MERKTAPIJT! - 40% is heel gewoon... Pionier der waterhuishouding neemt afscheid van Gemeentewerken 9 Muziekliefde op't eerste gezicht Bouw basisschool De Violier eindelijk een feit Prijs-infolijn 4126180 COSMOS MaasposT Project 'Stop de overvallen samen' jONGE SPARTELVERSE TARBOT MaasposT i FM 106.7 en kabel 96.1 Programma i lis wij gaan rckenen bent u pas echt voordelig uit! Bronzen gift OOGLIDCORRECTIE PLAVUIZEN gratis gelegd vanaf 25 m2 Burgerlijke stand SCHIEDAM Im KERKDIENSTEN BODY CONSULT adviesburo voor cosmetische chirurqie 010 - 4.22.04.44 ~m 40m2 [ilavuizen vloerverwarming compleet gelegd voor /2.995.-incl. BTW Grote keuze! TEGELRAMA Bsrgsslaan 301 Rotterdam Tel. 010 -4673771 De Vries Vis en Culinair 0""ZZ"Sm' Kijk op stad en wijk Kijk op stad en wijk Kijk op stad en wijk Kijk op stad en wijk Kijk op stad en wijk Kijk op stad en wijk Kijk op stad en wijk Woensdag 23 november 1994 MAASPOST SCHIEDAM XQ7.52 Maandag tot en met vrijdag 7.00-9.00 Ochtendmagazine Aad van der Wei 9.00-12.00KoffieprogrammaMar- co Donkersloot 12.00-14.00 Lunchradio Sissi Oostveen 14.00-16.00 Muziekmuseum Rob van der Heiden 16.00-18.00 Schiedams Nieuws Chrit Wilshaus Woensdag 18.00-20.00 Muzikale Massage Aad Ouweneel en Arie van Win- gerden Donderdag 18.00-19.00 Non-stop Muziek Mi- cha Ingenkamp 19.00-21.00 Jazz Melodies Jaap Wapenaar 21.00-22.00 Groove Garden Men- no Sprang Vrijdag 18.00-20.00 Marokkaans Pro gramma Hassan Aissati 20.00-22.00 Turks Programma Huseyen Cayir Zaterdag 9.00-10.00 Non-stop Muziek Mi- cha Ingenkamp 10.00-12.00 Passage 12 Jan Wil- lem de Boer en Laurette Lankester 12.00-14.00 Muzikale Omloop I Peter Voorburg 14.00-16.00 Muzikale Omloop II> Lennard de Bles 16.00-17.00 Muzikale Afloop Ste fan de Ruiter/Paul de Jongh 17.00-18.00 Sport Jan Fels en Henk Groenewegen Zondag 9.00-10.00 Kinderradio Chrit Wilshaus 10.00-11.00 5 Kwartier in 1 uur Bas Barendregt 11.00-12.00 Goedemorgen Schiedam Paul de Jongh 12.00-14.00 Muzikale Omloop I Ed van Dommelen 14.00-16.00 Muzikale Omloop II Jalande van der Zee en Stefan de Ruiter 16.00-18.00 Sport Patrick de Boer 18.00-19.00 Gospel Channel Mar- cello Stewart 19.00-20.00 Koers Mies den Har- tog 20.00-21.00 De Klassieken Cees van Giezen I cvcring ilooi Xcilcrlniul TAPIJT GORDIJNEN Coolsinqel 60 3011 AE Rotterdam Beursgebouw 'el. 010 - 4126180 Fax 010 - 4126157 MaasstaD weekbladen KANTOOR: Westblaak 180 3012 KN Rotterdam Postbus 1685 3000 BR Rotterdam Telefoon 010-4004400 Telefax 010-4128449 (commercie) Telefax 010-4116454 (redaktie) Geopend ma. t/m vrij. 8.30-17.00 uur. MANAGER: W. J. de Kok Telefoon 010-4004291 VERTEGENWOORDIGER: H. Theeuwkens Prive 010-4115184 R. de Hoog Prive 010-4663691 I. Ruijgrok Prive 01751-12382 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur VERKOOPLE1DER: C. Kersbergen Telefoon 010-4004288 ACCOUNT MANAGER: L. B. van IJzerloo Prive 010-4708702 REDAKTIE: Telefoon: 010-4004400 Telefax: 010-4116454 chef-redakteur L.M. Hartman Prive 0.10-4522293 Redactie: L.G.H. van der Sande Prive 010-4225277 FOTOGRAFIE: en voor fotobestellingen Willem de Bie Media Produkties Pelgrimsstraat 5B 3029 BH Rotterdam 010-4774010 010-4778066 INZENDTERMIJN REDAKTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Nederlandse Dagbladunie b.v. BEZORGING: Stadskoeriers 010-4514555 ma. t/m vrij. 08.30-17.00 uur SCHIEDAM - „Als ik zo terug- kijk dan is de tijd echt gevlogen. Ik zei pas nog tegen mijn moeder dat ik me nog zie gaan naar mijn eerste werkdag op de machinefa- briek,als 14-jarigknulletje.Twee grate dozen had ik bij me, met een heel brood erin. Nu heb ik ge- noeg aan zo'n klein pakje", aan de vooravond van zijn afscheid bij de dienst Gemeentewerken blikt Joop van de Water met eni- ge gepaste trots terug op zijn loopbaan. Over de vraag of Van de Water gebruik wilde maken van de VUT-regeling hoefde hij desalniettemin niet lang na te denken. Na 45 arbeidsjaren, waarvan enkele tropenjaren in het transport, vond hij het welletjes. Vrijdag 25 november is zijn laat- ste werkdag, al zal er van werken weinig terecht komen. Tijdens een speciaal voor hem georgani- seerde, feestelijke bijeenkomst in het stadskantoor zal de dienst Ge meentewerken Joop van de Water dankzeggen voor zijn jarenlange inzet en in het bijzonder voor de belangrijke bijdrage die hij gele- verd heeft als pionier van de Schiedamse waterhuishouding. Joop van de Water heeft niet zijn hele leven bij de gemeente Schiedam gewerkt. Op zijn veer- tiende begon hij als machine- bankwerker bij een fabriek, waar hij door zijn nimmer aflatende werklust al snel opklom. Na en kele jaren werkzaam te zijn ge- weest als chauffeur, kwam hij op zijn veertigste terecht bij de dienst Gemeentewerken. Ook hier bleef de enorme werklust van Van de Water niet onopgemerkt, wat resulteerde in het aanbod voorman te worden van de'grate ploeg'Na twee ernstige ongeval- len was hij echter genoodzaakt het iets rustiger aan te gaan doen en toen was daar ineens het aan bod naar zijn hart. Joop van de Water:,, Zo'n zes jaar geleden kwam Peter de Jong aan het hoofd te staan van onder andere de waterhuishouding en bestrating. De huidige gezonde staat van de Schiedamse singels en vijvers is in de eerste plaats aan hem te danken. Hij was de eerste die de waterhuishouding goed onder de loep nam en met ideeen kwam om het milieu in en om de waters te verbeteren." Om een optimaal resultaat te bereiken had de heer De Jong iemand no- dig die zich de hele dag met het waterpeil en alles wat daarmee te AT ft Joop van de Water aan het werk bij de splitstuw aan de Sportlaan maken heeft, be/.ig zou houden. Hiervoor had hij reeds iemand op het oog: Joop van de Water. In- tussen zijn de Schiedamse vijvers en singels een van de best onder- houden waters in de wijde om- trek. Tekenen van vervuiling en Botulisme komen in Schiedam dan ook nagenoeg niet voor. De zorg voor het juiste peil van het water en alle zaken die hiermee samenhangen is dan ook een se- cuur karwei waarbij Van de Wa ter als een schaker te werk gaat; zorgvuldig de juiste zetten afwe- gend en altijd ver vooruitden- kend. Twee maal per dag rijdt hij in zijn gele gemeentewagentje het hele watertraject van Zuid tot Noord af, bij elkaar zo'n 100 ki lometer, waarbij hij alle putten, schuiven en inlaten grondig con- troleert. Geconstateerde gebreken verhelpt hij, indien mogelijk, ter plaatse, verstoppingen van roos ters leidt hij af en spoort hij op door de waterstanden van diverse sloten met elkaar te vergelijken. Door de verbeteringen die hij de afgelopen jaren langs de route heeft aangebracht loopt het werk nu'als een trein. Door het plaatsen van rood met witte bordjes in de waterkant kan hij vanaf de weg zien of het water op het juiste peil staat. Als het witte bordje geheel zichtbaar is, staat het water te laag. Is het rode bordje niet meer zichtbaar dan betekent dat: te hoog water. Alle waters in Schiedam staan met elkaar in ver- binding door zogenaamde onder- grondse duikertjes, grote ronde buizen die voor de doorstroming zorgen. Op twee verschillende in- laatpunten komt het water de stad in, het hoofdgemaal aan de Fok- kerstraat pompt het water weer terug de Schie in. De inlaat aan de Delflandseweg bedient de waters in en om het Oosten van de stad. De waterin- laat aan de Officierenweg voor- ziet het gebied van onder andere Nieuwland en Groenoord van water. Bij de inlaat moet rekening worden gehouden met de ligging van een wijk. Schiedam loopt van Zuid naar Noord in hoogte af en dat vereist van Van de Water nog weleens het nodige rekenwerk. Het hoogteverschil tussen de wijk Nieuwland en Groenoord wordt opgevangen door de splitstuw aan de Sportlaan, die het water van -2,25 N.A.P. naar -2,75 N.A.Pbrengt; het Groenoordpeil. Verzakkingen van grand, met na me in de wijk Spaland, hebben de rekenmeester nog weleens voor onaangename verrassingen ge- steld. ,,Mensen bellen dan op naar de gemeente en klagen dat we het water te hoog hebben laten komen. Wij moeten ze dan duide- lijk gaan maken dat niet het water te hoog staat, maar dat de grand is gezakt. Naast het sterk theoretisch aspect, heeft het werk in de waterhuis houding ook een zekere sociale kant. Waar mensen wonen en werken zijn belangen in het spel en iedereen heeft zo zijn eigen ideeen over het slootje of vij ver in de buurt. In de zomer hebben de sportverenigingen extra water no- dig om de velden te besproeien, in de herfst moeten de vallende bladeren worden verwijderd en bij vorst moeten alle kleppen en pompen direct dicht om te voor- komen dat men door het ijs zakt. Tegenwoordig heeft men weinig last meer van mensen die op ei gen houtje de waterafstelling gaan regelen, maar dat is weleens anders geweest. Nu weet men dat er maar een man is die de verant- woording heeft en dat is Joop van de Water. Vrijdag neemt deze markante man dus afscheid. Cock Stuivenberg, negen maanden lang ingewerkt door de meester zelf, zal de belangrijke taak over- nemen. Dat hij de juiste man voor de baan is, staat voor Van de Wa ter als een paal boven water:,, Cock heeft hetzelfde enthousias- me als ik, daarom kan ik het werk ook met een gerust hart achterla- ten. Ik heb echt het volste ver- trouwen in hem." KARIN V.D. KNAAP SCHIEDAM - Het aantal overval len op de Schiedamse detailhandel is het laatste jaar schrikbarend toe- genomen. Om dit aantal in de ko- mende feestmaanden te verminde- ren, is besloten vanaf half novem ber tot januari 1995 een project op te starten onder de titel Stop de Overvallen Samen. Bovendien wordt met het project getracht de detailhandel bewust te maken van het feit dat ze in deze periode een grotere kans hebben om slachtof- fer te worden van een overval. Uit onderzoek is gebleken dat' slechts 15 procent van de overval len plaats vindt bij geldinstellingen en maar liefst 50 procent bij win- kelbedrijven. Dat komt voorname- lijk doordat banken en postkanto- ren zich redelijk goed beveiligen. in tegenstelling tot de detailhandel (horeca, snackbars, winkeliers, benzinestations en videotheken). Alle detailhandelaren die binnen het politiedistrict vallen krijgen de ze week een brief in de bus. Daarin staat een speciaal fax- en telefoon- nummer (fax: 4494472, tel« 4494426), dat de handelaar kan bellen om een, speciaal voor dit project samengesteld preventie-in- formatiepakket op te vragen. Het pakket geeft veel praktische tips om overvallen te voorkomen. Ver-"" der bevat de enveloppe een spe* ciaal ontworpen affiche met de tekst Hier een alerte Winkelier. De affiche moet de winkelier op een duidelijk zichtbare plek ophangen. Dit geeft aan dat hij meedoet aan het project en zo worden potentiele overvallers er op gewezen dat er preventieve maatregelen zijn ge- nomen. Alle handelaren krijgen tij dens het project bezoek van een van onze medewerkers. Zo wordt gekeken of de brief is ontvangen, de poster ook daadwerkelijk zicht baar is opgehangen en of er een preventiepakket is besteld. Natuur- lijk wordt ook gekeken of de Win kelier zich goed heeft voorbereid op een overval door de te nemen maatregelen. Predikbeurten van de Gerefor- meerde kerk Schiedam voor zon dag 27 november. - De Ark Aanvang: 10.00 uur Ds. J. Sosef, Ds. W.R. van Wieren - Magnalia Dei kerk Aanvang: 10.00 uur Ds. R.A. Bosch m.m.v. Nieuw- landkoor - Bethelkapel Aanvang: 10.00 uur Ds. G.de Lang - Grote kerk Aanvang: 19.00 uur Muzikaal avondgebed Hervormde Gemeente Schiedam - Opstandingskerk Burg. Honnelage Gretelaan Aanvang 10.00 uur Mevr. D.C. Houwelingen-Ver- donk. SCHIEDAM - De bronzen bran- dersknecht. distilleerder en zak- kendrager zijn inmiddels bekende beelden in de binnenstad van Schiedam. De beelden zijn de af gelopen jaren bij diverse gelegen- heden geschonken door dislilleer- derij De Kuyper en Zonen. In 1995 zal het branderstrio worden aange- vuld met een levensgrote bronzen kuiper. Distilleerderij De Kuyper en Zonen bestaat dat jaar nameiijk 300 jaar en wilde dat niet zonder- meer voorbij laten gaan. het beeld zal vervaardigd worden door de Rotterdamse beeldend kunstenaar Robert-Jan Donker, die zeer ver- eerd was met de opdracht. SCHIEDAM - Het motto 'jong ge- leerd is oud gedaan' lijkt ook in de muziekwereld te zijn doorgedron- gen. Wat de oorzaak er nu precies van is weet eigenlijk niemand, maar vast staat dat muziek met en voor de baby 'in' is. het signaal werd enige tijd geleden opgevan gen door enkele muziekscholen die vervolgens kadercursussen 'muziekbeleving met de baby' gin- gen verzorgen voor belangstellen- de docenten. Sonja Ruys was zo'n docente. Na haar opleiding aan het conservatorium kwam zij onder andere terecht bij Streekmuziek- school Nieuwe Waterweg Noord waar zij alweer enige jaren cello- lessen verzorgt. Sinds kort geeft zij leiding aan de cursus 'muziek op schoot' voor ouders met hun ba by's van 4 tot 12 maanden. Een belangrijke reden voor Sonja Ruys om de cursus in Schiedam te gaan verzorgen was haar constate- ring dat er thuis niet meer gezon- gen wordt. De technische ontwik- kelingen op audio en visueel ge bied mogen dan veel vooruitgang hebben gebracht, de muzikale ont- wikkeling van kinderen komt het niet ten goede. Gebleken is dat kin deren weliswaar vaak luisteren naar muziek op cassettebandje of c.d., maar later zelf niet meer kun- nen of willen zingen. Daarnaast blijkt er bij veel ouders-van-nu be- hoefte te zijn aan aktiviteiten die EEN OOGLID EL. 1.950,- BEIDE OOGLEDEH EL 2.750, Bel voor meer informatie: Reserveren op langere termijn mogeiijki Garantie op het leggen! Vakkundig gelegd in heel Nederland! Geopend: 9.30 17.30 uur. Zat. 9.30 - 16 30. Vrlldig koopavond: 18.30- 21.00 uur. Kaandag geiioiani - Grote Kerk Lange Kerkstraat Aanvang 10.00 uur ds. N.J.M. Hoogendijk Aanvang 17.00 uur ds. C.J. v.d. Plas Aanvang 19.00 uur Avondgebed - Huize Thomas Grieksestraat 18 Rotterdam Aanvang 10.00 uur ds. H. Onderstal - Bethel Kapel Nieuwe Maasstraat 68d \anvang 10.00 uur ds. G. de Lang. Schiedam 4-10 november Geboorte-aangiften: Esra d.v. Yildiz - Yildiz Yasmina d.v. Lahzal - Atiallah Ruben J.A. z.v. Roggeband - Slin- kert Wendy d.v. Florussen - Saadhoff Dennis C. z.v. Sarwin - Muller Omer z.v. Duran - Duran Pieter M. z.v. Rodenburg - Van der Ende Claudia d.v. Bel - Van Breemen Paul z.v. Bel - Van Breemen Sissie M. d.v. Van Snek - Breddels Dondu z.v. Alkan - Alkan Jeroen W. z.v. Van der Swaluw - Dekker Ali z.v. Kiziloglu - Kiziloglu Anissa d.v. El Masoudi - Aoulad M'hand Zuhal d.v. Ozcan - Ozcan Ondertrouw: P.A.J, van Oosten 37 jr. en C.C.P. Kok 24 jr. R. Bosman 27 jr. en D.L. den Haan 26 jr. M.C. van Deventer 23 jr. en R. Visser 22 jr. M.E. Gijsbertha 24 jr. en D. Vriens 20 jr. J. Ouwendijk 33 jr. en M. Noord- hoek 32 jr. Gehuwd: E.A.M. Zwaard 29 jr. en J.H.M. Daeter 23 jr. A. Holleman 33 jr. en J.E. Herfst 30 jr. W. Scheenloop 32 jr. en J.M.C. Veltman 30 jr. M. Visbeen 29 jr. en M.E. Hoff mann 24 jr. Overleden: A.M. de Graaf 80 jr. W.M. de Ruiter 80 jr. H. van der Linden 58 jr. M. van der Linde 82 jr. N. Prank 92 jr. Avan der Schalk 73 jr. J.F. Govaert 46 jr. zij met de baby in groepsverband kunnen ondernemen, zodat sociale contacten niet verloren gaan. In de cursus worden deze nood en deugd op aangename wijze verenigd. Sonja Ruys:,.Baby's vinden het heerlijk als er met ze gezongen wordt. Het versterkt de band met dfe ouder enorm omdat ze de stem en bewegingen leren kennen en vertrouwen." De cursus is in prin- cipe geschikt voor elke ouder, ver- zorger, oma of opa. Problemen als: 'zingen kan ik niet' of 'ik ken geen liedjes' worden op systematische wijze uit de werel.d geholpen. Nadat alle ouders met hun baby in de kring plaats hebben genomen zingt sonja de baby toe met een zo- genaamdhallo-lied'De naam van de baby, die vermeld staat op het slabbetje dat hij of zij draagt, wordt hierin enkele malen ver- werkt. De baby, hoe klein ook, merkt dat hij wordt aangesproken en kraait van plezier. In de les ko men muziek- en bewegingsspelle- tjes aan de orde en worden oude of De Vries stelt u in de gelegenheid kennis te maken met de meest pretentieuze vis van de Noordzee. Ook wel de tournedos van de zee genoemd. Alleen deze week. Gewicht 1 a 2 kilo per stuk. Wij adviseren u deze prachtige vis panklaar te laten maken door onze vakkundige fileerders. [roTsoo GRAM~j Aanbieding geldig tot 30 november. (A TpuA Vrijdag koopavond, zaterdag vanaf 8.00 uur geopend Tel. 010 - 4112080 nieuwe liedjes aangeleerd en her- haald. De ideeen voor de les ko men uit de kadercursus maar veelal ook van de enthousiaste ouders zelf. Ook oude liedjes blijken dik- wijls leuker te zijn dan men op voorhand had gedacht. De klassie- ker 'Herenpaard, damespaars,..' ontbreekt in de les dan ook niet en blijkt inderdaad veel interessante zang- en beweegaspecten te heb ben waaraan veel plezier wordt be- leefd. Het leuke van de cursus 'muziek op schoot' is dat er met ta- melijk eenvoudige instrumenten een optimaal effect wordt bereikt. De basis is de stem. Deze wordt in dien nodig aangevuld met simpele instrumenten die uitnodigen tot be- wegen. Een bakblik of pollepel bij- voorbeeld kunnen voor de baby een enorme uitdaging zijn. Wan- neer de baby wordt voorgedaan hoe hij op het blik moet slaan, aapt hij deze beweging direkt na en maakt hij in feite zelf al muziek. Het spel blijkt in de praktijk inder daad een succes te zijn. Van de ze- ven jeugdige muzikanten die de cursus nu telt, laten enkelen en- thousiast de pollepel op het blik kletteren in enigszins ongecontro- leerde bewegingen. De anderen kijken toe, luisteren naar het zin gen van de ouders of stimuleren de tandgroei door eens lekker op de lepel te sabbelen. Van de liedjes die worden aange leerd ontvangt iedere ouder een kopie die zij in een speciaal mapje kunnen bewaren. Op deze manier ontstaat een leuk muziekalbum waaruit men thuis op elk moment van de dag kan putten. Er is mu ziek voor elke gelegenheid: 'spet- ter, spatter, spater' bij het in bad gaan of een dansliedje waarop ou der en baby lekker kunnen walsen. Naast de cursus 'muziek op schoot' voor de baby staat er vanaf januari ook een cursus 'klap eens in je handjes' voor de peuter van 1,5 tot 2,5 jaar op het programma. Wordt bij 'muziek op schoot' de baby tot bewegen gebracht door de ouder, bij 'klap eens in je handjes' beweegt de peuter zelf op allerlei liedjes. Er worden voornamelijk 'doe-liedjes' gezongen, waarbij speelgoed en eenvoudige muziek- instrumenten een grote rol spelen. Door de cursus raakt de peuter ver- trouwt met muziek en het bewegen hierop, wat een belangrijk opstapje kan zijn naar de muziekles op de kleuterschool. Maar al te vaak blijkt nameiijk dat kleuters die ta- melijk 'muziekarm' zijn opge- groeid, in de les niet durven te zin gen om de simpele reden dat ze er nooit mee in aanraking zijn ge weest. Muzikale vorming gaat tegen woordig dus veel verder dan de ge- ijkte blokfluitles voor leerlingen van een jaar of zes. Nu de tijd van cassetterecorder en soundmachine ten einde lijkt, wil men weer terug naar de wortels: zelf muziek ma ken in alle mogelijke vormen. Het maken van muziek is iets van alle leeftijden, de cursus 'muziek op schoot' is daar het levende bewijs van. De cursussen 'muziek op schoot' en 'klap eens inje handjes' bestaan elk uit acht lesen en gaan op 17 januari 1995 weer van start. Voor meer informatie kan men te recht bij Sonja Ruys, docente Streekmuziekschool Nieuwe Wa terweg Noord, tel. 010 - 4269680 (14.00 - 17.00 uur). SCHIEDAM - Een nieuwbouw- wijk trekt van nature veel gezinnen met jonge kinderen aan. Bij de in- richting van zo'n wijk wordt hier dan ook terdege rekening mee ge houden zodat een basisschool in het plaatje niet ontbreekt. Bij de bouw van de Schiedamse nieuw- bouwwijk Spaland was ook vanaf het prille begin rekening gehouden met de bouw van een nieuwe school. In 1991 werd reeds het plan opgevat openbare basisschool 'De Woudhoek' gevestigd in een noodgebouw aan het Nijhoffplein, te verplaatsen naar een nieuw en groter onderkomen in de wijk Spa land. Helaas konden de voortva- rende plannen niet tot uitvoering worden gebracht omdat de toen- malige staatssecretaris van Onder- wijs en Wetenschappen, de heer Wallage, een bouwstop van drie jaar had afgekondigd voor alle ba- sisscholen in Nederland. Het be- richt was destijds een ware domper op de bouwvreugde, maar al spoe- dig kwam er een vrolijker bericht. De bouwstop was weliswaar nog steeds van kracht maar men zou voor de gemeente Schiedam een uitzondering maken. Voorwaarde was wel dat de gemeente in luttele maanden tijd alle voorbereidingen moest hebben getroffen voor de bouw. De bouwcommissie kreeg dit door de inspanningen van velen in het krappe tijdsbestek voor elkaar, maar vervolgens gooide de provincie roet in het eten. De bouwlocatie aan de Slimme Wate ring ligt op de rand van een ge- luidshinder-zone van vliegveld Zestienhoven en door de voortdu- rende onzekerheid over de toe- komst van het vliegveld weigerde men aanvankelijk toestemming voor de bouw te verlenen. Op het moment dat men het bij de school eigenlijk allemaal niet meer zag zitten, keerde het tij ten goede. Wethouder Wiegman was na een bezoekje aan het gebrekkige nood gebouw danig onder de indruk ge- raakt van de slechte staat en be- loofde druk uit te oefenen op het provinciaal bestuur. In juni 1994 kwam uiteindelijk het langver- wachte groene licht voor de bouw. Voor openbare basisschool De Woudhoek staat het huidige leer- jaar dan ook in het teken van de bouw en de verhuizing naar de Slimme Watering. Woensdag i6 november gaf wethouder Wieg man het officiele startschot voor de bouw. De a vond daama vierden de leerlingen van de school feest. In een iampionoptocht liepen de kin deren van de oude school aan het Nijhoffplein naar de bouwplaats van de nieuwe school. De jongste kleuter mochl samen met de heer Kruijt, directeur van de gemeente- lijke dienst Educatie, de eerste of ficiele bouwhandelingen verrich- ten. Wanneer alles volgens plan verloopt. zal het nieuwe schoolge- bouw in augustus 1995 in gebruik worden genomen door de ruim 300 leerlingen en hun leerkrachten. De school zal vanaf die datum ook verder gaan onder de nieuwe naam 'De Violier'. Wethouder Wiegman onthult een bord met de nieuwe naam van basisschool de Woudhoek, die dus de Violier gaat heten.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1994 | | pagina 3