MERKTAPIJT! - 40% is heel gewoon... LI ASSEM Nieuw winkelproject in beeld MaasposI KORT Wethouder onthult tegel Mode met een teintje N1ETTEVREDEN METUW U1TERLIJK MaasposI Prijs-infolijn 4126180 COSMOS Uitbreiding nieuwbouw politieburo geopend Lucky Fashion; als wij gaan rekenen bent upas echtvoordeliguit! 'tOude Raedthuys Volksdansen Bijeenkomst Open Tafel de Woudhoek SCHIEDAM TAPIJT GORDIJNEN Ooglidcorrectie: boven en onder2.750.- bovenofonderf1.950.- Liposucties v.a/3.500.- (definitief vet verwijderen mogelijk onder plaatselijke verdoving) Borstvergroting/6.800.- Mini-halswanglift4.500.- Mogelijk onder plaatselijke verdoving. Neus correcties v.a3.500.- Gespreide betaling mogelijk vanaf f80.- (Ook voor mensen met een uitkering) Body Consult GRATIS ADVIES Hi* En ik maar den ken dat comfortschoenen minder modisch zijn... Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk KERKDIENSTEN WILDWEEK De vijj wildste dagen van het jaar vinden plaats bij Brasserie 't Oude Raedthuys, want vanaf 24 oktober a.s. is bij ons het wildseizoen geopend. Het is herfst, en net als vorig jaar zijn ook binnen weer de blaadjes gevallen. U waant zich in het bos en onze chef-kok zal u laten genieten van de meest verukkelijke wildspecialiteiten. Op de laatste drie wilde dagen kunt u tevens genieten van live muziek en op zaterdag 29 oktober is onze gebruikelijke JAZZ-avond met, wat we bijna wel onze huisartieste kunnen noemen, DIANA BURTA Deze speciale wildweek duurt van maandag 24 tot en met zaterdag 29 oktober. SCHIEDAM De bouwactiviteiten in het hart van Schiedam zijn in voile gang. Ruim een half jaar geleden werd de eerste paal geslagen voor de bouw van een nieuwe passage. Nabij het stadskantoor wordt druk gebouwd aan o.a. de uitbreiding voor het stadskantoor zelf, een nieuwe bibiliotheek en een theater. De foto toont o.a. een luchtopname van de werkzaamheden voor de nieuwe passage. Onder in beeld ligt in het midden de Koemarktbrug met links daarvan de Lange Haven. Wat hoger is de kruising van de Koemarkt te zien met daarbij het flatgebouw waarin vroeger de Hema was gevestigd en nu C&A. Het flatgebouw was kort na de bouw een bezienswaardigheid; het was een van de eerste flats in Nederland met daarin een lift. Links daarvan loopt de Broersvest en ligt nu nog de oude Passage. Daarachter zijn duidelijk de activiteiten te zien voor de uitbreiding. De panden aan het Broersveld zijn hier verdwenen. Nog verder naar links, waar ooit armoedige arbeidershuis- jes stonden op de Baan en de Grofbaan zijn de contouren te zien van het nieuwe winkelcentrum dat aan moet sluiten op de Hoogstraat op de plaats waar vroeger een weeshuis was gevestigd en later het Imelda internaat voor voornamelijk schipperskinderen. Over ongeveer een jaar moet dit project opgeleverd worden. SCHIEDAM - Donderdag 20 oktober vindt er in dienstencen- trum De Woudhoek een grote verkoop met kermis plaats. Van af 10.00 uur worden er kerst- en verjaardagskaarten, place- mats, kerstversieringen en eigengemaakte wijn verkocht. Bij de koffie is eigengebakken cake te koop tegen lage prijs. Om 13.30 uur begint de kermis in de grote zaal. Voor Fl. 1,00 per attractie kan er worden meegedaan aan het blik gooien, touw- trekken, foto mikken, enzovoorts. De opbrengst van de dag zal gebruikt worden voor de organisatie van een feestdag ter gele- genheid van het 20-jarig bestaan van het dienstencentrum. Video-vertoning Lezing Centraal Meldpunt Zonnestudio Zithoek Bel voor gratis advies: tel.: 010-422 04 44 W80UW MaasstaD weekblaaen KANTOOR: Westblaak 180 3012 KN Rotterdam Postbus 1685 3000 BR Rotterdam Telefoon 010-4004400 Telefax 010-4128449 (commercie) Telefax 010-4116454 (redaktie) Geopend ma. t/m vrij. 8.30-17.00 uur. MANAGER: W. J. de Kok Telefoon 010-4004291 VERTEGENWOORDIGER: H. Theeuwkens Prive 010-4115184 R. de Hoog Prive 010-4663691 I. Ruijgrok Prive 01751-12382 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tof maandag 16.00 uur VERKOOPLEIDER: C. Kersbergen Telefoon 010-4004288 ACCOUNT MANAGER: L. B. van IJzerloo Prive 010-4708702 REDAKTIE: Telefoon: 010-4004400 Telefax: 010-4116454 chef-redakteur L.M. Hartman Prive 010-4522293 Redactie: L.G.H. van der Sande Prive 010-4225277 FOTOGRAFIE: en voor fotobestellingen Willem de Bie Media Produkties Pelgrimsstraat 5B 3029 BH Rotterdam 010-4774010 010-4778066 INZENDTERMIJN REDAKTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Nederlandse Dagbladunie b.v. BEZORGING: Stadskoeriers 010-4514555 ma. t/m vrij. 08.30-17.00 uur Levering door heel Nederland Coolsinqel 60 3011 AE Rotterdam Beursgebouw Tel. 010 - 4126180 Fax 010 - 4126157 Adviesburo voor Cosmetische Chirurgie Ceintuurbaan 213B 3051 KC Rotterdam tel.: 010-4220444 Zondag 23 oktober OPEN DAG van 11.00 tot 15.00 uur Maak afspraak voor "Maar nu weet ik wel beter. Want bij Van den Assem zag ik de nieuwe najaarscollectie. Schitterende modellen met fraaie printmaterialen in warme tinten en modische hoogfrontbelijning. En natuurlijk 'n perfekte pasvorm. Dankzij Van den Assem loop ik nu comfortabel en modieus!" SCHOENEN IN HET BETERE GENRE R'dam Aert v Nesstraat 38 (hoek Lijnbaan). tel. 010-4112111 R'dam-Hillegersberg Weissenbruchlaan 66. tel. 010-4228170 BRASSERIE KETHEL MAASPOST SCHIEDAM XQ7.52 SCHIEDAM - In samenwerking met de Schiedamse afdeling van de vrouwenbond F.N.V. organiseert stichting S.V.O. op donderdag- avond 20 oktober een video-verto ning over de geschiedenis en ach- tergrond van de vrouwenbeweging in Nederland en Turkije. Met de komst van migranten in Nederland gingen Turkse vrouwen zich al snel organiseren. Zij konden daar bij terugvallen op een lange ge schiedenis van vrouwenstrijd in hun land van herkomst. De contac- ten met de Nederlandse Vrouwen beweging verliepen echter stroef. In de video wordt beoogd de ste- reotiepe beeldvorming van Turkse vrouwen te doorbreken. Naast het draaien van de video zal ook Hilde ter Doest. voorzitter van het lande- lijk bestuur van de Vrouwenbond F.N.V., aanwezig zijn. Men kan haar vragen stellen of eventueel met haar in discussie treden. Stichting S.V.O. is gehuisvest in 'Het Gebouw". Broersveld 142. De avond zal duren van 20.00-22.30 uur. SCHIEDAM - Op donderdag 20 oktober houdt de heer T. Peetoom bij de Vrijzinnige Geloofsgemeen- schap N.P.B. een lezing over an- troposofie als levenskunst. Vanuit de antroposofie belicht de heer Peetoom de opgave van de mens temidden van het maatschappelijk gebeuren. Uitgangspunt van de an troposofie is hierbij: De mens die de voile verantwoordelijkheid voor de eigen levensopgave op zich neemt. Deze lezing is de eerste uit de cy- clus 'Van binnen uit' die de N.P.B.-Schiedam dit najaar houdt over onbekende drijfveren van de mens. De avond begint om 20.00 uur en wordt gehouden in het ge- bouw van de N.P.B. aan de West- vest 90-92. De toegang is gratis. wel zal er een vrije bijdrage wor den gevraagd ter bestrijding van de onkosten. Naar aanleiding van de lezing over antroposofie start de N.P.B. vanaf 25 oktober een cur- sus over dit onderwerp. Deze zal bestaan uit 3 avonden en worden geleid door de heer Peetoom. De kosten bedragen Fl.25.00. SCHIEDAM - Na de publikatie van het bericht over de opening van het Centraal Meldpunt heeft functionaris Marianne Dikstra talloze telefoontjes gekregen. Deze kwamen vooral van mensen die niet oud of gehandicapt waren, maar wel hulp konden gebruiken of vragen hadden. ..Uit tegenstelling tot wat het pu- bliek uit het bericht afleidt. is het centraal meldpunt voor iedereen. In het bijzonder zullen ouderen en gehandicapten van het Centraal Meldpunt in de Van Swindesingel gebruik maken. Zij zijn met name degenen die aanvragen doen voor aanleunwoningen. serviceflats, alarmering. verzorging en maal- tijdvoorziening'.'aldus Dikstra. Zij is bereikbaar van maandag tot vrijdag van 08.00 uur tot 12.30 uur op telefoonnummer 426 40 22. SCHIEDAM - Elke maandag- avond van 20.00-22.00 uur komt er in Kluphuis Oost een enthousiaste volksdansgroep bij elkaar. De groep leert onder leiding van een ervaren leraar een aantal nieu we dansen uit verschillende lan- den. Mannen en vrouwen die het leuk vinden om op muziek te bewegen kunnen gerust eens een avondje niee komen doen om te kijken of het hen wat lijkt. De kosten zijn Fl.7.50 per maand. SCHIEDAM Op vrijdag 28 ok tober. zal in het kerkgebouw van de Ned. Gereformeerde Kerk. Vfestvest 30, een bijeenkomst wor den gehouden ter herdenking van de Reformatie. Qp deze avond hoopt te spreken Evangelist T. Vanhuysse van de Stichting In de Rechte Straaf. Ver der wordt medewerking verleend door: Ds. C.A.A. Struik, Ned. Ge- reformeerd predikant te Schiedam; Chr. Gemeng koor Onesiphorus uit Spijkenisse o.l.v. dhr. G. Boer: Magda van der Geer, blokfluit; Dhr. Ph. van f Hof. begeleiding sa- menzang en orgelsolo. De aanvang is om 19.45 uur. De toegang is vrij. Bij de uitgang wordt een collecte gehouden voor de Stichting In de Rechte Straaf. Woensdag 19 oktober 1994 I MaasposT Hervormde Gemeente Schiedam Opstandingskerk, Burg. Honnelage Gretelaan, Schiedam, aanvang 10.00 uur - Dr. G. de Lang; Grote Kerk, Lange Kerkstraat. Schiedam, aanvang 10.00 uur - ds. H. Onderstal. aanvang 17.00 uur - Ds. C.J. van der Plas, Zwijndrecht; Huize Thomas, Grieksestraat 18 Rotterdam, aanvang 10.00 uur-Ds./ A. van Zetten. Vlaardingen; Bethel Kapel. Nieuwe Maasstraat 68d, Schiedam, aanvang K1.00 uur- Dhr. J.A. van* Lambalgen, Schiedam. SCHIEDAM Stichting Welzijn Ouderen is op maandag 17 oktober begonnen met een Open Tafel pro ject in Dienstencentrum de Woud hoek. De Open Tafel biedt ouderen die niet meer voor zichzelf kunnen koken ae gelegenheid om gezellig met elkaar te eten. Op de eerste dag van de Open Ta fel schoven meteen vijftien oude ren. aan^.En.omdat het de eerste keer-was had de maaltijd een fees- pleeghuis de Driemaasstede was speciaal naar de Woudhoek geko- aan de ouderen. De Open Tafel in de Woudhoek is overigens niet de eerste in Schiedam. Ook in dienstencentrum de 4 Molens. Wijkpost Zuid en het Huisje van de Delflandseweg wor den de tafels regelmatig gedekt door vrijwilligers. In de Woud hoek wordt de tafel in de toekomst iedere maandag. woensdag en vrij dag om 12.00 uur gedekt. De prijs van het driegangenmenu (soep, hoofdgerecht en dessert) dat geser- veerd wordt is fl.7,50. Het is mo gelijk een suikervrij. zoutloos of vetarm dieet te bestellen. SCHIEDAM - De Regionale Op- leidingscommissie Zuid-Holland van de Stichting Beroepsoplei- dingen Weg- en Waterbouw (S.W.B.) heeft een bronzen her- inneringstegel aangeboden aan de gemeente Schiedam. De tegel is een teken van erkenning voor de inzet van medewerkers en be- leidmakers van de gemeente op het gebied van opleidingen in de grond-, water-, spoor-en wegen- bouw in het algemeen en voor de stimulering en promotie van de opleiding van jonge straatma- kers in het bijzonder. Het vers aangelegde stuk sierstraatwerk waar de tegel in gevangen is, is het bewijs van het vakmanschap dat vele jongeren wordt bijge- bracht. De S.W.B., het landelijk oplei- dingsorgaan voor de bedrijfstak Wegenbouw zorgt er al meer dan 50 jaar voor dat jaarlijks duizenden jongeren en volwassenen een op leiding of cursus volgen in een van de disciplines. Het zijn vooral jon geren met een LTS- of MAVO- vooropleiding die kiezen voor de zogenaamde leerlingstelsel-oplei- ding in de weg- en waterbouw. De leerlingen moeten dan gedurende 5 jaar vier dagen per week werken en 1 dag theorielessen volgen aan de Streekschool voor beroepsbege- leidend onderwijs te Rotterdam. Het is juist in deze beroepen en SCHIEDAM - Vrouwen die ge- kleed willen gaan volgens de laat ste mode en daar niet al te diep voor in de buidel willen tasten. kunnen sinds enige tijd terecht in de Groenelaan. Op nummer 38 is daar namelijk de boetiek 'Lucky Fashion' geves tigd. In de boetiek is ook een zon nestudio ingericht. zodat de nieu we blouse of jurk meteen gedragen kan worden bij een stralende teint. Bij veel vrouwen is deze unieke formule reeds aangeslagen. Zij brengen dan ook regelmatig een bezoekje aan 'Lucky Fashion', de voor dit soort leerlingen van het grootste belang dat ze tijdens de opleiding voldoende praktijkerva- ring op kunnen doen in projecten die daarvoor geschikt zijn. Vooral de gemeente Schiedam heeft daar in de laatste jaren haar steentje aan bijgedragen. Schiedam is een van de gemeenten die jonge straatma- kers blijft stimuleren om een goede vakopleiding te kiezen. Leerling- straatmakers leren het vak het bes- te onder leiding van een eigen leer- meester. Een goede begeleiding is voor de leerling van het grootste belang. Het vinden van geschikte gemeenten en bedrijven die over goede begeleiders beschikken, is echter niet altijd even gemakkelijk. Vaak vindt men het ook te duur of te veel moeite om een leerling op te leiden. Schiedam steunt de op leidingen van het leerlingstelsel echter al 25 jaar onvoorwaardelijk en zorgt al jarenlang voor interes- sante en afwisselende projecten waar de leerlingen een grote ver- scheidenheid aan vaardigheden kunnen aanleren en demonsteren. Waar andere steden de bestrating steeds meer en meer gaan vervan- gen door asfalt. blijft Schiedam kiezen voor de nostalgische klin- kertjes. De 191 km. bestrating die Schiedam rijk is zal zeker gehand- haaft blijven. zo niet uitgebreid. Het is vooral deze positieve instel- ling ten aanzien van de jongeren en de medewerking van de gemeente Burgemeester R. Scheeres en politiechef Bakker samen op de (dienst?fiets na de officiele handeling. Modieus gekleed en toch te betalen kleding bij Luckey Fashion. boetiek waar gezelligheid en een persoonlijke begeleiding van de klant hoog in het vaandel staan. Mieke Wigmans, drijvende kracht achter de zaak. is geen onbekende in de Gorzen. Na vier jaar een cafe in deze wijk te hebben gerund, be- sloot zij in december 1994 de eer ste stappen op het modepad te zet ten. Bij het zoeken naar een ge schikte locatie, ging haar voorkeur weer naar de Gorzen uit. „Het pu- bliek in de Gorzen is zo gezellig en daarbij staan ze ook echt voor je klaar als er wat is", aldus Mieke. Nog geen jaar na de opening is 'Lucky Fashion' inmiddels een waar begrip in de Schiedamse mo- dewereld. Het succes tracht Mieke zelf te verklaren door het feit dat er elke dinsdag een nieuwe collectie binnen is. ..Elke maandag ga ik op pad en koop ik de nieuwste mode in.",, Dat maakt winkelen bij 'Lucky Fa shion' zo verassend en daardoor raak je er nooit uitgekeken." Er is voor iedere smaak wel iets leuks en betaalbaars te vinden. Hangt dat ene blousje of die ideale broek er de ene week niet bij, dan misschien de week daarop wel. In de smaak- vol ingerichte winkel staan gezel ligheid, tijd voor de klant en een persoonlijk. deskundig en vooral eerlijk advies centraal. Naast de rekken met kleding is een gezellige zithoek gecreeerd. waar men onder het genot van een drankje en een sigaretje de voorge- nomen aankoop rustig kan over- wegen of even bij kan komen van het kwartiertje zonnebank. Of het nu om een bruine teint gaat of om een bruine rok, bij 'Lucky Fashion' is men voor beide aan het juiste adres. 'Lucky Fashion' aan de Groenelaan 38 is alle dagen ge opend. behalve op maandag. die door de Regionale Opleidings- commissie Zuid-Holland van de S.W.B. zo wordt gewaardeerd. Dank hiervoor liet men blijken door het aanbieden van een 60 cm. grote bronzen tegel. die geplaatst werd door leerlingen in de bestra ting van de Hoogstraat bij de kruising met de Appelmarkt. De heer Hafkamp, wethouder van ruimtelijke ordening. verkeer en vervoer nam de onthulling van de tegel voor zijn rekening. ruimte zaten. In de afgelopen jaren zijn de drie wijkteams opgesplitst in de twee basiseenheden Noord en Zuid. Elke eenheid kreeg daarbij een eigen ruimte en meer agenten in dienst. Ook de functionele een heid. waaronder de afdelingen re cherche, jeugd- en zedenzaken. bij- zondere wetten en de vreemdelin- gendienst vallen, had behoefte aan meer werkruimte. Zodoende werd een uitbreiding van het gebouw dus onvermijdelijk. De extra ruim te is gecreeerd door de eerste ver- dieping van het buro uit te breken. De 213 mensen die nu dagelijks het gebouw bevolken kunnen na maanden verbouwingsherrie dus weer rustig hun werk verrichten in een schitterend verbouwd bureau. Een feestje om dat te vieren was daarbij zeker op zijn plaats. BELINDA RUYS VOOR SCHIEDAM-Politieburo Bijdorp- plein is weer gebruiksklaar. De af gelopen maanden werd hard ge- werkt aan de verbouwing van het pas vier jaar geleden opgeleverde gebouw. dat al snel te klein bleek om de ruim 200 politiemensen be- hoorlijk onderdak te bieden. Begin deze maand werd het vernieuwde buro officieel geopend door burge meester R. Seheeres en de heer Bakker. een van de chefs van de politie Rotterdam Rijnmond en lid van de korpsleiding. Toen het poli tieburo in 1990 voor de eerste keer werd geopend ging men ervan uit dat er in de toekomst ongeveer 165 personeelsleden ondergebracht moesten worden. De politie Schiedam werkte destijds met drie wijkteams, in totaal 108 politie mensen. die allemaal in een grote

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1994 | | pagina 3