Pop in Podium Stadsgehoorzaal A Rotterdams Dagblad 2 weken gratis...? Vul deze bon in X-Mas Partytime MaasposT g Marjolein Keuning('Onderweg naar Morgen') in Pinocchio van RO Theater Expositie Stads gehoorzaal op radio Drive-ln Show Radio 538 Jeugdband Rijnmond Kerstzang in Grote Kerk Maassluis 1 Oude Raedthuys Woensdag 21 december 1994 Stef Meeder Topmerken: VLAARDINGEN Marjo lein Keuning speelt een van de hoofdrollen in de familie- opera 'Pinocchio' van het RO Theater. Geboren en ge- togen in Vlaardingen stu- deerde ze zang, genre lichte muziek, aan het Rotterdams Conservatorium. Via rollen in 'Cats' en 'Les Miserabe- les' en tien maanden acteer- training in Los Angeles, kwam ze uiteindelijk in de stal van Joop van den Ende terecht en kreeg ze een grote rol in de soap-serie 'Onder weg naar Morgen'. Nu staat ze weer in een produktie waarin ze kan laten zien dat ze meer kan dan spelen in een soap. Marjolein Keuning kijkt haar rol van Alcina nog een keer door (Foto: Ruben Schipper). Ik wil een voordeiig (proef) abonne P ment op het Rotterdams Dagblad *t u mij het Rotterdams Dagblad 4 weken vrijblljvend op proef. Ik betaal hiervoor de halve prijs: 12,95 Noteert u mij voor een abonnement op het Rotterdams Dagblad. De eerste twee weken zijn gratis, daarna betaal ik 28,55 per j maand via automatische betaling. Naam: j Adres: j Postcode: Plaats: j Telefoon: Bank/gironummer: Handtekening: j Stuur deze bon in een envelop zonder postzegel naar: i Rotterdams Dagblad, Antwoordnummer 1579, 3000 VB Rotterdam. T0291 MAASPOST SCHIEDAM XQ7.53 A$PO< fPCtis SCHIEDAM In cafe Podium in Schiedam speelt zaterdag 24 de cember New Livin' Blues. Livin' Blues is een groep met ge- schiedenis; reeds in de jaren 70 maakte ze vijf succesvolle elpees en drie hitsingles, waarvan Wang dang doodle en Lb boogie nog te- gelmatig op de radio te horen zijn. Hun live reputatie was zowel bin- nen als buiten Nederland groot. In 1975 gingen ze uit elkaar totdat ruim tien jaar later zanger Niko Christiansen de draad weer oppak- te en de groep een nieuw jasje gaf. De stijl is nog steeds verrassend en laat zich niet passen in een nauw keurslijf van traditionele blues. Zo worden funky ritmes afgewisseld met hard rock-achtige nummers en een paar fantastische mooie lang- zame blues. Deze 'New Livin' Blues' heeft al meerdere succes volle tournees in Duitsland ge- maakt, met enige grote bluesfesti- vals in onder andere Berlijn, Ham burg en Schweinfurt, waar TV aanwezig was. Momenteel wordt aan de lang verwachte CD ge- werkt, waarna weer uitgebreid op- getreden zal worden. New Livin' Blues is zonder twijfel een van de spannendste en meest uitgespro- ken rocksteady blues-acts uit Ne derland en daarbuiten. De huidige line-up is als volgt: Niko Christiansen: altijd her- kenbaar door zijn heel eigen stem- geluid en uitgegroeid tot een van de betere saxofonisten die we ken- nen. 'Lucky Luke' Fenderboy: te- genwoordig evenwel de voorkeur gevend aan een 'Gibson' sound is hij een van de nieuwe gitaarhelden in Nederland. Zowel zijn soli als zijn begeleiding zijn fenomenaal. Frans Bush: een veelzijdig bassist die samen met EL de stevige motor vormt voor deze energieke band. El 'Hammer' Smith: zoals de naam suggereert zorgt EL voor een keiharde stuwende drummotor, die echter door zijn ervaring met vele bekende funk en latin-jazzgroepen (Nippy Noya band, Delrose en American Gypsy) een hele swin- gende moderne groove aan de mu- ziek geeft. Met deze nieuwe leden heeft Niko een geheel nieuwe bluessound ge- creeerd, waarmee de band tegelij- kertijd voor een veel groter publiek toegankelijk is geworden. New Li vin' Blues is een sensatie. Een con cert blijft door de power en de af- wisseling altijd lang in het geheu- gen gegrift. Op eerste kerstdag maakt het pu bliek zelf (gedeeltelijk) uit waar de muzikale reis naar toe zal gaan in cafe Podium. De avond 'Het is aan jullie...' begint om 22.00 uur. Net als vorig jaar zal Leslie van de Heul Gerard Wold op sax begelei- den. Leslie en Gerard zijn twee rasmuzikanten die een ding ge- meen hebben; emotie. Nooit heb- ben zij samen gerepeteerd en toch staan zij met de regelmaat van de klok gezamenlijk op het podium. Het afgelopen jaar is voor beiden weer een druk jaar geweest. Leslie begint in het jazz-circuit een regel- matig terugkerend gezicht te wor den. Ook zijri verrichtingen in 'Isis crisis' zijn niet onopgemerkt ge- bleven. Evenals Gerard heeft hij het afgelopen jaar het ook druk ge- had met de formatie 'Speeluh'. Na het succes van 1500 volt in 1993 heeft Gerard zich voornamelijk toegelegd met solo-optredens eh was in die hoedanigheid regelma- tig op de radio en zelfs in het tele- visie-programma 'Nova' te be- wonderen. Als zij samen op het Podium staan kun je er zeker van zijn dat er wat bijzonders gebeurt. Ook deze kerst zal het programma, evenals vorig jaar. drie kanten ken- nen. De eerste set bestaat uit kritische nummers die vaak betrekking heb ben op de onzin van oorlog. Cen- traal zal staan de lakse houding van Europa ten opzichte van de si- tuatie in Bosnie. Over de tweede set willen Leslie en Gerard weinig kwijt wel wordt er gefluisterd dat zij af en toe hulp zullen krijgen van bekende 'po- diumartiesten". De derde set zal bepaald worden door het publiek. Het publiek krijgt de kans om onderwerpen aan te leveren waarop direct een num- mer wordt gecomponeerd. De er varing leert dat in dit deel de band tussen muzikanten en publiek opti- maal is. I Schiedam Keyboards Digitate Piano's Orgels REGELMATIG EEN RU1ME VOORRAAD VAN GEBRUIKTE ACOUSTISCHE PIANO'S m—mmm TEG F.N aaMH ZEER AANTREKKEUJKE PRUZEN!!! 's Gravelandseweg 620 - Schiedam Tel. 010-4734366 Koopauond donderdag van 19.00-21 00 uur. BRASSERIE KETHEL Schiedamseweg 26 3121JH Schiedam-Noord Heeft unog geen plannen gemaakt voor de Kerstdagen Wij serveren u op beide dagen graag een uitgelezen Kerstmenu, zowel in ons d la carte restaurant als in onze gezellige Florijnzaal. Onze Chef heeft het volgende voor u bedacht: HVISGEMARINEERDE ZALM HELDERE WILDBOUILUON GEBAKKEN LAMSTONGETJES GRANITt VAN RODE WIJN HER TEBIEFS TUKJES WARM BUIDELTJE VANKAAS DESSERT DE NOEL De prijs van dit menu bedraagt f 149,50 per couvert. Voor kinderen serveren wij een Kinder Kerstmenu a f 75.-. Oh ja, en weet u dat de Kerstman zelf ook nog even langskomt? Voor meer informatie en reserveringen kunt u bellen: 010-4715800 'Het grote publiek weet niet dat ik ook kan zingen' Het RO Theater kent een lange tra- ditie van groot gemonteerde fami- lievoorstellingen, die rond Kerst- mis worden uitgebracht. 'De Groe- ne Vogel' en 'Peer Gynt' zijn en- kele van deze successen. Deze keer koos het RO voor muziek- theater. De Chileens-Nederlandse componist Patricio Wang werd ge- vraagd de muziek te componeren op basis van een libretto, dat ge- schreven werd door Guus Baas, de dramaturg van het RO Theater. Deze liet zich inspireren op het we- reldberoemde verhaal over Pinoc chio, het ventje van hout, wiens neus groeit zodra hij een leugen vertelt. Carlo Collodi schreef het in 1883 en zijn boek werd, na de Bij- bel, het meest verspreide boek ter wereld. De voorstelling wordt ge- regisseerd door Peter de Baan, de artistiek leider van het RO. Het verhaal begint met de oude Gepetto (gespeeld door Kees Coo- len), een beroemde poppensnijder. Om de eenzaamheid te verdrijven, maakt hij de levende pop Pinoc chio (een rol van George van Houts). Deze blijkt echter niet de zoon te zijn die Gepetto zich wens- te. Op weg naar school laat hij zich bedriegen door Kat en Vos en raakt hij al het geld van zijn vader kwijt. Uit schaamte vlucht hij en komt hij terecht in het Marionet- tentheater van de oude Spullen- baas, waar hij trouwt met de pop Alcina. Na veel omzwervingen en verwikkelingen, waaronder de tocht per luchtballon naar Lekker- land, komen vader en zoon weer tot elkaar. De vraag is echter voor hoe lang. Volgens Marjolein Keuning, die de rol van Alcina voor haar reke- ning neemt, wordt het een afwisse- lende voorstelling. „Het is span- nend, komisch, poetisch en soms zielig. Er zijn veel bijzondere spe cial effects. De voorstelling wordt een spektakel, waarin op z'n tijd ingetogen momenten te zien zullen zijn. Alle teksten worden gezon- gen. De muziek is trouwens spe- ciaal voor onze stemmen geschre- ven. Ik ben van huis uit mezzo-so- praan, maar de componist schreef mijn partij meer naar de sopranen- kant. Ik zei toen: 'Z6-praan ben ik nou ook weer niet'maar het geeft toch een heel mooi effect." Het spelen in deze familie-opera vindt Keuning een prettige erva ring. Vooral de luxe die gepermi- teerd kan worden ervaart ze als een bevrijding. „Doordat het RO Thea ter gesubsidieerd wordt kan er meer de tijd worden genomen. Je kunt blijven schaven net zo lang tot het goed is. Je hebt ook veel meer vrijheid dan bij de TV. Maar theater is wel veel enger om te doen. Als ik een opname heb dan speel ik gewoon voor tfen camera. In het theater zitten er toch een paar honderd mensen naar je te kij- Icen." Dat Marjolein Keuning vooral be- kend zou worden als actrice, is nooit haar opzet geweest. „Na mijn opleiding kwam ik in het en semble van 'Cats' terecht en speel- de ik een seizoen bij het Ballet van Vlaanderen. Via een beurs van WVC kon ik daarna tien maanden naar de toneelschool in Los Ange les. Via kleine rollen in 'Bureau Kruislaan' en 'Vrouwenvleugel' kon ik gaan spelen in de nieuwe soap 'Onderweg naar Morgen'. Ik deed er eerst nogal lacherig over. Zo van: 'moet je mij toch eens zien, iedere dag op TV'. Ik zou ook niet alleen maar TV willen doen, ik blijf graag zo divers mo- gelijk. Zo wil ik graag een CD op- nemen en in een film spelen is ook 66n van mijn wensen. Dat ik nu in 'Pinocchio' sta is te danken aan de medewerking van Joop van den Ende. De schrijvers hebben mijn rol in 'Onderweg naar Morgen' gewoon even naar Amerika laten gaan." De familie-opera 'Pinocchio' van het RO Theatdr is in de kerstvakan- tie te zien in de Rotterdamse Schouwburg: van 21 tot en met 24 december, van 26 tot en met 31 de cember en van 2 tot en met 8 ja- nuari. Voor reserveringen: 010- 4118110. RICHARD STUIVENBERG VLAARDINGEN Het pro gramma van de Stadsgehoorzaal in Vlaardingen van donderdag 22 de cember en vrijdag 23 december. Oude Tongen Op donderdag 22 en vrijdag 23 de cember wordt in de filmzaal van de Stadsgehoorzaal de film Oude Tongen vertoond van regisseur Gerardjan Rijnders. Aanleiding voor het scenario van Oude Tongen waren gebeurtenis- sen in Oude Pekela, het porno- schandaal waar vele tientallen kin deren bij betrokken zouden zijn geweest. Hoe hier in de Neder- landse pers en buitenlandse pers verslag van werd gedaan, werd door regisseur Gerardjan Rijn- dersd de inspiratiebron voor een fictief Hollands drama. Hoe wezenlijk is de scheiding tus sen de wereld der volwassenen en die van kinderen? Kaarten kosten fl.10 en met kor- tingspas fl.8,50. De film begint beide dagen Van Merwijk legt het nog een keer uit Op vrijdag 23 december legt caba- retier Jeroen van Merwijk het nog een keer uit. De voorstelling begint om 20.15 uur in de Grote zaal. Afscheidstoernee van caberetier die de tijd rijp acht om zichzelf aan de wilgen te hangen. Jarenlang vierde hij triomfen in de Neder- landse theaters. Met tevredenheid kijkt hij terug op die tijd. Wat is er allemaal niet bereikt? Toch wil hij ons niet met lege handen achterla- ten. Daarom legt hij alles nog een keer uit... Toegang fl.20,-, kortingspassen fl. 15,-. Een driegangen theaterdi- ner vooraf (woensdag t/m zaterdag om 17.30 uur) kost fl.35,-. Piet Noordijk Kwartet Op vrijdag 23 december speelt het Piet Noordijk kwartet in de harmonie van de Stadsge hoorzaal. Het optreden be gint op het af- wijkende tijd- stip van 22.00 uur. Piet Noordijk wordt door ve- len erkend als Neerlands bes- te altsaxofo- nist. Als' frontrunner' in de jaren 60 speelde hij met Misha Mengel- berg, Han Ben- nink en Jac ques Schols in een kwartet dat nog steeds le- gendarisch is. Al is het alleen maar omdat ze als 6en van de weinige Nederlandse groepen speelden op het vermaarde New port Jazz Festival (USA). Als het al gebruik is om bij jazzmusici de namen te vermelden met wie men allemaal gespeeld heeft dan is het in dit geval beter om te vragen met wie Noordijk ftief gespeeld heeft. De lijst is te lang. Zo ook de talloze radio en TV optredens. Van 1978 tot 1992 speelde Noordijk als eer ste altsaxofonist in het Metropole orkest. In 1986 won hij de interna- tionale Bird Award gedurende het North Sea Jazz festival. Met zijn huidige kwartet speelt Noordijk nummers vanuit de beboptraditie. Zonder poespas maar recht uit het hart. Zoals hij het zelf zegt: ,,Je moet er niet te veel over praten; luisteren maar!" Het Piet Noordijk kwartet bestaat uit Piet Noordijk - Altsaxofoon, Rob van Bavel - piano, Harry Em mery - bas en Eric Ineke - drums. Toegang fl. 17,50, kortingspassen fl. 12,50. Stadsgehoorzaal Vlaardingen, Schiedamseweg 51: 31 34 BB Telefoon Kassa 43 40 500, admini- stratie 43 40 399; telefax 46 04 225 Kassatijden: dinsdag tot en met za terdag van 10.00 - 15.00 uur, en een uur voor aanvang. De kassa van de Stadsgehoorzaal is gesloten van zaterdag 24 decem ber 1994 t/m maandag 2 januari 1995. ROTTERDAM Dat de Maas- stad partystad nummero uno is mag wel duidelijk zijn. Kijk alleen maar eens naar het aanbod van prachtige feesten rond de kerstda gen. Kon je vroeger een kanon af- schieten op kerstavond en eerste kerstdag, daar zijn nu de extrava ganza's niet van de lucht. Op kerstavond opent de Rotter damse Erasmus Universiteit haar deuren om voor een hele lange nacht de hogeschool van de dans te worden. Het nieuwe M-gebouw op Woudestein wordt omgetoverd tot een vier zalen tellend partycen- trum, waar een overzicht gegeven zal worden van de hedendaagse dansmuziek. Met trouwens ook nog wat optredens van niet de min- sten. Zo komt Lil' Louis uit New York, die vrijwel nooit optreedt in Europa, naar de Erasmus en in zijn kielzog zal hij heel wat internatio- nale fans meenemenen die deze kans om Louis in levende lijve te aanschouwen niet zullen over scan. Ook staat nog een varras- singsshow gepland van Spangle. Deejays die avond: Remy, LiT Louis, Sven van Hees, Jazzy Far mer, Meneer de Bruin etc. Organi- satie is in handen van Bassic Groove en Silly Symphonies, bij- VLAARDINGEN In de Stads gehoorzaal aan de Schiedamseweg 51 zal tot eind januari 1995 een tentoonstelling worden gehouden van werken van Kitty Donkersloot en Annemie Slager. Kitty Donkersloot-Suijker is vele jaren leerling geweest van Anne mie Slager, die haar de techniek van het wandkleden maken heeft bijgebracht. Op deze tentoonstel ling laat Kitty Donerksloot kos- tuums zien die zij op verzoek heeft gemaakt voor het sprookje 'Het uur van de draak' De wanden zullen worden opge- sierd door textielwerken van An nemie Slager. Zij heeft haar oplei ding gehad als beeldhouster en is nog steeds in dit vak werkzaam, getuige haar vele opdrachten op dit gebied. Sinds de jaren '60 heeft zij het zwaartepunt van haar werk ver- legd naar wandkleden en textielre- liefs. gestaan door de in Rotterdam niet geheel onbekende Ted L. Dezelfde Ted L. heeft op eerste kerstdag weer een aflevering van Superluna. Voor de gelegenheid verhuist het feestvolkje die zon- dagavond weer eens van de Base ment naat de grote zaal van Night- town, waar een surprise deejay en de jongens van Nog Harder video hen al op zullen zitten te wachten. De ingang is trouwens wel gewoon in de Gouvernestraat. Zorg dat je op tijd bent want er worden maar zo'n driehonderd mensen toegela- ten op dit intieme kerstfeest. Op tweede kerstdag is verder alles in de stad open en heeft iedereen dus keus genoeg. Dat geldt ook voor Oud en Nieuw, maar Maas- stad wil de feestneuzen toch even een beperkte zij het moeilijke keu- ze laten maken. Nighttown luidt de jaren namelijk uit en in met een New Years Party met deejays Ro- nals Molendijk, Michel de Hey, Lemon8 e.v.a. en in de HAL op de Wilhelminakade wordt MTC's Glamourous Desire '95 gehouden. Dresscode: Glitter, Glossy, Flam boyant en Like a lady. Schijfjes- draaiers als Remy, Quinten, Ardy, Isis, Natarscha en Monika bieden in het amfitheater en de piste een muzikaal overzicht van het afgelo pen jaar en een blik in de toekomst. Kaarten voor de feesten zijn ver- krijgbaar bij de bekende voorver- koopadresen als Sort of love en Soho. VLAARDINGEN Met ingang van 7 januari van het nieuwe jaar zal het pro gramma van de Stadsge hoorzaal in Vlaardingen te beiuisteren zijn via de radio. Iedere zaterdag van 10.00 tot 10.30 uur heeft Water- weg FM een rubriek met ac- tuele informatie over de voorstellingen van die week in de Stadsgehoorzaal. Wa- terweg FM is te beiuisteren via FM 107.8 en via de kabel op de frequentie 96.1. MAASLAND Met groot- se apparatuur staat vrijdag 23 december de crew van Radio 538 in Discotheek Vlietzicht te Maasland. Tij- dens deze 538-party wordt de muziek gedraaid door be kende Nederlandse deejays als Rick van Velthuyzen en Michel Weber. De Drive-In Show van Radio 538 staat garant voor een wervelende en swingende licht- en ge- luidsshow. Om 21.00 uur be gint het spektakel in Vliet zicht aan de Oude Veiling 1 te Maasland. De dagen erna staat er disco op het programma. Op 25 en 26 december kan ieder een lekker uit zn bol gaan op de echte Disco Dance Hits van toen, van onder meer Kool The Gang, Gloria Gaynor, The Jacksons, Earth Wind Fire. Twee avondjes lekker ouderwets swingen voor alle leeftijden dus. SCHIEDAM Jeugdige musici tussen de 8 en 16 jaar zijn van harte welkom bij de Jeugd Rijnmondband. In- structeurs leren de jongelui het trommelen en blazen in korte tijd onder de knie te krijgen. De contributie is fl.10,- per maand. Hiervoor krijgt men muzieklessen, een uniform en een instrument. Wie eens langs wil komen is van harte welkom op de wekelijkse re- petitieavond, vrijdag van 19.00 tot 20.00 uur. De band repeteert in het verenigings- gebouw aan de Lange Nieuwstraat 183. Voor in formatie kan men bellen naar A. Swaneveld, tel.4601707. MAASSLUIS In de grote kerk in maassluis is op kerstavond 24 december weer de jaarlijkse massale koor- en samenzangavond voor het Rljnmondgebied. Dit jaar werken mee het Drechtstedenkoor o.l.v. Martin Zonnenberg. Als koor- en samenzang is gekozen voor een aantal prachtige liederen, die aan deze avond een speciale glans geven. De avond be gint om half acht, de kerk is open om kwart voor zeven. De toegang is gratis, en er is ruime parkeergelegenheid. Er wordt geeolleeteerd voor de Stichting Ontmoeting, werk onder verslaafden in Rotterdam. (I.v.m. contole bezorging)

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1994 | | pagina 13