Gemeente komt naar ouderen toe Photo International in Stedelijk Museum Jubileumshow van 'Holiday on Ice' heeft extra dimensies 8 GOLFLESSEN f 195,- CV-KETEL S i Stef Meeder a I A A fgifte identiteitskaarten Door aanleg nieuwe weg: Op het podium Mijnenveger Hr.Ms. Schiedam op bezoek Korting voor Maassta Sociaal spreekuur Thema middag Film Lezing Fancy-fair SCHIEDAM - Sinds 1 juni van dit jaar geldt er een algemene identificatieplicht. Dit houdt onder meer in dat men zich moet kunnen legitimeren wanneer daar om gevraagd wordt. Dit kan door middel van een geldig paspoort, rijbewijs of identificatie- kaart, die op de afdeling Burgerzaken aan de 's-Gravelandse- weg te verkrijgen is. De gemeente heeft nu besloten de bewo- ners van zorg- en bejaardencentra deze reis te besparen en naar hen toe te komen. SCHIEDAM Werkteke- ningen van projecten als via- ducten of gebouwen zijn voor de leek met enige uitleg redelijk goed te lezen. Toch vindt menigeen het moeilijk om zich een voorstelling te maken hoe het er in werke- lijkheid uit zal gaan zien. De leden van de Commissie voor Ruimtelijke Ordening, Ver- keer en Vervoer van de ge meente stonden kort geleden oog in oog met een groot bouwobject dat zij tot nu toe alleen op papier hadden ge- zien. Zij waren duidelijk ge- imponeerd door de afmetin- gen. File vrij VAILLANT VCW 240 XE CV-KETEL i MET WARM WATERV00RZIENING VAN DER MOEZEL I ROTTERDAM Holiday on Ice bestaat komend win- terseizoen vijftig jaar. In het kader van dit jubileumjaar presenteert Holiday on Ice een van de beste ijsshowpro- ducties die ooit zijn uitge- bracht in Europa. In de week van 23 tot en met zondag 27 november komt deze show, Magic Illusions, naar Rot terdam. Lezers van Maasstad weekbladen worden in de ge- legenheid gesteld de feestelij- ke premiere van de spran- kelende ijsshow bij te wonen met een speciale Maasstad- korting. - Schiedam Tonmerken: Betoverend 2 maanden gratis oefenen r Woensdag 19oktober 1994 MAASPOST SCHIEDAM XQ7.53 (PCus Ouderen werden geholpen bij het invullen van het aanvraagformulier. Het gaat hier om een eenmalige ac- tie van de gemeente die uitsluitend bedoeld is voor de bewoners van de diverse zorgcentra in Schiedam. De meesten zijn slecht ter been en de gemeente is zich daarom terde- ge bewust van het feit dat een reis naar de 's-Gravelandseweg voor velen een welhaast onoverkome- lijk obstakel zou vormen. Zo ont- stond het idee voor een extra ser- viceverlening aan juist deze groep mensen. Na- dat de primeur een aantal weken geleden naar het Sint Jacobs Gast- huis was gegaan, was deze week de beurl aan de bewoners van Hui- ze Frankeland om hun identifica- tiekaart in ontvangst te nemen. Maar liefst drie dagen waren er no- dig om de ruim 200 bewoners te voorzien van de felbegeerde kaart, maar donderdag 13 oktober was het karwei dan uiteindelijk ge- klaard. De kaarten waren door de gemeente al gemaakt maar moes- ten nog ondertekend en voorzien van een pasfoto worden. Met deze extra serviceverlening meenden velen dat de gemeente zich duide- lijk van een goede kant had laten zien. Men hoopt dan ook van harte dat er in de toekomst nog meer van dit soort acties zullen worden on- dernomen door de gemeente om de ouderen in onze zorg- en bejaar dencentra enigszins tegemoet te komen. Een van de fascinerende foto's van Fleischer. SCHIEDAM In de maanden oktober en noveinber van dit jaar wordt de Photo International Rot terdam georganiseerd. Tal van nau sea, galeries en diverse instellingen uit Rotterdam en omgeving nemen hieraan deel. Het Stedelijk Mu seum Schiedam participeert aan deze biennale met een overzicht- stentoonstelling van de Franse kunstenaar Alain Fleischer. Er worden foto's (zwart/wit en kleur), fotocomposities en installaties van verschillend formaat getoond uit deperiode 1982-1992. De foto's en installaties laten een veelheid aan onderwerpen zien, zoals reflecties en projecties van personen en objecten, beweging, de inwerking van de tijd, objecten uit zijn kinderjaren en afbeeldin- gen van kunsthistorische figuren. waarbij Fleischer er steeds in slaagt om een fascinerend beeld op te roepen. In bepaalde foto's lijkt het alsof de afgebeelde voorstel- ling langzaam verdwijnt of dat al- leen de reflectie ervan nog over- blijft. Soms verdwijnt ook letterlijk de voorstelling, zoals in de niet ge- fixeerde foto's, waarbij de tijd langzaam maar zeker de voorstel ling uitwist. De foto's en installa ties zijn tot stand gekomen door manipulates van de kunstenaar. Door voortdurend onderzoek en experiment ontstaan steeds nieuwe resultaten. Het werk van Alain Fleischer maakte onder meer deel uit van een groepstentoonstelling in 1991 in het International Center of Pho tography in New York en in 1992 in het Kawasaki Museum in Japan. De tentoonstelling in het Stedelijk Museum Schiedam, was eerder te zien in 1993 in het MAM, Museu d'Arte Moderna in Sao Paulo, Bra- zilie en, eveneens in 1993, In het CIAC, Centre d'Art Contemporain in Quebec. Canada. Files Churchillweg binnenkort opgelost Tussen Schiedam Noord (Spaland) en de 's-Gravelandseweg wordt een verbindingsweg met een via duct aangelegd. De bouw van het kunstwerk wordt uitgevoerd door Architecten- en ingenieursbureau BV Articon, specialisten in dit soort werk. In de modder- en zandwoestenij, op een steenworp van de bewoon- de wereld. wijzen de medewerkers van Articon op de constructies die naar en onder de spoorbaan door- lopen. Het ziet er inderdaad kolos- saal uit. De verbindingsweg die wordt aan gelegd is 240 meter lang en 36 me ter breed en kruist de spoorlijn Delft-Schiedam. Bij de uitvoering van het werk is rekening gehouden met de plannen van de Nederland- se Spoorwegen om het aantal spoorbanen uit te breiden. Dit be- tekent dat het baanvak dat nu twee banen heeft vier-sporig wordt. Daarnaast zal in het jaar 2002 op deze locatie het NS-station Kethel verrijzen met afmetingen die ver- gelijkbaar zijn met station Schiedam Nieuwland. Voortdurend onderbroken door denderend overvliegend luchtver- keer en voortrazende treinen, ver- telt ir. A. van Es van Articon over de problemen die de bouwers moesten overbruggen. - Het viaduct is zichtbaar; aan de nieuwe weg wordt gewerkt. ,,In samenwerking met de NS werd vorig jaar oktober een begin ge maakt met de eerste werkzaamhe- den. Deze bestonden uit het lichten van de sporen. het inbrengen van damwanden en het maken van steunpunten ten behoeve van het spoordek. Veel voorbereidend werk girvg vooraf aan deze opera- ties. De NS moest bijvoorbeeld fors ingrijpen in de dienstregeling en het treinverkeer kwam zelfs een paar nachten stil te liggen", aldus ir. Van Es. Voorts was volgens Van Es, zon- dag 1 mei een dag om niet snel te vergeten. „De bouwer startte toen namelijk's morgens om 4.00 uur met het opbreken van de sporen en het verwijderen van de aange- brachte steunbruggen. Na graaf- werkzaamheden werd het nieuwe spoorviaduct (1350 ton) centime ter voor centimeter met vijzels op de juiste plaats gebracht." De verbindingsweg krijgt twe&rij- banen voor het autoverkeer met aan beide zijden vrij liggende fiets- en voetpaden. Het ligt tevens in het voornemen de huidige keerlus van lijn een door te trekken naar het nieuwe viaduct. Daar zullen ook tram- en bushaltes komen. Al deze aanpassingen zullen er waarschijn- lijk toe leiden dat de overgang bij de Joppelaan in de toekomst ver- valt. Rijdend Schiedam kan in de zomer van 1995 de weg in gebruik nemen. Dit zal naar verwacht een aanzien- lijke ontlasting van de Churchill weg betekenen in zowel de och- tend- en avondspits. Het verkeer met bestemming Schiedam-Noord komende van het Kleinpolderplein kan j^J de afrit Schiedam-centrum direct rechtsaf de 's-Gravelandseweg op rijden en zo de file richting Beneluxtunnel ontwijken. Voor het autoverkeer richting Noord, dat gebruik maakt van de Horvathweg en dat nu nog kiest voor de doorgaande route Burgemeester van Haarenlaan, geldt hetzelfde. De weg loopt door het bedrijven- gebied 's-Gravelandsepolder via de (nieuwe) brug over de Polder- vaart en komt uit op de Slimme Watering in Spaland ter hoogte van de wijk De Gaarden. Om de natuur enigszins te ontzien wordt het fiets- en voetpad onder de brug aangelegd. Het is echter wel duidelijk dat het er op deze locatie niet stiller op wordt. Volgens een woordvoerder van de gemeente woont de helft van de Schiedamse bevolking in Noord. Een groot deel daarvan zal gebruik maken van de nieuwe ver bindingsweg die direct aansluiting geeft op de opritten van rijksweg 20 richting Den Haag en Hoek van Holland. Ook de verdubbeling van het aantal spoorbanen zal niet bij- dragen aan de rust in dit voorheen zo landelijke gebied. „Als iedereen in een auto rijdt en we allemaal in een eengezinshuis willen wonen dan weet ik geen an- der alternatief," aldus een laconie- ke medewerker van Articon. TIJDELIJK MET GRATIS ONDERHOUDSKONTRAKT Vaillant Conge levensduur binnenwerk voorzien van een legering van chroomstaal en titaan elektronische ontsteking gervis- arme brander automatische ontluchter ingebouwde ventilator thermisch gei- soleerde uitbrandruimte eenjarig onder- houdskontrakt GRATIS prijs incl BTW BINNEN 5 DAGEN WERKEND GEINSTALLEERD technisch installatieburo I FOR I UNAWEG 8 SCHIEDAM SCHIEDAM Wijkcentrum De Blauwe Brug geeft jongeren de kans om podiumervaring op te doen. Wie eens op het podium van de grote zaal wil staan, kan een af- spraak maken met H. van den Hurck of S. de Waard, tel. 010-470 10 49. Overigens wordt niet ieder een toegelaten: de aanmelders moeten wel al langer bezig zijn met popmuziek of loneel en zelf hun public relations doen. Boven- dien moeten zij zelf een groep vormen of bereid zijn met anderen sartien te werken. De grote zaal van de Blauwe Brug is voor deze uitdaging beschikbaar op vrijdag- avond en zaterdagochtend. SCHIEDAM In het weekend van 21 tot 24 oktober a.s. zal de Hr. Ms. Schiedam weer een bezoek brengen aan Schiedam. Het marine- schip zal vrijdag 21 oktober a.s. in de namiddag aanmeren in de Voorhaven in Schiedam. Zowel op zaterdag 22 oktober als op zon- dag 23 oktober zal het schip voor het publiek te bezichtigen zijn en wel van 14.00 tot 16.00 uur. Het is zo goed als zeker dat dit voorlo- pig de laatste maal zal zijn dat de Hr.Ms. Schiedam onze stad zal be- zoeken. De Schiedam zal namelijk in het voorjaar van 1995 uit de dienst worden genomen. Door bezuinigingsmaatregelen en ook door een tekort aan perso- neel zal de Marine van de 15 mijnenjagers die zij in de vaart heeft een beperkt aantal paraat kunnen houden. Op vrijdag 21 oktober om 19.00 uur zal een team van de bemanning van de Schiedam een voetbalwedstrijd spelen tegen een team van SMC op het verlichte kunstgrasveld in sportpark Thurlede. Magic Illusie maken de nieuwe show van Holiday on Ice tot een opwindend feest. In de show blijft het publiek zich verbazen. Een motorrijder, die op een geboeide showgirl inrijdt, mensen die ver- dwijnen en even later tussen de be- zoekers opduiken. zwevende da- De jubileumshow van 'Holiday on Ice'. Keyboards Digitale Piano's Orgels I REGELMATIG EEN RUIME VOORRAAD VAN GEBRUIKTE ACOUSTISCHE PIANOS ■mhh TEGEN ZEER AANTREKKELUKE PRIJZEN!!! 's Gravelandseweg 620 - Schiedam Tel. 0104734366 Koopavond: donderdag van 19.00-21.00 uur. mes die toeschouwers verbluffen. Al deze ingredienten geven aan de ze jubileumshow een extra dimen- sie. Sterren in deze jubileumshow zijn de in Canada opgegroeide Ne- derlanders Marianne van Bommel en Wayne Deweyrt. Zij waren maar liefst vier keer achtereen Ne- derland kampioen paarrijden en kregen een contract bij de ijsshow van Torvill en Dean. Daarna sprongen zij over naar de top; zij werden gevraagd als professionals bij Holiday on Ice. Magic Illusions valt op door de spectaculaire presentatie. Verder bevinden zich onder de ruim vijftig schaatsende artiesten tal van kam- pioenen. Onder hen de magier en acrobati- sche springer Steve Nelson uit de Verenigde Staten, de tempera- mentvolle kampioene Rita Barath uit Hongarije, de Russische kampi oen Vladimir Zoubov, Badri Kou- ram uit Georgie, Ioulia en Alexandre Svetchnikov uit St. Pe tersburg, de ex-Tsjechoslowaaakse kampioenen Monika Mandikova en Oliver Pelar en de Britse komie- ken John Hayward en Martin Rich. Uiteraard ontbreekt het vermaarde Holiday-on-Ice-ballet met 24 dan- seressen en 14 dansers op de schaats niet. Voordat deze show op de ijsvloer kwam is er maar liefst twee jaar aan gewerkt. Broadway-chore- ograaf Ted Shuffle en illusionist Ron Urban zijn erin geslaagd een boeiende en opwindende show te maken. Het is gewoon twee uur genieten van de grootste ijsshow ter wereld met betoverende scenes vol verrrassingen, romantiek. hu mor prachtige costuums, meesle- pende muziek en fantastische licht- effecten. De jubileumshow start al direct overrompelend; kennis wordt ge maakt met alle schaatsende arties ten en direct wordt de toon gezet met illusionistische tricks voor de rest van het programma. Het grote showballet heeft een groot aandeer in deze proloog. Feest is ook op het ijs. Zeker met La Bamba waar tal van avonturen worden beleefd, waarin de sheriff een belengrijke rol speelt. De jeugdige bezoekers zullen onge- twijfeld hierbij hun hart ophalen bij het zien van de vele dierenfigu- ren. De finale wordt ingezet met een rauw cowboynummer en brengt het publiek vervolgens in het New York van de jaren dertig, waar de beroemde Ziegfeld Follies in de radio City Music Hall hun glorietijd beleven. Opnieuw een feestelijk moment in de show die wordt afgesloten met vuurwerk. Elders in Maasstad weekbladen is een speciale ban te vinden waar- mee voor de premiere in Rotter dam korting verkregen kan wor den. De kaartverkoop start op vrijdag 23 oktober bij het sportpaleis Ahoy'. Park Schinkelshoek - Zuidbuurt 79 Vlaardingen West - Tel. 010-4602139 SCHIEDAM Wijkcentrum de Blauwe Brug in Schiedam- Noord is begonnen met het houden van een sociaal spreekuur op afspraak. Bezoe kers kunnen op dit spreekuur terecht met al hun vragen over bijvoorbeeld huursubsidie. het invullen van formulieren. schrijven van brieven, vragen over'belastingen, studiefinan- ciering, enz. enz. Het sociaal spreekuur is van maandag t/m vrijdag. Afspraken kunnen gemaakt worden aan de balie (of telefonisch) van wijkcen trum de Blauwe Brug, Bach- plein 590, telefoon 010 4701049. Het spreekuur is gratis. SCHIEDAM Wijkcentrum de Erker organiseert een the- mamiddag voor ouderen (50+ers) over oud worden in verschillende culturen. Het programma bestaat uit een dia-serie gevolgd door een kwis. De dia-serie laat ver schillende aspecten van oud worden in allerlei landen over de hele wereld zien. De kwis isfin zes vragen de wereld rond. Donderdag 20 oktober 1994, van 13.00 tot 16.00 uur. Entree: gratis Max. 40 bezoe kers. Wijkcentrum De Erker, J. v. Avennesstraat 32, Schiedam tel: 426 77 67. SCHIEDAM Vrijdag 21 oktober wordt in Filmhuis Schiedam de film The Firm gedraaid van regisseur Sidney Pollack. Wanneer Mitch Mc- Deere, een briljant rechtenstu- dent, cum laude afstudeert krijgt hij van verschillende grote advocatenkantoren het ene lucratieve aanbod na het andere. Gefrustreerd door zijn armoedige afkomst kiest hij voor het hoogste bod, waar- mee hij hoopt zijn echtgenote de luxe te kunnen bieden die ze als kind van rijke ouders kende. De firma Bendini, Lambert Locke trakteert de nieuwe werknemer meteen op een fijn huis, een snelle Mercedes en diverse financie- le bonussen. Zijn vrouw heeft echter zo haar twijfels over de nieuwe werkgever. Niet lang daarna staan ze aan het graf van twee dode collegas die bij een ongeluk het leven lieten. De advocaat krijgt zoveel werk toegeschoven dat hij geen tijd heeft zich daarover druk te maken. Pas wanneer twee FBI-agenten in een cafe wat rake opmerkingen over zijn werkgever maken, gaat hij op zoek naar de waar- heid.... Met Tom Cruise and Gene Hackman. Aanvang 21.30 uur het Filmhuis is open vanaf 20.30 uur. Toegang voor donateurs 5,dona- teur worden kost 7,50 per seizoen, inclusief eerste film. Het filmhuis is te vinden in Gebouw De Teerstoof, Nieuwstraat 12 te Schiedam. SCHIEDAM - Henk Bos geeft op donderdagavond 29 okto ber een lezing over paranor- male zaken bij Harmonia in wijkcentrum Nieuwland aan het Dr. Wiboutplein 165, Schiedam. De lezing begint om 20.00 uur en de toegangs- prijs is 7.50. Bos, die ooit een antipathie jegens het para- normale had. kreeg zelf buitenzintuiglijke waarnemin- gen. Tijdens de avond zijn ook zijn schilderijen te be zichtigen en legt hij de spiritu- ele betekenis daar vanuit. Bos was eerder te zien in De Stoel en in het RTL programma van Tineke de Nooy. Ook hebben diverse weekbladen uitge- breid over Henk Bos wonder- lijke ervaringen en mystieke leven geschreven. SCHIEDAM- De Schiedamse Invaliden Sportvereniging 'De Ooievaars' is wekenlang bezig geweest met het verza- melen van allerhande artike- len voor hun Fancy-fair. De vereniging kan hiervoor na- tuurlijk altijd nog meer spul- len gebruiken. Een telefoontje naar De ooievaars en de spul- len worden thuis opgehaald. Het telefoonnummer hiervoor is: 4269053. De Fancy-fair vindt plaats op 22 oktober in de Westmolenstraat 26. De opening is om 9.00 uur en de entree bedraagt Fl.1,00. een gratis kopje koffie is hierbij inbegrepen. f

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1994 | | pagina 13