MUMMER it uj Tr Maart 1995 i Voorstelling van de maand McDrive in Capelle Rijdend frietjes halen Miro in Schiedam Heksen, Kikkers en Spoken Struinen op de vlooienmarkt Verrassingscoupons m Jaarlijks concert muziek vereniging Drums en fanfares Nieuwe deelnemer Voetreflextherapie Bezoek de Huishoudbeurs Jeugdtheater Hofplein Korting op wereldmuziek Dansen bij stichting Ritme en Dans Mededelingen Rectificatie Het Jeugdtheater Hofplein geeft vanaf 24 maart aan Rotterdam- pashouders gratis toegang op de voorstelling Heksen, Kikkers en Spoken. Bij inlevering van verrassingscoupon 4 kunnen Rotter- dampashouders op vrijdag- en zaterdagavond gratis naar binnen. Wees er vlug bij, want Hofplein is meestal snel uitverkocht. Verrassingscoupon 1 Verrassingscoupon 2 Verrassingscoupon 3 Verrassingscoupon 4 Maasstad niet bezorgd? Bel naar de servicelijn tel. 4796199. Bij Boeketterie Binnenweg de mooiste bruidsboeketten stemmige rouwarrangementen bloemstukjes in alle soorten en maten Rotterdampashouder 20% korting Boeketterie Binnenweg Nieuwe Binnenweg 276 tel: 010-4765559 In de Rotterdamse musea valt het hele jaar ontzettend veel moois te bekijken. Een bezoek aan het museum is leuk en leer- zaam. Wat veel Rotterdampas houders niet weten, of zijn ver- geten, is dat ze gratis toegang hebben tot de gemeentelijke musea. Dus vergeet je Rotter dampas niet als je een bezoek brengt aan Boymans-van Beu- ningen, het Maritiem, het Schie- landshuis, het Zakkendragers- huisje, het Museum voor Vol- kenkunde of de Duhbelde Palm- boom. Niet vies van vuilnis De Rotterdampas 1995 is weer te koop voor 10,-,/25,-en/120,- bij uw deelqemeente, het RIC en de Dienst Pyke Koch in Boymans Maritiem Volkenkunde Burqerzaken in het stadhuis. Bij de VW en de Gemeentelijke bibliotheek voor 120,-. Voor informatie over de Rotterdampas kunt u tussen 10.00 en 12.00 uur bellen 06-8998877 (40 ct. p/m). De Rotterdamse Schouwburg zoekt elke maand voor pashouders een bijzondere voorstelling uit die u met korting kunt bijwonen. Fact DE MEEUW een komedie over ambities 40% korting voor Rotterdampas houders Colofon Paspartout is een uitgave van het project Rotterdampas. Het ver- schijnt 10 x per jaar elke eerste donderdag van de maand in het Rotterdams Dagblad en elke woensdag ervoor in Maasstad Weekbladen. Redactie-adres: Rotterdampas, Postbus 1024, 3000 BA Rotterdam. Informatie: tussen 10.00 -12.00 uur 06-8998877 (40 ct. p/m). Foto: Pan Sok De voorstelling Heksen,' Kikkers en Spoken is gebaseerd op het spannende boek 'De negen levens' van Diana Wyn ne Jones. Het verhaal speelt zich af in een wereld waar naast gewone mensen ook heksen en tovenaars wonen. Zij zien er heel gewoon uit, maar ze zijn in staat om hele andere dingen te doen. Zo is to- veren voor hen heel gewoon. Hoofdrolspelers zijn Santina en haar broertje Kat. Santina wil een hele goede heks worden. Om de toverkunsten te le- ren gaat ze bij heksengrootmeester Cherstomanzie wonen. Het pakt echter anders uit, Cherstomanzie probeert haar toverkrachten af te pakken. Als reactie hierop gaat Santina in uiterst riskant ver- zet tegen de heksengrootmeester. De spannende avonturen leiden uiteindelijk tot een hevige strijd in de 'verboden tuin' van het kasteel... Zoals gebruikelijk heeft Hofplein het weer grootscheeps aangepakt. Fred van der Hilst, Chrestomanzie, speelt samen met 59 leerlingen van de Jeugdtheater- school in deze spannende voorstelling. Zestien jonge spelers vormen tezamen het kinderkoor dat soms verandert in een kikkerkoor. De liedjes uit de voorstel ling zijn op CD verkrijgbaar in het thea ter. Jeugdtheater Hofplein, 24 maart tot en met 7 mei. Bij inlevering van ver rassingscoupon 4 kunnen pashouders gratis naar de voorstellingen op vrij dag en zaterdag, aanvang 19.00 uur. Bovendien krijgen ze dan een gratis consumptie. Reserveren tel. 466 20 44 dagelijks tussen 10 -16 uur. Benthem- straat 13. Soms haal je er een mooi boek weg, een andere keer een goedkoop casset- tedeck. Rotterdampashouders krij gen deze maand korting op de entree van de vlooienmarkt op het Afrikaan- derplein en in de Persoonshal. V.d. Bijl Evenementen organiseert al ja- ren met veel enthousiasme vlooienmark- ten. Om de drempel voor Rotterdam- mers met een kleine beurs te verlagen, geeft hij Rotterdampashouders deze maand korting op de entreeprijs. Zondag 5 maart organiseert V.d. Bijl de eerste vlooienmarkt op het Afrikaanderplein. Van 's ochtends 9.00 uur tot's middags 16.00 is er van alles te koop. Ruim 100 particuliere standhouders bieden nostal- gische, praktische en mooie produkten aan. Zondag 18 maart is uw tweede kans. Dan kunt u wederom met korting naar de vlooienmarkt, dit maal in de Per soonshal. Wilt u op deze markt stand- houder zijn, bel dan met V.d. Bijl. Er zijn nog enkele plaatsen. V.d. Bijl Evenementen, tel. 4191048. Zondag 5 maart Vlooienmarkt op het Afrikaanderplein. Pashouders beta- len f 3,- i.p.v. f 3,50 entree. Zaterdag 18 maart Vlooienmarkt in de Per soonshal. Pashouders betalen f 3,50 i.p.v. 5,-. Achterin Kompas vindt u 27 verrassingscoupons. Elke maand wordt in Paspartout onthuld voor welke aanbieding u een verrassingscoupon kunt gebruiken. Bij het ge- bruik van deze coupons moet u uw Rotterdampas tonen en achterop de coupon uw pasnummer noteren. Recreatiecentrum Schuttersveld. Crooswijksestraat 93. Tel. 41 14 869 Muziekvereniging "Harpe Davids". Margriethal aan de Nieuwe Damlaan. Tel. 47 15 959 Jeugdtheater Hofplein Benthemstraat 13. Tel. 46 62 044 Niet meer geldig. Gratis zwemmen in maart. De normale prijs is f 4,50 Zie artikel op deze pagina Zie artikel op deze pagina Adverteritie De Zuid Afrikaanse band Tribal Count Down geeft in Wereldmuziekcentrum Matrix op 11 maart een flitsende scha- kering van funk, rock en jazz, gemengd met Zuid Afrikaanse stijlen zoals Khwela en Mbhaganga. Entree 15,- en met de Rotterdampas 12,50. Aan vang 22.30 uur. Met Los Guayaderos d'Oriente maken we vervolgens op 25 maart een uitstapje naar de Caraibische gebieden. Deze for- matie speelt dan vanaf 22.30 uur swin- gende dansmuziek, waarbij de nadruk ligt op de traditionele Cubaanse Son. Los Guayaderos d'Oriente heeft ook de Bolero, Cha-cha, Salsa, Merengue en Plena in het repertoire staan en is daar- mee populair onder de dansliefhebbers. Entree 15,- en voor houders van de Rotterdampas 12,50. Matrix is te vin- den aan de Mauritsstraat 16, een zij- straat van de Oude Binnenweg. De zaal is een uur voor aanvang open. Gratis naar het museum Dit voorjaar zijn in het Schielandshuis een serie boeiende tentoonstellingen te zien. Zo exposeert de Atlas van Stolk onder de titel 'Vriend of Vijand', teke- ningen over de betrekkingen tussen Ne- derland en Engeland. Op de bel-etage is een kleine expositie te zien over de res- tauratiewerkzaamheden van het Ge- meentearchief. Op de 'mode'zolder van het historisch museum is tot eind april kleding van de bekende Rotterdamse kledingontwerpster Karin de Mey te zien. Onder de titel 'Beeld van de stad' opent het Schielandhuis half juni de totaal ver- nieuwde opstelling over de geschiedenis van Rotterdam. De nieuwe opstelling besteedt veel aandacht aan de Tweede Wereldoorlog en de Wederopbouw. Ter compensatie van het ongemak tijdens de bouwwerkzaamheden krijgen Rotter dampashouders bij een bezoek een fraaie gids met kleurenfoto's van voor- werpen uit de collectie van het museum. Tot half april is in de Dubbelde Palm- boom de jeugdtentoonstelling 'Niet vies van vuilnis' te zien. Tijdens de voor- jaarsvakantie zijn er speciale kinderacti- viteiten. Op het programma staan onder andere een modeshow en een toneelstuk over afval. Kinderen kunnen kleding ontwerpen voor de 24ste eeuw en een Foto: Rick Keus zogenaamde 'Zakziener' voorspelt aan de hand van afval de toekomst. Dit jaar kunt u in Museum Boymans- van Beuningen nog 28 verschillende tentoonstellingen bezichtigen; bijvoor- beeld over vormgeving van stoelen, Ne- derlandse portretten uit de 17e eeuw, kant en waaiers, Oosters porselein en Deens keramiek. Vanaf eind februari toont Boymans ruim zestig schilderijen van de magisch-realistische schilder Py ke Koch. Hoogtepunt van Boymans' tentoonstellingsjaar wordt de 'expositie 'Schatten van de Tsaar' met kunstschat- ten van Peter de Grote uit het Kremlin. Deze is pas eind december te zien. In het Maritiem Museum kunt u tot de zomer zo'n acht verschillende tentoon stellingen zien. Als u al een tijd niet ge- weest ben, bezoek dan de tentoonstel- ling 'Schatkamer', over de topstukken van het museum. Of maak gebruik van de gelegenheid om het open depot te be- zoeken. Boeiend is ook de tentoonstel- ling 'Mens aan Boord'. die handelt over het leven en werken aan boord in de 17e en 18e eeuw. Daarnaast is er een kleine, maar prachtige tentoonstelling 100 jaar scheepvaart in posters'. Als u het Reispaleis nog niet heeft be- zocht, ga dan snel, want het is een fan- tastische belevenis. Vanaf april kunnen bezoekers van het Reispaleis twee extra werelddelen bezoeken. Een andere aan- rader is de fototentoonstelling 'Indone sia in wording'. Deze expositie toont fo- to's van.Cas Oorthuys en Charles Breij- er. Onafhankelijk van elkaar hebben beide fotografen tijdens de dekolanisatie van Indonesia diplomatieke, militaire en dagelijkse gebeurtenissen in Java in beeld gebracht. Half maart opent Vol kenkunde de tentoonstelling'Pelgrim van de Pen, Ghani Allani, meesterkalli- graaf, een tentoonstelling over moderne Arabische kalligrafie. Ook deze ten toonstelling is de moeite waard. Rotterdampashouders hebben gratis toegang. Bij tentoonstelling met toe- slag betaalt u alleen de toeslag. In Kompas staan alle adressen. Stichting Ritme en Dans start in maart met de cursus Afro-Salsa en or ganiseert twee workshops. Rotter dampashouders krijgen op deze acti- viteiten een fikse korting. In de cursus Afro-Salsa voor beginners kan je je natuurlijk ritmegevoel ontwik- kelen. Als je geen idee hebt wat dat is, ga dan 28 maart naar de open les. Als je dan nog niet het ritme te pakken hebt, maar het dansen wel leuk en ontspan- nend vindt, geef je dan op voor deze cur sus en dans 12 dinsdagavonden de me- renge, bolero en son. De cursus Afro- Salsa kost 200,-. Pashouders betalen slechts/ 150,-. Rotterdampashouders krijgen ook kor ting op de workshops. Op zaterdag 11 maart organiseert Ritme en Dans de workshop 'Merenge/Salsa'. Deze cursus kost 50,- gulden, Rotterdampashou ders betalen 32,50. In de workshop 'Dans in Beweging' op 19 maart ligt de nadruk op expressie in de dans. Rotterdampashouders betalen hiervoor 50,- in plaats van f 75,-. Stichting Dans en Ritme, studio Krui- mels, Rochussenstraat 379. Informa tie en opgave tel. 467 05 62. Het Rotterdamse Fact laat een van Ne- derlands meest getalenteerde jonge thea- termakers, Jeroen van den Berg, Tsje- chovs tijdloze klassieker bewerken en regisseren. De cast van 'de Meeuw' loopt uiteen van twintigers tot zestigers. De eerste grootschalige voorstelling van Fact is een komedie over aanstormend talent en een oudere generatie die niet onder de indruk is. Het ambitieuze meis- Foto: Rince de Jong je valt natuurlijk voor de beroemde schrijver, de oudere actrice is jaloers en de aspirant-kunstenaar wanhopig. Tsje- chov zet met veel humor rake typerin- gen neer van mensen zoals we die alle- maal kennen. Er wordt gespeeld door Shireen Strooker, Hidde Maas, Vincent van den Berg, Oda Spelbos, Krijn ter Braak, Marthe Geke Bracht, Leo Jans- sen, Piet Kamerman, Agaath Meulen- broek en Frans Wit. Rotterdamse Schouwburg, Grote zaal woensdag 22 (premiere) en donder dag 23 maart, 20.15 uur. Prijzen nor- maal: f 30,-, 24,-, f 19,-. Met Rotterdampas: f 18,-, 14,40, f 11,40. McDonald's heeft sinds 1 december bij de rotonde bij Krimpen a/d Ussel een nieuw drive-in restaurant ge- opend. Rotterdampashouders krijgen bij deze McDrive de gebruikelijke Rotterdampas-korting: een gratis me dium portie Franse Frietjes bij aan- koop van een Big Mac of McChicken. Veel Rotterdammers en Capellenaars hebben de nieuwe McDrive al ontdekt. Wat zij misschien nog niet weten is dat de Capelse McDrive speciale faciliteiten voor kinderfeestjes heeft. De nieuwe vestiging heeft twee feestzaaltjes en een fantastisch Soft-Playland. Want met al die kinderen in de buurt, zullen er bij McDrive heel veel verjaardagsfeestjes worden gevierd. McDonald's/McDrive, aan de Rhyn- spoor 299 in Capelle a/d Ussel, tel. 2023587. Openingstijden: vrijdag en zaterdag van 9.00 uur tot 01.00 uur. Andere dagen van 9.00 uur tot 24.00 uur. Rotterdampashouders die zaterdag 11 maart verrassingscoupon 3 meene- men, kunnen gratis genieten van het jaarlijks concert van Muziekvereni ging Harpe Davids. Eenmaal per jaar haalt Muziekvereni ging Harpe Davids in de Schiedamse Margriethal alles uit de kast. Harmonie- orkest, drumfanfare, opleidingsorkest, marjorettegroepen en twirlteams spelen mee. Alle 130 leden geven 11 maart acte de presence. De avond start met een show van de drumfanfare en de twirlteams. Zij bren- gen de laatste hits ten gehore. Na de pau- ze speelt het harmonieorkest eveneens een populair programma. Onder andere muziek uit de film 'The Lion King' en het thema de 'The Last Walz' uit de films van James Bond zullen te horen zijn. Chr. Muziekvereniging Harpe Da vids, Margriethal aan de Nieuwe Damlaan te Schiedam. Zaterdag 11 maart, aanvang 20.00 uur. Kaarten reserveren: tel. 4715959/4705393. De Praktijk voor Voetreflex Therapie geeft Rotterdampashouders f 5,- kor ting op een behandeling. In plaats van f 45,- betalen pashouders f 40,-. Dat is goedkoop, want vaak wordt voor een dergelijke massage 70,- gere- kend. Na het afronden van de beroepsoplei- ding voetreflexelogie is Anne-Miek Boukema vorig jaar een eigen praktijk begonnen. Deze kreeg de naam Praktijk voor Voetreflex Therapie. Als enthousi- ast Rotterdampashouder heeft Boukema haar Praktijk begin dit jaar aangemeld als deelnemer. Boukema: Al jaren heb ik een Rotterdampas. Elke maand kijk ik wat de aanbiedingen zijn. Het is erg leuk om nu zelf eens iets aan te bieden'.' Voeten zijn de spiegels van het lichaam. Bij voetreflexelogie worden de voeten nauwkeurig gemasseerd, hierdoor wordt het lichaam als het ware gereinigd. De meeste mensen komen bij mij omdat ze een concreet probleem hebben. Bij hoofd-, buik- en rugpijn kan mijn voet- massage verlichting geven, vertelt Bou kema. Ik kan echter niet garanderen dat de pijn overgaat. Sommige mensen zijn nu eenmaal gevoeliger voor voetre flextherapie dan anderen. De meeste mensen vinden het zeer aangenaam. En baat het niet dan schaadt het niet'.' Praktijk voor Voetreflex Therapie A. Boukema, Voermanweg 614 te Rot terdam, tel. 455 71 53. Dit jaar viert de Huishoudbeurs het vijftigste jubileum. Met Snelle Vliet kunnen Rotterdampashouders op dinsdag 4 april de beurs met 12,50 korting bezoeken. Pashouders betalen 25,- i.p.v. f 37,50 voor het reis- en toegangsbiljet. Een Huishoudbeurs is een geweldig uit- je. De gelegenheid om te zien welke no- viteiten er het komend jaar te koop zijn en lekkere nieuwe hapjes te proeven. Dit jaar viert de Huishoudbeurs haar 50ste verjaardag. Om dit te vieren zijn er extra activiteiten. 'Terugblik op het heden' is het centrale thema van de beurs. Bezoekers kunnen terugkijken naar het verleden. Zo kunt u de invloed van vroeger op het heden zien. In de Jubi- leumhal verzorgen Nederlandse sterren van gisteren, vandaag en morgen optre- dens. Daarnaast is er een tentoonstelling ingericht waar u met de ogen van het verleden naar het heden kunt kijken. Spannend dus! Dinsdag 4 april naar de Huishoud beurs met Snelle Vliet in Amsterdam (RAI). Opstapplaatsen: Rotterdam CS (8.45 uur) en Zuidplein (9 uur). Terugkomst ca. 18.00 uur. Bij het te- lefonisch reserveren moet u uw pasnummer vermelden. tel. 4521 522. Midgetgolf Parkhaven Met coupon 39 krijgt u f 4,- of 4,50 korting op midgetgolf. In maart krijgt u ook nog een gratis kopje koffie. Parkhaven 22, tel. 4765616. Circus Rotjeknor Op pasvertoon krijgt u f 3,50 korting op de Doe-middagen. Informeer bij circus Rotjeknor wanneer de Doe-middagen zijn. Binnenrotte 85, tel. 4519165 Cubaanse dansles De cursus Cubaanse dansles start op 1 maart in muziekcentrum Matrix. Mauritsstraat 16, tel. 4791275 Het Stedelijk Museum Schiedam be- staat dit jaar 95 jaar. Met veel trots presenteert Schiedam bij dit jubileum een overzichtstentoonstelling van de kunstenaar Joan Miro. De toegangs- prijs voor deze tentoonstelling is f 8,50. Rotterdampashouders betalen slechts 5,50. In Schiedam zijn van 25 maart tot en met 28 mei 125 grafieken van de Spaan- se schilder Miro te zien. Miro is voor het Schiedams museum een logische keuze. Het Stedelijk Museum heeft naam ge- maakt door de omvangrijke COBRA- collectie. Miro heeft met zijn opvallende figuren veel COBRA-kunstenaars bein- vloed. De tentoonstelling toont de ontwikke- ling van het grafisch werk in de periode 1930 - 1972. Miro heeft in de loop der jaren diverse technieken en motieven gebruikt. Hij combineerde vaak ets met aquatint. Zo ontstond werk dat wordt gekenmerkt door spanning, vibratie en levendigheid. Ga eens kijken en geniet. Overzichtstentoonstelling Joan Miro, 25 maart t/m 28 mei. Stedelijk Mu seum Schiedam, Hoogstraat 112. IMAX De aanbieding in het cate van het IMAX Waterstad Theater is een kop koffie, thee, een glas cola, fan- ta of Seven-up voor 2,- zoals ver- meld op pag. 79 van Kompas. Op coupon 43 van IMAX staat per abuis/ 1,-vermeld. Leuvehaven 77, tel. 4048844, Tropicana Tropicana's aanbieding voor het weekend staat yerkeerd op coupon 35 van Kompas. De tarieven voor door de week en de informatie op pagina 74 van Kompas zijn wel correct. Maasboulevard 100, tel. 4020700.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1995 | | pagina 22