HET JUISTE ADRES VOOR UW KOMPLETE WONING INRICHTING HOME!®) FLOOR Als 11 wat 1iS&Jl ko 189,- VAKMENSEN VAKMAN Voor een deskundig advies Elke 6e meter tapijt of vinyl GRAIifL Piercing...in het kleed if) Parketservice tapijt - vinyl - gordijnen - vitrage - lamellen - behang Ook vloer krijgt natuurlijke uitstraling Tapijt Vinyl •HiL. Herhaling is de TOVERKRACHT van de reklame Hof van Spaland Marmoleum Vitrage Overgordijnen Horizontale en verticale Lamellen Behang Wfoonkomfort Kleurig kindertapijt Schoenreparatie is goedkoper dan je denkt Schoenen worden door gefabriceerd Laat ze dan ook door de repareren bij: Terug naar de natuur. dat is de trend die ook op het gebied van vloerbedekking duidelijk is terug te vinden. Zowel de tegel- en plavuizenhandelaren, als de verkopers van tapijt en parket in Rotterdam maken er melding van. Probeer maar Vloerpatronen Eerlijk hout Zacht verend kerk Terracotta of Sahara-zand Vloerverwarming MBM lii Ook voor projecten Voor sfeer - stijl en klasse Eigen atelier en stoffeerders ESCAPADE 159,- 89,- Kleurige aankleding Klassiek parket U Lamelparket U Laminaatparket Kurkparket Renovatie bestaande vloeren u Rapareren, schuren en oppervlaktabehandelingen Showroom: Dirk de Derdelaan 19 3132 BA Vlaardingen Tel./Fax: 434 38 60 Rotterdamsedijk 254-256 3112 BR Schiedam Tel/Fax: 010-4271744 WOENSDAG 15 MAART 1995 WATERWEG - WX4.05 MozaVekvloeren zijn helemaal terug De nieuwste collecties tegels en plavuizen tonen aardetinten en een natuurlijke, ruwe structuur. Ook de tapijtfabrikanten zien structuur als een belangrijk thema: weefeffecten en een combinatie van verschillen- de garens geven de vloer een na- tuurlijk beeld. Er is meer belang- stelling voor het wollen tapijt in na tuurlijke kleuren, terwijl tegelijker- tijd de exotische kleurgroepen het goed doen: met name oranje-gele tinten. Natuursteen, vooral ntarmer, is in trek en parketvloeren worden meer en meer geleverd in warme. ook wat donkerder houtsoorten. Ten- slotte zien we een opkomende be- langstelling voor natuurlijke mate- rialen als kokos en sisal. Bij Cosmos, een winkel in woning- textiel op de Coolsingel, ligt spe- ciaal een stukje sisal op de grond orn het eens te proberen. „Ja, hier trekken mensen echt hun sokken en schoenen uit ont met blote voeten over de sisal-mat te lopen", zegt woninginrichter M.J.M. van de Kamp van Cosmos. „En dan blijkt dat sisal zachter is dan menigeen denkt. We verkopen het steeds meer; het wordt echt populair. Geen wonder, want het heeft een behaaglijke, natuurlijke uitstraling in huis." Bovendien is sisal nu niet meer alleen verkrijgbaar in het tra- ditionele visgraatpatroon, maar ook in andere structuren zoals boucl of platbindingen. De houten vloer sluit uiteraard goed aan bij de naturel-look. Wie zijn gewone houten vloer mooi beitst, al dan niet gedecoreerd. is erg bij de tijd. Daarnaast blijft la- minaat, al is het maar vanwege de praktische kanten van de harde. slijt- en stootvaste toplaag. Maar het witte laminaat verdwijnt wat naar de achtergrond; mensen kie- zen weer voor houtdessins. Wat die dessins betreft is er een enorm scala: van modieus kersen tot zelfs graniet. En de bekende nadelen van parket zoals schuren. lakken of in de was zetten ontbreken bij la minaat. Interessant is tenslotte te weten dat laminaatvloerdelen be- trekkelijk eenvoudig zelf te leggen zijn. Wie durft, kan met de nieuwe par- ketdessins uit de Pergo Original Collectie hele opwindende vloer patronen leggen. Zo'n patroon, sa- mengesteld uit verschillende hout soorten was vroeger uitsluitend voorbehouden aan landhuizen en paleizen. Pergo heeft maar liefst 32 dessins. waaronder houtdelen met bloemendessin of met mozai'ekpa- troon. De programma's staan bol van de creatieve voorbeelden. Ook met tapijt zijn patroonvloeren te leggen. Vooral met tapijttegels kunnen opvallende mozai'eken worden gemaakt. Ook kleuraccen- ten of versneden tegels geven een nieuwe dimensie aan de tapijt- vloer. En wie niet het lef heeft voor een kleurig mozai'ek. kan toch al een speels resultaat verkrijgen door het om-en-om leggen van de vleug. Bij al deze vernieuwingen blijft de Twee dessins parket gecombineerd tot een spannend patroon. Dit zijn Pergo groen marmer en berken. Het laatste nieuws in de wo- ninginrichting is dat het feno- meen "piereing" nu ook door te dringen tot het interieur. Tot nu toe dachten we bij piercing al leen nog aan ringen door wan- gen. neuzen navels, om maar wat te noemen. Maar nu kan je ook een piercing-vloerkleed krijgen. Hoe dat er uit ziet? Een kleed met daarop vastgeketende bedeltjes. spiegeltjes, kwastjes of schelpen. Een piercing-tafel- kleed is ook mogelijk en zelfs piercing-gordijnen. Voor wie echt helemaal up-to date wil zijn. want dit is nog maar net opkomend. eerlijke, massieve parketvloer nog steeds hoog scoren. Hout is en blijft een natuurprodukt, en de houtstructuren in zo'n vloer ver- schillen. Over natuurlijke uitstra ling gesproken! Juist door de verschillen in de houtkwaliteit is het Komo Keur- merk voor massief parket inge- voerd. Tarkim Nederland B.V. was de eerste en tot nu toe enige parket- fabrikant in Nederland die het pro- duktcertificaat van het Romo Keurmerk kreeg. lets waar Tarkim trots op is. Tarkim hanteert dan ook strenge selectie-criteria voor het hout dat wordt ingekocht. Zo is tot in detail vastgelegd hoeveel noesten het hout mag bevatten. Wie zo'n gecertificeerde parket vloer wil hebben, moet overigens vragen naar Gilde Parket. Een ander natuurprodukt voor de vloer is kurk. Kurk bestaat voor de helft uit lucht en is daardoor extra veerkrachtig en geluidsisolerend. Tegenwoordig is het ook verkrijg baar in alle denkbare kleuren en daarmee is kurk weer helemaal ei- gentijds. Wie wil, kan zelfs kiezen voor een kurkvloer die oogt als marmer of graniet, dus zonder de karakteristieke kurkstructuur. Met zoveel keuze is het mogelijk om ook een kurkvloer in mozai'ek te leggen, net als parket, laminaat of tapijt. Als uw kurkvloer wordt afgewerkt met lijmen en lakken op waterba- sis, heeft u een uitermate milieu- vriendelijk produkt gekozen. Kurk is immers niets anders dan de ge- malen en geperste bast van de kurkeik. Kunstharsen komen er niet aan te pas, want de natuurlijke harsen geven voldoende binding. En die kurkeik? Ook geen pro- bleem. want de bast groeit gewoon weer aan. Tegels en plavuizen worden rustie- kcr. De tijd van de grote, gladde. glimmendc. witte tegel is voorbij. Directeur Michel van Gelderen van tegelhandel Van Gelderen in Schiedam constateert dat de nieu we plavuis een rawer oppervlak krijgt. terwijl aardetinten de bo- ventoon voeren. Het steenrode ter- racotten de Sahara-zandkleur bij- voorbeeld. De veranderingen op het gebied van plavuizen vloeren gaan overi gens niet snel, omdat zo'n vloer ui teraard voor vele jaren wordt ge- legd. Van Gelderen ziet de trend dan ook maar heel langzaam om- buigen. ,.Toch weet ik zeker dat stenen vloeren in de toekomst echt heel anders worden. Niet alleen qua kleur en structuur. maar ook qua afmetingen. Over een aantal jaren zie ik in een vloer tegels van ver schillende afmetingen. Niet meer de strakke Iijnen van rijen dezelfde tegels in een maat. Maar dat is nog toekomstmuziek", aldus Michel van Gelderen. Naast de tegels en plavuizen is na tuursteen een geschikt. tijdloos al- ternatief. ..Vloeren van natuur steen leggen we overal. of mensen nu een klassiek of een modern in terieur hebben. Natuursteen past er altijd bij", aldus Van Gelderen. „Welke soorten we het meeste leg gen? Marmer vooral. en verder lei- steen, graniet en travertin." De voordeligste marmersoort is al ver krijgbaar vanaf 100 gulden per vierkante meter. Vooral in nieuwbouwwijken levert Van Gelderen steeds vaker vloer verwarming onder de tegelvloer. „Als zo'n woning wordt opgele- verd. is het vrij eenvoudig om in de cementvloer meteen de leidingen voor vloerverwarming in te fre- zen", zegt Van Gelderen. „Steeds meer mensen denken daaraan. Het is dan ook heel comfortabel, een stenen vloer die niet koud aan- voelt. Bovendien is het een feit dat er minder wordt gestookt in een woning met een warme vloer." V E R H E IJ Hoogstraat 196 3111 HP Schiedam Telefoon 010 - 426 26 81 ,4 Het voorjaar vindt u bij Schnitzter Woonkomfort met z'n vele nieuwe tapijtsoorlen. Wij hebben voor u zes unieke tapijt-aanbiedingen Tapijt in vele structuren en kleuren. Komt u even kijken, deze kwaliteiten moet u gezien hebben. GRATIS: wij nemen gratis de maat bij u aan huis, gratis ondertapijt waar nodig, gratis thuisbezorgen FURORE Zwaar hoog/laag structuur tapijt Voor intensief gebruik. 8 kleuren Jute rug. GRATIS GEPLAATST 400 cm breed Frise tapijt van polymide garen. In 21 kleuren, noogpolig, jute rug, 400 cm breed. GRATIS GEPLAATST MATCHPOINT Boucl6tapijtin8geme- leerde pastel tinten. jute rug. GRATIS GEPLAATST 400 cm 79,- 500 cm 99,- PARAGON Zware Smyrna fris6, voor zowel modeme als klassieke interleurs. In 13 kleuren 1200 grs. garen p.m2 400 cm breed ACB rug. GRATIS GEPLAATST 500 cm breed 159.- BINGO fiigentijds boucle tapijt in 9 kleuren. Voor zwaar gebruik. 400 cm breed, jute rug. GRATIS GEPLAATST SISALLUX Type „Jabo" tapijt in modeme kleuren. IJzersterkl! 400 cm breed GRATIS GEPLAATST. KORTE HOOGSTRAAT 20a, VLAARDINGEN, TELEFOON 010-4345685 Vloerverwarming wordt meestal aangebracht in huizen met een wat groter vloeroppervlak, vanaf 40 vierkante meter. De kosten zijn dan aanvaardbaar: vanaf 2000 gul den heb je al warme voeten op je stenen vloer. Natuurtinten komen dus op de vloer. maar tegelijkertijd wordt er kleur in de kamer gebracht door kleurige kleden en behang. Jute karpetten in felle kleuren zijn bij- voorbeeld erg in, zo meldt de Decorette. En ook in het behang ziet men opvallend veel kleur. Fel le zonnige kleuren, veelkleurige dessins ontleend aan de Inca-cul- tuur, om maar wat te noemen. Of juist Afrikaanse invloeden met die- pe aardetinten. Maar ook smaragd- groen, mango, paars, purper en blauw zien we bij de Decorette. De keus uit speciale vloer bedekking voor de kinder- kamer wordt steeds gro ter. Zo was er al langer een kleed met een straten- patroon, zodat kinderen hun autootjes echt kunnen parkeren, maar de design- studio van Desso heeft nu ook heel kleurig tapijt ont- worpen met vrolijke mo- tieven. Kleurige dieren bijvoor- beeld: een dansende aap en een olifant met ballon- nen. Of een echt slaapka- mertapijt met slapende kindjes, maan en sterren op een donkerblauwe ach tergrond. Deze Desso Imagine is van acryl, dus gemakke- lijk in onderhoud, en het wordt afgeleverd in klei- nere maten, speciaal voor kinderkamers. -a* .-? Laminaat in natuurlijke kleuren. Dat betekent: een warme en natuurlijke uitstraling, maar met de voordelen van de slag- en slijtvaste toplaag van laminaat. J.T. INTERIEUR

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1995 | | pagina 20