Theater de Schuurkerk Stadsgehoorzaal A Met MaasposT dromen in Hotel Inntel Theater de Teerstoof Ji Rotterdams Dagblad 2 weken gratis...? Vul deze bon in A Presentatie beleid 1995-1997 Concert Kerstmarkt Lessons and Carols Rob Favier Toonkunst REGIO ROTTERDAM Ondanks een afname van de hoeveelheid vreemdelingen die Rotterdam om wat voor reden dan ook bezoekt voor zaken of plezier weten toch nog veel binnen en buitenlan- ders de weg naar de Maasstad te vinden. Dat bleek donder dag 1 december tijdens de of- ficiele presentatie van het marketing beleid van de Rot- terdamse VVV, waar een on- vermijdelijke vreemdeling acte de presence gaf. En hij was zeker niet verdwaald zo als de sint zelf zei. Hij wilde ook weleens horen wat de plannen zijn van de voorma- lige vereniging voor vreem- delingenverkeer, tegenwoor- dig kortweg VVV. •-/ f f j-va m ROTTERDAM Voor maar vijfenzestig gulden per persoon heerlijk ovemachten en ontbijten in een vier-sterrenhotel en genieten van een voorstelling in het IMAX-theater. Het is nau- welijks te geloven. Maar toch is het mogelijk. Een korting van tenminste 100 gulden per persoon. Hotel Inntel en MaasstaD Weekbladen hebben deze spectaculaire aanbieding voor de le- zers van MaasstaD Weekbladen mogelijk gemaakt. Adres: ik wil een voordellg (proef) abonne- ment op het Rotterdams Dagblad. mlj het Rotterdams Dagblad 4 weken vrijblijvend op proef. ik betaal htervoor de halve prijs: 12,95 Noteert u mij voor een abonrtement op het Rotterdams Dagblad. De eerste twee weken zijn gratis, daama betaal ik 28,55 per maand via automatische betaling. Naam: T029 Woensdag 7 december 1994 MAASPOST SCHIEDAM XQ7.53 MAASSLUIS Een overzicht van de voorstellingen in theater de Schuurkerk in Maassluis op vrij- dag 9 en zondag 11 december. Marc Stoop: Tussen Gisteren Vandaag Op vrijdag 9 december 1994 vanaf 20.30 uur treedt zanger Marc Stoop op met piano-begeleiding van Peter Brouwer. Marc Stoop maakte onlangs zijn verrassende debuut met het Nederlandstalige liedjesprogramma Tussen Gisteren Vandaag. Hierin presenteerde hij zich niet alleen als een gedre- ven zanger, maar toont hij zich di rect al als een getalenteerd tekst- schrijver. Marc Stoop wordt daar- bij schitterend begeleid door zijn vaste componist en pianist Peter Brouwer. De pers roemde naar aanleiding van de eerste voorstel lingen vooral het eigen werk van beide heren. Behalve eigen teksten zingt Marc Stoop, die uit Maas sluis komt, enkele werken van o.a. Boudewijn de Groot, Dimitri van Toren, Rob de Nijs en Robert Long, repertoire dat nog springle- vend blijkt te zijn en integer wordt gebracht. Alsof gisteren nog van daag is. Tussen Gisteren Vandaag: een sterk debuut met een knipoog naar de tijd. Toegangskaarten kosten fl. 12,50 en zijn vanaf heden ver- krijgbaar bij de Informatiebalie van het stadhuis. De Informatieba lie is elke werkdag geopend tussen 08.30 uur en 17.00 uur. Toegangs kaarten zijn ook telefonisch te re- serveren in Theater Schuurkerk tussen 12.00 uur en 14.00 uur, tele- foonnummer 01899-13700. De zaal is vanaf 19.45 uur geopend en de voorstelling begint om 20.30 uur. Fransje Dorst en Ben Vrauwdeunt: Lunchconcert Op zondag 11 december geven Fransje Dorst en Ben Vrauwdeunt een prachtig lunchconcert in de in- Marc Stoop middels in kerstsfeer omgevormde Schuurkerk. Het concert begint om 13.00 uur en de toegangsprijs be- draagt fl.7,50. Een lunchconcert met Fransje Dorst, piano, en Ben Vrauwdeunt, klarinet, staat garant voor een tweetal musici met ge- voel voor verfijning en detail. Het programma zal een lichtverteer- baar niveau hebben wat zowel het oog als het oor streelt. Vooraf- gaande aan het concert is het mo- gelijk om gebruik te maken van een uitstekende brunch verzorgt door Paul en Sabine Degenkamp. Verschillende soorten broodjes, beleg, fruit en nog veel meer ma ken deze brunch tot een waar feest. Heeft u voor deze brunch belang- stelling dan kunt u contact opne- men met Sabine Degenkamp, tele- foon 01899-18030. T oegangskaar- ten zijn vanaf heden verkrijgbaar bij de Informatiebalie van het stad huis. De Informatiebalie is elke werkdag geopend tussen 08.30 uur en 17.00 uur. In Theater Schuur kerk zijn kaarten vanaf heden, tus sen 12.00 uur en 14.00 uur, telefo nisch te bestellen. Telefoonnum- mer Theater Schuurkerk 01899- 13700 m VVV kwalitatief op weg naar de volgende eeuw VLAARDINGEN Een over zicht van de voorstellingen in de Stadsgehoorzaal van donderdag 8 december tot woensdag 15 decem ber. The Chippendales Hier zijn ze dan weer, terug van weggeweest. Ditmaal met een show die niet te stuiten is. Nog spannender, nog romantischer en nog erotischer dan alle andere shows. Er zijn nog enkele plaatsen (fl.55.-) voorde voorstellingen van do. 8-12 en vrij. 9-12 om 20.15 uur in de grote zaal. Hair De eerste opvoeringen van Hair sloegen in als een bom, maar zette de toon voor de muziek in de rest van de jaren zestig en zeventig. In een wereld vol oorlog en geweld zoeken de bloemenkinderen met hun wilde haargroei naar nieuwe levensvormen. Er zijn nog enkele kaarten te koop voor fl.45,- en fl.40,-. Kortingspassen fl.40,-. De voorstelling begint op zaterdag 10 december om 20.30 uur in de grote zaal en wordt verzorgd door de Broadway Musical Company New York. Tristan en Isolde Feike Boschma wordt wel gezien als de nestor van het poppenspel. Hij weet met zeer simpele attribu- ten zoals lappen en vodden een wereld op te roepen die aansluit bij gevoelens en gedachten. In het al oude verhaal van hartstochtelijke minnaar Tristan en onontkoomba- re geliefde Isolde laat Boschma zijn fantasieen de vrije loop. Dinsdag 13 december, grote zaal 20.15uur.Toegangfl.20,-enfl.l5,~ kortingspassen fl. 15,-. Porgy&Bess go Latin Donald Jones vertelt het verhaal van Porgy Bess en hun gedoem- de liefde. Nueva Manteca speelt de muziek van George Gershwin in Afro-Cubaanse Salsa versie. De voorstelling is te zien op woensdag 14 december om 14.00 uur en 21.00 uur. Toegang s middags fl.17,50 en fl 15,—. Voor de jeugd tot 15jaarfll0,-.Toegangsavonds fl.20,-enfll5,- Oom Ferdinant De dolle verwikkelingen van oom Ferdinant en vier kinderen, die een schone, adelijke dame uit de vroeger eeuwen willen doen herle- ven. En natuurlijk moet daar een toverdrank aan te pas komen! Van af 4 jaar. De film (14-12) begint om 14.00 uur en duurt ongeveer tot 15.30 uur.Toegangfl.8,-, kortings passen fl.6,50. Stadsgehoorzaal Vlaardingen, Schiedamseweg 51, Kassatel. 43.40.500. Kassatijden: dinsdag tot en met zaterdag van 10.00 - 15.00 uur en een uur voor aan- vang. Een driegangen theaterdiner vooraf aan de voorstellingen (woensdag t/m zaterdag van 17.30 uur)kostfl.35, De VVV is niet tevreden over het aantal toeristen dat jaarlijks de stad bezoekt en de hoeveelheid geld die zij uitgeven. Vandaar dat aan de Coolsingel een marketingplan is ontwikkeld dat daarin verandering moet brengen. De algemene mar- ketingdoelstelling van de VVV blijft daarin overeind en luidt 'het genereren van meer bezoekers .die langer te laten verblijven en meer te laten besteden opdat het econo- misch resultaat van de stedelijke vrijetijdssector wordt geoptimali- seerd'. Maar die doelstelling staat voortaan niet meer op zich en wordt gekoppeld aan wat genoemd wordt de algehele citymarketing. In gewoon Nederlands betekent dat dat de VVV aansluiting gaat zoeken bij andere voor het toeris- me belangrijke sectoren zoals de podiumkunsten, musea, architec- tuur en evenementen. Vooral die samenwerking moet leiden tot een bundeling van krachten waardoor Rotterdam zich buiten de stad goed kan profileren. Vooral de bundeling van krachten is belangrijk. Rotterdam moet zich presenteren als een stad die veel te bieden heeft. Rotterdam heeft na- melijk een imagoprobleem, aldus marketingmanager Mochtar Vel- ders. Rotterdam is vooral grootste haven ter wereld, maar aan die ere- titel hangt buiten de stad een lucht- je, een petrochemisch luchtje om preccies te zijn. Veel potentiele toeristen blijven Rotterdam zien als een havenstad waar hard ge- werkt wordt, maar waar weinig lol te belven valt. En dat is onterecht. Er valt wel degelijk wat te beleven, zelfs in de haven. Maar van dat ex- pliciete havenetiket moet de Maas stad af. Daarom staan allerlei pro- jecten op stapel die ervoor moeten zorgen dat je in Rotterdam ook daadwerkelijk de wereld tegen- komt zoals de posters in abri's ie- dereen al wil doen geloven. Zo wordt volgend jaar de binnenland- se pers uitgenodigd voor een be- zoek aan de stad, in de hoop dat dat de nodige free publicity oplevert. Daarnaast gaat de VVV op alle mogelijke andere manieren (tijd- schriften, posters etc. de publici- teit zoeken om aan de rest van Ne- derland duidelijk te maken dat Rotterdam bijvoorbeeld de archi- tectuurstad bij uitstek is en een hoog voorzieningennivo heeft in de vrijetijdssector. Belangrijker is echter de al ge- noemde bundeling van krachten die moet zorgen voor meer struc- tuur in het aanbod. Zo is het Archi- center al ondergebracht in het kan- toor van de VVV aan de Coolsin gel en zal per 1 januari ook de stichting Uit Promotie Rotterdam integreren. Ook wordt inmiddels nauw samengewerkt met de stich ting Rotterdam festivals. Dit alles om ervoor te zorgen dat de vele at- tracties en evenementen die Rot terdam jaarlijks in huis heeft op een uniforme en goed gecoordi- neerde wijze 'in de markt worden gezet'. De Rotterdamse VVV houdt zich niet alleen meer bezig met de stad zelf. Het ziet zichzelf als de spil in het proces van de regionale toeris- tisch recreatieve marktontwikke- ling. Daarom wordt nu onder de noemer Delta Rotterdam samenge werkt met het bedrijfsleven de overheid en de andere VVV's in de regio. Want de stad staat niet op zich. In de nabije omgeving van de stad zijn de toeristische mogelijk- heden ongekend. Vrijwel nergens in Nederland is zo'n vescheiden- heid aan landschappen te zien als in deze regio. In een dag kan de toerist in principe genieten van een heerlijk strand, een zompige pol der of een ijverige haven. En dat alles afgewisseld met een grote stad en kleine historische dorpen als bijvoorbeeld Brielle. Ondanks de vele plannen is de gro te stroom toeristen voorlopig nog niet neergestreken in de stad of de regio. Tenminste niet van buiten de provincie. Onderzoek heeft aan- getoond dat slechts 2,75 van het geld dat jaarlijks in de Nederlandse toeristenindustrie wordt omgezet uitgegeven wordt in Rotterdam. Gezien het feit dat 4% van de Ne derlandse bevolking in de regio Rotterdam woont vindt de VVV dat te weinig. Bovendien blijkt meer dan de he lft van dat bedrag opgehoest te worden door mensen uit de eigen provincie Zuid-Hol- land die een dagje in de stad zijn. De VVV gaat dan ook vooral pro- beren publiek te trekken van buiten de provincie, maar ook buiten ne derland, want vooral buitenlandse toeristen weten de weg nog maar heel slecht te vinden. Of dat gaat lukken zal het straatbeeld de ko- mende jaren uit moeten wijzen: als we ineens allemaal kleine Japan- ners met grote fototoestellen of op een hamburger door Europa trek- kende Amerikanen in de stad te- genkomen weten we dat het wel goed zit. MAURICE HEUNEN SCHIEDAM De voorstellingen in de Teerstoof van vrijdag 9 de cember en zaterdag 10 december. Het lijk drijft al: De Normalen Ergens ver van de bewoonde we reld gaat psychiatrische inrichting' De Verzonnen Vlakte in vlammen op. Er zijn slechts vier overleven- den, die met elkaar op zoek gaan naar de bewoonde wereld. Zij zijn op elkaar aangewezen, maar kun- nen elkaar niet vertrouwen, want een van hen schijnt een gevaarlijke gekgestoorde idioot te zijn, zeggen ze. Zijn naam is Simon Lepelaar. Maar wie is dat dan? Welke van de vier heet Simon? Een moeilijke vraag. want alle vier hebben ze een tik van de molen gekregen. Wie en wat is gek, en is normaal wel zo normaal of is abnormaal eigenlijk normaal? 'De Normalen', is een programma met veel vaart en enthousiasme. Het is een aaneenschakeling van parodieen. variete nummers en liedjes en het straalt van de vier he ren af dat ze er enorm veel plezier in hebben op het podium te staan. Vergeet de tissues niet, houd reke- ning met uitlopende mascara en verwacht de volgende dag een spierpijn in de buik van het lachen. Vrijdag 9 december Aanvang: 20.30 uur Prijs: 18,-Pas: 15,- Theater Mijn Broer: Een Vreemde Eend Een Vreemde Eend van Theater- Theatergroep 'Het lijkt drijft al' brengt de voorstelling 'De Normalen' (foto: Marjon Driessen). groep Mijn Broer is een jeugd- voorstelling die gaat over Andere Bob. Andere Bob is van huis weg- gelopen en wil nooit meer terug. Het wordt donker, waar moet hij heen? Natuurlijk, de supermarkt! Eten, drinken, onderdak. s-Nachts slaapt hij in het pakhuis. Niemand mag weten waar hij is, anders moet hij weer naar huis. Hij gaat op zoek naar een vriend maar dat valt niet mee. Andere Bob is namelijk an ders ze mogen hem niet. Toch wil Bob niet naar huis. Hij gaat nooit meer terug. Zet m op Andere Bob. Zaterdag 10 december Aanvang: 14.00 Prijs: 7,50 Leeftijd: vanaf 5 jaar Pieter de Rijk: Veni, Vidi, Video' Veni, Vidi, Video gaat over TV- verslaving. De titel is ontleend aan de uitspraak van de mediasocio- loog Julius Caesar: Ik kwam, ik zag en bleeeeef maar kijkeri. De hoofdpersoon is 33, werkloos en TV-verslaafd. Hij wilde voor zijn 33e binnen zijn. Dat is gelukt. Maar nu staart hij naar buiten en vraagt zich af: Kom ik er nog wel uit? Hij komt er niet uit. Dus kijkt hij TV. Dus drinkt hij soms teveel en vaak te weinig. En je kunt niet eens zeggen dat hij ongelukkig is. Wel voelt hij dat er iets mis dreigt te lopen. Maar wat? En hoe? En wanneer? En waarom eigenlijk? Pieter de Rijk won de publieksprijs van het 15e Leids Cabaret Festival in februari 1993. De jury prees zijn opvallende, charismatische ver- schijning en zijn gevoel voor inter- actie met het publiek. In zijn pro gramma brengt hij twee werkelijk- heden samen, die van de televisie en die van de maatschappij, waar- bij hij de parodie niet schuwt. Zaterdag 10 december Aanvang: 20.30 Prijs: 18,-Pas: 15,- Kaarten voor de voorstellingen kunnen gereserveerd worden bij de Schiedamse Theaterkassa: 010- 4269563 Inntel noemt dit het 'Relatie onder de loupe of op de stoep arrange ment voor vijfenzestig gulden'. Wie nog iets heeft goed te maken of wie een extra dimensie (onder de loupe...) aan een relatie wil ge ven, grijpe zijn kans in het knusse en geheel in kerst gedecoreerde Hotel Inntel. Maar ook is de actie bedoeld voor de familie uit de pro vincie (op de stoep...) die's avonds laat na een uitgebreid kerstdiner in de Maasstad met een lekker glaasje wijn, niet naar huis wil (mag) rij- den en ook niet op een veldbedje in de rokerige eetkamer wil slapen. Begrijpelijk geven zij de voorkeur aan een (of meerdere) overnach- ting(-en) in een hotelkamer. Met uitzicht op wat Rotterdam echt is; de grootste en meest spectaculaire haven ter wereld. Maar dit is nog niet alles. Een be- zoek aan een voorstelling van het IMAX-grootdoektheater staat ook op het programma. Kijken naar een scherm van 17 meter hoog en 23 meter breed. Beeld zover het oog reikt. Een unieke belevenis onder een dak met Hotel Inntel. Zijn de inspanningen en de culinai- re hoogstandjes van de feestdagen eenieder teveel geworden, dan bie den MaasstaD Weekbladen en ho tel Inntel alle gasten de mogelijk- heid GRATIS gebruik te maken van zwembad, sauna en fitness op de zevende etage van het hotel. Is het lichaam weer gereinigd en vol-fit, dan biedt het gerenom- meerde top-restaurant 'Le Papil- lon' (het 13-keuze menu met als afsluiting het fameuze dessertbuf- fet van fl. 39,50 per persoon) zijn diensten direct aan. Tijdens de kerstdagen wordt er een heerlijk kerstdiner of kerstbrunch geser- veerd: - Kerstbrunch a fl. 62.50 per cou- vert - Bourgondisch buffet a fl. 69,50 per couvert - Diner de Noel a fl. 78,- per cou vert - Kerst 'buffet-dansant a fl. 95,- per couvert. Als u, als MaasstaD-lezer, voor 16 december een tafel reserveert, wordt een korting aangeboden van 5% per tafel over de totale dinerre- kening! Het MaasstaD-arrangement a fl. 65,- per persoon: - overnachting in een comfortabele hotelkamer - uitgebreid ontbijtbuffet - bezoek aan het IMAX-groot- doekthCater Maar dit is niet alles. Voor ruim dertig gulden meer is een bezoek aan museum Boymans-van Beu- ningen in het inmiddels overbe- kende Museumpark en een heerlijk 3-gangen 13-keuze menu in Papil- lon nog eens extra inbegrepen! Het MaasstaD Plus Arrangement a fl. 99,- per persoon: - overnachting in een comfortabele hotelkamer - uitgebreid ontbijtbuffet - bezoek aan het IMAX-groot doektheater - bezoek aan museum Boymans- van Beuningen - heerlijk 3-gangen 13-keuze menu met een onbeperkt dessertbuffet in restaurant 'Le Papillon' Deze 'Met MaasstaD dromen in Hotel Inntel'-arrangementen zijn geldig vanaf vandaag tot 31 januari 19957 U kunt voor meer informatie of ka- merreservering de onderstaande bon invullen en sturen naar: Hotel Inntel Rotterdam Antwoordnummer 3783 3000 WB ROTTERDAM Of 010-413.41.39 bellen en direct uw reservering maken. Refereert u alstublieft aan het MaasstaD- of MaasstaD Plus arrangement. MAASSLUIS Muziekver- eniging 'Kunst na Arbeid o.l.v. Lucienne de Valk ver zorgt op zaterdag 10 decem ber in ontmoetingscentrum Koningshof het wintercon- cert. Naast muziek door K.N.A. wordt een deel van het programma uitgevoerd door diverse groepen van bal- letschool Marion Schouten uit Maassluis. De zaal aan de Uiverlaan is geopend vanaf 19.30 uur en het concert be gint om 20.00 uur. Kaarten zijn aan de zaal verkrijgbaar a fl.7,50 (65+ en CJP 5,-). VLAARDINGEN Zater dag 10 december organiseert de stichting vrienden van de wetering weer een gezellige Kerstmarkt in de Wetering. De Kerstmarkt duurt van 10.00- 17.00 uur. Erisvan al les te koop. Ook is er een rom- melmarkt. Het rad van avon- tuur is natuurlijk aanwezig met uiteraard de nodige leuke prijzen. Voor liefhebbers is het ook mogelijk een kopje koffie/thee en/of oliebol te ge- bruiken tegen een vrienden- prijsje. MAASSLUIS - In de Imma- nuelkerk in Maassluis vindt op zaterdag 17 december om 19.30 uur een feestelijke gele- zen en gezongen vertelling plaats van het Kerstverhaal naar Engelse traditie. Mede- werking wordt verleend door het Liturgisch Ensemble o.l.v. Adi Sonneveld-Van der Boon, met Wim Voogd aan het or- gel. Het Festival of Lessons and Carols wordt in Engeland in zijn huidige vorm sinds 1919 gelezen en gezongen. Na het begin van de dienst door solo-zangstem en koor wordt, in een afwisseling van gelezen Bijbelgedeelten (de Lessons) en gezongen liede- ren (de Carols), door gemeen- te en koor samen het verhaal verteld. Volgens Engelse tra ditie kan afloop van de dienst gezamenlijk koffie gedronken worden in de zuilengang. SCHIEDAM In de Dorp- kerk aan het Noordeinde te Schiedam-Kethel treedt op zondag 11 december om 19.00 uur Rob Favier op. Rob Favier is een predikant die preekt en ook zingt, daardoor wordt de dienst tot een geheel gesmeed. Zijn muziek is een mengeling van cabaret en pop en hij praat de liedjes op origi- nele wijze aan elkaar. Hij werd onder andere bekroond met de Zilveren Duif Award voor de beste solisten produc- tie. Iedereen is van harte wel- kom. SCHIEDAM Het Toon kunst Jeugdkoor Schiedam bestaat al 25 jaar, maar is nog steeds springlevend. getuige het uitbrengen van een casset- teband en de voorbereidingen voor een concert. Sinds begin dit jaar heeft het koor een be ginners- en gevorderde groep. in de leeftijd van 7 tot 15 jaar. De kinderen leren spelerder- wijs noten lezen en hun stem goed te gebruiken. Belangstellenden kunnen hun kinderen nu opgeven bij toon kunst want het koor begint in januari met een nieuwe groep. Voor meer informatie: Betty van Heest, tel. 4263148. Langskomen bij de koorrepe- titie kan ook, iedere dinsdag- avond vanaf 18.30 in de voor- hof van de Grote Kerk, Lange Kerkstraat. Schiedam. i flM 9raa9 ontvan9 ik rneer informatie over het "Met i cJlrlty Maasstad dromen in Hotel Inntel arrangement" Q W ik wil meer informatie ontvangen over de kerstarrangementen ik wil direct een kamer reserveren: 9 aankomst vertrekdatum:|l aantal kamers: op naam van Naam: Postcode:Woonplaats: Telefoon: (l.».m. contoie bezorging) Postcode: Plaats: Telefoon: Bank/gironummer: Handtekening: Stuur deze bon in een envelop zonder postzegel naar: Rotterdams Dagblad, Antwoordnummer 1579, 3000 VB Rotterdam.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1994 | | pagina 11