Gastouder worden a Kwaliteit voor een lage prijs bij Rijnmond Leermode consume™ INFORiMATIE Turk und Pabst heeft het laegste prijspeil van Meiertani! iBOCatelDuQ MaasposT Glas in vleessalade van Tuindorp ontvangt geld voor clubgebouw MaasposT KORT MaasposT FM 106.7 en kabel 96.1 Programma NAAR ONZE SUPERMARKT BROERSVELD 68 - 70 Burgerlijke Stand SCHIEDAM Aldi heeft uit voorzorg een partij vleessalade met de code 040395 uit de verkoop genomen na een klacht over glasstukjes daarin. Het is mogelijk dat er zich bij u thuis nog vleessalade met deze code bevindt. Aldi verzoekt u de vleessalade met bovengenoemde code terug te bezorgen in de winkel van aankoop, waarbij het aankoopbedrag direkt wordt vergoed. Met excuses voor het ongemak. Specialist in designvloeren Tuinieren voor60-plussers BL/K 800 ML. "KEY" Kijkopstad en wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk SCHIEDAM De stichting Europa Kinderhulp die dit jaar 32 jaar bestaat, zoekt contact met mensen die gast ouder willen worden. De stichting is ontstaan uit een buurtvereniging in Amster dam die zich de toestand waarin kinderen in Letland leefden en leven gewaar werd, en besloot die kinderen voor de vakantie hierheen te halen. Het hoofddoel van de stichting is het tijdens de zo- mervakantie plaatsen van kinderen uit kansarme situ- aties in een gastgezin. Daar- naast zijn er nog een aantal projecten voor kinderen die vanwege traumatische erva- ringen niet in een gastgezin kunnen. Het gaat hier bij- voorbeeld om kinderen uit oorlogssituaties. Deze pro jecten bestaan uit kinderkam- pen. Deze zomer wordt onder anderde een groep kinderen uit Wit Rusland-Tsjernobyl, hierheen gehaald om een fan- tastische vakantie te hebben. Kansarm fl Patatje Permanente expositie van meer dan 400 soorten wand- en vloertegels, siergrind en linoleumvloeren. Wij leggen op alle soorten ondervloeren! SCHIEDAM De heemtuinexcursie van zondag 5 maart is dit keer geen natuurwandeling, maar een dialezing. Deze vindt plaats in het onderkomen op de kinderboerderij in het Prinses Beatrixpark. De dialezing, onder de titel 'Natuur en Fotogra- fie', wordt verzorgd door de heemtuinvrijwilligers L. de Waard en S. Gerritsen. Natuurfotografie is een vak apart. Een mooie paddestoel kieken is misschien niet zo moeilijk, maar een spinneweb met dauwdruppels vereist meer techniek en vooral geduld. Dhr. de Waard vertelt op welke manier zijn mooiste natuurdia's zijn gemaakt. Hierbij toont hij zijn dia's op een bijzondere manier: niet op een gewoon scherm, maar op een doorzichtig scherm. De toeschouwers zitten dit keer niet voor het scherm, maar erachter, wat een zeer apart efect geeft. Naast het 'technische' verhaal van De Waard, verzorgt de heer Gerritsen het 'natuurpraatje' bij de dia's: De dialezing is gratis toegankelijk en start om 14.00 uur in het onderkomen op de kinderboerderij. Grote kerk Vogels herkennen Machinaal borduren Kennismaking computer Computercursussen Zondagsconcert Demonstratie Fimoklei Bloemschikken Psychometrische avond Expositie BAS VAN DER HEUOEN Woensdag 1 maart 1995 MAASPOST SCHIEDAM XQ7.52 Zaterdag: 9-10 Non-stop muziek - Micha In- genkamp; 10-12 Passage 12 - Jan Willem de Boer en Laurette Lan- kester; 12-14 Muzikale Omloop - Peter Voorburg; 14-16 Muzikale Omloop - Lennard de Bles; 16-17 Muzikale Omloop - Aad van der Wei; 17-18 Schiedam Sport - Henk Groenewegen; 18-20 Top 25 - Paul de Jongh. Zondag: 9-10 Kinderradio - Chrit Wilshaus; 10-11 5 Kwartier in 1 Uur - Bas Barendregt; 11-12 Goedemorgen Schiedam - Paul de Jongh; 12-14 Muzikale Omloop - Ed van Dom- melen; 14-16 Muzikale Omloop - Rob van der Heiden; 16-18 Sport - Patrick de Boer en Fred van Aken; 18-19 Non-stop muziek - Saskia Hemmes; 19-20 KOERS - Mies den Hartog; 20-21 De Klassieken - Cees van Giezen. Donderdag: 19-21 Jazz Melodies - Jaap Wape- naar; 21 -22 Groove Garden - Men- no Sprang. Vrijdag: 18-20 Marokkaans Programma - Hassan Aissati e.a.; 20-22 Turks Programma - Huseyin Cayir e.a. SCHIEDAM De opgave van de burgerlijke stand in Schiedam Geboren: Bas, z.v. De Lint-Hazelebach Julian, z.v. Gommers-Wisse Daniel M., z.v. Tijdgat-Van Dul- ken John, z.v. Frederik-Van der Hart Rob L.H., z.v. De Ligt-Timmers Lisette L.N.. d.v. Alexander Bartha, d.v. Wijmans-Klaassen Shannen, d.v. Rorijs-Speelmeijer Ezginur, d.v. Guney-Guney Hessel F.J., z.v. Grootveld-De Schepper Jayjay, d.v. Koevermans-Winter Florine. d.v. Van de Water-Schef- fer Ramazan, z.v. Dilekci-Dilekci Youssri, z.v. El Bouchtaoui-Ezzaf- zafi Mounir, z.v. El Khalifi-El Bouhali Ondertrouwd: C. Meijer, 34 jr.-S.S. Sobha, 24 jr. R. Visser, 26 jr.-M.J. de Raat, 24 jr A.G. Vos, 23 jr.-M.F. Wesdijk, 22 jr- P. Vijfvinkel, 57 jr.-E.M.H. Boef, 51 jr. Gehuwd: M.J. Ooms, 24 jr.-T.M.J. Hulho- ven, 23 jr. R.C.L. Tetteroo, 24 jr.-S.A.M. Meeuwisse, 23 jr. JCC. Huiskens, 32 jr.-B.I, Mat- thijssen, 37 jr. P. Bachs, 23 jr.-F. van der Vecht, 24 jr. Overleden: C.H. de Wit, 80 jr. R. van der Sluis, 61 jr. M. van Ekeren, 75 jr. E.J.M. van de Water, 93 jr. J. Voogd. 74 jr. J.J. Romeijn, 84 jr. A.J. Jonker, 60 jr. M. in't Veld, 77 jr. A.E. van der Bil, 92 jr. P. Loekemeijer, 83 jr. H.J. Moes, 56 jr. H. Lokken, 76 jr. M.J. Geers, 96 jr. E. de Groot, 85 jr. MaasstaD weekbladen KANTOOR: Over de Vesten 3 3116 AD Schiedam Postbus 373 3100 AJ Schiedam Geopend ma. t/m vrij. 8.30-17.00 uur. MANAGER: W. J. de Kok Telefoon 010-4004291 COMMERCIE: Telefoon 010-4738322 Telefax 010-4731589 VERTEGENWOORDIGERS: H. Theeuwkens Prive 010-4115184 R. de Hoog Prive 010-4663691 I. Ruijgrok Prive 01751-12382 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag 10.00 uur IMA/P advertenties tot maandag 16.00 uur ACCOUNT MANAGER: L. B. van IJzerloo Prive 010-4708702 REDAKTIE: Telefoon: 010-4738322 Telefax: 010-4731589 chef-redakteur L.M. Hartman Telefoon: 010-4004491 Redactie: M. Heijnen Telefoon: 010-4004484 FOTOGRAFIE: en voor fotobestellingen Willem de Bie Media Produkties Pelgrimsstraat 5b 3029 BH Rotterdam 010-4774010 010-4778066 INZENDTERMIJN REDAKTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Nederlandse Dagbladunie b.v. BEZORGING: Stadskoeriers 010-4514555 ma. t/m vrij. 08.30-17.00 uur Bezorg een kind de vakantie van zijn leven De contactpersoon voor deze regio is mevrouw Versteeg. „Wij willen hierbij een beroep doen op mensen om in hun hart en huis plaats te maken voor een kind dat het niet zo goed heeft als onze kinderen. We hebben onder andere kinderen uit Frankrijk, Nederland, Duits- land en Engeland. Het gaat om kinderen uit kansarme gezinnen. Voor alle duidelijkheid wil ik nog even toevoegen dat het niet om asociale gezinnen gaat. Het gaat om kinderen die met hele gezinnen met soms zes, zeven kin deren en oma in een klein huisje wonen. Kinderen die geen speel- ruimte hebben en in een grauwe en grijze omgeving wonen. De ouders van deze kinderen zijn vaak ziek of overspannen, alcoholist, werkloos en soms analfabeet. Het kan ook r Mevrouw Versteeg met kleindochter voor de vlag met het nieuwe logo van de Stichting Europa Kinderhulp zijn dat het gaat om een gezin dat het materieel gezien best goed heeft, maar waar de kinderen totaal geen aandacht krijgen. De kinde ren worden 'aangeboden' via de volgende organisaties die in het land van herkomst van het kind ac- tief zijn, zoals het Rode Kruis, het Leger des Heils en de Sociale Diensten. Het gaat er voornamelijk om dat we de kinderen aandachten begrip willen geven, zodat ze tot rust kunnen komen. Het is ook niet echt de bedoeling dat de kinderen complete vakanties aangeboden krijgen met dagjes naar pretpar- ken. Het gaat echt om aandacht. Voor een kind uit zo'n achter- standssituatie zijn dingen die voor ons gewoon zijn. al zo'n fijne erva- ring. Ik heb het dan over dingen zoals een parkje in de buurt, de kinderboerderij, fietsen en wande- len. Je wordt echt niet armer van zo'n gastouderschap, eerder rijker. Zo hadden wij bijvoorbeeld eens een paar gastkinderen in huis en we zijn 's avonds een strand wan- deling gaan maken, je kent dat wel, met na afloop een patatje. Toen wij thuisgekomen waren zei ik tegen een van onze gastkinderen, zoals je tegen je eigen kinderen ook wel eens zegt: 'Zo, jullie worden ver- wend'. Antwoord een van mijn gastkinderen: 'ja, zeker'. Waarop ik hem vraag: 'nou. hoezo dan?' Toen antwoordde hij'. Je word verwend als je elke dag te eten krijgt.' Als je een kind zo iets hoor zeggen, besef je eigenlijk pas hoe goed wij het hier hebben", aldus Versteeg. Een van de dingen die Versteeg al- tijd weer verwondert in kinderen, is het feit dat zij zich zo gemakke- lijk aanpassen. „Zo hadden wij een keer een moslimjongetje in huis. Zelf zijn wij katholiek en hebben de gewoonte om voor het eten te bidden. Een aantal keren was hij al gewoon op het eten aangevallen. Op een keer echter, bad hij ook mee. Ik vroeg hem of hij in 'mijn' God geloofde. Nou dat deed hij niet, maar nu hij toch in ons huis was, bad hij wel meteen even mee voor mijn God. Dat was totaal geen probleem voor hem. Eigen lijk zijn volwassenen de enige die problemen maken," Wie gei'nteresseerd is in deze stich ting en deze zomervakantie ook een gastkind in huis wil hebben, kan contact opnemen met de fami- lie Versteeg, tel. 4701367. Er komt dan een medewerker (geheel vrijb- lijvend) langs om voorlichting te geven en nader kennis te maken en eventuele twijfels over bijvoor beeld de taal weg te nemen. ..Het is het belangrijkste dat de taal van het hart gesproken wordt. Als je op de middelbare school een klein beetje talen hebt gehad. dan is het geen probleem. Je pikt het zo gauw op. Je hoeft echt geen uitblinker te zijn", besluit Versteeg. IRENE BOER SCHIEDAM „Hoogstaande kwaliteit tegen groothandelsprijs' zo omschrijft de heer Demirkiran de collectie lederen en suede jas- sen, rokken en vesten die hij in zijn knusse boutiek Rijnmond Leermo de aan de Hoogstraat 133 ver- koopt. Al vanaf zijn prille jeugd is de vrije tijd van Demirkiran gevuld geweest met leer. In Turkije begon hij al op jonge leeftijd met het vol- gen van cursussen op ledergebied. Later ging hij zich steeds meer en meer bekwamen in de leermaterie en -mogelijkheden. De lange ge- schiedenis van het leer weet hij dan ook aan een ieder die het maar ho- ren wil, in geuren en kleuren te vertellen. Zijn deskundigheid op dit gebied stelt hem dan ook in staat de klant een bijzondere ser vice te verlenen. „Een jas op maat kan ik op redelijke termijn klaar hebben, maar ook reparaties als het maken van scheurtjes of het inzet- ten van een rits heb ik zo ver- richt", aldus de lederspecialist. Ook al zou het materiaal dat er wordt verkocht op voorhand an- ders doen vermoeden, kent Rijn mond Leermode niet alleen drukke tijden in de winter. In de zomer wordt er bijvoorbeeld veel suede verkocht en leer in wat fellere en modernere kleuren als blauw en groen. De collectie die bij Rijn mond Leermode te koop is, komt vooral uit Italie, Turkije en Zuid- Korea, om de simpele reden dat men daar nog weet hoe een goed lederen kledingstuk gemaakt moet worden en omdat de loonkosten daar veel lager zijn dan in Neder land. „Zo kan ik mijn klanten een prima kwaliteit garanderen en te gen een geringe prijs", stelt De mirkiran tevreden vast. CMAMICA AANBIEDING (zolang de voorraad strekt!) 40 m2 vloertegels 33 x 44 of 40 x 40. 2 Groeps vloerverwarming. Kompleet aangesloten en gelegd incl. materiaal 3.650," Idem 40 m2 vloertegels 33 x 33 of 30x30 3.350,- ITAL CERAMICA Vierhavenstraat 19 - Rotterdam tel.: 476 20 54 SCHIEDAM De wijk- en bewonersvereniging Tuindorp heeft van het Juliana Welzijn Fonds een bijdrage van fl.7500,- ontvangen voor het her- stel van het clubgebouw na een brand. Het Juliana Welzijn Fonds verleent financiele steun aan kleine en grotere initiatieven die het maatschappelijk welzijn bevorderen. In 1994 besteedde het fonds hieraan ruim 21 miljoen gulden. De bijdragen gingen vooral naar aktiviteiten op het terrain van 'hulp en zorg' en 'sociaal-cultureel werk". De bijdrage is steeds bedoeld als aanvuling op de reeds aanwezige middelen. SCHIEDAM Zaterdag 4 maart zullen tijdens het wekelijkse in- loopconcert Gerard Legierse op koororgel en Anneke van der Zandt op dwarsfluit te beluisteren zijn. De aanvang is 15.00 uur en de toegang is natuurlijk weer gratis. SCHIEDAM Door de vogel- werkgroep van de KNNV afdeling Waterweg-Noord wordt opnieuw een cursus vogels herkennen geor- ganiseerd. De cursus bestaat uit vier theorie-avonden en twee ex- cursies, waarbij verschillende fa- cetten van het 'vogels kijken' zul len worden belicht. De theorie- avonden worden gehouden op dinsdag 14, 21 en 28 maart en 4 april; de excursies op zaterdagmor- gen 25 maart en 8 april. De avon- den vinden plaats in het natuurcen- trum Btf Boshoek in Schiedam en beginnen om 20.00 uur. De kosten van de cursus zijn fl. 15,- inclusief cursusmap. Aanmelden kan telefo- nisch op nummer 4715415 of 4738358. SCHIEDAM Het volwassenen- werk van Buurthuis Nieuwland start weer een cursus 'Machinaal Borduren', een techniek die in Turkije zeer geliefd en bekend is. De cursus staat onder leiding van een Turkse vakkracht, waardoor de taal geen probleem hoeft te zijn. De lessen worden gegeven op don derdag van 09.00-11.00 uur en op zondag van 12.00-14.00 uur. Bij voldoende opgaven wordt gestart op respectievelijk donderdag 9 maart en zondag 12 maart. Voor meer inlichtingen kan men bellen naar Nel Bootsman, Buurthuis Nieuwland, tel. 4738671 of men kan even komen kijken op boven genoemde tijden. SCHIEDAM De senioren- school organiseert wegens groot succes weer twee cursussen 'ken- nismaken met de computer'. Ou- deren die deelnemen leren dat computers machines zijn waar ie- dereen mee kan leren omgaan. Er wordt ingegaan op de mogelijkhe den van de computer, met name het dagelijks gebruik. Er is een cursus op donderdagmiddag van 13.30-16.00 uur van 9 maart tot en met 27 april. De tweede, dezelfde. cursus is op woensdagmiddag van 12 april tot en met 14 juni. De cur sussen vinden plaats bij het Educa- tief Centrum aan het Dr. Wibaut- plein. De kosten zijn fl.30,-. In- schrijven kan bij het Centraal Meldpunt, tel. 4264022. maandag tot en met vrijdag van 08.30-12.30 uur. SCHIEDAM Op 13 maart star- ten er in Gebouw De Teerstoof, Nieuwstraat 12 weer een tweetal computercursussen. De eerste is een inleidende cursus WordPer fect. Deze is bedoeld voor begin- nende gebruikers van WordPer fect. Een keer per week een les, tussen de lessen door gratis oefe- nen en de cursus wordt afgesloten met een erkend diploma. De cursus wordt op maandagavond gegeven en duurt ongeveer twee maanden. De kosten zijn ongeveer fl.345,-. De tweede is een cursus PC-ge- bruik met MS-Dos. Deze is be doeld voor beginnende gebruikers zonder vooropleiding op PC-ge- bied. Een keer per week les. tussen de lessen door gratis oefenen en de cursus wordt ook weer afgesloten met een erkend diploma. Ook deze cursus wordt gegeven op maandag en duurt ongeveer twee maanden. De kosten bedragen fl.345,-. Ge- noemde prijzen zijn inclusief les- boeken, lesdiscettes, oefenen. tele- fonisch huiswerk en ondersteu- ning. Voor meer informatie kun nen geinteresseerden overdag bel len met Jaqueline Holmer, 4270956. Men kan ook een studie- gids ophalen in het gebouw. SCHIEDAM Op zondag 5 maart is er in dienstencentrum De 4 Molens een concert van harmo- nie Ambrosius onder leiding van de heer T. Lansbergen. Het concert duurt van 13.30-16.00 uur en kost fl.2.50 per persoon. SCHIEDAM Op dinsdag 7 maart om 14.00 uur is er een de monstratie Fimo-kleien in dien stencentrum De 4 Molens. Geinte resseerden kunnen zich meteen op- geven voor de cursus die binnen- kort van start gaat. SCHIEDAM Op de woensdag- middagen 8 en 22 maart om 13.30 uur kan men bloemschikken in de eetzaal van dienstencentrum De 4 Molens. Nieuwe cursisten wordt gevraagd zich van te voren op te geven bij de receptie. SCHIEDAM Richard Nguien zal donderdagavond 2 maart bij spirituele vereniging Harmonia een psychometrische avond ver- zorgen. Psychometrie houdt in dat aan de hand van een voorwerp van een persoon helderziende waar- nemingen worden gedaan. Ieder- een is van harte welkom in Wijk- centrum Nieuwland, Dr. Wibaut- plein 165. De aanvang is 20.00 uu- ren de toegang is fl.7,50 per per soon. SCHIEDAM Zaterdagmorgen 4 maart om 11.00 uur zal de expo sitie 'Begeleidende Engelen' ge opend worden in De Grote Kerk te Schiedam. Ds. J.D. Wuister zal de openingshandeling verrichten en aansluitend de achtergronden be- lichten vanuit de Kabbalah. De tentoonstelling die tot 2 april te zien is in de kerk laat de olieverf- schilderijen en tekeningen zien van Frans Erkelens. die hiervoor gein- sprireerd werd door de wereld van de engelen. Tijdens de expositie zullen de violiste Melena Dzekova en de pianist Roderigo Robles de Medina Chassidische en Impres- sionistische werken ten gehore brengen. SCHIEDAM De Hoofdafde- ling Groenvoorziening en Natuur van de Dienst Gemeentewerken is een aantal jaren geleden gestart met het project 'Tuinieren voor 60- plussers'. Op de complexen Land- vreugd en Vijfsluizen worden tuin- tjes van 40 vierkante meter uitge- geven. Schiedammers van 60 jaar en ouder krijgen de kans om een van deze tuintjes tegen een bedrag van fl.35,- te huren. Op de com plexen ligt de grand voor de start van het tuinseizoen (1 april) al klaar. Het is in de winter bemest en gespit. Verder zorgt de gemeente voor de nodige gereedschappen als harken en schoffels. De deelne- mers hoeven dus alleen maar zaai- en plantgoed van huis mee te ne men. Het is echter wel nadrukke- Iijk de bedoeling dat er natuur- vriendelijk wordt getuind. Er mo- gen dus geen kunstmest en chemi- sche bestrijdingsmiddelen worden gebruikt. Wanneer men belang- stelling heeft voor het project, wordt men verzocht snel te reage- ren. Er zijn nog maar een paar tuin tjes vrij. Vraag een folder aan bij de Hoofdafdeling Groenvoorzie ning en Natuur, ter attentie van Marcel Scheefhals, tel. 2465521. HIER KUNT U UW AUTO PARKEREN EN STAAT DE PENDELBUS OP U 5 BROERSVELD68-70 BAS VAN DER HE9I

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1995 | | pagina 3