MaasposT RAPPORT 'Namen van nieuwe gemeenten' faH MaasposT Bewoners Maasstad en regio hebben in grote lijnen dezelfde mening Tussenstand prijsvraag Burgerlijke Stand ROTTERDAM Een eerste evaluatie van de uitkomsten van het lezersonderzoek dat MaasstaD weekbladen (MaasstaD, IJsselpost, Waalpost en MaasposT) in de editie van 22 februari uitvoerde, laat zien dat er grote onduidelijkheid bestaat over de kosten en de consequenties van de regiovorming. Bijna tachtig procent denkt dat de bestuurlijke beranderingen de burger meer geld gaan kosten. Van deze angst getuigen ook de talloze vragen die zijn gesteld. Van der Louw - ■MM -=> SCHIEDAM Artoteek Schiedam bestond 26 januari vijf jaar en dat was een feest- je waard. De afgelopen jaren wist de kunstuitleen aan het Bachplein zo'n 253 leners te interesseren voor het lenen van kunstwerken en zich te- vens te manifesteren op een steeds breder gebied. Omdat het uitnodigen van de hon- derden leners wel een uiterst uitbundig feest zou worden en de ruimte van de artoteek zich voor een dergelijk groot aantal bezoekers niet leende, besloot de artoteek de buren eens uit te nodigen. Collectie tf? Koopman Toekomst Tram niet gezien Twee woninginbrekers op heterdaad gepakt Vrachtwagen rijdt door kuil en lekt olie Onenigheid in Rubensplein Veel winkeldieven opgepakt Twee inbrekers aangehouden 600 vierkante meter hout (10.000 gulden) verduisterd Klantvriendelijkheid politie niet gewaardeerd Auto 1200 kilo overbeladen Gevallen Dronken man loopt Singel in Vrachtwagen rijdt tegen slagboom Derde keer wordt inbreker fataal Valse naam Voor het eerst stelen: boete van 200 gulden Zes motorcrossers weggestuurd Woensdag 15 maart 1995 MAASPOST SCHIEDAM XQ7.53 Lezers nomineren Van der Louw als Commissaris van de Koningin Vervolg van voorpagina 'Wat verandert 6r CONCREET voor de burger in de (deel)gemeen- ten met name op financieel econo mise!) gebied, zoals de gemeentelij- ke belastingen en heffingen' is een van de meest aangetroffen vraag. Of: 'Krijgen we rijke gemeenten en aftne gemeenten.' Hoe worden de bezittingen en de SCHULDEN van de gemeenten Rotterdam ver- deeld'. 'Waarom al die nieuwe baantjes (vriendjespolitiek?) en al die geldverkwisting?' 'Zijn er vol- doende goed opgeleide mensen voor de aankomende functies?' Leidt dit tot nog meer bureaucratie dan er al is?' Er is weinig verschil in de mening van de Rotterdammers en die van de bewoners van de regio. Ook hebben hoger opgeleiden dezelfde mening als lager geschoolden. Met name daar waar het gaat over de onvrede van de voorlichting. Bijna driekwart van de respondenten vindt dat zij onvoldoende is voor- gelicht. Daarom wil meer dan 60 procent in MaasstaD weekbladen meer lezen over het onderwerp. Het lijkt er op dat de burger meer invloed wil hebben op de politiek en de besluitvorming. Dat blijkt uit de overduidelijke wens om zelf de Commissaris van de Koningin en de Burgemeester te kiezen. Bijna 57 procent zou zelf de Commissaris van de Koningin willen kiezen. Ruim 35 procent vindt dat dit een zaak van de Kroon moet blijven. Wanneer het gaat om de burge meester zijn de lezers nog veel dui- delijker. Bijna 70 procent wil zelf de burgemeester kiezen. Een kwart van de respondenten vindt dat de Kroon dit zou moeten blijven doen. Ook bij deze vraag is er weinig ver schil tussen de lezers uit de Maas stad en die uit de regio. Bij de spontane voorkeur van de mensen voor een kandidaat voor de nieuwe functie van Commissaris van de Koningin springen twee na- men in het oog: Bram Peper en Andre van der Louw. Deze laatste kan nog steeds niet stuk bij de men- sen uit zowel Rotterdam als de om- liggende gemeenten. Ruim tien procent denkt spontaan aan de oud- burgemeester en oud-voorzitter van de Rijnmondraad, als de meest ge- schikte nieuwe Commissaris van de Koningin. Peper valt in het on- derzoek op doordat hij de enige kandidaat is die anti-stemmen heeft gekregen. Ruim zeven pro- cent van de lezers vindt spontaan dat iedereen behalve Peper het mag worden. Een iets kleiner per centage heeft toch nog vertrouwen in de huidige burgemeester van Rotterdam. Andere genomineerde kandidaten zijn: Ruud Lubbers (7,3%), Hans Wiegel (2,6%), Neelie Kroes (2,1%), Frits Bolke- stein (1,7%) en Hans Simons (1,3%). Uiteraard ook minder serieuze kandidaten als Gerard Cox, Wil- lem Alexander en Jules Deelder werden voor de functie van Com missaris van de Koningin geschikt geacht. De wens van de Rotterdamse be- volking om meer invloed uit te oe- fenen op de politiek blijkt ook uit de stellige uitspraak dat het huidi ge deelgemeentebestuur met auto- matisch het bestuur van de nieuwe gemeente moet worden. Dit is de mening van 73 procent van de res pondenten van de rechter Maasoe- ver. In de drie deelgemeenten van Zuid ligt dit percentage iets lager (68 procent in linker Maasoever). De lezers hebben er niet veel ver trouwen in dat de plannen voor de stadsprovincie Rotterdam zullen leiden tot verbetering met betrek- king tot de veiligheid en openbare orde. Slechts 21 procent denkt dat het in de nieuwe stadsprovincie be- ter zal gaan met het handhaven van de openbare orde en de veiligheid. In de categorie mensen die ver- wachten dat het slechter zal gaan is er enig verschil tussen de antwoor- den uit de stad Rotterdam en de rest van de regio te onderscheiden. In de regio denken meer mensen dat het slechter met de veiligheid zal gaan (bijna 50 procent) dan de mensen uit de Maasstad (36 pro- cent). Dit fenomeen komt mogelijk voort uit de angst dat de onveilig- heid van de Rotterdamse binnen- stad zich over de regio zal uitsprei- den. De lezers van MaasstaD weekbla den kwamen op hetzelfde moment dat de Tweede Kamer over het on derwerp debatteerde eveneens tot de conclusie dat Rotterdam in elf gemeenten zou moeten worden op- gedeeld. Met andere woorden: Overschie en Hillegersberg als aparte gemeenten. Lezers uit de betreffende deelgemeenten waren daarin het meest vastberaden. Wei 89 procent van de Overschieenaars die aan het lezersonderzoek heb ben meegedaan vindt dat de beide deelgemeenten apart moet blijven. De inwoners van het grotere Hille- gersberg-Schiebroek waren iets minder expliciet: 64 procent. Een kwart van de lezers uit deze deel- gemeente ziet inlijving van Over schie wel zitten. Al deze onderwerpen en de vele vragen die de lezers hebben inge- stuurd zullen tijdens de forumdis- cussie op 27 maart in het Hilton hotel aan de orde komen. Lezers praten op deze avond met vele be- trokken bestuurders onder leiding van de bekende TV-journalist Kees Meinte (Avro's Televizier en Den Haag Vandaag). StadsRadio Rotterdam zal een live-uitzending verzorgen. Laurens Hartman respondenten 80 Plannen vorming stadprovincie 24,9 a 65,2 npi itraal tpppn wppt nipt oppn antw De jury die zich moet buigen over de prijsvraag en die bestaat uit le- den van de redactie van MaasstaD weekbladen, heeft zijn handen vol aan de grote hoeveelheid inzendingen. Het blijkt een lastig vraagstuk. Gelukkig ziet het er naar uit dat er geen naam hoeft te worden verzonnen voor de combinatiegemeente Hillegersberg- Schiebroek-Overschie. De kans dat deze gemeenten worden samen- gevoegd is kleiner geworden nu de Tweede Kamer zich daarover voorlopig heeft uitgesproken. Naamsgedrochten als Overbergbroek zouden het overigens toch niet gehaald hebben. Onder de genomi neerde namen voor enkele Rotterdamse deelgemeenten zijn de vol- gende (meer of minder) ludieke inzendingen: Fijn-oord, Deeldam, Peperzak. Rijnpoort, Rotterpoort, Eurodam, Rottemond, Hrasmus- stad en Havenburcht. Het kon niet uitblijven of ook de naam 'Maasstad' en zelfs 'De Nieuwe Maasstad' zijn genomineerd. De redactie juicht deze vondst zonder valse bescheidenheid uiteraard van harte toe. Vooralsnog is de jury er niet in geslaagd om een keuze te maken uit de inzendingen. Maar in week 13 zullen de definitieve uitslagen be- kend worden gemaakt. (LH) respondenten Referendum zinvol 2,4 i 0,6 respondenten 80 70 Voldoende voorgelicht door autoriteiter 72,8 20,8 n 5,8 a 0,7 geen mening geen antwoord respondenten 50 76,7 Beslissingen over de haven 2,6 Gemeente Stadsprovincie geen antwoord Een aantal uitslagen van het lezersonderzoek dat enkele weken geleden in deze krant stond, zijn weergegeven in grafieken. De grafiek linksboven laat zien dat 65,2 procent van de lezers tegen de vorming van de stadsprovincie Rotterdam is. Meer dan driekwart vindt een referendum zinvol (rechtsboven). Bijna driekwart van de respondenten zegt onvoldoende voorgelicht te zijn. En eveneens driekwart is van mening dat de beslissingsbevoegdheid met betrekking tot de haven bij de stadsprovincie zou moeten liggen. SCHIEDAM De opgave van de burgerlijke stand van 24 februari tot en met 2 maart. Geboren: Cheyenne, d.v. Purchase Ximena. d.v. Bosch - Siemsen Iwan T., z.v. Pattikawa - Gijs- bregts Esmee, d.v. De Voogd - Roodkerk Lotte. d.v. Moerland - Leijdens Julia M.P., d.v. Hossen - De Ruiter Tim, z.v. Lensveld - Kuiters Nikita. d.v. Speelmans - De Waal Mees C., z.v. Baartmans - Martens Gulcan M., d.v. Akyuz - Akyuz Nick, z.v. Olsthoorn - Van Nelfen Eline N.N., d.v. Broekhuizen - Van der Velde Lotte, d.v. Rietveldt - Berkvens Amy, d.v. Bunte - Jansen Stanley, z.v. De Ron - Romijn Loubna, d.v. Mimouni - Ahabchi Lianne (aug '94), d.v. Leliveld - Dijksma Ondertrouwd: P.A.A.E. Breeders, 25 jr. - B. Jan sen, 23 jr. L.H. van Gerven, 31 jr. - D. van der Velden, 26 jr. A.D.L. Heikamp, 25 jr. - M. van der Giessen, 25 jr. A.J.M. de Leede, 32 jr. - C.M.H. Boogert, 24 jr. H.C.Tolud, 33 jr. - E.G.L. Midden- dorp, 28 jr. Gehuwd: C.G.Kalkman, 33 jr. - S.M. de Gier, 34 jr. J. Heuvelman, 24 jr. - J. Breedveld, 24 jr. Overleden: C.J. van Troost, 96 jr. T.A.M. Slobbe, 75 jr. S.M. Nijman, 79 jr. J.H. Karel, 51 jr. W.T. Veringmeier, 93 jr. W. Jansen, 59 jr. C. de Neef, 87 jr. J. Kok, 80 jr. J.C.H. van der Hoeven, 67 jr. Artoteek en basisscholen onthullen kunst van kinderen Over DeVesten 3a 3116 AD Schiedam Drie groepen van de naburige scholen, de Notekraker, de Trou- badoer en Kethel werden uitgeno- digd voor een tentoonstelling die Jannika Kleiman in de artoteek or- ganiseerde. Het was de aanzet van een educatief project dat aan het lustrum was gekoppeld. De leerlin- gen konden na afloop van de ten toonstelling een bepaald kunst- werk uitkiezen en hier een schets van maken. De uitgewerkte schet- sen zouden in de daaropvolgende weken worden verzameld en sa- mengevoegd tot in totaal drie grote kunstwerken. De werken werden donderdag 9 maart onthuld door Brian Bennink, de kersverse wet- houder van Cultuur van de Kinder- gemeenteraad. De kunstwerken zullen de komen- de tijd geexposeerd worden tussen de andere originele werken van de artoteek, inmiddels een impone- rende collectie. In de afgelopen vijf jaar is deze vanzelfsprekend flink in omvang toegenomen. Des- tijds begon de artoteek met werken die voornamelijk afkomstig waren Yvon Koopman bij de presentatie van het kunstwerk. van de zogenaamde Beeldende Kunstenaarsregeling. In de daarop volgende jaren lag de aankoop van werk steeds in handen van een commissie van vijf mensen met een eigen deskundigheid op een bepaald gebied. Aan de hand van een lijst met zwaartepunten moet de commissie elk jaar overgaan tot de aankoop van bepaalde werken. Natuurlijk wordt daarbij rekening gehouden met de samenstelling van de huidige collectie en de vraag van de leners. Die vraag blijkt momenteel vooral te bestaan uit schilderijen. „Vooral kleurig en realistisch werk wordt veel ge- leend", voegt Jannika Kleiman van de artoteek hier aan toe. Het afgelopen jaar leende men bij de artoteek in totaal 305 werken die gelukkig voor het grootste deel in perfecte staat terug werden ge- bracht. ,,In het begin hadden we nog weleens te maken met geval- len van glasschade aan de geleende werken, maar door maatregelen hebben we dit aantal al een heel stuk terug weten te dringen. In ons reglement hebben we bijvoorbeeld sinds kort opgenomen dat het werk vervoerd dient te worden in een deken of slaapzak, voorheen was dit alleen maar gewenst. Maar over het algemeen blijkt men heel deugdelijk met de werken om te gaan", aldus Kleiman. In de collectie van de artoteek zijn ook een aantal werken van de Schiedamse kunstenares Yvon Koopman opgenomen. Het was Kleiman bekend dat deze kunste nares die onlangs meedeed aan de Kunstbeurs in het Stedelijk Mu seum, regelmatig projecten met jongeren begeleidde. Leerlingen van een school in Lochem sturen haar bijvoorbeeld regelmatig alle- daagse dingen op die zij vervol- Pi gens transformed! in kunstvoor- werpen. Het lag dus voor de hand juist deze kunstenares te vragen als begeleidster van het educatieve project ter ere van het lustrum. In de twee weken na de tentoonstel ling waarin de leerlingen de schet- sen van het uitgekozen kunstwerk uitwerkten op paneeltjes van 20 bij 20 centimeter was Koopman dan ook regelmatig in de diverse kla- sen te vinden om de kinderen te begeleiden bij het schilderwerk. Al snel bleek dat in de keuze van de kunstwerken een zekere homoge- niteit te herkennen was. „De kin deren hebben zich vooral door de Blote-kont-stronk, een schilderij met dolfijnen en een barbiepop aan het kruis laten inspireren. Bij het uitwerken zijn ze soms verrassend origineel te werk gegaan. Er was ze weliswaar op het hart gedrukt dat het niet de bedoeling was een getrouwe kopie van het werk te maken, maar of ze zich daar ook aan houden moet je natuurlijk al- tijd nog maar afwachten", vertelt Koopman. De paneeltjes zijn in middels al weer enige tijd klaar. De afgelopen weken legde de Schiedamse kunstenares de laatste hand aan het samenvoegen van de kunstwerken. Per school werden de paneeltjes bij elkaar gevoegd en omlijst. Bij gebrek aan een eigen atelier mocht Koopman dit werk verrichten in de werkplaats van Van der Steen decorbouw aan de Westerkade. Nadat de werken eni ge tijd in de artoteek te bezichtigen zijn geweest zullen ze eigendom worden van de scholen, zodat de jeugdige kunstenaars er nog regel matig een blik op zullen kunnen werpen. Voor de kinderen zelf had Koopman nog een leuke verras- sing in petto. ,,De kinderen vonden het vaak heel ntoeilijk om afstand te doen van het werk, omdat het echt iets van hun zelf was gewor den. Nu dat het verwerkt is in een groot kunstwerk zijn ze het voor hun gevoel toch kwijt. Daarom heb ik een affiche voor ze gemaakt, dat ze altijd kunnen bewaren", vertelt Koopman. Van het werk van de af gelopen weken heeft Koopman nog veel meer verzameld. Alle schetsen heeft zij in een boek ver werkt dat de groepen als aanden- ken zullen krijgen. „Een leraar had van de leerlingen zelfs de verflap- jes, waar ze de kwasten aan af ha- den geveegd, bewaard. Daar heb ik voor die groep een kaft van ge maakt voor het boek", aldus Koopman. Nu het educatief project met de na burige scholen beeindigd is, is het voor Kleiman tijd de blik op de toekomst te werpen. Een belang- rijk streven van de artoteek is het uitbreiden van het aantal diensten. Naast de kunstuitleen is men al ge- ruime tijd bezig met een bepaalde vorm van kunsteducatie in de vorm van leestafels en cursussen over kunstenaars. Ook de cursus Mondriaan waaraan men binnen- kort deel kan nemen past in dit ka- der. Recent kreeg men van het VSB-fonds te horen dat deze de ar- toteek^een subsidie toekende in verband met een nog te starten le- denwerfaktie. „We zijn er nog niet helemaal uit of we iets zullen doen met alleen de nieuwe leden of dat we ook de oude leden hierin zullen betrekken, maar met het geld van het VSB-fonds willen we een kun- stenaar een portret laten maken van een lid, die we door middel van loting aanwijzen", legt Kleim an uit. De vijf-jarige artoteek heeft de komende tijd trouwens nog veel meer cadeautjes uit te delen. Bin- nenkort zullen de eerste vijftien mensen die destijds lid werden van de artoteek een kunstzinnig aan- denken krijgen. Kleiman: Dat zijn de eerste geweest die zich toch in een avontuur hebben gestort door lid te worden van een tame- lijk onbekend fenomeen. Daarom willen we hen nog eens extra dank betuigen voor hun steun". Karin v.d. Knaap SCHIEDAM Een 66-jarige man uit Spijkenisse is donderdag 9 maart bij de keerlus van de tram bij het Stadserf met zijn auto tegen een tram ge- reden. De man zag de tram niet aankomen. Door de klap liep de tram uit de rails en raakte de auto zwaar beschadigd. De bestuurder raakte licht ge- wond. Door het incident ontstond voor ongeveer een uur lang een grote verkeerschaos in de omgeving. SCHIEDAM Twee woninginbrekers, een 22-jarige Schiedammer en een 28-jarige Fransman, zijn op 9 maart in de Munterstraat tijdens het in- breken aangehouden. Een bewoner belde gistermiddag dat er in een wo- ning aan de Munterstraat zou worden ingebroken. Binnen een paar minu- ten was er een politieauto ter plekke die in de tuin van de woning een ver- dachte aanhield. Een inmiddels geariveerde tweede politiewagen hield de andere verdachte aan de voorzijde van de woning tegen. Hij dacht de agenten te slim af te zijn en rende vanuit de achterzijde door de woning naar de voorzijde. Hij dacht dat daar geen politie zou staan. Nadat de ver- dachten waren aangehouden kwam de bewoonster thuis. Zij was even weggegaan en had het alarm even niet aangezet. SCHIEDAM Een vrachtwagen heeft op 9 maart in de Burgemeester van Haarenlaan ongeveer 60 liter olie verloren. De bestuurder reed daar door een kuil. Door het incident ontstond over enkele honderden meters (vanaf het Nieuwlandplein tot de kruising met de Piersonstraat) een oliespoor. De brandweer is een paar uur bezig geweest om de olie op te ruimen. Hierdoor was de Burg, van Haarenlaan voor ongeveer twee uur afgesloten. Het verkeer werd omgeleid. SCHIEDAM Een 27-jarige Schiedammer is vrijdag 10 maart rond 06.00 uur in de ochtend uit een bar gegooid omdat hij daar slaags raakte met drie medewerkers. De man had teveel gedronken. Tijdens bemidde- lingspogingen van de politie deed de man zeer vervelend, waarop agenten de man ter ontnuchtering naar het bureau hebben overgebracht. SCHIEDAM Donderdag 9 maart zijn in totaal zes personen aangehou den voor winkeldiefstal. Een 19-jarige Schiedammer is gepakt voor het stelen van een rugzak ter waarde van ongeveer 40 gulden bij een winkel in de Broersvest. Een 22-jarige Schiedammer probeerde in de Broersveld drie pakken kof- fie ter waarde van ruim 20 gulden te stelen. Een 37-jarige Rotterdamse wilde in de Broersvest diverse spullen ter waarde van ruim 115 gulden meenemen. Een 24-jarige Schiedammer wilde in de 's-Gravelandseweg een kinder- tuinbroek van ruim 15 gulden meenemen. Een 25-jarige Rotterdamse is aangehouden toen zij voor 140 gulden aan kinderkleding in de Lange Kerkstraat wilde stelen. Een 48-jarige Rotterdammer had een partij levensmiddelen ter waarde van ruim 70 gulden willen stelen in de 's-Gravelandseweg. SCHIEDAM Twee Rotterdammers, 21 en 22 jaar, zijn donderdagnacht in de Obrechtstraat aangehouden. De twee hadden even daarvoor in een plantenwinkel op de Laan van Bol El ingebroken. Een getuige daarval belde onmiddelijk de politie, die daarop in de omgeving een onderzoek in- stelde. Aan de hand van het doorgegeven signalement konden de twee worden aangehouden. Wat er uit de winkels is verdwenen is op dit mo ment niet bekend. SCHIEDAM Een houthandel aan de Buitenhavenweg heeft woensdag 8 maart aangifte gedaan van verduistering. Het bedrijf heeft onlangs voor bijna 10.000 gulden aan hout (600 vierkante meter) aan een ander bedrijf geleverd. Van betaling is het echter nooit gekomen. Na de aflevering was de ontvanger verdwenen. De politie stelt een onderzoek in. SCHIEDAM Een 37-jarige dronken man uit Zeist werd woensdag- avond door agenten met een bebloed oog in de Keenstraat aangetroffen. In het kader van de klantvriendelijkheid wilden de agenten de man helpen door hem naar het Schieland Ziekenhuis te vervoeren. Als 'dank' daar voor probeerde de man de orde in het ziekenhuis aanzienlijk te verstoren door te schelden en schreeuwen. Hierop hebben de agenten de man naar het station gebracht om hem in de trein richting huis te zetten. Maar ook daar had de man kennelijk geen zin in. Op het station begon de man weer te gillen om zodoende de orde te verstoren. Agenten besloten daarop de man maar ter ontnuchtering naar het bureau te brengen. SCHIEDAM Op de A20 zag politiepersoneel dat een bestelbus zo overbeladen was dat de auto tot aan zijn trekhaak op het wegdek reed. Bij controle bleek de auto maar liefst 1200 kilo overbeladen te zijn. De lading werd ter plekke overgeladen en de bestuurder kreeg proces verbaal. SCHIEDAM Een 72-jarige Schiedamse is woensdagochtend 8 maart voor het postkantoor op het Bachplein door duizeligheid gevallen. De vrouw hield er een flinke bloedneus aan over. Door GGD personeel is zij geholpen en daarna naar huis gebracht. SCHIEDAM Een 40-jarige man was vrijdag 10 maart zo dronken dat hij de singel aan de Noordvest was ingelopen. De man is weer zelf uit het water gekropen om weer richting een cafe te lopen. Een politieauto heeft hem daarvandaan richting EHBO vervoerd, waar hij onderzocht werd. Hij moest een dagje blijven. SCHIEDAM Een 55-jarige vrachtwagenbestuurder is afgelopen vrij- dagmiddag tegen een slagboom gereden van de Giessenbrug. Het incident veroorzaakte een kleine verkeersopstopping. Rijkswaterstaat zorgt voor vervanging van de boom. SCHIEDAM Een 36-jarige Schiedammer is vannacht tijdens het inbre- ken aangehouden. De verdachte had in de nacht van vrijdag op zaterdag uit een bedrijf in de Kommiezenlaan vijf friteuses, acht koffiezetapparaten en veertien waterkokers gestolen. De nacht daarop, zaterdag op zondag, kwam hij weer terug om vijf friteuses, een magnetron en een weegschaal mee te nemen. Omdat er sterke aanwijzing was dat de man weer terug zou komen hebben agenten de zaak vannacht uitgepost. De verdachte kwam rond half een weer inbreken. Hij is ingerekend en meegenomen naar het bureau. SCHIEDAM Tegen een 17-jarige Rotterdammer is proces-verbaal op- gemaakt, omdat hij bij een controle een valse naam opgaf. De man reed zonder rijbewijs in de auto van zijn broer. SCHIEDAM Een 68-jarige Schiedammer heeft zaterdag 11 maart een boete gekregen van 200 gulden. De man was voor het eerst in z'n leven opgepakt tijdens het stelen. Hij wilde bij een winkel in de Borodinlaan voor ongeveer 14 gulden aan goederen stelen. SCHIEDAM Zaterdagmiddag 11 maart kwamen vele telefoontjes dat op de Vareseweg met crossmotors gereden zou worden. Ter pla'atse wer den inderdaag zes crossers aangesproken. Zij bleken daar te trainen, aan- gezien er volgens hun nergens anders een terrein beschikbaar was. De zes zijn na het gesprek gestopt met crossen.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1995 | | pagina 5