Een enorme hal vol woonnieuws Keuringsdienst voor het eerst op Femina MaasstaD 30 S8?t \/m98W Motor achter Femina, John van Straten: Paradijs voor baby's peuters en kleuters - 'h m JP Materialen Bruidsmode Huwelijk Haarmode Kasten op maat Jubilaris trakteert Woonbeeld totaal Trends Vooraf Compleet TX052 'Consumentenfeest voor iedereen' alleen voor het Rotterdamse pu- bliek: vanuit het gehele land blijkt de interesse van de consument enorm en hoewel de naam sugge- reert dat het hier een beurs voor da mes betreft (de beurs was er wel eerder dan het maandverband), zie je steeds meer mannen en jongeren voortschuifelen langs de talloze stands. Niet alleen de interesse van de con sument neemt nog jaarlijks toe, ook de wachtlijst van standhouders wordt ieder jaar groter, hetgeen de kwaliteit van het gebodene ten goe- de komt. "Femina is een happening, een feest voor iedereen. De enorme veelzijdigheid in de produkten ga- randeert voor iedereen een interes- segebied.Juist die veelzijdigheid is de kracht van Femina. Van schoon- heidsinstituut tot een nieuwe keu- ken, van bruidsmode tot contact- adressen, nette wel te verstaan, van high tech hoogstandjes tot kerstver- siering en van plastische chirurgie tot voorlichting van de bijbel. Zo- veel verschillen, daar worden we weleens een beetje stil van. Voor ons een sport om de indeling zo ge- varieerd en compleet mogelijk te maken. Daarnaast zullen talloze evenementen Femina verlevendi- gen: modeshows, bakken en braden. Nieuwe herfst- en wintermode wervelend gepresenteerd r\ 'MX Woensdag 28 September 1994 ROTTERDAM - In Nederland ko- men jaarlijks zes miljoen gtvallen voor van maag- en darmklaclten, zo meldt de Keurinsdienst van W'aren (Inspectie Gezondheidsbrscher- ming). In 1,5 miljoen van diegeval- len ontstaan de klachten als revolg van het nuttigen van besmet voed- sel. 120.000 Klachten wordtn ver- oorzaakt door besmetting net de bekende, of liever beruchte boos- doener de Salmonella bacttrie en 300.000 keer is er sprake vrn een zogenaamde Campylobacter-infec- tie. Een groot gedeelte van deklach- ten kan voorkomen worden. vog al te vaak gaat men ervan uit cat een koelkast zaligmakend is en le be- waartijd niet zo nauw luistert ROTTERDAM - Tijdens demode- shows van Femina, geprestnteerd door professionele manueqtins en dressmen, komt aan het vietlicht dat warme aarde-tinten komtnd sei- zoen het modebeeld bepalm: o.a. expresso-en chocolade bruin rouge, camel en olijf. Kenmerkend voor de nieuw; mode zijn de lange rokken, wijd cf strak, korte taillejasjes, comfortable maar zeer modieuze bodywarmes, bla zers, gilets en (suede) jaks. In grootse muzikale shows w«rdt het modenieuws dagelijks order de aandacht gebracht in het Ftmina's Modetheater. De shows worden ook dit jar weer verzorgd door de modehuizin Ken nedy en Au Bon Marche, bade met diverse vestigingen in- en >m Rot terdam. Kennedy brengt vooral jonge', sportieve mode uit topcolleties als I all De Keuringsdienst van Waren ver- strekt gaarne informatie waardoor veel gevallen van besmet voedsel voorkomen kunnen worden. Op Fe mina, stand 5310, informeert de Keuringsdienst over haar consu- mentenbescherming op het gebied van zowel food als non-food (vuur- wertc!door middel van controle van produkten en bedrijven. Speciale aandacht vraagt de Keuringsdienst daarbij voor het gratis klachtennum- mer dat 24 uur per dag voor consu- menten open staat: 06-0488. De keurinsdienst zal voor-en tijdens de beurs gegevens aan de Pers ver- schaffen over de deelnemers en hun produkten op Femina. Betty Barclay, Taifun, Verse, Hap py, Heideman, Rosner en Sao Pau lo. Au Bon Marche, gespecialiseerd in het meer klassieke genre, komt met hoogtepunten uit de nieuwste collecties van Gerry Weber, Fran- ken walder, Bianca, Markwald en Barucci, waarbij ook de grotere ma- ten (tot en met 48) uitstekend tot hun recht komen. Primeurs in de shows zijn handge- breide truien uit Israel en dito vesten met kleurige Gauguin- en Van Gogh-motieven. Nieuw ook zijn enkele toegepaste materialen zoals de 'micro' en 'cu- pro' stoffen die weliswaar synthe- tisch (de eerste op polyester-, de tweede op viscose-basis), echter toch koel en beademend zijn, ple- zierig draagbaar en makkelijk in on- ROTTERDAM - Het valt niet mee de heer John van Straten, daags voor de opening van Femina te spreken. Van Straten van het Rot- terdams Tentoonstellingsbureau B V is al vijftien jaar eindverantwoorde- lijke voor de organisatie van Neder- lands grootste najaarsconsumenten- beurs. "Routine? Het organiseren van een beurs is nooit routinewerk, ieder jaar wil je verbeteren in opzet en sa- menstelling. Alles is een jaar lang voorbewerkt, zodat het in de laatste weken een kwestie van opbouwen is. Uiteraard kunnen voor onver- wachte problemen zorgen en daar bij moeten we voortdurend impro- viseren. Alle problemen zijn echter oplosbaar" Terugnaar het jaar 1947: Rotterdam ligt na de oorlog in puin, er is niet veel te koop, reden waarom de Rot terdamse dames gaan winkelen in Den Haag. Dat doet pijn bij Rotter damse winkeliers. Zij willen zich presenteren en organiseren twee maal per jaar een consumentenbeurs Femina, aanvankelijk in de Riviera- hal van diergaarde Blijdorp, later in Ahoy' Rotterdam. „De interesse voor deze beurs nam al snel een enorme vlucht. Ik zou bijna zeggen dat de groei van Rot terdam te danken is aan Femina, maar dat is een beetje bluf!" Ahoy'Rotterdam is eigenlijk alweer te klein voor deze beurs. De uit- drukkelijke wens van de organisatie is dan ook om Ahoy in alle richtin- gen wat uit te rekken. "We hopen in het najaar uitsluitsel te krijgen om de eerste paal voor de uitbreiding volgend jaar de grond in te stam- pen." Meer dan driehonderd standhouders zijn geselecteerd om hun 'bood- schap' over te brengen, niet langer alleen aan vrouwen en niet langer derhoud blijken. Overigens zullen deze winter vooral behaaglijke tweed-achtige stoffen, boucles en baby-ribcord worden gedragen. Een doorzettende trend, zo zal op de Fe- mina-modeshows blijken, vormen de coloured jeans. Iedere modeshow zal, dit jaar voor het eerst. afgesloten worden met een sprookjesachtige presentatie van de nieuwe bruidsmode. We lichten alvast een tipje van de sluierop: Bruidsmodehuis Sonja In ternational, verantwoordelijk voor de presentatie. neemt nieuwe trends over uit Engeland, de Verenigde Staten en vooral Frankrijk. Wit wordt enigszins ondergesneeuwd door de 'basic' natuurtint ivoor en zuivere zijde wordt het favoriete materiaal. Deze ruisende stof is toe- gepast in lang-slanke silhouetten, met vaak afneembare sleep. Noviteiten verder kanten bovenlijf- jes en typisch Amerikaans zijn de rijkelijk met pailetten en parel be- stikte japonnen, veelal met rijke sle- pen. Dergelijke modellen zullen vroegtijdig besteld moeten worden. Nog even een tip voor aanstaande bruidsparen, verliefden en verloof- den: op Femina kun je je trouwplan- nen vastere vormen geven. Veel standhouders geven tal van ideeen aan om je huwelijksdag - en de wit- tebroodsweken- extra luister bij te zetten. Zelfs een profesionele cere- moniemeester kan gehuurd worden. Wel trouwplannen, maar geen part ner: op Femina geeft het relatie-ad- viesbureau Liesbeth van den Herik voorlichting over het succesvol leg- gen van serieuze contacten. Een revolutionaire methode om een kapsel meer volume te geven, klas sieke krullen te creeren of juist een subtiele slag, het haar steil te maken of desgewenst 75 cm meer lengte te geven, is het Monoftbre Extensions systeem dat op Femina gepresen- teerd wordt door de Britse exposant Dome. Er zijn op Femina meer pre- sentaties die de haarmode haar- scherp in beeld brengen. Dat ge- beurt onder meer in een gastvrije kapsalon die de Stichting Vakoplei- ding in het kappersbedrijf samen met de Barbocos B.V. (leverancier van professionele haarverzorgings- produkten) op de beurs heeft inge- richt. Bezoekers kunnen zich er vol- gens de laatste mode- en gratis - la- ten knippen. Met bijna dertig stands is de huid- ROTTERDAM - Op de Femina wordt zoveel woonnieuws gepre- senteerd, dat er maar een aparte Ahoy' hal aan gespendeerd wordt: Femina Interieur in Hal 4! Van po- pulair geprijsd tot exclusieve de sign, een breed aanbod in zowel de meubelcollectie als in alternatieve vloertypen en interieurstoffen. Daarnaast een enorme diversiteit aan woonaccesoires. Divano Divani exposeert bijzon- dere meubelen en decoratieve inte- rieurelementen. Het in Capelle a/d/ IJssel gevestigde bedrijf streeft met succes naar introductie van nieuwe woonvormen in Nederland. Inspira- tie doet het bedrijf op in de gehele wereld. echter vooral in Italie. Mo- derne meubelen met accent op toe- passing van eigentijdse kleuren in de stand van Montdra Sfeermeu- belen, terwijl Rotan-Hoogstraat weer een geheel andere woontrend presenteert met bijzonder gelijnde meubelen van pitriet en manou. Kasten die eruit springen of kasten die loze ruimten opvullen: Studio Van den Berg uit Numansdorp biedt een indrukwekkend beeld van zijn specialiteit: op maat gemaakte verzorgings- en cosmetica-branche op Femina zeer goed vertegenwoor- digd en worden veel primeurs en noviteiten gepresenteerd. Zo kun nen met de uiercreme op kamille- basis van de Belgische importeur Theo van Landeghem, de meest uit- eenlopende vormen van huidirrita- wandkasten. Grenen en eiken meu belen bij de Graauw Interieurs uit Goor, populaire meubelcollecties in de categorie 'betaalbaar wonen' bij o.m. de Rotterdamse woninginrich- tingsbedrijven De Zuiderster en L.Witter. Nieuws over de vloer: Rubo parket uit Rotterdam presenteert kurk- en laminaatvloeren, Rowi Nederland uit Nieuwegein laat een uitgebreid assortiment parket zien. zwevende kurklamel met vinyllaag bij 'De Hoekse' uit Oud Beijerland en Na- turo vloeren is gespecialiseerd in classic-, modern-en colorkurkvloe- ren. Uitstekend alternatief voor kurk en parket geeft Poxy Neder land B.V. met zeer exclusieve grindvloeren en gedecoreerde houten vloeren met bijpassende wandpanelen kunnen worden be- wonderd bij de Amsterdamse expo sant Panelhouse Distriwood B.V. Woninginrichter Witter BV is sinds jaar en dag een begrip. zowel in haar standplaats aan de Jonker Fransstraat als op Femina. Volgend jaar bestaat het bedrijf een halve eeuw en gaat daarom nu alvast trak- teren: De 50.000ste en de tie worden verholpen. Wat de vele nieuwe geurtjes betreft: De parfum Laura van Laura Biagot- te, een wereldprimeur gepresen teerd door de Rotterdamse parfume- rie Van Berghem, zullen maar wei- nigen hun neus voorbij kunnen la- ten gaan. Andere noviteit is een lOO.OOOste bezoeker van Femina kunnen zomaar even bij Witter een meubelcheque van 500 gulden op- halen. Uiteraard heeft Witter nog meer te bieden: Een enorme expositie ro- mantische meubelen, waarbij eiken en grenen de toon aangeven. Qua prijsstelling past het meubelpro- gramma van Witter perfekt in de beursformule van Femina, die voor al het betaalbare wonen aan de con sument wil presenteren. In interieursgewijze opstellingen laat Witter verder zien dat spreken- de kleuren weliswaar 'in' zijn, maar dat de natuurlijke houtkleuren in ro- mantische kamerinrichtingen de bo- ventoon blijven voeren. Elders op Femina wordt het woon beeld gecompletteerd met grote meubelpresentaties van Lucky Ie der, de Stam Wonen, Ria de Winter Interieurstudio's en vele, vele ande- ren. De Stam geeft wederom een spectaculaire presentatie die de ge hele breedte van de Schiehal beslaat met o.a. hoogtepunten uit de Top- fortn-collectie en het 'Sleepworld'- programma slaapkamers. Ook voor markante decoratieve interieur-ele- techniek om blijvend wenkbrau- wen, lipliner eyeliner bij te tekenen. Mocht zelfs de nieuwste cosmetica niet meer helpen bij het verbergen van schoonheidsfoutjes, dan is het de hoogste tijd even stil te staan bij de stand van Mediconsult, een kli- niek voor plastische chirurgie. menten komen woonliefhebbers ruimschoots aan hun trekken op Fe mina: fraai gestyleerde bronzen beelden en tafels bij de Rotterdamse firma Peters, keramieke beelden en lampen bij Postma Keramiek uit Handel en een extra dimensie in wonen geeft de Voorburgse spe- ciaalzaak Nijhuis Decor met o.m. Mexicaanse kasten, mondgeblazen sculptures en siersmeedwerk. Vrijwel alle grote namen in keukens zijn present op Femina '94: Almat Keukens, Hijmans Keukendesign, Horn, KOM Keukens, Vendoplan en Hans Verkerk Keukens hebben een indrukwekkende keukenshow ingericht, waarmee zij tesamen een compleet beeld bieden van de aller- nieuwste trends op het gebied van zowel inrichting als aan- en inbou w- apparatuur. Verrassende kleurstellingen als rood, groen, blauw, anthraciet, geel en natuurlijk ook wit zijn kleuren die bezoekers van de Horn keuken show tegemoetkomen, de consu ment kan evenwel bij dit concern sinds kort ook zelf kleuren combi- neren. Almat keukens van de Ois- terwijkse fabrikant Almanova geeft naast veelkleurige keukens boven- dit jaar buitengewoon veel nieuwe snufjes, de gigantische stand van GEB, optredens van bekende Ne- derlandse artiesten. Radio Rijn- mond is dagelijks aanwezig, er is een speciaal baby-peuteren kleuter- paviljoen, Donald Duck viert zijn jubileum bij ons en ga maar door: Femina is voor iedereen een consu mentenfeest, waar niet alleen ver- koop, maar ook voorlichting, amu sement en vertier volop aanwezig is. Een dag of avond Femina betekent veel plezier en je gaat met en schat aan informatie naar huis, iets waar je normaal weken voor nodig hebt!" Bijna een jaar ging eraan vooraf om de 47ste Femina te organiseren: contacten en contracten, opbouw, samenstelling en inrichting van de beurs, technische dienst, bewaking. catering, persinformatie en inrich ting van een perskamer, artiesten ar- rangeren, continue overleg met The Walt Disney Company (Benelux) SA etc. De bezoeker zal een perfect opgezette beurs aantreffen, zich niet bewust van de gigantische hoeveel- heid werk die eraan voorafging. „We zijn nu alweer voorzichtig be- gonnen aan de beurs voor 1995!" Dat is niet alles, jaarlijks staan er bij het Rotterdams Tentoonstellingsbu reau meerdere beurzen op het orga- nisatieprogramma: Ski Hap, Bin- nenhuis, Visma, Vakbeurs voor hout en dit jaar voor het eerst Cupi- do, de trouwbeurs die in januari 1995 voor het eerst gehouden wordt. "Geen zorg voor een goede afloop, maar je bent toch altijd enigszins gespannen. Het blijft een sport om ieder jaar nog meer bezoekers te trekken, aan aanbod en vertier zal het dit jaar zeker niet liggen. ROTTERDAM - Ook voor de aller- kleinsten is op Femina het aanbod overvloedig. Kindermode, kinder- voeding, kinderspeelgoed en kin- derspelletjes worden bij ruim vijf tien stands gepresenteerd. In de eer ste hal, direkt aan het begin van de beurs. hebben een antal standhou ders zich gegroepeerd in een groot baby-, peuter-en kleuterpaviljoen. Voor het eerst geeft de Babyvoor- deelclub op Femina acte de presen ce: een nieuw samenwerkingsver- band tussen babywarenhuizen, ba- byspeciaalzaken, vakantiecentra en andere bedrijven. Wie een baby heeft of verwacht kan lid worden en daarmee profiteren van allerlei voordeeltjes. Kinderen hebben de toekomst en sinds kort ook hun eigen cola. Raak Holland B.V. introduceert op Femi na onder de naam Raak Kindercola een op de kindersmaak afgestemde versie van opwekkende frisdrank. Wat het speelgoed betreft, daarbij zien we opvallend veel pedagogisch verantwoord- en kindvriendelijk speelgoed, waarin veel hout ver- werkt. Een origineel kado blijkt 'My very own book' een kinder- boekje, dat bezoekers op de stand zelf met een persoonlijke noot kun nen maken. In het paviljoen eveneens veel aan dacht voor de kindermode, tot en met de tienermode toe, waarbij veelyuldig speciaal voor kinderen ontworpen stoffen worden gebruikt. Baby- en kindermode naar eigen ontwerp, derhalve goed betaalbaar, maar ook exclusieve topmerken als Artoni, Clayeux, Le Big, Kantz, Ju- velino, Bengeltje, Polichinelle, Peng Peng en Petit Diable, allemaal aanwezig in het grote kinderpavil- joen. dien een optimale efficiency en er- gonomie. Ook exposant Vendoplan heeft Almanova in zijn assortiment. KOK Keukens (Keukens Op Maat) is een niet-fabrieksgebonden fabri kant en kan derhalve keukeninrich- ting adviseren met onderdelen van verschillende merken. Tien totaal verschillend ingerichte keukens presenteert Hans Verkerk, een keu- ken renoveren, daarin zijn de twee exposanten Hijmans keukendesign uit Den Haag en Novanet Delfland uit Maassluis gespecialiseerd. Op Femina tonen deze exposanten hoe een keuken door vervanging van fronten, werkbladen en apparatuur een spectaculaire metamorfose kan ondergaan. De keuken compleet, maar zonder goed gereedschap ben je nergens! Ook op dit gebied op Femina tal van noviteiten, in meer dan twintig stands. Keukenmachines, pannen met nieuwe eigenschappen, keu- kenmessen en zelfs wie zeer wel- overwogen een afvalemmer wil aanschaffen kan daarvoor op Femi na terecht: op de stand van 't Kook- punt wordt een keus geboden uit tientallen verschillende (Amerikaansefnodellen! t W

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1994 | | pagina 9