Met Holland International naar zonbestemmingen Rotterdams Dagblad 2 weken gratis...? Vul deze bon in '"5 Theater De Teerstoof Theater de Schuurkerk MaasposT Programma Stadsgehoorzaal Schrijver Schiespoor Lezing Expositie Concert Specialist in designvloeren ^tOude Raedthuys XQ7.53 I ITAL CERAMICA Vierhavensstraat 19 Rotterdam tel.: 4762054 KETHEL JAZZ - JAZZ - JAZZ - JAZZ - JAZZ DIANA BURTA CABARET! ROTTERDAM - Iedereen die een hond heeft, weet dat je hem allerlei kunstjes kan leren, maar dat 'ie soms toch net doet waar 'ie zelf zin in heeft. Een goede gehoor- zaamheidstraining biedt in zulke gevallen uitkomst. Er zijn in Nederland vele tiental- len verenigingen die zulke lessen voor de hond verzor- geji. Een training die veel verder gaat dan 'leren luiste- ren', is de training voor red- dingshonden. De Stichting Reddingshonden Hulpdienst Holland leidt honden en hun baas op om in rampsituaties slachtoffers op te kunnen sporen. Eisen De Serpanties - Zware Botten Damiet van Dalsum - Kleine Frederik Andre Manuel - Alles moet weg Zoekactie Naant: I Bank/gironiimmer: Woensdag-23 november 1994 MAASPOST SCHIEDAM r-w asposT Thus Het Rosenberg trio treedt op vrijdag 25 november op jn de Stadsgehoorzaal in Vlaardingen. Donderdag 24 november 'Avondvullend Biesheuvel' door Stichting Strooker. Shireen Strooker bewerkte twee verhalen van Maarten Biesheuvel tot eenakters voor vijf acteurs. 'Onttakeling' uit de bundel 'Ver- pletterende werkelijkheid' en 'Mijn grootste schrik' uit 'De weg naar het licht'. Biesheuvels eigen reactie op het zien van het eerste stuk: „Ik wist niet dat er zoveel in dat verhaal zat." Toegang fl. 22,50 kortingspassen fl. 17,50. Grote zaal, 20.15 uur. Donderdag 24 november 'Sister act 2' met Whoopi Gold berg. Nachtclubzangeres Deloris is bij toeval getuige van een moord. De dader is een gevreesd gangster en tevens haar geliefde. Omdat Delo ris weinig vertrouwen heeft in haar gewelddadige vriendje, besluit ze, in samenwerking met de politie, onder te duiken in een klooster. Het valt haar niet mee zich aan te passen aan het strenge kloosterre- gime. De aanvaringen met moeder- overste zijn dan ook talrijk. Dan neemt Deloris de leiding van het koor op zich. Swingende blues en gospel songs zijn het gevolg. Maar buiten de kloostermuren zoeken de gangsters nog altijd fanatiek naar haar... Toegang fl. 10,- kortingspassen fl. 8,50. Filmzaal, 20.30 uur. Vrijdag 25 november 'The Rosenberg Trio'. Gitaar, ritmegitaar en bas. Meer heeft het Rosenberg Trio niet no- dig voor een theatershow vol mu zikaal spektakel. Ze beschikken over een grandioos improvisatie- vermogen en een verbazingwek- kende techniek. Maar waar het hun om gaat is emotie. En inderdaad, niemand blijft koud onder hun Hot Club Music. Nauw verwant met jazz en aangevuld met een vleugje flamenco. Toegang fl. 27,50 en fl. 25,-kor tingspassen f25,- Grote zaal, 20.15 uur. Vrijdag 25 november 'Sister act 2'. Filmzaal, 20.30 uur. (zie donderdag 24 november) Zaterdag 26 november 'De dichter zingt' door Henk Ba- tenburgh. Een muzikaal-poetisch program ma, geprezen in de pers. Henk Ba- tenburgh zingt Nederlandse chan sons. Dat is de beste benaming voor deze gezongen gedichten. Gedichten van onder andere Mar- tinus Nijhoff, Hans Andreus, Pa blo Neruda en Lucebert. Vaak ont- roerend, soms humoristisch, maar altijd hartverwarmend muzikaal. Toegang fl. 17,50 kortingspassen fl. 12,50. Harmonie, 20.30 uur. Zaterdag 26 november 'Sister act 2'. filmzaal, 20.30 uur. (zie donderdag 24 november) Zondag 27 november 'De Rita Young Karaoke Show'. Zelf de ster zijn...De artiest van de middag. Dat kan vanmiddag, en wel in de Stadsgehoorzaal met de karaoke-show 'Sing a song with Rita Young'. Toegang fl. 10,-Grote zaal, 14.00 uur. Maandag 28 november 'The Klezmer Conservatory Band' De buitenlandse pers over Klez- mermuziek: 'Een mix van Joodse ragtime, opgevoerd symfonisch werk van Mahler, en Dixieland.' De stijl ontstond in Oost-Europa en kwam via Joodse immigranten terecht in jazzclubs en Jiddische theaters van Noord-Amerika. De traditie vervaagde, maar sinds 1980 leeft de muziek weer volop in de concerttournees en plaatopna- mes van de Klezmer Conservatory Band. Toegang fl. 25,- en fl. 20,- kor tingspassen fl. 20,-. Grote zaal, 20.15 uur. Woensdag 30 november 'Sint Nicolaas met Dot Lot' Sint Nicolaasfeest in het Harlekino Jeugdtheater. Natuurlijk met hoog bezoek: juffrouw Dotje, juffrouw Lotje, en...de Goedheiligman. Zouden de dames zich dit jaar ein- delijk eens weten te gedragen te- genover die lieve Sint Nicolaas? Toegang fl. 8,- kortingspassen fl. 6,50. Jeugdtheater, 14.00 uur. Donderdag 1 december 'Window dressing' door Trestle Theatre Company' Engelse humor in schitterend mas- kertheater. Een vrouw verhuist naar een nieuwe stad. Ze zoekt er een rustige voortzetting van haar leven, maar vindt onrust. A1 die tijd dacht zij dat ze alleen was. Maar niets is minder waar... Trest le benut alle visuele mogelijkhe- den van theater. Zoals videopro- jekties, lichaamstaal en uiteraard maskers. Met minimaal gebruik Constante exposltie van meer dan 400 soorten wand- en vloertegels en siergrind en linoleumvloeren. Wlj leggen op alle soorten ondervloeren AANBIEDING 40 m2 vloertegels 33 x 44. 2 Groeps vloerverwarming. Kompleet aangesloten en gelegd inch materiaal 3.950,- Idem 40 m2 vloertegels 33 x 33 3.450,- BRASSERIE Zaterdag 29 november a.s. is het uw laatste kans om bij ons te genieten van Jazz. In het kader van ons programma JAZZ DINE zal u onder het genot van een heerlijk 5-gangen Jazz-menu meeslepen naar swingende hoogten. De kosten voor dit avondvullende programma bedragen f 89,50per persoon, inclusief wijnarrangement. Volgendjaar komen wij uiteraard weer terug met deze succesformule, maar dan met een nieuw programma. Elke laatste zaterdag van 1995 zal bij ons in het licht staan van Ook de kerstdagen staan al weer bijna voor de deur. Beide dagen kunt u bij ons terecht voor een uitgelezen Kerstmenu dat zowel in ons a la carte restaurant als in onze gezellige Florijnzaal geserveerdzal worden. Voor meer informatie en reserveringen kunt u bellen: 010-4715800 Een goede reddingshond is speels en prestatiegericht In 1988 zijn een aantal honden met hun begeleiders naar Armenie ge- reisd om te helpen bij de aardbe- ving. Sommige slachtoffers lagen bedolven onder een laag puin van acht meter. „Daar zijn vrijwilligers, van onze stichting tien dagen bezig geweest. De honden hebben ruim tachtig slachtoffers gevonden, waarvan er twee nog levend onder de brokken beton vandaan gehaald konden worden." Aan het woord is Hans van der Stroom, voorzitter van de Stichting Reddingshonden Hulpdienst Holland. „In zulke situ- aties moeten vooral de begeleiders van de honden zeer stressbestendig zijn. Je ziet een hoop ellende. Het team moet op je kunnen rekenen." Dat betekent dat de toelatingseisen voor de cursus niet alleen stfeng zijn voor de hond, maar even zeer voor z'n baasje. Kort samengevat komt het erop neer dat een aspirant- lid getest wordt op het goed kunnen samenwerken, niet in paniek raken, maar ook kaart kunnen lezen en weten hoe je een kompas moet ge- bruiken. Aan de hond worden eisen gesteld als gehoorzaamheid en niet bang zijn. Daarnaast moet de hond Een toekomstige reddingshond met zijn begeleidertijdens de training. ook over een goede conditie be schikken en in ieder geval vol- groeid zijn. „Veel mensen denken bij red dingshonden nog steeds aan Sint Bernhardshonden, maar die zijn juist uitermate ongeschikt voor reddingswerk", aldus Van der Stroom. ze zijn te groot en te zwaar en hebben vaak zwakke heupen. Een goede hond is er een die speels is, en prestatie-gericht. Het doet er niet toe of het een rashond is of een bastaard, al zijn echte werkhon- den-rassen van nature iets geschik- ter. Het duurt ruim een jaar voor de hond z'n opleiding doorlopen heeft. Daarna kan-ie, mits-ie bijge- traind blijft, in echte rampsituaties De Serpanties, 26 november in de Teerstoof (foto:Jan Banning). Joy de Jong, Judith Schut en Rion Verberne vormen sinds 1976 het trio De Serpanties. Drie vrouwen, drie stemmen en zes instrumenten balancerend op de rand van het ca- beret. Liedjes en muziek spelen een belangrijke rol in deze voor- stelling. In hun vierde theaterpro- gramma 'Zware Botten' slaat de verwarring toe. Het is toch niet normaal, dat je op je dertigste nog steeds denkt dat het leven pas mor- gen echt begint, dat je overspannen raakt van het invullen van een be- lastingformulier, of dat je denkt dat alles vanzelf wel goed komt. Zo komen ze natuurlijk nooit verder. Gelukkig hoeven ze nog niet na te denken over kinderen krijgen. Dat kan tegenwoordig na je vijftigste ook nog wel! In 'Zware Botten' bezingen en bespreken De Serpan ties het leven met veel ironie en zelfspot. Muzikaal, onbevangen, zelfverzekerd, geestig en vol uit de kast. Zaterdag 26 november, aan- vang: 20.30. Prijs: 18,- Pas: 15,-. Telefonisch reserveren voor deze voorstellingen bij de Schiedamse Theaterkassa: 010-426.95.63. Kleine Frederik wordt geboren in het 'te nauwe straatje'. Iedereen is daar roze behalve Kleine Frederik. Hij is groen. De normale mensen in het te nauwe straatje besluiten dat Frederik moet verdwijnen. Hij wordt weggegooid. Tussen het af- val waar Frederik in verdwijnt komt een paard tevoorschijn. Sa- men gaan zij naar het land Eiland en daar wacht Frederik een belang rijke taak. In deze familiev'oorstel- ling over 'anders zijn' schept Da miet van Dalsum met lapjes, hand- stok poppen, marionetten en schimmen een lief, betoverend sprookje. Zaterdag 26 november, aanvang: 14.00. Prijs: 7,50. Leeftijd: 5 tot 55 jaar Een verhaal van niks, onbehoorlijk gitaarspel, slecht getrokken lijnen. veel te lange pauzes, erg weinig humor, slordige aankleding, non chalant spel. Volgens Andre Manuel gaan we een avond tegemoet waarbij het publiek gillend van ellende de zaal uitrent. Daarom gooit hij zijn voor- stelling in de uitverkoop want 'Al les moet wegToch is het vreemd dat de perskritieken andere gelui- den laten horen. Een hoge dosis engagement, cabereteske mimiek, een beweeglijk gevoel voor actu- ele humor, intelligente maatschap- pij-kritiek, hoort in dit genre bij de betere. Zeer positieve geluiden dus. Als u over dit vierde program ma van Andre Manuel zelf een oordeel wilt vellen, zult u vrijdag de 25ste naar Theater de Teerstoof moeten komen. Samen met zijn publiek gaat Ma nuel in zijn programma 'Alles moet weg' op zoek naar het Natio- naal Excuus. Het publiek heeft het geweten. Hij zal ook uitleggen waarom zijn derde programma zo slecht verkocht. Alles moet weg! Nu nog goedkoper, nog scherpere prijzen, de totale uitverkoop van een in talentvol, aanstormend, jeugdig caberettalent! Vrijdag 25 november, aanvang: 20.30 uur. Prijs: 18.- Pas: 15,- ingezet worden. Bij de training wordt de speelsheid van de hond gebruikt om hem nieuwe vaardig- heden aan te leren. ,,In iedere hond schuilt toch nog een beetje een wolf", vertelt Van der Stroom. „Op de training heeft iedere hond een speeltje, meestal een tennisbal- letje. Dat geven we mee aan dege- ne die slachtoffer speelt. De hond heeft de drang om het balletje naar de baas terug te willen brengen. Hjj zal dus net zo lang zoeken naar het zogenaamde slachtoffer tot ie hem gevonden heeft. De beloning volgt pas als het speeltje geappor- teerd is". De oefeningen verschillen. Om de honden te leren in gebouwen te zoeken worden slooppanden ge bruikt. Er wordt ook in de bossen geoefend, want het komt nogal eens voor dat reddingshonden in- gezet worden tijdens een zoekactie naar een vermiste persoon. Speur- honden van de politie kunnen in zo'n geval weinig uitrichten, omdat ze alleen een spoor kunnen volgen. Reddingshonden zijn uit- gerust om vrij te zoeken. Als een hond het slachtoffer gevonden heeft, neemt-ie het leren kokertje wat om z'n halsband hangt, in zijn bek ten teken aan zijn baas dat-ie wat gevonden heeft. Pas dan rent de hond terug naar zijn baas en kan deze vervolgens hulp gaan verle- nen. „Aan de meeste honden kun ja aan hun houding vaal wel zien of het slachtoffer nog in leven is of niet. De dood maakt toch een hele indruk op een hond. Hij kruipt wat in elkaar of laat zijn schouders hangen. Soms gaat een hond bij het slachtoffer liggen' De Stichting Reddingshonden Hulpdienst Holland oefent iedere twee drie weken. Soms wordt met een rampenoefening van het Rode Kruis meegedaan. Hans van der Stroom vertelt dat in Armenie de honden van groot belang Zijn geweest. ,,Bij dergelijke rampen kom je er niet als je alleen meetap- paratuur zou gebruiken. Een hond zoekt door, ook al lopen familiele- den van slachtoffers in de puinho- pen te zoeken." Radar-apparatuur werkt niet als er andere mensen rondlopen of als er een elektrische pomp aan staat. „Een goede reddingshond gaat in de meest extreme situaties door met zoeken, niet alleen omdat hem dat aangeleerd is, maar omdat het in het wezen van de hond zit om door te gaan tot ie het slachtoffer gevonden heeft. En het is niet eens vanuit morele overwegingen dat de hond dat wil, maar puur'omdat een hond van nature buit-gericht is." De Stichting Reddingshonden Hulpdienst Holland zet de training dan ook op zo'n manier op dat de hond dicht bij de natuur blijft. Dat geeft een betere garantie op succes in crisissituaties dan aangeleerde kunstjes ooit zouden kunnen. Helma Maas Wit is altijd schoon Het toneelstuk 'Wit is altijd schoon' wordt gespeeld door actri- ce Tine Ruysschaert. Regisseur Franz Marijnen: ,,Een sprekende overleden moeder. Een zoon die met adembenemende zorgvuldig- heid vorm geeft aan haar buiten- sporigheid, haar overdaad, haar surplussen, haar taalteveel. Je zou het elke moeder toewensen; die liefdevolle, ontroerende en vooral onthutsend eerlijke lofzang die 'Wit is altijd schoon' is gewor- den." Het toneelstuk heeft diverse onderscheidingen in ontvangst mogen nemen. Zaterdag 26 november, entree fl. 17,50. Remains of the day In zijn jonge jaren was Stevens butler in dienst van Lord Darling ton. Hij was er trots op zijn meester in alles terzijde te staan. Nu, twin- tig jaar later, realiseert Stevens zich dat zijn onwankelbare geloof in Lord Darlington zijn persoonlij- ke leven ongunstig bei'nvloed heeft. Tengevolge van zijn drukke werkzaamheden en vele plichten verwaarloosde hij zijn stervende vader en zijn gevolens voor de aantrekkelijke huishoudster juf frouw Kenton. Alsnog probeert Stevens zijn fouten te herstellen... Adembenemend ingehouden ac- teerwerk van Anthony Hopkins. Zaterdag 3 december, 20.30 uur. Entree: fl. 7,50. Kaarten voor deze voorstellingen zijn verkrijgbaar bij de Informatie- balie van het stadhuis, dat elke dag geopend is van 08.30 tot 17.00 uur. Aan het theater zijn tussen 12.00 en 14.00 uur eveneens toegangs- kaarten verkrijgbaar. Telefonisch reserveren kan ook, via nummer 01899-13700. ROTTERDAM Touroperator Holland International is dit jaar ge- start met maar liefst drie charterbe- stemmingen naar de zon vanaf Rotterdam Airport, te weten Palma de Mallorca, Las Palmas en Herak- lion. Het Rotterdamse vliegveld zet daarmee de stijgende lijn van de laatste jaren door. „We zijn een internationaal vliegveld en altijd druk bezig met het uitbreiden van zowel het aantal zakelijke lijndien- stvluchten als ook de vakantie chartervluchten. En dat zal zeker lukken", aldus een resolute Jenni fer Buizer, marketing manager van Rotterdam Airport. .Daarom zijn we ook blij met de komst van Hol land International en de charter vluchten naar de zonbestemmin gen Mallorca, Kreta en Las Pal mas. De vluchten zijn zo'n succes dat Holland International op 1 mei volgend jaar nog een vierde be- stemming gaat toevoegen, name- lijk naar Faro in Portugal en ook deze winter doorvliegt met vluch ten op Las Palmas. Gevlogen wordt met een Boeing 737 van de Nederlandse luchtvaartmaatschap- pij Transavia die zo goed staat aan- geschreven vanwege het comfort van de vliegtuigen en de klant- vriendelijkheid van het perso- neel." Voor toeristen is de combinatie Transavia, Holland International, Rotterdam Airport ideaal: comfor- tabel vliegen vanaf een efficient vliegveld dat voorzien is van alle voorzieningen als bijvoorbeeld een tax free shop (de prijzen liggen op het niveau van Schiphol en beho- ren daarmee tot de goedkoopste van Europa) en een Grand Cafe. Inchecken en douaneformaliteiten nemen nauwelijks tijd in beslag en het parkeren is goedkoop en dicht- bij. Voor eventuele wensen of vra- gen is een speciale servicebalie van Holland international in de passagehal ingericht. Reden ge- noeg dus om een zonvakantie te boeken bij Holland International, waarbij bovendien een korting vanaf vijftig gulden in de zomer wordt geboden. De trips naar Las Palmas biedt de touroperator vanaf de kerst aan met een korting van fl.75,-. Rotterdam Airport is dus zowel ge- schikt voor vakantie als zakenrei- zen. Belangrijke zakensteden zoals London en Parijs worden dagelijks aangevlogen. Extra voorzieningen voor de zakenreizigers zijn de za- kenlounge en een faxservice. Win een reis voor twee personen naar Gran Canaria. Zie voor de prijsvraag elders in deze krant. SCHIEDAM De tweede Schrijversavond staat voor de deur. Vrijdag 25 november is Willem Jan Otten te gast in de bibliotheek in Schiedam- Noord. Hij maakt een toernee naar aanleiding van het ver- schijnen van zijn nieuwe ro- man 'Ons mankeert niets'. Een van Ottens thema's is het recht op zelfbeschikking. Dit komt niet alleen tot uiting in zijn laatste roman maar ook in zijn journalistiek werk voor de NRC. De schrijversavond is in de bibliotheek aan het Bachplein en begint om 20.15 uur. De toegang is fl. 5,00. SCHIEDAM Modelspoor- vereniging Schiespoor houdt zaterdag 26 november weer een Schiespoordag, waarbij alle kinderen die komen kij- ken naar de rijdende treinen gratis een speculaaspop krij gen aangeboden. De grote en kleine modelspoorbaan zijn in vol bedrijf en men kan bekij- ken hoe er gewerkt wordt aan een nieuw gedeelte op de baan met een verzonken autobaan met echt rijdende autos, een groot kermisterrein en een trambaan in aanleg. Leden ge ven uitleg over allerlei bouw- technieken. Verder is er weer een ruilbeurs met overtollig materiaal van leden en vereni- ging. De Schiespoordag wordt gehouden in het clubhuis, Westerkade 21 in Schiedam van 10.00 tot 16.00 uur. De entree is fl. 1,- voor volwasse- nen en fl. 0,50 voor kinderen. SCHIEDAM - Frank Kaaitaal geeft op donderdagavond 24 november een lezing over Ki~ rlian-Fotografie bij de spiritu- ele vereniging Harmonia in het wijkcentrum Nieuwland, Dr. Wiboutplein 165, Schiedam. Aan de hand van een diapresentatie legt Frank deze bijzondere manier om de aura te fotograferen uit. Ook geeft hij een demonstratie van de methode die hij heeft ont- wikkeld om op eenvoudige wijze de aura te verklaren en laat zien in hoeverre men over de energie beschikt om die dingen te doen die men graag zou willen doen. Aanvang 20.00 uur, toegangsprijs 7,50. MAASSLUIS De Naald- wijkse kunstenares Marian Poleij-Kortekaas exposeert tot 31 december in het ontmoe- tingscentrum Koningshof aan de Uiverlaan 20 in Maassluis. Te zien is vooral aquarel- en pastelwerk, maar ook schilde- rijen op zijde. Naast schilde- ren op zijde beschilderd ze veel zijde accessoires als stropdassen en sjaals, eventu- eel in opdracht. Naast het vrije schilderen of schilderen in op dracht volgt zij nog lessen in modeltekenen. Daarnaast geeft ze zelf ook les in teke- nen en aquarel leren aan een klein groepje. De expositie is te bezichtigen van maandag t/ m vrijdag van 13.00 tot 22.00 uur. Zaterdag en zondag van 9.30 tot 13.00 uur. VLAARDINGEN Ter ge- legenheid van het veertig-ja- rig bestaan geeft de CJV Ba- zuingroep zaterdag 26 no vember een jubileumconcert samen met de solist Steven Mead in de Emmauskerk aan de van Linden van heuvel Sin- gel 2 in Vlaardingen. De aan vang van het concert is om 20.00 uur en de toegang be- draagt fl. 7,50 per persoon, kaarten zijn telefonisch te be- stellen bij M. van Keulen tel. 010-4354131 en voor zover nog voorradig verkrijgbaar op de avond van de uitvoering aan de kerk. &&■:'- u relj hat Sotterritrv8 Oagllw S, e wqw^vemS op priteLTR iJetairflferiuor dt tas •- f: ,T. Noteert u mij voot sen abonnemem t» net Rotterdams Dagblad. De eerste twee weken zijn gratis daarna betaaf ik f21,7B pet rnaand via automatische hetaling. I Adres:j I Postcode:Plaats:1 Tefefoon.(i.v.m, corttroie bezorglng) Handtekening: I Stuur deze bon in een envelop zonder postzegel naar: I Rotterdams Dagblad, Antwoordnummer 1579, 3000 VB Rotterdam jq29 I

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1994 | | pagina 13