POLITIE RAPPORT Dienst Educatie presenteert zich breed tijdens open dag Schiedamse fotograaf Vos viert opvallend jubileum MaasposT Plaatselijke pop op Waterweg FM Nieuw onderkomen voor peuterspeelzaal De Singel Info-dag opleidingen proces- industrie c Katten - tentoonstelling in sporthal Margriet Gewapende overval Politie stuit op gevaarlijk afval Pallet van 276 kilo met medicijnen gestolen Kleding tijdens zwemmen gestolen Demonstratie Bornissehaven Winkeldiefstal Zeven vrachtwagens opengebroken Balkon stort in Tramcontrole Auto rijdt (vanzelf?) in havendijk Kat met luchtdrukpistool in heup geschoten Mishandeling Fransen met 180 gram heroine opgepakt Dronken achter stuur Uitkeringsfraude Buitgemaakte auto teruggevonden 20 autobanden lekgestoken Vijf vierkante meter parket gestolen SCHIEDAM Popmuziek van bandjes uit Schiedam, Vlaardingen en Maassluis is vanaf begin van dit jaar ie- dere maandagavond van tien tot twaalf te horen in het programma Demo Radio op Waterweg FM, 107.8 via de ether en dus niet op de ka- bel. Bij de totstandkoming van het programma, dat Nils Mekel (techniek) en Eric Prenger (presentatie) op vrijwillige basis maken, zijn verschillende instanties be- trokken. SCHIEDAM Dat de Dienst Educatie zich bezig- houdt met het onderwijs zal voor iedereen duidelijk zijn. Het enorme scala aan taken en projecten dat het onder wijs omvat, zal echter niet al tijd even bekend zijn. De open dag die de Dienst Educatie in samenwerking met het Onderwijs Voor- rangsproject (OVG) Schiedam zaterdag 21 januari organiseerde, was daarom voor de Schiedamse bevol- king de perfecte gelegenheid eens een kijkje te nemen in de educatieve keuken. Blokken Woensdag 25 januari 1995 MAASPOST SCHIEDAM XQ7.53 SCHIEDAM Dat de proces-in- dustrie steeds complexer wordt, dat de risico's groter worden en dat er steeds meer (bijna) ongelukken gebeuren is voor iedereen waar- neembaar. Door deskundigen wordt dan daarbij opgemerkt dat, als onderdeel van de oplossing, het personeel 'beter' moet worden op- geleid. Opleidingen die goed aan- sluiten op de praktijk van alledag zijn de vakopleidingen in de Pro- cesindustrie. kortweg VaPro A. B en C. In samenwerking met het be- drijfsleven in het Europoort-ge- bied heeft Technikom een oplei- dingstraject ontwikkeld voor werknemers in de proces-industrie. Hun ervaring is dat de bereidheid onder de werknemers om weer te gaan studeren bijzonder groot is, maar dat de opleiding dan wel op een goede manier moet zijn geor- ganiseerd. Bij de samenstelling van het les-rooster moet rekening worden gehouden met het ploe- gendienst-rooster. De lessen moe- ten worden gegeven door docenten die ervaring hebben met deze doel- groep en de opleiding moet kort en intensief zijn. Daarom organiseert Technicom sinds 1992 in samenwerking met het centrum vakopleiding dergelij- ke opleidingstrajecten in de regio Rijnmond. Een cursus VaPro A of B bestaat uit 40 lessen, van 6 uur per les en duurt feitelijk 9 maanden en wordt afgesloten met een offici- eel VaPRo-diploma (als men slaagt). De VaPro C opleiding duurt circa 2 jaar en bestaat uit 80 lessen, van 6 uur per les. Er wordt lesgegeven door ervaren docenten die gewend zijn om met volwassenen te werken. Er wordt gewerkt met een groepsgrootte van zo'n 15 cursisten en gemiddeld slaagt zo'n 85 tot 90 procent van de deelnemers. Vanaf donderdag 9 februari a.s. start Technicom met een schakel- opleiding voor de theorie-oplei- ding VaPro A. deze opleiding is een goede voorbereiding voor cur sisten die in augustus met de Va Pro A opleiding willen beginnen. De ervaring leert dat het vooral voor oudere cursisten die reeds ge- ruime tijd geleden de schooloplei- ding hebben afgerond, en/of cur sisten met een lage vooropleiding 'redelijk lastig" is om direct in te stromen in de VaPro A opleiding. Met name de vakken wis- en na- tuurkunde leveren problemen op. Vaak ontbreekt het de cursist aan de juiste studie-vaardigheid. Met het schakeltraject 'Basis-operator' wordt de voorkennis en de beno- digde vaardigheid op een voldoen- de niveau gebracht. Ter voorbereiding op de VaPro C opleiding start Technicom vanaf 12 april 1995 met de VaPro C-op- friscursus. Deze cursus wordt ge- organiseerd voor die cursisten die in augustus net de VaPro C oplei ding willen beginnen maar het stu- die-ritme missen of dat veel van de aanwezige kennis van met name de vakken wis- en natuurkunde is weggezakt. Om een verantwoorde studie-keu- ze te kunnen maken heeft Techni com een aantal toetsen ontwikkeld. De kandidaten kunnen kosteloos en geheel vrijblijvend een toets maken. Daarna zal desgewenst door een van de docenten het re- sultaat van deze toets worden doorgesproken met de cursist en krijgt deze een gericht studie-ad- vies. Geinteresseerden zijn van harte welkom op de Info-Dag Op leidingen Procesindustrie op dins- dag 31 januari 1995 in de Ringers- straat 21 te Schiedam. SCHIEDAM Felikat, een Ne- derlandse Vereniging van Fokkers en Liefhebbers van ka(ten, organi seert op zondag 29 januari een In ternationale kattententoonstelling in Sporthal Margriet. Voor deze tentoonstelling worden circa 500 katten uit binnen- en buitenland verwacht. Van 10.00 tot 18.00 uur kan men niet alleen katten zien. maar ook stands met kattenbeno- digdheden. Ook heeft elk ras dat op de show aanwezig is, haar eigen rasclubstand. Als men een katje wil aanschaffen of meer informatie wil hebben over een bepaald ras, dan kan men hier'terecht. De kat tententoonstelling biedt de expo- santen niet alleen de gelegenheid de kat of katten te tonen aan het publiek, het is ook een vorm van competitie. Keurmeesters keuren alle katten volgens een standaard met alle kenmerken waaraan het ras moet voldoen. De katten die het beste voldoen aan de gestelde ei- sen worden beloond met een titel. Ook z.al de felikat-stand aanwezig zijn. Hier kan men niet alleen in formatie over Felikat krijgen. maar ook lid van Felikat worden. 'Bij Demo-radio kan alles' SCHIEDAM Donderdag 19-1 rond 06.00 uur is een 54-jarige werkne- mer van een bedrijf in de Spaanse Polder (Rotterdam) in de Linschoten- straat overvallen. Het slachtoffer is door twee mannen, die beiden een bi- vakmuts droegen, overvallen. Zij bedreigden hem met een mes. Verder was zijn gezicht afgeplakt met tape terwijl zijn handen op z'n rug waren vastgebonden. De man moest zijn geld, autosleutels en koffer afgeven, waarna de daders er met z'n auto in een onbekende richting vandoor gin- gen. Wat de motieven van de daders waren, is op dit moment niet bekend. Er is een onderzoek ingesteld. SCHIEDAM Vorige week is een bedrijf in Schiedam naar aanleiding van huurachterstand ontruimd. Tijdens de inval is geconstateerd dat onder de tegels een grote hoeveelheid gevaarlijk afval was gedumpt. Dit afval bestond uit 150 liter olie-achtige stoffen en 100 liter verf. Verder bevon- den zich in het pand 150 autobanden, 6 autogastanken, en diverse oplos- en verdunmiddelen. deze afvalstoffen zijn door het Openbaar Nutsbedrijf Schiedam (ONS) verwijderd en overgebracht naar een milieustation. Door de afdeling Bodem van de DCMR Milieudienst Rijnmond is een bodem onderzoek ingesteld. Tegen de verdachte is proces-verbaal opgemaakt. SCHIEDAM Op donderdag 19-1 is bij een bedrijf aan de Fortunaweg een pallet met 276 kilo zalf gestolen. Voorzover bekend gaat het niet om een gevaarlijk medicijn. Hoe de zware pallet is weggehaald is een raadsel. SCHIEDAM Een29-jarige Schiedammer is donderdag 19-1 gistermid- dag tijdens het zwemmen in Zwembad Zuid van zijn kleding beroofd. De spijkerbroek en de sokken waren verdwenen. Hoe de man thuis is geko- men (met of zonder broek) is niet bekend. SCHIEDAM Ongeveer 40 mensen hebben donderdag 19-1 gedemon- streerd tegen het opvangcentrum De Steiger aan de Bornissehaven. De de monstratie verliep rustig. De stoet ging vanuit de B. Baumannlaan in Overschie onder politiebegeleiding richting Bornissehaven, waarna de stoet rond 21.30 uur uiteen ging. SCHIEDAM Een 21-jarige man is donderdag 19-1 in een winkel aan de Kreupelstraat aangehouden, nadat hij kleding probeerde te stelen. De kleding had een waarde van ruim 300 gulden. Aan het bureau bleek de verdachte illegaal in Nederland te verblijven. De man wordt Nederland binnenkort uitgezet. SCHIEDAM Bij een bedrijf aan de Ringerstraat zijn zeven vrachtwa gens opengebroken. Wat er precies weg is gehaald is op dit moment niet bekend. SCHIEDAM Van een flatwoning aan de Van Ruijsdaellaan is zater- dagavond 21-1, door achterstalling onderhoud, een balkon neergestort. Daarbij raakte niemand gewond. Het balkom kwam op het trottoir terecht. SCHIEDAM Zaterdagavond 21-1 is op de Nieuwe Damlaan een tram controle gehouden tussen 23.00 en 1.30 uur. In totaal hebben 25 personen een bekeuring gekregen voor het rijden zonder geldig plaatsbewijs. SCHIEDAM De auto van een 27-jarige bestuurder uit Schiedam is zondag 22-1 door onbekende oorzaak in de Havendijk gereden. De man verklaarde tegenover de politie, dat hij op de Havendijk reed in de richting van de Westfrankelandsestraat toen er opeens een hond de weg overstak. Om de hond te ontwijken is de bestuurder rechtdoor gereden, in plaats van met de bocht mee. Vlak voor het water kwam de auto tot stilstand. De man is toen uitgestapt om te bellen. Bij terugkomst lag de auto in het water. SCHIEDAM De kat van een 40-jarige Schiedamse is afgelopen week- einde met een luchtdrukpistool in de heup geschoten. De dierenarts heeft het kogeltje verwijderd. Wie de schoten heeft gelost is niet bekend. SCHIEDAM Een 22-jartge Vlaardinger is afgelopen vrijdagnacht 20-1 ongeveer 150 meter hangend aan een auto meegesleurd. De man reed met zijn auto op de A15 toen hij onenigheid kreeg met een ander auto, een wit- te mercedes. De Vlaardinger reed de afslag Schiedam-noord op. Op de Hargalaan stond hij stil. Daar stapten de bestuurders van de andere auto uit en liepen naar de Vlaardinger toe. Eerst vernielden zij de rechterportier van zijn auto met een paraplu en daarna gaven ze het slachtoffer enkele klappen. Het slachtoffer liep vervolgens achter de mannen aan. Op het moment dat zij weg wilden rijden, probeerde hij de sleutel van het contact te trekken. Dat lukte echter niet, waarna de Vlaardinger 150 meter werd meegesleurd in de richting van het Novotel. Het slachtoffer weet zich vlak voor het Novotel te redden door uit de auto te springen. De daders zijn er in de richting van de Nieuwe Damlaan vandoor gegaan. Wat de aanleiding van de ruzie is geweest in niet bekend. SCHIEDAM Twee mannen, 23 en 25 jaar, uit Frankrijk zijn afgelopen zaterdagnacht 21-1 rond 4.00 uur op de B. Ballotsingel aangehouden. Een bewoner belde de politie met de mededeling dat hij daar iets verdachts zag. Bij aankomst werden de twee verdachten aangesproken. Agenten za- gen dat een van hen iets weggooide. Later bleek dit 180 heroine te zijn. Daarna probeerde hij weg te rennen. Na een korte achtervolging is hij ech ter door een van de agenten aangehouden. De tweede verdachte probeerde ook weg te komen, maar deze kon vroegtijdig in de kraag worden gepakt. Beide heren zijn naar het bureau overgebracht voor een onderzoek. SCHIEDAM Een 52-jarige man uit Pernis blies afgelopen zaterdag- middag in de B. Van Haerenlaan maar liefst 1000 ug/1 (bijna 2,5 promille) Hij kreeg een rijverbod van 16 uur opgelegd. Zondagavond rond 18.00 uur is ook nog een kleine alcoholcontrle gehouden in de B.H. Gretelaan. Twee bestuurders bleken te veel gedronken te hebben. Een snorfietsbe- stuurder blies 335 ug/1 (ruim 0,6 promile), terwijl een automobilist 475 ug/ 1 blies (ruim 1 promille). Een 34-jarige bestuurder blies afgelopen vrijdag nacht 20-1 op de Schuttevaerweg 885 ug/1 (ruim 1,6 promille). schiedam Een 28 jarige Schiedammer heeft afgelopen vrijdag proces- verbaal gekregen, omdat hij de Sociale Dienst voor ruim 6000 gulden heeft opgelicht. De man had in de periode januari 1990 tot September 1990 naast een uitkering ook inkomsten uit arbeid. Het hele bedrag moet worden terugbetaald. SCHIEDAM De tijdens een gewapende overval op een werknemer in de Spaanse Polder buitgemaakte auto is teruggevonden. De auto stond op de Vlaardingerweg. Van de daders ontbreekt nog elk spoor. SCHIEDAM Op de Parkweg hebben onbekenden afgelopen donder dag maar liefst 20 autobanden lekgestoken. SCHIEDAM Onbekenden hebben afgelopen donderdag 19-1 of vrij dag 20-1 VIJF vierkante meter parket gestolen uit de hal van een flat aan de Dr. Kuyperlaan. Eric Prenger legt uit dat het oor- spronkelijke idee voor het radio- programma afkomstig is van Henk van Katwijk van de Vereni ging Aktieve Gorzen Evenemen- ten, VAGE. Deze vereniging or ganiseert in juni het Maasboule- vardfeest in Schiedam en 's win ters, als het vriest, schaatsen op de Maasboulevard. Vage draait voorlopig ook op voor de produc- tiekosten van het programma. Verder zijn bij Demo-radio het overlegplatform APOS, Popover- leg Schiedam en Muziekkollek- tief't Slachthuis betrokken. Mo- gelijk gaat Pandemonium in Vlaardingen ook meewerken. Met Demo-radio is begonnen om plaatselijke bandjes te promoten. „Het sterft van de leuke bandjes hier in de regio", stelt Prenger. ..Bandjes die staan te trappelen om de oefenruimte uit te ko men". Het leukste voor bandjes is, zo zegt hij, natuurlijk nog steeds optreden, maar veel band jes vinden het ook leuk als hun muziek op de radio te horen is. „De meeste bandjes kunnen Hil- versum wel vergeten", legt Eric uit, maar ze kunnen wel altijd te recht bij Demo-radio. „Bij De mo-radio kan alles", stelt hij ver volgens om daar aan toe te voe- gen dat als iets bagger is, hij het daar wel moeilijk mee zou heb ben. De bedoeling van de makers van Demo-radio is niet om alleen maar in de studio opgenomen prachtige opnames uit te zenden. Een goede opname van een liedje uit de oefenruimte voldoet voor hen net zo goed. ..Het gaat om de een meisje pluist onder de mici Op drie verschillende locaties pre- senteerde de Dienst Educatie zich met diverse deelgebieden. In het moderne onderkomen aan de Pier- sonstraat, waar de Dienst Educatie pas sinds kort gevestigd is, kon men zich vooral laten informeren over tal van beleidszaken als de onder- wijsbegroting (ruim veertig miljoen gulden per jaar), de leerplicht en het school-maatschappelijk werk. Vele beleidsmedewerkers waren aanwe zig om vragen van bezoekers te be- antwoorden en om uitleg te geven over de projecten. Doordat zoveel onderwerpen samengebracht waren in het gebouw kon menigeen op de- scoop een braakbal uit. ze manier in een uur meer te weten komen dan anders in een week. Een speciale stand was bijvoor- beeld ingericht om het verschil tus sen gewoon en speciaal onderwijs uit te leggen. Voordat een eventu- ele stap naar speciaal onderwijs wordt genomen, kan de 'gewone' school al veel voor leerlingen met gedrags- of leermoeilijkheden doen. De Onderwijs Begeleidings- dienst (OBD) kan de leerkracht ad- viseren over begeleiding op school, of een psycholoog/peda- goog inschakelen om het kind te onderzoeken. Ook werd duidelijk dat men op de Nederlandse scho- len, in vergelijking met andere lan- den, relatief hoge eisen stelt aan de leerlingen. Dat een relatief groot aantal van hen in het speciaal on derwijs terecht komt, is dan ook niet verwonderlijk. Tijdens de open dag kon men ook kennis ma ken met de nieuwste reken- en na- tuur-onderwijsmethodes. De com puter speelt hierin een niet meer te onderschatten rol. Was de PC am- per tien jaar geleden nog vooral een leuk nieuwigheidje waar de leerlingen in de vrije tijd wat spel- letjes op konden doen tegenwoor- dig is het stukje techniek volko- men geintegreerd in het onderwijs- programma. Elke basisschool in Schiedam heeft de beschikking over tenminste een, maar vaak meerdere computers. Enkele kin- deren lieten hun ouders zien hoe vertrouwd zij met de computer wa ren. Niet de minste moeite hadden Nils Mekel en Eric Prenger bezig met het maken van het programma. goede liedjes", zegt Nils Mekel dan ook. Hij hoopt dan ook dat veel plaatselijke bands van de ge legenheid gebruik maken en hun demo, of desnoods een opname van het goede liedje van hun laat- ste repetitie. op te sturen. Het me- rendeel van het programma be staat uit demo's en platen van plaatselijke bands, waarbij soms ook een uitstapje naar Rotterdam of Delft wordt gemaakt. Daarbij draaien Mekel en Sprenger ook wat c.d.'s van bekendere artiesten die ze leuk vinden. Het programma kent twee grote blokken, in het eerste uur een spe cial en in het tweede uur de top vijf. In die special staat meestal een band centraal. Dat betekent onder meer een interview met bandleden en meerder nummers van die groep. In het verleden kwamen onder meer al de Rens Valentine Five, de Brady Bunch en Smurfbrain aan bod. Daar- naast kan in die special ook een plaatselijk festival of een organi- satie centraal staan. Zo is er onder meer al aandacht besteed aan oe- fencentrum Pandemonium. In het tweede uur is er de top vijf. Elke week komt daar een nieuw nummer in van een plaatselijke band en verdwijnt er een van de oude opnames. Op deze manier ontstaat er gewenning voor de vaste luisteraars. Met de weten- schap dat herhaling de hit maakt, krijgen zo liedjes van plaatselijke bands de kans plaastelijke hits te worden. Vaste luisteraars heeft het programma al. „We hebben zelfs al positieve readies uit Kra- lingen gehad", zegt Eric. Het programma bevat daamaast columns en rubrieken. De oude rocker Bob zal elke week vertel- len welke bijdragen hij geleverd heeft aan de ontwikkeling van de popmuziek. Angsthaas Harry legt iedere week weer uit waarom al zijn mooie plannen het huis niet uit te komen, mislukken en drs Jacob Velthuysen. een in 1957 aan de Leidse universiteit afge- studeerde deskundoloog, mop- pert iedere week over de moderne wereld. Verder geeft Dick Back er, vakman en muzikantenmak- ker, iedere week weer een interes- sante tip over instrumenten en zijn er de uitgaansagenda en de thuisblijfwijzer. Voor die agenda zouden Eric en Nils het op prijs stellen als zaaleigenaren hun pro- gramma's zouden opsturen, eventueel met een demo van de bands die er optreden. Ondanks al die rubrieken. kan Eric het pro gramma kort omschrijven als 'Demo's, demo's en nog eens de mo's'. Eric heeft de hoop dat steeds meer mensen naar Demo-radio gaan luisteren. Hij zou het dan ook fijn vinden als de plaatselijke omroep in Schiedam ook het pro gramma zou gaan uitzenden. De hoop van Nils is dat zaaleigena ren naar het programma gaan luisteren en zo ontdekken welke plaatselijke bandjes leuk zijn om in hun zaak te zetten. De grootste wens van beiden is dat veel plaat selijke bands hun demo's opstu ren naar Demo-radio, zodat De mo-radio een echt regionaal po- programma kan worden met mu ziek uit Schiedam. Vlaardingen en Maassluis. Demo's en materiaal voor de uit gaansagenda kan worden opge- stuurd naar Demo-radio, Postbus 512, 3100 AM Schiedam. JAN VAN VELZEN zij met het hoofdrekenprogramma. een verkenning door het zieken- huis aan de hand van Tim en Beer of het bouwen van een school. Het onderwijs Voorrangsproject presenteerde zich in schoolgebouw Het Startblok aan de Burgermees- ter van Haarenlaan. Het project Spelend leren, lerend spelen van het OVG zorgt ervoor dat kinderen die pas in Nederland zijn in korte tijd snel en efficient de Nederland se taal leren. In de school werden ter afwisseling door een aantal kin deren twee voorstellingen opge- voerd in het kader van de kunste- ducatie. Voor en met kinderen van zes tot en met acht jaar werd het Jungle Book opgevoerd. wat later kon men genieten van 'Vliegen als een vlinder', een voorstelling die al enige weken op een aantal scholen wordt gegeven. Aan de andere kant van de stad, in de landelijke omgeving van Kethel, kon jong en oud tenslotte zelf aan de slag op biologie- en natuurkundiggebied. In navolging van de kinderen, die veelal al eens via school kennis ha- den gemaakt met het NME-cen- trum, konden nu ook de ouders zelf ondervinden hoe leuk het is zelf een bodemprofiel te maken of een braakbal uit te pluizen. Om het aanbod helemaal compleet te ma ken had de Dienst Educatie zelfs aan vervoer gedacht. Op gezette tijden reed een leerlingvervoers- busje de belangstellenden van en naar de verschillende locaties. Zo werd er impliciet zelfs nog iets aan milieueducatie gedaan. SCHIEDAM Na jaren te zijn ondergebracht in een lokaal van basisschool De Singel. werd peu terspeelzaal De Singel onlangs door de gemeente verrast met een eigen ruimte op de speelplaats van de school. De ruimte was nodig omdat de school het lokaal voor- taan zelf nodig had, en er derhalve geen plaats meer was voor de peu terspeelzaal. Zaterdag 21 januari werd het heuglijke feit gevierd met het oplaten van enkele ballonnen door de 75 kinderen van de peuter speelzaal en de na-schoolse op- vang. Daarna was er voor iedereen ruimschoots gelegenheid de nieu we ruimte te bezoeken. De nieuwe lokatie biedt een zee van ruimte aan de vijf peutergroepen van De Singel. Ook zijn er enkele toiletten en overige sanitaire voorzieningen aangebracht, zodat men geen be- roep meer hoeft te doen op de faci- liteiten van de school. Peuterspeel zaal De Singel biedt naast de speel- zaal ook de mogelijkheid voor na- schoolse opvang. Van 14.30 tot 18.00 uur kan men hier dagelijks gebruik van maken. De opvang blijkt inmiddels in zo'n behoefte te voorzien dat 80 van de 90 plaatsen al bezet zijn. SCHIEDAM De bekende Schiedamse fotograaf Henk Vos vierde woensdag 18 januari zijn 25-jarig jubileum als zelfstandig fotograaf. Voor die gelegenheid had hij meer dan veertig bruidspa- ren, die hun bruisreportage door Vos hadden laten verzorgen. uitge- nodigd voor een feestavond in zaal Margriet. Daar bepaalde Vos mid- dels een spel en een loting welke tien paren werden uitverkoren voor de gratis reis naar Parijs. Daar in de stad van de romantiek zal Vos hen behandelen als fotomo- dellen en de bruidsreportage nog eens dik overdoen. De reportagelo- caties die de fotograaf heeft geko- zen zijn de Eiffeltoren, de sacre Coeur en de Notre Dame Vos heeft er overigens bij zijn op- zienbarende jubileum niet alleen voor gestaan. Hij heeft hulp gekre gen uit de Schiedamse onderne- 'Wie van de dames heeft zelfs de kouseband nog om?', luidde een van de vragen tijdens het spel. mershoek. Zo zal Rosa Bloemsier- kunst de boeketten verzorgen die de tien bruidsparen in Parijs mee- krijgen en er gaan naar de lichtstad twee kappers/visagisten van Hair Studio Number One mee.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1995 | | pagina 5