mmm Preventiecampagne brandweer in teken van rookmelders MERKTAPIJT! - 40% is heel gewoon... Muziekconcours in Sporthal Margriet POLITIE RAPPORT MaasposT Dierenspeciaalzaak Angelique nu ook in de St. Liduinastraat mmm m. Stichting Gilde Nieuwe Waterweg viert lustrum Prijs-infolijn 4126180 COSMOS Twee wandelaars vieren zestig-jarig huwelijk MaasposT FM 106.7 en kabel 96.1 Programma Geluidshinder en keerspoor y i Dora en Gerard Collignon: als wij gaan rekenen bent upas echt voordelig uit! KERKDIENSTEN SCHIEDAM SCHIEDAM Afgelopen maandag is in de gemeente raad gesproken over de re- sultaten van de inspraakron- de in verband met de aanleg van de metro door Schiedam en het doortrekken van de tramlijn naar het nieuwe sta tion Schiedam Centrum. In de Inspraakverordening staat dat Burgemeester en Wethouders de resultaten van de inspraakrondes aan de gemeenteraad moeten meedelen. Ook is het colle ge verplicht aan te geven wat het met de bezwaren van plan is. Tegen-expertise Motie Criminaliteit TAPIJT GORDIJNEN Sociale controle Diefstal van portemonnee Roodlicht en nog wat Winkeldiefstal Beroving op Swammerdamsingel Diefstal uit woning Woninginbraken Dief betrapt door eigenaar Motorfiets gepikt Alcoholcontrole Woensdag 26 oktober 1994 MAASPOST SCHIEDAM XQ7.52 De pt edikbeurten voor zondag 30 oktober van de Hervormde Ge- meente Schiedam: -Opstandingskerk. Burg.Honnela- ge Gretelaan. Aanvang 10.00 uur Ds. G. de Lang -Grote kerk, Lange Kerkstraat Aanvang 10.00 uur Ds. F. oberman, Capelle a.d. Ijssel Aanvang 17.00 uur Ds. A. Heij, krimpen a.d. Ijssel - B ethe 1 k a pe IN i e u we M aas st raat Aanvang 10.00 uur Ds. N.J.M. Hoogendijk, Alphen a.d. Rijn Gereformeerde kerk: -De Ark Aanvang: 10.00 uur Ds. R.A. Bosdh - Magnalia Dei kerk Aanvang: 10.00 uur Ds. W.R. van Wieren Maandag tot en met vrijdag 7.00-9.00 Ochtendmagazine Aad van der Wei 9.00-12.00KoffieprogrammaMar- co Donkersloot 12.00-14.00 Lunchradio Sissi Oostveen 14.00-16.00 Muziekmuseum Rob van der Heiden 16.00-18.00 Schiedams Nieuws Chrit Wilshaus Woensdag 18.00-20.00 Muzikale Massage Aad Ouweneel en Arie van Win- gerden Donderdag 18.00-19.00 Non-stop Muziek Mi- cha Ingenkamp 19.00-21.00 Jazz Melodies Jaap Wapenaar 21.00-22.00 Groove Garden Men- no Sprang Vrijdag 18.00-20.00 Marokkaans Pro gramma Hassan Aissati 20.00-22.00 Turks Programma Huseyen Cayir Zaterdag 9.00-10.00 Non-stop Muziek Mi- cha Ingenkamp 10.00-12.00 Passage 12 Jan Wil- lem de Boer en Laurette Lankester 12.00-14.00 Muzikale Orrtloop I Peter Voorbtirg 14.00-16.00 Muzikale Otnloop II Lennard de Bles 16.00-17.00 Muzikale Atloop Ste fan de Ruiter/Paul de Jongh 17.00-18.00 Sport Jan Fels en Henk Groenewegen Zondag 9.00-10.00 Kinderradio Chrit Wilshaus 10.00-11.00 5 Kwartier in 1 uur Bas Barendregt 11.00-12.00 Goedemorgen Schiedam Paul de Jongh 12.00-14.00 Muzikale Omloop I Ed van Dommelen 14.00-16.00 Muzikale Omloop II Jalande van der Zee en Stefan de Ruiter 16.00-18.00 Sport Patrick de Boer 18.00-19.00 Gospel Channel Mar- cello Stewart 19.00-20.00 Koers Mies den Har- tog 20.00-21.00 De Klassieken Cees van Giezen MaasstaD weekbladen KANTOOR: Westblaak 180 3012 KN Rotterdam Postbus 1685 3000 BR Rotterdam Telefoon 010-4004400 Telefax 010-4128449 (commercie) Telefax 010-4116454 (redaktie) Geopend ma. t/m vrij. 8.30-17.00 uur. MANAGER: W. J. de Kok Telefoon 010-4004291 VERTEGENWOORDIGER: H. Theeuwkens Prive 010-4115184 R. de Hoog Prive 010-4663691 I. Ruijgrok Prive 01751-12382 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur VERKOOPLEIDER: C. Kersbergen Telefoon 010-4004288 ACCOUNT MANAGER: L. B. van IJzerloo Prive 010-4708702 REDAKTIE: Telefoon: 010-4004400 Telefax: 010-4116454 chef-redakteur L.M. Hartman Prive 010-4522293 Rodaotie: L.G.H. van der Sande Prive 010-4225277 FOTOGRAFIE: en voor fotobestellingen Willem de Bie Media Produkties Pelgrimsstraat 5B 3029 BH Rotterdam 010-4774010 010-4778066 INZENDTERMIJN REDAKTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Nederlandse Dagbladunie b.v. BEZORGING: Stadskoeriers 010-4514555 ma. t/m vrij. 08.30-17.00 uur Inspraakresultaten aanleg metro in gemeenteraad Een van de voornaamste bezwa ren die door de Schiedammers naar voren is gebracht betreft de geluidshinder. Hinder die niet aanvaardbaar is. Metingen, ver- richt door Gemeentewerken Rot terdam en de RET tonen aan dat bijna over het gehele trace, welis- waar met maatregelen, de voor- keursgrenswaarde van 60 decibel gehaald kan worden. Op plekken waar dit niet het geval is, zal men een hogere grenswaarde moeten aanhouden. Nagenoeg raadsbreed komen hier aanmerkingen op. Zo vindt Groenlinks raadslid Hakkert dat, bij wijze van tegen- expertise, een onafhankelijk bu reau metingen moet verrichten langs heel het trace. Siljee (PvdA) is ook voorstander van een derge- lijk onderzoek. Te mcer daar ten opzichte van de Schiedamse be- volking de indruk gewekt kan worden dat het onderzoek niet door een geheel belangeloze club is verricht. Ook D66 pleit voor een onderzoek naar de geluids hinder door een onafhankelijke instelling. Het CDA is bij monde van Van Mansum van mening dat de kans groot is dat stadsgenoten de uitkomsten van een door Ge meentewerken verrichte meting zullen wantrouwen. „Bovendien zal na het jaar 2000 de voorkeurs- grenswaarde velagen tot 57 deci bel. Het is dus verstandig om nu al uit te gaan van die verlaagde grenzen; het terugdringen van ge luidshinder achteraf is immers I,,,I, ,w, J,, jjj De metro naar station Marconiplein, in de toekomst door naar Schiedam? duurder dan er nu al rekening mee te houden." zo sprak Van Mansum. Het andere, door bewoners inge- brachte, bezwaar waar de ge meenteraad aandacht aan be- steedt. is het keerspoor. Bewo ners vinden het keerspoor hori- zonvervuilend en vinden tevens dat dit keerspoor voor het station moet worden aangelegd. De RET zegt hierop dat een dergelijk spoor voor het station negatieve exploitatiegevolgen heeft voor de metrolijn. In verband met de randstedelijke plannen voor rail- verkeer moet rekening worden gehouden met het feit dat de aan leg van een keerspoor wellicht tij- delijk is. Van Mansum merkt hierover op dat de HEMA-vesti- ging ook tijdelijk was. Zowel de PvdA als D66 en Solidair '93 vin den dat een keerspoor eigenlijk achterwege zou moeten blijven. Op al deze kritiek antwoordt wet- houder Hafkamp (WD) dat ,,het onderwerp een langdurige discus- sie heeft gehad en dat er alles aan gedaan is om de burger zo uitvoe- rig mogelijk te informeren. Maar je kunt het nu eenmaal niet ieder- een naar de zin maken." Concre te toezeggingen over een tweede onderzoek naar geluidshinder door een onpartijdig bureau kon hij nog niet doen. „Ik zou dan verwachtingen kunnen wekken, waar ik later weer op terug zou moeten komen" aldus Hafkamp. Nadat verscheidene partijen nog eens benadrukt hadden dat een wat minder vaag antwoord toch wel gewenst was, diende het CDA een motie in. In die motie stelt het CDA onder andere dat het keerspoor horizon- vervuilend is en dat de geluids hinder door het keerspoor nog groter wordt. Hierdoor is er te weinig draagvlak voor het plan en het CDA stelt dan ook voor dat het college niet accoord moet gaan met het voorgestelde trace van het keerspoor en daarover maar opnieuw de onderhande- linngen in moet gaan met de ver- voersmaatschappijen. De wet- houder wordt hierop wat minder vaag en zegt „geen moeite te heb- ben met een extra onderzoek." Hij vindt de CDA-motie echter overbodig. De inzet van het colle ge is immers maximaal gericht op het recht doen aan de bezwaren die zijn ingediend. En bovendien wordt er nog steeds onderhandeld en hoeft het college dus niet op nieuw in onderhandeling te tre- den. Broeke van D66 verklaart dat zijn partij voor de motie zal stemmen. „Het is een steuntje in de rug, een positief gebaar." De fractie van de WD steunt haar wethouder en is vooral van mening dat deze motie de onderhandelingspositie van het college zal schaden. De PvdA vindt de motie eveneens overbodig; „Er wordt onnodig druk uitgeoefend op het college, alhoewel wij de strekking van de ze motie wel onderstrepen." De motie wordt in stemming ge bracht. Solidair '93, CD, CDA, D66 en Groelinks, samen goed voo een meerderheid van 18 stemmenm zijn voor de motie. De heer Keijser, bewoner van een flat tegenover het nieuwe station Schiedam Centrum is vooralsnog wel tevreden over de gang van zaken. Alleen vindt hij (en andere belanghebbenden) het erg jam mer dat de politiek geen aandacht heeft besteed aan een ander inge diend bezwaar met betrekking tot de criminaliteit. „Op andere sta tions die zo groot zijn als het nieuw geplande station, is altijd een politiepost van de Spoorweg- politie. In het stuk zoals het de in- spraak is ingegaan, is totaal niet gesproken over de criminaliteit. Ze verwachten dat het aantal mensen dat per dag gebruik maakt van het station van 12.000 nu naar zo'n 35.000 zal stijgen. De kans is dan groot dat dan de criminaliteit toeneemt. Natuurlijk niet alleen op het station, maar ook in de omgeving van het sta tion. Het zwermt als het ware uit. En dan is het ook nog zo dat de metro in de buurt van de grote weg is gepland. Daar is het 's avonds altijd stil. Ook daar is de kans groot dat de criminaliteit toe gaat nemen." IRENE BOER Onder indruk kijkt hij naar al die soorten voeding in de dierenspeciaalzaak. SCHIEDAM - Het aantal huisdie- ren in Nederland neemt nog altijd toe. Steeds meer mensen, van jong tot oud, besluiten het gezin uit te breiden met een trouwe viervoeter, vtolijke fluiter of nachtelijke op- roerkraaier. Een goede verzorging eist veel tijd en geld, zodat een des- kundig advies en betaalbare pro- ducten vaak onontbeerlijk zijn. In het Westen kan men sinds kort voor alle benodigdheden en advie- zen op dierengebied terecht bij die renspeciaalzaak 'Angelique'. Eigenares Angelique Wubben speelde eigenlijk al enige tijd met het idee een tweede zaak te begin- nen in Schiedam. Haar winkel aan de Groenelaan liep als een trein en het viel haar op dat er enorm veel mensen uit het Westen hun dieren- INFORMATIEBEURS VOOR AANSTAANDE OUDERS A M O Y ROTTERDA artikelen helemaal in de Gorzen kwamen halen. Zo kwam zij op het idee een win kel in de westwijk te beginnen. „Er was daar gewoon niets op dieren gebied, dus een mooie kans voor mij om dat gat op te vullen". aldus de doorgewinterde eigenares. Toen er een pand vrij kwam aan de St.Liduinastraat hoefde ze dan ook niet lang na te denken. Op nummer 37 is dan ook sinds zes weken de tweede dierenspeciaalzaak van Angelique Wubben gevestigd. die de toepasselijke naam 'Angelique' draagt. In het knusse hoekpand staan alle artikelen overzichtelijk opgesteld. Een blik langs de rek- ken laat het zeer diverse aanbod zien varierend van blikjes en brok- jes tot een mandje of complete kra- bpaal. Alles is tegen een zeer redelijke prijs te koop en heeft men vragen dan staan de ouders van Angeli que, die de dagelijkse zorg voor de winkel op zich hebben genomen, de klant graag bij met een persoon- lijk advies. In de korte tijd dat de winkel nu open is heeft men reeds menige klant mogen verwelko- men. 'Angelique' voorziet dus zeer zeker in een behoefte van die- renliefhebbers in het Westen, maar ook voor alle andere Schiedam mers staat de deur natuurlijk dage- lijks van 09.00 tot 17.00 uur open. SCHIEDAM - Het Gilde is een stichting die bemiddelt tussen 50- plussers die niet meer actief aan het arbeidsproces deelnemen, maar die hun ervaring, keniiis en vaar- digheden nog niet onbenut willen laten. Het brengt deze 50-plussers in contact met mensen die van de ze vaardigheden gebruik willen maken. Het Gilde Nieuwe Water weg is er voor alle inwoners, jong en oud, van Schiedam, Vlaardin- gen, Maassluis en Maasland. Het succes van het Gilde blijkt uit het feit dat afgelopen week het lustrum werd gevierd tijdens een feestelij- ke bijeenkomst in Dienstencen- trum de Vier Molens. De afgelo pen vijf jaar heeft het Gilde al di verse vragers en aanbieders met succes bij elkaar gebracht, velen van hen troffen elkaar weer tijdens de viering. Een voorbeeld om de werkwijze te verduidelijken: Ie- mand wil een alarm-installatie aan- leggen. hulp hebben bij het ge bruik van de computer of uit elkaar gevallen boeken weer inbinden. Men belt naar het Gilde in de buurt of bezoekt een van de infotafels. Het Gilde zoekt vervolgens in het bestand een aanbieder die de ge- vraagde kennis bezit en brengt de- SCHIEDAM Van 1 - 15 no- vember organiseert de Gemeente- brandweer Schiedam een campag- ne met als thema:' Rookmelders redden levens'. Het doel van de campagne is om het nut van rook melders in woningen onder de aan dacht te brengen, De middelen die hiervoor zullen worden ingezet zijn Mupi-posters door heel Schiedam en posters in alle scho- len en openbare gebouwen. De lokale actie valt gedeeltelijk sa men met de landelijke brandpre- ventieweek (31 oktober - 5 novem- ber) over brandpreventie in en rond uw woning. Naast aandacht op radio en TV zal op 2,5 miljoen adressen in Nederland (waaronder in Schiedam) een brandpreven- tiekrant verspreid worden. In Nederland vallen bij brand in woningen gemiddeld 55 doden per jaar. Rookmelders kunnen een be- langrijke bijdrage leveren om een brand tijdig te ontdekken. met na me in de nachtsituatie. Een rook- melder signaleert rook en alar- meert daarna met een hard geluids- singnaal. Vooral als men slaapt kan het apparaat goede diensten bewijzen. Voor enkele tientjes is er al een rookmelder te koop bij o.a. doe-het-zelf-winkels en ijzerwa- renhandels. De montage is simpel. Goede rookmelders zijn te herken- nen aan het zogenaamde 'Goed- merk' op de verpakking. Voor meer informatie over rook melders, kan men tijdens kantoor- uren contact opnemen met de afde- ling Preventie van de Gemeente- brandweer Schiedam telefoon 4260128. ze met de aanvrager in contact. Gilde-raad is niet duur. De infor matie en adviezen zijn zelfs geheel gratis. Het gaat de Gilde-aanbie- ders om het plezier en niet om de geldelijke beloning. Voor het ver- krijgen van inlichtingen over het werk en de doelstelling van het Gilde kan men bellen naar een van de volgende contactpersonen: Schiedam- 4624007, 4702754, Vlaardingen- 4747761. Maassluis en Maasland- 01899-11346, 10166. Heeft men liever een persoonlijk gesprek dan kan men een van de infotafels in de buurt bezoeken. - Schiedam: Wijkcentrum De Er- ker Jan van Avennestraat 32 Donderdag 10.30-12.30uur - Vlaardingen: Gemeente Biblio- theek Waalstraat 100 Vrijdag 14.00-16.OOuur - Maassluis: De Koningshof Uiverlaan Woensdag 14.00-16.00uur - Maasland: Het Dienstencentrum Hammerdreef 3 2e en 4e woensdag van de maand 10.00-12.00uur Levering door Iwcl Nederland Coolsinqel 60 3011 AE Rotterdam Beursgebouw 'el. 010 - 4126180 Fax 010 - 4126157 SCHIEDAM - Ze kennen elkaar alweer 63 jaar. Na een praatje en een knipoogje stapten ze toen uit- eindelijk 60 jaar geleden met elkaar in het huwelijksbootje. In die enorme tijd dat ze elkaar nu kennen beleefden ze menig mooi moment; de geboorte van hun kin- deren en kleinkinderen, de rond- reis door Italie en meerdere wan- deltochten in Zwitserland. Dat wandelen altijd een belangrijke plaats heeft ingenomen in het le- ven van Dora en Gerard Collignon. beiden 83 jaar, is een ding dat ze ker is. Reeds 34 maal legde meneer Collignon de 40 km. lange tocht van de vierdaagse van Nijmegen af. Zijn vrouw liep hiervan 18 keer met hem mee. Het afgelopen jaar ontving hij bij de finisch zelfs de persoonlijke felicitaties van Mr. Pieter van Vollenhoven. ,,Ik kende de vader van Mr. Pieter van Vol lenhoven van vroeger. Zijn vader was voorzitter van de Vogelbond, waar ik ook lid van was. Hij stond bij de finish te wachten op zijn zoon die ook meeliep en hoorde dat ik een Schiedammer was. Hij kwam toen direct naar mij toe om me te begroeten en te feliciteren." De familie Collignon heeft haar hele leven in Schiedam doorge- bracht. Begonnen in de van Swin- denstraat, kwamen zij enige jaren geleden terecht in het St. Liduina- hof. Daar brachten zij enkele jaren met elkaar door, totdat mevrouw Collignon drie jaar geleden in ver- pleeghuis DrieMaasStede moest worden opgenomen. Sinds die tijd loopt de heer Collignon dagelijks naar dit verpleeghuis om zijn vrouw te bezoeken. Zelf woont hij nog steeds aan het St. Liduinahof en is ondertussen een onmisbare kracht geworden in bejaardente- huis Frankeland. Of het nu om de verzorging van de kerk gaat, het sorteren en rondbrengen van de post, of het begeleiden van rolstoe- lers van en naar de kerk, meneer Collignon doet het nog steeds met enorm veel plezier. Het 60-jarig huwelijk werd met de familie ge vierd in de DriemaasStede.Tegen deze dag had meneer Collignon van te voren toch nog wel enigs- zins opgezien, omdat hij niet kon voorzien hoe het met zijn vrouw zou gaan. Gelukkig ging het met mevrouw Collignon op de feestdag buitengewoon goed en kon het ju- bilerende paar genieten van een bijzonder fijne dag in het bijzijn van hun dierbaren. Burgemeester Scheeres verraste het jubilerende paar, dinsdag 24 oktober, tenslotte nog met een be- zoek op de heuglijke dag zelf. SCHIEDAM - Het Algemeen Mu ziek Overleg Schiedam organiseert in samenwerking met de Algeme- ne Unie van Muziekverenigingen op zaterdag 29 oktober een drum- en majorettenconcours in Sporthal Margriet. Het drumbandconcours wordt sinds enkele jaren met suc ces georganiseerd en ieder jaar meldt zich een groter aantal mu ziekverenigingen aan. van 09.00 tot 18.30 kan er genoten worden van een keur aan drumbands en majorettencorpsen uit heel Neder land. Naast de gewone en dagprij- zen worden er dit jaar ook tam- boer-, maitre-en een missmajoret- teprijs ter beschikking gesteld. De toegangsprijs voor dit eendaagse evenement bedraagt Fl.3,00. Vrijdagmorgen rond 10.00 uur beiden bewoners van een zijstraat van de Mgr. Nolenslaan, dat in een van de bejaardenwoningen een vrouw zat, die niet mee overeind kon komen. Na enig klimwerk zijn agenten binnenge- komen en troffen daar een 93-jarige vrouw aan, die in haar bed geholpen werd. Haar huisarts werd gebeld, die haar onderzocht. Vrijdagmorgen werd omstreeks 14.10 uur een 78-jarige vrouw bestolen van haar portemonnee op de Lange Kerkstraat. Terwijl zij aangifte zat te doen. werd haar, overigens lege portemonnee. teruggevonden op de Huis te-Riviereweg. Er is geld en een giromaatpas verdwenen. Vrijdagmorgen tussen 09.00 en 10.00 uur werden 9 bestuurders geverbali- seerd voor rood licht op de kruising Rotterdamsedijk-Broersvest. Daar was ook een bromfietsster bij, die nog niet oud genoeg was om zon ding te mogen besturen. Ze was namelijk 12 i.p.v. 16. Vrijdagmiddag omstreeks 16.00 uur nam een 34-jarige Rotterdammereen kofftekan weg uit een winkel aan het Hof van Spaland. Hij werd betrapt maar wist te ontkomen. Hij bleek echter, zoals wel vaker gebeurt. in de tram te zitten. Daar werd hij dus uitgeplukt en na de winkelsluiting met pvb heengezonden. Vrijdagmorgen omstreeks 10.00 uur wandelde een 40-jarige Rotterdamse op de Swammerdamsingel. Zij werd aangesproken door een man. die geld van haar eiste. De vrouw pakte haar portemonnee, maar die werd uit haar handen gegrist. De vrouw kreeg een klap in het gelaat en de rover gooide de portemonnee, nadat hij van het geld was ontdaan. weg. De buit was meer dan 50 gulden. Omdat de katten in en uit de woning moeten kunnen werd door een bewo ner de balkondeur van zijn woning in het centrum jteeds opengelaten. An dere dan zijn katten hebben van die gelegenheid gebruik gemaakt om tij dens de afwezigheid van de bewoner afgelopen vrijdagmiddag. de woning leeg te halen. Audio/visuele apparatuur werd weggenomen. alsmede drank schrijfgerei en nog veel meer. Vrijdagavond werd in twee woningen aan het Centrum ingebroken. Een bewoner had gehoord dat er bij buren werd aangebeld en op de deur werd gebonkt. Deze bewoner is helaas niet gaan kijken. een poos later bleek. dat er in twee woningen op het trappenhuis was ingebroken. Specificatie van het weggenomene is nog niet bekend. Vrijdagavond werd een dief betrapt door de eigenaar van een bedrijf aan de Schuttevaerweg. Toen de eigenaar bij zijn zaak kwam, zag hij een on- bekende met een doos spullen uit zijn bedrijf komen. De eigenaar sloot de man op en belde de politie. Toen hij daarmee bezig was, zag de dief kans om te ontsnappen. Omdat er nogal veel over de dief bekend is, zal hij tzt hier op het toneel verschijnen. Vrijdagavond op de Klaas Katerstraat. Een Honda 600. Stond met een ket- ting en een stuurslot op slot. Ook het alarm was ingeschakeld. Toch hielp het allemaal niets. Tussen vrijdagavond 23.45 uur en zaterdagmorgen 03.00 uur werd door de in opleiding zijnde agenten in Schiedam in samenwerking met ook zon groep uit Ridderkerk, alsmede politiesurveillanten en vrijwillige politie een ale. controle gehouden. Er werden totaal 435 blaastesten uitgevoerd. Dertien bestuurders werden aangehouden. Tien kregen een verbaal cq. een transaktie aangeboden. Een man raakte zijn rijbewijs kwijt. Onder een van die tien was ook een Deen. Hij betaalde zijn transaktie en kreeg daar na zijn auto terug. Hcogste score was 760 ugl.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1994 | | pagina 3