m m Agenda januari VVV Schiedam City Sight, troubadours in een modern jasje Rotterdams Dagblad 2 weken gratis...? Vul deze bon in... Stadsgehoorzaal Theater Schuurkerk 'Willeke, de musical' gaat over het leven, zoals het is Linda Verkaaik Gospelsound in Dorpskerk Maaslandse kunst in Tavenu The Grunts in Podium Foto-expositie Tentoonstellingen VLAARDINGEN - Nog niet eens gestorven en nu al een hommage... Tina Turner overkwam het met een film, Willeke Alberti overkomt het met een musical. Toen ze met de vraag benaderd werd of ze iets zag in een musical over haar leven, waarin haar lied- jes centraal zouden staan, voelde ze zich vooral ver- eerd. Joke de Kruijf, die on der meer de hoofdrollen in 'The Phantom' en 'Les Mise- rabeles' speelde, zal de rol van Willeke vertolken. ,,Ik heb veel met haar gemeen. Op de eerste lezing van het script moesten we allebei op dezelfde momenten janken. Maar toch ben ik niet Wille ke. Het publiek moet denken: dat ben ik zelf, die daar staat." Balans i ik wil een voordelig (proef) abonne- ment op het Rotterdams Dagblad. Naam: Bank/gironummer: Woensdag 4 januari 1995 MAASPOST SCHIEDAM XQ7.53 D TCus SCHIEDAM Een overzicht van de activiteiten in de maand januari in Schiedam. Vrijdag 6 21.30 uur. Filmhuis, Lifetimes (Zhang Yimou). Zaterdag 7 20.30 uur, Theater de Teerstoof, Johannes Kemkens, Titaantjes van Nescio. Prijs fl. 18,- CJP/Pas 65 fl. 15,-. Zondag 8 14.00 uur. Heemtuin, Natuurwan- deling: Speuren naar sporen. Gra tis. Vrijdag 13 20.30 uur. Theater de Teerstoof, Jeroen van Merwijk: Van Merwijk legt het nog een keer uit. Prijs fl. 18,-; Pas 65/CJP fl. 15,-; 21.30 uur, Filmhuis. The Pelican Brief (Alan J. Pakula). Zaterdag 14 10.00 uur, Sporthal Margriet, Vlooienmarkt van 10.00 tot 17.00 uur. Toegang fl.5,-/fl.4,-/fl. 1 14.00 uur, Theater de Teerstoof, Theater Beer; Guido is een sche- merlamp. (Jeugdvoorstelling. Van- af 4 jaar.) Prijs fl.7,50; 20.30, Theater de Teerstoof, Je roen van Merwijk: Van Merwijk legt het nog een keer uit. Prijs fl. 18,-; Pas 65/CJP fl. 15,-. Zondag15 10.00 uur, Sporthal Margriet, Vlooienmarkt van 10.00 tot 17.00 uur. Toegang fl.5,-/fl.4,-/fl. 1,-. Vrijdag 20 20.30 uur. Theater de Teerstoof, Rik Lorenzo Dros: Doon doe Prijs fl. 18,-/ Pas 65/CJP fl. 15,-; 21.30 uur, Filmhuis, LOdeur de la Papaya verte. Zaterdag 21 11.00 uur. Coop. Museum, Ope ning van de fototentoonstelling' Werkers in de cooperatie door Rien de Vries; 14.00 uur, Theater de Teerstoof, Poppentheater Margreet de Greve; Groene vingers, blauwe ogen. (jeugdvoorstelling. Vanaf 5 jaar). toegang fl.7,50; 20.30 uur, Theater de Teerstoof, Hans Visser Friends: One Night hot Music. Toegang fl. 18,-. Pas 65/ CJPfl.15,-. Vrijdag 27 20.30 uur. Theater de Teerstoof, Theatergroep Kapok: De dokter legt het nog een keer uit. Prijs fl.18,-, Pas 65/CJP fl. 15,-; 21.30 uur, Filmhuis, Carlitos Way (Brain de Palma). Zaterdag 28 14.00 uur, Theater de Teerstoof, Poppentheater Jacobus Wieman: Het reuzenavontuur (Jeugdvoor stelling vanaf 4 jaar). Toegang fl.7,50; 20.30 uur, Theater de Teerstoof, Jaap Mulder: Mijn. Toegang fl.18,-/Pas 65/CJP fl. 15,-. Zondag 29 10.00 tot 18.00 uur. Sporthal Mar griet, Kattententoonstelling. toe- gangsprijs n.n.b. Stedelijk Museum, Hoogstraat 112: t/m 22 januari; Halte Koemarkt, een historische terugblik in fotos en ansichten. t/m 29 januari; Bram v.d. Velde, overzichtstentoonstelling grafisch werk 1923 tot 1995. Nationaal Cooperatiemuseum, Lange Haven 84. 21 januari t/m 16 april; Werkers in de cooperatie, fotoreportage van werkers met hoofd en hand. Studio 8, Lange Haven 20. Expositie van sieraden door Nelle- ke Kalfsbeek. Cleo Dankert speelt Anne Frank (foto.Pan Sok) VLAARDINGEN Het pro- gramma voor de komende week van de Stadsgehoorzaal in Vlaar- dingen. Het dagboek van Anne Frank Vijftig jaar geleden kwam zij om in een concentratiekamp. Nog steeds is haar dagboek een indrin- gende waarschuwing tegen discri- minatie en rassenwaan. Mies Bou- huys gebruikte de integrale tekst van het dagboek voor haar verta- ling van Goodricht Hackett's to- neelbewerking. Met Cleo Dankert als Anne, Isabel Menino als haar zus Margot. Boudewijn de Groot als Otto Frank en Josee Ruiter als Edith. Andere rollen worden onder meer gespeeld door Ellis van den Brink, Rene Retel en Leo Hogen- boom. Dinsdag 10 januari stadsgehoor zaal Vlaardingen, Grote Zaal: 20.15 uur Toegang fl.30,-, fl.25,-, kortings- passen fl. 25. Stennis met Dennis Voor George moet het de dag van zijn leven worden. Zijn zelf opge- kweekte plant zal vanavond gaan bloeien. Hij heeft zelfs de pers in- geschakeld. Maar dan.... uitgerekend vandaag komt zijn buurjongen Dennis loge- ren. En Dennis krijgt heel wat op zijn geweten. Leeftijd: vanaf 6 jaar. Woensdag 11 januari: Filmzaal 14.00. De film is om ongeveer 15.50 uur afgelopen. Toegang fl.8,-, kortingspassen fl.6,50. My fair lady Zoals al bekend is, is de voorstel- ling van My Fair Lady op 17 en 18 januari komen te vervallen. Toen de voorstelling klaar was, bleken de afmetingen van het decor en de grootte van de enscenering niet te passen binnen de maten van de Stadsgehoorzaal. Het bleek niet mogelijk de voorstelling in een kleinere formaat uit te brengen zonder het karakter van de voor stelling aan te tasten. Foto's In de wandelgang van de Stadsge hoorzaal zijn tot en met 21 januari foto's van de Vlaardingse kunste- naar Auke Bergsma te zien. Hij heeft de zangeres Mieke van de Gigantjes door de jaren heen ge- volgd. Het resultaat geeft een beeld van de zangeres door de jaren heen, zowel in actie maar ook ge- poseerd. De Gigantjes met Mieke zullen op vrijdag 20 januari om 20.15 uur in de Stadsgehoorzaal een concert geven. Stadsgehoorzaal Vlaardingen, Schiedamseweg 513134 B B Telefoon kassa 43.40.500 admini- stratie 43.40.399 telefax 46.04.225 kassatijden: dinsdag tot en met za terdag van 10.00-15.00 uur en een uur vor aanvang. Het Willeke-effect grijpt je naar de strot Het zijn niet de eersten de besten, die meewerken aan Willeke. Neem alleen al de regisseur: Eddy Hab- bema regisseerde onder meer 'Cy rano' in Nederland en op Broad way, en onlangs nog wist hij 'My Fair Lady' weer tot leven te bren gen. Het decor voor 'Willeke' werd ontworpen door Paul Gallis, de kostuums door Yan Tax, de be nefiting door Reinier Tweebeeke, de choreografie door Barrie Ste vens, alien grootheden uit de steeds 'groter' wordende Neder- landse theaterwereld. En dan de acteurs... Naast Joke de Kruijf staat Frits Lambrechts als een dijk van een Willy Alberti en verder zijn onder meer Frans van Deursen ('In de Vlaamsche Pot') en Joep On- derdelinden ('Seth en Fiona') te bewonderen. Willeke Alberti heeft volgens producent Bergen een echt 'Ajax-gevoel' tussen al deze men- sen doen ontstaan. De voorstelling zal, anders dan men misschien verwachten zou, geen aaneenschakeling van zoetig- heden zijn. ..Mensen hebben haar vaak verkeerd begrepen", zegt re gisseur Eddy Habbema. ,,Men denkt altijd dat Willeke een nai'eve, oppervlakkige vrouw is, die leuke, zoete liedjes heeft gezongen. Maar Willeke is meer. Haar kracht zit - hem vooral in haar intuitieve ma- nier van het benaderen van de wer- kelijkheid. Maar als iemand haar echt iets naars aandoet, dan zit dat voorgoed in haar systeem. Ze heeft natuurlijk een hoop ejlende mee- gemaakt, die je in haar liedjes op een eenvoudig en directe manier terug kunt vinden. En als je dat op de juiste manier weet te plaatsen, dan ga je absoluut voor de bijl." 'Willeke, de musical' vertelt het levensverhaal van Willeke Alberti, 'de First Lady van Nederland' vol gens Joke de Kruijf. ,,In haar fra- sering lijkt ze op Frank Sinatra. Ze heeft zo'n mooie, warme stem. En hoe oud ze ook wordt, ze blijft al tijd een meisje. Het bijzondere aan Willeke Alberti is dat ze tegelijk heel Hollands is en daarnaast ook weer niet. Ze heeft de kracht zich kwetsbaar op te kunnen stellen, terwijl Nederlanders vaak heel nuchter zijn. Toch weet Willeke de mensen te raken. Ze zingt over din- gen, die iedereen zelf wel eens heeft meegemaakt. Als je die lied jes op de radio hoort, dan realiseer je je dat niet, maar als je ze in de context van haar leven plaatst, zo als wij dat doen, dan krijgen ze plotseling betekenis." Voor Eddy Habbema is 'Willeke, de musical' een totaal andere erva- ring dan het regisseren van 'Cyra no' of 'My Fair Lady'. „Bij 'Cyra no' was ik meer bezig met hetver- zinnebeelden' van het verhaal. Bij 'My Fair Lady' zocht ik naar een eigentijdse herkleuring. Bij 'Wille ke, de musical' ben ik meer vanaf de grond betrokken. Het moeilijk- ste vind ik het vinden van de juiste balans. Dat luistert heel nauw. Een blik teveel en het wordt te zoet, een blik te weinig en het wordt te op- pervlakkig. Ik denk dat we erin ge- slaagd zijn een musical neer te zet- ten, die je bij de strot grijpt. Ik wil mensen raken met deze musical. Daarvoor gaan de mensen naar het theater. En nu word je nou eens niet geraakt door grote helden uit een ver verleden, maar door een gewone vrouw, die gerijpt werd door het leven. Wat ik het liefste doe, is door middel van het kleine het grote laten zien.' Volgens Habbema is De Kruijf de ideale Willeke: ,,Wat ze beiden ge meen hebben is dat hele naturelle. dat nai'eve. Het is prachtig om Joke in haar rol te zien groeien." Joke de Kruijf beaamt dat ze zich thuis voelt in de rol van Willeke. „Wat het voor mij zo bijzonder maakt is de grotere vrijheid die ik krijg. 'Les Miserabeles' en 'The Phantom' was toch meer een keurslijf: het moest zo en niet twee centimeter naar rechts. Hier kan ik gewoon zeggen, dat ik iets m'n strot niet uitkrijg. Die vrijheid be- valt me uitstekend." 'Willeke. de musical' is kortom een musical waarin iedereen zich herkennen zal. Niet alleen in de ontwikkeling van het tijdsbeeld, maar ook in de emoties, die nie- mand vreemd zullen zijn. De eerste voorstelling van 'Willeke' is op woensdag 18 januari 1995 in de Stadsgehoorzaal in Vlaardingen (tel.: 434 05 00) te zien. Van 28 maart tot en met 2 april 1995 speelt de voorstelling in het Luxor Thea ter in Rotterdam (tel.: 413 83 26). De aanvang van alle voorstellin- gen is 20.15 uur. Voor reserverin- gen kunt u ook het landelijke be- spreekbureau bpllen: 035 - 260 960. SCHIEDAM De een is compu- terexpert, de ander werkt in een verzorgingstehuis en een derde zit sinds enige tijd in de VUT. Het trio, bestaande uit Eric-Jan Peere- boom, Bert en Gied van Grondelle, heeft op het eerste gezicht niets ge- meenschappelijks. Toch vormen ze sinds zo'n zeven jaar een groep. Twee tot drie keer per maand zet- ten ze even alle dagelijkse beslom- meringen aan de kant en geven ze een spetterend optreden weg als de formatie City Sight. De groep is in- middels een begrip geworden in Schiedam en omstreken. Regelma- tig wordt de band dan ook terugge- vraagd op bepaalde adressen, na gebleken succes. De aanvragen voor het unieke optreden van City Sight stromen bij de heren derhal- ve met de regelmaat van de klok binnen. „Wij geven natuurlijk graag gehoor aan alle aanvragen, maar wij houden voor onszelf echt vast aan die twee of drie optredens. We hebben allemaal gewoon een full-time baan en een gezin, de mu- ziek moet dus echt hobby blij- ven", aldus zanger, gitarist en mondharmonicaspeler Bert van Grondelle. Een belangrijke reden voor de nog immer groeiende po- pulariteit is het vermogen van de groep het repertoire volledig aan te passen aan de wensen van het pu bliek, dat dan ook groot en zeer di vers is. Met evenveel gemak wor den er Evergreens en Oud-Hol- landse liedjes in een verzorgingste huis gespeeld als Indonesische en Oosterse muziek op bijvoorbeeld een Bazaar. Zelfs iets ongewoons als een Minstreelavond wist de for matie op perfecte wijze muzikaal te ondersteunen. Naast de muzika- le kwaliteiten van de leden, die buiten kijf staan, heeft City Sight nog een andere joker op zak; de City Sight tijdens een optreden. groep beschikt naar alle waar- schijnlijkheid over de meest pro- fessionel apparatuur op amateurni- vo. Door het gebruik van micro- foons met zender zijn de leden, met uitzondering van de drummer, volledig mobiel en kunnen zich ge- makkelijk onder het publiek in de zaal begeven. Vooral in de ver- pleeg- of verzorgingstehuizen blijkt deze vorm van muziek ma- ken geweldig aan te slaan. Men vindt het doorgaans schitterend wanneer een groepslid zich onder het publiek begeeft en van tijd tot tijd even bij iemand blijft hangen. Getooid met gitaar, mondharmoni- ca en microfoon, zingend en musi- cerend tussen de mensen. doen de groepsleden dan ook eerder den ken aan de Middeleeuwse trouba dours van weleer dan aan bandle- den van deze moderne tijd. De band is er dan ook altijd vooral op uit om het hun publiek zo veel mo gelijk naar de zin te maken, dat er met de optredens nog een kleinig- heid verdiend wordt is absoluut bijzaak. Het geld wordt vrijwel al tijd omgezet in weer betere en ge- avanceerder apparatuur. Bert van Grondelle: ,,Wij spelen echt puur voor de lol en het plezier dat men aan onze liedjes beleeft. De op- brengsten sparen we op en van tijd tot tijd kopen we daar dan weer een stukje techniek voor." Voor informatie over data van optredens of boekingen kan men bellen naar Eric-janPeereboom.tel.4751100. MAASSLUIS - Het programma van Theater de Schuurkerk aan de Schuurhof 142 in Maassluis voor de komende weken. Prominentenconcert Op vrijdag 13 januari 1995 vindt er een uniek concert plaats in Theater de Schuurkerk met medewerking van Hans Eijsackers, Zeger Verha- ge, Erwin Wieringa, Tanja v.d. Kooy en Dorian Cooke. Op het programma staat het quintet KV 452 van W.A. Mozart en het quin tet op. 16 van L. v. Beethoven. Nog nooit in het bestaan van Thea ter Schuurkerk werd er een derge- lijke klassieke muziekavond ge- houden. Met deze avond wordt dit 'gemis' in 66n klap goed gemaakt. Hans Eijsackers (piano), Zeger Verhage (klarinet), Tanja v.d. Kooy (hobo), Erwin Wieringa (hoorn) en Dorian Cooke (fagot) zullen beide werken in Es en de enige werken op dit terrein van Mozart en Beethoven op de van hun bekende wijze uitvoeren. Toe- gangskaarten voor het concert dat begint om 20.30 uur kosten fl. 17,50. Reinder van der Naalt De cabaretvoorstelling Pendeleri van Reinder van der Naald op za terdag 14 januari is uitverkocht. Het publiek heeft de voorstelling 'Pendelen' snel opgepakt en dat zal ongetwijfeld te maken hebben met het feit dat Reinder van der Naalt de mensen gewoon lekker wil laten lachen. Het Volk: Nooit meer dansen 'Nooit meer dansen' (geen dans- voorstelling) van cabaret/toneel- groep Het Volk wordt unaniem in de landelijke pers beschreven als hilarisch, grandioos, prachtig en nog veel en veel meer. De voor stelling staat geprogrammeerd op donderdag 19 januari om 20.30 uur en is spannend en doortrokken van aanstekelijke humor. Het is een juweeltje van een voorstelling van absurd realisme. Toegangs- kaarten kosten fl. 17.50 Kaarten voor de hierboven ge- noemde voorstellingen zijn vanaf heden verkrijgbaar bij de Informa- tiebalie van het Stadhuis. De Infor- matiebalie is iedere werkdag ge- opend tussen 08.30 uur en 17.00 uur. Tussen 12.00 uur en 14.00 uur zijn telefonisch kaarten te reserve- ren in het theater zelf, telefoon- nummerO 1899-13700. MAASSLUIS In het Ge- meentemuseum van Maas sluis is van 7 januari t/m 26 februari een tentoonstelling te zien van het werk van Linda Verkaaik. Linda Verkaaik (1956 Utrecht) volgde haar oplei- ding aan de Academie voor Beeldende Kunsten te Utrecht, en de Rijksacade- mie te Amsterdam. Haar werk is tentoongesteld in binnen- en buitenland. Te- vens heeft zij een groot aan- tal werken in opdracht voor bedrijven en instellingen vervaardigd. Het werk be- staat uit panelen van metaal (zink, messing, koper) plas- tische relief schillen die aan elkaar gelast of genaaid worden, gelijmd worden op perspex panelen, of los af- hangen aan een roe. Het werk wordt verrijkt met kleur door middel van ma- zaieken, email, zilver- of goudfolie en oxides. Gemeentemuseum, Zuid- dijk 16, Maassluis, 01899- 13813. Geopend di t/m zo, 14.00- 17.00 uur. SCHIEDAM In de Dorpskerk aan het Noord- einde in Schiedam-Kethel wordt zondag 8 januari weer een gospelsoundavond georganiseerd. De avond wordt verzorgd door de Ro- venians uit Mijdrecht. Het optreden begint om 19.00 uur en zal ongeveer een uur duren. De toegang is gratis, zij het dat bij de uitgang na afloop een collecte wordt ge- houden. MAASLAND Bij de stichting Tavenu aan het Py- nasplein 5 is vanaf vrijdag 13 januari een expositie te zien van voorwerpen van Maaslandse amateurkunste- naars. Er is een keur van voorwerpen te zien van niet minder dan 27 inwoners van maasland, waaronder schil- derijen, keramiek, muziek- inbstrumenten, treinen, mi- niaturen en poppen. De toe gang tot de expositite is gra tis en het werk is te zien op woensdag van 15.00 tot 17.00 uur en op zaterdag en zondag van 14.00 tot 17.00 uur SCHIEDAM In Podium zaterdag 7 januari om 22.00 uur een optreden van de Amsterdams/Rotterdamse formatie The Grunts. The Grunts hebben wel een aantal eigen nummers maar spelen die eigenlijk alleen in hun oefenruimte. Tijdens optredens houden ze het bij covers van grootheden uit de muziek omdat zij die unaniem talentvoller vinden dan zichzelf. Te verwachten zijn derhalve nummers van The Beatles tot Zappa en van de Black Crowes tot Pe ter Gabriel en Lou Reed. En of The Grunts nu voor een voile zaal optreden of voor anderhalve man en een paardekop ze werken zich altijd met het nodige en- thousiasme in het zweet Lekkere kroegmuziek. VLAARDINGEN De Vlaar dingse fotograaf John van Heijnin- gen exposeert van 5 januari tot en met 6 maart een selectie uit zijn werk in het bloeddonorcentrum aan de Wytemaweg 10 in Rotter dam. Van Heijningen werkt mo- menteel als zelfstandig fotograaf en in opdracht van een groot stede- bouwkundig buro. Op de expositie in het donorcentrum toont hij on der meer nachtfoto's van de Rot- terdamse haven en theaterfoto's. De expositie in het donorcentrum is vrij toegankelijk en is geopend op maandag van 08.00 tot 20.00 uur en van dinsdag tot en met vrij dag van 08.00 tot 17.30 uur - Bezotgt u mij het Rotterdams Dagblad 4 weken vrijblijvend op proef. Ik betaal hiervoor de halve prijs; 12,95 Noteert u mij voor een abonnement op het Rotterdams Dagblad. j De eerste twee weken zijn gratis, daarna betaal ik f 28,55 per maand via automatische betaiing. Adres: Postcode: Plaats: Telefoon: (l.v.m. contole beroiglng) t I 1 Handtekening: i Stuur deze bon in een envelop zonder postzegel naar: ^Rotterdams Dagblad, Antwoordnummer 1579, 3000 VB Rotterdam. j T029;

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1995 | | pagina 9