Trio de Janeiro 125 Jaar 250 Kilo Leerkrachten uit partnerstad Neath bezoeken Schiedam Rotterdams Dagblad 2 weken gratis...? Vul deze bon in... Sjef van Duin in't Paard Kermis, de geschiedenis van een voiksvermaak Brasserie't Oude Raedthuys Concerten Theo Vaness 't Oude Raedthuys Kinderzegels elders te koop Paddestoel Ouderen- activiteiten Het Fluwelen Konijn J|S' *31 Themaweken Wijn aan tafel Engelse les Woensdag 2 november 1994 MAASPOST SCHIEDAM XQ7.53 Trio de Janeiro in Theater de Teerstoof. SCHIEDAM Trio de Janeiro zou Trio de Janeiro niet zijn, als ze na hun eerste succesvolle program- ma Bij de Beesten Los', niet ver- der zouden gaan met het ontginnen van hun Rotterdamse roots. 125 jaar 250 kilo is het tweede theaterprogramma van het Rotter damse drietal. In dit programma gunnen zij hun publiek een blik achter de scherven, hoe het geko- men is dat zij in het komende sei- zoen op het podium het heuglijke feit vieren dat zij tesamen 125 kilo en 250 jaar artiest. Het publiek is getuige van drie prettig op elkaar ingesleten ruime veertigers die zo Rotterdams zijn als de Euromast. Zij gaan het hebben over de pro- blemen waarmee mannen van deze leeftijdsgroep zich bezighouden: incontinentie, nadruppelen bij het plassen, meisjes en jeugdidolen als Ivanhoe, Alibaba en Beethoven. Ook leren ze ons een nieuwe dans namelijk de 'Doe de dooie Elvis' Eigenwijs, onconventioneel en 'een tikje freaky'. Met hun typisch Rotterdamse humor, volgens het Trio "leedvermaak, maar niet ten koste van anderen, hoogtens ten koste van jezelfzullen zij twee avonden lang onontkoombaar, on- vermijdelijk en ontegenzeggelijk in de Teerstoof aanwezig zijn. Vrijdag 4 en zaterdag 5 november Theater de Teerstoof Aanvang: 20.30 Prijs: 18,-Pas: 15,- Kaarten kunnen gereserveerd wor- den bij de Schiedamse Theaterkas- sa: tel. 010-4269563 (di. t/m za. 10.00-16.00) Het fluwelen konijn, hoofdpersoon in de poppenvoorstelling van Speeltheater Holland, heeft maar een wens: hij wil ooit echt worden. Maar hoe word je echt? Antwoord op deze vraag krijg je als je naar het theater komt. Deze voorstelling wordt niet gespeeld in Theater de Teerstoof maar in het kleinste Theater ter wereld: een tot 19e- eeuwse theater omgebouwde bus: Compleet met pluche stoelen, bal- konnetjes en kroonluchters. Als jullie over de rode loper het theater binnenkomen zijn de gordijnen van het toneel nog gesloten, pre- cies zoals het hoort. Als iedereen gaat zitten gaat het beginnen: een sfeervol, roman- tisch, spannend, soms wat droevig verhaal met zeker zes klassieke de- corwisselingen, een oude verteller met een hond, een heus vliegende fee, kortom er is veel te zien en be- leven. Dus trek je mooiste kleren aan kom op zaterdag 5 november naar deze voorstelling kijken. De theaterbus staat op de Grote Markt en er worden twee voorstellingen gespeeld: een om 14.00 uur en een om 16.00 uur. Er kunnen maxi- maal 30 kinderen en zes volwasse- nen in de bus, dus kaarten moeten snel gereserveerd worden Zaterdag 5 november Theaterbus op De Grote Markt Aanvang: 14.00 en 16.00 Leeftijd: vanaf 5 jaar Prijs: 7,50 Kaarten kunnen gereserveerd wor den bij de Schiedamse Theaterkas- sa: tel. 010-4269563 (di. t/m za. 10.00-16.00) SCHIEDAM - Zwart-wit foto's op barietpapier van Sjef van Duin sie- ren sinds kort de wanden van Drank- en Spijssalon 't Paard. Sinds 1991 woont en werkt Van Duin in Schiedam. Sinds die tijd stroopt hij als een modern chroni- qeur op zijn fiets de Rijnmond af, aangetrokken als hij is door de grootstedelijke dynamiek. Deze tochten leveren foto's op van ar- chitectuur en landschappen; stille- vens die getuigen hoe men in de Rijnmond woont, werkt en recre- eert. De kunstenaar weet door een verdeling van vlakken en het ge- bruik van diagonalen een eigen fo- tohandschrift te creeren, welke vaak als vervreemdend ervaren wordt. Van Duin studeerde aan de Academie voor Kunst en Industrie te Enschede. Tegelijkertijd met zijn presentatie in 't Paard neemt hij deel aan de manifestatie Photo International Rotterdam Creating Reality in Museum Hillesluis, Rie- derlaan 200, Rotterdam tot 6 No vember). De tentoonstelling in 't Paard duurt nog tot en met 12 no vember. Drank- en Spijssalon 't Paard is alle dagen vanaf 16.00 uur geopend. Zaterdag open vanaf 12.00 uur en op maandag gesloten. c BRASSERIE KETHEL JUBILEUM 10 jaar Wijn aan Tafel Viertumetonsmee? Wijn aan Tafel, een van de toonaangevende restaurantgroeperingen in Nederland, waarbij Brasserie 't Oude Raedthuys is aangesloten, viert dit jaar zijn 10-jarig jubileum. U kunt hiervan meeprofiteren. Gedurende de Jubileumperiode, die duurt van 26 September t/m 23 december serveren wij een speciaal 4-gangen Jubileum-Menu met een bijpassend wijnarrangement. Dit wijnarrangement bestaat uit een Champagnecocktail, een glas witte wijn, een glas rode wijn en ter afsluiting een glas dessertwijn. Voor dit menu betaalt uniet de normale prijs van f90.-, maar slechts 75,- Laat hetfeest maar beginnen! Brasserie 't Oude Raedthuys Schiedamseweg 26,3121 JH Schiedam-Noord Tel. 010-4715800 Gezellig thuis en toch uit SCHIEDAM - „Ik hoor het nog zo vaak. De mensen denken nog altijd dat we verschrikkelijk duur zijn, pas na 18.00 uur opengaan'en twee maanden van het jaar zijn geslo ten." Aan het woord is Ron Linke, sinds augustus 1993 de nieuwe ei- genaar van brasserie 't Oude Raedthuys. In een jaar tijd is er in- derdaad het een en ander veran- derd in het schitterende, monu- mentale pand aan de Schiedamse weg 26 in Schiedam-Noord. Sinds de overname is alleen de buitenge- vel onveranderd gebleven, binnen de muren van het uit 1890 dateren- de pand is het roer echter op alle fronten radicaal omgegooid. Eigenaar Ron Linke is geen groen- tje in de horeca. Als 12-jarig jonge- tje begon hij in de keuken als leer- ling met het bereiden van zijn eer ste gerechten. Na de Middelbare en Hogere Hotelschool in Maas tricht ging hij vervolgens acht jaar werken bij Hilton als reorganisa- tiedeskundige. Met deze achter- grond durfde hij de stap naar een eigen zaak moeiteloos te nemen. ,,Er viel hier inderdaad nogal wat te reorganiseren. Allereerst heb ik de naam restaurant omgedoopt in brasserie. Restaurant 't Oude Raedthuys had een dure naam en mijn prijsbeleid paste daar niet bij.", aldus Linke. De in groen le- der uitgevoerde menukaart laat zien dat de prijzen inderdaad zo'n 30 procent verlaagd zijn ten op- zichte van de oude eigenaar. Daar- entegen was het voor Linke des te belangrijker dat de kwaliteit hier geenszins onder mocht lijden. Alle gerechten, van de soep tot de een- deborst, worden dagelijks vers in- gekocht en met de uiterste zorg be- reid. Naast een keur aan voor- hoofd- en nagerechten van de kaart voorgerechten van Fl.7,50 tot Fl. 15,00, hoofdgerechten van Fl.25,00 tot 42,50) heeft men voorts de keuze uit verschillende menu's. Een 3-gangen menu is al te verkrijgen voor Fl.37,50, een uitgebreid 7-gangen menu voor Fl.125,00. Daarnaast zijn er voor de echte waaghalzen vier surprise menu's samengesteld, die de spe- cialiteiten van de dag bevatten. Voor de kinderen is er een speciale menukaart samengesteld, waaruit ze zelf een keuze kunnen maken. Kleine gasten betekent bij brasse rie 't Oude Raedthuys kleine prij zen, want meer dan Fl. 15,00 wordt er niet gerekend. De keuken is wel- iswaar Frans georienteerd, maar bij tijd en wijle wordt er een uit- Eigenaar Ron Linke als gastheer in't Oude Raedthuys. stapje gemaakt naar een ander Eu- ropees land. Is men meer gei'nte- resseerd in Hollandse kost, een pan heerlijke Zeeuwse mosselen of een uitsmijtertje tussendoor dan kan men daar natuurlijk ook altijd voor terecht. Dat aan een avondje-uit hedenten- dage andere eisen worden gesteld dan vroeger, is ook Ron Linke niet ontgaan. Regelmatig staan er dan ook speciale avonden en themawe ken op het programma. Tot en met deze week staat de zaak bijvoor- beeld nog volop in het teken van de herfst. Het thema komt tot uit- drukking in de hele entourage. Bladeren op de vloer, takken aan de muur en een uitgebreid en ver- rassend wildmenu omringen de gast met alle facetten van dit kleur- rijke jaargetijde. Daarnaast is de zaak elke laatste zaterdag van de maand gevuld met live jazz-mu- ziek. Vanaf januari 1995 zal dit af- gewisseld worden met cabaret- avonden, waarvoor reeds vele be- kende artiesten benaderd zijn. De 'salon' waarin men kan eten en tegelijkertijd kan genieten van de ze wervelende optredens, ademt de sfeer van een gezellige huiskamer. De authentieke schouw, het sfeer- volle interieur in de hoofdkleuren oud-rood en -rose versterken dit beeld nog eens te meer. Ron Linke: „Ik vind het belangrijk dat de gast zich hier thuisvoelt. Men moet thuis zijn en toch uit. Wanneer men dat gevoel heeft, is mijn opzet geslaagd." Naast de salon, die ruimte biedt aan 60 gasten, be- schikt het pand over de florijnzaal, een knusse party-ruimte voor ge- zelschappen van 10 tot 40 perso- nen. Wie tenslotte thuis iets te vie ren heeft en de gasten wil verwen- nen met voortreffelijke hapjes of schotels van 't Oude Raedthuys, kan gebruik maken van de party- catering. Met haar vier vaste mede- werkers en twee stagieres beschikt de brasserie over een deskundig team, dat van alle markten thuis is en dat weet wat gastheerschap en kwaliteit is. Brasserie 't Oude Raedthuys is een van de dertig eetgelegenheden die aangesloten zijn bij 'Wijn aan ta fel'. Deze alliance die garant staat voor het gezamenlijk inkopen van wijn, het verzorgen van acties en het uitgeven van een culinair blad elk kwartaal, bestaat dit jaar tien jaar. De oorspronkelijke formule van culinair vakmanschap, gast- vrijheid en natuurlijk goede wijn heeft zijn waarde in deze jaren meerdere malen bewezen. Ook de gasten kunnen delen in de feest- vreugde. Van September tot en met kerst kan men naast hetigewone aanbod de keuze maken voor een speciaal jubileum-menu. Voor dit 4—gangen menu, inclusief wijnar rangement, betaalt men dan geen Fl.90,00, maar slechts Fl.75,00. De gelegenheid bij uitstek om brasse rie 't oude Raedthuys aan te doen, zal voor velen ongetwijfeld de kerstdagen zijn. Het 7-gangen kerstmenu van Fl. 149,50, inclusief welkomstaperitief, ligt reeds ter in- zage klaar. Het biedt een keur aan de heerlijkste gerechten als zalm, lamstongetjes en hertebiefstukjes. Om teleurstellingen te voorkomen is het wel raadzaam tijdig te reser- veren, iets dat overigens geldt voor elke gelegenheid dat men de bras serie wil bezoeken. Brasserie 't Oude Raedthuys aan de Schiedamseweg 26 is open van maandag tot en met vrijdag van 12.00 tot 24.00 uur en op zaterdag van 18.00 tot 24.00 uur. Reserve- ren wordt aangeraden, maar hoeft niet. Het telefoonnummer hiervoor is: 010-4715800, fax: 010- 4715757. Hoewel zondag de rust- dag is, beseft men dat deze dag voor velen juist de dag bij uitstek is om iets te vieren. Indien de moge- lijkheid daarvoor bestaat, is men dan ook graag bereid een uitzonde- ring op deze regel te maken. Van 27 december tot en met 01 januari is de brasserie gesloten. SCHIEDAM - De gemeente Schiedam onderhoudt sinds vele jaren een goed contact met diverse zustersteden uit heel Europa. Een van die zustersteden is de stad Neath uit Wales. De afgelopen week brachten drie mensen uit de ze stad een bezoek van vijf dagen aan de Brandersstad. Het bezoek stond ditmaal in het te ken van het onderwijs en met name de contacten tussen school en ou- ders. De drie gasten, een directeur van een basisschool, een leerkracht en een ouder werden voor deze ge legenheid op eigen verzoek onder- gebracht bij gastouders van basis- school De Klinker uit Schiedam- Noord. Het weekend van 22 en 23 oktober werd benut om vele mooie en karakteristieke plekjes van Schiedam te bezichtigen. De gas ten uit Neath waren alien zeer ge- charmeerd van Schiedam en geno- ten met voile teugen van het vlak- ke landschap. Voor de maandag stonden bezoeken aan de Pax Christi-school, de Annie M.G. Schmidtschool en het Windas op het programma. Bij deze laatste school kon men ondervinden hoe ouders actief helpen bij het onder wijs. 's Avonds werd er een Mede- zeggenschapsvergadering van ba sisschool De Klinker bijgewoond. In Wales kent men een dergelijke raad niet. Tijdens de vergadering kwam ook het wel of niet dragen van schooluniformen ter sprake. In Wales dragen de leerlingen, net als in veel andere landen van Europa, nog altijd uniformen. De reden daarvoor is niet dat de school dit expliciet voorschrijft, maar dat de ouders dat gewoon graag willen. In het weekeinde werden de karakteristieke plekken van Schiedam bezocht. Op dinsdag werden er een aantal lessen bijgewoond op De Klinker. De directeur van de basisschool uit Neath gaf voor de gelegenheid En gelse les aan de leerlingen van de hoogste groepen. Tevens werd er een bezoek gebracht aan het Na- tuur en Milieu Educatief centrum aan de Harreweg. Van een bezoek aan het documentatiecentrum van basisschool De Gorzen waren de gasten duidelijk onder de indruk. Een dergelijk centrum met geavan- ceerd computersysteem had men nog nooit aanschouwd. Na vrucht- bare gesprekken met wethouder Wiegman van Onderwijs en een kennismaking met de Dienst Educatie was het intussen al weer tijd om de terugreis te aanvaarden. De uitwisseling is zo'n succes ge- bleken dat er bij het afscheid direkt plannen voor een volgende uitwis seling zijn gemaakt.Een van die plannen is om een leerkracht uit Neath een week in Schiedam les te laten geven, terwijl zijn Schiedam se collega dit een week in Neath doet. Het idee werd met veel en- thousiasme ontvangen en zal zeker op korte termijn verder worden uit- gewerkt. SCHIEDAM - In de maand no vember is in de hoofdbibliotheek aan de Lange Haven 131 een ten toonstelling over de kermis te zien. Deze vorm van voiksvermaak ver- anderde in de loop der eeuwen van een populaire jaarmarkt in een rei- zend 'pretpark'. De tentoonstel ling, samengesteld door het Neder- lands Centrum voor Volkscultuur te Utrecht, laat verschillende as- pecten van de kermis zien. Naast een overzicht van de geschiedenis wordt ondermeer een beeld gege- ven van het leven van de kermisex- ploitant. De openingstijden van de bibliotheek zijn: maandag 17.00 - 20.00 uur, dinsdag 10.00 - 17.00 uur, woensdag 10.00 - 17.00 uur, donderdag 14.00 - 20.00 uur, vrij dag 10.00 - 17.00 uur en zaterdag 10.00 - 13.00 uur. SCHIEDAM - De comite's kunngR voor de verkoop van kinder- postzegels en wenskaarten dit jaar niet meer terecht in het postkantoor 'nieuwe stijl'. Gelukkig zijn de comite's op tijd in staat gebleken passende alternatieven te vinden, zodat de verkoop van de zegels niet in het geding komt. Het comi- te Centrum vond een nieuw onderkomen in de V.S.B. Bank aan de Lange Nieuw- straat, die bereid is de zegels te gaan verkopen. De verkoop gaat daar woensdag 9 novem ber om 9.30 uur van start. Men kan daar verder dagelijks van 9.30 tot 15.30 terecht. Het comite Kethel moet nog een keuze maken. De verkoop al- daar zal gaan gebeuren vanuit Wijkcentrum de Blauwe Brug of de bibliotheek aan het Bachplein. Openingstijden Blauwe Brug: dinsdag en don derdag van 10.00 tot 12.30 uur. De openingstijden van de bibliotheek zijn: maandag en vrijdag van 14.00 tot 17.00 uur, donderdag 14.00 tot 20.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 13.00 uur. SCHIEDAM - In de Grote kerk kan men zaterdag 5 novenber van twee concerten genieten. Om 15.00 uur wordt het wekelijkse inioopconcert verzorgd door Wilco de Bruin op viool en Jeroen Liedorp op piano. Om 20.00 uur 's avonds staat een zang- en or- gelavond op het programma waar het christelijk gemengd koor 'Song of praise* vele lie- deren ten gehore zal brengen. Achter het orgel zullen deze avond Andre Verwoerd en Gerard v.d. Zijden plaatsne- men. SCHIEDAM - Na succesvolle avonden met The Shoes, Ar- mand, Rene and the Alligators en vele andere groepen en ar tiesten, organiseert de Schiedamse vereniging 'Back to Music' op zaterdag 12 no vember een concert met me- dewerking van Theo Vaness en Solid Soul. Het optreden vindt plaats op de Wielerbaan in sportpark Harga, Olympia- weg 45. De aanvang is 20.30 uur en de kaarten kosten FL 10,00 (leden gratis). De voorverkoopadressen zijn Ca fe Royal, Vlaardingerstraat 5, Wielerbaan Schiedam, Olym- piaweg 45 en W. Giesselbach, Emmastraat 2. SCHIEDAM - Een excursie met als thema 'Paddestoelen' wordt op zondag 6 november vanaf 14.00 uur verzorgd in de heemtuin. Paddestoelen behoren tot een grote groep planten met meer dan 100.000 soorten. Hoewel paddestoelen het hele jaar in de heemtuin aanwezig zijn, is het najaar bij uitstek het jaargetijde van de paddestoel. In de herfst is de luchtvochtigheid namelijk het gunstigst voor de groei. ter wijl de herfstwinden zorgen voor een goede verspreiding van de sporen. Voor degenen die nog veel meer willen we- ten over paddestoelen, bij- voorbeeid hoe men ze in eigen tuin kan krijgen, is de heem- tuinexcursie van 6 november een aanrader. De natuurwan- deling is zoals gewoonlijk gratis en start bij de ingang van de heemtuin, Prinses bea- trixpark, aan het verlengde van het Duivenpad in Kethel- Oost. Het openbaar vervoer, buslijn 53 halte Koekoek- slaan, komt in de buurt. SCHIEDAM - De verzor- gingstehuizen 'Spaland' en 'DeHarg' in Schiedam-noord organiseren wekelijks tal van activiteiten waaraan ouderen kunnen deelnemen tegen een zeer geringe vergoeding. Men kan onder andere deelnemen aan de visiteclub. In een ge- zellige huiskamer kan men koffie. thee en wellicht een warme maaltijd nuttigen en daarnaast deelnemen aan al- lerlei activiteiten. Diverse ont- spanningsmiddagen en -avon den, doorgaans op de dinsdag. woensdag of donderdag bie- den de mogeiijkheid een spel- letje bingo te spelen of te ge nieten van het optreden van een gezelschap. Liefhebbers van zang kunnen lid worden van het gemengd koor 'Spalandia'. De groep repe- teert elke donderdagmiddag van 16.00 tot 17.00 uur. Op maandag, dinsdag en vrijdag zijn er tenslotte nog hand- werk- en handenarbeidmidda- gen. Wie belangstelling heeft kan voor meer informatie te recht bij de activiteitenbege- leidsters. Spaland, Loes Ger- brands, tel. 4702811. De Harg, de receptie, tel. 4708666. i 4 weken W WT» I i ptoef. Ik betaat hiervoor de halve prijs: (12,75 Not cert u mij voor een abonnement op het Rotterdams DagWati. De eerste twee weken zijn gratis, tfaama betaal ik (27,75 per Naam:, Postcode;Plaats: (l.v.m. controls bezorglrtg) I Telefoon: I Bank/gironummer:.. Handtekening: I Stuur deze bon in een envelop zonder postzegel naar: I Rotterdams Dagblad, Antwoordnummer 1579, 3000 VB Rotterdam jq29

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1994 | | pagina 11