Expositie aankopen Artoteek Schiedam X Muziek in Podium Rotterdams Dagblad 2 weken gratis.Vul deze bon in Apollo speelt Dwazen in Theater de Teerstoof Geerten Meijsing gast op schrijversavond Broeiboot in Schiedam Oude Waterweg op zondagavond Studio Soundhouse schenkt radio-commercials INF0RMATIEB0N Modelspoor- dagen KLeding- en speelgoed- beurs Computer- cursus Film Kindervoorstelling SCHIEDAM - Modelspoor- vereniging Schiespoor vierde haar tiende verjaardag afge- lopen vrijdag wel op een zeer bijzondere manier. De jarige club werd dit jaar niet zelf overladen met kado's, maar overhandigde een gigantisch bouwwerk, waar twee jaar noeste arbeid aan vooraf wa- ren gegaan, aan verpleeghuis de DrieMaasStede. De trein- tafel van 3.50 bij 1.70 meter werd, weliswaar met een beetje weemoed, overhan- digd in het restaurant op de vijfde etage aan de directie van het verpleegtehuis. De treintafel zal uiteindelijk zijn vaste plaats krijgen in de so- cieteit op de derde etage en zal daar vooral een therapeu- tische functie toebedeeld krij gen. Ontwerp r' Belang Energie besparen Bhutan VOOR SLIMME CV SERVICE-KONTRAKTEN VAN DER MOEZEL 1 4 weken j Adres: I Postcode:Plaats: j I Bank/glronummer: I Handtekening: IJ Woensdag 26 oktober 1994 MAASPOST SCHIEDAM XQ7.53 Amateurtoneelgroep Apollo speelt 'Dwazen'. SCHIEDAM-'Dwazen' iseenko- mische fabel van Neil Simon. Het stuk speelt zich af in een klein dorp in de Oekraine, aan het eind van de vorige eeuw. iedereen in dit dorp is dom, omdat 200 jaar eerder over het dorp een vloek is uitgesproken. De vloek kan alleen worden opge- heven als iemand uit het dorp iets leert, of als er een huwelijk plaats- vindt tussen twee families waar- mee de vloek is begonnen. Op een dag verschijnt er een schoolmees- ter in het dorp die de dochter van de dokter moet onderwijzen. Bin- nen 24 uur moet hij in staat zijn om iemand iets te leren. Lukt dit niet, dan wordt ook hij door de vloek getroffen. Neil Simon heeft al di verse kritische stukken geschre- ven. Op komische wijze weet hij het menselijk gedrag te tonen. De oplettende toeschouwer zal mer- ken dat er in de absurde situaties wel degelijk een moraal schuilt. Toneelgezelschap Apollo is te zien van donderdag 27 oktober tot en met zaterdag 29 oktober in theater De Teerstoof. de aanvang is 20.30 uur en de prijs is Fl. 12,50 per kaartje. SCHIEDAM - Zitten in een ronde, nachtbiauwe tent met sterren en blauwe kussentjes. Spannender en tegelijkertijd veiliger kan het haast niet. Deze tent staat opgesteld in de foyer van theater De Teerstoof. de voorstelling, die verzorgd wordt door Ada Loeffen, is gebaseerd op het boek 'Annetje Lie in het hoist van de nacht'. Annetje Lie logeert voor een tijdje bij haar oma in een huisje aan zee. Oma is een beetje ouderwets maar wel ontzettend lief. Ze geeft nooit duidelijk antwoord als je haar iets vraagt en ze zingt oude liedjes die Annetje soms heel akelig vindt. Dan wordt Annetje Lie heel erg ziek. Ze wil weten waar mama is en waarom ze is weggegaan. In haar droom ontmoet ze in het hoist van de nacht de maan en de mui- zenkoning, die als een papa en ma ma voor haar zorgen. De maan- vrouw brengt haar in haar bootje overal naar toe. Annetje wil graag Heintje Vaar ontmoeten want hij is de enige die kan zeggen of mama nog leeft. Wanneer hij zegt dat ma ma nog leeft moet Annetje van op- luchting hard huilen. Dan wordt ze wakker en is mama terug die be- looft om bij Annetje te blijven tot- dat ze weer beter is. De voorstel ling is op zatermiddag 29 oktober om 14.00 uur in theater de Teer stoof. De toegang is Fl. 7,50 voor kinderen vanaf 4 jaar. SCHIEDAM Het Stedelijk Mu seum Schiedam toont van 29 okto ber tot en met 27 november 1994 een selectie uit de recente aanko pen van de plaatselijke Artoteek. Door de leden van de Artoteek- commissie is gezocht naar werken die een interessante aanvulling zouden vormen op de bestaande collectie. De collectie is aangevuld met recente werken van Schiedam- se kunstenaars. Daarnaast is werk verworven van kunstenaars buiten Schiedam. De nadruk ligt hierbij op kleurrijk, figuratief werk. Er zijn sculpturen, tekeningen, schil- derijen en fotos aangekocht. Er is werk aangekocht van onder ande- ren Sjef van Duin, Inge van Haas- tert, Sjef Henderickx, Frits Klop- pers, Yvon Koopman, Ondine de Kroon, Wilma Kuil, Henny van Leeuwen, Candida Lemos, Frans van Lent, Adrianus van Otterloo, Michel Snoep, Gerard van Soest, Marjo J.C. van Soest, Jean-Marc Spaans, Jacques Tange, Bram Uil, Albert Verkade, Marcel Warmen- hoven en Esther Zitman. Een se lectie hieruit zal te zien zijn in de tentoonstelling. Hoewel de aangekochte werken zeer verschillend zijn, valt op dat in een deel van deze werken een herkenbare voorstelling gecombi- neerd wordt met (bijna) abstracte elementen. In het werk Flora, fau na en fetta van Inge van Haastert zijn twee dolfijnen te herkennen die zich bewegen in een bijna ab stracte zee van groene plantaardige structuren en witte ronde vormen. Ook in het werk van Wilma Kuil en Ondine de Kroon is een her- kenbaar onderwerp geplaatst voor een bijna abstract geworden na- tuurlijk achtergrond. Andere kun stenaars bewerken de voorstelling zo, dat deze bijna abstract wordt. Een goed voorbeeld hiervan is het werk van Jean-Marc Spaans. Hij maakte foto van zichzelf terwijl hij een tl-buis langs zijn lichaam be- woog. Het resultaat is bijna ab stract weefsel van gekleurde licht- banen, waarin met moeite nog het lichaam van de kunstenaar te on- derscheiden is. En Frans van Lent maakte een foto van twee handen, die zo dichtbij gemaakt is, dat de kijker in eerste instantie niet eens ziet dat dit twee handen zijn. In haar vijfjarig bestaan heeft Ar toteek Schiedam een veelzijdig collectie opgebouwd van circa 1.000 werken van hedendaagse kunstenaars. Uiteenlopende stijlen, technieken en formaten zijn in de collectie te vinden. De collectie wordt geregeld met nieuwe aan- winsten en aankopen uitgebreid. Ook wordt de collectie regelmatig opgefrist door werken in bruikleen van andere Artoteken. Een abon- nementkost/ 72,-(metCJP/ 36-) en geeft recht op het lenen van een kunstwerk voor maximaal een jaar. De werken in de tentoonstelling kunnen gereserveerd worden en vanaf 5 tot en met 25 december af- gehaald worden bij de Artoteek, Bachplein 581, Schiedam (tel. 4709827). SCHIEDAM - Het nieuwe seizoen schrijversavonden, georganiseerd door de Openbare Bibliotheek en boekhandel Mercurius, wordt vrij- dag 28 oktober geopend door Geerten Meijsing. Hij werd in 1950 geboren als jongere broer van de even bekende schrijfster Doeschka Meijsing. Aanvankelijk schreef hij zijn boeken onder het pseudoniem Joyce Co, een schrijverscollectief met een vriend samen. In 1988 ontving hij voor zijn roman Veranderlijk en wissel- vallig de AKO-literatuurprijs. Pi- kant detail daarbij is dat zijn zuster Doeschka deelnam in de jury. On der ander over het toekennen van deze prijs en nog meer het typische literaire leven in de Amsterdamse grachtengordel schreef hij zijn laatste roman De grachtengordel (1992). Inmiddels publiceert M.S.V.Schiespoor schenkt Driemaasstede modelbaan Toen het bestuur twee jaar geleden benaderd werd door de directie van het verpleegtehuis werd na enig overleg met de leden besloten aan het verzoek te voldoen. Mo- delspoorvereniging Schiespoor zag in het verzoek direct een mooie kans aan te sluiten bij de verenigingstraditie om in de winter een aantal leer- en doe-avonden aan te bieden aan de leden. Direkt zette ook een groot aantal nieuwe leden zich in voor het project. On der leiding van enkele 'oude rot ten' deden zij op deze manier ken- nis, inzicht en vaardigheden op. Daarmee kreeg Schiespoor natuur- lijk weer wat meer kennis van za- ken in huis, die ook weer over- draagbaar is en daaruit bleek dat het project twee doelen kon die- nen. Het ontwerp van de baan werd uit eindelijk gevonden in een Duits tijdschrift, waar de baan maande- lijks in afleveringen werd beschre- ven. Daarnaast droeg een ieder zijn eigen ideeen aan en werd het defi- nitieve ontwerp een baan die in tweeen deelbaar is, in verband met Een bewoner van Driemaastede bedankt Modelspoorvereniging Schiespoor voor de spoorbaan die op de achtergrond staat te pronken. het vervoer en de verplaatsbaar- heid. Met alle eisen waaraan een constructie in een verpleeghuis moet voldoen is rekening gehou- den. Een stevige houten basiscon- structie staat op 12 roestvrijstalen poten met zwenkwielen op rol- stoelhoogte en is dus makkelijk te verrijden. Het bedieningspaneel is verscholen in een lade onder de baan en kan worden uitgeschoven, zodat deze schuin zichtbaar kan worden opgesteld. Maar liefst ze- ventig meter rails werd aangelegd alsmede een groot aantal wissels. Vier treinen en twee trams rijden er volautomatisch rond. Ook kunnen er treinen handmatig worden gere- den door de bewoners zelf. De di verse trajecten zijn in verschillen- de kleuren op ditzelfde bedie ningspaneel aangegeven. Door en kele belangrijke financiele bijdra- gen van de Schiedamse reddings- brigade en de hardloopclub van Hoogendijk kon er gewerkt wor den met hoogstaande materialen. Het resultaat van de vruchtbare sa- menwerking tussen de mo- delspoorvereniging, de diverse guile gevers en het bureau vrijwil- ligerswerk in het verpleeghuis is vanaf vandaag te bezichtigen in verpleeghuis DrieMaasStede, Voorberghlaan 35. Het belang van een treintafel in verpleeghuis DrieMaasStede werd tenslotte nog eens duidelijk onder woorden gebracht door Rene van het Erve, manager yerpleegdienst en activiteitenbegeleiding Drie MaasStede. Hij benadrukte dat het merendeel van de patienten in het verpleeghuis verblijft omdat het thuis niet meer mogelijk is om ver zorgd en behandeld te worden. Een aantal patienten heeft lichamelijke problemen, anderen hebben een geestelijke problematiek, waar- door zij verward en vergeetachtig zijn. Een treintafel biedt voor hen een boeiend schouwspel van kleur. beweging, details en authenticiteit. De patient zal hierdoor gegrepen worden en zich enigszins ontspan- nen. Men herkent bepaalde situ aties uit het vroegere leven. wat vervolgens aanknopingspunten biedt voor een therapeutisch ge- sprek. Voor de niet verwarde pati ent biedt de tafel een recreatief ge- geven. Niemand zal stil kunnen blijven zitten bij al die rijdende treintjes en het nodigt uit tot actief zijn. Verder vestigde Rene van het Erve nog eens de nadruk op een derde winst die het grootse project heeft opgeleverd. „Door de vele contacten en overleg, is er veel be- grip ontstaan voor elkaars werk en beweegredenen.", aldusR. van het Erve. Hij sprak tijdens de feestelij- ke overdracht tevens de hoop uit om elkaar in de toekomst vaker te vinden op diverse gebieden. De nieuw op te richten hobbyclub 'Treinen' in de DrieMaasStede, bestaande uit patienten en vrijwil- ligers, zal in ieder geval een blij- vend contact onderhouden met modelspoorvereniging Schiespoor. Meijsing onder eigen naam. Thans woont Meijsing in het Italiaanse Lucca, dat hij slechts voor belang rijke zaken in Nederland verlaat. Een lezing in Schiedam bijvoor- beeld. De schrijversavond is in de Openbare Bibliotheek aan het Bachplein te Schiedam-Noord en de toegang is 5,De aanvang 20.15 uur. Kaarten zijn bij de bi bliotheek aan het Bachplein en bij boekhandel Mercurius te koop. Bij de boekhandel zijn ook passe-par touts voor alle vijf schrijversavon den te koop. De prijs bedraag dan slechts f 15,De aanschaffer is dan zeker van een plaats bij Wil- lem Jan Often (25 november), Jo- sien Laurier (27 januari), Lisette Lewin (17 februari) en Nelleke Noordervliet (21 april). Overigens kan nu al voor elke avond afzon- derlijk besteld worden. SCHIEDAM - Energie besparen en daarmee arme landen helpen aan zonne-energie. Dat is het doel van het bezoek van de Broeiboot die van 26 en 27 oktober aanlegt in Schiedam. Tijdens deze twee da- gen staan tal activiteiten op het programma en is een prachtige ten toonstelling te zien. De tentoon stelling is te zien op woensdag van 12.00 tot 13.30 uur en 15.45 tot 17.00 uur en op donderdag van 13.30 tot 16.30 uur. De entree en alle aktiviteiten zijn gratis. De Broeiboot meert aan in ge- meenten die via ondertekening van het Klimaatverbond hebben be- loofd hun energieverbruik binnen 20 jaar te halveren. Energiebespa- ring is hard nodig om het gevrees- de broeikaseffect (opwarming van de aarde) tegen te gaan. Gemeen- ten en bewoners kunnen veel doen aan energiebesparing. Meestal le- vert dat nog geld op ook! Aan boord van de Broeiboot kan men met behulp van een computer zelf bepalen hoe men thuis het beste energie kan besparen. De tentoonstelling neemt de be- zoeker mee op reis naar het schitte- rende Bhutan, een klein landje hoog in het Himalaya-gebergte. De reis laat zien dat energiezuinig le ven niet alleen mogelijk is, maar ook heel prettig kan zijn. Drie jaar geleden werden er in Shinkar, een dorpje op 3400 meter hoogte, zon- nepanelen gemonteerd op de 25 huizen. Sindsdien is er veel veran- derd. De bewoners kunnen nu ook de avonden benutten om manden te maken of tapijten te knopen. Bhutan wordt zo welvarender zon- der dat het ten koste gaat van het milieu. Behalve de tentoonstelling kan men ook een diaserie bekijken, die het dagelijks leven in Bhutan laat zien. Verder zijn er twee reuze sjoelbakken: een Nederlandse met heel veel stenen en een Bhutaanse met weinig stenen. De stenen zijn het symbool voor energie. Kinde ren kunnen zo zien hoe oneerlijk het is als je maar weinig stenen hebt. Met het meest uitgebreide CV onder- houds- en servicekontrakt van Van der Moezel staat u nooit meer in de kou! Uw installatie wordt dan jaarlijks grondig gekontroleerd, gemeten, gereinigd en af- gesteld (dit alles volgens de GEB normen). Veiligheid en zuinig stoken staan hierbij voorop! Verder bent u verzekerd van de hulp van onze 24-uurs storingsdienst voor storingen en verwarmingstoestellen en CV-ketels (al dan niet met gekombineer- de warm watervoorziening). 7 dagen per week, dag en nacht bereikbaar! ook ik ben geinteresseerd in zorgeloos stoken. Stuur mij daarom vrijblijvend meer informatie over Van der Moezel's slimme CV servicekontrakten. Naam Adres Postcode Plaats T elefoon Stuur deze advertentie in een gesloten envelop naar Antwoordnr. 49, 3100 VB Schiedam. Ons informatiepakket volgt dan per kerende post P.s. een postzegel is niet nodig. technisch installatieburo FORTUNAWEG8 SCHIEDAM SCHIEDAM In Podium aan de Lange Haven 28 speelt zaterdag 29 oktober The Big Easy. Deze Am sterdamse band timmert sinds Ko- ninginnedag 1991 aan de weg met harmonieuze vrolijke popmuziek in de beste traditie van The Beatles en Crowded House. De band nam twee maal deel aan de prestigieuze Grote Prijs van Nederland, haalde aanvankelijk de halve finale en be- reikte in 1992 de tweede plaats. In 1992 tourde de band met veel suc- ces door Nederland en Zwitser- land. Het afgelopen jaar werd de band versterkt met ex-Herman Brood-drummer Roy Bakker en werd voornamelijk gewerkt aan nieuw materiaal, dat vanaf 22.00 uur is te beluisteren in Podium. Een dag eerder, vrijdag 28 okto ber, speelt een andere Nederlandse formatie in Podium. Het Gelderse Sugar Mama speelt blues a la Mud dy waters en Howlin' Wolf en heeft er daar al menige zaaltje en De Amsterdamse band The Big Easy, zaterdag in Podium. festival mee plat gespeeld. Ook in het buitenland is het geluid van Sugar Mama inmiddels doorge- drongen. de band speelde onder meer in het voorprogramma van Dr Feelgood en Rory Gallagher. Ook dit concert in Podium begint om 22.00 uur. Elke zondagavond is er op Water weg fm het programma Oude Wa terweg te horen. U moet dan af- stemmen op het kabel frequentie van 96.1. Oude waterweg is een programma met populaire muziek uit de jaren 1955 tot 1975. Behalve de vaste onderdelen zoals de een- dagsvlieg en de concertagenda wordt er met ingang van oktober elke laatste zondagavond van de maand een special uitgezonden. Zondagavond 30 oktober is dat voorde eerste keer. Vanaf half tien kunt u dan luisteren naar een spe cial over de Ierse folkmuziek. Een muzieksoort die een steeds groei- end aantal mensen boeit. En dat er in deze muzieksoort meer topacts rondlopen dan alleen de Dubliners zal na het beluisteren van deze spe cial duidelijk zijn. Wat te denken van De Dannari The Fury Brothers en The Chieftains. Dus zondag avond 29 oktober luisteren naar' Oude Waterweg op Waterweg fm van 20.00 uur tot 22.00 uur. SCHIEDAM - In het weekend van 29 en 30 oktober staat het clubhuis van Modelspoorver eniging Schiespoor in het te- ken van de Landelijke Mo- delspoordagen. Van 10.00 tot 12.00 uur rijdt men met die- seltreinen, van 13.00 tot 16.00 met stoomtreinen. Tussen 12.00 en 13.00 uur kan het pu- bliek eigen treinen op de club- baan laten rijden. Leden van Schiespoor zullen helpen met het op- en afzetten van de trei nen en het laten binnenrijden op de juiste sporen. Voor de kinderen zijn er kleurplaten over het thema 'Treinen in het landschap', waarmee zij mooie prijzen kunnen verdie- nen. Tevens zal er een ruil- beurs worden gehouden waar- bij club en leden overtollig materiaal aanbieden. De mo del spoordagen zijn toeganke- lijk van 10.00 tot 16.00 uur. De entree is Fl.1,00 voor vol- wassenen en Fl.0,50 voor kin deren. het clubhuis is geves- tigd aan de Westerkade 21 SCHIEDAM - Buurthuis 'Nieuwland' organiseert op vrijdag 28 oktober weer een kleding- en speelgoedbeurs. Tot en met donderdag 27 ok tober kunnen belangstellen- den bellen met het buurthuis voor een verkoopnummer. de spullen kunnen, geprijsd en genummerd, ingeleverd wor den op vrijdag 28 oktober van 08.45 tot 09.45 uur. De ver- koop zal plaatsvinden van 10.00 tot 12.00 uur De niet- verkochte spullen kunnen weer opgehaald worden tus sen 12.30 en 13.30 uur. Twin- tig procent van de opbrengst zal naar het Foster Parentsplan gaan. Voor meer informatie kan men bellen naar tel.num- mer: 4738671. SCHIEDAM - Ook dit sei zoen worden er in wijkcen- trum De Erker weer volop computercursussen gegeven. Allereert wordt er les gegeven in de nieuwste versie van WordPerfect 6.0. De cursus is bedoeld voor lieden die voor het eerst beginnen met de computer. Daarnaast worden de cursussen MS-Dos 6.2., dBase 2.0 en Lotus 1-2-3 2.4. aangeboden. Iedere cursus be- staat uit acht lessen van ander- half uur. De kosten bedragen Fl. 150,00. Er kan worden in- geschreven voor de woens- dag-en donderdagavond en de maandag- en donderdagoch- tend. Voor informatie of aan melding kan men bellen met wijkcentrum De Erker, Jan van Avennestraat 32, tel. 4267767. SCHIEDAM Vrijdag 28 oktober wordt in het Filmhuis Schiedam de film "Tempta tion of a monk' gedraaid van regisseuse Clara Law De film speelt in de zevende eeuw ten tijde van de Tang dynastie. Als de oude keizer op sterven ligt, ontbrandt er een strijd tussen zijn twee zo- nen om de opvolging. De be- slissing valt als generaal Shi in het geheim overloopt naar de andere partij. Dit laffe ver- raad leidt tot een gruwelijke dood van de bedrogen zoon, waarna Generaal Shi probeert met zijn geweten in het reine te komen. Een ascetisch mon- nikenleven lijkt hem de aan- gewezen weg, maar hij kan de wereldse verleidingen niet weerstaan. Aanvang 21.30 uur. Het filmhuis is te vinden in gebouw 'De Teerstoof, Nieuwstraat 12 te Schiedam. SCHIEDAM - Studio Soundhouse gaat drie gratis commercials pro- duceren voor organisaties met een goed doel. Soundhouse - bekend van jingles als Boe, boe, bla, bla. We maken Domo-vla, 'Hans An ders, alleen de prijs is anders, De winkel, daar maak je de mooiste dingen mee en "Weer of geen weer, altijd Center Parcs-weer - geeft dit cadeautje in het kader van haar twintig-jarig bestaan. In prin- cipe kunnen alle organisaties met een charitatieve of maatschappelij- ke doelstelling zich voor de gratis commercials aanmelden. Soundhouse wil drie instellingen de mogelijkheid bieden hun bood- schap onder de aandacht van een groot publiek te brengen. Eis is daarbij wel, dat deze organisaties van plan en financieel in staat zijn reclamezendtijd te kopen om een commercial uit te zenden. Soundhouse neemt alleen de pro- duktiekosten voor haar rekening. De directie van Studio Soundhou se zal op korte termijn een keuze maken uit de aangemelde instellin gen. In onderling overleg kunnen vervolgens teksten en jingles door de professionals van Soundhouse geproduceerd worden.Organisaties die in aanmerking willen komen voor een gratis commercial kun nen zich voor 1 november a.s. aan melden bij Studio Soundhouse, Martin Agterberg, Singel 68, 3112 GR Schiedam, tel. 010^126 54 91, fax 010-473 25 05. Ook reclamebureaus, public rela tions adviesbureaus en andere communicatie adviesbureaus kun nen hun klanten opgeven voor de gratis radio-boodschappen, wan neer deze aan de gestelde eisen voldoen. op proef. Ik betaai hiervoor de halve prijs: /12.75 J 9 Noteert u nrij voor een abonnement op het Rotterdams Dagblad. J De eerste twee weken zijn gratis, daama betaaf ik 27,75 per maand via automatische betallng. 1 Naam:..„„...„ I Telefoon: (i.v.rn. controls bezorging) I Stuur deze bon in een envelop zonder postzegel naar: I Rotterdams Dagblad, Antwoordnummer 1579, 3000 VB Rotterdam jq29

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1994 | | pagina 13