,1 n Rotterdams Dagblad 2 weken gratis...? Vul deze bon in... Fotoworkshop exposeert in Schuurkerk Maassluis Voorstellingen in Theater de Teerstoof 50 jaar ijsrevue: The show must go on 13: Programma Stadsgehoorzaal 'De Heldenlul' Houseparty in Vlietzicht Film Woody Allen Concert Orpheus Klaverjassen Film i I -M1/ Dubbelvoorstelling Jeugdvoorstelling Lebbis en Jansen 0 Woensdag 16 november 1994 MAASPOST SCHIEDAM XQ7.53 Een 'bewogen' foto van Gerrit Meerman, te zien in de Schuurkerk. MAASSLUIS In de foyer en het theatercafe van de Schuurkerk is tot eind december zwart/wit fo- tografie te zien van Huub Bierens, Wim van Dorp, Jan Labree, Gerrit Meerman, Peter van Zouwen. Alle vijf zijn ze actief lid van de Fotoworkshop en hun fotos zijn een doorsnede van het werk van de club. De Fotoworkshop is een klei- ne, maar uiterst actieve fotoclub met 30 leden uit Maassluis en wij- de omgeving. Binnen de club zijn zowel amateurs als profs werk- zaam en het fotowerk is zeer di- veis: van Rleinbeeld vrijetijds foto- grafie tot het grotere werk met de technische camera. Er wordt ge- werkt met zwart/wit, kleur, dia en infrarood materiaal. Frequent voorkomende onderwerpen zijn stads- en natuurlandschappen, denk aan beelden van de moderne stad, sky-lines en oude fabriekshal- len, maar ook vogels en koeien. Naast de sociale fotografie, de mens in zijn omgeving, wordt er aan modelfotografie gedaan. De club beschikt hiervoor over een ei- gen studioruimte met een profes- sionele flitsinstallatie en achter- grondmateriaal. Daamaast is er ook een compleet ingerichte doka voor het afwerken van zwart/wit materiaal. De club vormt een hecht fotogra- fisch geheel maar kent gelijktijdig een sterk individueel karakter. Dit geeft eenieder de ruimte om zijn haar eigen creativiteit te ontwikke- len, hetgeen de doelstelling is van de Fotoworkshop. In de afgelopen jaren resulteerde dit een aantal op- merkelijke prijzen o.m. de Kodak Award en selectie voor deelname aan de landelijke expositie Foto Nationaal. De club is elke vrijdag- avond open om 20.30 uur en is te vinden aan de Noordvliet 147 in Maassluis. SCHIEDAM De Engelse dans- er en mime-speler Paul Clark is op donderdag 17 november te zien in theater de Teerstoof met zijn voor- stelling 'Potter's Joke'. Clark woont en werkt vanaf 1978 in Ne- derland. Hij won in 1992 de Ne- derlandse Mimeprijs. Door zijn achtergrond als danser en mime- speler legt hij een enorme de zui- verheid en zeggingskracht in zijn handelingen en bewegeningen. Hierdoor kan hij met weinig woor- den volstaan. In zijn voorstelling Potter's Joke, die overigens in Amsterdam bin nen 'no time' uitverkocht was, gaat het personage Potter op zoek naar de ultieme grap. Potter is een droge, arrogante academicus, die alle wijsheid in pacht heeft. De we- reld kent voor hem geen geheimen meer. Er is echter een kink in de kabel. Potter heeft nog nooit een mop kunnen begrijpen. Hij kan na- melijk niet lachen. Hij oefent daar uren op, zodat zijn geheim onop- gemerkt blijft. Omstandig doet Potter voor hoe het lichaam rea- geert op een goede grap. De lip wordt opgetrokken, het hoofd naar achteren geklapt en er wordt een krachtig ha!-geluid gemaakt. Omdat Potter achter het geheim van de grap wil komen gaat hij naar een club om stand-up comedi ans te zien. Hij schrijft de moppen op en probeert ze te analyseren. Op een avond komt de komiek te laat. Maar Potter is er: Zonder er lang over na te denken, stapt hij het po dium op. Hoe zal dit aflopen? De voorstelling begint om 20.30 uur en toegangskaarten kosten fl. 18,—, met een Pas:fl.l5- Op vrijdag 18 november om 20.30 uur krijgt de bezoeker waar voor zijn geld: twee voorstellingen - van Kees Torn 'Laat maar Laaien' en Bert Dictus' Ongeneeslijke Me- lodieen' - voor de prijs van een. Kees Torn is winnaar van de pu- blieks - en juryprijs van het Leids Caberet Festival 1994. De jury prees "zijn liedteksten in de stijl van Drs. P." en de pers noemde hem een kruising tussen Tommy Cooper, Columbo en Hans Dorres- tijn. De voorstelling gaat over de 'we- reld' van het papier'. De wereld van de documenten, formulieren, rijbewijzen kortom; al het papier dat we nodig hebben om te bewij- zen dat we bestaan, om te bewijzen dat we de waarheid spreken. Kees Torn wordt er gek van. Hij vindt dat papier er is om hoedjes van te vouwen en pijltjes van te draaien. Bert Dictus deden ook in 1994 mee aan het Leids Cabaret Festival en bereikten toen de halve finale. Zij bewandelen met hun voorstel ling de 'berm van de platgereden paden', knipogen naar genres als 'Het Betere Levenslied' en de 'Ed dy Christiani Rock Roll' en zorgen voor een avondje onbe- zorgd vermaak. Om te kunnen zeg- gen wat het voorstelt en waar het thuishoort schieten woorden te- kort. Zij zijn een soort Cocktail Trio, maar dan met z'n tweetjes en zijn er in elk geval op uit hun pu- bliek flink te amuseren. Kaarten kostenfl. 18,-/Pasfl. 15 De voorstelling 'Draken bestaan niet' wordt gedanst door vier dan- seressen, alien afgestudeerd aan de Rotterdamse Dansacademie. Het verhaal speelt zich ,af in een keu- ken waar een nietsvermoedend meisje bezoek krijgt van twee draakjes. Mama is niet thuis dus die draakjes hebben wel zin in een feestje. Er wordt veel gedanst op het feest en het wordt een vrolijke boel totdat....moeders thuiskomt. O neeeee. Deze voorstelling is vooral geschikt voor drukke hup- pel-kinderen en dribbelende dans- kleuters. Tijdens de voorstelling moeten ze stil zijn, maar daarna mogen ze alles vragen wat ze wil- len. Zaterdag 19 november, aan- vang 14.00 uur, prijs fl.7,50 In wezen zijn' ze nog altijd twee hondsbrutale Amsterdamse schof- fies en aan alles lakhebbende kwa- jongens met grote bekken en scherpe tongen. Na het succes van '2 keer rieleksen voor 1 geld' komt het olijke Amsterdamse duo met de voorstelling 'Goedkope Oplos- singen'. Lebbis en Jansen hebben de afgelopen vier jaar naam ver- worven als 'verbale ramptoeristen van het wereldnieuws". Hetnieuws van de afgelopen weken, dagen en uren 's avonds op het podium. In een razend tempo schoppen ze veel heilige huisjes omver. Goedkope Oplossingen is een aaneenschake- ling van grappen die als kogels op het publiek worden afgevuurd. Harde humor in een sfeervol licht- je met teksten van o.m. Adriaan van Dis. Zaterdag 19 november, aanvang 20.30 uur, prijs 18,-/Pas 15,- Kaarten voor alle voorstellingen zijn te reserveren bij de Schiedam- se Theaterkassa: 010^4269563 'This is holiday, on ice!' ROTTERDAM - Kerstavond 1943, Ohio(USA): In een hotel in Toledo wordt een revue ten tonele gebracht op ijs dat met behulp van compressoren en pijpen bevroren wordt gehouden. Een groot succes, deze 'tank-show' waarbij een van de hooggeplaatste genodigen vraagt: „What the hell is this?" De twee mannen achter de show, Carl Snyder en Donn Arden antwoor- den: „This is holiday, on ice!" De show krijgt naam en faam, het jaar daarop worden er in verschillende hotels opvoeringen gegeven. Tot- dat in 1945 de broers Emery en Celvin Gilbert een unieke mobiele kunstijsbaan construeren. Een za- kenman uit Minneapolis, Morris Chalfen, zorgt voor het nodige geld en de revue 'Holiday on ice' was born! In 1947 wordt Mexico, later ook Cuba en Zuid-Amerika aangedaan en in 1950 komt ook het Europese publiek voor het eerst in de ban van de revue. Sonja He me, voormalig Olympisch/wereld- kampioene kunstrijden en fameuse filmster wordt door de show ge- contracteerd, eclatant het succes dat zich voortzet in de Sovjet-Unie waar president Nikita Chroestjov de premiere bijwoont van het eer- ste westerse optreden in dit land. Sterren schitteren overal en in de loop van de zestiger jaren is 'Holi day on ice' de grootste ijsshow ter wereld met in een van de hoofdrol- len Nederlands/Olympisch kampi- oene Sjoukje Dijkstra. From triomph to tragedy: terwijl de revue optreedt in Parijs stort in Amerika een vliegtuig neer dat op weg was naar Parijs en waarin de vrouw en drie kinderen van Chalfen omkomen. Chalfen vliegt terug voor de begrafenis, dit vlieg tuig, van Parijs naar Amerika, weet met een jJuikvlucht waarbij veel gewonden, nog net neerstorten te voorkomen. Het jaar daarna, 1962 wordt er tijdens een performance van de revue in Indianapolis pop corn gebakken op butaanflessen onder de tribunes. Een butaanfles ontploft en met de brokstukken van de tribune glijden er 70 lijken over het ijs! The show must go on: Skee Good- hart neemt in 1973 de leiding over van Chalfen, in vijf verschillende, kwalitatief gelijkwaardige gezel- schappen treedt Holiday on ice op over de gehele wereld, iedere groep draait vijf jaar mee in dezelf- de show en ieder jaar wordt er een nieuwe show gemaakt. De 250- miljoenste bezoeker wordt in 1988 in Parijs verwelkomd en daarmee komt 'Holiday on ice' in het Gui- ness Book of Records als de best bezochte live-show aller tijden. Eerder was zij reeds vermeld in dit boek als het duurste live-entertain ment ter wereld en de derde ver- melding werd in September van dit jaar geboekt toen 1500 dansers en danseressen (let wel: 3.000 benen) op de Boulevard des Anglais in Ni ce een kilometer lange 'kickline' (chorusline) vormden. Jaarlijks geven 300 schaatsende ar- tiesten van Holiday on ice in 620 steden van 80 landen 1700 voor stellingen voor 4.500.000 bezoe- kers. De show-units beschikken samen over 40 grote spotlights, 500 meter voetlicht en 180 scan ners in de 'lichtplafonds. In de 3750 kostuums zijn 2.500.00 pail- letten, 14.000 meter veren en 600.000.000 gram strass verwerkt. Vijfentwintig ijsmachines houden de 24 transportabele ijsvloeren koud. 245 containers, ieder 20 foot groot, zijn nodig voor het transport en iedere nieuwe show-produktie kost 3.000.000 dollar! Twee jaar van ontwerp, overleg, choreografie, muziek-, decor-, re- quisiten-, belichting- en kostuum- ontwerp, van audities en vooral keihard trainen gaan vooraf aan de eerste voorstelling van een nieuwe show. Couturiers in Parijs, Londen en Wenen ontwerpen de 750 kos tuums, waarop de duizenden lover- tjes nog stuk voor stuk met de hand worden aangebracht. In het Zwit- sers Bern zetelt het productiecen- trum van Holliday on Ice. Hier worden de mobiele ijsvloeren ver- vaardigd en getest, requisiten en decors, voorzien van duizenden lampjes met ingewikkelde bedra- ding gebouwd. In de oefenhal in Bern trainen de 26 meisjes en 14 jongemannen van het ballet in de laatste zes zenuwslopende weken, net zolang totdat de perfecte preci- sie is bereikt. De nachtelijke uren zijn voor het trainen van de sterren en solisten, waarna in de vroege ochtend het corps de ballet weer de plaatsen inneemt. Vanuit de gehele wereld stromen jaarlijks duizenden verzoeken voor audities binnen, slechts enkelen worden geaccepteerd. Wereldkam- pioenen worden gevraagd en voor een aantal jaren gecontracteerd. Een wereldkampioen bleef, 50 jaar lang ongeevenaard aan de top: 'Holiday on Ice'! Irene Boonekamp VLAARDINGEN In de Har- monie van de Stadsgehoorzaal speelt T-ATER GAD donderdag 17 november om 19.30 uur 'Een GAD in de markt'. Het is een weerspiegeling van het leven maar dan op een bijzonder geestige ma- nier, afgewisseld door absurdisme en banaliteiten. Door de niet afla- tende stroom energie en een per fect gevoel voor timing weet GAD razendsnel bespiegelingen over de thema's sex, relaties en house op te roepen, zonder dat de gevoelige noten ondergesneeuwd raken. Met dit programma behaalde ze in 1994 de finale van het Amsterdams Kleinkunst Festival. Vanavond te beluisteren en te zien onder het ge- not van een heerlijk diner. Toe- gang f75,-. Vrijdag 18 november 'Nationaal gitarist' door Paul Pleijsier. Paul Pleijsier, van voormalig Ver- reck en Pleijsier, is een veeleisend man met een muzikale fantasie. Hij wil nationaal gitarist worden en overal in het land optreden. Hele- maal alleen, met zowel modern als klassiek repertoire. Geen medleys en geen easy-listening bewerkin- gen. Maar orginele uitvoeringen, van eigen en andermans hand. Ge- wapend met vier gitaren gaat hij zijn fantasie waarmaken. Harmo- nie, 20.30 uur. Toegang fl7,50; kortingspassen f 12,50. Zaterdag 19 november 'Dag vreemde man' door Paul Rottger, Simone Rooskens e.a. Ro bert Long tekende voor script en muziek en deelde de regie met John Bogaerts. Deze tragicomedie gaat over relaties en doodsangst en over vrijheid en levensdrift. Een man met een ogenschijnlijk ideaal huwelijk blijkt een jongen als min- naar te hebben. Naar aanleiding hiervan krijgt hij de nodige burger- lijkheid, moraal en cliches onge- vraagd over zich uitgestort. Grote zaal, 20.15 uur. Toegang f25,- en f20,-kortingspassen f20,-. Zaterdag 19 november 'Mijn!' door Jaap Mulder. De ware egoist is opgestaan. Mulder zoekt 'Het Geluk' en daar moet alles voor wijken. Niks geen solidariteit, niet gei'nteresseerd in anderen. Al leen in zijn observaties, zijn jeugd en zijn waarheden. 'Mijn!': maf, woest en explosief. Eindelijk zal hij vertellen over de Albanese fol klore. Helemaal alleen met de vleugel zal hij weer zingen en zeg- gen. Harmonie, 20.30 uur. Toe gang f 17,50; kortingspassen f 15,-. Zondag 20 november 'Icarus Kwintet'. Sinds haar op- richting in 1989 door toenmalige studenten van het Sweelinck Con- servatorium in Amsterdam, het Koninklijke Conservatorium in Harrie Jekkers Den Haag en het Utrechts Conser vatorium, beleeft het Icarus Kwin tet een reusachtige groei. In 1990 kreeg zij een beurs voor de fameu- ze kamermuziek-cursus in Banff. Verder kreeg zij les van de fluitist en oprichter van het New York woodwind Qintet, Samuel Baron. Zij maakte onder meer deel uit van een reeks concerten in de Stichting Douwe Egberts Koffieconcerten, de Stichting Camerata Concerten en de Stichting Willem Mengel- berg. Grote zaal 15.00 uur. Toe gang f20,-en f 15,-; kortingspassen fl5,-. 'Beethoven 2', nieuwe avonturen van de St. Bernardhond Beethoven (Nederlands ondertiteld), VSB- film. De goedaardige lobbes Beethoven voelt zich een beetje eenzaam. Hij wil graag een vrien- dinnetje. Als hij Missy ontmoet, is het liefde op het eerste gezicht. Maar wanneer er vier kleintjes worden geboren, zijn de proble- men niet meer te overzien. Jeugd- theater 15.00 uur. Toegang f8,- kortingspassen f6,50. Woensdag 23 november 'Een herionering aan morgen' door theatergroep Maccus (leeftijd vanaf 9 jaar). Stel je voor dat je tv zit te kijken en dat de oorlog via de televisie zomaar de huiskamer bin- nenstapt. Dat overkomt de drie kinderen in deze voorstelling. In het begin beschermt hun moeder ze nog, maar al gauw moeten ze het zelf uitzoeken. Welke rol moe ten zij nu spelen? En dat terwijl oorlog helemaal geen spel is, zeker niet voor kinderen. Jeugdtheater, 14.00 uur. Toegang f8,- kortings passen f6,50. 'Met een goudvis naar zee' door Harrie Jekkers. Voor het derde sei- zoen neemt Jekkers zijn vissekom onder de arm. Met daarin zijn ik- ken, zijn dromen en idealen en na- tuurlijk zijn goudvis. Opnieuw vertelt hij over zijn leven. Met een lach, een traan en een fikse klont zout. En opnieuw plaatst hij zijn visje op het voetstuk waarvan nog elke dag goden en ideologen naar beneden storten. Reprise wegens groot succes. Grote zaal, 20.15 uur. Toegang f 30,- en f25,- kor tingspassen f25,-. Een driegangen theaterdiner (woensdag t/m zater dag om 17.30 uur) kost f35,-. MAASSLUIS Wie kent hem niet van 'Ook dat nog'? Erik van Muiswinkel. Op vrijdag 18 novem ber staan Erik van Muiswinkel en Margot Ros met een extra voorstel ling in Theater Schuurkerk met 'De Heldenlul'.'De Heldenlul' is een cabarettheater van een zeldzaam hoog vermakelijkheidsniveau. Erik van Muiswinkel was cabara- tier, werd tv-presentator en is terug in het theater met een voorstelling over een cabaratier die tv-presenta tor is geworden. Erik van Muis winkel vormt een duo met de min der bekende Margot Ros, maar is bijzonder getalenteerd.Samen doen ze o.a. een perfectie parodie op de grootschalige Joop van Ellende- Klap-Of-Ik-Schiet-Show. De neerbuigende behandeling van de tribune door de floormanager wordt alleen overtroffen door de debiliserende prietpraat van de tv- ster. Wie ooit te Aalsmeer ver- dwaald raakte bij de tv-opnames moet bij De Heldenlul oppassen voor ademnood. De botte, boerse technicus, de arrogante presentator en zijn hooggeleerde broer zijn on- derdelen in het programma met een hoog komisch raffinement. Een beperkt aantal toegangskaar ten is nog verkrijgbaar bij de infor- matiebalie van het stadhuis in Maassluis. Telefonisch zijn kaar ten, zolang de voorraad strekt, bij het theater te reserveren tussen 12.00 uur en 14.00 uur, tel. 01899- 13700. MAASLAND-Vele beats per minute komen vrijdag 18 no vember uit de boxen van Vlietzicht in Maasland. Tij dens de Mega House Party draaien de DJs Explosion, de beste en hefigste Housenum- mers, Hardcore, Gabber, Techno, Mellow, al de House- stijlen passeren de revue. Spe- ciale fight en soundeffects ma- ken de Mega House Party in Vlietzicht compleet. de deu- ren aan de Oude Veiling I in Maasland worden geopend om 21.00 uur. SCHIEDAM Vrijdag 18 november wordt in het Film- huis Schiedam de film 'Man hattan murder mystery' ge- draaid van regisseur Woody Allen. Geen diepe zieleroerse- len bij Allen dit maal - niet zo vreemd als je bedenkt wat er in zijn prive leven heeft piaatsgevonden - maar een spannende en vooral leuke film, vrij naar Hitchcock's Rear Window. Met zijn klas- sieke neurotische personage steelt hijzelf natuurlijk weer de show. Naast Diane Keaton spelen ook Alan Alda en An- jelica Huston mee. Aanvang 21.30 uur, het Filmhuis is open vanaf 20.30 uur. Toe gang voor donateurs f 5,- do- nateur worden kost f 7,50 per seizoen, inclusief eerste film. Het filmhuis is te vinden in Gebouw "De Teerstoof, Nieuwstraat 12 te Schiedam. SCHIEDAM - Het koninklijk Schiedams mannenkoor Orp heus geeft op vrijdag 18 no vember een najaarsconcert in kerkgebouw 'De Ark'. De di ligent is Pim Overduin; Lud- wig van Gijsegem en Wim Voogd verlenen hun mede- werking als tenor en bespeler van de vleugel. Kerkgebouw 'De Ark' is gevestigd aan het Hargplein en de aanvang is 20.00 uur. De entreeprijs be- draagt F1.15,-, C.J.P./65 F1.10,-. Kaarten zijn verkrijg baar bij de V.V.V. Schiedam, via het secretariaat van de kerk, tel. 4267067 of 's avonds bij de ingang. MAASSLUIS In Partycen- trum De Moriaan aan het Zandpad 24 in Maassluis wordt zaterdag 19 november een koppeltoernooi klaverjas sen over tien ronden gespeeld. Het toernooi begint om 11.00 uur en het inschrijfgeld be- draagt dertig gulden per kop- pel. Voor meer informatie en inschrijving: tel. 01899- 13583, 01899-11697 of 01892-17004. VLAARDINGEN In de filmzaal van de stadsgehoor zaal wordt 17,18 en 19 no vember om 20.30 uur de film Wayne's World vertoond. Wayne en Garth zijn een stel- letje mafketels pur-sang. Het duo heeft een eigen tv-show. Hoewel ze bijzonder succes- vol zijn, levert het geen cent op. Wayne en Garth gaan net even te ver, zijn net even te gek en dus staan de adverteer- ders niet bepaald in de rij. Dan worden ze ontdekt door een zekere Kane, een gladde jon gen van een commercieel te station. Hij contracteert het tweetal voor een schijntje. in hun ogen een fortuin. Wat ze niet besefifen is dat ze hun hele ziel en zaligheid en de show verkocht hebben... Toegang f!0,- kortingspas sen f8,50. vrijbJijveml op proef. Ik betaal hiervoor Noteert u ml} voor eon abonnement op het Rotterdam* Dagblad De eerste twee weken zijn gratis, daarna betaal tk 27,75 per maand via automatlsche totaling. Naam: Adres: Postcode:....Plaats:. Telefoon:..,.(t.v.m. contra)® bezotglng) I Bank/gtronummer; I Handtekening: I Stuur deze bon in een envelop zonder postzegel naar: I Rotterdams Dagblad, Antwoordnummer 1579, 3000 VB Rotterdam jq29

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1994 | | pagina 17