E e r ste o ve r z i ch tste n too n ste 11 i n g Joan Miro in Stedelijk Museum m I .Engering ,r">m MaasposT Kindergemeenteraad naar Karaman in Turkije Renovatie Sterrebos (Ma uk Ixxhm, cp/xrt n/uHl ubivaan. MaasposT Us MaasposT FM 106.7 en kabel 96.1 Programma Dienstencentra (T v Voor beveiliging GROOT of Th. Engering Rubensplein Wist u dat: Specialist in designvloeren MAASPOST SCHIEDAM X07." KERKDIENSTEN SCHIEDAM SCHIEDAM Rotary Club Schiedam-De Veste vierde het afgelopen jaar haar eerste lustrum en in dit kader wilde zij een groots en meeslepend project opzetten dat tot ver buiten de stadsgrenzen be- kendheid zou gaan genieten. Maar waar vind je iets van hoge kwaliteit dat een groot publiek trekt en waarvan de opbrengst, geheel in de stijl van Rotary, ook nog eens naar een goed doel kan gaan? Rotarian Oeij stelde voor een tentoonstelling van Joan Mi ro te sponsoren in het Stede- lijk Museum dat dit jaar haar 95-jarig bestaan viert. Na maanden van sponsor- werving, hard werk en een tergende onzekerheid over het al dan niet haalbaar zijn van het plan, was onlangs dan eindelijk de tijd gekomen dat Rotary Schiedam-De Veste het museum groen licht kon geven voor de tentoon stelling. De benodigde gel- den waren binnen, onder meer doordat een hoofdspon- sor voor het project was ge- vonden in de ABN-AMRO Bank. Het unieke resultaat van de aktie is van zaterdag 26 maart tot en met zondag 28 mei te bezichtigen in Schiedam. Niet zonder trots kondigen zowel Rotary Club Schiedam-De Veste als het Stedelijk Museum dan ook de eerste overzichtstentoon- stelling van het grafisch werk van Joan Miro in Nederland aan. 'MX" WANDMEUBEL HAIKO als het om wonen gaat! deZjuiderSfar de uitdrukking "Niet geschoten is altijd mis" door de inbreker ook anders uit te leggen is? "Niet beveiligd is altijd raak" Wij verkopen en plaatsen. Secustrippen, pensloten, siertraliewerken, veiligheidsscnilden, raamsloten, dievenklauwen enz. RUBENSPLEIN 20A SCHIEDAM 010-4269701 SCHIEDAM Wegens groot succes gaat er op 29 maart nog- maals een cursus Bonsai voor beginners van start. De cursus omvat vijf lessen en vindt plaats iedere woensdagavond van 19.30-21.00 uur. De kosten voor deelname zijn fl.60,- (inclu- sief cursusmateriaal en bonsaiboompje). Los bij de cursus is een prachtig boek vol informatie en foto's verkrijgbaar voor maar 11.25,-. Belangstellenden kunnen voor informatie en aan- melding terecht bij de receptie van De Blauwe Brug, tel. 4701049 op werkdagen van 09.00-12.30 uur en van 13.00- 17.00 uur. Meidenworkshop Modeshow Inloopconcert Ruilbeurs Landendag Permanente expositie van meer dan 400 soorten wand- en vioertegels, siergrind en linoleumvioeren. Wij leggen op alle soorten ondervloeren! 't Oude Raedthuys HET HERENLEVEN Theater op bestelling Kunstgeschiedenis Helderziende waarnemingen Avondmuziek Kleding- en speelgoedbeurs Treinenbeurs Christ GospelChurch Leesgroep SVO 1 Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Woensdag 22 maart 1995 Zaterdag: 9-10 Non-stop muziek - Micha In- genkamp; 10-12 Passage 12 - Jan Willem de Boer en Laurette Lan- kester; 12-14 Muzikale Omloop - Peter Voorburg; 14-16 Muzikale Omloop - Lennard de Bles; 16-17 Muzikale Omloop - Aad van der Wei; 17-18 Schiedam Sport - Henk Groenewegen; 18-20 Top 25 - Paul de Jongh. Zondag: 9-10 Kinderradio - Chrit Wilshaus; 10-11 5 Kwartier in 1 Uur - Bas Barendregt; 11-12 Goedemorgen Schiedam - Paul de Jongh; 12-14 Muzikale Omloop - Ed van Dom- melen; 14-16 Muzikale Omloop - Rob van der Heiden; 16-18 Sport - Patrick de Boer en Fred van Aken; 18-19 Non-stop muziek - Saskia Hemmes; 19-20 KOERS - Mies den Hartog; 20-21 De Klassieken - Cees van Giezen. Donderdag: 19-21 Jazz Melodies - Jaap Wape- naar; 21-22 Groove Garden - Men- no Sprong. Vrijdag: 18-20 Marokkaans Programma - Hassan Aissati e.a.; 20-22 Turks Programma - Huseyin Cayir e.a. SCHIEDAM De predikbeurten voor zondag 26 maart. Hervorinde gemeente Schiedam Opstandingskerk. Burg, Honnela- ge Gretelaan Aanvang: 10.00 uur Ds.Y. Hulstijn Grote Kerk, Lange Kerkstraat Aanvang: 10.00 uur Ds.D.C. van Houwelingen-Ver- donk Aanvang; 17.00 uur Ds.G.H. van Kooten Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat Aanvang: 10.00 uur Ds.J. Visser (Rotterdam) Gereformeerde Kerk De Ark Aanvang: 10.00 uur Ds. W.R. van Wieren Magnalia Dei Kerk Aanvang: 10.00 uur Ds. R A Bosch Grote Kerk Aanvang: 19.00 uur Muzikaal avondgebed V rijzinnige Geloofsgemeenschap NPB Schiedam Mevr. J. Polling-Wichers Hervormde Evangelisatie op Ge reformeerde grondslag Gilde College Aanvang: 10.00 uur Cand. H.L. Versluis SCHIEDAM Donderdag 23 maart: Modeshow in dienstencen- trum de Woudhoek om 10.00 uur. Van der Klooster Mode toont de nieuwste modellen in de kleuren die dit voorjaar en zomer toonaan- gevend zullen zijn. Om 12.45 uur is er verkoop voor eventueel gei'n- teresseerden. Zaterdag 25 maart: Dansavond 55+ in dienstencentrum de 4 Mo- lens van 19.00-23.00 uur. Toegang 2,- per persoon. Zondag 26 maart: Contactmiddag/ruilbeurs in dien stencentrum de 4 Molens van 13.30-16.30 uur. Toegang vrij. MaasstaD weekbladen KANTOOR: Over de Vesten 3a Postbus 373 3100 AJ Schiedam Geopend ma. t/m vrij. 8.30-17.00 Lidr. MANAGER: W. J. de Kok Telefoon 010-4004291 COMMERCIE: Telefoon 010-4738322 Telefax 010-4731589 VERTEGENWOORDIGERS: H.Theeuwkens Prive 010-4115184 R. de Hoog Prive 010-4663691 I. Ruijgrok Prive 01751-12382 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag 10.00 uur IMA/P advertenties tot maandag 16.00 uur ACCOUNT MANAGER: L. B. van IJzerloo Telefoon 010-4004472 Prive 010-4708702 REDAKTIE: Telefoon: 010-4738322 Telefax: 010-4731589 Redaktie: M. Heijnen Telefoon: 010-4004484 Chef-redakteur L.M. Hartman Telefoon: 010-4004491 FOTOGRAFIE: en voor fotobestellingen Willem de Bie Media Produkties Pelgrimsstraat 5b 3029 BH Rotterdam 010-4774010 010-4778066 INZENDTERMIJN REDAKTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Nederlandse Dagbladunie b.v. BEZORGING: Stadskoeriers 010-4514555 ma. t/m vrij. 08.30-17.00 uur Lange tijd heeft het Stedelijk Mu seum moeten wachten met het in de openbaarheid brengen van dit unieke evenement, daar er tot voor kort nog lang geen zekerheid was over het al dan niet rondkrijgen van de sponsorgelden. „Het kos- tenplaatje van een dergelijk evene ment is dan ook enorm hoog", licht Pim Schenkelaars, samenstel- ler van de Miro tentoonstelling en projectleider toe. „Naast de verze- kering en de huur van de werken moet je natuurlijk een flink aantal extra maatregelen treffen zoals en- kele tientallen mensen meer bewa- king". De stichting die het werk van Miro beheert in opdracht van de erven, de Fundacio Miro in Bar celona en die onlangs dus een deel verhuurde aan het Schiedamse mu seum, stelde daarbij de eis dat de ruimten waarin het werk geexpo- seerd zou worden geheel verduis- terd moesten zijn. Er mag dan ook absoluut geen direkt zonlicht op de kostbare werken vallen. „Ga maar na hoeveel werk en hoe kostbaar het is om de 42 ramen van ruim vier meter hoog die ons museum rijk is, te verduisteren", stelt Schenkelaars. De bewondering voor de verrichtte fondsenwerving V v V: r Pim Schenkelaars bij enkele van Miro's werken. van de Rotaryclub steken de mede- werkers van het museum dan ook zeker niet onder stoelen of banken. „Het werk dat de club verzet heeft is enorm. Als er vooraf nog gelui- den zouden hebben geklonken dat het plan toch niet haalbaar zou zijn, dan zouden deze door het ak- tieve optreden van de leden direkt teniet zijn gedaan", vertelt Schen kelaars. Rotarian Henk Slechte voegt hier nog aan toe: „Wij zijn een kleine club die zich inzet voor een landelijk gezien klein mu seum. Fondsenwerving voor een Miro-tentoonstelling temidden van de grootste Van Gogh- en Dali- tentoonstellingen die in den lande worden georganiseerd is een uiter- mate lastige klus. Wanneer dat lukt, kunnen wij daar als collega's alleen maar de diepste bewonde ring voor tonen." Over de keuze van juist de Spaanse kunstenaar Miro. kan projectleider Schenkelaars kort zijn. „Er zijn in Nederland eigenlijk in al die jaren nog maar twee, relatief kleine, ten- toonstellingen over zijn werk ge- weest, terwijl de schilder een zeer groot aantal mensen aanspreekt. Zelfs mensen die weinig tot geen affiniteit hebben met moderne kunst, herkennen en waarderen zijn fantasievolle en kleurrijke kunstwerken. Daarnaast heeft het Stedelijk een zekere faam op het gebied van grafisch werk en de Cobra-beweging. Juist de kunste- naars van Cobra, waarvan wij een fraaie collectie in ons bezit hebben, zijn door zijn werk geinspireerd. De keuze voor Miro was dus ei genlijk een heel voor de hana lig- gende", aldus Schenkelaars. De tentoonstelling zoals die de ko- mende tijd te zien zal zijn, omvat een keuze uit Miro's grafisch oeu- vre waarbij zijn ontwikkeling van 1930 tot 1972 getoond wordt. Het zijn 128 bladen grafiek die kunst- historisch zeer interessant zijn, maar die ook een zo volledig mo- gelijk totaalbeeld van de schilder geven aan het publiek. De bezoe- ker ziet zijn ontwikkeling van figu- ratief naar abstract als het ware aan zich voorbij trekken, mede doordat de werken chronologisch zijn op- gehangen. Van oorsprong is Miro een van de prominente kunstenaars van het Surrealisme, een stroming in de moderne kunst die het rationele denken ondergeschikt maakt aan het onderbewuste en waarbij de kunst vaak een onmiddellijke weergave is van het droombeeld en de fantasie in al hun absurditeit. De fantasie en de spontaniteit bij het maken van een werk is Miro zijn leven lang trouw gebleven, al is hij in de loop der tijd op basis van de verworvenheden van het Surrealis me gekomen tot een zeer eigen stijl die hij steeds verder ontwikkelde. Zijn fascinatie voor de grafiek ont- stond toen hij zich begon te inte- resseren voor andere technieken dan de schilderkunst. Wat hem vooral aantrok in het lithograferen en etsen waren de mogelijkheden om een nieuwe dialoog aan te gaan met het materiaal. In de grafiek ge- bruikte hij bijna altijd verschillen- de technieken in een werk. In 1967 was hij een van de eersten die be gon te werken met het destijds nieuwe materiaal carborundum, slijpmateriaal dat wordt aange- bracht met lijm en een korzelige structuur tot gevolg heeft. Het stelt de kunstenaar in staat in korte tijd grote vlakken op te zetten. De techniek bracht Miro ertoe om steeds grotere formaten papier te gebruiken. Ook de latere, haast Jackson Pollock Dripping Pain- ting-achtige werken uit de jaren zestig zijn in de tentoonstelling op- genomen. Bij het grote publiek is Miro vooral bekend geworden door de grote verspreiding van zijn grafiek. Op vele posters, boekomslagen en prentbriefkaarten zijn zijn werken afgebeeld. Niet voor niets maakt Spanje in veel van haar toeristische publiciteit gebruik van zijn werk. Ook Schiedammers kunnen bin- nenkort bij wijze van spreken een Miro in huis halen. Ter gelegen- heid van de tentoonstelling wordt namelijk een rijk gei'llustreerde, compacte catalogus uitgegeven die verkrijgbaar is in het museum voor slechts fl.9,50. Het boekje omvat onder meer een verhaal van direk- teur Tjabbes van het Stedelijk Mu seum over de Spaanse kunstenaar en het relaas van de Franse dame Borras, die Miro persoonlijk heeft gekend. Bovenal zal de catalogus vanzelfsprekend veel Miro te zien geven: maar liefst twintig afbeel- dingen in kleur zijn erin opgeno- men. De opbrengst van de verkoop van de toegangsbewijzen zal gaan naar een goed doel. Een belangrijk deel is op voorhand gereserveerd voor het koffieproject van de organisa- tie Union de Comunidades Indige- nas de la Region del Istmo (UCI- RI)in Mexico. UCIRI is een sa- menwerkingsverband van zo'n 3500 (organisch) koffie verbou- wende Indiaanse families in 54 Mexicaanse dorpen. Uit de op brengst van de koffieproduktie wordt een breed pakket aan ge- meenschappelijke voorzieningen geftnancierd als onderwijs, trans port en communicatie. Het Stedelijk Museum is geopend van dinsdag tot en met zaterdag van 11.00-17.00 uur en op zon- en feestdagen van 12.30-17.00 uur. De toegang is fl.5,50 op woensdag en in het Nationaal Museumweek- end van 22 en 23 april, fl.8,50 voor volwassenen, fl.7,- voor kinderen vanaf 7 jaar/cjp/Pas 65 en fl.5,50 voor kinderen tot en met 12 jaar/ MJK/RotterdamPas/Vrienden op overige dagen. SCHIEDAM Tijdens het Inter nationale Kinderfeest van 23 april 1994 werd de eerste Schiedamse Kindergemeenteraad na een ver- kiezingscampqgnepnderde kinde ren officieel geihstalleerd. Een unieke gebeurtenis in Nederland. De pers, waaronder zelfs het Jeugdjournaal, besteedde veel aan- dacht aan deze installatie. Nu, bij na een jaar later, zijn de voorberei- dingen in voile gang voor de eerste grote reis van de kinderen. De Schiedammertjes zullen afreizen naar de Turkse stad Karaman om o Magaziinprijs 1 In sfeervol donker eiken met vitrine,video-lade en zee aan bergruimte. 250 cm. breed. Nu van 1698.- voor Hoofdweg 18 Capelle aan den IJssel. tel 010-4518844 Hillelaan 30-39. t o metrostation Rijnhaven Rotlerdam-Zuid. tel 010-4852273 KLEIN op 23 april het Internationale Kin derfeest in levenden lijve mee te maken. Waar kan de Kinderge meenteraad immers beter haareen- jarig bestaan vieren, dan in de het land waar haar oorsprong van be staan ligt. Het Kinderfeest is name lijk een turkse traditie die inge- voerd werd door Ataturk, de eerste president van Turkije. Hij besloot in 1923 dat voortaan de kinderen op 23 april een dag de baas zouden zijn. Deze traditie werd enkele ja ren geleden door Unesco aangeg- repen als dag van het kind onder de noemer van het Internationale Kin derfeest. Uit deze traditie is ook de Schiedamse Kindergemeenteraad vportgekomen. De meeste Schiedamse Turken zijn afkomstig uit de stad Karaman. Het lag dus voor de hand dat de Kinderraad juist deze stad zou gaan bezoeken tijdens het Kinderfeest. De kinde ren zullen op 18 april vertrekken naar Karaman en daar tot 25 april verblijven. Onder andere zullen zij een bezoek gaan brengen aan het stadsbestuur van Karaman en aan verschillende scholen. Op de dag van het Internationale Kinderfeest zullen de kinderen meelopen in een grote optocht die leidt naar een stadion waar alle kinderen voor elkaar zullen optreden. De Kinder gemeenteraad zal natuurlijk ook zelf een optreden verzorgen. SCHIEDAM - Door de Hoofdafdeling Groenvoorziening en Natuur is on langs een herinrichtingsplan voor het Volkspark, bij de meeste Schiedam mers beter bekend als het Sterrebos, opgesteld. Het Volkspark is in 1914 aangelegd ter compensatie van het verdwijnen van een deel van het voor- malige Sterrebos. Het Sterrebos, dat ten zuiden van het huidige Volkspark was gesitueerd, is gedurende een groot aantal jaren opgeofferd voor de aanleg van onder andere de Nieuwe Waterweg en Wilton Feyenoord. Het park, dat in 1916 werd opengesteld voor het publiek, vormt tegenwoordig een belangrijke schakel in de Schiedamse groenstructuur. Samen met het aangrenzende Julianapark vormt het een onderdeel van de reeks parken en groenzones die van Schiedam-Noord tot aan de Nieuwe Maas zijn aange legd. De laatste jaren zijn ereen aantal problemen gesignaleerd in het park die voornamelijk verband houden met de ouderdom van de beplanting. De renovatie, die in fases zal worden uitgevoerd, omvat dan ook met name het vervangen van de verouderde beplanting. Ook de speelelementen van de twee speelterreinen zijn verouderd. Bovendien ligt het speelterrein in het oostelijk deel van het park op een afgelegen plaats, waardoor het bijna nooit wordt gebruikt. Dit afgelegen speelterrein zal worden verplaatst zo- dat de gebruiksvriendelijkheid van het terrein zal worden verbeterd. De verouderde speelelementen zullen daarnaast worden vervangen door nieuwe elementen. SCHIEDAM Binnenkort start in wijkcentrum De Blauwe Brug een workshop 'DJ voor meiden van 16 tot 20 jaar', waarin ver schillende vaardigheden worden aangeleerd met betrekking tot ap- paratuur en dergelijke. De work shop wordt gegeven op de maan- dagen 27 maart, 3 april en 10 april van 17.00-19.00 uur en wordt ver- zorgd door de bekende DJ Angeli- que Stein. Er wordt gewerkt met eigen CD's. De kosten zijn fl.25,- per persoon. Informatie en opgave bij de receptie van De Blauwe Brug, tel. 4701049. SCHIEDAM De jaarlijkse mo deshow van Wereldwinkel Schiedam wordt op 5 april gehou- den in wijkcentrum De Erker. Tex- tielwerkplaats RAPPA en de Fair Trade Organisatie verlenen hier- aan hun medewerking. De show staat in het teken van de Fair Trade campagne 'Mode met motiefHet gaat hierbij om een samenhangen- de kleding- en sieradencollectie van op de Westerse markt gerichte produkten. Het 'mode met motief - assortment bevat exclusieve siera- den en accessoires van het Zuide- lijk halfrond die een culturele meerwaarde hebben en geinspi reerd zijn door authentieke kleuren en symbolen. Het programma be- gint om 20.00 uur en duurt tot 22.15 uur. Het omvat de mode- show, Ghanese muziek en een dia- presentatie met achtergrondinfor- matie. Uiteraard is er gelegenheid tot de aankoop van al het moois dat er wordt getoond. Het adres van wijkcentrum De Erker is Jan van Avennestraat 32. De toegangsprijs bedraagt fl.5,-, daarvoor krijgt men ook een kopje koffie of thee. Toe gangsbewijzen verkrijgbaar in de Wereldwinkel of voor aanvang van de show bij De Erker. SCHIEDAM Zaterdagmiddag 25 maart kan men weer gratis het wekelijkse inloopconcert in de Grote Kerk bezoeken. Vanaf 15.00 uur zal het Bernissens Dameskoor een optreden verzorgen. Er zal een collecte worden gehouden ter be- strijding van de onkosten. SCHIEDAM Zondag 26 maart kan jong en oud weer allerhande zaken ruilen op de Ruilbeurs in Dienstencentrum De 4 Molens aan de Nieuwe Damlaan 766. De aan vang is 13.30 uur en de toegang is gratis. Tijdens de beurs kan men tevens diverse objecten gratis laten taxeren. SCHIEDAM Kennis maken met Griekenland en haar gewoon- ten kan op zondag 9 april van 14.30-20.00 uur in wijkcentrum De Erker. Een dergelijke landen dag wordt jaarlijks in De erker ge houden en wordt gekenmerkt door volledigheid op alle terreinen. Door de muziek, de videofilm over cultuur en gewoonten, de expositie en de entourage zal men zich wa- nen in Griekenland. Het geheel zal worden opgeluisterd door een op treden van een echte Griekse dans- groep. Bovendien zal er een Grieks gerecht geserveerd worden en is er een verloting. De kosten bedragen fl. 15,- en de zaal gaat open om 14.00 uur. Aan de deelnemers wordt gevraagd zich op te geven en te betalen voor zaterdag 1 april. Kaarten zijn verkrijgbaar aan de balie van De Erker. KNGF BETAAL MEE AAN HET SCHOOLGELD VAN DEZE BLINDENGELEIDEHOND IN SPE. GIRO 275400. CMAMICA AANBIEDING (zolang de voorraad strekt!) 40 m2 vioertegels 33 x 44 of 40 x 40. 2 Groeps vloerverwarming. Kompleet aangesloten en gelegd inclmateriaal 3.65 Of - Idem 40 m2 vioertegels 33 x 33 of 30 x 30 3.3 50#- ITAL CERAMICA Vierhavenstraat 19 - Rotterdam tel.: 476 20 54 BRASSERIE KETHEL Zaterdag 25 maart 1995 (aanvang diner 19.30 uur) met Een afivisselend, smaakvol en hilarisch programma met een repertoire dat naast veel eigen werk ook zelfgemaakte bewerkingen van pop-, volks- en klassieke muziek behelst. Waarschijnlijk zult u zich het ene moment nauwelijks kunnen bedwingen om op te sprin- gen en deel te nemen aan die wervelende Itaiiaanse dans, het volgend moment prijst u zich gelukkig dat u nog zit, wanneer u geconfronteerd wordt met het lied van die ontplof- te Amsterdammer, die tot razernij wordt gebracht door het hoofdstedelijk parkeerbeieid. In razend tempo brengen deze heren een muzikale komedie met een tragisch randje. Of is het een hiiarische tragedie RON VERHOEF op accordeon, KOEN FRANSE op trompet en CHRIS RIETME- IJER op sax zullen u niet de gelegenheid geven om tijdens het optreden over die vraag na te denken. Ron. Koen en Chris ontmoetten elkaar in de band King Kassa. Twee jaar geleden vormden zij een trio en bezochten zij de straten van Praag, Barcelona en Amsterdam om hun repertoire op te bouwen en uitte proberen. Zij vonden een nieuwe formule met een voimaakteigen klank. Met Ron en Koen in de basis, Chris als muzikale stuwende kracht, de mengeling van bijzondere klanken en op uitnodiging een andere muzikant, staat hier de nieuwe theater- formule van de jaren Negentig. Srhiedamseweg 26 3121 JH Schiedam-Noord SCHIEDAM In Kluphuis Oost kunnen gei'nteresseerden in een se- rie van acht bijeenkomsten kennis maken met verschillende kunst- stromen uit de twintigste eeuw. Een deskundig begeleidster, die overigens zelf beeldend kunstena- res is, laat de deelnemers aktief kij- ken naar kunst aan de hand van dia's, video en excursies. Welke excursies dit worden hangt af van de wensen van de groep. Afzon- derlijke kunstenaars met de speci- fieke stromingen en hun invloeden worden behandeld: impressionis- ten (Monet en Manet), symbolisten (Gaugin), expressionisten (Van Gogh) en Kubisme (Cezanne). Aandacht voor andere stromingen is ook mogelijk. Beeldhouwkunst neemt een aparte plaats in, een beeldenroute zal dan ook op het programma staan. De kursus vindt plaats op dinsdagmiddag van 13.00-15.30 uur. Dinsdag 4 april staat de eerste les op het program ma. De serie van acht bijeenkom sten kost fl.60,-. Met de Rotter- dampas krijgt men hierop 25 pro- cent korting. Opgeven kan bij Klu phuis Oost. Galileistraat 86, tel. 4735435. SCHIEDAM Op donderdag 23 maart verzorgt Lillian Klaasse een avond bij Spirituele Vereniging Harmonia. Via waskaarten doet zij helderziende waarnemingen. Ie- dereen is welkom op deze avond die wordt gehouden in wijkcen trum Nieuwland, Dr. Wibautplein 165. De aanvang is 20.00 uur en de toegangsprijs is fl.7,50. SCHIEDAM Zondag 26 maart om 19.00 uur is er avondmuziek in de Dorpskerk te Kethel. Het Cu- lemborgs Vocaal ensemble, onder leiding van Bert Lassing, zal wer ken zingen van onder andere Bird, Brahms, Bruckner, Haydn en Mendelssohn. De toegang is gratis. SCHIEDAM Buurthuis Nieuw land organiseert op vrijdag 31 maart wederom een kleding- en speelgoedbeurs. Voor een ver- koopnummer kan men tot en met 30 maart bellen. De spullen kun nen geprijst en genummerd ingele- verd worden op vrijdag 31 maart van 08.45-09.45 uur. De verkoop is van 10.00-12.00 uur. De niet- verkochte spullen kunnen op de- zelfde dag tussen 12.30-13.30 uur weer worden opgehaald. Twintig procent van de opbrengst zal ten goede komen aan het Foster-Pa- rentsplan. Voor meer informatie kan men bellen naar tel. 4738671 en vragen naar Christine Pauw. SCHIEDAM Op zaterdag 25 maart wordt er in het clubhuis van de modelspoorvereniging Schiespoor aan de Westerkade 21 weer een treinenbeurs gehouden. Allerlei spoorse zaken in de scha- len HO en N van de leden en ver eniging zijn er te halen. Leden van Schiespoor staan klaar met allerlei advies voor de bouw van een eigen modelspoorbaan. Goede voorbeel- den daarvoor zijn er volop te zien. De spoorbanen in HO en N zijn in bedrijf te zien en leden rijden op die banen met hun eigen treinen. De beurs wordt gehouden van 10.00-16.00 uur. De entree is fl. 1 ,- voor volwassenen en fl.0,50 voor kinderen. SCHIEDAM Hij was een zwaar racist en nazi-leider. Als alloch- toon. kleurling of buitenlander kon je hem beter niet tegenkomen. Zondag 26 maart krijgt de Christ GospelChurch hem op bezoek; Jo- han Proost. Vroeger een nazi-lei- der. nu een kerkleider. Vroeger een zwaar racist, nu een voorgan- ger van drie antilliaanse gemeen- ten. Op de Nieuwe Damlaan 762 (gebouw Gilde College) zal de jongste voorganger van Nederland vertellen over de verandering in zijn leven. De aanvang is 11.00 uur en de toegang is gratis. SCHIEDAM Op woensdag 22 maart gaat een leesgroep van start rond het boek Wilde Zwanen van de Chinese schrijfster Jung Chang. Naast het lezen van dit boek wordt door de begeleidster van de groep ook informatie gegeven over de positie van vrouwen in China. Bij de groep die 's avonds van start gaat zijn nog enkele plaatsen vrij. De leesgroep zal tijdens drie bij eenkomsten. woensdagavond van 19.30-22.00 uur, praten over het boek. De avonden vinden plaats in Het Gebouw, Broersveld 142. Voor inlichtingen en inschrijving kan men contact opnemen met het SVO, tel. 4734545.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1995 | | pagina 3