8 GOLFLESSEN f 195,-- MaasposT KORT MaasposT ily NOORSE COCKTAIL-GARNALEN 900 D€ vnres Laatste avondconcert in St. Janskerk De Types met 'Naakt'in theater de Teerstoof f** I Style de Vie meet nieuwe stijl aan MaasposT FM 106.7 en kabel 96.1 Programma Buurthuis Nieuwland viert lustrum Ouderen geven sportieve dimensie aan vrije tijd Burgemeester geeft startsein voor Unicef-verkoop Doorrijden na aanrijding Schiedam gemeente van de week KERKDIENSTEN SCHIEDAM SCHIEDAM - Met rode wangetjes van opwinding en van de schminkkusjes van de clown, stroomden de peuters en kleuters zaterdag het Buurthuis Nieuwland binnen voor het optreden van het watermonster. Ze hadden net met versierde fietsen, geschminkte gezich- ten en tientallen ballonnen in de hand mee gedaan aan de optocht van het oude buurthuis in de Albarda- straat naar de bouwplaats van het nieuwe buurthuis op, het Dr. Willem Dreesplein. Niet alleen werd de bouw van het nieuwe buurthuis gevierd, maar ook het feit dat de Stichting Buurthuis Nieuwland al dertig jaar be- staat. Speciaal voor de viering wa- ren Belle en het Beest, Kapi- tein Haak, Sneeuwwitje en twee kabouters uit de Efte- ling ontsnapt. Zij liepen vro- lijk mee met de optocht, die later een net zo lange stoet auto's als mensen achter zich aan had. Voor de genen die slecht ter been waren, was er een paardentram die de hele dag op en neer reed tussen het oude en het nieuwe buurt huis. Zodoende konden nieuwsgierigen samen met Architect De Jel en aanne- Sf ?s zm mer Verschoor door het nieuwe buurthuis lopen en uitleg krijgen over de bouw- plannen. Intussen vermaakten de minder nieuwsgierigen zich op het terras voor het oude buurthuis, waar de gooche- laar Melchior, evenals het zonnetje, de mensen ver- baasden. De dapperen kon den een rodeostier berijden en voor de kinderen waren er waterspelletjes geregeld. Al met al een feest dat niet meer stuk kon. WATERWEGGEBIED De stichting Samen Ouder, Ook Sportief hield vorige week donderdag haar eerste borrel voor de leden. Om zo bij te praten over het initiatief van Soos 55, een stichting die in het leven is geroepen om mensen die ouder zijn dan 55 jaar, weer aan het sporten te krijgen. Medische aspecten Ontspanning De Vries Vis en Culinair 2 maanden gratis oefenen SCHIEDAM Door drie Schiedamse instellingen/verenigin- gen worden er binnenkort beestachtig leuke activiteiten geor- ganiseerd. De uitjes zijn stuk voor stuk verschillend, maar heb- ben met elkaar gemeen dat ze de moeite van het bekijken meer dan waard zijn. Chippendales Open dag Hargahoeve Modelspoorbaan Kijk op stad en wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk K Woensdag 28 September 1994 MAASPOST SCHIEDAM XQ7.5: SCHIEDAM - De predikbeurten voor zondag 2 oktober 1994 van de Hervormde Gemeente Schiedam: -Opstandingskerk, Burg.Honnelage Gretelaan. Aanvang 10.00 uur Ds. H. Onderstal -Grote kerk. Lange Kerkstraat Aanvang 10.00 uur Ds. G. de Lang Aanvang 17.00 uur Ds. G.H. van Kooten. Delft -Bethelkapel.NieuweMaasstraat Aanvang 10.00 uur Dhr. A. van Santen, Capelle a.d. IJs- sel Maandag tot en inet vrijdag 7.00-9.00 Ochtendmagazine Aad van der Wei 9.00-12.00 Koffieprogramma Mar co Donkersloot 12.00-14.00 Lunchradio Sissi Oost- veen 14.00-16.00 Muziekmuseum Rob van der Heiden 16.00-18.00 Schiedams Nieuws Chrit Wilshaus Woensdag 18.00-20.00 Muzikale Massage Aad Ouweneel en Arie van Wingerden Donderdag 18.00-19.00 Non-stop Muziek Mi- cha Ingenkamp 19.00-21.00 Jazz Melodies Jaap Wapenaar 21.00-22.00 Groove Garden Menno Sprong Vrijdag 18.00-20.00 Marokkaans Program ma Hassan Aissati 20.00-22.00 Turks Programma Hu- seyen Cayir Zaterdag 9.00-10.00Non-stopMuziekMicha Ingenkamp 10.00-12.00 Passage 12 Jan Willem de Boer en Laurette Lankester 12.C0-14.00 Muzikale Omloop I Pe ter Voorburg 14.00-16.00 Muzikale Omloop II Lennard de Bles 16.CO-17.00 Muzikale Afloop Ste fan de Ruiter/Paul de Jongh 17.C0-18.00 Sport Jan Fels en Henk Groenewegen Zondag 9.00-10.00 Kinderradio Chrit Wils haus 10.09-11.00 5 Kwartierin 1 uurBas Barendregt 11.00-; 12.00 Goedemorgen Schiedam Paul de Jongh 12.00-14.00 Muzikale Omloop I Ed van Dommelen 14.0D-16.00 Muzikale Omloop II Jalarde van der Zee en Stefan de Ruitcr 16.09-18.00 Sport Patrick de Boer 18.0i)-19.00 Gospel Channel Mar- cellc Stewart 19.09-20.00 Koers Mies den Hartog 20.09-21.00 De Klassieken Cees van Giezen t/laasstaD weekbladen KANTOOR: \A6stblaak 180 3C12 KN Rotterdam Postbus 1685 3C00 BR Rotterdam Telefoon 010-4004400 Telefax 010-4182986/4128449 (ommercie) Telefax 010-4116454 (redaktie) Gtopend ma. t/m vrij. 8.30-17.00 uir. MANAGER: W J. de Kok Telefoon 010-4004291 VERTEGENWOORDIGER: H.Theeuwkens Prve 010-4115184 R.de Hoog P»ve 010-4663691 I. Tuijgrok Pive 01751-12382 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tct dinsdag 10.00 uur IN/VP advertenties tot maandag 16.00 uur VERKOOPLEIDER: C. Kersbergen Prive 070-3864264 ACCOUNT MANAGER: L. B. van IJzerloo Plive 010-4708702 REDAKTIE: Telefoon: 010-4004400 Telefax: 010-4116454 chef-redakteur LM. Hartman Prive 010-4522293 Redactie: L.G.H. van der Sande Prive 010-4225277 FOTOGRAFIE: en voor fotobestellingen Willem de Bie Media Produkties Pelgrimsstraat 5B 3029 BH Rotterdam 010-4774010 010-4778066 INZENDTERMIJN REDAKTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Nederlandse Dagbladunie b.v. BEZORGING: Stadskoeriers 010-4514555 ma. t/m vrij. 08.30-17.00 uur Feest kon niet meer stuk Het was een vrolijk uitgedost gezel schap bij het buurthuis. MaasposT ook bekend bij de jeugd. Veel muziek ook tijdens het feest. Soos 55 biedt aantrekkelijke kennismaking Free Golf MaasposT Weekbladen en de stich ting Soos 55 bieden aan 200 mensen die 55 jaar of ouder zijn, de moge- lijkheid om op een zeer aantrekke lijke manier kennis te maken met de sport golf. Zo kunnen zij zich vrijb- lijvend opgeven voor een gratis proefles. Wanneer dit goed bevalt, kan men aansluitend acht lessen volgen tegen een gereduceerd tarief. Daarna volgt er een baanpermissie- examen (na het volgen van een the- orieles) en wanneer dit allemaal goed uitpakt, dan kan men voortaan opde 18-holes baan spelen. Sinds tweeenhalf jaar is de Free Golfbaan in Vlaardingen geopend. Het spelersbestand is in de loop der jaren uitgegroeid tot zo'n 650 leden. Na onderzoek bleek dat 30 procent van deze leden, ouder is dan 55 jaar. Reden te meer om voor deze men- sen de stichting Soos 55 op te rich- ten. „Free Golf is eigenlijk gebaseerd op ruimtegebrek. Deze baan beslaat maar de helft van de ruimte van een gewone golfbaan. Daar komt bij dat de bal een stuk lichter is en dat men deze ook minder ver kan slaan. Dat houdt in dat het golfen een stuk sneller gaat en men minder hoeft te lopen." vertelt Frits Schreurs. di- recteur van Free Golf. Na het volgen van de acht lessen op de Free Golfbaan aan de Zuidbuurt, 1 net even buiten de bebouwde kom van Vlaardingen. moet men beslui- ten of er een zogenaamde jaarkaart wordt aangeschaft. Daar zitten ove- rigens aardig wat voordelen aan verbonden ten behoeve van de le den van Soos 55. Wanneer men een jaarkaart neemt voor fl. 69.50 per maand en Free Golf machtigt dit be- drag de komende twaalf maanden van de rekening af te laten schrijven (wat vele mensen aanspreekt). dan betalen MaasposT Weekbladen en Soos 55 het gebruikelijke inschrijf- geld van fl. 125,- voor de nieuwko- mers. Tevens krijgen zij een golfset voor beginners ter waarde van fl. 400,-cadeau. Dat het de leden van de nieuwe stichting uitermate beviel, kwam tij dens de 'kennismakingsborrel' dui- delijk tot uiting. De avond werd be- zocht door ongeveer115 mensen en iedereen was zeer enthousiast. Ve- len gaven te kennen zeer zeker door te willen gaan met het beoefenen van Free Golf. Na de gebruikelijke toespraken van de organisatie en het voorstellen van de personeelsleden werd een huisarts naar voren gehaald. Hij be- lichtte de medische aspecten van het golfen en beantwoordde de vragen van het publiek. Tijdens de pauze gingen de leden van de organisatie, waaronder de 'presentator' van de avond. Hendrik Nolles, de zaal rond. Een ieder kon zijn of haar vra gen stellen en na een inventarisatie van alle vragen, werden deze we- derom na de pauze beantwoord. Natuurlijk was er ook ruimte voor ontspanning. Na alle toespraken en gastsprekers werd men in de gele- genheid gesteld om onder het genot van ten drankje, ervaringen met elkander uit te wisselen. Er was zelfs een aantal mensen dat zich be- schikbaar had gesteld voor de ande- re aktiviteiten van de societeit, wel- ke overigens nog gestart moeten worden. Want dat is tevens het idee van de stichting Soos 55. Het gaat niet alleen om het golfen. de men- sen moeten ook onderling in de ge- legenheid gesteld worden om din- gen samen te ondernemen. Dat is de inhoud van de stichting Samen Ou der, Ook Sportief. Voor meer informatie kan men con tact opnemen met de stichting Soos 55, telefoon 01804-25900 of met Free Golf, telefoon 010-4602139. SCHIEDAM - In oktober start de Unicef, het kinderfonds van de Ver- enigde Naties, weer haar jaarlijkse verkoop van de najaarscollectie. Burgemeester Scheeres gaf op woensdag 28 September reeds het startsein voor de Schiedamse ver koop in de Wereldwinkel aan de Lange Achterweg. Tijdens deze ge- legenheid kocht hij ook de eerste Unicefkaarten. Het is te hopen dat vele Schiedam- mers zijn voorbeeld zullen volgen zodat er veel geld zal worden opge- haald voor dit nobele doel. Unicef zet zich in voor alle kinderen in nood. ongeacht ras, religie of andere zaken. Daar is veel geld voor nodig. Met de opbrengsten van de najaars collectie kunnen weer veel kinderen geholpen worden. Het unicefassor- timent bevat naast schitterende kaarten. die speciaal zijn ontworpen voor Unicef en beschikbaar zijn ge steld door beroemde kunstenaars, ook educatieve spellen en leuke kleine kado's. Niet alleen particulie- ren kopen Unicef-spullen, ook vele bedrijven sturen hun relaties aan het eind van het jaar mooie Unicef kaarten of geschenken. De Unicef- collectie is natuurlijk te koop in de Wereldwinkel, maar ook bij ver- schillende vrijwilligers in de stad. Flinke jongens (Mo. I.) uit de kristalheldere Noorse wateren. Cocktail: Knapperige sla op de bodem van een wijd glas, garnalen er op, cocktailsausje erover. Strooi er wat paprikapoeder over. Half schijfje citroen op de rand van het glas. Warme toast erbij. Smullen! Aanbieding geldig lot 12 oktober. 500 Gtam| J en Y/ f//( n<*{ r Vrijdag koopavond, zaterdag vanaf 8.00 uur geopend Oude Binnenweg 103, Rotterdam Tel. 010 - 4112080 SCHIEDAM - Een 41-jarige be- stuurder uit Sliedrecht reed met zijn vrachtauto over de Gedempte Baansloot/St.Janshof en raakte daarbij het balkon van een van de panden. Zonder zich ook maar om iets te bekommeren, reed de be- stuurder weg. Getuigen belden de politie en kort daarop kon de ver- dachte worden aangehouden door een politiesurveillant aan de Lange Kerkstraat. De schade bedraagt Fl. 15000.- omdat de balkons van meerder panden door de aanrijding zijn ontzet. SCHIEDAM 'Gemeente van de Week', in het TV-prograimna 'Eigen huis en tuin' van RTL-4 is komend weekend Schiedam. Maandag, 26 September, werden op verschillende locaties in de stad Televisie-opnames gemaakt. Er werden bezoeken gebracht aan de Piramide-woningen, het Robiniabos aan de Zoomweg, Spaland, de Lange Haven en Branderij De Tweelingh. Rob Verlinden, presentator van 'Gemeente van de week' werd rondgeleid door VVV-directeur Ruud Pillard. Het programma-onderdeel van 'Eigen huis en tuin' wordt uitge- zonden tussen 18.10 en 19.00 uur op RTL-4. SCHIEDAM - Het laatste avond concert in de Grote- of St. Janskerk te Schiedam wordt gegeven door de vermaande organist Charles de Wolff op dinsdag 4 oktober a.s. om 20.15 uur. Hij speelt composities van Reubke (sonate psalm 94.) Re- ger (4 koraalvoorspelen en de Grote fantasie en fuga- in d - mol) en Oliver Messiaan (o.a. Dieu parmi nous). Charles de Wolff, geboren in 1932 te Onstwedde, studeerde aan het conservatorium te Utrecht en te Amsterdam orgel. piano, hoofdvak theorie en orkestdirektie. Nadat hij in 1953 eindexamen gedaan had met onderscheidingen voor virtuo- siteit en in 1954 de Prix dexcellence voor orgel behaald had. studeerde hij nog bij Jeanne Demessieux te Parijs. Lessen in orkestdirektie kreeg hij van Franco Ferrara en van Albert Wolf. In zijn loopbaan heeft De Wolff zich talloze malen ingezet voor de nieuwe en experimentele muziek, wat in 1965 bekroond werd met de eerste prijs in het International Con- cours voor vertolkers van heden- daagse muziek. Als organist gaf Charles de Wolff concerten op alle vermaarde orgels, die ons land kent en op talloze daar- buiten, en maakte hij een groot aan tal plaatopnames (in 1968 onder- scheiden met een Edison). In 1988 werd hij tijdens een concert in de Grote Kerk te Naarden onderschei- den door de Academie Franaise vanwege zijn verdiensten voor de franse (orgel) muziek. Als vaste dirigent is De Wolff gedu- rende meer dan 25 jaar -tot aan de opheffing in 1989- verbonden ge- weest aan het Noordelijk Filharmo- nisch Orkest te Groningen en nog iets langer aan het aldaar gevestigde Toonkunstkoor Bekker. Internatio nale bekendheid verwierf onder meer door de jaarlijkse uitvoeringen van Bachs Passionen met het koor van de Nederlandse Bachvereniging (tegenwoordig: Bachkoor Holland), van welk koor hij in 1965 als vaste dirigent aangesteld werd door zijn leermeester en voorganger Dr. An ton van der Horst. Programma. tevens bewijs van toe- gang s avonds aan de kerk verkrijgb baar a 6.50 p.p. Voor houders van pas 65 of CJP is dit 4,50 p.p. Park Schinkelshoek - Zuidbuurt 79 Vlaardingen West - Tel. 010-4602139 SCHIEDAM - Voor donderdag 24 november heeft de Schiedamse Theaterkassa wederom een theater- trip georganiseerd. Per bus wordt er naar het Congresgebouw in Den Haag gereden alwaar de Chippen dales deze avond zijn te bewonde- ren in hun nieuwe programma 'No thing's gonna stop us now'. Deze gloednieuwe show die nog span- nender en nog romantischer is dan hun vorige optredens, kunt u voor Fl.54,50 of Fl.44,50 meemaken. Het busvervoer naar Den Haag en weer terug is voor rekening van de Theaterkassa. Kaarten kunnen gere- serveerd worden bij de Schiedamse Theaterkassa, van dinsdag tot en met zaterdag van 10.00-16.00 uur. op tel.nummer 4269563. SCHIEDAM - Heel Nederland kan in het weekeinde voor werelddie- rendag kennis maken met het werk in een dierenasiel. Dierentehuis Hargahoeve, Sportlaan 2 te Schiedam biedt dierenliefhebbers de mogelijkheid om op zaterdag 1 oktober van 11.00-15.00 uur een kijkje te komen nemen achter de schermen. De dierenbescherming wil het publiek overtuigen van het nuttige werk dat door velen wordt verricht om asieldieren te geven waar ze recht op hebben: een nieuw tehuis. In meer dan 90 procent van de gevallen lukt dit gelukkig ook. Men krijgt de gelegenheid kennis te maken met asieldieren die op een nieuw tehuis wachten. Vragen over karaktereigenschappen van de aan- wezige honden en katten worden van harte beantwoord. Op de dag zelf worden geen asieldieren mee- gegeven. tevens kan men deze dag de onlangs gereedgekomen verbou- wing aanschouwen. Het geld hier- voor werd mede bij elkaar gebracht door de collecte van de dierenbe scherming die vorig jaar omsteeks dierendag werd gehouden. SCHIEDAM - Vrijdagmiddag 14 oktober om 15.00 uur zal voorzitter Cor Schiks van m.s.v. Schiespoor een schitterende modelspoorbaan overdragen aan de diiectie van ver- pleeghuis de DrieMaasStede. Bijna twee jaar geleden ontving m.s.v. Schiespoor het verzoek een mo delspoorbaan te bouwen voor haar bewoners. Het werd tenslotte een baan van 3.50 bij 1.70 meter. Omdat de Schiedamse jeugd met al- lerlei sportieve activiteiten de finan- cien voor de modelspoorbaan bijeen bracht kon deze worden gereali- seerd met hoogstaande materialen. Een dergelijk uniek initiatief, dat bovendien met vakwerk is vervaar- digd. is een bezoekje meer dan waard. SCHIEDAM - Zaterdag 1 oktober treedt de cabaretgroep De Types op in theater de Teerstoof. Deze groep mag zich inmiddels tot de gevestig de namen in cabaretkringen reke- nen. De types zijn Hans Riemens. Rob Kamphues en Hans Paulides en vullen elkaar in hun programma goed aan. Hans Riemens is met zijn betwete- righeid het geweten van de groep en heeft als zodanig een groot aandeel in de maatschappij-kritische onder- toon van het programma. Rob Kamphues is de komiek van het stel en kan de zaal moeiteloos naar zijn hand zetten. Hans Paulides is de muzikant en maakt de arrangemen- ten voor de gezongen en gespeelde liedjes. In hun zesde programma 'Naakt' wordt het publiek geamuseerd met conferences, crosstalks en muziek en zang. Het is een luchtige voor- stelling waarin heel wat valt af te la- chen met de geestige liedjes en sketches die van tijd tot tijd worden afgewisseld met onderwerpen van een wat serieuzer gehalte. De Types met 'Naakt'; Drie grote bekken in hun blote kont. Aanvang is om 20.00 uur en de toegang is Fl. 18,—. Reserveren kan bij de Schiedamse Theaterkassa van dins dag tot en met zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur op tel.nummer 4269563. De Types ditmaal met 'Naakt' op de planken. (Foto Frits Falkenhagen) SCHIEDAM Style de Vie. de brillen- en lenzenspecialist van Schiedam en Vlaardingen, heeft zichzelf een geheel nieuwe stijl aan- gemeten. Het pand aan de Grote Markt in Schiedam heeft sinds kort een verbouwing achter de rug. De vestiging in Vlaardingen is sinds april dit jaar geopend. ..Service staat bij ons natuurlijk hoog in het vaandel" vertelt Harry Verberne. eigenaar van beide vesti- gingen. ..Heel bijzonder bij ons is dat er met computergestuurde appa ratus gewerkt wordt. Verder heeft Style de Vie een exclusieve serie monturen waarvan wij het alleen- recht hebben." Style de Vie probeert een gemoede- lijke sfeer in haar winkels te creeren en heeft voor iedereen ruim vol- doende mogelijkheden. Dus ook voor de mensen die wat minder te besteden hebben. Style de Vie is gevestigd aan de Grote Markt 23 in Schiedam en aan de Hoogstraat 87 in Vlaardingen. De Schiedamse vestiging van Style de Vie aan de Grote Markt.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1994 | | pagina 5