'Schiedam schenkt meer dan u denkt' J I Literatuuren literatoren Rotterdams Dagblad 2 weken gratis...? Vul deze bon in... Theater de Teerstoof Stadsgehc Expositie Christina Vaudo in foyer Teerstoof VVV en ANWB orienteren zich op nauwe samenwerking m Expositie Drive-in Expositie Trahir tJ SCHIEDAM A1 geruime tijd zijn er besprekingen gaande over een vorm van samenwerking tussen de Schiedamse VVV en de ANWB. Verwacht wordt dat nog de eerste helft van dit jaar de uitslag van de ori- enterende besprekingen be- kend zijn. Een onderdeel van de gesprekken is het openen van een gezamenlijke vesti- ging in het centrum van Schiedam. 0^ mmU Ontdekking Ontwikkeling Pop in Podium Adres: Postcode: Plaats: Telefoon: Bank/gironummer: Handtekening: ik wil een voordelig (proef) abonne- j p ment op het Rotterdams Dagblad. j Bezorgt u mij het Rotterdams Dagblad 4 weken vrijbiijvend op proef. Ik betaal hiervoor de halve prijs: f 12,95. Noteertu mij voor een kwartaalabonnementop het Rotterdams Dagblad j De eerste twee weken zijn gratis, daarna betaal ik 28,55 per maand j via automatische betaling. i j Naam: V -i Woensdag 15februari 1995 MAASPOST SCHIEDAM XQ7.54 De Dulle Roekers (Foto: Bart van Gils). SCHIEDAM Een overzicht van de voorstellingen in Theater de Teerstoof in de week van donder- dag 16 tot en met donderdag 23 fe- bruari. De Dulle Roeckers Bloot en Meedogenloos De Dulle Roeckers bestaan uit In- grid Dullens en Hilde de Roecker, twee Vlaamse moordgrieten in een \ioorstelling. Een zielepoot, een handvol toetsen, drie depressies. De kamer staat klaar, de ntuziek op. Hun programma is een menge- ling van absurd theater, neorealis- tische close-harmony, stijlvolle gothiek en expressionistische pop art. 'They can't give you Belgium, but they'll try to give you the fee ling!!'. „Deze twee dames kunnen zingen, hebben die aangename Belgische gestoordheid, een maf decor en maffe kleren en ze hou- den je wakker", schreef de Leidse Courant in een recensie. Theater de Teerstoof, vrijdag 17 februari om 20.30 uur. Kaarten kosten fl. 18,- Jan Rot Hard zingend in het donker Het afgelopen seizoen legde Jan Rot, de zanger van het Hollandse lied', zijn ziel en zaligheid bloot in zijn theaterprogramma 'Rot is lief- de'. Dit seizoen staat hij weer in de Teerstoof met zijn nieuwe voor- stelling 'Hard zingend in het don ker'. Jan Rot is verliefd. Hoe kan hij zijn uitverkorene laten geloven dat ze voor elkaar geschapen zijn? Hij slooft zich uit, laat zich van zijn beste kant zien, doet zich snel- ler, beter, anders voor dan dat hij is. En ja! De engel van zijn dromen trapt erin. Gewonnen! Maar wat nu? Houdt diegene nu wel echt van hem? Wat gebeurt er als hij zijn vrolijke masker laat vallen? lets dat iedereen wel eens is overko- men, en Jan Rot geeft daar in zijn derde soloprogramma een eigen draai aan. En hoe de afloop ook mag zijn, na tweemaal drie kwar- tier zal de lange jongen zijn pu- bliek moeten laten gaan. Zie'm gaan op weg naar huis, 'Hard zin gend in het donker'. Dan breekt zijn stem en wordt het stil op straat. Theater de Teerstoof, zaterdag 18 februari om 20.30 uur. Prijs van een kaartje: fl. 18,- Jan Rot zingt hard in het donker (Foto: Rene de Haan). „Uitgangspunt voor beide partners is om er beter van te worden. Voor de ANWB zou het goed zijn om naar het centrum te komen. Wij als VVV zijn hier in het pand aan de Buitenhavenweg uit ons jasje ge- groeid en hebben meer ruimte no- dig. In Vlaardingen kunnen leden van de ANWB terecht in het pand van de VVV, maar daar is sprake van een agentschap. Hier in Schiedam heeft de ANWB een zelfstandige vestiging". vertelt Ruud Pillard, directeur van de Schiedamse VVV. ..Overigens is het hele VVV-land' in beweging. Duidelijk is dat we aan commercialisering niet ontko- men; het is een noodzaak en bin- nen de VVV is hier veel discussie over. Als VVV gaan we meer de winkelformule toe passen en ook reizen voor het binnenland verko- pen. Het is een markt waar we in thuis zijn. We besphikken over veel kennis en informatie voor wat het binnenland betreft. De eventu- ele samenwerking met de ANWB biedt ook voor het publiek voorde- len. Bij de one-stop-shopping-for- mule kan de klant in een pand te recht. Ook bij de ANWB zien we dat de commerciele poot is los ge- maakt van de vereniging." In het begin van de jaren tachtig geloofde eigenlijk niemand in het promoten van de stad Schiedam. Er lag een taboe op Schiedam als jeneverstad. „Juist daar waar Schiedam bekend om was mocht niet worden gepromoot. Niemand gelooft toch dat je Nederland kan promoten zonder de molens en de klompen? Pas in 1986 mocht Schiedam weer met zijn jenever aan de weg timmeren. Toeristisch anAtf.N mii x frt-Kom 3 -*• •x.'.Wv iM Directeur Pillard van de Schiedamse VVV in (zijn winkeltje). gezien is de jenever voor Schiedam daarom nog een jong product. Je kan er niet omheen: de jenever is nu eenmaal ons verleden geweest. Je kan Schiedam geen an- der imago geven. Je moet juist pro- beren de postieve kanten ervan te benutten. De armoede, het gebruik van drank, de pas geboren babies die in brandewijn werden gewas- sen hoort bij dat tijdsbeeld. Af- stand kan je nemen door het verle den te tonen. De kreet 'Schiedam schenkt meer dan u denkt' kon maar net in de jaren tachtig van het gemeentebestuur. Nog steeds spreekt Ruud Pillard over de eerste uitzending van 'Ont- dek je plekje' in Schiedam: ,,Er kwamen vijf tot zesduizend men- sen op af. De Schiedammer kwam er achter dat ze Schiedam leuk vonden. De stad had klaarblijkelijk toch iets te bieden. We hebben na- tuurlijk ook iets te bieden. Kijk naar de erfenis van de distillateurs. Waar in de wereld vind je vijf mo lens in het centrum van de stad? Als we naar de toerist kijken ver- andert deze. Zo is de laatste jaren de winkelfunctie belangrijker ge- worden." Pillard toont zich dan ook gelukkig met de ontwikkeling in Schiedam zoals de bouw van de nieuwe Pas sage. „Van belang is dat pal naast het winkelgebied dat we krijgen een historisch gebied ligt." Over de ontwikkeling van de Schiedamse VVV toont Pillard zich niet geheel ontevreden. „Toen de cijfers bekend werden, werden verschillende collega's wat wit om de neus. Ook bij ons ging het niet goed. We hebben op de rem ge- trapt en de laatste maanden hebben de omzetten heel '94 goed ge- maakt. Onze totale omzet over vo- rig jaar bedroeg ergens tussen de 1,3 en 1,4 miljoen gulden en dat is uiteindelijk meer in vergelijking met het jaar ervoor. ..Wanneer we kijken naar de beste- ding van de consument zien we dat zelfs in toeristische gebieden de VVV vijftig procent van de eigen bevolking bedient. In je eigen stad wordt 60 tot 70 procent van het be- steedbaar inkomen uitgegeven. In Schiedam is dat slechts 38 procent. Het geeft aan hoe belangrijk je ei gen gebeid is." „De positie van de VVV moet nog verder verstevigd worden. We moeten zien hoe de commerciele activiteiten uitgebouwd kunnen worden. Schiedam moet voor de toerist een product zijn dat je op de markt zet. Jenever moet hierbij de paraplu zijn voor o.a. culinair Schiedam dat al van zich deed spreken en voor andere zaken". Pillard wijst verder nog op de sa menwerking met de VVV in Delft die bestaat uit het organiseren van het groepsbezoek dat een halve dag Delft aandoet en een halve dag Schiedam. Verder is Schiedam aangesloten in een samenwerkingsverband met verschillende andere historische steden. Haarlem heeft zich onlangs aangediend en wil mee in deze ont wikkeling. LEO VAN DER SANDE VLAARDINGEN Een over zicht van de voorstellingen in de Vlaardingse Stadsgehoorzaal van vrijdag 17 februari tot en met don derdag 23 februari. Alexd'Electrique Cutup-Uppercut Een gitzwarte comedy, bijterig, bi- zar en grotesk. Over de onwil om gered te worden. Harvey heeft kin- derverlamming gehad. Hij loopt niet over straat, hij schokt. Maar nu wordt om hem heen aan het zo- veelste Utopie gebouwd. En nu loopt hij. Op het ritme van de hei- palen. En hij voelt zich koning in zijn geschokte rijk. Vrijdag 17 februari om 20.30 uur in de Grote Zaal. Toegang fl.20,-/ fl. 15,-; kortingspassen fl. 15,-. Alex d'Electrique met 'Cutup- Uppercut' (Foto: Ulbo de Sitter). Miss Marion Rolle. samen met Hans Visser friends Na een uitstel van een half jaar nu dan toch in de Stadsgehoorzaal. de fenomenale gospel- en blueszan- geres uit Maimi wordt bijgestaan door Hans Visser en Friends als vervolg op de 'Acoustic Swing". Toen waagden zij zich voor de eer ste maal aan de warmbloedige Amerikaanse Swing. Nu maken zij het af, met 'One Night Music'. Vrijdag 17 februari om 20.15 uur in de Harmonie. Toegang fl.22,50/ fl. 17,50; kortingspassen fl. 17,50. Aanstormende Komieken Niks veelbelovend jong talent in achterafzaaltjes! Wat ze wel zijn, moet iedereen zelf maar komen be- kijken. We kunnen we] verklappen dat de winnaars van Camaretten '94 'Niet Schieten' erbij zullen zijn. Zij brengen hun winnende programma nu in de Stadsgehoor zaal. Verder komt er nog meer, maar dat houden we nu nog even geheim. Zaterdag 18 februari om 20.15 uur in de Grote Zaal. Toegang fl.24,-/ fl.20,-; kortingspassen fl.20,-. Giotto Ensemble Kamermuziekconcert 'Een meesterlijke combinatie', vond de pers dit ensemble van ho bo, viool. altviool, cello en piano. De vijf jonge musici die ze bespe- len, hebben ieder voor zich al naam gemaakt. Nu brengen ze ge- zantenlijk klassiek, romantisch en twintigste eeuws werk. In verras- sende, en verre van alledaagse be- zettingen. Zondag 19 februari om 15.00 uur in de Grote Zaal. Toegang fl.22,50/fl. 17,50; kortingspassen fl. 17,50. Een brunch vooraf (om 13.00 uur) kost fl.20,-. Olivier, onrust in Vogelland (Nederlands gesproken teken- film) Toen het vogeltje Olivier nog in het ei zat, werd het aangevallen door Fagin, de roofvogel. Een spreeuw heeft daarna uit liefde het ei uitgebroed. Olivier wil zo graag wraak nemen op Fagin. Elke keer lukt het bijna, maar dan loopt het steeds verkeerd af. Misschien zit er wel een verra- der tussen zijn vrienden. Zondag 19januari om 15.00 uur in het Jeugdtheater. De vertoning is geschikt voor kinderen vanaf 4 jaar en duurt ongeveer tot 16.35 uur. Toegang fl.8,-; kortingspassen fl.6,50. Kindertheater Kijk Haar nou Spook onder je bed, Haar op je lip Twee toneelstukken vanmiddag. 'Spook onder je bed' gaat over het jongetje Joris en het spook Flook. Flook is op de vlucht voor een ge- mene spokenjager. Kan Joris haar helpen 'Haren op je lip' gaat over Ernest, de butler van een kolonel en een freule. Als de kolonel dood- gaat. begint de freule zich opeens heel geheimzinnig te gedragen. Wat is er aan de hand in haar grote huis? Woensdag 22 februari om 14.00 uur in het Jeugdtheater. Vanaf 4 jaar. Einde ca. 15.15 uur. Toegang fl.8,-; kortingspassen fl.6,50. Coopertest Electric jazz met slepende soul- grooves, gespeeld door zes profes- sionele muzikanten. Eerder bege- leidden zo o.a. Magnificent 7, Jan Akkerman en John Hiatt. Nu eisen ze zelf alle aandacht op met origi- neel werk en een kleurrijk, fris en pakkend geluid. Onmogelijk te vergelijken en niet te imiteren. Ne derlands best bewaarde muzikale geheim: Coopertest. Woensdag 22 februari om 21.00 uur in de Grote Zaal. Toegang fl.20,-/fl. 15,-; kortingspassen fl. 15,-. Coopertest (Foto.Martijn Steiner Lovisa). Intermezzo Still Crazy Het derde theaterprogramma van a capella herenkwintet Intermezzo. Dit keer op het repertoire: Neder- landstalige composities en teksten van eigen hand. Waarvoor Paul Si mon, Verdi en Herman van Veen tot inspiratie dienden. De pers roemt hun 'donzen charmezang, van glasbrekend hoog tot grafkel- der diep'. En al staat de menselijke stem centraal, ze brengen 'theater zonder enige remming'. Donderdag 23 februari om 20.15 uur in de Grote Zaal. Toegang fl.25,-; fl20,-; kortingspassen fl.20,-. Stadsgehoorzaal Vlaardingen, Schiedamseweg 51, 3134 BB Vlaardingen. Kassa: 434 05 00; Kantoor 434 03 99; Telefax 46 04 225. Postgiro 4970950 t.n.v. Stadsgehoorzaal Vlaardingen. Kassa geopend van dinsdag tot en met zaterdag van 10.00 - 15.00 uur en een uur voor aanvang. SCHIEDAM Schiedamse schrijvers die mee willen doen aan de schrijfwedstrijd dienen zo lang- zaamaan hun verhalen en of ge- dichten af te ronden want de datum waarop de stukken binnen moeten zijhn nadert met rasse schreden. De eerste inzendingen die uitein delijk binnen moeten zijn op 1 maart druppelen nu binnen en de jury-leden zijn zich aan het voor- bereiden. Op deze plaats nog even de voor- waarden op een rijtje. Deelnemers aan de verhalenwedstrijd mogen een. nog niet eerder gepubliceerd, onbekroond en in het Nederlands zelf geschreven verhaal insturen van 1500 woorden (drie vellen A4) getypt en in vijfvoud. Het thema is vrij. De deelnemers aan de gedichten- wedstrijd moeten drie. nog niet eerder gepubliceerde, onbekroon- de en in het Nederlands zelf ge schreven gedichten worden inge- stuurd van maximaal 32 regels elk, getypt en in vijfvoud. Het thema is ook hier vrij. Deelnemers kunnen hun werk tot uiterlijk 1 maart 1995 insturen on der vermelding van naam, adres, telefoonnummer en leeftijd met daarbij een aan zichzelf geadres- seerde envelop voorzien van fl.0,80 porto naar Achtste Schiedamse Schrijfwedstrijd, p.a. Het Filmhuis, Postbus 4117, 3102 GC Schiedam. Elke inzender ontvangt na de slui- tingstermijn een uitnodiging voor de feesteiijke prijsuitreiking op zondag 23 april 1995 in Het Film huis, Nieuwstraat 12 te Schiedam. Voor meer informatie kan men contact opnemen met Anneke Blok. tel. 010-4751785 Wie een carriere als literator ambi- eert maar nog niet precies weet hoe de woorden in de juiste volgorde te zetten zodat een tekst literatuur wordt kan zichzelf een handje hel pen door op zaterdag 18 februari naar Literair cafe Schiedam te gaan. daar zal die avond om 20.30 uur schrijver Pirn Wiersinga het goede voorbeeld geven; hij zal die avond voorlezen uit eigen werk, waaronder enkele passage uit zijn nieuwe, nog niet gepubliceerde boek. Pirn Wiersinga 1954) woonde tot zijn zevende in Gent en bezocht op Curasao de lagere school. Via Bir mingham belandde hij in Amster dam waar hij Nederlands studeer- de. Hij schreef voor landelijke bla- den als Vrij Nederland, de Groene Amsterdammer en de N.R.C.. Zijn debuutroman 'Honingvogels' haalde in 1993 de longlist voor de AKO-literatuurprijs. Pirn Wiersinga is bevoegd schrijf- docent en leidt zowel workshops voor proza schrijven als cursussem journalistiek. Uitgeverij Meulen- hoff is van plan ter gelegenheid van haar honderdjarig bestaan in September het volgende boek van Pirn Wiersinga als Jubileumuitga- ve op de markt te brengen. Pim Wiersinga plaatst zijn werken in een historische context. Die liefde voor verre landen is al in zijn jeugd ontstaan. 'Honingvo gels' speelt voor een deel in China aan het begin van deze eeuw en 'Gracchanten' (de werktitel van zijn nieuwe boek) is in het oude Griekenland gesitueerd. Toch wil hij zijn werken niet echt het stem- pel 'historische roman' opdruk- ken. De tijd waarin zij spelen dient slechts als costumering voor de denkbeelden. Wel wil hij de ge- schiedenis voelbaar maken en aan- tonen dat het de rnensen zijn die de historie maken. Pim Wiersinga, zaterdag 18 fe bruari in Literair Cafe Schiedam in het Filmhuis aan de Nieuwstraat 12. De avond begint zoals gezegd om 20.30 uur en het voorprogram- ma wordt verzorgd door zondags- schrijfster Anneke Blok, een van Wiersinga's cursisten. Een kaartje kost voor leden fl.7,50 en voor an- deren een tientje. SCHIEDAM In de foyer van Theater de Teerstoof is van 17 fe bruari tot 1 april een tentoonstel- ling te zien van het werk van de van oorsprong Italiaanse kunstena- res Christina Vaudo. Vaudo heeft een passie voor het weergeven van vrouwelijk naakt. Niet het gewone naakt maar de zuiverheid hiervan wordt in haar werk uitgebeeldt. In een aantal vrij grote doeken in warme kleuren vertolkt zij de hechte onderlinge vriendschap tus sen vrouwen. Vooral zachte aanra- kingen, tederheid en het mystieke van vrouwen- vriendschappen probeert zij, zon der er erotische dingen bij te be- denken, over te brengen op het doek. Haar schilderijen zijn niet in een bepaalde stijl on der te brengen. 'Van klassiek tot heel modern, van spiritueel tot heel aards', zegt ze er zelf over. De werken van Christina Vaudo zijn tot 1 april te bezichtigen op vrijdag- en zater- dagavond (m.u.v. zaterdag 4 maart) vanaf 20.00 uur. SCHIEDAM In muziekcafe Po dium aan de Lange Haven twee optredens vrijdag en zaterdag. Op vrijdag speelt de band Amyrlin Seat, een rock-formatie die sinds de oprichting einde 1991 bestaat uit Rene Harte (bas), Sander de Jong (drums) en Marco Kant (gi- taar). Anno 1995 bestaat de band verder uit Jeroen Vreeburg (toet sen) en Ron Wessel (zang). De naam van de band is ontleend aan de Robert Jordan cyclus The Wheel of Time'. Amyrlin Seat brengt voornamelijk eigen werk dat omschreven kan worden als pop/rock met een licht symfonisch tintje, aangevuld met covers van onder andere Marillion en Dream Theater. Een dag later is het de beurt aan de formatie Wastelands, dat een geva- rieerd aantal muziekstijlen laat sa- menvloeien. Daar het raakvlak van de bandleden in de Hard-Rock sfeer ligt. laat deze melodieuze muziekstijl zich niet plaatsen in het hokje van de 'Metal', maar zal meer onder de naam 'Progressie- ve-Rock' te beluisteren zijn. De zogenaamde 'Progressieve-Rock' brachten zij in 1992 voor het eerst uit in de vorm van een 4-nummeri- ge demo, waarbij de nadruk vooral ligt op het gebruik van de combi natie 'Clean/Hard' gitaargeluid en de meerstemmige vocalen. Deze demo heeft gezorgd voor een aan tal radio optredens, interviews en wordt door de insider gezien als een gevarieerd, goed stuk muziek. Na de demo werd er gewerkt aan de set, alleen bestaande uit eigen materiaal. Tussendoor wordt er zo- veel mogelijk opgetreden. Beide optredens beginnen zoals gebruikelijk om 22.00 uur SCHIEDAM Gedurende de maanden februari en maart is er in het Filmhuis een bescheiden maar aange name, expositie van schilde rijen van Monique Veldho- ven te zien. Als geboren en getogen Schiedamse, die dit jaar hoopt af te studeren aan de 2e graads lerarenopleiding tekenen en handvaardigheid in Utrecht, heeft ze zich in haar werk o.a. laten inspire- ren dor de vergankelijkheid van gevonden materiaten op het Wilton Feijenoord-ter- rein. Daarnaast is er werk te zien, waarbij de kracht van veel vrouwen haar hebben aangezet tot het schilderen van haar 'vrouwendoeken'. Bij een aantal van deze doe- ken is de combinatie ge maakt tussen schoonheid en vergankelijkheid, doordat de lijsten gemaakt zijn van oude deuren. Gei'nteresseer- den kunnen elke vrijdag- avond vanaf 20.30 uur te recht in het Filmhuis aan de Nieuwstraat 12 om dit werk te bezichtigen. Voor eventu- ele kopers ligt een overzicht met prijzen ter inzage. MAASLAND Zaterdag 18 februari om 21.00 uur komt Het popuiaire radio- station 'Radio 10 Gold' komt zaterdag 18 februa- riom 21.00 uur met diverse bekende Nederlandse Disk- Jockey's in Vlietzicht te Maasland. De Drive-In crew zet zwaar materiaal neer, waaronder wervelende lichtshows, professionele ge- luidsapparatuur, en verder alles om van deze avond een grote Danceshow te maken. Radio 10 Gold popuiaire deejay's draaien de meest dansbare nummers uit de top 40 van vroeger, nu en de toekomst. VLAARDINGEN In de wandelgangen van de Stads gehoorzaal is nog tot en met 7 maart een tentoonstelling te zien van de acrylsehildrij- en van Franklin J.W. Julien Trip. Trip werkt in acryl, (kleur)potlood, gouache en zeefdruk. Hij heeft zijn op- leiding genoten aan de Aca demic voor Beeldende Kun- sten te Rotterdam en zijn techniek vervolmaakt aan de Vrije Academie te Den Haag. In 1975 won hij op de Biennale 'Kunst in Europa' te Brussel de bronzen me- daille voor de schilderkunst, uitgereikt door de C.E.A.E., de Belgische Raad voor de Kunst. Julien Trip schildert reis-impressies. Uit de rea- listische landschapsschilde- rijen in acrylverf die zo ont staan spreekt een zwijgende schoonheid. SCHIEDAM In het Film huis Schiedam wordt vrij dag 17 februari de film 'Trahir' gedraaid van regis- seur Radu Mihaeleanu, met de Nederlandse acteur Jo- han Leysen in een prachtige hoofdrol. Roemenie 1947. De jonge dichter en journalist George Vlaicu verzet zich tegen de in gang gezette sovjetisering van zijn land. Onder de kop 'Trahir' (verraad) schrijft hij een artikel in de krant. Elf jaar eenzame gevangen- schap is het gevolg. Hij komt uiteindelijk vrij maar blijft een gevangene van de staat en de veiligheidsdienst zelfs als hij het land weet te ont- vluchten. Aanvang 21.30 uur. Het Filmhuis is te vin- den aan de Nieuwstraat 12 te Schiedam. (i.v.m. controle bezorging) Stuur deze bon in een envelop zonder postzegel naar: J^tterdams_Dagblad, Antwoordnummer 1579, 3000 VB Rotterdam T029

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1995 | | pagina 9