AGENDA Indoor klimmen in Caillou Veel antiek in Ahoy Rotterdam Rotterdams Dagblad 2 weken gratis...? Vul deze bon in... Theater de Schuurkerk Stadsgehoorzaal Vlaardingen Theater de Teerstoof Gronings gezelschap Reflex in Stadsgehoorzaal Anjerfonds-Anna Blaman Prijs 1994 naar Jan Eijkelboom Jango Edwards and Friends Philadephia Picasso Expositie Live-CD VLAARDINGEN In het Nederlandse dansland- schap voert Reflex een ei- genzinnige koers. Het Gro- ningse dansgezelschap brengt onder leiding van artistiek leider Patrizia van Roessel programma's met een evenwicht tussen zowel dansante als theatrale cho- reografieen. Vrijdag 2 de cember staat Reflex met de nieuwste produktie in de Stadsgehoorzaal. Een avon tuurlijke dansvoorstelling met een duidelijke Reflex- signatuur. I Bank/gironummer: Woensdag 30 november 1994 MAASPOST SCHIEDAM XQ7.53 MaasposT (PCus Remains of the day Zaterdag 3 december. 20.30 uur. Mede door het sterke tegenspel van Emma Thompson heeft James Ivory in Remains of the Day een film geproduceerd, die een feest is voor oog en oor. Het decor is de wereld van de Engelse aristocratie in de jaren dertig, waarin een cen- trale plaats wordt ingenomen door de onnavolgbare burler, Anthony Hopkins. Toegang: fl. 7,50. Toegangskaarten zijn verkrijgbaar bij de Informatiebalie van het Stadhuis en is elke werkdag ge- opend tusen 08.30 en 17.00 uur. Telefonisch zijn kaarten te reserve- ren in het theater tussen 12.00 en 14.00 uur: 01899-13700. Window Dressing Door Trestle Theatre Company Donderdag 1 december, 20.15 uur. Grote Zaal. Engelse humor in schitterend mas- kertheater. Een vrouw verhuist naar een nieuwe stad. Ze zoekt er een rustige voortzetting van haar leven, maar vindt onrust. A1 die tijd dacht ze dat ze alleen was.' Maar niets is minder waar....Trest le benut alle visuele mogelijkhe- den van theater, zoals videoprojec- ties, lichaamstaal en maskers. Met minimaal gebruik van Engelse taal. Toegang fl. 20,-; fl. 15,-; kortings- passen fl. 15,-. Reflex Vrijdag 2 december, 20.15 uur, Grote Zaal. Een avontuurlijke dansvoorstelling met duidelijke Reflex-signatuur. Op het programma een nieuwe choreografie voor drie dansers van Patrizia van Roessel. Maar ook een ensemblewerk van acteur/regis- seur/schrijver Jim van der Woude. En van Reflex-balletmeester Norio Mamiya een nieuwe solo. Toegang fl. 20,-; fl. 15,-; kortings- passen fl. 15,-. A Perfect World Donderdag 1 december, 14.00 uur en 20.30 uur. Vrijdag 2 december, 20.30 uur. Zaterdag 3 december, 20.30 uur. Filmzaal. Ontsnapt en op de vlucht voor de politie gijzelt Butch een 8-jarig jongetje. Butch komt al snel tot de ontdekking dat dfe streng religieuze moeder van het jongetje hem nooit de gelegenheid heeft geboden zorgeloos te genieten van zijn kin- dertijd. Tijdens de vlucht onstaat een uitzonderlijke en ontroerende vader-zoon relatie tussen Butch en zijn jeugdige gijzelaar. Toegang fl. 10,-; kortingspassen fl. 8,50. IJzeren Hein Door Patricia Suer Woensdag 7 december, 14.00 uur, jeugdtheater. Godfried Bomans schreef in zijn boekje 'Het eigenwijze locomo- tiefje' al over IJzeren Hein. Woensdag mag het locomotiefje niet meer mee doen. Het is te lang- zaam.'Al spelend ontdekt IJzeren Hein dat er meer is en vindt nieuwe bestemmingen. In zijn omgeving ontmoet hij allerlei dingen die niet meer mee mogen doen. Hen hel- pen is nu zijn bestemming. Een beeldende voorstelling voor kinde- ren vanaf 5 jaar. Toegang fl. 8,-; kortingspassen fl. 6,50. De Chippendales Woensdag 7 december, donderdag 8 december, vrijdag 9 december, 20.15 uur, Grote ZaalT De Chippendales terug van wegge- weest. Ditmaal met een show die niet te stuiten is. Nog spannender, nog romantischer en nog eroti- scher dan alle andere shows. Alles geent op een aantal bekende speel- filmscenes, zoals een brandweer- kazerne vol gespierde brandweer- mannen uit Backdraft en een intie- me act uit A few good men. Toegang fl. 55,-. Nog enkele plaat- sen vrij. Splinks Woensdag 7 december, Harmonie, 21.00 uur. Deze jazzgroep speelt voorname- lijk muziek van Jaap Blonk. Deze stemperformer en componist werd bekend door zijn uitvoering van Schwitters Ursonate. Met Splinks ontsond een uniek idioom, waarin het draait om melodie en klank. De grillige en onvoorspelbare melo- dieen vormen een eenheid en blij- ven toegankelijk en herkenbaar. Jaap Blonk schreef onder andere ook voor Michiel Scheen, Astrid Seriese, Tristan Honsingen en Ja sper Blom. Nu dus met zijn eigen werk door hemzelf uitgevoerd. Toegang fl. 17,50; kortingspassen fl. 12,50. Een driegangen theaterdiner voor een voorstelling op woensdag t/m zaterdag kost fl. 35,-. Mark van de Veerdonk Beroemde Stormscenes Door Cabaret Erven de Wit Vrijdag 2 december, 20.30 uur. Kan iemand in zn eentje een televi- siequiz spelen, inclusief Hans van der Togt, kandidaten en een elek- tronisch scorebord? Kan een ka- lende man een bevallige blonde verpleegster spelen? Cabaret Er ven de Wit, bestaande uit Bart Bu- del. Frits van Oostbruggen en Wim van der Lee, bewijzen dat dit zon- der meer mogelijk is. Beroemde Stormscenes gaat over'de vriend- schap tussen meneer Bart, een ou- de brombeer, en meneer Frits, een echte levensgenieter. Hangend aan dezelfde tak hebben zij elkaar ont moet tijdens de watersnoodramp van 1953 en sloten toen vriend- schap voor het leven. De vriend- schap wordt echter geteisterd door noodweer, televisiequizzen, ver- pleegsters, Magere Hein en tragi- sche misverstanden. Prijs: fl. 18,-; Pas fl. 15,-. Odysseus op Kostschool Door Mark v/d Veerdonk Zaterdag 3 december, 20.30 uur. Het vierde programma van Mark van de Veerdonk, ooit winnaar van Cameretten en het Leids Cabaret- festival, belooft een klassiek mal- lotenspektakel te worden. Met zijn energieke speelstijl. indringende mimiek en gekke vondsten bouwt hij wederom een overzichtelijke puinhoop op het podium. In Odys seus op Kostschool hangt Van de Veerdonk de held uit voor een im- mens filmdoek. Twee uur lang meet hij zich daar met de helden van het witte doek en weeft hij de actualiteit er lieet van de naald doorheen. Bij deze achtervolgin- gen, nachtmerries, zeeslagen en enorme grapdichtheid vormt pia nist Marcel Schmidt een eiland van rust. Toegang fl. 18,-;Pasfl. 15,-. Kaarten voor de voorstellingen zijn te reserveren bij de Schiedam- se Theaterkassa; 010-426.95.63. Driemaal dans in een avond Reflex brengt in zijn nieuwste pro gramma, dat eind September in premiere ging, driemaal dans in een avond. Het programma bestaat uit nieuwe choreografieen van Pa trizia van Roessel, Jim van der Woude en Norio Mamiya. Boven- dien werd het ensemblewerk 'Hymne an die kleinen Freude' toegevoegd, een door velen gelief- de classic van Patrizia van Roessel uit 1990. Met de uitnodiging van de acteur/ regisseur/schrijver Jim van der Woude om een nieuwe produktie te maken voor Reflex, wordt een vervolg gegeven aan de wens van Reflex om ook met niet-chore- ografen te werken. De achterlig- gende gedachte hiervan is dat het werken met theatermakers en an dere kunstenaars als gast-chore- ografen interessante en verfrissen- de resultaten kan opleveren door de veelal andere benadering van het medium dans. Zo zoekt Reflex naar een dansstijl waarbij vorm en inhoud elkaar aanvullen en ver- sterken. Deze benadering vraagt natuurlijk om een grote voorzichtigheid, om te grote risico's te vermijden. Daarom organiseert Reflex regel- matig workshops met specialisten in uiteenlopende vakgebieden. In het verleden is ondermeer gewerkt met Juan Antonio (traditionele Spaanse dansen), Gerald Stadswijk (Afrikaanse dans), de Belgische toneelregisseur Jappe Claes en de Nederlandse kunstenaar, theater- maker, acteur en componist Peter Zegveld. Een repetitie van Reflex. Gastchoreograaf Jim van der Woude werkt(e) met/voor onder andere Hauser Orkater, De Horde en Stichting Woods en acteerde ondermeer in de films De Illusio nist, De Wisselwachter, Han de Wit en Oh Boy. Jim van der Woude maakte een ensemblewerk met een tijdsduur van 30-45 minu- ten, getiteld 'Dansende vis met rennende kok'. Van der Woude heeft een grote affiniteit met bewe- ging. Ook in zijn eigen theater- voorstellingen is deze fascinatie een belangrijk aspect. Uitgangs- punt is het alledaagse, dat door Van der Woude tot absurdistische proporties wordt uitvergroot. 'Wiegeling' is een tweede deel van het programma, waarvan de chore ografie bij Norio Mamiya rust. No rio Mamiya is sinds enkele jaren balletmeester/repitor bij Reflex en gebruikte voor deze solo verschil- lende dansstijlen. Opvallend is de verwijzing naar Oosterse traditio nele dansen, die Mamiya op een eenvoudige, subtiele wijze heeft verweven in een moderne chore ografie. De solo toont een in jaar eigen wereld opgesloten vrouw, onbewust van de wereld om haar heen. De muziek van Debussy steunt de door Mamiya getekende sfeer van melancholie. Nirio Mamiya werd geboren in Ja pan en volgde zijn dansopleiding in Tokyo, waar hij enkele jaren klassiek repertoire danste. Sinds 1974 leeft en werkt Norio in Euro- pa, waar hij danste bij het Ballet van de XXste Eeuw van Maurice Bejart en het Scapino Ballet. In 1991 danste hij met Patrizia van Roessel het duet 'Le Sacre du Prin- temps' van Hans Tuerlings tijdens Spingdance. Daarnaast is Norio actief als chroeograaf, met name in Japan. 'Rocky Angel' en 'Hymne an die kleinen Freuden' zijn twee chore ografieen van Patrizia van Roessel. Rocky Angel is een zeer fysieke choreografie, waarin Patrizia de verschillen tussen de drie manne- lijke dansers gebruikt. Niet alleen verschillen zij in uiterlijk, maar ook in nationaliteit, in culturele achtergrond. Iedere danser heeft zijn eigen natuurlijke bewegings- vocabulaire. Met gebruikmaking van de individuele inbreng van de dansers is zeer energiek, contrast- rijk ballet ontstaan. 'Hymne an die kleinen Freuden' is een ensemblewerk van Patrizia van Roessel uit 1990. Het was haar tweede choreografie voor Reflex, na het duet 'BRMS'. De chore ografie ontwikkelde zich snel tot een zeer succesvol blijvertje op de Nederlandse podia. Dansan). tbl humor en puur dansplezier. Reflex, 2 december, 20.15 uur, Stadsgehoorzaal Vlaaringen. Entree: fl. 20,-; fl. 15,-. Kortings passen fl. 15,-. Een driegangen theaterdiner vooraf kost fl. 35,-. ROTTERDAM De Anjerfonds- Anna Blaman Prijs is dit jaar toe- gekend aan de dichter Jan Eijkel boom, Het Bestuur van het Anjer- fonds Rotterdam heeft hiertoe una- niem besloten op voordracht van de jury die onder voorzitterschap stond van mr. L.J. Pieters. De ove- rige juryleden waren Ron Elshout, Frank Koenegracht, Jaap Koop- mans en Melchior de Wolff. De prijs, bestaande uit een bedrag van fl. 10.000,-, en een legpenning zal. worden uitgereikt op vrijdagmid- dag 25 november In de Burgerzaal van het Stadhuis van Rotterdam door burgemeester Peper. Het ju- ryrapport zal dan openbaar ge maakt worden. Jan Eijkelboom, die op zijn vijftigste begon met het schrijven van gedichten, ontvangt de prijs voor zijn gehele oeuvre. Eijkelboom debuteerde in 1980 met de poeziebundel 'Wat blijft komt nooit terug'Daarna volgden nog vier bundels waarvan de laat- ste 'Hora Incerta', in 1993. Sinds 1985 is hij bovendien werkzaam als vertaler van dichtbundels en to- neelstukken. Een van zijn bekend- ste vertalingen is 'Omeros' van Derek Walcott. De jury schrijft hierover in haar rapport: „Onder tijdsdruk, ontstaan doordat Wal cott de Nobelprijs toegekend kreeg, heeft Eijkelboom een monumentale vertaling gemaakt". Ook is de jury van mening dat 'de grootste kracht van het dichterlijke werk van Jan Eijkelboom wel hier- in gelegen (is) dat zijn woorden de zaken mooier voorstellen ook wanneer die zaken verval, melan cholie, zelfs de dood betreffen. Die, in de voile erkenning van hun onvermijdelijk bestaan, in het ge- dicht opnemen en ze zo beschrij- ven dat ze, voor de duur van het gedicht, dragelijk worden, maakt dat we met de dichter zo nu en dan kunnen zeggen: Soms was het goed, het kon althans niet beter'. ROTTERDAM Exclusief voor Nederland komt Jango Edwprds met zijn nieuwe programma 'Klo- nes' naar het Luxor Theater Rot terdam van donderdag 8 t/m zater dag 10 december 1994. Jango Edwards, van beroep clown of 'fool'. Een tijd lang woonde hij in Amsterdam, deze Nederlandse Amerikaan. Voor zijn nieuwe show liet hij zich inspireren door het aloude clowns-vak. Jango Edwards sloot vriendschap met Frederico Fellini ensprak meerdere malen met hem over het vak van clown dat de Italiaanse re- gisseur zo meesterlijk had verfilmd in zijn 'The Clown' uit 1970. Ver- volgens bezocht Jango de groten der aarde; Oleg Popov, Carlo Combaioni en wijlen Lidislav Fil- ka. Dat alles resulteerde in 'Klones' een voorstelling die het clownsvak uit de vergetelheid haalt en in een nieuw jasje steekt. Hoewel de voorstelling qua beeld en muziek sterk hangt op Fellini, is het zeker geen 'kloon' van de film. Het prin- cipe van Edwards is dat het best een pondje mag zijn. 'Klones', donderdag 8 t/m zater dag 10 december 1994. Aanvang 20.15 uur. Prijs fl. 35,-/ 30,- /25,-; met CJP/Pas 65/Rotterdam Pas fl. 5,- korting, niet geldig op vrijdag en zaterdag. Kaartverkoop van maandag t/m zaterdag aan de kassa tussen 11.00 - 18.00 uur. Telefo nisch reserveren: 12.00- 16.00 uur op nummer 010-413.83.26. Ook bij alle VVV-bespreekburo's. SCHIEDAM - De mooiste en ze ker grootste indoor-klimhal van Nederland is onlangs geopend in Schiedam. Bij klimcentrum 'Cail lou' aan de Jan van Riebeeckweg 15 kan men gebruik maken van een zeer divers aanbod van wands- oorten. Naast 17 meter hoge wan- den voor de cracks zijn er ook la- gere gedeelten gemaakt voor de wat minder ervaren klimmer. Bij de vormgeving van de hal is vooral gelet op het kunstzinnig as pect van de wanden, waardoor een klimtechnisch afwisselend en visu- eel aantrekkelijk geheel is ont staan. Natuurlijk kan men bij 'Caillou' ook terecht voor een be- ginnerscursus of arrangement. Klimmersbenodigdheden als een gordel of een paar klimschoentjes zijn in de hal te huur. De klimhal is dagelijks open van 14.00 tot 22.30 uur en in het week end van 10.00 tot 22.30 uur. Een toegangskaartje kost fl. 12,50. De hal is 365 dagen per jaar open. SCHIEDAM - Filmhuis Schiedam vertoont vrijdag 2 december de film 'Philadel phia' regisseur Jonathan Demme. Andy Beckett (ge- speeld door Tom Hanks) is een veelbelovende advocaat bij een grote firma in Philadel phia. Hij is seropositief. Als op zijn hoofd de vlekken van het Kaposi-syndroom door- breken wordt hij na een inci dent ontslagen, omdat hij als jurist niet goed zou functione- ren. Om zijn goede reputatie te behouden, vecht Andy sa- men met advocaat Denzel Washington zijn ontslag aan. De film begint om 21.30 uur, het Filmhuis is open vanaf 20.30 uur. Toegang voor do- nateurs f 5,-: donateur worden kost f 7,50 per seizoen, inclu sief eerste film. Het filmhuis is te vinden in Gebouw De Teerstoof, Nieuwstraat 12 te Schiedam. VLAARDINGEN De Vrije Aeademie organiseert op vrijdag 2 december a.s. een lezing over Pablo Picasso. De lezing zal gaan over het spraakmakende leven van Pa blo Picasso, zijn manier van werken en de verschiliende stijlen waar Picasso mee geex- perimenteerd heeft. De lezing zal worden gehouden door Sylvia Hagers, kunsthistorica en als docente kunt en cultuur verbonden aan de Vrije Aea demie. De lezing begint om 20,00 uur. Kaarten kosten 5,- en zijn voor aanvang aan de zaal verkrijgbaar. De Vrije Aeademie is gehuisvest in het Hollandia gebouw, Oostha- venkade 42 te Vlaardingen. MAASSLUIS - In de ha) van het stadhuis is tot vrijdag 9 de cember een expositie te zien van het werk van Lucien den Arend uit Zwijndrecht. Lucien den Arend is in 1970 afgestudeerd in Rotterdam. Hij oraschrijft zijn werk als geometrisch abstrakt. Vroeger maakte hij werk met het resul- taat als doel. Het produkt was de verwezenlijking van een concept. Steeds meer boeide het middel hem. Wat zich vroeger in zijn hoofd afspeel- de om tot een werk te komen, werd steeds meer zichtbaar in het eindresultaat. Wat eens impliciet aanwezig was is ex- pliciet geworden. De ont- staandsstadia van vroeger zijn doel op zich geworden.Lucien den Arend exposeerde reeds in binnen- en buitenland. In Maassluis staat op het school- plein aan de Haydnlaan een 'Staai- en Beton-plastiek' van deze kunstenaar. Het stadhuis is geopend van ma. t/m do. van 8.00 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 2 LOO uur, op vrijdag van 8.00 tot 16.00 uur. SCHIEDAM De Schiedamse groep 'The Rock of Ages Bluesband' zal op zondagavond 4 december in cafb Podium aan de Lange Haven 28 in Schiedam hun debuut CD 'Come Home' aan het publiek presenteren. De live-opnames werden eind September in Podium ge maakt. De CD bevat een twaalftal nummers, die bijna allemaal door zanger/gitarist Rob Boer geschreven zijn. De drie leden tellende band maakt authentieke rhythm blues met een vleugje jazz, waarbij ze zich vooral laten inspireren door de Ameri- kaanse blueszangeres Rosetta Tharpe. 'Come home' geeft een goed beeld van het oeuvre van The Rock Of Ages Blues- band: bovendien heeft het al bum een goede 'live feel' door de vrij directe manier van opnemen. De toegang is gratis. Het concert begint om 22.00 uur. ROTTERDAM Wie op zoek is naar een mooi stuk antiek, kan de komende drie dagen (2-3-4 decem ber) terecht in de Ahoy in Rotter dam. Meer dan tachtig antiekhan- delaren uit Nederland en Belgie brengen dan hun waar aan de man. Hiermee claimt het organisatiebu- ro een van de grootste antiek- beurzen van Nederland in huis te hebben. Het is alweer de 18e an- tiekbeurs die in de Ahoy wordt ge houden. Er is voor iedereen wel wat te vin den. Een compleet huis kan inge- richt worden met de spullen die in de Ahoy te vinden zijn. Zo zijn er kasten, secretaires, salontafels, en dekenkisten. Hele slaap-, eet, en huiskamers staan drie dagen uitge- stald. Ook schilderijen mogen dan natuurlijk niet ontbreken. Varie- rend in ouderdom van enige tien- tallen tot enige honderden jaren oud. Op zoek naar iets moois om te dra- gen met de feestdagen? Tijdens de antiekbeurs is er genoeg te vinden. Gouden ringen, stijlvolle zilveren armbanden, een vergulde halsket- ting, het is er allemaal. Munten, snuifdoosjes, borrelglaas- jes: het is tevefel om op te noemen. Koopjesjagers kunnen dus een leu- ke dag tegemoet zien. Uiteraard moeten voor de oudere en betere stukken antiek forse bedragen worden betaald. Maar iemand met twee tientjes op zak kan ook tegen iets leuks aanlopen. De beurs is geopend op vrijdag van 16.00 tot 21.00 uur, zaterdag van 11.00 tot 17.00 uur en zondag 11.00 tot 18.00 uur. De toegang bedraagt fl. 7,- voor volwassenen, kinderen onder geleide t/m 12 jaar zijn gratis. ftfmfhliMf ijwflkfln I op proof, fk betaal htervoor de halve prijs: /12,7S Noteert u mij voor een abonrtemerrt op het Rotterdams Dagblad. De eerste twee weken zijn gratis, daarna betaal Ik /27.7S per maand via automatlsche betalirtg. Naam:. Adres: Postcode:Plaats:.. Telefoon:(i.v.m. controfe bezorgtng) Handtekening: I Stuur deze bon in een envelop zonder postzegel naar: I Rotterdams Dagblad, Antwoordnummer 1579, 3000 VB Rotterdam jq29

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1994 | | pagina 13