De Rietzeilers brengen carnavalsvreugde bij iedereen m mm LoiEkviav NEEM DE GRATIS PENDELBUS □I ST" hue ft het laagste prijspeil van Nederland! MaasposT Aantal vrachtauto's op Broersvest blijft dalen Bijzondere broodjes bij Cesant Delicatessen CetaBever Decoratiebeits MaasposT KORT MaasposT FM 106.7 en kabel 96.1 Programma Boerenkool- maaltijd 1975 Aktiviteiten Jeugdland NAAR ONZE SUPERMARKT BROERSVELD 68 - 70 'tOude Raedthuys KERKDIENSTEN MaasstaD weekbladen SCHIEDAM SCHIEDAM Carnaval Zaterdag 18 februari deed za terdag 18 februari weer zijn intrede in het land en dat ging natuurlijk niet voorbij aan Schiedam. Allereerst vond op het bordes van het stadhuis de overhandiging van de stadssleutel plaats door bur- gemeester Scheeres. Deze nam het verlies van zijn rech- ten en plichten als burgerva- der voor de komende tien da- gen alleszins sportief op. Als dank ontving hij van de prins die het Brandersgat de ko mende tijd bij de gratie der zotheid zal gaan regeren, een flesje onvervalste Ketel Een, alsmede een benoeming als Grootmeester van de Oude Brandersketel. B' Jeugd Specialist in designvloeren Permanente expositie van meer dan 400 soorten wand- en vloertegels, siergrind en linoleumvloeren. Wij leggen op alle soorten ondervloeren! ITAL CERAMICA Vierhavenstraat 19 - Rotterdam tel.: 476 20 54 HEREN OP ZICHT "ZANGERESAANGESPOELD" HERMAN FLUITMAN EVERTDEVRIES JOHANHOOGEBOOM VERPfr WAND SCHIEDAM 'Waar hoor ik bij' is het thema van de jonger- enviering op zondag 26 februari in de St.Jan de Doperkerk aan de Mgr. Nolenslaan 99. Door de samenleving krijgt iedereen etiketten opgeplakt. Vragen als 'Pas ik mij bij wat men omge- ving zegt of blijf ik mijzelf en 'Waar leg ik mijn prioriteiten kwamen eerder al op tafel toen een aantal mensen gevraagd werd te reageren op het thema 'Waar hoor ik bij Op deze en dergelijke vragen hoopt een aantal jongeren tijdens de viering van 26 februari een antwoord te kunnen geven. Na afloop is er gelegenheid om onder het genot van een kopje koffie hierover na te praten. De viering voor en door jongeren is open vanaf 11.00 uur. Iedereen is welkom. AMV Kleding- en Speelgoedbeurs Helderziende waarnemingen Ritme en Dans Cursus Mondriaan Studie- en Huiswerkbegeleiding Fimoklei voor beginners Grote Kerk BAS VAN OER HEIIDEN Kijkopstadenwijk Kijkopstaden wijk Kijkopstadenwijk Kijkopstadenwijk Kijkopstadenwijk Kijkopstadenwijk Kijkopstadenwijk Woensdag 22 februari 1995 MAASPOST SCHIEDAM XQ7.52 SCHIEDAM De predikbeurten van de Hervormde gemeente en de Gereformeerde Kerk Schiedam voor zondag 26 februari. Opstandingskerk Burg, Honnelage Gretelaan Aanvang: 10.00 uur Ds. D C Houwelingen-Verdonk Grote Kerk Lange Kerkstraat Aanvang: 10.00 uur Ds. A van Zelten Aanvang: 17.00 uur Ds. J Kommers Bethelkapel Nieuwe Maasstraat Aanvang: 10.00 uur Ds. J A Berkheij De Ark Aanvang: 10.00 uur Hr. A F Ruijl Vlagnalia Dei Kerk Aanvang: 10.00 uur Ds. A N Verheul Zaterdag 9-10 Non-stop muziek - Micha In- genkamp; 10-12 Passage 12 - Jan Willem de Boer en Laurette Lan- kester; 12-14 Muzikale Omloop - Peter Voorburg; 14-16 Muzikale Omloop - Lennard de Bles; 16-17 Muzikale Omloop - Aad van der Wei; 17-18 Schiedam Sport - Henk Groenewegen: 18-20 Top 25 - Paul de Jongh. Zondag 9-10 Kinderradio - Chrit Wilshaus; 10-11 5 Kwartier in 1 Uur - Bas Barendregt: 11-12 Goedemorgen Schiedam - Paul de Jongh; 12-14 Muzikale Omloop - Ed van Dom- melen: 14-16 Muzikale Omloop - Rob van der Heiden; 16-18 Sport - Patrick de Boer en Fred van Aken; 18-19 Non-stop muziek - Saskia Hemmes; 19-20 KOERS - Mies den Hartog; 20-21 De Klassieken - Cees van Giezen. Donderdag 19-21 Jazz Melodies - Jaap Wape- naar; 21 -22 Groove Garden - Men- no Sprong. Vrijdag 18-20 Marokkaans Programma - Hassan Aissati e.a.; 20-22 Turks Programma - Huseyin Cayire.a. SCHIEDAM - In ontmoetingshuis De Weerklank aan het Cornalia van zantenplein 51 wordt op don derdag 23 februari weer een boe- renkoolmaaltijd georganiseerd. De aanvang is 17.30 uur en de kosten bedragen fl.6,50 inclusief toetje en consumptie. Opgeven kan in De Weerklank of bij Gera Groenen- wegen, tel. 4709971. KANTOOR: Over de Vesten 3 3116 AD Schiedam Postbus 373 3100 AJ Schiedam Geopend ma. t/m vrij. 8.30-17.00 uur. MANAGER: W. J. de Kok Telefoon 010-4004291 COMMERCIE: Telefoon 010-4738322 Telefax 010-4731589 VERTEGENWOORDIGERS: H. Theeuwkens Prive 010-4115184 R. de Hoog Prive 010-4663691 I. Ruijgrok Prive 01751-12382 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot'dinsdag 10.00 uur IMA/P advertenties tot maandag 16.00 uur ACCOUNT MANAGER: L. B. van IJzerloo Prive 010-4708702' REDAKTIE: Telefoon: 010-4738322 Telefax: 010-4731589 chef-redakt^ur L.M. Hartman Telefoon: 010-4004491 Redactie: M. Heijnen Telefoon: 010-4004484 FOTOGRAFIE: en voor fotobestellingen Willem de Bie Media Produkties Pelgrimsstraat 5b 3029 BH Rotterdam 010-4774010 010-4778066 INZENDTERMIJN REDAKTIE-KOPIJ: Tot-maandag 12.00 uur UITGEVER: Nederlandse Dagbladunie b.v. BEZORGING: Stadskoeriers 010-4514555 ma. t/m vrij. 08.30-17.00 uur Veel belangrijke beslissingen van stadsbelang hoeft de prins geluk- kig niet te maken. Wei zal hij meerdere malen zijn scherpe oor- deel moeten vellen over prijswin- naars en diverse zwarte en witte schapen. Zijn programma is ge- vuld met talloze feesten en presen- taties waar hij, ter zijde gestaan door zijn lieftallige prinses Antoi nette, een gezicht aan het Schiedamse carnaval zal moeten geven. En dat is geen gemakkelij- ke taak, want velen vragen zich vertwijfeld af of Schiedam en Car naval geen onmogelijke combina- tie is. Een aantal dingen zien deze cynici daarbij door de vingers, zo- als het feit dat de Schiedamse Riet zeilers jaarlijks vele significante bijdragen leveren aan het maat- schappelijk welzijn van grote de- len van de Schiedamse samenle- ving. Over weinig dingen is niet alleen Schiedam, maar heel Nederland zo verdeeld als over het carnaval. Wat voor de een het hoogtepunt van het jaar is. is voor de ander een regen- «*sii Carnaval in Schiedam. bui die hopelijk zo snel mogelijk zal overdrijven. Daarnaast zijn er nog de meningsverschillen onder de carnavalsfanaten zelf. De strijd om de titel 'Carnavalsprovincie van Nederland' heeft nog altijd geen winnaar opgeleverd. De Schiedamse Carnavalsvereniging De Rietzeilers vaart temidden van dit tumult al jaren een eigen en sta- biele koers. De vereniging die be- staat uit 120 vaste leden, 40 wer- kende leden, een bestuur en Raad van Elf wil dan ook nadrukkelijk niets van vergelijkingen met Bra bant of Limburg weten. ,,Het ison- zin om Schiedam met bijvoorbeeld Breda of Den Bosch te vergelijken. Wij zijn nu eenmaal geen Braban- ders. We zitten in carnavalstijd toch ook niet tien dagen in de kroeg", legt Prins Leonardus de Eerste uit. De Schiedamse Rietzei lers is het vooral om gezelligheid bij alle groepen van de Schiedamse samenleving te doen. Zij doen daarnaast altijd hun uiterste best een maatschappelijke bijdrage te leveren in financiele zin. Hoewel de vereniging zelf niet gesubsidi- eerd wordt. zet ze zich ieder jaar in om tijdens het carnaval geld in te zamelen voor een of meerdere or- ganisaties die ook niet gesubsidi- eerd worden en een financiele bij drage goed kunnen gebruiken. Aan het begin van elk carnavalsjaar, de elfde van de elfde, wordt het opge- haalde geld overhandigd aan de uitgekozen instanties. Het afgelo- pen jaar werd bijvoorbeeld de kin- derboerderij van verzorgingstehuis De DrieMaasStede aangevuld met enige geiten en kippen en deden De Rietzeilers een flinke duit in de zak van de ziekenomroep. Een ander belangrijk onderdeel van het Schiedamse carnaval is het brengen van een avondje vertier in een aantal verzorgings- en bejaar- dentehuizen. Juist de wat oudere mensen die niet meer zo gemakke- lijk en vaak de deur uit kunnen, blijken het carnaval enorm te waarderen. Vanavond brengen De Rietzeilers bijvoorbeeld een be- zoek aan Huize Frankeland en morgen aan het verzorgingstehuis De DrieMaasStede. „Deze avon- den kennen intussen een lange tra- ditie en we kijken er dan ook altijd weer met enorm veel plezier op te- rug en naar uit", aldus de prins. Het centrum van aktiviteit zal na tuurlijk weer als altijd De Blauwe Brug in Schiedam-Noord zijn, de residentie waar menige prins reeds gezeteld heeft. Het afgelopen weekend werd hier het eerste bal van een lange reeks georganiseerd, het Prinsenbal. Ook vond als ieder jaar in het eer ste carnavalsweekend weer het kinderkarnaval plaats waar altijd een enorme animo onder de jeugd voor is. Jeugdprins Andy en zijn prinses Deborah hadden over be- langstelling dan ook niet te klagen: zo'n 900 verklede kinderen liepen de ene polonaise na de andere en maakten er met z'n alien een vro- lijke boel van. Voor het eerste zal dit jaar het Stekenbal niet op de zondag-, maar op de vrijdagavond worden georganiseerd. Voor deze carnavalsavond bij uitstek. vrijdag 24 februari. zijn kosten noch moei- te gespaard. Het bal, dat om 21.00 uur aanvangt, zal opgeluisterd worden door niemand minder dan Imca Marina, de sfeermaakster bij uitstek. Zaterdagmiddag 25 fe bruari zijn de senioren aan de beurt. Vanaf 13.30 uur is de Senio ren carnavalsmiddag in voile gang met natuurlijk veel muziek, caba ret en de nodige polonaises. Voor- gaande jaren hebben het succes van deze middag reeds bewezen. Een zaal met 400 hossende senio ren zal geen uitzondering meer zijn. In tegenstelling tot de andere carnavalsaktiviteiten is deze mid dag overigens gratis toegankelijk. Het weekend van 25 en 26 februari kan men deelnemen aan het Bran- dersbal. dat opgeluisterd zal wor den met een disco en blaaskapel De Valse Noten, en een kaartje leggen tijdens de klaverjasmiddag die zondag om 13.30 uur aanvangt. Tijdens het Finalebal op de aan- sluitende dinsdag zal de prins zijn sleutel alweer moeten inleveren bij de enige echte burgervader van Schiedam. De komende week valt er dus weer voor elke leeftijd en voor elke smaak genoeg te carna- vallen in het Brandersgat. Wij hopen echt dat men nu gewoon eens komt kijken bij een van de avonden of middagen, zodat men zelf kan ondervinden hoe gezellig het Schiedamse carnaval kan zijn. Want carnaval in Schiedam, dat is toch vooral carnaval voor en door de mensen". aldus de symphatieke prins. De toegangsprijzen voor de avon den zijn fl.l 1,- per persoon aan de deur en fl.8,- in de voorverkoop. Voorverkoopadressen zijn onder andere Het Masker, De Blauwe Brug, Van der Boor sigarenmaga- zijn, De Erker en de Schiedamse VVV. Natuurlijk kan men ook lid worden van De Rietzeilers. Een lidmaatschap voor een heel jaar kost slechts fl.25,-. Voor inlichtin- gen kan men bellen naar tel.num- mer 4264731 of 4708409. SCHIEDAM Tijdens de begro- tingsbehandeling 1995 werd in de Commissie voor R.O., Verkeer en Vervoer de effectiviteit van ,het voor de Broersvest geldende vrachtautoverbod ter discussie ge- steld. Inmiddels is naar aanleiding van dit punt een verkeerstelling uitgevoerd, waaruit blijkt dat het aantal vrachtauto's op de Broers vest verder is gedaald. Er is dus geen sprake van een verminderd effect van het vrachtautoverbod in de binnenstad. Het onderzoek was een herhaling van de in eerdere ja ren uitgevoerde tellingen op de Broersvest. In oktober 1990, voor de invoering van het verbod, wer- den de eerste tellingen uitgevoerd. In 1992 werden deze herhaald. Dit jaar vond het onderzoek plaats op maandag 21 en dinsdag 22 novem- ber. Gebleken is dat het aantal vrachtauto's dat gedurende de dag- periode gebruik maakt van de Broersvest het afgelopen jaar met 85 procent is gedaald ten opzichte van 1990. Concreet werden er in 1994 226 vrachtauto's geteld, waar dit er in 1990 nog 1528 waren. De afname in de nachtperiode is 56 procent. Het onderzoek leverde overigens nog een opmerkelijk en positief resultaat op: de geconsta- teerde afname van verkeer blijkt niet alleen voor het vrachtverkeer te gelden, maar voor het totaal aan tal motorvoertuigen. De daling zou volgens het onderzoeksteam ver- klaard kunnen worden uit het feit dat bestuurders die na de tijdelijke afsluiting van de Broersvest in ver- band met de najaarskermis een an dere route hebben genomen naar de binnenstad. deze route zijn blij- ven rijden. CMAMICA AANBIEDING (zolangde voorraad strekt!) 40 m2 vloertegels 33 x 44 of 40 x 40. 2 Groeps vloerverwarming. Kompleetaangesloten en gelegd incl. materiaal 3.650,- Idem 40 m2 vloertegels 33 x 33 of 30 x 30 3.3 50,- BRASSERIE KETHEL Schiedamseweg 26 3121 JH Schiedam-Noord Zaterdag 25 februari 1995 (aanvang 19.30 uur) meteengreep uit hun theaterprogramma Door vindzuchtgedrevengaan de drie heren, driestemmigop zoek naar de waarheid omtrent deze aangespoelae zangeres. Wij stellen de drie heren graag even aan u voor. Bcgon zijn toneelloopbaan als acteurin 1978; speelde o.a. in "la Mus tea "van Ma r- guerite Duras, "One Person "en "The Haunted Host" van Robert Patrick; schreefen produceerde diverse toneelstukken; regisseerde onder meer "De kus van de Spinne- vrouw van ManuelPuig en is tevens werkzaam als tekstschrijver. Spcelde 9 jaar bij cabaretgroep Van Santen maakte diverse radioprogramma's. o.a. met Han Peekel, Sietze Dolstra en Theo Stokkink; is initiator en mede-organisa- tor van het jaarlijkse Amsterdams Kleinkunstfestival; regisseert enproduceert regel- matig toneelstukken en cabaretprogramma s. Maakte in het seizoen '87/'88 zijn theaterdebuut in het programma "Smit en De Vries in praktijk is als docent verbonden aan deAcademie voor Kleinkunst te Am sterdam; heeft de muzikale leiding van het "open combo "in de Engelenbak te Amster dam; tekent voor het overgrote deel van de composities en alle arrangementen van: "Zangeres aangespoeld". Patrick Verbeek voor zijn winkel. SCHIEDAM Een combinatie van een broodjeszaak. bakker en kaas- en zuivelhandel is sinds een aantal jaren te vinden aan de Hoogstraat 151 onder de naam Ce sant Delicatessen. Onlangs vond aan het hoofd van de onderneming een wisseling van de wacht plaats: pa Verbeek hield het runnen van de steeds groter wordende winkel in delicatessen voor gezien en deed de zaak over aan zoon Patrick die al enige jaren in de zaak werkzaam was. Op donderdag en vrijdag, wanneer het erg druk is, wil Ver beek sr. nog weleens bijspringen, maar in principe staat de 26 jaar jonge Verbeek jr. er sinds vorige week vrijdag alleen voor. Vooral tijdens lunchtijd is het voor de counter met vers belegde broodjes traditiegetrouw erg druk bij Ce sant. De meest vreemde combina- ties zijn hier dan ook verkrijgbaar, geheel naar de smaak van de klant. en klaargemaakt waar men bij staat. De prille eigenaar krijgt hier- voor ook regelmatig suggesties van klanten. ..Mensen vragen hier naar de raarste combinaties. Vaak zijn ze zo vreemd, dat ik ze zelf eerst maar even uitprobeer. Als het erg lekker is, neem ik het gelijk op in mijn assortiment. Het broodje eiersalade met filet is bijvoorbeeld op die manier ontstaan", legt Ver beek uit. De grote diversiteit aan broodjes waar vooral het Schiedamse be- drijfsleven dagelijks op afvliegt zijn door de jaren heen een steeds groter aandeel in de zaak gaan ver- tegenwoordigen. Maar natuurlijk mag men ook het grote assortiment kaas en vleeswaren bij Cesant niet uit het oog verliezen. ,,Wij hebben ons toegelegd op een groot aantal buitenlandse kazen en pate's. Ook om onze grote verscheidenheid aan ham worden wij geroemd. Wij hebben bijvoorbeeld alleen al ze- ven soorten rauwe ham. Met dit soort bijzondere lekkernijen on- derscheiden wij ons van de rest", zegt Verbeek tot besluit. In 96 transparante kleu- ren en een dekkende kwaliteit. Op waterbasis, dus sneldrogend en geurarm. 0.5 of 1 ltr., .ceta bei/er vanaf On Ho Hrrm in ^rhipHnm Op de Dam In Schiedam 010 - 426 61 92 Het wordt vakwerk met Verf Wand SCHIEDAM In de voorjaarsva- kantie organiseert Jeugdland Schiedam weer een week vol akti viteiten. Alle aktiviteiten zijn gra tis te bezoeken, voor de voostellin- gen wordt een eigen bijdrage van een gulden gevraagd. Kaarten voor de voorstellingen zijn een kwartier voor aanvang aan de zaal verkrijg baar. Maandag 27 februari Hof van Spaland, 14.00 uur. Kreativitert Dr. wibautplein. 14.15 uur, Spel- circuit Dinsdag 28 februari Wijkcentrum Nieuwland, 14.00 uur, Dick Camu's Koldershow Edisonplein. 14.00 uur. Kreativi- teit Boekweitakker. 14.15 uur. Spel- circuit Woensdag 1 maart Het Zuiderkwarder. 14.00 uur. Marionettentheater Boekweitakker. 14.00 uur, Kreati- viteit Edisonplein. 14.15 uur, Spelcircuit Donderdag 2 maart Frans Halsplein, 14.00 uur. Kreati- viteit Warmoezenierstraat. 14.15 uur. Spelcircuit Vrijdag 3 maart De Blauwe Brug, 14.00 uur. Lini- burgs jeugdtoneel, Assepoester SCHIEDAM AMV staat voor Algemene Muzikale Vorming. Het klinkt heel ingewikkeld. maar is gewoon erg leuk. Op speelse wijze leren kinderen wat muziek is: lied- jes zingen, spelen op eenvoudige instrumenten, bewegen op muziek en op een makkelijke manier leren noten lezen. Zo ontdekken kinde ren het plezier in muziek. Als men eens wil komen kijken, dan is men van harte welkom op woensdag 22 februari van 14.30-15.30 uur in de Streekmuziekschool, Blauwe Brug. Bachplein 590. De AMV- lessen zijn speciaal.voor kinderen uit groep 4, 5 en 6 van de basis- school. Een korte kursus AMV voor volwassenen gaat op 16 fe bruari van start. De kursus bestaat uit 15 lessen en worden van 19.15- 20.15 uur gehouden in de Mei- doornstraat te Vlaardingen. Men kan zich hiervoor nog inschrijven. Voor informatie kan men bellen naar tel.nummer 4269680. SCHIEDAM Op vrijdag 24 fe bruari organiseert Buurthuis Nieuwland weer een Kleding- en Speelgoedbeurs. De spullen kun nen geprijsd en genummerd inge- leverd worden op vrijdag 24 fe bruari van 08.45-09.45 uur. De verkoop is van 10.00-12.00 uur. De niet verkochte spullen kunnen op dezelfde dag tussen 12.30- 13.30 uur weer worden opgehaald. Twintig procent van de opbrengst zal ten goede komen aan Foster Parentsplan. SCHIEDAM Donderdagavond 23 februari verzorgt Paul den Uyl een avond met helderziende waar nemingen bij spirituele vereniging Harmonia in wijkcentrum Nieuw land, Dr.Wibautplein 165. De aan vang is 20.00 uur en de toegangs- prijs is fl.7,50. SCHIEDAM In deze workshop van het SVO-Schiedam komen zowel Afrikaanse als Zuidafneri- kaanse ritmes aan bod. Het is be langrijk goed naar muziek te leren luisteren en de ritmes te leren voe- len. Het gaat in de eerste plaats om het gevoel voor ritme te ontwikke- len. Door een goede opbouw van ontspannings- en voetoefeningen wordt gewerkt aan een duidelijk kontakt met de grand. Meestal wordt er in een kring gedanst. maar soms ook met z' n tweeen of alleen. In het eerste deel ('s ochtends) staan Afrikaanse ritmes centraal. In het tweede deel komen Zuida- nterikaanse ritmes als de merengue en de bolero aan de orde. De work shop wordt begeleid door Marian ne Elbers van de Stichting Ritme en Dans. Tijdens de lunchpauze zal een video over haar werk ver- toond worden. De workshop Rit me en Dans vindt plaats op zondag 26 maart van 11.00-16.00 uur in Het Gebouw. Broersveld 142. De kosten zijn fl.45,- (inclusief lunch) Er kunnen maximaal tien deel- neemsters aan de workshop deel nemen. Inlichtingen: Stichting SVO, tel. 4734545. SCHIEDAM In het Haags ge- meentemuseum is nu een grote Mondriaantentoonstelling te zien. Artoteek Schiedam organiseert een cursus van twee avonden over de ze belangrijke schilder. De eerste avond gaat over Mondriaans leven tot 1912: zijn jeugd in Amersfoort en Winterswijk en zijn studie in Amsterdam. In Mondriaans vroege werk is de voorstelling nog her- kenbaar. Hij schilderde zelfs land- schappen. De symboliek in deze vroege schilderijen wordt bespro- ken. evenals de ontwikkleimg naar vereenvoudiging. Ook de invloed van de Theosofie zal kort worden besproken. Op d^ tweede avond wordt Mondriaans werk na 1912 besproken: de tijd in Parijs, Lon- den en New York. Er wordt aan- dacht besteed aan de invloed van het Kubisme. Vervolgens wordt verteld over zijn terugkeer naar Nederland, zijn contacten met Theo van Doesburg en Bart van der Leek en de oprichting van De Stijl. Natuurlijk komen ook de the- orie en principes achterde ty- pische, abstracte Mondriaan-stijl aan de orde. Het zal duidelijk wor den dat Mondriaans werk verras- send gevarieerd is. De lessen wor den gegeven op dinsdag 14 en 21 maart van 19.30-21.30 uur in de Artoteek aan het Bachplein 581. De docente is drs. Melanie Ver- hoeven. De kosten zijn fl.25.-. bij de Artoteek te voldoen door mid- del van vooruitbetaling. De uiters te aanmelddatum is zaterdag 11 maart. SCHIEDAM Sinds oktober '94 bestaat voor leerlingen op VBO-, MAVO-, HAVO- en VWO-niveau de mogelijkheid om steun te krij- gen bij het maken van hun huis- werk. waarbij de leerlingen bij problemen die optreden van vak- bevoegde docenten uitleg krijgen. Deze bij lessen worden georgani seerd door Studie- en Huiswerkbe geleiding Schiedam-Vlaardingen en wel in wijkcentrum De Blauwe Brug te Schiedam-Noord. Dit ge- beurt op dinsdag- en donderdag avond van 18.30-20.00 uur. Erzijn nog enkele plaatsen vrij: mocht men belangstelling hebben dan kan men informatie aanvragen op tel.nummer 4706674. Ook kan men natuurlijk op de lesavonden langskomen: vanaf 20.00 *\tur is men van harte welkom. De erva- ring van Studie- en Huiswerkbege leiding Schiedam-Vlaardingen is dat de leerlingen door deze inten- sieve begeleiding tot betere resul- taten komen. SCHIEDAMHet volwassenen- werk van Buurthuis Nieuwland start op donderdag 9 maart weer een cursus 'werken met fimoklei voor beginners'. De cursus bestaat uit vijf lessen van elk twee uur. na iedere les kan men een werkstukje klaar hebben. De lessen worden gegeven op donderdag van 09.00- 11.30 uur en de kosten zijn fl.67,50 (inclusief alle materialen en koffie). Voor meer inlichtingen over deze cursus kan men bellen naar Buurthuis Nieuwland. tel. 4738671 en vragen naar Christine Pauw. SCHIEDAM In Grote Kerk kan men zatermiddag 15.00 uur weder- om een gratis inloopconcert bezoe ken. Dit maal zal het Muziekgezel- schap Verbaarschot optreden. Aan de deur zal vanzelfsprekend een collecte worden gehouden ter be- strijding van de onkosten. PARKEREN EN STAAT DE PENDELBUS OP U TE WACHTEN! BROERSVELD 68-70 appeimoes GRATIS! BAS VAN DER HEU

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1995 | | pagina 3