MERKTAPIJT! - 40% is heel gewoon... Chocoladekunst De Bonte Koe, trekpleister van Lange Haven N .0 artel. Inwonertal Schiedam blijftgroeien Renovatie Mobil Servicestation POLITIE RAPPORT Prijs-infolijn 4126180 COSMOS MaasposT CV-KETEL S "Mensen moeten het hier naar hun zin hebben". MaasposT Burgerlijke stand Dansen als wijgaan rekeneii bent upas echt voordelig uit! Andrea Brand Miss Beauty Bridge i>r. TAPIJT GORDIJNEN SCHIEDAM Inrichting Attractie Mobil VAILLANT VCW 240 XE CV-KETEL MET WARM WATERV00RZIENING VAN DER MOEZEL Gezochte man aangehouden Auto in brand Winkeldiefstal Diefstal van lood Diefstal uit auto V erkeerscontroles Inbreker schrikt Meer inbraken Rolstoel kaalgeplukt Lekgeprikte banden Vernieling bushalte Vechtpartij "TJEERS" Kijk op stad en wijk Kijk op stad en wijk Kijk op stad en wijk Kijk op stad en wijk Kijk op stad en wijk Kijk op stad en wijk Kijk op stad en wijk Woensdag 9 november 1994 MAASPOST SCHIEDAM XQ7.52 Schiedam 7 t/m 13 oktober 1994. Geboorteaangiften Mustafa z.v. Kisacik-Kisacik Merijn J z.v. Bernat - de Ruiter Koen z.v. Vogel - Berkhout Sanne C. d.v. Dingemans - Moer- man Thomas L. z.v. Duinkerke - den Hartog Daniel F. z.v. Eijkenboom - van der Meer Calvin J. z.v. Klein - van Hagen Gamze d.v. Pamir - Pamir Marcel z.v. Kool - Degenaar Seam P.L. z.v. Hoogenboom - Ling Daphne d.v. van Sliedregt - Ver- wol Meryem d.v. Cam - Cam Leroy z.v. van Zanten - van der Zee Jessica d.v. van Son - Rodenberg Sven z.v. Schilten - Meulman Shannon d.v. van der Hor - Looye Esra d. v. Y uksel - Y uksel Ondertrouwd: A.H. Bekker 49 jr. en L.IJ. van Doom 50 jr. E.A. Namysl 35 jr. en C.M. Nesse 22 jr. Gehuwd: A.J. Noordijk 31 jr. en M.W.G. Huffmeijer 29 jr. M. de Jong 24 jr. en P.D. Lecluse 24 jr. J.A. Poot 25 jr en W.J.G. de Heij 31 jr. R. Bonkes 30 jr. en M.A.H. Ver- schaeve 35 jr. J. Bremer 48 jr. en M. van Oosten 46 jr. S. Amatingram 37 jr. en M. Knoops 33 jr. Overleden: M. Donker vr., 59 jr., H.J. Scholte man, 75 jr., G. Onverwacht man, 76 jr., C.J. Elshoff vr., 87 jr., echtgenote van J.W.F. Rijnders R. de Vries man, 28 jr., J.J. Bonte man, 68 jr., E.A.L. Landsbergen vr., 95 jr. SCHIEDAM - In de Woudhoek kunnen ouderen terecht voor een dansmiddag. De middag aan het Heyermansplein 35 duurt van 14.00 tot 16.30 uur. Iedereen vanaf 55 jaar is welkom. De kosten zijn fl.2,-perpersoon. Levering door lieel Nederland Coolsingel 60 3011 AE Rotterdam Beursgebouw "el. 010 - 4126180 Fax 010 - 4126157 MaasstaD weekbladen KANTOOR: Westblaak 180 3012 KN Rotterdam Postbus 1685 3000 BR Rotterdam Telefoon 010-4004400 Telefax 010-4128449 (commercie) Telefax 010-4116454 (redaktie) Geopend ma. t/m vrij. 8.30-17.00 uur. MANAGER: W. J. de Kok Telefoon 010-4004291 VERTEGENWOORDIGER: H. Theeuwkens Prive 010-4115184 R.de Hoog Prive 010-4663691 I. Ruijgrok Prive 01751-12382 Tnzendtermijn ADVERTENTIES: Tot dinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur VERKOOPLEIDER: C. Kersbergen Telefoon 010-4004288 ACCOUNT MANAGER: L. B. van IJzerloo Prive 010-4708702 REDAKTIE: Telefoon: 010-4004400 Telefax: 010-4116454 chef-redakteur L.M. Hartman Prive 010-4522293 Redactie: L.G.H. van der Sande Prive 010-4225277 FOTOGRAFIE: en voor fotobestellingen Willem de Bie Media Produkties Pelgrimsstraat 5B 3029 BH Rotterdam 010-4774010 010-4778066 INZENDTERMIJN REDAKTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Nederlandse Dagbladunie b.v. BEZORGING: Stadskoeriers 010-4514555 ma. t/m vrij. 08.30-17.00 uur SCHIEDAM - De nationale kindervriend Sinterklaas is nog niet in het land of hij heeft de strijd met de kerst- man al verloren. Het steeds onafwendbaarder lot van de Spaanse goedheiligman blijkt ook zijn neerslag te hebben in de produktie van allerhande lekkernijen. Ter- wijl steeds meer banketbak- kers klagen over deze tanen- de belangstelling en zij met lede ogen de verliezen ieder jaar meer zien opstapelen, draait bij de Bonte Koe de goed geoliede chocolade- machine als altijd op voile toeren. Ook hier ervaart men weliswaar een vermin- derde belangstelling voor 5 december-artikelen, maar opdrachten voor kerst- en met name relatiegeschenken in chocolade zijn er naast de alleen maar toenemende be langstelling voor de eigen- gemaakte bonbons en bouchees het hele jaar door volop. Carmel Klein: .Cho colade wordt wel een 9 maanden-produkt genoemd. Van September tot en met mei is het hier dan ook altijd een drukte van belang." Steeds meer bedrijven blijken hun heil tegenwoordig te zoeken in de bruin of witte minnedrank, zoals chocolade honderden jaren lang bekend stond. De weldadige zoetheid zorgde er namelijk voor dat mensen dachten dat chocola de de intieme hartstochten op- wekte. Bij de opening van hun zaak in luxe chocolade-artikelen, alweer meer dan twee jaar gele- den, richtten de chocoladekunste- naar Kees Klein en het zakelijk brein achter de onderneming Car mel Klein, zich in eerste instantie ook op bedrijven. Er was een gro- te vraag naar allerhande repro- dukties en persoonlijke geschen- ken in chocolade. Het bedrijfsle- ven wist niets origineels meer te verzinnen. De Bonte Koe bood het alternatief. Menige Schiedammer heeft bijvoorbeeld bij Chris Coppens slaapcomfort de schitterende reproduktie in chocolade kunnen zien van zijn nieuwe winkelpand, slechts een van de huzarenstukjes van de hand van Kees Klein. Bij de Eras mus universiteit eet men tegen woordig alleen nog maar choco lade die van De Bonte Koe af- Kees Klein in zijn chocoladeatelier komstig is. Intussen is aan de enorme vraag van de particuliere bonbonliefhebber steeds meer te- gemoet gekomen. De winkel ging langer open en het assortiment bonbons, bouchees en dubbeldik- ke repen ging een eigen leven lei- den. De engelse zitjes, waar men de vers vervaardigde bonbon of bouchee bij een heerlijk kopje thee kan nuttigen bevestigt dit beeld. Hoewel er nog nooit een cent aan reklame is uitgegeven, weet een steeds groter publiek uit alle streken de weg naar'De Bonte Koe' te vinden. De smaak spreekt voor zich, mond op mond reklame doet de rest. Kees Klein en zijn schoonzus Carmel Klein zitten desalniette- min niet stil. Gemakzucht is de doodsteek voor menig florerend bedrijf en dat schijnt men zich bij'De Bonte Koe' maar al te goed te realiseren. Carmel Klein maakt dan ook regelmatig, zoals ze het zelf noemt, chocoladereis- jes naar de grote bonbon- en cho- coladecentra. Hier doet zij ideeen op die zij verwerkt in haar be- drijfsvoering. Hoewel men het nu niet meer zou kunnen vermoeden werd het pand aan de Lange Haven zes jaar ge- leden niet aangekocht met het idee er de chocolade trekpleister van te maken die het nu is. Het oorspronkelijke idee van Carmel Klein was om onder de drie luxueuze appartementen die bo- ven werden vervaardigd, een ga- lerie te openen. Toen Kees Klein, toen nog werkzaam bij een bank- etbakker in Rotterdam, te kennen gaf voor zichzelf te willen begin- nen, zijn ze rond de tafel gaan zit ten en kwam de uiteindelijke be- stemming uit de bus. Aan het op- knappen en inrichten van het uit 1600 daterende pand is enorm veel aandacht besteed. De inrich ting en aankleding werd verzorgd door 'Dutch Art Design' uit Rot terdam. Met name industrieel vormgever Bert Simons heeft veel van de schitterende vormge- ving voor zijn rekening genomen. De naam van het chocolade-ate- lier is een verhaal apart. Carmel klein:„In eerste instantie waren we gewoon op zoek naar een am- bachtelijke naam die goed bij on- ze zaak paste. Later kwamen ons allerlei associaties ter ore, die de naam'De Bonte Koe' steeds weer iets speciaals geven." In het pand is vroeger bijvoorbeeld een distil- leerderij gevestigd geweest. De deksels van de grondvaten, de hoogte van de ramen en de positie van de deur herrineren nog aan die tijd. De spoeling van de distil- leerderij ging vroeger naar de koeien, waarmee direkt een link wordt gelegd met de twee ver- schillende functies van het pand. Enige tijd later bereikte Carmel klein een bericht over de Neder landse arts Cornelis Bontekoe. Deze arts dichtte chocolade een wonderbaarlijke geneeskrachtige werking toe. Een pond vlees zou volgens deze geleerde minder voedzame sappen bevatten dan een ons cacao. Hij beweerde daarom dat de oorzaak van het feit dat Nederlanders dommer zijn dan buitenlanders gelegen is in het feit dat ze te weinig choco lade drinken. Een wonderbaarlij ke stelling die weliswaar wel weer een leuke connectie vormde met de naam van de onderne ming. Niet alleen het Schiedamse pu bliek is erg blij met een chocola- dewinkel als'De Bonte Koe'. Ook de V. V. V.'-Schiedam heeft er een aan te bevelen attractie bij voor bezoekers van de stad. Re gelmatig verwijzen zij toeristen dan ook naar het gezellige pand. Carmel klein verzorgt sinds enige tijd ook rondleidingen door de zaak voor groepen van maximaal 15 personen. Aan de bezoekers vertelt zij dan de geschiedenis van het pand en de geschiedenis van chocolade, waarna de groep wordt uitgenodigd een demon- stratie bij te wonen van Kees Klein in zijn werkruimte. Ter af- sluiting wordt er dan een kopje koffie of thee gedronken en na- tuurlijk een bonbon of ander stuk chocolade genuttigd. „In de maanden november en december is het helaas te druk voor dit soort activiteiten. maar als de drukte weer een beetje voorbij is, kan men hiervoor altijd en afspraak met mij maken", aldus-de en- thousiaste bedrijfsleidster. De Bonte Koe Chocoladekunst is ge vestigd aan de Lange Haven 54 te Schiedam, tel.4732751 SCHIEDAM De groei van het inwonertal van Schiedam hield in augustus nog steeds aan. In de maand augustus is het inwonertal met 156 personen toegenomen. Sinds 1 januari van dit jaar is het inwonertal met 483 personen ge- groeid. Het aantal inwoners komt daarmee per 1 September op 72.923. De groei van het inwoner tal wordt veroorzaakt door zowel een positief geboortesaldo als een positief migratiesaldo. Zo werden er gedurende de eerste acht maanden van dit jaar 637 kin- deren geboren, terwijl er 515 per sonen overleden. Tegen een ver- trek van 1950 Schiedammers naar elders, staat een vestiging van 2306 nieuwe inwoners afkomstig van buiten Schiedam. De bevolkingstoename is het grootst in de nieuwbouwwijk Spa- land. Ook in Nieuwland groeit de bevolking. Dit wordt voor een be- langrijk deel veroorzaakt door het gereed komen van het nieuwbouw- project op het terrein van het voor- malige Hollandia-fabriek. Tevens speelt mee dat de renovatieleeg- stand van het 412-complexinmid- dels vrijwel tot het verleden be- hoort. In alle andere wijken is het inwonertal sinds begin dit jaar ge- daald. SCHIEDAM/ROTTERDAM- WEST Het Mobil Servicesta tion van de heer en mevrouw Van Dam aan de Tjalklaan is vanaf maandag 7 november tijdelijk bui ten werking. De reden van deze tij- delijke sluiting is een rigoreuze verbouwing die tot 21 december zal duren. Het hele pompstation wordt gerenoveerd en aangepast aan de meest recente milieu-eisen. Zo zal er vloeistofdichte bestrating worden aangebracht, er worden nieuwe pompen en pompeilanden geplaatst. Maar ook de shop zal volledig vernieuwd worden; er wordt in elk geval een veiligheids- zone voor de medewerkers gecre- eerd en de shop zal worden voor- zien van de nieuwste snufjes op het gebied van diensteverlening aan de klanten. Op dit moment zijn zeven verschil- lende aannemers hard aan het werk, zodat de klus op 21 decem ber geklaard is. Tot die tijd kunnen de weggebruikers terecht bij de Mobil Servicestations aan de Vlaardingerweg en de Abraham van Stolkweg. TIJDELIJK MET GRATIS ONDERHOUDSKONTRAKT JVaillant v.* Lange levensduur binnenwerk voorzien van een legering van chroomstaal en titaan elektronische ontsteking geruis- arme brander automatische ontluchter ingebouwde ventilator thermisch gei- soleerde uitbrandruimte eenjarig onder- houdskontrakt GRATIS prijs ind BTW BINNEN 5 DAGft WERKEND GEINSTALLEERD technisch installatieburo FORTUNAWEG 8 SCHIEDAM SCHIEDAM Andrea Brand uit Schiedam is een van de twee Zuid- Hollandse afgevaardigden naar de Miss Beauty Holland verkiezing 1994. Andrea Brand is zeventien jaar en studeert nog aan het VWO. De Schiedamse miss, die af en toe al wat modellenwerk doet, won af- gelopen jaar diverse voorrondes en mag dus nu naar de landelijke fiu- nale, die gehouden zal worden op 16 december in het Gelderse Ren- kum. Daar neemt zij het op tegen 23 andere schoonheden. De win- nares van die wedstrijd dingt in ja pan mee naar de internationele Miss Beauty titel. SCHIEDAM - In het Denksport- centrum in Schiedam wordt vanaf deze week tot 1 juli 1995 iedere dinsdag- en woensdagavond een open bridgetoernooi georgani- seerd. Iedereen kan vrij deelnemen aan de toernooien en hoeft geen lid te zijn van het op 5 november ge- opende denksportcentrum. Op dinsdagavond wordt vanaf 19.45 uur het Open Bridge Topin- tegraal toernooi gespeeld. Het in- schrijfgeld voor niet-leden is fl.7,50. De hoofdprijs is een be- drag van fl.750,- Iedere avond zijn er prijzen en meesterpunten te ver- dienen. Op woensdagavond wordt er ge speeld om het Open meesterpunten en bridgedrive. Meespelen kost niet-leden fl.6,50 Ook hier zijn vanzelfsprekend prijzen en mees terpunten te verdienen. Aanvang 19.45 uur. SCHIEDAM Een 36-jarige man uit Schiedam trok vrijdagmiddag 4 no vember op de Schiedamseweg de aandacht van het politiepersoneel door diverse verkeersovertredingen. Zo reed hij over de Rotterdamsedijk met 111 km/h, terwijl daar 50 km/h is toegestaan. Bij verdere controle bleek dat de man nog een boete had openstaan van 930 gulden of 15 dagen zit ten. SCHIEDAM Onder het viaduct van het station Schiedam/Nieuwland, op de Nieuwe Damlaan. verloor een auto zijn koelvloeistof waardoor het door oververhitting vlam vatte. Het wegdek was door de koelvloeistof zo glad geworden dat de brandweer het moest schoonspuiten. SCHIEDAM Vrijdag 4 november is op de Broersvest een 4*7-jarige man uit Den Haag aangehouden voor het stelen van 45 gulden aan chocolade. SCHIEDAM een 19-jarige Schiedammer is vrijdag 4 november op he- terdaad betrapt toen hij lood wilde wegnemen uit een te slopen gedeelte van het Schielandziekenhuis. SCHIEDAM Op vrijdag 4 november zijn bij drie autokraken in Schiedam drie autoradio's gestolen. Ook werd zaterdag een mobilifoon van de Rotterdamse Taxi Central gestolen. OP zondag tenslotte werden bij andere autoinbraken nog een zonnebrillen, tankpasjes, een kleinbeeldca- mera en natuurlijk autoradio's gestolen. SCHIEDAM Op vrijdagochtend 4 november is op de Horvathweg een snelheidscontrole gehouden. In totaal zijn 57 processen-verbaal opge- maakt. De hoogste snelheid was 120 km/h. SCHIEDAM Een inbreker probeerde vrijdagmiddag 4 november te- vergeefs in een woning aan de Lange Nieuwstraat in te breken. Toen de bewoonster uit het toilet rare geluiden hoorde besloot ze daar een kijkje te gaan nemen,. Daar zag ze een man half door het raam hangen die net naar binnen probeerde te komen. Door de schrik is hij er als een speer vandoor gegaan, want dat had hij natuurlijk niet verwacht. SCHIEDAM In verband met schilderwerkzaamheden stonden de nooddeuren van een bedrijf aan de Valeriusstraat vrijdag 4 november op een kier. Voor de inbreker een mooie gelegenheid om zichzelf uit te nodi- gen. Weggenomen zijn een fotocamera en een CD-speler. Aan de Varese- weg bleek vrijdag 4-11 door een auto het rolluik te zijn kapot gereden. Door de knal was ook de elektrische schuifdeur achter het luik totaal ver- nield. Binnen werden diverse telefoontoestellen weggenomen en een vitri- nekast vernield. SCHIEDAM Gisteravond is in de Grofbaan van een rolstoel door on- bekenden op professionele wijze de motor, de accu en de verlichting weg genomen. De eigenaresse is volkomen afhankelijk van deze elektrische wagen. Het gaat een half jaar duren voordat zij echter een ander kan krij- gen van het GAK. SCHIEDAM In de Van Ostadelaan en in de J.A. Alberdingk Thijm- straat zijn afgelopen weekeinde 10 banden lekgeprikt door onbekenden. SCHIEDAM Door Vlaardingse agenten is een 18-jarige man uit Schiedam aangehouden voor het plegen van diverse vernielingen. De jon- geman liep met nog twee anderen vanuit Vlaardingen via de Zwanensin- gel Schiedam binnen. Tijdens deze tocht braken de jongens een marke- ringspaaltje van het Nutsbedrijf af en sloegen hiermee op verschillende borden. Op de Beethovenlaan vernielden ze tenslotte een bushokje. De 18- jarige jongeman kon na een klein onderzoek in de buurt aangehouden worden. SCHIEDAM Zaterdagnacht omstreeks 02.00 uur kwamen bij de politie diverse telefoontjes binnen die informeerden over een vechtpartij in een cafe aan de Broersveld. Er zouden ook een 4-tal schoten zijn gehoord. Met assistentie van district West, de Marechaussee en een hond heeft de politie van Schiedam een onderzoek ingesteld. Er hing een uiterst gespannen sfeer doordat de meeste omstanders behoorlijk aangeschoten waren en zich met de zaak gingen bemoeien. Onderzoek in het cafe zelf heeft niet kunnen aanwijzen dat er daadwerkelijk is geschoten. Vlaardingen: Sinds Koninginnedag heeft Vlaardingen er een uitgaansgelegenheid bij. Nu eens niet zo'n herrietent en ook geen buurtcafe. Nee, eigenaar Rick van Gelder, bij jong en oud bekend als eigenar van Sandwich Shop "Lazo"s", zwaait c etgenar van Sandwich Shop dag de scepter in zijn caft "Tjeers" over- ENGELSE PUB Naar de naam al doet ver moeden, kan men "Tjeers" het best omschrijven als een oergezellige Engelse pub. De kleuren (bordeaux met groen), de inrichting, het ge- kozen meubilair en de acces- soires zijn puur Engels. Rick: "Ik kijk al 10 jaar vanaf de overkant naar dat pleintje en heb er eindelijk een plekje kun nen bemachtigen. Voor mij is het een uitdaging hier weer een zaak met klasse op poten te zet- ten. Een zaak waar je overdag gezellig kan binnenlopen voor een vers bakkie koffie of kopje cappuchino en een kletspraatje. En waar je s avonds onder het genot van muziek gezellig kan zitten en elkaar ook nog kan verstaan.In het caft vallen direkt de grote houten beel- den op die in het interieur zijn verwerkt. Alleen al de moeite waard om eens voor naar binnen te lopen. MUZIEK Natuurlijk wordt er muziek gedraaid in "Tjeers". Bertus van der Linden, een doorge- winterde horeca man in het Vlaardingse, is gek op Melissa Etheridge, Sas Jordan en De Dijk. Maar ook Mick Jagger, de Rolling Stones en de Golden Earring hggen regelmatig op de draaitafel. Rick: "Gelukkig zit er een volumeknop aan zo'n apparaat, want je moet elkaar gewoon kunnen verstaan. Al leen in het weekend staat het weleens wat harder.In het caft staat een Schotse piano waar klanten op mogen spe- len. "Mensen moeten het hier naar hun zin hebben.Naast de grote bar die in geen enkel caft ontbreekt, heeft "Tjeers" ook 4 oergezellige knuffel- hoeken waar je ongegeneerd en niet zichtbaar van buiten- af gezellig onderuit kan zit ten. "Want er komt heel wat voorbij op zo'n pleintje. De grap is dat naar binnen kijken niet zo makkelijk is. Privacy verzekerd!" Aldus Rick. In de zomer heeft "Tjeers" de be- schikking over het grootste terras van het pleintje. "Tjeers" is sterk in Engelse bieren zowel van de tap als in de fles. Natuurlijk is er ook fris en zijn een oerhol- landse borrel of een buiten- landse whiskey ook verkrijg- baar. De prijzen liggen vanaf 12,50. "Tjeers" is dagelijks geopend van 10.00 uur tot 24.00 uur, vrijdag en zaterdag van 10.00 uur tot 02.00 uur. Het adres luidt: Westhavenplaats 35 Vlaardingen. o Press Service 0546-576525 ADVERTORIAL

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1994 | | pagina 5