Opel Tigra op inschrijving Toyota zet het najaar krachtig in Hyundai Excel prettig geprijsd Techniek in nette verpakking W>e;eHteei4; Waarom stap je liever in bij PIETERSEN? Car Paradise Lichtgewicht Dunlop Primeur op Auto RAI Subaru Legacy Touring Wagon: alleen bij WOENSDAG 9 NOVEMBER 1994 Eigenzinnige vormen bepalen het uiterlijk van de Opel Tigra. Drieduizend Vlot Prestaties Comfort Plaveisel Scherp it r: - De Hyundai Excel driedeurs hatchback heeft een forse kofferruimte van 460 liter. Sommige autobedrijven zijn anders. Daar is service nog van- zelfsprekend. Daar hebt u te maken met vriendelijke vakmensen en zijn de prijzen altijd redelijk. Of het nu gaat om 'n nieuwe auto of 'n occasion, een onderhoudsbeurt of een reparatie. Opel- dealer Pietersen is zo'n bedrijf. Stap 'ns bij'm binnen. PIETERSEN PIETERSEN. DA'S EEN VERTROUWDE START Autowas - en poets bedrijf. Roest en tectylbehandeling. Herstellen van bekleding/ interieur. Kom eens langs of bel voor vrijblijvende offerte - Achterwielen De Subaru Legacy Wagon biedt goede rijeigenschappen. Volwassen Technische gegevens: Vanaf nu hebben wij 2 speciale aktiemodellen in onze showroom, welke exciusief en alleen voor Autobedrijf Polderman zijn ontwikkeld. Deze auto's zijn heel compleet voor de prijs k van minder compleet Dat if t 1.600,' tfOfabeel of v.a. 290,- per maand. of v.a. 295,- per maand. Informeer ook naar onze aantrekkelijke financiering volgens Polderman Plan met garantie-inruilprijs. Autobedrijf M. Polderman Schiedam B.V. UW VRIENDELIJKE TOYOTA DEALER VOOR SCHIEDAM EN VLAARDINGEN POLDERMAN Laan van Bol'Es 2, 3122 AE Schiedam, Tel.: 010 - 470 38 00, Fax 010-471 05 69 ihi)iiiiii»)<wM^ Toyota laat het najaar niet onge- merkt voorbijgaan. Alle Toyota's Corolla alsmede de Carina E zijn tot 1 januari 1995 in prijs verlaagd. Deze verlaging kan afhankelijk van het model oplopen tot 1.350 gulden. Daarnaast is er een aantal bijzon- dere actiemodellen uitgebracht, zoals de Corolla GXi. De auto is rijkelijk uit- gerust met bijvoor- beeld elektrisch te bedienen ramen, centrale portierver- grendeling en stuur- bekrachtiging. Deze uitvoering is er van af 31.490 gulden. Dan is er nog de Ca rina E Executive met luxe bekleding, wortelnotehout in het interieur en stuurbekrachtiging. De Carina E Execu tive is te koop vanaf 39.495 gulden. De Corolla van Toyota is trouwens een van de meest ver- kochte auto's ter wereld. Het gaat dan om alle modellen, die in de loop der jaren met deze naam zijn getooid. De Corolla is er in heel wat variaties geweest. Het huidige model is in geen enkel opzicht ver- gelijkbaar met de eerste serie, die in 1966 ten tonele verscheen. Die beschikte bijvoorbeeld nog over achterwielaandrijving en onder de motorkap stond een 1,1 liter motor. De inmiddels zesde generatie Co rolla heeft veel krachtiger motoren en een modern onderstel met voor- wielaandrijving. Toyota levert zijn populaire mid- denklasser tegenwoordig in nogal wat uitvoeringen. Er zifh een drie- en vijfdeurs hatch-back. Ook be- staat er een Corolla sedan en er is een stationwagon. Juist deze laat- ste is een opmerkelijk grote auto. Twee benzinemotoren zijn er be- schikbaar. Ze hebben een cilin- derinhoud van 1.3 en 1,6 liter. Bei- de beschikken over vier kleppen percilinderen leveren respectieve- lijk 65 kW/88 pk en 84 kW/114 pk. Behoorlijke vermogens zijn het, goed voor kittige prestaties. Bovendien levert Toyota nog een stille en zuinige 2,0 liter dieselmo- tor met een vermogen van 53 kW/ 72 pk. Dunlop heeft een lichtgewicht band ontwikkeld, de Dunlop SP 8000 ULW (Ultra Light Weight). De staalgordels van de band zijn vervangen door aramide (kevlar en twaron: kunststof vezels die ster- ker zijn dan staal, maar tegelijk lichter). Door de toepassing van Aramide is de band dertig procent lichter. Fabrikant Dunlop rekent voor dat vier banden plus het reser- vewiel een besparing van vijftien kilo opleveren. Auto-tentoonstellingen zijn vaak de aanleiding om nieuwe modellen te presenteren. Dat geldt dit keer voor Mitsubishi. De MX, een co- denaam voor de nieuwe midden- klasser van de Japanse autofabri- kant, zal zijn werelddebuut maken op de AutoRAI 1995. Het is de eerste auto die Mitsubishi in Euro- pa heeft geproduceerd. Om precies te zijn in het Nederlandse Born, waar Neerlands enige autofabriek NedCar is gevestigd. Als alles vol- gens planning verloopt, zal de nieuwkomer medio 1995 in de showrooms van de dealers staan. De verwachtingen voor de verko- pen zijn hooggespannen. De Tigra is een opmerkelijk ge- vormde tweezitter vaaOpel. Neem bijvoorbeeld de vorm van de por- tienpp. Ze hebben een sterk achter- over hellende vorm. De achterzijde van de Opel wordt gedomineerd door de vlakliggende ruit en de spoilerachtige flap en opvallende achterlichten. Voor loopt de bum per door in de koplampen. De eerste Tigra's staan volgend jaar februari bij de dealers. Neder- land krijgt er in dat jaar in totaal drieduizend geleverd. Gezien het unieke karakter van de coupe heeft Opel alvast de intekenlijsten bij de dealers klaargelegd. Wie wil. kan nu bestellen, nog enkele maanden sparen en volgend jaar in de com- pacte coupe van Opel rijden. De 1.4i-16V gaat 34.950 gulden kosten. Voor een flitsend ogende coup is dat een nette prijs. De auto heeft een bestuurdersairbag, stuur bekrachtiging, gordelspanners, elektronische startonderbreking en centrale portiervergrendeling. De snellere 1.6i-16V heeft nog licht- metalen velgen, breedstralers, elektrisch bedienbare spiegels en een alarmsysteem. De prijs is dan 40.950 gulden. Het maximum vermogen van de 1,4 liter motor is 66 kW/90 pk. Zelfs in een bergachtige omgeving zijn vlotte prestaties geen enkel probleem. De Tigra rijdt zeer stil en gemakkelijk. Bochten snijdt hij soepel en zeker aan, ook als de snelheid hoog is. De vering is com- fortabel. zeker niet te hard. Vol- gens Opel haalt de 1.4i-16V een top van 190 km/uur. De 1.6i—16V (78 kW/106 pk) is de 1.4i-16V qua prestaties ruim de baas. De motor is tegelijkertijd luidruchtiger. Het onderstel is meer gericht op prestaties dan op comfort. Dit is niet alleen voelbaar, maar ook duidelijk te ho- ren, met name wat betreft het ban- dengeluid. Coupe's zijn leuke auto's maar meestal moeten de bezitters inleve- ren op praktische eigenschappen. De Tigra vormt op die regel geen uitzondering. Achterin zitten is al leen mogelijk voor jonge kinderen en zelfs die zullen het er geen uren uithouden. Goed idee van Opel is het Sundym glas van de achterruit. Dat beperkt de inval van het zon- licht, zodat de auto niet meteen een oven wordt. Een van velgdop tot ruitewisser volstrekt nieuwe auto: de Hyundai Excel. Het is de opvolger van de Pony. De prijs is min of meer ge- lijk aan die van deze voorganger, maar voor de rest gaat het om een volstrekt andere auto die onver- wacht veel heeft te bieden. De Excel is ruim. Hij kan in dat op zicht de concurrentie aan met een Ford Escort of een Toyota Corolla om maar eens wat zijstraten te noe- men. De Koreaanse auto is niet het toonbeeld van vernieuwend de sign. Hij valt niet snel op, maar daarop heeft Hyundai ook niet ge- mikt. De Excel moet het hebben van gebruiksmogelijkheden en comfort. Op deze punten scoort hij prima. De 1.3 GS. waarmee we op pad zijn, rijdt bijvoorbeeld opvallend stil en je hebt nimmer het idee iets te missen. Zelfs op niet zo bijster goed plaveisel horen we geen rammeltje of kraakje in het interi eur. Vering en schokdemping zijn soepel en de 1,3 liter motor met drie kleppen per cilinder knort er lustig op los. Hij levert een relatief hoog maximum vermogen van 62 kW/84 pk. De slechts 4 pk sterkere 1,5 liter krachtbron blijkt een goe- de keuze voor mensen, die net even wat meer trekkracht bij lage toerentallen wensen. Hyundai levert de Excel in drie uit voeringen: driedeurs hatchback, vierdeurs sedan en vijfdeurs lift- back. Door slim gebruik te maken van stilistische ingrepen zijn het echt verschillende modellen ge- worden, waarbij de driedeurs het meest sprankelend overkomt. De driedeurs hatchback is er vanaf 22.995 gulden. Dat is heel scherp ten opzichte van de concurrentie. De prijzen van de Excel sedan en de liftback beginnen respectieve- lijk bij 25.495 en 24.795 gulden. Zaken als elektrisch te bedienen ramen, stuurbekrachtiging. centra le portiervergrendeling, automaat. abs remsysteem en een airbag aan de bestuurderszijde zijn tegen meerprijs leverbaar. 's-Gravelandseweg 383 3125 B J Schiedam Tel.: 010 - 462 10 33 btaw Nozemanstraat 14 B-D 3023 TN Rotterdam Tel: 010 - 477 08 83 De carrosserie van de Subaru Leg acy Touring Wagon is een uitste- kende dekmantel voor de hoeveel- heid interessante techniek die de auto biedt. Wie het voertuig goed wil leren kennen moet niet alleen plaatsnemen achter het stuur maar ook een kijkje onder de motorkap nemen. In het vooronder vind je namelijk een boxermotor en dat is niet ge- bruikelijk. Subaru is overtuigd van de kwaliteiten van dit type kracht bron. Bij de viercilinder boxer lig- gen twee cilinderparen tegenover elkaar. Hierdoor is de motor zeer compact. In de Legacy is deze krachtbron uiterst stil en zeker op langere afstanden is het geluids- comfort van belang. De boxermotor drijft in de eerste plaats de voorwielen aan. De 2.0 GL waar wij ons mee voortbewo- gen, had echter ook inschakelbare vierwielaandrijving. Met een een- voudig hefboompje, naast de handrem is, zelfs tijdens het rijden, de vierwielaandrijving in te scha- kelen. De helft van de aandrijf- krarhtpn wordt dan naarde achter- wielen gedirigeerd. Normaal merkt de bestuurder hier niets van. Al leen een lampje op het dashboard verklapt dat alle wielen worden aangedreven. Wie erg hard door een bocht gaat, merkt een koers- vastere wegligging. In ons land is een extra als vierwie laandrijving, tenzij je regelmatig bospaden en bouwterreinen be- zoekt, moeilijk hard te maken. Ook in de winter gebeurt het bij ons zel- den dat de sneeuw zich zo hoog opstapelt dat alleen de bezitters van vierwielaangedreven voertui- gen nog op pad durven. Daar komt nog eens bij dat de extra aandrijf- assen en differentilen voor een ho- ger gewicht en dus ook een hoger brandstofverbruik zorgen. Gedu- rende de testperiode verbruikten wij ruwweg zo'n tien liter brand- stof per honderd kilometer. Daar- entegen vergt de vierwielaandrij ving een bijbetaling van slechts 1.500 gulden, en dat is verrassend weinig. Over de rij-eigenschappen van de Subaru niets dan goeds. De auto rijdt fantastisch lekker, is stil, komt vlot uit de startblokken en kan flink wat bagage verstouwen. Ofschoon het geen uitblinker is op het gebied van design ziet de auto er volwassen uit. Samen met de in teressante en vooral betaalbare techniek maakt dat van de Touring Wagon een aantrekkelijke auto. De prijslijst van deze Subaru begint bij 39.995 gulden voor de 2.0 LX. De 2.0 GL komt op 43.495 gulden. Motor: 1.994 cm3. Vermogen: 85 kW/115 pk. Acceleratie: 10,0 sec van 0-100 km/uur. Topsnelheid: 184 km/uur. Gem. verbruik: 8,7 ltr/100 km. Gewicht: 1.165 kilo. Achtefruit-wisser met interval Dakspoiler in carrosseriekleur Estoril striping 2 buitenspiegels Stootlijsten Krachtige 1,3i multipoint 12 klep pen injectiemolor 3-spaaks sportstuur Beperkt leverbaar 3 Jaar garantie 3 Jaar gratis Europese pechhulp 6 Jaar carrosserie garantie Lichtmetalen velgen met brede 165/-70-13 banden 2 buitenspiegels Sportieve bekleding Branostotetep van bm- nenuifte opendn Achterspoiler in carrosseriekleur Krachtige multipoint 16 kleppen injectiemotor Achterklep van bin nenuit te openen Beperkt leverbaar Stootlijsten 3 Jaar garantie 3 Jaar gratis Europese pechhulp 6 Jaar carrosserie garantie Carisma striping Achterruit- wisser met sproeier en interval Radiovoorbereiding Lichtmetalen 15 inch vel gen met brede 195/50-15 banden «T Deze fantastische aktiemodellen zijn beperkt leverbaar, dus kom nu naar onze showroom 2 en maak kennis met de STARLET ESTORIL en de COROLLA CARISMA! Kosten rijklaar maken 735,- (incl. brandstof en leges), metalliclak 695,-

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1994 | | pagina 15