Douchewand of -gordijn om waterballet te voorkomen ti AS,,. Evenveel spetteren met minder water WONEN, WERKEN EN RECREEREN OP HISTORISCHE CROND. MIOOMS -* v ^*3^5" J"-pr Het bad synoniem met ontspanning IP "VRIJ ENTREPOT GEBOUW" OP DE KOP VAN ZUID! OPEN HUIS ZATERDAG 15 OKTOBER Ff7*' 7 :-n Weldaad van whirlpool 16 oktober koopzondag VAN 12.00 TOT 15.00 UUR WmM TEL. 010-4132260 Een douche staat in het woor- denboek omschreven als een stortbad. Wie deze term let- terlijk neemt, denkt direct aan veel watergeweld en ge- spetter. Als de doucheruimte niet goed is afgeschermd, is de badkamer na zo'n stortbad al gauw een waterballet. Om dat te voorkomen zijn er heel wat oplossingen in de handel. Glas of kunststof Veel modellen •T W, 4X1 Gordijnen Niet nodig Vijtig procent Isolatie f 349,- f 1695, f 895, f 2995, - rtttn-H f 2195, - t n»o, Koopsommen vanaf fl. 198.000,-tot fl.398.000,-v.o.n. Wonen zoals je't nooit had kunnen bedenken: "Pakhuis"-appartementen in De Vijf Werelddelen Informatiecentrum Kop van Zuid Stieltjesstraat 21 geopend: dinsdag t/m zaterdag van 12.00 tot 17.00 uur. NVM WOENSDAG 12 OKTOBER 1994 Kunststof en glazen douche- en badwanden zijn een trend van de laatste jaren. Als alle folders van de ze scheidingswanden bij elkaar lig- gen. blijkt een grote verscheiden- heid te bestaan. Dessins. kleuren en constructies kennen vele varianten. Feitelijk zijn dit alleen uiterlijke verschillen. Wat materiaal betreft komen ze overeen. De profielen zijn van aluminium en de panelen van kunststof (acryl) of gehard veilig- heidsglas. Ook qua prijzen is er een grote variteit. Zo zijn er wanden van zo'n 300 gulden tot boven de 1.000 gulden. Afhankelijk van het model en het materiaal. De aluminium randen vormen het raamwerk voor de panelen. Als de ze van kunststof zijn. is er qua kleur eigenlijk alles mogelijk. Waren de profielen vroeger naturelkleurig. nu zijn ze verkrijgbaar in alle kleuren van de regenboog. van pimpelpaars tot licht geel. Ze zijn veelal half- transparant en kennen dessins van waterdruppeltjes tot bloemen. De glazen panelen zijn van gehard veiligheidsglas, dat vrijwel on- breekbaar is. Zeker in de badkamer is dat een pr. Ook hier wil het oog wat. Er bestaan diverse uitvoerin- gen van structuurglas in ijskristal tot blank gestructureerd glas. Deze har- de materie biedt ten opzichte van kunststof het voordeel van een lan- gere levensduur. Door een betere stabiliteit kunnen de panelen im- mers niet wrikken. Scheidingswanden zijn er in zeer veel modellen en vormen. Ontwer- pers hebben voor elke denkbare douche- of badsituatie wel een op- lossing klaar. Ze weten raad met een doucheruimte onder een schuin dak of met een in een hoek geplaatste douchebak. Voor het openen en sluiten zijn di verse systemen bedacht. De deuren kunnen glijden, schuiven, draaien. Wie denkt aan een nieuw bad. zou eens in overweging kun nen nemen een heuse whirl pool in zijn badkamer te plaat- sen. Vrijwel alle acryl- en plaatsta- len baden zijn in deze uitvoe- ring leverbaar. Een whirlpool is bijzonder stimulerend voor de bloedsomloop door bubbel- tjes in het water die zacht tot stevig masseren. Er zijn verschillende whirlsys- temen op de markt: de inspui- ting van water, injectie van iucht en combinaties van beide. Bovendien kan men kiezen voor inspuiting vanuit de bo- dem of de badwand. Voor een whirlpool moet mini- maal fl. 1.895,- worden neer- geteld. Een douchegui dijn tleurt de badkamer op (Gedy Design) Veel gordijnen laten zich eenvoudig ophangen(Gedy Design). open klappen en als een harmonika in elkaar vouwen. Belangrijk is dat de instap eenvoudig blijft. Douchegordijnen van pvc of textiel vormen een goedkopere oplossing om het watergespetter in di doucheruimte te houden. De gordij nen zijn bij de doe-het-zelf zaken al te koop vanaf 39 gulden. Textiel is duurzaam en uitwasbaar. Sommige merken hebben onderaan het gor dijn een loodrand zodat het mooi blijft hangen en tijdens het douchen niet aan het iichaam gaat plakken. Het voordeel van pvc is dat deze stof eenvoudig is af te nemen. Beide soorten gordijnen zijn verkrijgbaar in effen kleuren of met vrolijke des sins die de badkamer opfleuren. T.QTAAL - TX0.01 Er zijn talloze soorten baden (Ucosan). Kraan uit Chorus-programma van Rapetti. Nostalgischemengki (Amarcord, Rapetti). kraan Na een vermoeiende dag je onder dompelen in heerlijk geurend warm badwater. wie kent dat verlangen niet? Werd het bad vroeger in een adem genoemd met 'schoon', nu is het een synoniem voor 'ontspan ning'. Dat zie je in een oogopslag wanneer je de baden van tegen- woordig op een rijtje zet: tweeper- soons-, hoek-, zit- en bubbelbaden en whirlpools. Er zijn baden van twee materialen: gemailleerd plaatstaal of acryl. De jongste baden zijn van de laatste soort. Acryl is kleurecht. Mocht er een kras ontstaan dan blijft de kleur onveranderd. De slijtvastheid is groot. Dit materiaal is comfortabel: het neemt direct de temperatuur van het badwater aan en houdt die lan- ger vast. Bovendien wordt het stroef als het nat wordt. dus uitglijden is er niet bij. De toplaag is hard en vlak en porinvrij, zodat er weinig kans is dat bacterin achterblijven. Ook een gemailleerd plaatstalen bad is kras- en slagvast en kleurecht. De bodem is gladder, maar dat is opge- lost door een ingebrande anti-slip- laag aan te brengen om uitglijden te voorkomen. Fabrikanten maken het wel heel comfortabel in bad: rug- en armleuningen. hoofd- en voetsteu- nen, handgrepen. zitplaatsen voor twee personen. uitsparingen voor badbenodigdheden, het is allemaal mogelijk. De minimumprijs voor een bad van wit plaatstaal 170 x 70 cm) is onge- veer fl. 139,-. Een witte kuip van dezelfde afmetingen in acryl kost minimaal fl. 229.-. Douchen met een miezerig water- straaltje. dat zet geen zoden aan de dijk. Je wordt er nauwelijks nat van en je staat dus langer te proberen om eerst nat, dan schoon en vervolgens afgespoeld te raken. Een flinke wa- terstraal is wat dat betreft veel fij- ner. Maar een normale douchekop stort per minuut ongeveer twaalf tot achttien liter over ons uit en dat is toch wel heel veel, zeker als we uit- rekenen hoe vaak we douchen en hoe lang we dan onder de warme straal staan. De uitvinding van een waterbespa- rende douche is dan ook een hele lo- gische. Want erg veel water hebben we niet nodig om dagelijks weer schoon te worden. Een waterbespa- rende douche verhoogt de water- druk, maar stuwt per minuut slechts zeven tot tien liter uit de leidingen. Dat komt neer op een reductie van veertig procent. Waterbesparende douchekoppen zijn er in verschillende soorten. die we ook al kennen van het normale douchekoppenaanbod: de eenstraal of regenbui-straal, de verstelbare kop die zowel zachte als krachtige stralen kan leveren en de massage- douche. Een douchekop die circa dertig pro- cent water bespaart kost minimaal fl. 39,-. Er zijn er ook die tot vijftig procent minder water gebruiken. Deze kosten minimaal fl. 59,-. Het waterleidingbedrijf heeft berekend dat een waterbesparende douchekop op jaarbasis een besparing van veer- tig tot zestig gulden kan opleveren. Met een waterbesparende douche worden we net zo schoon. Een goed gei'soleerd huis heeft meerdere voordelen. Het is niet al leen energiebesparend. maar boven dien ook geluidswerend en brand- veilig. Iedereen kan met vrij een- voudige middelen zijn huis zelf iso-l leren. Zolders, muren, scheidings wanden en vloeren, isoiatie is eigen lijk overal. Glaswol vormt de basis van isolatie- materiaal. Vaak is het voorzien van een dampremmende aluminium- laag. Het is eveneens verkrijgbaar met een decoratieve witte afwerking zodat het, bijvoorbesld op de zol- der, direct op de schuine_ wanden kan worden gemonteerd. Behang is dan niet meer nodig. Het is raadzaam om vooraf de doe- het-zelver te raadplegen. Hij kan precies vertellen welke soorten iso- latiemateriaal geschikt zijn op wel ke plaatsen. Houd ook rekening met die plekken in huis waar een goede luchttoevoer gewenst is: in de buurt van verbrandingstoestellen zoals geisers bijvootbeeld. i in alle Hartddoekiadiaior 120 x 60 cm, luxe hand- doekradiator voor een nog fraaier vorm- gegeven badkamer f w9, Douchewand 90 x 90 cm. kwartronde douchewand met twee haraglazen deuren douchebak met frontpaneel 11695,- Badmeubet 135 cm. breed en uitgevoerd in een extra zware kwaliteit basisplaat van 19 mm. i.p.v i6 mm,, met chroom grepen en afwerkiijsten, kompieet met onderkast, spie- gelkast, hchtiuifei met halogeenspots eri wastafeibiad vervaaidigd van haisgeboiiden maimer met twee naadioos geintegreerde wastafels t Badrneubel 63 cm. breed., hoogglans wit, kompieet met onderkast, marmeren blad, keramische wastafei, spiegel en verlichting f 895,- Kompiete badkainet hoekbad 100 x 150 cm. links of rechts afgercna met voorpaneel, badoverloopcombinatle, eengreepbadrneng- kiaan, Grohe glijscangcombinatie, wandcloset met inbouwreservoir, coiietzitting, wastafei met sifonkap en planchet, eengreep-wastafel- mengkraan, ronde facetspiegel 12195,- Kunstsiot ligbad 170 cm met Spa-whirpool Vour iedere klani hebben we een leuke atteniie klaar liggen! Zolang de voorraad strekt. eteb Geopend: VAN IDEE TOT INSTALLATIE von NW.rlandi. Imlalloti.b.a. Cipresbaan 1 (bedrijvenpark Hoofdweg Noord) 2908 LT Capelle a/a IJssel, telefoon 010 456 46 55 Maandag 10.00 tot 17.30 uur, dmsdag t/m donderdag 09.00 tot 1/.30 uur, vrijdag 09.00 tot 21.00 uur, zaterdag 09.00 tot 17.00 i IN DIT MONUMENT KUNT U WONEN Oude tijden herleven, want in het gebouw dat eens werd gebruikt voor opslag van koffie, thee, suiker en peper, zal door de vestiging van onder meer een Exotic Festival Market de steer van verre landen wor den teruggebracht. Op de verdiepingen van het voor- malige entrepot gebouw worden bijzondere woningen gerealiseerd, te weten vrij indeelbare maisonnette- en loftwoningen, met ruime balkons of dakterrassen. Wonen aan een jachthaven met nautische winkels, terrasjes en restaurants. Wonen boven een Exotic Festival Market met goe- deren en waren uit verre landen. ONTWIKKELING EN REALISATIE: JSEEEST Wonen in het Vrij Entrepot Gebied temidden van o.a. havenhuizen en de Marinatoren. De renovatie van het entrepot gebouw en daarmee de bouw van de woningen, zal binnenkort worden gestart 15 oktober a.s. 0PENHUIS in Azie. U bent welkom in het entrepot gebouw De Vijf Werelddelen aan de Stieltjesstraat. of bezoek ons kantoor voor een uitgebreide project- presentatie in het: 'Rotterdam Vrij Entrepot' een nieuw stuk levendig woonge- bied, is via de Willemsbrug en de nieuwe Erasmusbrug, een metrostation en de nieuwe tram plus direct verbonden met het centrum van Rotterdam.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1994 | | pagina 24