m B Lekker zingen in bad Winnaar VARA's consumentenprogramma KASSA! Zo vliegen de winterkilo's eraf Wit en roomwit, chroom en goud voor een rijke badkamer Het bubbelbad wordt langzamerhand betaalbaar. Dat is het goede nieuws van de Rotterdamse sanitairspecialisten, die dan ook steeds meer bubbelbaden verkopen. Wat de andere badka- mertrends betreft signaleren ze dat de voorkeur voor wit sani- tair blijft bestaan. Mensen willen tijdloos mooi sanitair, en brengen kleur aan door middel van accessoires. Bij die acces- soires scoren chroom en goud ook hoog. Water besparen JE -- f Hangend toilet Wit en roomwit Deze nieuwe radio van Sony voeltzich prima thuis in een vochtige omgeving. Badkamermeubilair Komische koeien Wanneer de eerste zonne- stralen zich weer laten zien, krijgen veel mensen de lijnkriebels. De strijd met de weegschaal wordt weer aangebonden. Het resultaat is echter vaak teleurstellend. De, met behulp van pilletjes, drup- peltjes of andere afslank- middelen, kwijtgeraakte kilootjes zitter er even zo snel weer aan. ALS BESTE GETEST In VARA's televisieprogramma KASSA zijn onlangs een aantal afslankprodukten getest. Begin dit jaar werd door een groep van 7 mannen en vrouwen een van deze produkten gebruikt voor minimaal een week. Na afioop van deze periode war den alle groepen opnieuw gewogen en daarbij bleek dat de resultaten van Minikuur torenhoog boven de andere produkten uitkwamen. De groep Minikuur-gebruikers was in een week maar liefst 23 kilo afgevallen, en bij het pro- dukt dat op de tweede plaats eindigde was dat na twee weken slechts 15 kilo. Beter bewijs kan toch eigenlijk nietl Gezond afvallen, kan dat? Cholesterol- en bloeddrukverlagend kalorieeh ■RbsimekJ SNEL SLANKER Met het Minikuur-dieet krijg je slechts 500 calorieen per dag binnen. Aan calorieen is dit zo weinig dat de vetverbranding zeer snel op gang wordt gebracht. Zo verlies je op een natuurlijke manier overtollig gewicht en wordt tevens het lichaam gereinigd. 500 Calorien is natuurlijk heel weinig als je weet dat twee belegde broodjes al op 600 calorieen komen. Toch bevat de Minikuur alles wat de lijner nodig heeft, zodat je zonder honger te lijden verantwoord af kunt vallen. Een pakket voor 5 dagen bevat voor elke dag een ontbijt, een lunchreep, soep en een dessert, alles in diverse frisse smaken. Voor de lekkere trek tussendoor mag je de Minikuur nog aanvullen met een rauwkostsalade of een appel. En de prijs? Omgerekend per dag is de Minikuur zelfs goedkoper dan wat je gewoon aan eten kwijt zou zijn geweest. Wilt u meer weten? Dan kunt u tijdens kantooruren bellen met de dieet-infolijn telefoon 04928 - 3012. Verkrijgbaar bij drogist, reformhuis, apotheek, Etos, Trekpleister en't Kruidvat. DOUCHE CABINE HOEK-INST Veiligheidsatas met decor 90x90 cm. Wit profiel Magneet- sluiting Ook in 80x80 cm verkrijgbaar. WHIRLPOOL Bad 180x80 cm 6 chromen zij-jets Combinatie van water en lucht In wit of camee Uit voorraad leverbaar ADKAMER MEUBEL Hoogglans MDF et halogeen licht 137 cm. breed I. blad en ruime onderkast Grote spiegel Hoge kast naar uze links/ rechts Meerprijs blad/ blad f. 695 WANDCLOSE Waterbespare Inbouwreservo en afdekplaat Kleur wit 649.- eenvoudig zelf installeren Pergamon/ Camee 699,- DESIGNRADIATO Zeerfunktioneel voor het drogen van handdoeken In Sanitair wit 310x1100 mm 395,— 310x860 mm 325,- -pr/j. E GLIJSTANG SET ERMOSTAATKRAAN Beide in chroom Grohe Relexa glijstang combinatie Verstelbare en water besparende douchekop Y Grohe thermostaat-kraan •73=r0 5000 m2 Bergschenhoek: Leeuwenhoekweg 2 tel.: 01892-16977, Ind. terrein Weg en Land. Geopend: ma.-vr. 09.00-18.00, zaterdag 10.00-17.00, vrijdag koopavond Naaldwijk: Molenstraat 33 tel.: 01740- 28806 di t/m vr 09.00-17.30 za. 09.00-16.00 uur vrijdag koopavond Rotterdam Zuid: Olympiaweg 44a, naast "Feyenoord Stadion", tel. 010- 479 19 44 Geopend: maandag-vrijdag 09.00-18.00 zaterdag 10.00-17.00 uur, vrijdag koopavond. Makkelijk I 2000 nr. 34650 Nu als setprijs parkeren 35 jaar zekerheid en kwaliteit Bubbeien tegen betaalbare prijs Was de 'whirlpool' tot voor kort slechts weggelegd voor de 'happy few', met zijn prijs van minimaal zo'n 4000 gulden, nu is er al een bubbelbad vanaf 1700 gulden. Dit gecombineerd met de toegenomen aandacht voor de badkamer bete- kent, dat mensen bij een verbou- wing steeds vaker meteen een bub belbad installeren. Een bubbelbad kiezen is trouwens niet zo simpel als het lijkt. Er be staan diverse verschillende syste- men. Zo kun je het badwater laten bruisen door luchtbelletjes, maar je kunt ook kiezen voor een complete onderwatermassage. Het verschil: door de 'jets' in badbodem en/of zijwanden wordt of lucht, of water of een combinatie van beide in het badwater gespoten. Overigens is de kracht van die straal meestal re- gelbaar: van een zachte streling tot een stevige massage. Ucosan is een van de topmerken op het gebied van bubbelbaden. De Ucosan-baden zijn in het algemeen wat duurder, maar de kwaliteit is daar dan ook naar. En de mogelijk- heden zijn enorm: van de 'clair- pool' met luchtbelletjes vanuit de badbodem tot de 'spirlpool' met superieure waterjets en een ge- avanceerde besturing. Die bestu- ring gebeurt met een afstandsbe- diening, die natuurlijk waterdicht is en blijft drijven. Wie van zijn bubbelbad helemaal een feest wil maken. kan er ook nog onderwaterverlichting bij kie zen. Alle bubbelbaden van Ucosan zijn optimaal beveiligd en voor- zien van speciale reinigingssyste- men. Welk bubbelbad je uiteinde- lijk kiest, hangt niet alleen af van je persoonlijke voorkeur, maar zeker ook van de dikte van je portemon- nee. Luchtinjectie (zoals in de 'clairpool') is aanzienlijk betaal- baarder dan het bad waar een wa- terstraal wordt ingestuwd. Om een idee te geven: de meest luxe 'spirl pool" kost meer dan 25 mille Maar zoal gezegd: er zijn ook een- voudige bubbelbaden van een paar duizend gulden. Ucosan meldt daarnaast niet zon- der trots dat er een nieuwe kunst- stof is ontwikkeld: Quaryl. Deze zal volgens de fabrikant radicale veranderingen in de badkamer te- weegbrengen. Want met Quaryl zijn allerlei vormen. lijnen en hoe- ken te realiseren die tot dusverre onmogelijk waren. De eerste Quarylbaden zien er dan ook apart uit: naar het lichaam ge- vormd, soms asymmetrisch. met steile zijwanden. zitplateau. inge- legde decoraties: alles kan. Daarbij is de kunststof kras- en slagvast, geluiddempend en niet glad. Het nieuwste is het Quaryl badmodel Gemini, spannend door het samen- spel van strakke. steile zijwanden en ronde lijnen in het liggedeelte. De rondingen zien eruit als tegen- over elkaar geplaatste fauteuils en omdat de stop in het midden zit, is dit een ideaal tweepersoonsbad. Opvallend detail zijn de ribbels in de zijwanden, die er niet alleen voor het mooi zijn: je kan er ook aan aflezen hoeveel water in het bad gaat. Per ribbel komt er 50 liter water bij. Wat het watergebruik betreft, zijn de waterbesparende douchekop- pen al niet meer weg te denken. Alle fabrikanten maken ze tegen- woordig en de kwaliteit wordt steeds beter. Het functioneren van de zuinige douchekop hangt trou wens ook samen met de warmwa' tervoorziening. Wie een kleine (keuken)geiser heeft, kan in de problemen komen met zo'n douchekop. Doordat die te weinig water afneemt, slaat soms de geiser af en dan sta je onder een koude plens. Maar met de huidige combi- ketels, boilers en grote badgeisers komt dat zelden meer voor. De speciale handdouches kunnen zeker veertig procent water bespa ren, terwijl de straal gewoon even flink en bruisend blijft. Dat hebben de meeste mensen inmiddels ont- dekt, waardoor de waterbesparen de douchekop echt een blijvertje is geworden. Rotterdammers blijken de laatste tijd een duidelijke voorkeur te heb ben ontwikkeld voor het fraaie 'hangende toilet'. Dat is een toilet, waarvan het reservoir verdwijnt in de muur van de badkamer. Dat ge beurt meestal' door een voorzet- wand te bouwen. „Eerst leek het op een rage, die be- langstelling voor hangende toilet- ten, maar het is nu al gewoon stan- daard bij een badkamerverbou- wing", zegt verkoper E.A. Poppen van de Rotterdamse sanitairspecia- list Van der Wal in Lombardijen, waar een keur aan badkamers in de toonzaal te zien is. Poppen merkt duidelijk dat men- sen tegenwoordig meer geld over hebben voor een mooie badkamer. „Vroeger was de badkamer een sluitpost, nu willen mensen er wat moois van maken", zegt hij. „Er Wordt ook meer ruimte voor ge- maakt. De badkamer is geen hok meer, maar een ruim vertrek." Door het gebruik van grote spie- gels worden badkamer en toilet op- tisch nog ruimer. „Achter zo'n hangend toilet zie je op halve hoogte de muur wat terugspringen. Op dat punt wordt vaak een spiegel bevestigd over de hele breedte van die muur. Dat geeft een prachtig effect, vooral in een toilet", aldus Poppen. Het plafond in de badkamer wordt tegenwoordig vaak afgewerkt met aluminium, wat een fraaie oplos- sing is voor een vochtige ruimte. Bij Van der Wal in Rotterdam sig- naleert men verder dat wit absoluut "TX0.06 Meeschallen met de radio in de badkamer. Of gewoon even naar het NOS-nieuws luisteren terwijl je je tanden poetst. Wie dat de ideale combinatie vindt, kan bij Sony terecht. Dit merk introdu ced! dit voorjaar de ICF-S70. Het is een handzame radio met een leuk uiterlijk, verkrijgbaar in de kleuren wit en blauw. Een specia le vochtbestendige luidspreker en rubber afdichtingen tegen spat- water beschermen deze nieuwe vinding tegen vocht. De radio ont- vangt FM en middengolf, wordt gevoed door batterijen en scha- kelt zichzelf na zestig minuten automatisch uit. De prijs van de •SONY Wm§. - de belangrijkste kleur blijft in de badkamer. Wei valt een lichte trend te bespeuren naar het klassie- ke wit. het wat roomkleurige 'off- white' Geljjeurd sanitair verdwijnt steeds meer naar de achtergrond. Liever houdt men tegenwoordig het sanitair wat tijdloos. Een mar- meren of granieten wastafelblad, waarin de waskom is verzonken, is in opmars. Daarbij voeren steeds ronder wordende vormen de bo- ventoon. Het neusje van de zalm blijkt het bad op pootjes. Samen met een klassieke wastafel en een lambri- zering ontstaat dan een nostalgisch aandoende, maar prachtige badka mer. „Toch is dit vrij extreem", zegt Poppen. „Dat verkopen we maar een paar keer per jaar. Het netjes aanleggen van een aan- en afvoer bij een vrijstaand bad is na- melijk een moeilijke, en daardoor kostbare zaak. Daarbij komt zo'n klassieke badkamer alleen tot zijn recht in een vrij grote ruimte." Voor de wat kleinere badkamer kan een badkamermeubel veel doen. „Een mooi meubel, met kas- ten rondom de wastafel, een grote spiegel en ingebouwde spotjes, ge ven een badkamer meteen een rijk aanzicht. Heel anders dan de was tafel met planchet en spiegeltje, waarmee menige nieuwbouwwo- ning wordt opgeleverd", zegt Freek Bras, bedrijfsleider van Idee-Bad in Barendrecht. Zijn be- drijf presenteert voornamelijk bad- kamermeubelen en -accessoires. Dergelijke meubels zijn er in ver schillende prijsklassen en Bras zegt dan ook: „Het ziet er rijk uit, maar het hoeft niet duur te zijn." Zo'n badkamermeubel past al gauw in je badkamer, want het wordt samengesteld uit onderde- len, die elk vrij smal zijn: 35 of 45 centimeter. Het Deense merk Dan- sani heeft een badkamermeubel op de markt gebracht dat ook minder diepte heeft: geen 60 cm., zoals de meeste meubelen, maar slechts 45 cm. Daardoor kan ook een kleine doucheruimte nog worden inge- richt met zo'n fraai meubel, want het Dansani-meubel voor kleinbe- huisden is wel voorzien van een grote, facet geslepen spiegel en lichtkoof met halogeenverlichting. Bij Idee-Bad merkt men duidelijk dat het publiek steeds vaker kiest voor accessoires van chroom en goud. Die zijn tijdloos en ze passen overal bij: ook bij het gekleurde sanitair van een aantal jaren gele- den, Waar nu geen bijpassende kunststof accessoires meer van te krijgen te zijn. Want de k leu re a van toen, 'bahama-beige' en groen bijvoorbeeld, zijn echt helemaal uit het beeld verdwenen. De mooimakers voor de badkamer zijn nu felrood en geel. Het aller- nieuwste is het douchegordijn 'Camping', met daarop komische tekeningemvan kamperende koei en. Het past allemaal probleemloos bij wit sanitair en het leuke is, dat met een paar eenvoudige ingrepen en betaalbare aankopen je hele badkamer er nieuw uitziet. Spirella, het merk van het koeien- douchegordijn, heeft ook gezocht naar een verbetering van de beves- tiging van het douchegordijn. Er is nu een speciale runner ontworpen, waar het douchegordijn eenvoudig met drukknopen te bevestigen is. (Ingezondenmededeling) Doe een Minikuur Toch kan het ook anders. Dat bewees Ingrid de Hoop en met haar inmiddels veel andere enthou- siaste gebruikers van de Minikuur. Geestdriftig vertelt Ingrid over haar ervaringen met deze gezonde dieetkuur. „Ik zag er eerst wel tegenop, omdat je maar zo weinig calorieen binnenkrijgt, maar ik had helemaal geen hongergevoel. En na een paar dagen voelde ik me zelfs veel lekkerder in mijn vel zit- ten. Dat komt waarschijnlijk ook door alle vitamines en mineralen die in deze kuur zitten. Je weet in ieder geval dat je op een gezonde manier aan het lijnen bent." Ingrid raakte na haar eerste kuur in een week maar liefst 5 kilo kwijt. Daarna ging er in drie weken nog eens ruim 10 kilo af. Voor Ingrid was dit niet alleen de ideale manier om af te vallen; door de Minikuur is ze ook meer op haar eetgewoonten gaan letten. Daar door is ze nu ook in staat haar streefgewicht vast te houden. Afslankmiddelen en -methoden, ze zijn er in overvloed. Maar helaas, ze zijn lang niet allemaal verant- woord. De Minikuur is dat wel. Als een van de weinig dieten heeft het zelfs een goedkeuring van het ministerie van volksgezondheid. Drs. Rieks Hampsink is de man achter dit effectieve, smakelijke en gevarieerde dieet. Rieks Hamps ink: „De Minikuur is ontwikkeld op basis van ervaringen, opgedaan in de ruimtevaart. Deze kuur bevat meer voedingsstoffen dan menige 'gewone' maaltijd. Daardoor eet je in veel gevallen ook zelfs gezon- der en voelen de meeste mensen zich na zo'n kuur ook veel fitter dan daarvoor. Een bijzondere meerwaarde van de Minikuur is het verlagend effect op cholesterol en bloeddruk. Momenteel wordt de laatste hand gelegd aan een onderzoek dat dit wederom bevestigd. Patienten die om medische rede- nen moesten afvallen, gebruikten een aantal weken achtereen de Minikuur om snel overgewicht kwijt te raken. De betreffende patienten werden ook regelmatig gecontroleerd op bloeddruk en cholesterol. In alle gevallen bleken de bloed druk en het cholesterolgehalte tij- dens de dieetkuur af te nemen. Het gewichtsver- lies was gemiddeld 10 kilo over een f periode van 6 weken. Ingrid de Hoop: „Ik had helemaal geen hongergevoel". r MWXwm INTERIEUR GROHE WAARBORG

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1995 | | pagina 24