Donald Duck jubileert en deelt cadeautjes uit Femina opent metjubileumfeest GEB presenteert kabelprimeurs V En Passant Beursberichten MaasstaD Geheel verzorgde reis Eurodisneyland (R) Parijs Donald Duck zestig jaar filmheld Tweerichtingsverkeer, teleshopping en nieuwe informatiediensten Donald Duck Tulp na 25 jaar ontsproten f ROTTERDAM - Vrijdag 30 September gaat voor de 47 ste keer de intemationale consu- mentenbeurs Femina van start. De openingshandeling wordt verricht door Donald Duck, die deze, grootste na- jaarsconsumentenbeurs heeft uitverkoren om er zijn 60 ja- rig jubileum als (teken)film- held te vieren. ROTTERDAM - Groot feest op Femina: beroemdste eend van de wereld, stripheld Do nald Duck, viert onder auspi- cien van The Walt Disney Company (Benelux) SA, het feit dat hij zestig jaar geleden als tekenfilmster debuteerde. Gebruikelijk dat een feeste- ling cadeaus krijgt, maar wie jubileert trakteert immers ook en dat doet Donald Duck rij- kelijk: gedurende de tien da gen Femina zal de jubilaris meer dan 750 cadeautjes la- ten uitdelen. Voor twee be- zoekers echter, de 60.000ste en de lOO.OOOste, zal de Fe mina een onvergetelijk ver- volg krijgen. Een persoonlij- ke uitnodiging voor een be- zoek aan de Europese resi dence van Donald Duck: een geheel verzorgde reis voor vier personen naar Euro disneyland (R) bij Parijs. Verder wachten de eerste 219 jeugdige Femina-bezoekers cadeautjes als Disney- stick ers, pins, buttons, kleurpotlo- den, verfdozen, portemon- nees etc. Daarnaast worden er nog eens honderden puz- zels, toverkrasblokken, me- tal-prentbriefkaarten, schooletuis etc. uitgedeeld. Bovendien verrast het week- blad Donald Duck 250 kinde- ren met een originele Donald Duck dekbedhoes. _JP5". Thuis bij Donald Duck Alle Femina bezoekers krij gen de gelegenheid binnen te kijken in het huis van Donald Duck: In de entreehal staat een kolossale 'kijkdoos' (90 M2) opgesteld, waarin zich een kleurige klank- en licht- show afspeelt. In zijn van film en strip bekende huiska- mer is de jubilaris in afwach- ting van de visite. Katrien, Kwik, Kwek en Kwak en ook Oom Dagobert, wiens wol- kenkrabber-kluis in de kijk doos en markant punt in de sky-line van Duckstad vormt, is met een, uiteraard uiterst bescheiden, cadeautje, onder- weg naar de jubilerende feesteend. Voor zijn huis staat Donald's autootje geparkeerd, een wa re 'old-timer' waarmee hij zestig jaar geleden al over het witte doek tufte. Helemaal nieuw zijn echter de bloemen die in zijn tuintje reeds bloei- en: de op de Femina ten doop gehouden Donald Duck-tul- pen. Tegenover het diorama in de beursentree is een grote Disney Corner ingericht, waarduizend-en-eencadeau- artikelen en souvenirs te koop zijn. Opening Aanbod TV- programma's ft*" Informatiediensten Revolutie in strijken Lijf en leden Nieuw zuivelprodukt Luchtwinkels Snelspanklem Van wieg tot graf Bouillon ROTTERDAM—Femina, bekend geworden door gezel- ligheid, kwaliteit en veelzijdigheid, een van onze ver- slaggeefsters maakte alvast een tour de Femina en merkte op: mm n Evenementen Woensdag 28 September 1994 TX051 Ruim driehonderd geselecteerde standhouders zullen tien dagen lang de consument op de hoogte brengen van kwaliteit en noviteit. Femina trekt jaarlijks rond de 200.000 be- zoekers en bestrijkt alle interessege- bieden van de moderne consument, waaronder huishoudelijke artikelen, actueel wonen. modenieuws, eten en drinken, beeld en geluid. hobby en doe-het-zelf. Flitsende mode- shows zijn er tijdens de Femona met de regelmaat van de klok, evenals boeiende produktdemonstraties en gezellige attracties. tientallen leuke surprises heeft de beroemdste eend avn de wereld voor hen in petto. Femina wordt gehouden in Ahoy' Rotterdam en duurt tot tot en met 9 oktober 1994. Openingstijden: van 11.00 tot 17.00 en van 19.00 tot 22.30 uur; op beide zondagen van 11.00 tot 17.00 uur. Toegangsprijzen: f 14.- per per- soon, senioren (65+) f 12.- en kin- deren tot en met 12 jaar f 11.-. De opening wordt een luisterrijk Donald Duck-feest, muzikaal bege- leid door de drumband Excelsior, die speciaal gearrangeerde muziek uit de beroemde Disney-films zal spelen. Tijdens de opening, om 10.30 uur, zal de jubilaris een nieuwe naar hem vernoemde tulp officieel ten doop houden. In aanwezigheid van het publiek en onder toeziend oog van de trotse kweker van de nieuwe tulp, Jan van Bentem uit Zwaans- hoek, zal Donald Duck in een met pootaarde gevulde 'doopvont' een aantal Donald Duckbollen poten. Tot aan het moment van de opening worden de bezoekers vanaf een bui- tenpodium bij de hoofdingang ver- maakt door de goochelende zanger Hans Somers die, evenals zijn char- mante assistentes, gestoken in een glitterpak in Hollywood-stijl, voor de geluksvogels onder de wachten- den cadeautjes tevoorschijn zal to- veren. Een eerste verrassing hebben alle vroege bezoekers dan inmiddels gekregen: op de openingsdag be- draagt de toegangsprijs niet 14-, maar slechts 6 gulden per persoon. Uiteraard worden de kinderen onder het vroege publiek niet vergeten: ROTTERDAM - De eerste tulp kwam vierhonderd jaar gele den naar Nederland. Voor bui- tenlandse toeristen is 'Holland- se tulp' een gevleugeld woord. Ook Donald Duck is gevleu geld. Kweker Jan van Bentem uit Zwaanshoek (Haarlemmer- meer) voegde deze informatie reeds 25 jaar geleden bij elkaar, paste een kruisbestui- vingen toe van twee bestaande tulpen en dan nu, een homma- ge aan 's werelds beroemdste en geliefdste eend ter gelegen heid van diens 60-jarig jubi leum als tekenfilmster: de oranje-gele Donald Duck-tulp iseenfeit! Vrijdagmorgen 30 September wordt de tulp bij de opening van Femina om 10.30 uur offi cieel gedoopt. Diezelfde mid- dag worden enkele honderden Donald Duck tulpenbollen met officieel vertoon gepoot op de Keukenhof. Op Femina is in het grote Disney-diorama in de entreehal van 'Ahoy' de bloeiende Do nald Duck tulp reeds te bewon- deren. De primeur is te danken aan een kunstgreep van de kweker: de zogenaamde 'ijstul- pen' zijn enige tijd in een koel- kast bewaard gebleven -waar mee winterse condities werden nagebootst- en vervolgens bij een lente-temperatuur 'wakker gemaakt'. ROTTERDAM - Met een stand van 500 vierkante meter is de CAI, de kabelexploitant van het Rotterdam- se energiebedrijf GEB, verreweg de grootste exposant op Femina. Tot de laatste vierkante centimeter is de ruimte benut met de presentatie van enkele spectaculaire toekomstmo- gelijkheden voor kabel-abonnees zoals teleshopping (winkelen vanuit je luie stoel, met de afstandsbedie- ning) en moderne informatiedien sten. Bekende en minder bekende programma-aanbieders presenteren zich in de GEB-stand en beursbe- zoekers kunnen, met een beetje ge- luk, ook zelf een boodschap op de kabel achterlaten. De kabel van de toekomst werkt twee kanten uit, dat is de boodschap die CAI wil de- monstreren op Femina. De CAI beschouwt Femina als een goede gelegenheid om op een direk- te manier in contact te komen met haar abonnees. De meeste mensen kennen de CAI alleen maar van hun GEB-rekening of van het informa- tiekanaal. De Rotterdamse kabelex ploitant wil op de beurs het gemo- derniseerde ka- belnet onder de aandacht brengen van zijn 'klanten'. Een groot deel van de GEB- standruimte is derhalve inge- 1 ruimd voor de programma-aan bieders op de ka- beltelevisie. Zo is de ISPA, de International Satellite Programming Agency, met zes zen- ders op Femina vertegenwoordigd: Eurosport. het Franstalige TV5, Discovery Channel, The Children's Channel en twee zenders die (nog) niet op de Rotterdamse kabel zitten. Vanaf 1 oktober zal de Chinese zen- der CNE (Chinese News &Entertainment) 's nachts uitzen- dingen verzorgen; het Femina-pu- bliek krijgt de primeur! Een andere organisatie die met twee zenders op de GEB/CAI stand van •v., Femina staat is Turners Interna tionale Network Sales Ltd, met als bekendste zender CNN die 24 uur per dag via de kabel wereldnieuws in de Nederlandse huiskamer brengt. Nieuw voor de Nederlandse consu ment is 'teleshoppen'. Op het tv- scherm worden produkten getoond die direkt telefonisch -of via de ka bel- kunnen worden besteld. Maxi- 'Tel en QVC zijn twee teleshop- ping-kanalen die zich op de Femina presenteren. Op de beurs wordt een speciale decoder aangeboden om een abonnement op Maxi'Tel (het Britse QVC is nog niet op het Rot terdamse kabelnet) mogelijk te ma- ken. Op de stand vol kabelprimeurs krijgt ook abonnee-tv uiteraard veel aandacht, met als bekendste aanbie- ders Filmnet Plus en The Complete Movie Channel. Met hulp van de telefoon kan toe- gang verkregen worden tot een veel snellere informatiedienst dan Te letext, nl. Spirit, op de GEB/CAI- stand getoond door Stadstext/Spirit, die via de kabel informeert over o.m. uitgaan, wonen en werken in Rotterdam. Bezoekers van Femina kunnen bij de stand van het informatiekanaal van de CAI-'ServiceChanneT- een oproep of andersoortige adverten- ties opgeven die via de kabel zullen worden uitgestraald. De Elektronisch Leesbare Krant be- wijst op Femina dat met behulp van een braille-apparaat voorslechtzien- den en blinden de krant via de kabel leesbaar gemaakt wordt. Behalve de programma-aanbieders zijn op de GEB/C Al-stand op Femi na ook enkele leveranciers van 'har dware' aanwezig, zoals Philips, de Toestelservice en EnergieRent van het GEB en de fa. De Knegt, huisin- stallateur van het GEB, die o.m. laat zien hoe men een tweede televisie kan aansluiten. Philips introduceert op Femina o.m. de DCC 134, de kleinste digitale— cassette-speler ter wereld. Het appa- raat meet 110x30x100 mm, weegt zonder batterij slechts 360 gram en isbijzonderschokbestendig Krachtige stoomstoten van wel twee meter lengte zorgen voor de opmer- kelijke resultaten bij het strijken met de Planeta Rapid Economic, een professioneel stoomstrijksysteem waarvan als beursprimeur op Femi na een uitvoering voor huishoude lijke toepassing wordt geintrodu- ceerd. Zonder druk en zonder lichamelijke inspanning, bovendien in de helft van de tijd die met conventionele strijkijzers nodig is, verdwijnen kreukels en rimpels uit alle kleding. Vouwen en plooien worden weer strak, zelfs bij de meest gevoelige stofsoorten zonder glansplekken. Het apparaat strijkt in alle standen: plat op de strijktafel of rechtop als bijvoorbeeld hangende gordijnen of kleren op een hanger moeten wor den behandeld. Kwetsbare stoffen, zoals angoratruitjes of zijden blou ses, worden als nieuw wanneer je er op ongeveer 5 cm. hoogte met dit strijkijzeroverheen gaat. De Planeta Rapid wordt gedemonstreerd op de stand van Evermes BV, nummer 3500. doel hebben het lichamelijk welzijn te bevorderen. Op de stand van handelsonderne- ming Intermark (5510) bijvoor beeld, wordt als nieuwtje de Pro- Shiatsu gedemonstreerd, een draag- baar massage-apparaat dat de kne- dende handelingen van een profes- sionele masseur perfekt nabootst en allerlei (spier-) pijntjes binnen de kortste keren verhelpt. Evermes BV brengt op dit gebied een massagemat op de consumen- tenmarkt die met zes, afzonderlijk regelbare tril-aggregaten naar wens sport-, relax- of fitness-massages uitvoert (stand 3500). De Flexmat, een voetreflexmassagemat, wordt gedemonstreerd op de stand van Spirulina International (2210): via de reflexzones van de voeten bei'n- vloedt de Flexmat het gehele li- chaam. werkt ontspannend op het zenuwstelsel, verbetert de bloedcir- culatie en zorgt voor een goede stof- wisseling. De werking van geavanceerde mas- sage-apparatuur kunnen beursbe- zoekers voorts aan den lijve onder- vinden in de stands van Hey Promo tions 120) en Madeira/ Eygenstein (3540). Een goede massage kan, dat wisten de oude Grieken en Romeinen reeds, binnen enkele minuten het li- chaam ontspannen en nieuwe kracht geven. Op Femina worden dit jaar - behalve veel oude, vertrouwde mid- delen - opvallend veel nieuwe pro dukten gepresenteerd die alien tot In oktober komt een geheel nieuw zuivelprodukt op de markt en wie Femina bezoekt krijgt alvast een voorproefje. Campina Melkunie (stand 3200) introduceert 'Vooraf Toe', een frisse roombasis, waar mee op een snelle en gemakkeiijke manier lekkere voorafjes (zoals zalm- of patemousse) en toetjes (zo als sinaasappelbavarois of trifle) kunnen worden gemaakt. 'Vooraf Toe' blijkt ook een goede basis voor dipsaus en dressing. Het pro- dukt - uit de keuken van MonChou - is fris als yoghurt of kwark, romig als slagroom en luchtig opklopbaar. In Nederland worden binnenkort de eerste Air Shops geopend, letterlijk vertaald: luchtwinkels. In deze Air Shops wordt overigens geen lucht verkocht, maar voorlichting gege- ven over de mogelijkheden om de kwaliteit van de lucht te verbeteren; de winkels zijn tevens verkooppun- ten van apparatuur voor luchtverbe- tering en ademtherapie. De Air Shops worden geexploiteerd door de marketing-organisatie AirMedia International waarin organisaties sa- menwerken die de Tuchtbewust- heid' van consumenten willen be vorderen. Een van die organisaties is de Stichting Prana (het woord 'Prana' is Sanskriet voor 'ademen'), die ervan uitgaat dat de kwaliteit van de lucht die mensen inademen hun biologische- en sociale gedra- gingen bei'nvloedt. Ook negatieve uitingen, zoals agressie, zijn vol- gens de aanhangers van Prana te wijten aan de kwaliteit van de inge- ademnde lucht. Vandaar dat AirMe dia via haar Air Shops er alles aan wil doen de lucht te zuiveren. Op Femina worden produkten en appa ratuur gedemonstreerd, technolo- gieen en diensten toegelicht en in formatie gegeven om de consument een beter 'luchtbewustzijn' bij te brengen. Noviteit op de Nederlandse doe-het- zelf markt: hetZyliss snelspanklem- systeem, een uiterst doordachte bankschroef met specifieke voorde- len voor kleine knutselkarweitjes. In de Femina-stand van de firma Mini-Tools uit Fleerhugowaard (stand 2560) is dit systeem te zien en met speciale korting te koop. Verder in deze stand een uitgebreid programma mini-gereedschap voor modelbouwers om met uiterste pre- cicie te zagen, schaven, boren, slij- pen, schuren en frezen. Tal van deskundigen staan op Femi na klaar om, al dan niet met com- merciele oogmerken, beursbezoe- kers voor te lichten over de meest uiteenlopende consumentenzaken. De voorlichting strekt zich - letter lijk - uit 'van de wieg tot het graf': beursbezoekers worden met even- veel kennis van zaken gei'nformeerd over de verzorging van baby's en sparen met de Babyvoordeelclub als over uitvaartverzekeringen. Wie met roken wil stoppen kan zich op Femina door experts laten advi- seren (bijvoorbeeld op stand 3445 van de farmaceutische onderneming Ciba-Geugy, die rokers met speciaal ontwikkelde ontwenningspleisters behulpzaam wil zijn); maar wie vindt det 'roken moet mogen' wordt even deskundig geruggesteund door voorlichters van de Stichting Ro- kersbelangen (SRB). De Stichting (stand 5340) springt regelmatig in de bres als de belangen van rokers te zeer in het gedrang dreigen te ko men, zoals onlangs toen het Bedrijf- schap Horeca pleitte voor een volle- dig rookvrije omgeving voor hore- ca-gasten. De SRB hield prompt een enquete, waarin liefst 6000 mensen werden ondervraagd en waaruit bleek dat ruim 80% van zowel de rokers als de niet-rokers vindt dat er in de cafe's en restaurants gerust ge- rookt mag woren. Iedereen moet belasting betalen, maar over het hoe en warom heeft nog menigeen zijn vragen en twij- fels. Dat beseft men ook bij de be- lastingdienst en daarom geven voorlichters van de Belastingdienst Particulieren Rotterdam acte de pre sence op Femina in een gastvrije in- formatiestand (5520). Maggi introduceert op Femina een nieuwe runderconsomme, daarmee inhakend op een veranderende funktie van de bekende bouillonta- bletten. De bouillon wordt steeds meer gebruikt als basis voor soep in plaats van uitsluitend als smaak-af- maker. Smaak en kracht van de bouillon worden daardoor steeds belangrijker. Door de extra krachti ge smaak is Goudmerk Rundercon somme geschikt om snel en simpel de lekkerste heldere soepen te ma- ken, bijvoorbeeld met wat verse groenten. Bovendien is het produkt zeer geschikt als basis voor sauzen, jus en ragouts. De kleinste reisapotheek van de wereld is Aziatische natuurolie en de kleinste digitale-cassette-speler ter wereld wordt gei'ntroduceerd door Philips. Trouwen is y/eer helemaal in, derhalve wordt iedere modeshow tijdens Femina afgdsloten met een stralende bruid en is er een opmars te be- speuren in een veelzijdig aanbod van waterbedden. Een decoratieve slagroomspuit, voor de Kerst alvast decoraties van stof en originele kerstwensen. Het Nederlandse volk gaat massaal aan de luxe koffie's, espresso-appa- raten derhalve te kust en te keur. Voorlichting over rijksbelastingen en ook schuifdeurkasten kunnen op maat worden gemaakt. Na een schitterende modeshow, toch maar de brochure over een naai- of breimachine opgehaald Informatie over 'de overgang' en 'stoppen met roken wordt in een endezelfde tent gege ven, in een andere stand liggen artikelen van Ajax en Feijenoord ont spannen naast elkaar en Magic mop blijkt een vloeneiniger te zijn. De stichting Morgenster informeert over een opleidirg tot vakbekwaam astroloog, wie echter een carriere in krijgsdienst oveiweegt kan terecht bij de Koninklijke Landmacht, de Koninklijke Maiechaussee of het Korps Natinonale Reserve. Vies wordt lekker dank zij een nieuw ontwikkelde technologie die vorm van geurproducerende moleculen zodanig wijzigt dat een onge- wenste geur in een schone, frisse geur verandert. Toilet-, rook- en kook- geurtjes, maar ook de geur van huisdieren: Ambi-Pur Veutraliseris de naam, aangenaam. Voetbalmaandblad, leesportefeuille, Rotterdams Dagbltd, VT Wonen, Donald Duck. Story. Viva. Yes en tal van andere tijdschrften voor jong en oud. aantrekkelijke abonnementen alleen tijdens Femna. Nachtmerrie voor iedere inbreker zijn de nieuwste uitvirdingen op het gebied van alarmsystemen, met anti aanbakfolie 1000 wcrdt braden en bakken een culinair feest. Even bijkomen. dat kan in de vele uitspanningen voor hapes en drank- jes. ook vermoeide voeten komen hier weer bij. Anti-condens, lederglans, tapijtreiniger en bumpercoatinj, dat plasti- sche chirurgie ook wonderen verricht is weer een heel andir verhaal. Onder geavanceerd speelgoed veel denkspelen, houten spedgoed en nu ook ballonpasta, papierdecoraties sieren festiviteiten op. Verzekeringen en sparen, de uitvaartpolis is in opmars. Partnerbemiddeling, muziekinstrumenten, de enige echte dcnutbakker, opvallend veel uiercremes. maar ook de echte Limburgse vlaiien, keal- le potten, sukerlatten, Friese turf gerookte worst en oma's egen drop- hoestdrank 'Slikkie' zijn van pure Hollandse makelij. Servies met een persoonlijke noot, de firma Mai Mok dmonstrert een techniek om foto's te kopieren op bijvoorbeeld mokken n borden. Ook handbeschreven boodschappen komen haarscherp oer. Naast de boxershorts nu ook body's voor zowel dames als heren. )ode Zee pro dukten verlevendigen de huid en een kraandeel dat op eke waterkraan kan worden gedemonteerd biedt de gebruiket tal van vordelen, om er maar een te noemen: een waterbesparing van minimaal 2> procent. Vrienden voor het leven.nogeenerbij: Schuurmaatje! Versletenschuur- papier kan in de schuurrolcassette eenvoudig doorgedraaid vorden, cassettes los verkrijgbaar. De allernieuwste keukenmachines blijken alweer overtroffen loor de Femina-modellen, zijde bloemen en planten overwoekeren de eihte. Veel aandacht voor paranormale geneeswijzen en natuurstenen. nn het milieu niet verder aan te tasten o.a. lucht-en waterfilters, biolotische brilreinigers, dierproefvrije cosmetica en milieuvriendelijke reingings- middelen. Verder uit het buitenland: Boeddha beelden, Israelische truien, Diitse- en Franse wijnen, Spaanse sloffen, kunstnijverheid uit Pakistan. Aneri- kaanse- en Franse bruidsmode, Otafuku gezondheidsschoenen.Itali- aans ijs, Belgische spekken. Japans borduren, tapijten en lakwerk-neu- belen uit China, het nieuwe stoom strijksysteem komt uit Zwitse land en is een primeur voor Nederland. Informatie over de Lotto en anticonceptiva, heerlijke broodjes wime beenham en uitwerpbare brandladders zitten verpakt in een klein doos- je. Nieuws op het gebied van kamerplantenverzorging en toch ook ;an- dacht voor de tuin. Speciaal voor senioren: de seniorentrap, op de veilige brede treden gten bibberende benen meer en een maximum aan sta- en houvast. Behalve het gebodene in de stands wordt de Feminabezoeker eveneens getrakteerd op tal van evenementen: modeshows, vanuit de Femina-stu- dio van Radio Noordzee presenteert Conny van den Bos haar middag- programma 'Thee voor twee' met musici, acteurs en andere bekende Nederlanders waaronder The Cats en de presentatie van de laatste CD van BZN. De bekende Gaston Starreveld zal de gehele dag het Femina- spel spelen: bezoekers vande beurs die aan het spel deelnemen en 'live' op de kabel zowel als in de ether te horen zijn, maken kans op prachtige prijzen. waaronder een Daihatsu Curore als hoofdprijs. Ook Starre- veld's programma 'Broodje Noordzee' met daarin het radiospel 'Valt't Muntje' wordt vanaf de Femina uitgezonden. Voorts veel bak-. braad en talloze andere demonstraties. Grote trekker voor de kinderen tenslot- te zal uiteraard de feestviering rondom jubilaris Donald Duck zijn. Advies voor iedere Feminabezoeker: de hallen van Ahoy'Rotter- dam zijn tijdens Femina genummerd 1 tot en met 6. Wanneer u start bij 1 en chronologisch de nummers afloopt, zal er niets van al het aantrekkelijke wat Femina te bieden heeft, aan uw oog onttrok- kenworden!

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1994 | | pagina 8