Gouden combinatie houdt urenlang in de ban kerk Stadsgehoorzaal 1 Rotterdams Dagblad 2 weken gratis...? Vul deze bon in Theater de Teerstoof De kapper van Thuiszorg Aquarellen in Filmhuis Schiedam Happy Christmas Samenzang Kerst-ln Zangavond Woensdag 14 december 1994 Reinder van der Naalt (foto: Rob Hendriks) No place for Jennifer (foto: Feije Oosterhof) SCHIEDAM - Tijdens de' Miss Beauty Nederland ver- kiezing op vrijdag 16 decem ber in het Gelderse Renkum zal de provincie Zuid-Hol- land vertegenwoordigd wor den door een Schiedamse schone. Het is de 16-jarige Andreea Brand die in het ge- wone leven haar dagen slijt als HAVO-3 leerlinge op het Schravenlant. Verrassing Miss Beauty Andreea Brand (foto: Wim van Zwol) Ervaring Voile agenda Elite ik wil een voordelig {proef} abonne- m 1 Bezorgt u mfj het Rotterdams Dagblad 4 weken vrijblijvend op proef, Ik betaal hiervoor de halve prijs: 12,95 Noteert u mij voor een abonnement op het Rotterdams Dagblad De eerste twee weken zijn gratis, daama betaal Ik 28,55 per tnaand via automatlsche betaling. [Postcode: Plaats: [Telefoon: Bank/gfronummen j Handtekenlng: j Stuur deze bon in een envelop zonder postzegel naar: Rotterdams Dagblad, Antwoordnummer 1579, 3000 VB Rotterdam. T029 MAASPOST SCHIEDAM XQ7.53 MaasposT CPCus SCHIEDAM Voorstellingen in Theater de Teerstoof van vrijdag 16 december en zaterdag 17 de cember. Reinder van der Naalt: Pendelen Op vrijdag 16 december om 20.30 uur treedt winnaar Reinder van der Naalt van het Kleinkunstfestival 1990 op in de Teerstoof. Uit de rangen van wiskundeleraren en automatiseringsdeskundigen treden zelden cabaretiers naar vo- ren. De Groninger Reinder van der Naalt wist zelf ook niet dat hij het in zich had, tot een paar vrienden hem vier jaar geleden overhaalden het eens te proberen. Prompt kwam hij, als vanuit het niets, bo- vendrijven bij het Amsterdams Kleinkunstfestival 1990 en won met glans. Dit terwijl hij nog nooit een stap op het podium had gezet. 'Pendelen' is de titel van het twee- de avondvullende programma van Reinder van de Naalt. Een pro gramma vol doldwaze verhalen en bizarre situaties, over rei'ncarnatie, babyfoons en ontploffende sterren. Reinder van der Naalt wil eigenlijk maar een ding: zijn publiek amuse- ren met verbale en fysieke slap stick. Hij wandelt, met een goed oog voor absurditeit, gezellig klet- send door zijn programma heen, het publiek onderwijl vermakend als conferencier, clown en typeur, waarbij hij af en toe aan Herman Finkers doet denken maar toch voornamelijk zichzelf is. Kaarten kosten fl. 18,-en met Pas fl. 15,— John de Winter: Droomjongen Als voorproefje op de kerstdagen brengt Theater de Teerstoof op za terdag 17 december om 14.00 uur de familievoorstelling 'De Droom jongen, gespeeld door John de Winter. De Winter is sinds 1984 poppenspeler. Hij heeft een uitste- kende 'poppentechniek' en be- schikt over een enorm stemmenar- senaal waardoor zijn poppen echt 'tot leven komen'. Hoofdpersoon uit de voorstelling 'De Droomjon gen' is Jozef. Jozef is een enorme dromer en de beveling van zijn va- der. Hij krijgt alle aandacht, en alle kados. Zijn broers vinden hem maar een verwend kereltje en ze zijn hem liever kwijt dan rijk dus verkopen ze hem als slaaf. Jozef verdwijnt naar een ver land, maar hij blijft geloven in zijn droom dat hij ooit koning zal worden. Prijs van een kaartje is fl.7,50 en de voorstelling is geschikt voor ieder- een van vijf tot 85 jaar. No place for Jennifer: Welcome to the game Een avondje genieten van vijf fan- tastische vrouwenstemmen die in 1988 de eerste prijs wonnen van het Close Harmony Concours in Paradiso en het afgelopen jaar goud in de wacht sleepte bij de In ternational Choir Competition te Boedapest, kan op zaterdag 17 de cember om 20.30 uur. No place for Jennifer bestaat uit een driekoppig middenveld met een hoge sopraan in de spits en een 'vrouwentenor' als zeer offensieve achterhoede. Met hun grote vocale bereik en door het gebruik van uitsluitend vrouwenstemmen vormen zij, als enige vrouwelijke a-capella groep, een uitdaging voor de hedendaagse closeharmony. Zij zingen eigen composities en interpretaties van bestaande stukken, van Piazolla tot The Eurhytmics, in een swingende voorstelling met pop, jazz, Frans chansons, Argentijnse tango en Keltische muziek. Een zeer gevari- eerd programma dus, waarbij som- mige nummers worden gebracht met een komische en ironische on- dertoon. De voorstelling is niet al- leen bestemd voor liefhebbers van a-capella muziek, maar voor ieder- een die er zin in heeft een avondje achterover te leunen en te genieten van een programma van hoog ni veau. Kaarten kosten fl. 18,- en met Pasfl.15- Kaarten kunnen worden gereser- veerd bij de Schiedamse Theater- kassa:010-4269563. In verband met de feestdagen is de Schiedamse Theaterkassa gesloten van 23 december L/m 3 januari! Schiedamse Miss finaliste bij Miss Beauty Nederland Sinds anderhalf jaar timmert zij verwachtingsvol aan de weg in de modellenwereld, wat haar al diver se opdrachten en deelnames aan miss verkiezingen opleverde. Voorlopig hoogtepunt is de ko- mende verkiezing in Renkum waar zij de strijd aan zal binden met 23 meisjes uit de overige provincies van Nederland. Over haar eigen kansen is de exotische schoonheid bescheiden en realistisch: „Je bent altijd volledig afhankelijk van de smaak van de jury. Meestal wordt het toch weer een blond meisje met blauwe ogen, maar je kunt natuur- lijk nooit weten." Het begon destijds allemaal met een verrassing van haar moeder. Naar aanleiding van een adverten- tie van de Amsterdamse fotograaf Wim van Zwol had moeder Brand haar dochter opgegeven voor een fotosessie. ,,Ik was toen zo verle- gen, ik wist helemaal niet of ik het wel zo leuk vond. Achteraf ben ik blij dat ze het gedaan heeft", ver- telt Brand. Na een eerste Miss ver kiezing in het Italiaanse Caorle kreeg de 1.70 meter lange scholie- re de smaak te pakken. Regelmatig trok zij er met beautycase en moe der op uit om deel te nemen aan Missverkiezingen in Brabant, de bakermat van verkiezingen. Dit le- verde haar onder ander de titel Miss Schijndel op, waar een leuke reis naar Spanje aan vastzat. Even- eens in Brabant waren de voorron- des van de Miss Beauty Nederland verkiezing. De uiteindelijke win- nares zal vrijdag na een ronde vrij- etijdskleding, badkleding en gala rond middernacht bekend zijn. Al met al zal het voor de Schiedamse nog een hele klus worden om op tijd in Gelderland te arriveren. „De modellen moeten al om 15.00 uur aanwezig zijn, maar om 13.00 uur ben ik pas klaar op school. We zul- len dus direkt uit school in de auto moeten springen", aldus het sym- pathieke model. Naast haar moe der en een vriendin zal de Miss vergezeld worden door een foto graaf, die gevraagd had fotos van haar te mogen maken. Voor de finale zelf heeft Andreea niet in het bijzonder getraind. „Het lopen gaat vanzelf. Door mijn er varing bij andere verkiezingen. Al- leen het gesprek kan moeilijk wor den omdat je nooit weet wat ze zul- len vragen." Van de 24 kandida- ten, twee per provincie, worden na de looprondes zes kandidates uit- genodigd voor een gesprek. De vragen hebben vaak een maat- schappelijk of politieke inslag en vereisen een spontaan en typerend antwoord. Uit de 3 Missen die hieruit het beste te voorschijn ko men wordt tenslotte de Miss Beau ty Nederland gekozen die het land zal vertegenwoordigen op de inter- nationale verkiezing te Japan. Als de Schiedamse wint, breken er drukke tijden voor haar aan. „Ik verwacht niets, want dan kan het alleen maar een teleurstelling wor den." Maar ook al wint de half Roemeense, half Italiaanse beauty niet, dan kan ze aan haar deelname nog de nodige opdrachten over- houden. Een groot aantal bladen, alsmede fotografen is aanwezig en daar zit alle waarschijnlijkheid wel iemand bij die iets in de Schiedam se ziet. Haar opleiding aan het HAVO en het modellenwerk dat zij in het weekend verricht zorgen ervoor dat de agenda van het jonge model altijd overvol is. Tijd voor hobbys en sport blijft er dan vrijwel niet over. Een handig gevolg hiervan is dat de vele werkzaamheden zoveel energie vergen dat Andreea verder niets bijzonder hoeft te doen om haar zo ranke figuur te behouden. Een hometrainer is op haar kamer veelzeggend terecht gekomen in een uiterste hoek. „Soms heb je op TV van die stepaerobic en dan doe ik twee tellen even heel enthousi- ast mee. Maar na vijf minuten be- sluit ik dan de aktiviteiten vanuit mijn bed te volgen." In de schaarse tijd die overblijft pakt de Schiedamse eigenlijk nog het lief- ste een goed boek. Alhoewel het model vrij klein is voor haar vak, 1.70 meter, blijkt dat tot nu toe de opdrachten niet in de weg te staan. Sinds enige tijd staat ze ingeschreven bij modellen- buro Elite in Amsterdam, waar- voor ze enige fotosessies heeft ge daan. Ook op het plankier is de scholiere als een vis in het water. Aan grote modeshows in onder an dere Hotel Inntell en Nighttown verleende ze haar medewerking. Door deze opdrachten en af en toe een kleine geldprijs bij een verkie zing heeft Andreea Brand de in- vesteringen in haar carriere nog al tijd weten te compenseren. Maar het verdienen van het grote geld staat voorlopig nog niet boven haar lijst: „Ik vind het veel belangrijker mijn school af te maken en ik wil daarna ook nog doorleren." De ve le leuke readies van mede-scholie- ren, buren en vrienden zijn voor haar een veel belangrijker drijf- veer. „Zon finale is leuk, maar er zijn nog zoveel belangrijke dingen in het leven. Ik zal dan ook zeker niet, zoals zoveel meisjes, in huilen uitbarsten als ik het niet-word", al dus de nuchtere miss. Karin v.d. Knaap SCHIEDAM „Wegens succes geprolongeerd", de juiste om- schrijving voor de gezamenlijke kerstzang '94 die gisteravond ver- zorgd werd door het Westlands Mannenkoor in samenwerking met het Rotterdamse evangelisatiekoor 'Song of Praise' in de Grote Kerk. Een tot de nok toe gevulde kerk werd urenlang geboeid door de meest prachtige gezangen, waarin men af en toe ook kon participe- ren. Ds. Romein wist de liederen op unieke wijze te verbinden met eni ge teksten, wat de koren enige mi nuten de broodnodige rust bood. De gouden combinatie zal na dit jaar helaas ophouden te bestaan. Na de samenzang in de Bethle-' hemkerk te Papendrecht op 16 de cember, zal de samenwerking voorlopig verbroken worden. Koos Kooren van Song of Praise: „Dat is natuurlijk jammer, maar wij zitten alweer vol ideeen voor het volgend jaar. Deze unieke sa menwerking is natuurlijk mooi, maar op z'n tijd kan het nooit kwaad weer nieuwe wegen in te slaan". Het concert van de twee zo ver- schillende koren beleefde vorig jaar haar premiere. De combinatie van een mannenkoor, waarvan het merendeel van de leden direct of indirect betrokken is bij de tuin- bouw en een evangelisatiekoor uit Rotterdam leek op het eerste ge- zicht een riskante onderneming, maar bleek direct een gouden greep te zijn. Het programma be- stond dan ook uit de prachtigste uitvoeringen van allerlei kerst- nummers, een hele prestatie wan- neer men bedenkt dat de koren pas anderhalf uur voor aanvang van het concert voor het eerst samen oefenden. Het christelijk gemengd koor be staat dit jaar precies tien jaar. Ter gelegenheid van dit jubileum werd onlangs nog een nieuwe cd uitge- bracht. Het koor, dat ruim 150 le den telt, treedt regelmatig op tij dens evangelisatie- of bijzondere diensten en verleent vaak haar me dewerking aan de radio- en televi- sieprogramma's van de Evangeli- sche Omroep. Het grootste deel van haar bestaan stond de groep onder leiding van dirigent Arie Pronk. Hoogtepunt was altijd het Doelenconcert dat rond kersttijd werd georganiseerd. Met het over- lijden van de dirigent enkele jaren geleden kwam echter ook een ab rupt einde aan deze concertenreeks in de Rotterdamse Doelen. Een nieuwe dirigent werd gelukkig al snel gevonden in Jelte Veenhoven uit Papendrecht, die erin slaagde de eenheid en kracht in de groep te bewaren. Het unieke contact tus- sen de twee koren kwam niet lang daarna tot stand. Het koor uit het Westland had sinds kort ook een nieuwe dirigent: Aad van der Hoeven. Deze musi- cus was bij Song of Praise geen on- bekende en plannen voor een geza- menlijk kerstconcert werden dan ook rap ontwikkeld. Twee jaar lang heeft dit concert grote succes- sen gekend, maar volgend jaar gaan beide koren weer elk hun ei gen weg. Song of Praise zal de Schiedamse Grote Kerk in ieder geval niet snel vergeten. Jelte Veenhoven:„De kerk beschikt over prachtige instrumenten en enorjne kronen; de perfecte ambi ance voor een kerstconcert." De Kerstzang '94 kan men nog bij- wonen op 16 december in de Beth- lehemkerk te Papendrecht. Aan vang 20.15 uur, entree gratis. Kerstnacht 24 december om 21.30 uur zingt het koor in de Johannes- kerk te Rotterdam-Lombardijen. De voorstellingen in de Vlaar- dingse Stadsgehoorzaal van don- derdag 15 december tot en met vrijdag 23 december:' Grand Cabaret Culinair met de Serpanties De drie dames van de Serpanties (uitgesproken: serpenties) hebben heel wat in huis wat zij ook zullen tonen. Met een eenvoud schakelen zij om van kleffe drie-stemmige liedjes via free-jazz tot meezingen- de dijenkletsers. Daarbij passeren allerlei instrumenten de revue: pia no, altsax, accordeon, trombone, sousafoon en gitaar. Dit alles kunt u beleven en ondergaan onder een geheel verzorgd drie-gangen diner. waarbij u alleen nog maar hoeft te genieten. Donderdag 15 december. Toegang fl.75,- (inclusief diner). Aanvang 19.30 uur in de Harmo- nie. Rising Sun Tijdens de opening van de Ameri- kaanse dochteronderneming van een Japans bedrijf wordt in de ver- gaderzaal het lijk van een jonge vrouw aangetroffen. Rechercheur Smith wordt op de zaak gezet. Aanvankelijk denkt Smith dat de vrouw het slachtoffer is geworden van een uit de hand gelopen sex- spelletje, totdat hij in contact komt met Connor. Connor kent de tradi- ties en de mentaliteit van de Japan- ners als geen ander. Voor hen staat handel gelijk aan oorlog. Een snelle aktie-film, gebaseerd op de roman van Michael Crichton acteur van o.a. Jurassic Park). Donderdag 15 december. Aan vang: 14.00 20.30 uur in de Film- zaal. Vrijdag 16 december. Aanvang: 20,30 uur in de Filmzaal. Zaterdag 17 december. Aanvang: 20.30 uur in de Filmzaal. Toegang fl. 10,—; kortingspassen fl.8,50.' Duimelijntje (Nederlands gesproken tekenfilm) DeZe prachtige animatie-film is gebaseerd op het klassieke, gelijk- namige sprookje van Hans Chris- tiaans Andersen. De heks geeft haar een gerstenkorrel die ze in een bloempot moet stoppen. Na korte tijd groeit er een prachtige bloem, waarin een meisje blijkt te zitten niet groter dan een duim! Duime lijntje! Het piepkleine meisje houdt veel van haar moeder, maar toch zoekt ze iemand van haar ei gen grootte om haar leven mee te delen. Woensdag 21 december. Aanvang: 14.00 uur in het Jeugdtheater. Toe gang: fl.8,-; kortingspassen fl.6,50.' Oude Tongen Aanleiding voor het scenario van Oude Tongen waren gebeurtenis- sen in Oude Pekela, het porno- schandaal waar vele tientallen kin- deren bij betrokken zouden zijn geweest. Hoe hier in de Neder- landse pers en buitenlandse pers verslag van werd gedaan, werd door regisseur Gerardjan Rijn- dersd de inspiratiebron voor een fictief Hollands drama. Hoe we- zenlijk is de scheiding tussen de wereld der volwassenen en die van kinderen? NB. Dit is de laatste film in de Filmzaal. Donderdag 22 december. Aan vang: 14.00 uur 20.30 uur in de Filmzaal. Vrijdag 23 december. Aanvang: 20.30 uur in de Filmzaal. Toegang fl. 10,-; kortingspassen fl.8,50. VLAARDINGEN Het lijkt zo gewoon om even voor de feestda gen naar de kapper te kunnen gaan. Voor een grote groep mensen is dat zeker niet het geval. Thuiszorg Nieuwe Waterweg-Noord staat vaak in nauw contact met mensen die om reden van ziekte hun huis niet uit kunnen. Natuurlijk wil ook deze groep er graag verzorgd of feestelijk uit zien. Thuiszorg Nieuwe Water weg-Noord werkt daarom samen met een aantal kappers die graag naar die mensen toekomen om hun haar thuis te kappen. Deze service is met name bedoeld voor die mensen, die om reden van gezondheid aan huis gebonden zijn. Het telefoonnummer is 010- 4260511 (Linda Kool). SCHIEDAM Gedurende de maanden december en januari hangt er in het Filmhuis Schiedam een aquareltentoonstelling van Nan van Daalen. Het overzicht van haar werk is in het Filmhuis opge- splitst over twee ruimten. In de Filmzaal zelf hangt recent werk wat zij, gedurende vakanties in Tunesie dit jaar, heeft geschilderd. In de zogenaamde 'schuine' of koffiekamer hangt werk, waarbij de Nederlandse natuur haar inspi ratiebron is geweest. Nan van Daalen, begon pas op 35-jarige leeftijd te schilderen. Inmiddels is zij nu bijna 15 jaar bezig. Zij om- schrijft haar techniek als 'laag over laag'. Een selektie van haar werk is gedurende de maanden december en januari, tijdens de filmavonden (vrijdagavond tussen 20.30 en 21.30 uur) en tijdens de literaire bijeenkomst,en (afhankelijk van de programmering op zaterdagavond tussen 19.30-20.30 u, of zondag- middag tussen 13.00-14.00u.) te zien in het Filmhuis aan de Nieuw- straat 12. Eventueel geinteresseerde kopers kunnen in het Filmhuis een over zicht van de prijzen inzien. Met de naderende kerstdagen worden in de gehele regio di verse kerstconcerten georga niseerd. Hier een kleine selec- tie. MAASSLUIS De Streek- muziekschool Nieuwe Water- weg Noord organiseert op woensdag 21 december een kerstconcert in de 'Konings- hof in Maassluis. Tijdens de ze avond zullen diverse voca le en instrumentale ensembles tal van stukken in kerstsfeer ten gehore brengen. Bijzonder is het optreden van een pop- groep die o.a. het 'Happy Christmas' van John Lennon zal spelen. De avond begint om 20.00 uur. De entree be- draagt 5,- en is gratis voor deelnemers van het activitei- tenfonds van de muziek- school. Het adres van de 'Ko- ningshof is Uiverlaan 20, Maassluis. Kaarten zijn ver- krijgbaar tussen 14.00 uur en 17.00 uur bij Streekmuziek- school Nieuwe Waterweg Noord, Koningshof Uiverlaan 20, Maassluis, tel: 01899— 13472, Meidoornstraat 30, Vlaardingen, tel: 010- 4269680 of Lange Nieuw- straat 183, Schiedam, tel: 4269680. SCHIEDAM Muziekver- eniging 'Harpe Davids' orga niseert op zaterdag 17 decem ber een kerstsamenzang in de Grote Kerk aan de Lange Kerkstraat te Schiedam. Naast veel samenzang van traditio- nele kerstliederen zal het har- monieorkest van 'Harpe Da vids' werken ten gehore bren gen als 'Christmas Prelude' en 'The First Noel'. Medewer king wordt verleend door Kerkkoor 'Groenoord' en het 'Nieuwlandkoor'. Het grote orgel wordt bespeeld door Gert v.d. Schoor. Het interieur van de kerk zal door sfeervol kaarslicht verlicht worden. De avond begint op 19.30 uur en de toegang is gratis. VLAARDINGEN In dien stencentrum Babberspolder wordt op zondag 25 december vanaf 11.00 uur de jaarlijkse kerst-in georganiseerd voor alle 55-plussers van Vlaardin gen. Tussen 11.00 en 17.00 uur is er gelegenheid om een praatje te maken, een gezel- schapsspel te spelen, een hap je of drankje te nuttigen of een van de optredens van een kin- derkoor en de Streekmuziek school te beluisteren. Om 15.00 uur wordt er ook nog een kerstverhaal verteld. Om 17.00 uur kunnen diegenen die voor het kerstdiner hebben ingeschreven aan tafel gaan. Inschrijven hiervoor kan nog tot vrijdag 16 december bij de vier Vlaardingse dienstencen- tra en het Centraal Meldpunt (HICO). Prijs voor het diner bedraagt fl.20,-, de toegang tot de kerst-in zelf is gratis. Dien- stencentrum Babberspolder is te vinden aan de Rotterdamse weg 174, tel. 4346013. MAASLAND Zangvereni ging 'Te Deum Laudamus' organiseert op maandag 19 december om 20.00 uur een kerstzangavond in de Her- vormde kerk. Medewerking wordt verleent door Jongeren- koor 'Lefs sing together, Reinata Heemskerk en orga nist Kees Kelderman, die ook het koor op de piano zal bege leiden. De toegang is vrij en de sfeer zal verhoogd worden door brandende kaarsen in de kronen van de kerk. t f i (i.vm eofltole bezorglng)

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1994 | | pagina 13