m Huib van Kooy wint L'Oreal Trophee Couleur 1994 MERKTMJT! -40% is heel gewoon... MaasposT Wethouder lost startschot nieuwbouw basisschool Spaland Start werkzaamheden brug Noordvestgracht Prijs-infolijn 4126180 COSMOS I Multicopy levert kwaliteit in veelvoud aan iedere Schiedammer. I MaasposT B0RSTC0RRECTIE ..ranMM! 1 Burgelijke stand als wij gaan rekenen bent upas echt voordelig uit! t MAASPOST SCHIEDAM KQlSl KERKDIENSTEN SCHIEDAM SCHIEDAM - Dat het basis- onderwijs tegenwoordig veel meer is dan het voor- schotelen en produceren van theoretische gegevens uit stoffige boeken laat zich wellicht het duidelijkst illus- treren aan de hand van het moderne natuuronderwijs. Werd er vroeger hooguit een bruine boon geplant en voor de rest toch weer teruggeg- repen naar het vertrouwde boek, de rtioderne leerkracht trekt er heden ten dage op uit om zijn koters aan den lijve te laten ondervinden waar we eigenlijk over pra- ten. Kerndoelen BODY CONSULT adviesburo voor cosmetische chirurgie 010- 4.22. rurgie TAPIJT GORDIJNEN Specialist in designvloeren ITAL CERAMICA Vierhavensstraat 19 - Rotterdam tel.: 4762054 Multicopy Schiedam Kijkopstaden wijk Kijkopstad en wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Woensdag 16 riovember 1994 Predikbeurten van de Gerefor- mberde kerk Schiedam voor zon- dag 20 november. - De Ark Aanvang: 10.00 uur Ds. W.R. van Wieren - Magnalia Dei kerk Aanvang: 10.00 uur Ds. R.A. Bosch m.m.v. cantorij - Bethelkapel Aanvang: 10.00 uur Ds. A.N. Verheul - Opstandingskerk, Burg. Hon- nelage Gretelaan Aanvang: 10.00 uur ds. G. de Lange - Grote Kerk, Lange Kerkstraat Aanvang: 10.00 uur ds. H. Onderstal Dienst van Schrift en Tafel Aanvang: 17.00 uur ds. J.C. de Bie - Huize Thomas, Grieksestraal 18 Rotterdam Aanvang: 10.00 uur ds. J. Visser - Bethel Kapel, Nieuwe Maas- straat 68d Aanvang 10.00 uur ds. A.N. Verheul S.O.W. Schiedam 28-10 t/m 3-11 Geboorte-aangiften: Rianne B.S. d.v. Huijgen - van der Ree Jeroen z.v. Waltman - Harreman Aron L. z.v. de Koster - van Dijke Falko L. z.v. van der Knaap - Sneek Shirley d.v. Vos - de Haan Nurretin S. z.v. Turkman - Turk man Devon M. d.v. de Lang - Nijman Robbin S.A. z.v. Holierhoek - de Vette Halis E. z.v. Uysal - Uysal Ashley d.v. Rokven - Langenbach Stephanus C. z.v. Nikken - Horster Sydney O. z.v. Kloos - van Don- gen Lisanne M. d.v. Giuseppin - van Veenendaal Kayleigh d.v. Steensma - Lenting Ozge d.v. Dogan - Dogan Nick z.v. van Geene - de Vries Fadime d.v. Aksungur - Aksungur Ondertrouwd: J.M. van der Linden 38 jr. en N. Maas 38 jr. Gehuwd: M.H. Waltmans 27 jr. en A.H.R.C. Mellema 26 jr. F. Stronk 43 jr. en N. Tsareva 24 jr. A.H. Bekker 49 jr. en L.IJ. van Doom 50 jr. H. Rietveld 33 jr. en L.I.A. Reijers 28 jr. E.A. Namysl 35 jr. en C.H. Nesse 22 jr. E. Maris 36 jr. en S.M. Vermeul 28 Jr- i,. Overleden: W. le Pair 76 jr. A. van den Ham 88 jr. G.J. Kreijt 85 jr. E. Finnerty 78 jr. H.J. van den Berg 59 jr. J.L. van Hagen 84 jr. P. de Goederen 91 jr. A. Alblas 81 jr. A.C. Scholte 70 jr. B. Stoker 76 jr. M. Hemminga 64 jr. A.S. Bhagwandin 56 jr. M. van Geelen 91 jr. J.L.G. Tintel 48 jr. A. Kalkhoven 88 jr. C.H. voor den Dag 81 jr. B. Vogel 84 jr. MaasstaD weekbladen KANTOOR: Westblaak 180 3012 KN Rotterdam Postbus 1685 3000 BR Rotterdam Telefoon 010-4004400 Telefax 010-4128449 (commercie) Telefax 010-4116454 (redaktie) Geopend ma. t/m vrij. 8.30-17.00 uur. MANAGER: W. J. de Kok Telefoon 010-4004291 VERTEGENWOORDIGER: H. Theeuwkens Prive 010-4115184 R. de Hoog Prive 010-4663691 I. Ruijgrok Prive 01751-12382 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur VERKOOPLEIDER: C. Kersbergen Telefoon 010-4004288 ACCOUNT MANAGER: L. B. van IJzerloo Prive 010-4708702 REDAKTIE: Telefoon: 010-4004400 Telefax: 010-4116454 chef-redakteur L.M. Hartman Prive 010-4522293 Redactie: L.G.H. van der Sande Prive 010-4225277 FOTOGRAFIE: en voor fotobestellingen Willem de Bie Media Produkties Pelgrimsstraat 5B 3029 BH Rotterdam 010-4774010 010-4778066 INZENDTERMIJN REDAKTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Nederlandse Dagbladunie b.v. BEZORGING: Stadskoeriers 010-4514555 ma. t/m vrij. 08.30-17.00 uur Modern natuuronderwijs aan de Harreweg Een belangrijke impuls in deze, op de praktijk gerichte richting kwam reeds in de jaren 70 van de Dienst Educatie-Schiedam. De laatste jaren is men druk be- zig geweest met het opstellen van een compleet programma dat voorziet in activiteiten, ex- cursies in en over de natuur ge- koppeld aan een lesmethode waar elke school in Schiedam mee werkt. Deze werkwijze biedt de ideale combinatie van leren en doen en maakt iedere leerling op een leuke en leerza- me manier wegwijs in de natuur en het-milieu. Per leerjaar moet elke basis- school voldoen aan een aantal kerndoelen op het gebied van onder andere natuuronderwijs, natuur- en milieu-educatie en milieuzorg. De drie aandachts- velden hebben elk eei^igen in- vulling. Bij natuuronderwijs is het bijvoorbeeld erg belangrijk dat de leerling plezier beleeft aan het verkennen van de na tuur vanuit een kritische en vra- gende houding en dat hij/ zij zorg heeft voor een gezond leefmilieu. Natuur- en milieu- educatie vormt een onderdeel van het natuuronderwijs. Bij N.M.E. ligt het accent op de rol die de mens in het milieu speelt. Activiteiten worden natuur- en milieu-educatie genoemd als er een duidelijk verband aangege- ven wordt tussen natuuronder- Modern natuuronderwijs in de buitenlucht. of een bezoek aan dierenasiel of broeiboot. wijs, sociale wereldorientatie en bevordering van gezond gedrag. De Dienst Educatie- Schiedam neemt met het invoeren van een nieuwe methode voor het basis- onderwijs en het afstemmen van het N.M.E.-aanbod hierop een unieke plaats in Nederland in. Al- le hoofdstukken uit de recent ont- wikkelde methode sluiten aan bij een of meer projecten en activi teiten van de werkgroep School en Natuur van de Dienst Educa tie. De werkwijze van het moder ne natuuronderwijs laat zich als volgt schetsen: de leerkracht werkt met zijn groep uit de me thode voor natuuronderwijs 'Leefwereld'. Ter aanvulling kan hij bij de werkgroep School en Natuur een lesbrief aanvragen die aansluit bij de behandelde stof. Daarnaast kan hij een leskist af- halen waarin een groot aantal at- tributen zitten die met het onder- werp te maken hebben en die hij ter verduidelijking kan gebrui- ken. Wanneer leerkracht en groep voldoende thuis zijn in het onder- werp kan er een afspraak gemaakt worden voor een excursie vanuit het Natuur Educatief Centrum aan de Harreweg, het volgen van een natuurpad in het Beatrixpark Het Natuur Educatief Centrum aan de Harreweg in Kethel neemt in de aanpak een belangrijke plaats in. Van September tot en met juli worden er vanuit dit cen trum een 6-tal projecten georgani- seerd voor verschillende groepen van de basisschool. Op dit mo ment staat het centrum nog geheel in het teken van het lopen- de project 'Herfst, een van de sei- zoenen". Aan alle leerkrachten die voor het betreffende project inschrijven wordt door de mede- werkers van het centrum een voorinstructie gegeven op school. Praktische tips, een korte opgave van de inhoud, het aantal ouders dat mee mag, worden door de medewerker Natuureducatie op duidelijke wijze uit de doeken ge- daan. De uiteindelijke excursie in en vanuit het Natuur Educatief Centrum wordt altijd begonnen met een kort kringgesprek. Daar- na wordt de groep in kleinere groepjes gedeeld en wordt er per groep een traject langs diverse opdrachten afgelegd. Tijdens het project 'Herfst' kunnen de leer lingen door microscopen sporen van planten bekijken, bodemdier- tjes ontdekken in de twee wor- menbakken en veel leren over wormen, spinnen en slakken. Een opdracht die vooral erg spannend wordt gevonden is die over de seizoenen. Hiervoor is een spe- ciaal kamertje geheel verduisterd, waarna alleen een kleine gloei- lamp, voorstellende de zon, nog enig licht geeft. Wanneer de glo be, die op de tafel staat opgesteld, wordt gedraaid ontdekken de leerlingen dat er in elk seizoen een ander werelddeel het dichst bij de zon staat en dat dit dus het seizoen van dat werelddeel be- paalt! Daarnaast gaan de groepjes er met een rieten mand ook daad- werkelijk op uit om tijdens een natuurwandeling allerlei dingen over de herfst te verzamelen. De dagelijkse zorg voor het cen trum is in handen van Simon Mis- ke en Ellen Vroemen, beiden thuis in de biologie en/of schei- kunde. Het tweetal krijgt bij veel projecten de zeer gewaardeerde hulp van Piet en Wim 'van de Boshoek'. Wanneer het herfst- project volgende week afgesloten is, zal het enige tijd stil zijn in het centrum. In maart/april volgend jaar zal het volgende project 'Nieuw leven bij plant en dier' pas van start gaan. In de tussen- tijds zitten de medewerkers ech- ter geenszins stil. Een grote doos met spiegelreflexcamera's staat al gereed om mee te nemen naar de scholen in Schiedam. Na enige lessen over de theorie van het fo- tograferen is het de bedoeling dat de leerlingen er zelf op uit trek- ken om mooie natuurfoto's te ma ken met hun ter beschikking ge- stelde camera. De foto's zullen vervolgens te zien zijn op een tentoonstelling in het stadskan- toor. Bij de toenemende zorg voor de natuur en met name het milieu, speelt een goede voorlichting een belangrijke rol. De Natuur-en mi lieu-educatie op de basisschool en de Preventieve milieuzorg op school (PREMOS) op het voor- gezet onderwijs dragen een be langrijk steentje hiertoe bij. „Boekplanken vol zijn er al ge- schreven over het feit dat het slecht gaat met het milieu en dat men zuinig met energie om moet gaan. Wij geven concrete voor- beelden waardoor de leerling kan zien hoe het beter kan en dat blijkt goed te werken.", aldus medewerker Simon Miske. SCHIEDAM - Bedrijfsleider Huib van Kooij van kapsalon Fox heeft de Trophee Couleur gewonnen, en dat terwijl hij nergens op rekende; hij deed eigenlijk zo maar mee aan de belangrijke wedstrijd van L'O real in het Haagse Congresge- bouw. De bescheiden bedrijfsleider uit Spijkenisse, een specialist op het gebied van kleuren en verven, be- sloot spontaan aan de wedstrijd mee te doen toen hij de inschrijf- bon vond in een kappersmagazine. Een geschikt model vond hij in een kennis van hem, Marielle Kroe- laard. Haar lange blonde dos voor- zag hij van een warme kastanje- kleur en ging er mee aan de slag. De professionele visagie was in handen van een medewerkster van een ander Fox-filiaal, Karin Mo- raal. Bij de wedstrijd stond de kleur en de totale uitstraling cen- traal. Belangrijk was een perfecte harmonie te vinden tussen kleur, kleding en kapsel. In totaal waren er 3 prijzen te verdelen: een pers- prijs, een teamprijs en de Trophee Couleur. Voor de finale bleven er, na diverse voorronden. kwart en halve finales, uiteindelijk zeven genomineerden per categorie over. Groten op het kappersgebied als Ad Peters, Richard Koffijberg, Jean Claude Gallon en het Artistic Team Haute Coiffure Francaise gaven tussen de wedstrijd door een show weg waarin te zien was wat er allemaal wel niet met haar te doen is. Het winnen van de Trophee Cou leur is een prestatie van wereldni- vo. Huib van Kooy is de laatste week dan ook overstelpt met publi- citeit. De woensdagmorgen na de wedstrijd ging de telefoon; of Huib zo vriendelijk wilde zijn 's mid- dags even naar de 5 uur show te komen. Een van de beloningen n rug. Hij zit ruim vijftien jaar in het vak en draagt al tien jaar zijn erva- ring over aan zijn zeven medewer kers bij Fox. En dan gaat het niet alleen over technische vaardighe- den: ,,Een goede uiterlijke verzor- ging en de juiste omgangsvormen zijn net zo onontbeerlijk." De mensen die eens wat vaker in de spiegel van kapper Huib willen kijken kunnen met of zonder af spraak terecht bij kapsalon Fox, Borodinlaan 56, Schiedam-Noord. Ttelefoon: 010-4707228. De win- kel dagelijks geopend van 08.30 - 17.30 uur en op zaterdag van 08.00 - 16.00 uur. Maandagmorgen ge- sloten, koopavond open. KARIN V.D. KNAAP SCHIEDAM - Na drie jaar inten- sieve voorbereiding zal wethouder Onderwijs Aad Wiegman van- avond, 16 november, het officiele startschot lossen voor de nieuw bouw van een openbare basis- school in de Schiedamse nieuw- bouwwijk Spaland. De snelle groei van nieuwbouw- wijk Spaland maakte het noodza- kelijk een nieuwe basisschool te realiseren, ter vervanging van het sterk verouderde gebouw van o.b.s. De Woudhoek aan het Nij- hoffplein. Het voorbereidingspro- ces heeft heel wat voeten in de aar- de gehad, als gevolg van een antal onverwachte tegenslagen. Zo kon- digde in 1992 de toenmalige staatssecretaris van Onderwijs en Wetenschappen de heer Wallage uit geldgebrek een bouwstop voor basisscholen aan, die tenminste tot januari 1995 zou gaan duren. ge- lukkig kwam de maatregel uitein delijk niet tot uitvoer, maar de ver- traging die er door ontstaan was, was aanzienlijk. De volgende hob- bel die moest worden genomen was het verkrijgen van de zoge- naamde 'Verklaring van geen be- zwaar'. De bouwlocatie langs de Slimme Watering ligt aan de rand van een geluidshinder-zone van vliegveld Zestienhoven. Door de voortdurende onzekerheid over de toekomst van het vliegveld weiger- de de provincie aanvankelijk toe- stemming voor de bouw te verle- nen. Er was zware druk vanuit de Schiedamse politiek nodig voordat het provinciaal bestuur uiteindelijk in juni 1994 het groene licht voor de bouw gaf. Openbare basischool De Woud hoek zal vanaf augustus 1995 kun nen beschikken over een splinter- nieuw zestienklassig gebouw aan de Slimme Watering, naar een ont- werp van gemeente-architect Rene Meere. De school zal vanaf dat moment verder gaan onder de naam: o.b.s. De Violier. Plannen voor een sportzaal nabij de school zijn nog in voorbereiding. Voor o.b.s. De Woudhoek staat het schooljaar 1994/1995 geheel in het teken van de bouw. Op woensdag 16 november zal wethouder Wieg man tijdens een bijzondere, open- bare ouderavond het officiele start schot lossen voor de bouw. De avond wordt afgesloten met een feestelijke receptie. Ouders, wijk- bewoners en andere geinteresseer- den worden van harte uitgenodigd. De aanvang is 20.00 uur in het ge bouw van o.b.s. De Woudhoek aan het Nijhoffplein. Op donderdag 17 november vieren de leerlingen van De Woudhoek feest. In een 1am- pionoptocht zullen de kinderen van de oude naar de nieuwe school aan de Slimme Watering lopen. Op de bouwplaats zal de jongste kleu- ter samen met directeur Gerrit Kruijt van de gemeentelijke dienst Educatie de officiele eerste bouw- handeling verrichten. Start vanaf het schoolplein aan het Nijhoff plein om 18.15 uur. Aankomst op de bouwplaats om 18.45 uur. Bel voor meer informotie: SCHIEDAM - Deze week wordt gestart met de werkzaamheden voor de aanleg van een beweegba- re voetgangers- en fietsersbrug over de Noordvestgracht. De nieu we brug steekt het water over naast het kantoor van het Gemeentelijk Woningbeheer. Op deze manier ontstaat een veel vlottere verbin- ding van dit gebied met de Broers- vest. Nu moeten fietsers en voet gangers nog de veel langere route via Spinhuispad en Boterstraat vol gen. In feite is het werk voor de nieuwe brug al eerder begonnen. Na de goedkeuring van het krediet en de uitwerking van de bestekken is in de afgelopen zomer namelijk gestart met het vervaardigen van de stalen constructie van de brug. Dit werk was echter niet zichtbaar voor het publiek omdat het werd uitgevoerd in de werkplaats van de firma Slangen Staal B.V. in Gouda. De stalen constructie is in december gereed. Deze week wordt begonnen met het maken van de landhoofden van de brug. De bestaande kademuren moeten hiervoor worden aangepast. Ver volgens wordt een bouwkuip ge maakt, waarna in december de pa- len voor de pijlers kunnen worden geslagen. In januari wordt het sta len bovengedeelte van de brug met vrachtwagens in delen aangevoerd en met een kraan op de landhoof den en pijlers getakeld. Na monta ge en afstelling kan de brug dan eind januari 1995 in gebruik wor den genomen. Levering door heel Nederland Coolsingel 60 3011 AE Rotterdam Beursgebouw "el. 010 - 4126180 Fax 010 - 4126157 Het model met het winnende kapsel van Huib van der Kooy (foto: Fotostudio Boys and Girls) voor de winnaar was een interview in het bekende kappersblad 'Coif fure', waarin alleen de echte gro ten uit de kapperswereld hun hart reeds hadden uitgestort. Huib van Kooy is dus een belangrijke naam geworden, al wil hij daar zelf ove- rigens niets van weten. „Ik was nooit zo ver gekomen als ik niet de geweldige steun van mijn team bij kapsalon Fox had gehad. Bij elke Constante expositie van meer dan 300 soorten wand- en vloertegels. Wij leggen op alle soorten ondervloeren AANBIEDING 40 m2 vloertegels 33x44. 2 Groeps vloerverwarming. A-n Kompleet aangesloten en gelegd incl. materiaal 3.950,- Idem 40 m2 vloertegels 33 x 33 3.450,- CMAMICA ronde die ik verder kwam werd ik overstelpt met bloemen en kaarten, dat was een enorme stimulans.", aldus Huib van Kooy. Toen de hoofdprijs een feit was is Huib door het personeel van de kappers- zaak dagen lang in het zonnetje ge- zet. De winkel was enige dagen verduisterd door de enorme hoe- veelheid slingers die op waren ge- hangen en de vele bossen bloemen. Daarnaast besloten vele mensen hun haar ook eens te onderwerpen aan de deskundige handen van de zegevierende kapper, waardoor het hectisch druk was. Huib van Kooy: „Tegenwoordig zijn er bijna geen echte pieken meer waarop men het haar geknipt of gekapt wil hebben. Mensen gaan naar de kapper wan neer het haar niet meer goed zit, niet omdat het bijvoorbeeld kerst- mis is. Maar ik zal niet ontkennen dat de laatste dagen enorm druk zijn geweest." Huib van Kooy, prille dertiger. heeft zeker voor zijn leeftijd een indrukwekkende carriere achter de Op de hoek van 's-Gravelandseweg/Burgemeester van Haarenlaan is sinds een paar maanden Multicopy gevestigd. Het bedrijfdat tot de modernste op zijn gebied behoort voert niet alleen opdrachten uit van bedrijven en instellingen maar ook van particulieren. Of het nu gaat om een zwart/wit kopie, of om een op- lage van honderden kleurko- pieen, trouw- en geboorte- kaartjes of om kerstkaarten, Multicopy zorgt ervoor dat de opdrachten tot tevredenheid worden afgehandeld. Daarbij is elke gewenste oplage moge- lijk en is de klant bovendien verzekerd van een snelle afle- vering. Kerstkaarten "Wij bieden onze klanten een enorme variatie aan mogelijk- heden". aldus directeur S.W.A. Neleman van Multico- py. "Zo is onze collectie kerst kaarten met onder meer kunst- zinnige, klassieke en vrolijke afbeeldingen bijzonder uitge- breid. Men kan uit maar liefst 500 verschillende kaarten een keuze maken. Desgewenst wordt de naam en/of logo en uiteraard de (kerst)wens voor het komende jaar in elk denk- bare kleur ingedrukt. Het is te- vens mogelijk een kaart te kie- zen van een charitatieve instelling als Amnesty Inter national en het Wereld Natuur Fonds. Personen die zelf een kaart ontwerpen worden door onze specialisten geadviseerd bij de keuze van het lettertype en de opmaak." Particulieren Directeur Neleman benadrukt dat ook voor particulieren Multicopy het aangewezen adres is. "Zo kan men bij ons trouw- en geboortekaartjes, een kaart in verband met een jubileum of visitekaartjes la- ten maken. Ook nemen wij het bedrukken van briefpapier en enveloppen voor onze reke- ning en tevens al het drukwerk dat op kantoren voorkomt. Stadgenoten die regelmatig grote hoeveelheden zwart/wit kopieen nodig hebben krijgen, als zij dit door Multicopy laten verzorgen, voor elke 1000 ko pieen een spaarzegel. Een voi le spaarkaart met 30 zegels kan tot September 1995 wor den ingeruild voor een theaterbon, spaart men echter door tot bijvoorbeeld zeven kaarten dan zit daar inclusief een vliegtuigretourtje een driedaags verblijf in Praag ter waarde van 700 gulden aan vast. Kortom, redenen genoeg om eens over de drempel bij Multicopy te stappen om te ontdekken wat het bedrijf de klanten te bieden heeft. 's-Gravelandseweg 600 3119 NA Schiedam Tel. 010-4271986 Fax.010-4271216 Press Service 0546-576525 ADVERTORIAL

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1994 | | pagina 3