Wereldster Marjorie Barnes in Vlaardingse Stadsgehoorzaal Rotterdams Dagblad 2 weken gratis...? Vul deze bon in Theater Schuurkerk Stadsgehoorzaal Bekend van Bubbling Brown Sugar en Hair Theater de Teerstoof De beste voorlezers manifesteren zich op regionaal kampioenschap Schiedamse wint helaas niet Cursus Mondriaan Mellow party Rick DeVito Lezing VLAARDINGEN Een absolute wereldster treedt za terdag 11 maart op in de Vlaardingse Stadsgehoor zaal: Marjorie Barnes. Mar jorie Barnes heeft in de loop der jaren een even gevarieer- de als bewonderingswaardige carriere opgebouwd. Een car- riere die begon in de jazz- clubs van Washington D.C., maar die al zeer snel werd voortgezet tot op de grote po dia van Broadway. Zo schit- terde ze in shows als Hair, The Magic Show, I Love My Wife, Pal Joey, Bubbling Brown Sugar en Dream Girls. f ikwileenvoordelig(proef)abonne- ment op het Rotterdams Dagblad. j Q Bezorgt u mij het Rotterdams Dagblad 4 weken vrijblijvend op proef. Ik betaal hiervoor de halve prijs: 12.95, J Noteertu mij vooreenkwartaalabonnementop het Rotterdams Dagblad De eerste twee weken zijn grabs, daarna betaal ik f 28,55 per maand via automatische betaling. Naam: i Adres: j Postcode: Plaats: j Telefoon: Bank/gironummer: Handtekening: Woensdag 8 maart 1995 MAASPOST SCHIEDAM XQ7.53 Maaspost MAASSLUIS Een overzicht van de komende voorstellingen in Theater cfe Schuurkerk in Maas- sluis. Arno van der Heyden Het Duet MAASSLUIS - Het programma Het Duet' van Arno van der Hey- den en zijn zus Margreet loopt al een tijdje in de Nederlandse thea ters. Zijn programma slaal bijzon- der goed aan en veel mensen con- stateren dat Arno een echt theater- dier is. Deze naam kreeg hij mee bij de uitreiking van de Persoon-" lijkheidsprijs tijdens het Cameret- ten Festival 1992 in Rotterdam. In het programma 'Het Duet' rekent Van der Heyden af met contactad- vertenties en 06-nummers die hij tijdens de voorstelling belt. Op dat moment moet je maar als publiek zien te rooien in een soort lach- kramp van gene en medeplichtig- heid en zo gaat het heel de avond door. Telkens als Arno dreigt u te overvoeren met zijn spraakwater- val, treedt zangeres en zus Mar- greet (voorheen Tanneke) van der Heyden letterlijk uit zijn schaduw voor een liedje. Van der Heyden gebruikt deze momenten om even gas terug te nemen. en u als pu bliek wat rust te gunnen om ver- volgens weer vakkundig toe te slaan. De rode draad van het pro gramma 'Het Duet' is 'jongetje zoekt meisje' en is een gepassio- neerde en vooral hilarische vopr- stelling. Zaterdag 11 maart om 20.30 uur in Theater Schuurkerk. Een toe- gangskaart kost fl. 15,-. Swing Zaterdag 18-maart kan men genie- ten van Dixieland-blues en swing uit de veertiger en vijftiger jaren. De welbekende Evergreen Jazz- band is dan te gast in 'Theater Schuurkerk' Sinds de oprichting in 1978 behoort de Evergreen Jazz- band tot een van de meest toonaan- gevende jazzformaties in Neder- land en Duitsland. Een avond met deze jazz-formatie is een waar feest. In het afgelopen seizoen was de Evergreen Jazzband het hoogte- punt van het Swingseizoen. Ook dit jaar zal de Evergreen Jazzband voor een spektakel Zorgen. Tijdens deze avond is het mogelijk om te dansen. Swingavonden zijn be- kend om de sfeer, kwaliteit en ont- spanning. Zaterdag 18 maart om 20.30 uur. Een toegangskaart kost fl. 15,- Ensemble en suite Een vijftal ervaren musici. alien lid van het Rotterdams Philharmo- nisch Orkest staan garant voor een aantrekkelijk klassiek muziekpro- gramma op zondag 19 maart. Op het programma staat o.a. Crosses Sextet voor 2 violen, Viola, Vio- lencello, Contrabas en Piano van Michael Glinka. Tevens wordt uit- gevoerd het Quintet in G Dur op. 77 van Antonin Dvorak. Het 'En semble En Suite' bestaat uit leden: Charlotte Potgieter viool, Noemie- Bodden viool, Mariken Zandvliet piano, Gilles Francis viool, Mario Rio cello en Peter Leerdam contra bas. Voorafgaande aan het concert kan vanaf 11.00 uur genoten wor- den ieten van een brunch. Zondag 19 maart, 13.00 uur. Een toegangskaart voor het lunchcon- cert kost fl. 10,-, de brunch kost fl.20,- (wel even vooraf reserveren bij Sabine Degenkamp telefoon 01899-18030). Kaarten voor de voorstellingen in de Schuurkerk zijn vanaf heden verkrijgbaar bij de Informatiebalie van het stadhuis. De Informatieba lie is elke werkdag geopend van 08.30 tot 17.00 uur. Telefonisch zijn kaarten te reserveren in Thea ter Schuurkerk, telefoonnummer 01899-13700 (tussen 12.00 en 14.00 uur). VLAARDINGEN Een over zicht van de voorstellingen in de Vlaardingse Stadsgehoorzaal van donderdag 9 maart tot en met vrij- dag 17 maart. Theatergroep De Kern George Sand of het monster van Nohant Na Belle van Zuylen portretteert De Kern opnieuw een karaktervol- le vrouw. George Sand staat be- kend als de sigarenrokende minna- res van Chopin. Ze wordt verguisd en verketterd als monster. Als fecks die zich bemoeit met ntan- nenzaken. Maar in de eerste plaats is ze schrijfster, bewonderd door Flaubert. Liszt en Balzac. Een voorstelling over romantiek, revo- lutie. moederschap en eenzaam- heid. Donderdag 9 maart, Grote Zaal, 14.00 uur en 20.15 uur. Toe- gang matinee fl. 17,50/fl. 12.50, kortingspassen fl. 12.50. Toegang avondvoorstelling fl.20,-/fl. 15,-, kortingspassen fl. 15,-. Joop Visser Een volstrekt eigen stem in het Ne derlandse lied. Deze zanger van liedjes zingt van liefde en ijdele hoop, van platteland en politiek. En van alles wat daartussen ligt. Zijn presentatie wisselt van hard bijtend tot zacht en teder. En zijn programma is nooit hetzelfde; de keuze van liedjes wordt ingegeven door het moment zelf. Al dan niet met bemoeienis van het publiek. Vrijdag 10 maart, Grote Zaal, 20.15 uur. Toegang fl.20,-/fl. 15,-, kortingspassen fl. 15,-. Marjorie Barnes en Dolf de Vries Trio Basic Black Aanvankelijk op het programma in September, nu pas daadwerkelijk in de Stadsgehoorzaal. Na talrijke concerten en gala's op internatio- nale podia. Na succesvolle musi cals. zoals Bubbling Brown Sugar. Na het toneel gedeeld te hebben mpt Frank Sinatra, Sammy Davis Jr. en Lena Home. Nu dan een one-woman show van Marjorie Barnes. Waarin al haar veelzijdig- heid, ervaring en inspiratie ten voi le tot hun recht komen. Zaterdag 11 maart. Grote Zaal, 20.15 uur. Toegang fl.25,-/fl.20,-, kortingspassen fl.20,- Asterix en de knallende ketel (Nederlands gesproken) Zo'n tweeduizend jaar geleden was Gallie bezet door de Rornein- en. De vreugde is groot als de Gal- liers de laatste nederzetting prijs- geven. Te vroeg gejuicht.... Aste- rix, Obelix. Panoramix en Idefix zijn er ook nog! Woensdag 15 maart, Jeugdtheater, 14.00 uur. Einde ca. 15.45 uur. Vanaf vijf jaar. Toegang fl.8,-, kortingspassen fl.6,50 Soulmax Jazzconcert Het kwartet van Max Bolleman maakt jazz in oversneden vorm. Het soort muziek waarvoor Art Blakey en de jazzmessengers de basis legden in de jaren vijftig. Met een drummer als bandleider ligt het accent bij Soulmax op de groove, sound en swing. Als vijf- tienjarige puber kroop Bolleman al achter ketels en bekkens. Woensdag 15 maart, Harmonie, 21.00 uur. Toegang fl. 17,50, kor tingspassen fl. 12,50. Grand cabaret culinair Clous van Mechelen -De veelzijdige theatrale duizend- poot Clous van Mechelen, bekend van onder meer 'Op zoek naar Yo- landa' en 'We zijn weerthuis', zal vanavond 'Alleen met z'n vieren' optreden. Gegarneerd met Jan Vos, Willy van Brakel en Teun Balk als spruiten van zijn ego brengt Clous van Mechelen amu- sante sketches over actuele onder- werpen. En dit alles voor, onder en tussen een heerlijk avondvullend diner. Wie geluk heeft ontmoet hem ook nog naturel. Donderdag 16 maart, Harmonie, 19.30 uur. Toegang fl.60,-. Grant&Forsyth In de jaren zeventig scoorden ze al internationaal met de Guys 'n' Dolls. Als duo maken ze nu de ene hitsingle en CD na de andere. De meeste Europese concertpodia zijn al veroverd. En nu dan eindelijk een theatershow-tournee van Do minic Grand en Julie Forsyth. Donderdag 16 maart, Grote Zaal, 20.15 uur. Toegang fl.35,-, kor tingspassen fl.30,-. Lamda Sherlock Holmes Engelands beroemste detective is weer op pad. Natuurlijk met de on- afscheidelijke Dr. Watson. Een jong meisje overlijdt. Bedrogen door haar minnaar. Haar zuster wordt gechanteerd en ontvoerd. Bovendien is Professor Moriarty erbij betrokken: het beruchtste cri- minele genie aller tijden. Dit mys- terie kan Holmes niet onopgelost laten. Een kleurrijke, beeldende voorstelling. Ook voor wie het En- gels minder machtig Is. Vrijdag 17 maart, Grote Zaal, 14.00 uur en 20.15 uur. Toegang 11.22,50/fl. 17,50, kortingspassen fl.17,50. Voor de jeugd tot I5jaar fl. 12,50. Stadsgehoorzaal Vlaardingen, Schiedamseweg 51. 3134 BB Vlaardingen. Kassa geopend van dinsdag t/m zaterdag van 10.00- 15.00 uur en een uur voor aan- vang, tel. 434 05 00. Niet zo verwonderlijk dus dat ze uit honderden getalenteerde zange- ressen werd gekozen om Marilyn McCoo op te volgen als lead-zan- geres in de toen zeer populaire popgroep The 5th Dimension. Ze maakte twee jaar deel uit van deze groep en scherpte haar kunsten op 's werelds grootste podia: Las Vegas, Lake Tahoe, Atlantic City, The Prince Albert Hall in Londen, Het Concertgebouw in Amster dam, en vele andere zalen. Ze deel- de het podium met topsterren als Lena Home, Frank Sinatra, Sam my Davis jr. en Billy Eckstein. Ze was een ster in het jazz-circuit en trad op in fameuze clubs als Villa ge Gate, The Cellar, Boomers, The Bushes, Village Door en Bottom Line. Marjorie Barnes woont tegen- woordig in Nederland, waar ze verknocht aan raakte tijdens de succesvolle Europese tour van Bubbling Brown Sugar raakte ze verknocht aan Nederland. Ze ver- raste het Nederlandse publiek met een AVRO-televisie special 'Dit is Marjorie'. Ze bracht haar eerste CD uit: I've got a name, naar haar gelijknantige succesvolle show. In 1992 is een solo CD uitgebracht Once you've been in love met o.a. Jean Toots Thielemans, Thijs van Leer en the Dolf de Vries Trio Strings. In datzelfde jaar werd zij onderscheiden met 'Het Gouden Hart van Rotterdam voor de beste internationale artieste. In Neder land zong zij met alle grote Radio/ TV/Studio orkesten, zoals het Me- tropole orkest en de Skymasters en maakte toernees met o.a. jazz-zan- ger Wim Koopmans, Marco Bak- ker en Thijs van Leer. Ook Duitsland leerde haar kennen, ze deed talloze concerten, gala's en televisieshows, samen met o.a. de orkesten van Peter Herbolzheimer en Jerry van Rooyen. Marjorie Barnes verleende haar medewer- king aan CD's van onder meer Tom Brown, T-Mac en Albert van Dam. Ze zong de titelsong van de Amerikaanse film Amazing Grace en van de Nederlandse film Kuifje in Droomland en acteerde in de film Arthur, met Liza Minelli en Dudley Moore. Basic Black is de titel van de thea- tershow waarmee Marjorie Barnes het komende seizoen in zo'n 40-tal theaters in Nederland en Belgie zal staan. De muzikale inhoud van de ze theatershow zal een combinatie van muziekstijlen zijn, van pop tot jazz, van musical tot show, waarin de kracht van haar stem en haar formidabele techniek optimaal tot uiting komen. Met haar show zal Marjorie Barnes een beeld van zichzelf schetsen. Muzikaal en persoonlijk. De titel van de show, Basic Black, refereert aan een aan- tal zaken. Ten eerste aan de zwarte huidskleur, deels bepalend voor de identiteit van Marjorie. Daarnaast is de term 'Basic Black' een veel gebruikte 'dress code' op uitnodi- gingen. Het staat chique, elegant en 'high brow', omschrijvingen die goed passen bij de Broadway- periode van Marjorie. Ten slotte staat zwart voor de verzameling van alle kleuren. In de show brengt Marjorie zeer veel verschillende 'kleuren' muziek ten gehore. Maar ook verschillende soorten zwart: zwart als kleur, als ras, als stem ming. Basic Black. Wie ben je? Wat ben je? Waar hoor je thuis? Een muzi kale reis. Marjorie laat in de show haar visie schijnen op dit soort za ken, of beter: ze laat het horen. Zo zal de show spetterend openen met I'm every woman, oftewel: je bent niet je ras, niet je nationaliteit, niet je geloof, je bent 'every woman' Precies Marjorie. Barnes, die tijdens de tournee wordt bijgestaan door Dolf de Vries en zijn trio, zal voor de pau- ze een retrospectief zingen van haar Amerikaanse carriere, met medley's van haar grote Broad- way-successen en haar periode in de popgroep 5th dimension en nummers die ze bracht met sterren als Frank Sinatra, Sammy Davis jr., Liza Minelli en vele andere. Na de pauze zal Marjorie het publiek persoonlijk raken, met songs die haar persoonlijk raken. Songs die hoogte- en dieptepunten in haar le- ven markeren. Voor de begeleiding van Marjorie Barnes heeft Dolf de Vries als Mu sical Director de beschikking over musici van topniveau. Bezetting van de band: Dolf de Vries (piano/ keyboards/dirigent, Lando Milan (Basguitar/vocals), Ton op 't Hof (Drums/percussie), Steve Yelick (Keyboards), Lia Ona (Backing vocals), Karen Levin (Backing vo cals), Loes Piller Ba de Vries. SCHIEDAM Een overzicht van de voorstellingen in Theater de Teerstoof van vrijdag 10 tot en met 17 maart. Anne Takens Limonade Leescafe Voortaan zal elke maand een zater- dagmiddag in Theater de Teerstoof worden gereserveerd voor het Li- monadecafe, een initiatief van de Stichting Theaters dat met behulp van de VSB-bank tot stand is ge- komen. Tijdens deze middag krij- gen de kinderen de mogelijkheid in contact te komen met een kinder- boekenschrijverof -schrijfster. De ze zal de kinderen uitleggen hoe je een boek schrijft, hoe je aan je on- derwerpen komt en wat daar alle- maal nog meer bij komt kijken. Daarna gaan de kinderen, onder begeleiding van de schrijver, zelf een boekje in elkaar zetten. Ze ma ken een verhaal af en maken daar een illustratie bij. Er wordt limona de gereserveerd en de limonade- ober komt langs met een hapje voor de lekkere trek. Zaterdag 11 maart komt de, in Schiedam gebo- ren, kinderboekenschrijfster Anne Takens vertellen over haar werk. Boeken van haar hand zijn onder meer 'Noortje Wiebeloortje', 'Martje en Martijn' en 'Marjoleint- je Harlekeintje'Dus als de kinde ren boeken van haar in huis hebben kunnen zij deze meenemen en door haar laten signeren. Boekhan- del Mercurius zal overigens met een kinderboeken-stand aanwezig zijn. Zaterdag 11 maart Theater de Teerstoof, zaterdag 11 maart, aanvang 14.00 uur. Toe- gangsprijs fl.7,50. Leeftijd: van 5 tot ongeveer 11 jaar. Niet uit het Raam Het Verdrag In het nieuwe toneel-cabaret-pro- gramma van 'Niet uit het Raam' staat onderlinge haat centraal. De drie spelers vertegenwoordigen drie landcn die elkaar nodig heb ben en uiteindelijk moeten komen tot een verdrag. Eigenbelang is hun voornaamste drijfveer. Snelle, absurde dialogen, subtiele momen ten, waar nodig afgekapt met de botte bijl en de typische 'Niet uit het Raam' liedjes. Een voorstelling waar hard om gelachen kan wor den, maar die toch raakt. Theater de Teerstoof, vrijdag 10 en zaterdag 11 maart, aanvang 20.30 uur. Toegangsprijs fl. 18,- Hans Dorrestijn Gesmolten Usberen Maandenlang trotseren Hans Dor restijn en Fred Florusse samen de barre poolkou. Juist deze ene avond heeft Fred afgebeld, omdat hij de vrieskou niet elke avond kan verdragen. Het publiek is wel ge- komen en Dorrestijn slaat zich zo goed en zo kwaad als het kan in z'n eentje door de avond heen. De lage temperatuur lijkt snel vergeten. Waar Dorrestijn zich ook bevindt; in de tropen, de Polder van Eem- nes of op de Noordpool, veel ver- schil maakt het niet. Het leidt altijd tot ernst en melancholie waar je om kunt lachen. Gesmolten IJsbe- ren wordt een programma om warm van te worden. Theater de Teerstoof, donderdag 16 maart, aanvang 20.30 uur. Toe gangsprijs fl. 18,- Theo Maassen Bepaalde Dingen „Meestal zaten er maar twee men- sen bij mij in de zaal, ja, niet altijd natuurlijk want mijn vader en moe- der hadden ook wel eens andere af- spraken". En tegen een dame in de zaal: „Ik heb het gevoel dat u de hele tijd naar me zit te kijken". En zo gaat het door, anderhalf uur lang. Theo Maassen is een van die cabaretiers die zich meer en meer verdiepen in de kunst van de 'stand-up comedy', een uit Ameri- ka overgewaaide cabaret-vorm, waarbij de cabaretier de confronta- tie met zijn publiek niet schuwt. Leuk zijn, daar gaat het om. En Theo Maassen is leuk. ontzettend leuk zelfs. Vooruit, nog eentje dan: ..Nederlandse films zijn de enige speelfilms die er op vooruitgaan als ze in het Duits worden na- gesynchroniseerd". Voor de ande re grappen moet u betalen. Theater de Teerstoof, vrijdag 17 maart, aanvang 20.30 uur. Toe gangsprijs fl. 18,- SPIJKENISSE/SCHIEDAM De Spijkenisser Jeroen Baardmans is tot regionaal voorleeskampioen van 1995 uitgeroepen. Hij versloeg in de finale onder meer Nicole Collignon uit Schiedam. Zichtbaar gespannen traden ze za- terdagmiddag aan in het wijkcen- trum De Akkers, de voorleeskam- pioenen uit de groepen zeven en acht van tien basisscholen uit Spij- kenisse, Schiedam, Numansdorp en Nieuwendijk. Het is ook niet niks als je als beste voorlezer geko zen bent op school en dan nu mee mag doen aan het regionale kampi oenschap dat door de Openbare Bibliotheken van Schiedam en Spijkenisse georganiseerd is. Je moet uiteindelijk ongeveer vijf mi- nuten voorlezen en wordt ook nog eens kritisch beoordeeld door een vier-koppige jury. De beste tien voorleeskandidaten uit de regio waren: Suzanne de Graaf, Nicole Collignon, Pascal Liefland, Melissa Westdijk, Johan Vogelaar, Femke Baljon, Jerney Gouweleeuw, Mariska Zevenber- gen, Jeroen Baardmans en Jasmijn Diederiks. De presentatie van de middag was in handen van Jan Hoogendoorn, bekend van Radio Spijkenisse. Hij opende de wedstrijd en wenste de kandidaten veel succes. Iedere kandidaat had een favoriet boek gekozen waaruit zij een fragment ten gehore mochten brengen. Dat varieerde van 'Oorlogswinter' van Jan Terlouw tot 'Matilda' van Ro- ald Dahl. Tussen de regels door vermaakte goochelaar Paul Morak de kandidaten en het publiek met zijn toverkunsten. Alle kinderen lieten zich van hun beste kant zien. De deskundige jury onder voorzitterschap van de kinderboeken-schrijfster Anne Ta kens had het daarom moeilijk. „Ik vind het moedig van de kandidaten om vanmiddag hier voor ons op het podium te gaan staan om voor te lezen. Dat is al een prestatie op zich, daarnaast is het voorlezen uit een boek niet zo makkelijk als men denkt. Al met al was het een moei- lijke beslissing, maar er kan maar een winnaar zijn", aldus Takens bij de bekendmaking van de uit- slag. Als winnaar kwam Jeroen Baardmans uit Spijkenisse uit de bus. Hij las voor uit een boek van C.Joh.Kieviet :'Uit het leven van Dik Trom'. Volgens Takens niet een van de gemakkelijkste boeken vanwege de lange zinnen waarin je een goede cadans moet zien te vin- den. „En dat deed Jeroen prima", aldus Takens. De deelnemers gingen niet met le ge handen naar huis, alle kinderen kregen een boek uitgereikt als aan- denken aan deze middag. Jan Hoo gendoorn had nog een extraatje in petto voor de winnaar; Jeroen mocht afgelopen maandagavond tussen 18.00-19.00 uur op Radio Spijkenisse nog een fragment voorlezen uit zijn favoriete boek. Door zijn prestatie mag Jeroen op 8 april a.s. meedoen aan de provin- ciale ronde, de Zuid-Hollandse voorleeswedstrijd, die zal worden gehouden in Bodegraven. Tenslotte treffen alle voorleeskam- pioenen van de provincies elkaar op 23 mei in Muziekcentrum Vre- denburg in Utrecht voor de lande- lijke finale. SCHIEDAM - In het Haags Gemeentemuseum is mo- menteel een grote Mondriaantentoonstelling te zien. Artoteek Schiedam organiseert een cursus van twee avonden over deze be- langrijke schilder. De eerste avond gaat over Mondriaans leven tot 1912: de voorstelling in zijn werk is hier nog herkenbaar, hij schilderde zelfs landschap- pen. Op de tweede avond wordt zijn werk na 1912 be- sproken: de invloed van het Kubisme zal besproken worden en de oprichting van De Stijl. Natuurlijk zullen ook de theorie en principes achter de typische, abstracte Mondriaan-stijl aan de orde komen. De cursus wordt ge- geven door drs. Melanie Verhoeven in de Artoteek aan het Bachplein 581 op dinsdag 14 en 21 maart van 19.30-21.30 uur De kosten zijn slechts fl.25,-. Aanmel- den bij de Artoteek door middel van vooruitbetaling, tel. 4709827. Uiterste aan- meldingsdatum is zaterdag 11 maart. MAASSLUIS Een mooie vrouw in een luxe bad vol drank en vruchten, soepele, uitdagende danseressen op danceblocks, good-looking dansers op het podium en in het publiek. oftewel: een Mellow Party vol verrassin- gen. Dat staat de bezoekers van Vlietzicht te wachten op zaterdag 11 maart a.s. De Pisang Ambon Promotie- Crew trekt alle swingende en zwoele registers open om van Vlietzicht's Mellow Par ty een grootse en spektaku- Iaire avond te maken, vol verrassingen. Uiteraard draaien Vlietzicht's Mellow minded House-deejays de beste Underground en Top 40 Mellowhits. SCHIEDAM De Rick De Vito band speelt vrijdag 10 maart in Spijs en Dranken- salon't Paard aan de Hoog- straat 162 in Schiedam. De toegang is gratis en DeVito begint om 22.30 uur. SCHIEDAM In de aula van het Stedelijk Museum verzorgt Erik Slagter op zondag 12 maart om 15.00 uur een lezing over kunste- naar Jaap Nanninga en zijn relatie met de Cobragroep. De lezing wordt gehouden in het kader van de tentoon- stelling 'Vrienden Schen- ken' die ter gelegenheid van het veertig-jarig jubileum van de Vereniging Vrienden van het Stedelijk Museum Schiedam tot en met 19 maart 1995 gehouden wordt. Er zijn werken te zien die de afgelopen veertig jaar door de Vereniging Vrienden aan het museum geschonken zijn. Het betreft voornamelijk werken van moderne kunst van o.a. Ger- rit Benner, Eugene Brands, Corneille, Wessel Couzijn, Vincent Pieter Semeyn Es- ser, Jan van Munster, Jaap Nanninga, Heleen van Nieuwlandt, Anton Roos- kens, Piet van Stuivenberg en Jochum van de Wint. Voor het museum wordt en- treegeld geheven, de lezing is gratis. (i.v.m. controle bezorging) i Stuur deze bon in een envelop zonder postzegel naar: L J^tferdam^D^^lad,j^Jwc^£dnummeM_5Z9 _300q^VB^Rotterdam T029 J

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1995 | | pagina 13