Horecacontrole doet beroep op inventiviteithorecaondernemers POLITIE RAPPORT Nieuw Zorgcentrum Spaland Sportinstituut Lagerwaard is groot geworden op een suikerklontje Harpe Davids Zijden boeketten bij Monaco Design MaasposT Open dag HSBwS Carnaval zaterdag van start fcLx. I Onderzoek radium Woudhoek-Noord SCHIEDAM - Een horeca controle in het Schiedamse centrum die de afgelopen week door de politie werd gehouden leverde naast 611 hlikjes bier, 25 flessen wijn en een busje traangas ook de nodige smoezen op. In to taal bracht de politie een be- zoek aan 38 shoarmazaken, koffiehuizen en snackbars in het centrum van de stad. Met name werd gekeken of de zaken alcoholische drank in huis hadden, maar meteen werd ook de aanwezigheid van verdovende middelen, vuurwapens of branche- vreemde artikelen onder de loep genomen. B? ~Ma:. Vf PLAVUIZEN gratis gelegd vanaf 25m2 40 m2 plavuizen 4 vloerverwarming compleet gelegd voor 2.995." incl. BTW TEGELRAMA Vecht- en steekpartij in Houtstraat Verkopers nepcamera's aangehouden Zeer dronken bestuurder Kinderen met luchtpistool bedreigd Autodief door eigenaar auto aangehouden Reanimatie op straat Steiger valt om Boom omgevallen 'Brugwachter' voorkomt grote brand Woensdag 15februari 1995 MAASPOST SCHIEDAM XQ7.53 SCHIEDAM Binnenkort krij- gen ruim veertig bewoners van Woudhoek-Noord een brief van het Rijksinstituut voor Volksge- zondheid en Milieuhygiene (RI- VM) met het verzoek medewer- king te verlenen aan het landelijk onderzoek naar radium en radon. Het RIVM voert dit onderzoek uit in opdracht van het Ministerie van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Or- dening en Milieubeheer (VROM). Radon is een radioaktief gas. dat ontstaat uit het metaal radium. Ra dium komt overal in de bodem voor. Veel bouwmaterialen wor- den gemaakt uit bodemmaterialen als zand, grind en klei. Ook in deze bouwmaterialen zit dus radium. Als het gasvormige radon uit het radium ontstaat kan het vanuit de bodem en vanuit de bouwmateri alen in de buitenlucht en in wonin- gen terechtkomen. Globaal gezien komt ongeveer tweederde van het radon dat in de woningen aanwe- zig is uit de bodem. De rest komt uit de bouwmaterialen. De over- heid wil dat zoveel mogelijk wordt gedaan om de radonconcentraties in huizen en andere gebouwen te verminderen. Dit vanwege de mo- gelijke risico's voor de gezond- heid. Op dit moment is echter nog onvoldoende duidelijk in welke mate de radiumconcentratie in de bodem invloed heeft op de radon- concentratie in de woning. Ook is nog onvoldoende bekend welke maatregelen de radonconcentratie in de woningen het beste kunnen verminderen. Het lopende onder zoek moet helpen om op deze vra- gen antwoorden te vinden. In een eerste fase van dit onder zoek is in verschillende gemeenten bodemonderzoek uitgevoerd waar- bij het gehalte aan radium is be- paald. Deze gemeenten zijn gese- lecteerd op basis van de bodem- soort waarop ze zijn gelegen. De wijk Woudhoek-Noord is in het onderzoek opgenomen omdat de bodem hier in het verleden is opge- hoogd met havenslib, dat is afge- dekt met een schone laag zand. Be kend is dat in havenslib verhoogde concentraties radium kunnen voor- komen. Het bodemonderzoek in Woudhoek-Noord heeft inderdaad uitgewezen dat het radiumgehalte in de sliblaag hoger is dan wat van nature in Nederland gevonden wordt. Het radiumgehalte in de zandige afdeklaag is laag. Het RI VM verwacht dat door de aanwe- zigheid van de afdeklaag, in com- binatie met de plaatselijke grond- waterstand, geen invloed van het radium in de sliblaag op de radon concentratie in de woningen aan- toonbaar zal zijn. Om alle twijfel onder bewoners weg te nemen wordt in Woudhoek-Noord echter toch een vervolgonderzoek uitge voerd. Hiertoe is besloten in een overleg tilSsen vertegenwoordigers van het Ministerie van VROM. de gemedntd Schiedam en de wijk- en bewonersvereniging Woudhoek. In het vervolgonderzoek zullen de onderzoekers in ongeveer veertig woningen in Woudhoek-Noord meetbekertjes plaatsen in de kruip- ruimte, de huiskamer en een slaap- kamer. Deze meetbekertjes regis- treren gedurende een jaar de ra donconcentratie in de woning. De te selecteren woningen liggen in het gedeelte van Woudhoek- Noord dat in het verleden is opge- hoogd met havenslib en afgedekt met een laag zand. Dit betreft glo baal het gedeelte ten noorden van de Gildeweg en de Scheepvaart- weg. Naast Woudhoek-Noord zijn nog dertien gemeenten voor dit on derzoek geselecteerd. In totaal wordt in 500 woningen radon ge- meten. Het Ministerie van VROM heeft voor het publiek een brochure uit- gebracht over het landelijk onder zoek. De brochure 'Onderzoek naar radium en radon' is verkrijg- baar bij de gemeente. Men kan hem zelf af komen halen in het In- formatiepunt in de hal van het Stadskantoor of telefonisch aan- vragen bij de voorlichter van de Dienst Gemeentewerken, tel.2465552. In het Informatiepunt zal binnenkort ook het onder- zoeksrapport ter inzage liggen. Vragen over radon kunnen gesteld worden aan het Buro Persoonlijke Voorlichting van het Ministerie van VROM, telefoon 070- 3395050. SCHIEDAM Rijnmond Bouw, het samenwerkingsverband van het Algemeen Verbond Bouwbe- drijf Waterweggebied, waarinjon- geren worden opgeleid voor tim- meren of metselen in het kader van het leerlingstelsel, houdt vrijdag 17 februari een open dag. Tijdens de open dag is de opleidingswerk- plaats te bezichtigen en kan meer informatie over de opleiding inge- wonnen worden. Rijnmond bouw is te vinden aan de Nieuwsticht 10 in Schiedam en de open dag duurt van 13.00 tot 17.00 uur. Verder werd gekeken of de eige- naar in de zaak aanwezig was om schijnbeheer tegen te gaan. De ploeg van 25 politiemensen die woensdagavond onder leiding van Rinus Bax doonhet centrum trok, vergezeld door een aantal mensen van Algemene Zaken van de gemeente Schiedam en de Wa- renwet, had het er maar druk mee. De volkomen onverwachte 'in var van de politie zorgde bij de diverse zaken voor hectische toe- standen en plotselinge ,verdwij- ningen. De onderzochte zaken hebben met elkaar gemeen dat ze geen drank mogen verkopen. Op het onderzoek naar alcohol kwam in het onderzoek dan ook zeer na- drukkelijk het accent te liggen. En dat bleek vaak in overvloedige mate aanwezig. De meeste onder- nemers schoven de aanwezigheid van het schuimende goed echter veelal op hun eigen behoefte aan een glaasje van het een of ander. „Wanneer je staat te koken is het vaak zo warm, dan gaat een koud biertje er natuurlijk wel in", wist een zich van-de-prins-geen- kwaad-wetende eigenaar te mel- den. Voor de agenten maakte het echter niets uit. De Horecawet verbiedt de eigenaar drank in zijn zaak te bewaren en daar hoort ook drank bij die zogenaamd voor eigen consumptie bestemd is, Zonder veel verdere proble- men werden de blikjes enige tijd later afgestaan wanneer de eige naar te kennen is gegeven dat de drank anders in beslag wordt ge nomen en de Offtcier van Justitie in dat geval duidelijk strenger zal optreden. Natuurlijk waren lang niet alle horecaondernemingen in overtra ding. Een controle in een Turks koffiehuis leverde slechts een aantal verbaasde gezichten en vriendelijk groeten op wanneer de politie na enige tijd weer ver- trekt. De uitbater van een snack bar in het Oosten van de stad kon de controle echter veel minder waarderen. Hoewel er niets bij hem werd gevonden heeft hij de indruk dat de klanten hem straks toch als een crimineel gaan zien. „Dit is al de vijfde controle in acht maanden, dat is toch geen re- klame", maakt hij zich boos. Na twee uur struinen langs de Schiedamse horeca is het aantal in beslag genomen drank aan- zienlijk. Bij geen van de onder zochte ondernemingen was ech ter rede de Keuringsdienst van Waren in te schakelen. Wat er met de in beslag genomen drank gaat gebeuren hangt af van de be- slissing van de Officier van justi tie. De opbrengst van een vorige controle is naar een ouderensoos gegaan die hoogstwaarschijnlijk maar meteen een borrel op de goede afloop hebben genomen. IPS afc'.-rrgffsg m ~w s#*tw Een agent controleert ofde papieren en vergunningen in orde zijn. De opbrengst van een avondje controleren in de horeca. Een judoles bij Sportinstituut Peter Lagerwaard. SCHIEDAM Zelf beoefende Lagerwaard sr. de judosport vele jaren op topniveau. Al spoedig bleek ook zoon Patrick uit hetzelf- de sportieve hout als zijn vader te zijn gesneden en haalde prijs na prijs bij judokampioenschappen. Sarnen runnen zij Sportinstituut Lagerwaard aan de Lange Haven 41. het instituut dat Lagerwaard sr. 24 jaar geleden opende en dat re cent een kleine verbouwing heeft ondergaan. „Je moet met je tijd mee blijven gaan op sportief, maar zeker ook op materieel gebied", legt Peter Lagerwaard desge- Reserveren op langere termijn mogelijk! Garantie op het leggen! Vakkundig gelegd in heel Nederland! Grote keuze! Bergselaan 301 Rotterdam Tel. 010 - 467 37 71 GEOPEND: 9.30 -17.30 uur. ZAT. 9.30 - 16.30 uur. VRIJDAG KOOPAVOND: 18.30 - 21.00 uur. MAANDAG GESLOTEN! vraagd uit. Bij de opening van zijn sportschool in 1971 was Lager waard nog vooral een judo- en vechtsportenschool. Naarmate het aantal trends in Nederland op con- ditiegebied uitbreidde, nam ook het aantal cursussen en aktiviteiten van de Schiedamse sportschool toe, waardoor deze zich nu met recht all-round sportinstituut mag noemen. Momenteel kan men er terecht voor vrijwel alles op condi- tie-, vechtsport- en fitnessgebied. De sportieve amateur heeft een ruime keuze uit bijvoorbeeld Step- arobics, B.B.B., Cardio-fitness en alles wat hier tussenin Iigt. Op di verse tijden kan men hiervoor bij het instituut terecht. Vanzelfspre- kend worden de vecht- of verdedi- gingssporten nog altijd ruim verte- genwoordigd bij Lagerwaard. Vanaf drie jaar kunnen kinderen al kennis maken met de judosport in 'Buitel en TuimeT, een combinatie van gymnastiek en judo. Vader en zoon Lagerwaard merken dat ou- ders een verdedigingssport als judo tegenwoordig bijna net zo belang- rijk vinden als zwemmen. Naast het feit dat het kind zich beter kan verdedigen leert het tevens op ade quate wijze zijn val te breken wat veel brokken kan voorkomen bij bijvoorbeeld een fiets- of bromme- rongeluk. Volgens Peter Lager waard zelf overdraft hij niet wan neer hij stelt dat 'Judo levens kan redden'. Momenteel heeft het Sportinstituut 16 jeugdgroepen in huis, waaronde vele talenten en de Nederlands meisjeskampioen. De jeugd wordt getraind door Patrick Lagerwaard zelf die overigens de meeste uren les in het instituut per- soonlijk voor zijn rekening neemt. Door het volgen van cursussen bij de Bonden heeft hij een brede ken nis opgedaan, waardoor hij volle- dig van alle laatste ontwikkelingen op sportgebied op de hoogte is en blijft. Naast alle uitbreidingen van aktiviteiten is het Sportinstituut met een onderdeel wel gestopt. Het bodybuilden had een te slecht ima go en dat vond Lagerwaard sr. niet passen bij de sportieve uitstraling van zijn school. ..Die mensen kwa- men hier binnen en wilden binnen twee weken de hulk zijn. Ergens anders gingen ze daar dan toch iets voor halen. Daar wilde ik zo snel mogelijk vanaf. Ik ben zelf groot geworden op een suikerklontje, laat de rest dat ook maar doen", al- dus de sportschoolhouder. Sportin stituut Lagerwaard is open op maan-, woens- en donderdag van 10-22 uur, dinsdag van 12-22 uur. vrijdag van 16-22 uur en zaterdag van 10-15 uur. Voor informatie kan men bellen. tel. 4269550. SCHIEDAM 1995 zal voor Muziekvereniging Harpe Davids een jaar worden met diverse activi- teiten en de voorbereidingen voor het 75-jarig jubileum in 1996. Een aantal optredens staan dit jaar al vast. Op zaterdag 18 februari vindt tra- ditioneel het jaarlijks onderling so- listenconcours plaats in het vereni- gingsgebouw "DeTamboerijn' aan het Faassenplein/Nijhoffplein te Schiedam-Noord. Op zaterdag 11 maart zullen alle afdelingen van 'Harpe Davids' optreden tijdens het traditionele jaarconcert van de vereniging in de Margriethal te Schiedam. Op zaterdag 18 maart zal het harmonieorkest een kort concert geven in de grote zaal van de Doelen te Rotterdam. Daarnaast werkt Harpe Davids mee aan de festiviteiten op 5 mei en in het najaar zal het orkest haar medewerking verlenen aan een concert te Hoogvliet. Ook zullen dan opnamen gemaakt worden voor een door de jubileumcommis- sie uit te brengen CD met muziek van de vereniging. Belangstellenden die willen mee- werken aan deze activiteiten kun nen contact opnemen: tel. 010 - 4715959. SCHIEDAM Fervente carna- valsliefhebbers en zij die bij de ge- dachte alleen al het liefst diep on der de wol kruipen zullen er hoe dan ook vanaf zaterdag 18 februari weer aan moeten geloven: na de overhandiging van de stadssleutel die om 1315 uur op het bordes van het stadhuis plaatsvindt zal Schiedam tien dagen lang het do- mein zijn van prins Carnaval en zijn gevolg en zal zelfs burgemees- ter Scheeres weer voor heel even gewoon een van de ruim 70.000 Brandersgatters zijn. Om het be- stuur van de stad 'bij de gratie van de zotheid' op gepaste wijze luister bij te zetten zal er zoals gewoonlijk op de eerste echte carnavalsdag een grootse en feestelijke optocht door het Brandersgat trekken. In tegenstelling tot wat velen wellicht denken. zal deze twintig eenheden tellende optocht niet alleen maar het directe centrum van de stad aandoen. Om 14.15 uur wordt er gestart aan de Burg. Honnelage Gretelaan. Vervolgens trekt men viaParkweg, Spinhuispad, Vijgen- en Ooievaarsteeg naar De Grote Markt alwaar men om 14.30 uur hoopt te arriveren. Door de Lange Kerkstraat vervolgt men de route naar Boterstraat, Broersvest, Koe- markt, Oranjestraat, waarna men het winkelend publiek op de Hoogstraat traditiegetrouw zal ver- rassen met een vrolijke confettire- gen. Via Dam, Vellevest en Dam- laan zal men daarna, na ruim twee uur, terugkeren aan de Burg. Hon nelage Gretelaan. Wie deel wil ne men aan de optocht kan zich tussen 13.00-14.00 uur inschrijven aan de Burg.Honnelage Gretelaan, tegen- over Huize Thurlede. Een aardige stimulans om nu eens alle reserve- ringen te laten varan en gewoon met een stel vrienden aan de op tocht mee te doen, is wellicht dat men er verzekerd van kan zijn in zeer goed gezelschap te verkeren. Bij de Schiedamse Rietzeilers zelf is men namelijk al maanden in de weer om van deze optocht een spetterend spektakel te maken dat de stad nog lang zal heugen. Prins Leonardus de Eerste heeft er in ie- der geval het volste vertrouwen en een goede zin in gezien zijn motto van dit jaar: (een flitsend carnaval in het Brandersgat) Das Wak Wou. SCHIEDAM Afgelopen vrijdag 10-2 vond in de Houtstraat een vecht- partij plaats waarbij een stok en een mes zijn gebruikt. Een 28-jarige Schiedammer raakte daarbij gewond aan zijn arm. Als gevolg van de vechtpartij zijn in de Houtstraat twee auto's beschadigd. Drugs waren de oorzaak van de ruzie. SCHIEDAM Twee Rotterdammers, 19 en 28 jaar, zijn vrijdagmiddag 10-2 in het centrum van Schiedam aangehouden. De twee bleken in hun auto verschillende dozen te hebben waarin nep video-apparatuur en een oud-televisietoestel zaten. de spullen zijn inbeslag genomen. Er volgt een onderzoek. SCHIEDAM Een 18 jarige Schiedammer is zaterdagmiddag 11-2 op het Faassenplein aangehouden, omdat hij onder invloed in zijn auto reed, de man blies 1075 ug/1, bijna 2,5 promille. SCHIEDAM - Drie jeugdige jongens 13,14en 15 jaar zijn zondag 11-2 naar Halt doorverwezen. Op de Zoomweg schoten zij met een lucht-buks en een luchtpistool op blikjes en flessen. Toen zij daarover door voorbij- gaande kinderen werden aangesproken, richtte een van het het pistool op de kinderen. Omdat de drie verdachten nog minderjarig zijn krijgen zij een Halt procedure. SCHIEDAM Een 26-jarige Rotterdammer heeft zaterdagavond in de Franklinstraat een inbreker in de kraag gegrepen, nadat hij een auto had opengebroken. De inbreker had de hoedenplank met de speakers nog in zijn handen. De inbreker is meegenomen naar het bureau. SCHIEDAM Een 40-jarige Schiedammer is zondag 11-2 in de Hoog- aars op straat gereanimeerd door voorbijgangers, GGD en politie. Als ge volg van een hartaanval viel de man van zijn fiets. Twee voorbijgangers, beiden ziekenverzorgsters in het Dijkzigt Ziekenhuis, begonnen direct te reanimeren. De inmiddels gearriveerde GGD en politie hebben de reani matie overgenomen. De man is overgebracht naar het Holy-Ziekenhuis, waar hij in behandeling is genomen. SCHIEDAM Door de storm is afgelopen zaterdagochtend 10-2 in de Geervlietsestraat een steiger omgevallen. Door de val is alleen de steiger zwaar beschadigd. De eigenaar heeft deze gedemonteerd. SCHIEDAM In de Westlander heeft de brandweer zaterdagavond 11-2 een omgevallen boom in stukken gezaagd. De boom was op het fietspad terecht gekomen. Waardoor de boom is omgevallen, is niet bekend. SCHIEDAM Een onbekende man die zich 'Brugwachter' noemt en 's nachts op de Groothandelsmarkt extra toezicht houdt, heeft in de nacht van maandag 13-2 op dinsdag 14-2 rond 2.30 uur in de Overschieseweg op tijd een beginnende brand ontdekt. De man belde de politie nadat hij de ver- lichting van een neonreclame aan de voorgevel van een bedrijf zag von- ken. Ter plaatse bleek dat het reclamebord kortsluiting maakte een daar- door aan het smelten was. De brandweer, zeer snel ter plaatse, heeft de smeulende voorgevel direct geblust. Als de 'Brugwachter' de brand niet op tijd had ontdekt, zouden de gevolgen niet te overzien zijn geweest. SCHIEDAM In een knusse ruimte aan de Hoogstraat is sinds -kort een winkel in eigentijds en handgemaakt design onder de naam Monaco gevestigd. Men kan er terecht voor tal van keramieken en zijden artikelen die het huis net dat persoonlijke en sfeervolle tintje geven. e Eigenaresse Ilse Van der Hoek, die alle artikelen in haar winkel zelf maakt, komt eigenlijk uit een ande re decoratieve hoek, de bloemen en planten. maar wist zich gedu rende een aantal jaren steeds ver der te bekwamen in het maken van keramiek en zijden bloemen en boeketten. Een bijzondere serie ke ramiek die wordt verkocht onder de naam Monaco neemt in het as- sortiment zo'n centrale plaats in, dat deze tevens model stond voor de uiteindelijke naam van de zaak. De serie omvat diverse potten. va- zen en pilaren en is voorzien van het zogenaamde Monacodesign, een design waar de oom van de ei- genaresse patent op heeft en dat dus nergens anders ver- of gekocht kan worden. Het initiatief van de jonge onderneemster is door het Schiedamse publiek met veel en- thousiasme ontvangen, gezien de vele leuke readies die Ilse van der Hoek reeds heeft mogen ontvan gen. Wie eens een kijkje wil ko men nemen in de wereld van kera miek en zijden bofketten kan dat doen bij Monaco Design. Hoogs traat 188 te Schiedam. De winkel is dagelijks geopend van 10.00 - 17.30 uur. koopavond tot 21.00 uur en maandag vanaf 13.00 uur. SCHIEDAM Twee vertegen woordigers van de bewonerscom- missie van Verzorgingshuis 'Spa- land' hebben woensdagmiddag 15 februari om 15.00 uur offtcieel de eerste paal geslagen. Daarmee werd het startsein gegeven voor de bouwactiviteiten voor het nieuwe Zorgcentrum Spaland aan de Wil- lem Andriessenlaan 2 in Schiedam. Opdrachtgever is Bouwstichting voor Ouderen, de L.H.B.B., in De Bilt. Het ontwerp is van het Rotter- damse architectenbureau Buro Van Rooden B.V. Wilma Bouw B.V. uit Rotterdam is verantwoor- delijk voor de uitvoering van het bouwkundige gedeelte. Nagtglas Versteeg B.V. uit Krimpen aan den IJssel voor de installaties. De realisatie van het project ge- beurt in twee fasen. Fase 1 omvat de bouw van 80 verzorgingseenhe- den, 6 aanleunwoningen, een grote recreatiezaal met keuken en een aantal ruimtes voor verschillende dDfcfi o :.i ua o 30 aan a i m am o ca o i ::n 3 or a o BURO VAN ROODEN B.V ROTTERDA doeleinden. De 2e fase start met de sloop van het 29 jaar gelden ge- bouwde tehuis en omvat de bouw van 41 aanleunwoningen in de so- ciale sector, 51 vrije sector huur- appartementen, een parkeergarage en de aanleg van parkeerterreinen. Het gebouw telt 4, 7 en 11 bouwla- gen. De uitvoering zal circa 30 maanden in beslag nemen. De tota- le aanneemsom bedraagt circa 20 miljoen.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1995 | | pagina 5