St. Radboud brengt zonnetje in Spanje Harpe Davids en Streekmuziekschool musiceren gezamenlijk Voorstellingen deTeerstoof Rotterdams Dagblad 2 weken gratis...? Vul deze bon in... Rommelmarkt Marnixflat Fattnin' Frogs en Henderickx- Project in Podium Eenakters Fotowedstrijd C.I.B. WV op koopavond geopend Kleding en speelgoed Klaverjassen Docenten in concert SCHIEDAM - Het zal alweer zo'n acht jaar geleden zijn dat een groep van ongeveer 100 bruidsfotografen uit heel Nederland, onder leiding van Cor Dinius, naar Malta toog in een poging een plaatsje te veroveren in het 'Guiness Book of Records'Intussen is deze eenmalige 'grap' uitge- groeid tot een jaarlijks terug- kerend festijn, onder auspi- cien van de Club internatio- nale Bruidsfotografen (C.I.B.). Spontaniteit Zwembad Bertje Naam: Adres:...., Postcode:Plaats: Florida Voorwaarden Grootheden Woensdag 9 november 1994 MAASPOST SCHIEDAM XQ7.54 op proef. !k betaaf htemtor de MaasposT (Plus SCHIEDAM Op zaterdag 26 november wordt in de flat aan de Marnixlaan 19 een rommel markt gehouden in de grote zaal en de hal. Ook staat hier een kraam met zijde bloemen, siera- den en parfum, houtbeschilde- ring. De rommelmarkt duurt 10.00 uur tot 16.00 uur en ie- dereen is van harte welkom. De opbrengst komt ten goede van de bewoners, in de vorm van een feestavond. De Fattnin' Frogs. SCHIEDAM Op de planken van Podium staan het komend weekeinde weer twee energieke bands. Op vrijdag 11 november spelen de Fattnin' Frogs hun on- vervalste blues. De Frogs bestaan uit zes fans van het genre, maar al- lemaal met een eigen kijk op hoe het gespeeld moet worden. Kort- om, confronterend op het podium maar slaande ruzie krijgen ze niet. Overigens laten de heren zich niet alleen inspireren door oude mees- ters als Sonny Boy Williamson, Willy Dixon en Professor Long hair. Ook Chuck Berry, Van Mor rison en zelfs gitaarheld Jimmy Hendrix zorgen voor de kriebels bij de Fattnin Frogs. Tijdens het optreden wordt er niet alleen ge- treurd zoals gebruikelijk bij blues; de band maakt namelijk ook zeer dansbare platen. Reden genoeg dus om even naar Podium te gaan vrij dag. Een dag later is het de beurt aan het Henderickx-project, het Schiedamse kwartet rond muzi- kanten-broers Marcel en Menno Gootjes, die eerder in bands als Moon of Sorrow, Threnody en de Peter de Vries All Star Band speel- den. Zij brachten in maart 1994 een demo uit, met daarop hun ei gen instrumentale gitaarmuziek, welke zij middels dit denmalig op treden ten gehore zullen brengen, uitgebreid met wat nieuw mate- riaal en een enkele cover. De heren worden deze avond bijgestaan door gitarist Boudewijn Molendijk (ook werkzaam bij de Schiedamse formatie Open Minded) en de be- kende bassist Nico de Vos (o.a. The Urn). Zaterdag 12 november om 22.00 uur in Podium SCHIEDAM Muziekvereni- ging St. Radboud uit Schiedam- Kethel heeft van 14 t/m 22 oktober deelgenomen aan het Internatio- naal Muziekfestival Festa de la Servesa in het Spaanse Calella. Elk jaar vindt dit festival plaats in deze Spaanse badplaats, vlakbij Lloret de Mar en Barcelona, als afsluiting van het zomerseizoen. Drie weken lang zijn er optredens van show- korpsen, harmonieen en fanfares, egerlander- en boerenkapellen op het strand, op boulevards en in de hotels en restaurants. Dit jaar waren er optredens van verenigingen uit Nederland, Duits- land, Belgie, Luxemburg, Zwitser- land, Spanje en Tsjechie. Met het geven van 3 concerten heeft St. Radboud een prima indruk achter- gelaten en er zijn enige kontakten gelegd met andere orkesten voor mogelijk toekomstige uitwisselin- gen. Vele toeschouwers waren on- der de indruk van het hoge niveau van de zonnige klanken van St. Radboud zodat de zon zo af en toe toch nog scheen in het regenachti- ge Calella. Na nog enige dagen vermaak in Calella en een bezoek aan Barcelona is St. Radboud in- middels weer terug in eigen land. Op dit moment wordt hard gewerkt aan de muzikale werken voor het Jaarconcert van St. Radboud, waar zeker ook de zonnige klanken ten gehore zullen worden gebracht. Dit concert zal worden gehouden op vrijdag 25 november a.s. in de grote zaal van wijkcentrum De Blauwe Brug aan het Bachplein in Schiedam. De aanvang is om 20.00 uur. Met dit concert biedt de gelegenheid kennis te maken met de nieuwe dirigent van St. Rad boud, Frank van der Poel. Deze so- lo-trompettist van de Marinierska- pel heeft vele jaren ervaring als di rigent bij top-orkesten in Neder land en heeft ook al enige prijzen gewonnen op hoog niveau. Na het concert kan er nog tot in de kleine uurtjes worden gedanst en gedron- ken. Donateurs van St. Radboud heb- ben gratis toegang; anderen beta- len slechts f 7,50 voor een entree- bewijs, welke verkrijgbaar zijn bij de leden van St. Radboud of s- avonds aan de zaal of via het secre- tariaat: tel. 4705328. SCHIEDAM - De christelijke mu- ziekvereniging 'Harpe Davids' or- ganiseert in samenwerking met de Streekmuziekschool 'Nieuwe Wa- terweg Noord' een concert in de Dorpskerk te Schiedam-Noord op woensdag 9 november. Voor dit concert hebben leerlingen van de Streekmuziekschool en belangstel- SCHIEDAM In de aula van Scholengemeenschap Spierings- hoek aan de Van der Brugghenlaan 2 speelt Toneelgroep Othello op zaterdag 12 november het stuk 'Drie kamers met tuin' van Bardlet en Gredy. Toegangsprijs voor de voorstelling bestaande uit drie een- akters is fl. 10,-. De opvoering be- gint om 20.15 uur en na afloop is er een bal. lenden een uitnodiging gekregen om met het harmonieorkest of het B-orkest mee te spelen met onder meer als doel het kennismaken met het musiceren in een harmonieor kest. Het harmonieorkest onder leiding van Martin Stroetinga zal een gevarieerd programma ten ge hore brengen met muziek die voor elk wat wils biedt. Ook het B-or- kest van 'Harpe Davids' zal met enkele muziekwerken acte de pr6- sfence geven. Aan het eind van het programma zullen de beide orkes ten gezamelijk nog enkele bekende werken spelen, waaronder muziek uit de film 'The Flintstones'. De avond wordt besloten met het spe len van de 'Variations on a French Folksong' onder leiding van de di- recteur van de Streekmuziek school, de heer Hans Mulder. Het concert begint om 19.30 uur en duurt tot ongeveer 21.00 uur. De toegang is gratis. Handtekening: I Stuur deze bon in een envelop zonder postzegel naar: I I Rotterdams Dagblad, Antwoordnummer 1579, 3000 VB Rotterdam jq29 Schiedamse fotograaf op bruidsreportage op Malta SCHIEDAM Vanaf 24 no vember aanstaande zal de VVV Schiedam tijdens de we- kelijkse koopavond zijn ge opend. Het besluit daartoe is vooral genomen vanwege de toegenomen vraag van de consument. Tot het eind van de zeventiger jaren was de WV Schiedam ook tijdens koopavond geopend. Toen echter was de belangstelling zo gering dat besloten werd de koopavond te sluiten. Inmid- dels is de lokatie van de VVV verbeterd, is het diensten en bemiddelingspakket enorm uitgebreid en weet de lokale consument het VVV-kantoor goed te vinden. Alle reden om openstelling tijdens koop- avonden opnieuw in te voe- ren. Op donderdagen zal het kantoor van de VW Schiedam aaneengesloten zijn geopend van 09.00 - 20.30 uur. SCHIEDAM - Donderdag 17 november organiseert Klub- huis Zuid een beurs voor na- jaarskleding en natuurlijk speelgoed. Belangstellender. kunnen kleding en speelgoed dat zij niet meer gebruiken te koop aanbieden. De deelne- mers stellen zelf de prijs vast van de kledingstukken en het speelgoed dat zij aan de man/ vrouw willen brengen. Van de verkoopprijs komt 20% ten goede aan de aktiviteiten van het klubhuis. Deelnemers kunnen vanaf heden tijdens kantooruren naar Klubhuis Zuid bellen. Zij ontvangen een deelnemersnummer en de noodzakelijke informatie. Op donderdag 17 november bren gen de deelnemers van 9.00 tot 10.00 uur de te verkopen kleding naar Klubhuis Zuid. Kopers en andere gei'nteres- seerden zijn van 10.30 tot 14.00 uur welkom. Nadere in- lichtingen zijn te verkrijgen bij Klubhuis Zuid, Dwars- straat 42, Schiedam, tel. 4267297. SCHIEDAM in kluphuis Oost kunt u elke maandag- avond klaverjassen. Het be gint om 20.00 uur en het kost fl.2,50 per avond. Wie van klavetjassen houdt, moet ge- woon gezellig meedoen en even voor 20.00 uur aanwezig zijn. Kluphuis Oost vindt u in de Galileistraat 86, tel. 4735435. Aan de onderneming is tegen- woordig de status van bruidsfo- towedstrijd verbonden. Elke deel- nemende fotograaf krijgt de op- dracht een serie foto's te maken van het door hem geselecteerde bruidspaar op de, vaak romanti- sche, plek van bestemming. De winnaar wordt vervolgens bekend gemaakt tijdens een feestavond in december, gesponsord door Ko dak, waar alle bruidsparen en foto- grafen elkaar dan weer treffen. Een van de fotografen van het eer- ste uur is Leo van Gelder uit Schiedam. Nog maar amper bijge- komen van de recente wedstrijd in, wederom, Malta, vertelt hij in zijn knusse studio aan de Parkweg de geschiedenis van dit bruidsfeno- meen. De reeds ontwikkelde foto's laten een spetterende reportage zien van het door hem geselecteer de bruidspaar 1994, Miranda en Paul Westra uit Vlaardingen. „Van mei tot en met September ben ik bezig met de selectie van ongeveer tien bruidsparen die ik in principe geschikt acht voor de reportage. Dat paar hoeft niet verschrikkelijk knap te zijn, maar moet het wel goed doen voor de camera en een zekere spontaniteit uitstralen. Zij krijgen dan van mij de reis aange- boden.", aldus de fotograaf. De te- genprestatie van het bruidspaar ligt in het vijf dagen poseren in bruids- kleding, ongeacht temperatuur, tijd of gelegenheid. Dat blijkt echter bij geen van de deelnemende paren een probleem te zijn. Een beperking van het poseren in uitsluitend de bruidskleding is ge- legen in de beschikking over slecht een jurk en pak. Leo van Gelder laat foto's zien van het Vlaar- dingse paar in een zwembad op Malta. „Ze hadden foto's gezien van een vorig paar dat door mij op deze manier gefotografeerd was, dus moesten zij ook in hun bruids- outfit het zwembad in. Daarna is Miranda wel twee uur bezig ge- weest met het fohnen van haar bruidsjurk, want's avonds stond er een diner op het programma waar de jurk natuurlijk ook weer gedra- gen moest worden." De vijf-daag- SCHIEDAM Marcel Verreck staat vrijdag 11 november op de planken van Theater de Teerstoof. Verreck maakt naam als gedreven en veelzijdig caberetier. Hij stond eerder op het toneel samen met Paul Pleijsier, waar hij vier succes- volle theaterprogramma's en de hoog geprezen liedjes-CDJa' mee maakte. Volgens de kritieken is Verreck intelligent, poetisch en een geboren 'stand-up comedian'. Hij werkte mee aan diverse radio- en televisieprogramma's en is te- genwoordig op televisie te zien als presentator van 'De Aso-Show'. Dit seizoen komt Verreck met een solo-programma dat hij naar zich- zelf heeft genoemd: 'De eerste 25 jaar van mijn leven heb ik alleen maar last van mijn naam gehad, maar de laatste jaren trek ik er steeds meer profijt van', aldus Marcel. In dit programma ontziet Verreck niets en niemand. En zich- zelf nog het minst. Twee maal drie kwartier zal Ver reck, bijgestaan door Gerenom- meerde Vrienden en Geheime Gasten, alles geven om u een On- vergetelijke Avond te bezorgen. Vrijdag 11 november. Theater de Teerstoof, Aanvang: 20.30. Kaar- ten kosten fl. 18,-en met Pas fl. 15,-. Kaarten kunnen gereserveerd wor den bij de Schiedamse Theaterkas- sa:010-4269563 De jeugdvoorstelling Truffels gaat Wivineke van Groningen en Erna Sassen in de Teerstoof (foto: Pief Weyman) over een kleine keizerin die, samen met haar drie deftige lakeien, in een paleis woont. Altijd moet ze chocolade-truffels eten. Op een ze kere dag zit ze vol en spuugt ze al les uit. Maar in het bos schijnen echte truffels te groeien die wel heel lekker zijn. Deze truffels zijn echter vreemde, gedrochtelijke wezens, die de keizerin willen op- eten! Uiteindelijk sluiten de 'bos- truffels' en de kleine keizerin vriendschap met elkaar. In deze jeugdvoorstelling wordt, behalve een aantal liedteksten, al leen gebruik gemaakt van fantasie- taal. Hierdoor is deze voorstelling ook zeer geschikt voor kinderen die het Nederlands nog niet hele- maal onder de knie hebben. Zet je oren dus maar op scherp! Zaterdag 12 november Theater de Teerstoof Aanvang: 14.00 Prijs: 7,50 Leeftijd: vanaf 4 jaar Kaarten reserveren bij de Schiedamse Theaterkassa: 010- 4269563 Een vrouw, die besloten heeft in het leven voortaan alles alleen te kunnen, krijgt er ongevraagd een buurvrouw bij. Het blijkt hierbij ook nog te gaan om een erg aardig type. Wat nu? De vrouw: 'Als je geen vrienden hebt, laten ze je ook niet in de steek. Zo zie ik het. Als je zeker weet, dat niemand je op zal bellen, dan hoef je ook niet naast de tele- foon gaan zitten wachten. Dat is een groot voordeel' 'Heerlijk dat Bertje d'r niet is' is een muziektheatervoorstelling van Erna sassen en Wivineke van Gro ningen over het streven naar onaf- handelijkheid en alle misverstan- den die daarmee gepaard gaan. Over vriendschap en eenzaamheid. Over dat het er in het leven vooral op aankomt, je eigen hartstocht te durven volgen. In dit geval hebben de dames een gezamenlijke passie, de muziek. Zaterdag 12 november Theater de Teerstoof Aanvang: 20.30 Prijs 18,-Pas: 15,— Kaarten reserveren bij de Schiedamse Theaterkassa: 010- 269563 Telefoon:..(i.v.m, controle bezorging) Bank/gironummer: pen en voorbeeldalbums door kan bladeren. Het onderdeel dat voor de fotograaf de grootste uitdaging vormt, is de buitenreportage. Het is zaak om in deze reportage de wen- sen van het bruidspaar zo goed mogelijk tot zijn recht te laten ko- men en er tegelijkertijd iets verras- sends van te maken. Tijdens het jaarlijkse uitstapje met de C.I.B., als het ware een mega-buitenrepor- tage, kan de bescheiden fotograaf zijn hart dan ook altijd ruim- schoots ophalen. Nog maar net terug van Malta bor- relt het bij Leo van Gelder al weer van de ideeen voor het volgend jaar. „Het is best nog moeilijk om voor een groep van zo'n 300 men- sen een geschikte locatie te vinden. De voorbereidingen op de wed strijd moeten dus ruim op tijd ge- troffen worden. Als we de finan- cien rond kunnen krijgen en ieder- een het ermee eens is, lijkt bijvoor- beeld Florida mij een echte uitda ging" Voorlopig kunnen die ideeen nog even de ijskast in en is het eerst nog even wachten op de uitslag van de wedstrijd van dit jaar. De prachtige sfeervolle foto's die net zijn ontwikkeld en voor hem op ta- fel liggen, maken deze bijzondere SCHIEDAM Op zaterdag 12 november a.s. wordt er door docenten van de streek muziekschool Nieuwe Water- weg Noord geconcerteerd in de kerk van de Nederlandse Protestantenbond in Schiedam. Tijdens deze avond zullen diverse docenten op verschillende soms heel oude instrumenten tal van stukken ten gehore brengen. De avond zal besloten worden door de popschooldocenten. De avond begint om 20.00 uur. De entree bedraagt fl.7,50 en is gratis voor deel nemers van het activiteiten- fonds van de muziekschool. Kaarten zijn verkrijgbaar tus- sen 14.00 en 17.00 uur bij de drie vestigingen van de Streekmuziekschool Nieuwe Waterweg Noord, Meidoorn- straat 30, Vlaardingen, tel: 010-4269680, Lange Nieuw- straat 183, Schiedam, tel: 4269680 of Koningshof Uiverlaan 20, Maassluis, tel: 01899-13472. In trouwkleding lol trappen in het zwembad van het hotel. se reis is voor fotograaf en bruids paar een echt hoogtepunt geweest, al moesten ze dit jaar wel de eerste dag direct enkele forse tegenslagen incasseren. Op de dag van aan- komst, 23 oktober jl., was er op Malta net een staking uitgebroken die het gehele openbare leven be- paalde. Toen bleek dat ze nergens een taxi of bus te pakken konden krijgen, wisten ze met veel moeite ergens een jeep weg te peuteren. Na enige tijd kwam vervolgens het volgende probleem aan de opper- vlakte: alle benzinepompen had den voor de gelegenheid ook hun deuren maar gesloten. Na de hindernissen van de eerste dag, kon het programma gelukkig zonder verdere problemen worden afgewerkt. Vijf dagen lang werd het prille bruidspaar overstelpt met feesten, bijeenkomsten en excur- sies, terwijl de fotograaf uit Schiedam rolletje na rolletje vol- schoot. Uit de enorme hoeveelheid prachtige foto's zal Leo van Gel der uiteindelijk een foto moeten uitkiezen die hij inzendt voor de wedstrijd. Een aantal voorwaarden van de C.I.B. vormen daarbij een leidraad. Zo is het bijvoorbeeld erg belangrijk dat de foto vernieuwend is en dat deze iets specifieks laat zien van het bezochte land. Leo van Gelder: Het makeri van een keuze is wat mij betreft een van de moeilijkste aspecten van de wed strijd. Je speelt achteraf altijd met de vraag of je wel de juiste keuze gemaakt hebt." De juiste keuze wist hij twee jaar geleden zeker wel te maken. De inzending van zijn bruidspaar op het Griekse ei-* land Rhodos werd destijds uitge- kozen tot beste foto van 1992. Leo van Gelder zit alweer zo'n 30 jaar in de fotografie. Het werk dat hij en de twee fotografen die bij hem in dienst zijn maken, bestaat voor zeker 70 procent uit portret- en bruidsfotografie. Foto's aan de muur laten de karakteristieke por- tretten zien van diverse grootheden uit de Nederlandse showbizzness die zich door hem graag op de ge- Heel serieus in het Dominica Klooster in Rabat. voelige plaat lieten vastleggen. Vooral in de maanden mei tot en met oktober worden er door zijn team heel wat bruidsreportages verzorgd. In de winkel aan de Parkweg in Schiedam-Nieuwland is een comfortabele zithoek gecre- eerd waar men de wensen voor de fotoreportage rustig door kan lo- fotograaf uit Schiedam een deelne- mer om rekening mee te houden, al blijft hij er zelf als altijd erg nuch- ter onder: „Er zitten aardige plaat- jes tussen, we zullen zien of de jury er ook zo over denkt." Karin van der Knaap

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1994 | | pagina 11