Elk hoekje en gaatje benut TUINEN VAN KENT I mmsimmmi eels w Toekomstvisie van Bruynzeel Keuken als milieubewuste leefruimte 1 Mobiele keuken voor verhuizerige types ruff0 01860 - 21973 of 010 - 4137433 ONGELOFELIJKE 5-DAAGSE EXCURSIEREIS IVi r 4 INBOIIW-APPARATUUR Verstelbaar Voorraadkast Ruimtelijk vertrek alleen 8-15-22 mei ilf 35 jaar zekerheid en kwaliteit- 1X0.07 De computer verovert in sneltrein- vaart een plaatsje in ons huishou- den. Waar het vroeger nog ging om spelletjes voor de jeugd, zijn het nu de ouders die het gemak van de computer hebben ontdekt. Er zijn dan ook veel praktische toe- passingen waaronder tekstverwer- ken, de administratie doen of het invullen van belastingbiljet. Als het aan Bruynzeel Keukens ligt, is er ook een zinvolle rol weggelegd voor de elektronica in de keuken. Op de Huis Interieur RAI in Amsterdam van 29 maart tot en met 9 april toont Bruynzeel de keuken van de toekomst: de com puter. Hij is in de eerste plaats een kok: hij geeft duizenden recepten die via eenvoudige trefwoorden zijn op te vragen. Verhoudingen en hoeveelheden worden met een druk op de knop afgestemd op de grootte van het gezin of op het aan- tal gasten dat aan de dis aanschuift. Ook stelt hij zelf het boodschap- penlijstje samen. De computer geeft via videobeelden ook een kijkje in de keuken van befaamde koks. Stap voor stap wordt uitge- legd hoe de heerlijke maaltijden te bereiden zijn. Met deze keuken-van-de-toekomst wil Bruynzeel inspelen op de wen- sen van de kritische en modeme consument. Gebruiksgemak zou normaal ntoe- tcn zijn voor een keuken. Toch legt de ene fabrikant daar meer nadruk op dan de andere. Het zijn de de tails die het verschil uitmaken. Het onderscheid zit 'm in de kwaliteit van scharnieren, lade-geleiders en deurdempers. ruimtebesparende elementen en de individuele vrij- heid bij het samenstellen van een keuken. Het is bijvoorbeeld prettig als de hoogte van het werkblad op de eigen lichaamslengte is in te stellen. Daarvoor zijn traploos ver- stelbare kunststof poten op de markt. Roestvrijstaal overheerst in de keuken anno 1995 (Alno). Met de uitbouw voor het werkblad in deze Alnotip keuken wordt de ruimte optimaal benut. Het geeft bovendien een speels accent Bij het bepalen van keukentrends houden ontwerpers in toenemende mate rekening met het milieu en verliezen het gemak en het design niet uit het oog. De keuken is im- mers steeds meer een leefruimte waar uitgebreid kokkerellen de ge- woonste zaak van de wereld is. Het even snel opwarmen van een maal- tje lijkt een beetje voorbij. Bruynzeel Keukens presenteert op de Huis Interieur RAI in Am sterdam, die van 29 maart tot en met 9 april op de kalender staat, een 'Woodline' keuken die in alle opzichten rekening houdt met het milieu. Deze keuken is opgebouwd uit minder milieubelastende grondstoffen zoals berkenmulti- plex en roestvrij staal. Bovendien is er aan het einde van zijn leven maar liefst 90 procent minder afval omdat de meeste materialen zijn te hergebruiken. Ook zijn er voorzie- ningen voor het scheiden van keu- kenafval. De zorg om het milieu laat zich vertalen in het gebruik van 'eerlij- ke' materialen als roestvrijstaal, hout en natuursteen. Er is veel massief hout maar kunststofpane- len met een houtstructuur mogen ook. Natuurlijk ogende kleuren als terracotta, zachtgroen jade en zandgeel passen daarbij. Ze doen warm en behaaglijk aan Glas in fronten van deurtjes maken het beeld compleet. Panclen in deuren zijn ook weer helemaal terug. Panelen in deuren zijn weer helemaal terug (model Carr van Bruynzeel Keukens). Koken doe je het makkelijkst in een keuken waar je de ruimte hebt. Als een keuken zelf al zoveel ruimte inneemt, blijft er weinig ruimte over. Fabrikanten zijn dan ook genieen in het bedenken van slimme opbergtrucs, waarbij zo min mogelijk ruimte rnaximaaf wordt benut. Loze hoekjes zijn er in de modeme keuken allang niet meer, elke centimeter wordt benut. Loze hoeken komen in de keuken van de jaren negentig niet meer voor. Voor iedere ruimte zijn han- dige kasten bedacht. Sommige hebben draaiplateaus voor pannen en ander kookgerei. De carrousel- kast met een hoekdeur die zich maar liefst 360 laat open draaien, komt ook in vrijwel alle keuken- programma's voor. Nieuwe huizen moeten het door< gaans stellen zonder een kelder, die als praktische en koele voor- raadruimte dienst kan doen. Fabri kanten hebben zich dan ook uitge- leefd om tal van handige voorraad- kasten te bedenken. Een slimme vinding is de apothekerskast. Die is smal en heeft allemaal rekjes. Door de kast uit te trekken, kun je aan beide kanten gemakkelijk bij. Ook heel handig is de dubbel- deurs-kast, waarvan het interieur in delen is uit te klappen. Achter de fronten van de boven- en onderkasten gaat tegenwoordig ook geen centimetertje ruimte meer verloren. Bij het openslaan van een willekeurige brochure van een keukenbouwer lezen we over uittrekelementen, draadroosters op rails, (kruiden)rekjes, bakjes, klei- ne laatjes, afsluitbare chemicalien- kastjes, gei'ntegreerde snijplanken, messenblokken, platte messenla- den tot aan elektrische handdoe- kendrogers. Vooral de onderkast- jes bieden veel handige hulpjes in de vorm van afvalscheidingssyste- men, draagbare flessenrekken en uittrekbare werktafels. Ook zijn er mobiele onderkasten in de vorm van een serveerwagen. zodat bij het tafeldekken in n keer alles uit de keuken is te rijden. Dichte bovenkasten geven vaak een nogal voile indruk. Open bo venkasten, kasten met glazen deu ren of planken geven de keuken een ruimtelijk aanzien. Bovendien geven dergelijke elementen ook een speels tintje in de keuken. Waar vroeger achter de plinten lo ze ruimte schuil ging, kunnen nu uitgekiende plintladen worden ge- maakt. Ook wordt de plint tegen woordig gebruikt om de hoogte van het werkblad mee in te stellen. Dat is handig, want het is niet al- leen lekker werken in een ruime en opgeruimde keuken maar ook in een keuken-op-maat. De glazen deuren in de bovenkasten geven de keuken een ruimtelijk aanzien (Alnosoft) Alno mikt met deze Triangolo keuken op klein behuisde en 'verh uizerigetypes. Speciaal voor de klein behuisde en sen en voor mensen die zich jong verhuizerige" types komt Alno voelen, voor studenten en yuppies, met de speelse lijn 'Triangolo'. voor secretaresses en ambtenaren. De jonge keuken voor jonge men- voor gourmets en Hamburger freaks, kortom: de keuken voor ie- dereen die flexibiliteit. mobiliteit en individualiteit op een heel klein oppervlak wil.' Dat is de doel- groep die Alno er mee voor ogen heeft. De fabrikant speelt hiermee in op het nog altijd groeiende aan- tal een- en tweepersoons huishou- dens. Modeme en trendy kleuren. optimale manoeuvreerruimte en een afwisseling van gesloten en open kastelementen geven deze keukens een jonge, frisse uitstra- ling. Het 'Triangolo' programma heeft zes basistypen met respectievelijk een breedte van 135 en 150 centi meter. In de 134 centimeter high- board-elementen kunnen koelkast, oven met gei'ntegreerde magnetron en voorraden een plaatsje vinden. Ondanks de compacte maten is er nog ruimte voor een magnetron en een vaatwasser (met drie program- ma's). KR AS SLECHTS 499,- voor een complete 5-daagse reis naar het mooiste stukje van Engeland? WIJ GELOVEN ONZE EIGEN OGEN NIET!!! Deze zeer kleur- rijke 5-daagse trip brengt u naar een van de mooiste stukjes van Engeland, KENT en SUSSEX. We bezoeken er een aantal van de allermooiste tuinen en dat wil wat zeggen in het land waar het hovenierschap veelal tot ware kunst is verheven! Door de eeuwen heen stuurden plantenliefhebbers en ontdek- kingsreizigers vanuit de hele wereld 'nieuwe planten' en bloemen naar En geland. Met als gevolg het ontstaan van prachtige tuinencomplexen die thans min of meer als nationaal erfgoed wor den beschouwd. En moet een reis met een combinatie van dit alles voor de echte liefhebber van Engelse traditie en cultuur niet het absolute einde zijn? Dat geldt zeer zeker voor deze reis waarin we bezoeken aan de allermooiste tui nen combineren met indrukwekkende kastelen in afwisseling met historische plaatsjes als Royal Tunbridge Wells. Wij wijzen u erop dat er slechts BE- PERKT PLAATS IS DUS WACHT NIET TE LANG EN BOEK SNEL! Verloop van de reis: 1e dag: Via een beperkt opstapschema rijden we naar Calais voor de overtocht naar Engeland. Aansluitend door naar ons hotel in Kent/Sussex. 2e dag: Een prachtige dag met bezoe ken aan Hever Castle en Wakehurst Place Garden! Hever Castle is een schitterend 13e eeuws kasteel waar eens Hendrik de VIII en Anna Boleyn hun romance beleefden. Behalve het fraaie interieur is ook het tuinencom- plex met o.a. de beroemde Italiaanse tuin, meer dan de moeite waard. Wake hurst Place Garden staat bekend om haar schitterende verzameling bomen en heesters die het hele jaar interes- sant zijn. 3e dag: Vandaag bezoeken we de be- roemdste tuin van Engeland, Sissing- hurst Castle Gardens. Dit werkelijk beeldschone tuinencomplex werd in de dertiger jaren aangelegd door Vita Sackville-West en op dit terrein stond eens een landhuis uit de tijd van konin- gin Elizabeth I. Aansluitend bezoek aan Bedgebury National Pinetum. Dit natio nal pinetum (dennenaanplant) be- schikt over de belangrijkste verzame ling coniferen in Europa. 4e dag: 's Morgens bezoeken we het schilderachtige Royal Tunbridge Wells. Wandelt u eens door de galerijen over de 'pantiles'. Ook zullen we een voor- stelling bijwonen die u even terugzet in de tijd toen de adellijke families hier het stadsbeeld bepaalden. Ter afsluiting bezoeken we het mooi Leeds Castle. 5e dag: Na het ontbijt terug naar Dover voor de overtocht naar het vasteland. Einde van een buitengewoon mooie en interessante reis! Vertrekdatum reis HZ055 mei 8-15-22 499,- toeslag 1 -persoonskamer f 115,- Inbegrepen: lehele reis per modeme Tourist lass touringcar overtocht per dagboot diensten ervaren chauffeur/reislei- der verblijf in comfortabel hotel in Kent/Sussex in kamer die tenmin- ste voorzien is van bad of douche en toilet verzorging op basis van halfpen- sion d.w.z. diner, logies en ontbijt beschreven excursieprogramma en tolgeleden Niet inbegrepen: lunches, entrees, verzekeringen. Op onze reizen zijn de ANVFt-reisvoorwaarden van toe- passing. Noot: in de touringcar mag niet gerookt worden. Minimum aan tal deelnemers 35. Uiterste bericht omtrent doorgang van de reis 21 dagen voor vertrek. t Trendy wit, camee. wit essen 175 x275 cm. Sublieme hoekkeuken, moderne vormgeving, hoge bovenkasten. Kompleet met: gaskookplaat, oven met magnetron, afzuigkap, vaatwasser, forse koelkast, werkblad. spoelbak, mengkraan, licht- en kranslijsten, T.L.-verlichting. Nu van 14.509,- voor slechts 9595,- Trendy wit, camee en wit essen 290 cm. Degelijke kunststof keuken. Fraaie vormgeving. Kompleet met: Pelgrim koel kast, afzuigkap en spoelbak, Etna gaskookplaat en oven, Grohe kraan, TL-verlichting en werkblad. W fa f Tijdelijk van 8627,- voor W Kunststof keuken wit en wit essen 220 Functionele keuken met een zee aan ruimte. Degelijke kwaliteit nu voor een ongelooflijk lage prijs. Deze keuken wordt geleverd m ahh met kunststof werkblad, IflnP spoelbak, afzuigkap en I W fa gaskookplaat. Tijdelijk van 2900,- i Kookplaten Gas-, elektrisch- of inductie kookplaten, div. merken, al vanaf 250,- Koelkasten Diverse uitvoeringen, afmetingen en merken al vanaf 719,- Vaatwasser Van compact tot zeer geavanceerd nu vanaf 1271 ,- Degelijke kunststofkeuken in 6 kleuren 270 cm. Frisse eigentijdse keuken in degelijke kunststof uitvoering, waarbij u de keuze heeft uit 6 kleuren. Tijdelijk koopt u deze keuken met hoge korting. Kompleet met Etna afzuigkap, Etna gaskookplaat, Etna koelkast, spoelbak, werkblad en mengkraan. Nu van 5050,- voor slechts 3295/ Bergschenhoek: Leeuwenhoekweg 2, tel.: 01892-16977, Ind. terrein Weg en Land. Geopend: ma.-vr. 09.00-18.00, zaterdag 10.00-17.00, vrijdag koopavond Naaldwijk: Molenstraat 33 tel.:01740- 28806. di t/m vr 09.00-17.30 za. 09.00- 16.00, vr. koopavond Rotterdam Zuid: Olympiaweg 44a, naast "Feyenoord Stadion", tel.: 010- 479 19 44 Geopend: ma.-vr. 09.00-18.00, zaterdag 10.00-17.00, vrijdag koopavond Bij Wooning en Bouwfix parkeren voor de deur. IJ Inlichtingen/boekingen: 01860-21973 of op ons kantoor Bijl 19 te Oud-Beijerland. (geopend maandag t/m vrijdag 09.00-17.30 uur, zaterdag gesloten) of 010 - 4137433 Hoogstraat 47A Rotterdam (geopend maandag t/m vrijdag 09.00-17.30 uur, zaterdag 10.00-16.00 uur)

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1995 | | pagina 25