfspand iemand het pand aan de Rijsdijk in Rhoon wilde binnen- klimmen. Toen de politie ter plaatse kwam bleek de vogel gevlogen te zijn. Op de eerste etage was een deur geforceerd en binnen waren enkele kasten doorzocht. Het is nog niet duidelijk of er iets weggeno- men is. HOOGVLIET - Door de eigenaar van de kerk aan de Middenbaan- Noord te Hoogvliet werd vorige week aangifte gedaan van diefstal van goederen uit het gebouw. Te vens zijn er in de periode van maart 1994 tot heden diverse vernielingen aan het pand gepleegd. Het totale bedrag van de schade wordt begroot op circa 17.000 gulden. HOOGVLIET - Ongenode gasten hebben zich vorige week toegang verschaft tot een modezaak aan de Binnenban te Hoogvliet. De dieven hebben zich meester gemaakt van een hoeveelheid kleding. De recher- Er komen de laatste tijd steeds meer weersvoorspellers, want dat blijft toch een belangrijk onderwerp van gesprek. Ieder uur word je wel op de hoogte gehouden van de nieuwste computeruitdraaien betreffen- de hogedrukgebieden en de- pressies. Dit laatste vooral, want daar stem je je dagpro- gramma toch op af. Ik kan de was buiten hangen, denk je dan. Maar o wee! Naar de ver- keerde zender geluisterd. De Belg schijnt het doorgaans nog HELLEVOETSLUIS - Kraamzorg de Eilanden en Kruiswerk Zuidhol- landse Eilanden organiseren zater dag 8 oktober, evenals vorig jaar. de Zwangerschapsbeurs in sportcen- trum 'De Eendraght' in Helle- voetsluis. Vanwege de grote op- komst en het succes van vorig jaar is er deze keer gekozen voor een gro- tere lokatie en een nog breder deel- nemersveld. Ook nu wordt een grote groep aan- staande en beginnende ouders, als- mede vele belangstellenden ver wacht. Zij kunnen uitgebreide infor matie over de zwangerschap, de kraamperiode en het eerste levens- jaar van het kind verwachten van vertegenwoordigers van instanties en bedrijven die hun diensten en produkten aanbieden. De feestelijke opening vindt om 10.00 uur plaats. Er zijn diverse activiteiten. Het the- POORTUGAAL —Oude Maas 1 speelde afgelopen zaterdagmiddag een thuiswedstrijd tegen TSB1. Na ongeveer 20 minuten spelen kwam TSB op voorsprong. Oude Maas pakte hierop het initiatief, maar bleef praktisch kansloos. Halverwe- ge de eerste helft kwam Oude Maas toch op gelijke hoogte. Na een afge- slagen Oude Maas-aanval verdedig- de TSB slordig uit. De bal viel voor de voeten van Jan Conzen. die niet aarzelde en van buiten de zestien uithaalde en de keeper van TSB het nakijken gaf. Na de gelijkmaker kreeg Oude Maas twee goede kan- sen om op voorsprong te komen maar tegen de verhouding in kwam TSB toch op een 2-1 voorsprong. In de tweede helft was de passing bij Oude Maas beter verzorgd en HOOGVLIET Hondenschool Paraat is zondag 2 oktober te gast op kinderboerderij De Oedenstee aan de Marthalaan 46 in Hoogvliet. Vanaf 13.00 uur laat de school zien tot wat een goed en met verstand ge- trainde hond in staat is. Na de demonstraties kunnen hon- denbezitters hun hond met een ge- trainde hond een team laten vormen en laten meedoen aan een behedig- heidswedstrijd. Daarnaast wordt er een piekenrace georganiseerd. Te gen betaling van een gulden kunnen bezoekers hun hond laten deelne- men aan deze race. De opbrengst van deze race komt ten goede van de Stichting Vrienden van kinder boerderij De Oedenstee. RHOON Op het bedrijventerrein aan de Dienstenstraat in Rhoon werd zaterdagnachteen 33-jarige man uit Wateringen aangehoudem De man wordt ervan verdacht bij een van de op het terrein gevestigde bedrijyen negen vrachtwagens te hebben opengebroken. Uit de wa- gens had de verdachte wat geld en kleding ontvreemd. De recherche stelt een onderzoek in. che van het bureau Hoogvliet heeft de zaak in onderzoek. HOOGVLIET - De politie van Hoogvliet heeft naar aanleiding van een melding dat gestolen goed te koop werd aangeboden een onder zoek in die gemeente ingesteld. Twee mannen werden voor onder zoek naar het bureau overgebracht. Daar werd vastgesteld dat een van de mannen in het bezit was van een aantal goederen die uit winkels op de Slinge in Rotterdam gestolen wa ren. De dief kreeg een proces-ver- baal en de gesloten goederen gingen retour naar rechtmatige eigenaar. het beste te doen. maar het al- lerbeste vind ik toch dat de gla- zenwasser het doet. Als die ge- weest is kun je je klok er op ge lijk zetten dat, als hij nog niet in aantocht was. de depressie met rasse schreden richting Hoogvliet komt. Was hij niet voorspeld? Dan neemt hij ge- woon een omweg en weet de weg naar onze schone ruiten te vinden. Want niets is zo erg als pas gewassen ruiten. nee toch? Marikop ma 'veiligheid' wordt belicht. er worden videofilms gedraaid en er wordt een modeshow van positie- en kinderkleding gehouden. Er is een aardige attentie voor een groot aantal bezoekers met kinderen tot en met 3 jaar in de vorm van een fo- to, af te halen bij FotoTrines, Rijks- straatweg 52 in Hellevoetsluis. Bo vendien heeft iedeer bezoeker met het toegangsbewijs kans op een van de aardige attenties. beschikbaar ge- steld door een aantal medewerkers. Voor de kinderen is kinderopvang met begeleiding aanwezig. Boven dien kunnen de kinderen ge- schminckt worden! De Zwanger schapsbeurs is geopend van 10.00 tot 15.00 uur. De toegang is gratis.! Voor meer informatie: Els Barend- regt (Kraamzorg de Eilanden). tel. 01883-10000 ofMoneke de Koning (Kruiswerk Zuidhollandse Eilan dentel. 01880-26311 was de balsnelheid een stuk hoger. Na 20 minuten bracht Hendrik Blok de ploegen weer in evenwicht. Van af links draaide hij eenvoudig weg bij zijn directe tegenstander. Met rechts haalde hij vervolgens ver- woestend uit en scoorde in de rech- ter bovenhoek achter de verbouwe- reerde TSB-keeper. Wie dacht dat TSB hierop door de knieen zou gaan had het mis. Bij een van de spaarzame uitvallen van TSB werd na een simpele een-twee hun rechte spits ih stelling gebracht. Oude Maas keeper Pascal Scharink werd vervolgens voor een derde keer ge- passeerd. Na enkele wisselingen in het team van Oude Maas werd we- derom voor de aanval gekozen. Meer dan verdiend kwam Oude Maas toch nog aan een 3-3 gelijk- spel. Westblaak 180 Postbus 1685 3000 BR Rotterdam POORTUGAAL - Bij een inbraak in een bedrijf aan de Ambachts- straat in Poortugaal zijn maandag- morgen een computer en een telma- chine buitgemaakt. Van het pand was een rolluik geforceerd, waarna vervolgens een ruit vernield werd. John Dessens: „Nieuwe jeugdschakers zijn moeilijk te vinden" sens teleurgesteld over het geringe aantal jeugdl^den dat de schaakclub momenteel heeft. ..Misschien vindt de jeugd de schaaksport niet interes- sant genoeg", vermoedt John. „Maar schaken is meer dan alleen maar naar een bord kijken. Het is een prachtig spel. We willen er alles aan doen om jongeren enthousiast te krijgen voor het schaken. Dolgraag zouden we met een aantal jeugd- teams een competitie spelen. Als jongeren daarbij begeleid willen worden is dat geen enkel probleem. We zijn er klaar voor." Naast het spelen in competitiever band (Ashtapada speelt op de don derdag haar thuiswedstrijden) is er een keer in de week een clubavond. Als thuishaven heeft zij het gebouw van Speeltuin- en Buurtvereniging Zalmplaat. Zoals bij alle sporten staan gemoedelijkheid en een gezel- lige, ontspannen sfeer hoog in aan zien. „Maar je speelt om te winnen. Dat is je uitgangspunt", zegt John Dessens stellig. ..Tijdens elke partij maak je je plan. Met je plan wil je je tegenstander overmeesteren. De ene keer gaat dat prima. Een andere keer moet je je plannenbijstelllen. Soms win je, soms verlies je. Eigenlijk is het een beetje te vergelijken met stratego." Naast de competitie- en clubavon- den houdt Ashtapada een keer per jaar een snelschaaktoernooi. Ook kunnen de leden meedoen aan cor- respondentieschaak en de schaakso- cieteit. De societeit - vrije inloop elke dinsdagmiddag - wordt voor namelijk bezocht door de wat oude re schakers van de vereniging. Maar ondanks de vele vormen van schaken is het eigen Open- schaak toernooi het absolute hoogtepunt van het jaar. Elk jaar weer blijkt de belangstelling bijzonder groot te zijn. Aan de ene kant komt dat on- getwijfeld door de aantrekkelijke prijzenpot, aan de andere kant speelt de goede organisatie ook een aardig woordje mee. De afgelopen jaren waren er telkens rond de hon- derd enthousiaste schakers. Zij wer den verdeeld over drie groepen. In de eerste groep zaten de beste scha kers, in de overige twee groepen be- vonden zich de wat minder goede schakers. Deze groepsindeling HOOGVLIET - In het Snookercen trum Hoogvliet wordt zondag 2 ok tober de eerste Summercup finale 1994 gespeeld. Vanaf juni hebben ruim 400 teams uit heel Nederland aan deze Sum mercup meegedaan. De Summer- cup is de zomerbeker competitie van de Nederlandse Organisatie it-IV-11...»IllcW JV. opv-v-ll VZlll IV- W1I1IIV.1I. Dat is je uitgangspunt", zegt John Dessens stellig. ..Tijdens elke partij maakje je plan. Met je plan wil je je tegenstander overmeesteren. De ene keer gaat dat prima. Een andere keer

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1994 | | pagina 17