Met VW Golf op spaarzame toer De nieuwe Volkswagen Polo: stel'm zelf samen. AutoGarant A6 neemt rol van de Audi 100 over Audi Technische gegevens Audi k Geschiedenis van Audi Kever blijft fascineren Audi Audi introduceert de A4. Het origineel. Off. VW-Audi Dealer voor Rotterdam en Schiedam Van Deventerstraat 15, Rotterdam, (Vanaf Marconiplein richting Schiedam) tel. 010-47 66 488 Technische gegevens Beheerst Laag verbruik Cabriolet met diesel Off. VW-Audi Dealer voor Rotterdam en Schiedam Van Deventerstraat 15, Rotterdam, (Vanaf Marconiplein richting Schiedam) tel. 010-47 66 488 I Om meer dan een reden concen- treert de auto-industrie zich op de ontwikkeling van zuinige auto's. Niet alleen scheelt het de auto- mobilist in de portemonnee, het is ook van belang om in de toe- komst te kunnen beantwoorden aan strengere eisen op het gebied van uitlaatgassen. VW lijkt de spijker op zijn kop te slaan met nieuwe dieselversies van de Golf. Vooral de VW's Golf 1.9 TDI en de onlangs in Genve gepresen- teerde 1.9 SDI scoren met lage gebruiksgemiddelden. De laatste versie, die in de loop van mei in de verkoop gaat. verstookt zelfs niet meer dan 4.9 liter per 100 ki lometer. Dat is een gemiddeld verbruik dus gemeten over zowel snelwegtrajecten als in druk stadsverkeer. Een verfijnd gere- gelde brandstofinspuiting en ka- talysatoren houden de uitstoot van mogelijk schadelijke stoffen in bedwang. De letters DI staan bij Volkswa gen voor Directe Inspuiting. De brandstof wordt rechtstreeks in de verbrandingsruimte gespoten, waarmee een dergelijke diesel- motor een hoger rendement ont- wikkelt dan de al langer gevoerde motoren met indirecte inspuiting. De TDI heeft nog een turbo en is daardoor wat krachtiger dan de SDI. die het zonder deze aanja- ger moet stellen. De TDI, die al enige tijd op de markt is. nipt trouwens bij een beetje gematigde rijstijl ook niet meer dan een liter dieselolie per twintig kilometer uit de tank. Zeker degene die regelmatig ge- bruik maakt van de snelweg en dan de gasvoet beheerst be- weegt, zal ontdekken dat zelfs nog wel gunstiger resultaten zijn te bereiken. Het maakt de aan- schaf van een auto met diesel- motor weer interessant. omdat het lage verbruik een goed te- genwicht biedt voor de hogere motorrijtuigenbelasting. Met 66 kW/90 pk hoef je je ven der niet te schamen in de Golf TDI. De motor is krachtig ge- noeg voor prestaties, die niet on- derdoen voor de gemiddelde benzine-auto. Een sprint vanuit stilstand naar 100 km/uur vergt bijvoorbeeld niet meer dan zo'n 12,5 seconden. Volkswagen heeft het geluid te- vens behoorlijk kunnen smoren. Je hoort en merkt zeker dat er een diesel in het vooronder aan het werk is, maar van een over- dreven rumoer is geen sprake. Sterker nog, eenmaal op kruis- snelheid is het geluidsniveau nauwelijks hoger dan in verge- CW67 WOB Volkswagen presenteert in mei een zeer zuinige diesel motor voor de Golf, de Golf Variant en voor de Vento. lijkbare benzine-auto. Dat komt doordat tal van moderne dem- pingstechnieken zijn toegepast. De SDI ontwikkelt 47 kW/64 pk. Dat is precies evenveel als het vermogen van de al langer gele- verde Golf met de indirect inge- spoten dieselmotor. De prestaties liggen dan ook op een gelijk ni veau. Ten minste voor wat betreft acceleratie en topsnelheid, het verbruik van de SDI pakt maar liefst 12 procent lager uit. Volkswagen zal dit zuinigheids- wonder tevens gaan leveren in de Golf Variant en in de Vento. Het vermogen is bescheiden. maar de SDI uitvoeringen verdienen niet het predikaat langzaam. Zo acce- lereert de Golf in 17,6 seconden van nul naar 100 km/uur. Dat is naar dieselbegrippen een goede waarde. De topsnelheid ligt in de buurt van de 156 km/uur. Overigens presenteert Volkswa gen in de toekomst ook een Golf Cabriolet diesel. In dit geval wordt de 1.9 TDI krachtbron toe gepast, omdat die met 66 kW/90 pk voor bijpassende prestaties kan zorgen. De inzittenden van de auto hoeven niet bang te zijn dat de rook hen om het hoofd slaat. Deze motor van Volkswa gen verbrandt de brandstof zo goed. dat er uit de uitlaat absoluut geen walm komt. Het is trouwens 's werelds eerste in serie gebouwde cabriolet met dieselmotor. Zuinig is hij natuur- lijk ook en dat kan een interes sant gegeven zijn voor mensen, die graag eens een blokje omrij- den met een open auto. Het ge middelde verbruik beloopt niet meer dan 5,2 liter/100 km. De Golf Cabriolet verkoopt tot dusver goed, zeker in Nederland. Sinds de introductie van het nieu we model, in September 1993 zijn er maar liefst 1.600 verkocht. Daarmee is deze open auto te be- titelen als marktleider in zijn seg ment. De dieselversie, die in de loop van dit jaar komt, ziet Volkswagen vooral als interes sant voor mensen die een zakelij- ke auto met flair zoeken. Motor: 1.896 cm3 Vermogen: 47 kW/64 pk. Acceleratie: 17,6 sec van 0- 100 km/uur. Topsnelheid: 156 km/uur. Gem. verbruik: 4,9 Itr/100 km. Gewicht: 1.049 kilo. I De nieuwe Volkswagen Polo vanaf f 23.895,-. De nieuwe Volkswagen Polo is binnen! Na 13 jaar is er nu een gloednieuw model dat u aangenaam zal verrassen. Alle kennis en inzicht die Volkswagen in een nieuwe auto kon stoppen, vindt u terug in deze nieuwe Polo. Qua veiligheid, afwerking, comfort en degelijkheid. En het leuke is dat u die nieuwe Polo helemaal naar eigen keuze kunt 'opbouwen'. In onze showroom hebben we een bouwstenenwaaier. waarmee u zelf type motor en onderstel, interieur, comfort, styling en kleuren bepaalt Zo creeert u zelf helemaal uw eigen Polo. Maar hoe uw Polo er ook uit gaat zien, een ding hebben ze natuurlijk allemaal gemeen hij is groots in z'n klasse Hij staat nu uitdagend klaar voor een proefrit. Dus kom'm maar snel bewonderen en overtuig uzelf Prijs is inclusief BTW en BPM. exclusief kosten rijklaar maken Wi]zigingen, ook in uitvoeringsdetails, voorbehouden m Nog voor het begin van deze eeuw richtte August Horch in Keulen de firma A. Horch Cie op. Daar begint de geschiedenis van Audi. Horch bouwde in eer ste instantie auto's onder eigen naam. Na de eeuwwisseling ver- scheen de merknaam Audi. In feite was het de vertaling van de naam Horch in het Latijn. In 1935 is samen met de merken DKW en Wanderer Auto Union gevormd. In 1965 is het concern omgedoopt in Audi. De vier ringen in het logo van het merk symboliseren de vier mer ken waar Audi uit is ontstaan. De ontwikkeling van bijzondere techniek is de fabrikant vanouds op het lijf geschreven. Het blijkt bijvoorbeeld bij het topmodel A8 met het bijzondere Space Frame van aluminium. Met de Quattro-aandrijving heeft Audi begin jaren tachtig furore gemaakt. Het merk bouwde hier- mee als een van de eerste fabri- kanten in serieproduktie een auto met continue vierwielaandrij- ving. De Volkswagen Kever is niet al leen de meest geproduceerde au to ter.wereld maar ongetwijfeld ook de meest bekende. Met ruim 21 miljoen Kevers heeft Volks wagen alle produktierecords ge- broken. De Kever is tussen 1934 en 1938 ontwikkeld en ontwor- pen door dr. Ing. Ferdinand Por sche. Door de Tweede Wereld- oorlog startte de produktie pas in 1945. Tegenwoordig wordt de Kever nog steeds gebouwd in Mexico en Brazili. Onder de naam Concept 1 heeft Volkswagen het idee van de Ke ver nieuw leven ingeblazen. Ele- menten als eenvoud, betrouw- baarheid en originaliteit hebben bij het ontwerp centraal gestaan. Volkswagen heeft inmiddels groen licht gegeven voor het ver- der ontwikkelen van de Concept 1Nog voor het jaar 2000 zal de ze auto in serie worden geprodu- ceerd. Dc nieuwe Audi A4. Gehcel nieuwe verzinkte carrosserie. Revolutionaire high-tech vooras met vier draagarmen. Achteras met parallclle draagarmen. ABS. Elektronische rcmkrachtvcrdeling. Fullsize airbag voor bestuurder. Keus uit: twee viercilindcr vijfldeppenmotoren van 1.8 liter waarvan l met turbo. I wee V6-motoren van 2.6 liter en 2.8 liter. 1.9 liter TDI turbodieselmotor met directe inspuiting. En de zeer zuinige 1.6 liter vicrcilinder benzinemotor met nieuwe dwarsstroom- cilinderkop. ijfversnellingsbak of elektronisch-hydraulisch geregeldc 4- of 5-trapsautomaat met dynamisch schakelprogramma. Centrale portiervergrendeling. Elektrisch verstclbarc buitenspiegcls. In hoogte en lengte verstelbaar stuurwiel. Hoofdsteunen achter. Elektronische startblokkering. Interieurluchtfiltcr tegen stuifmeelkorrels. Vormvaste passagierskooi. Veiligheidsbalken in alle portieren. Pyrotechnische gordelspanncrs voor. Zeventien carrosseriekleuren en 5 soorten bckleding in 4 kleuren, quattro leverbaar vanaf de 1.8 liter motor. De Audi A4 vanaf f 48.990,-. De Audi A4 TDI vanaf f 56.290,-. Prijzen incl. BTW en BPM, excl. kosten rijklaar maken. Wijzigingen voorbehouden. B. AutoGarant De Audi 100 heeft onlangs het veld geruimd. Na meer dan 25 jaar en vier verschillende model- len van dit type lijkt een moment van stilte gepast. Een lange rouw over het verscheiden is echter niet nodig. Audi heeft een waar- dige opvolger met de A6. Het is een degelijke en comfortabele reis- en zakenauto met een gepro- nonceerde uitstraling dankzij de grille met sierlijk chroom. De eerste Audi 100 verscheen in 1969 ten tonele. Die viel op door de voorwielaandrijving. Dat was in die tijd geen gemeengoed bij grote wagens. In het midden van de jaren zeventig volgde het tweede model. Een technische noviteit was de vijfcilinder benzi nemotor, ontsproten aan het brein van Ferdinand Pich. De gestroomlijnde derde genera- tie Audi 100 behaalde de titel Auto van het Jaar 1983. Bijna vijf jaar geleden presenteerde Audi de vierde generatie van de 100. Daarin zijn ook de nu in de A6 te leveren zescilinder motoren van 2,6 en 2,8 liter cilinderinhoud ge- introduceerd. De zespitters zorgt voor rust en comfort. Met enige voorkennis stappen we dus in de A6 2.6. De eerste blik op het interieur is er een van her- kenning. Er is nauwelijks iets veranderd ten opzichte van de 100. Dashboard, meubilair en ta- pijt ademen de typische Audi sfeer uit. Het is er een van Duitse ingetogen degelijkheid, wat nog eens wordt versterkt door de heersende kleur zwart. Ook uiterlijk is het bij de A6 zoe ken naar de verschillen met de voorganger. Bij nadere beschou- wing toont de auto wat 'dikker' dankzij robuuste bumpers en een vloeiend gevormde achterkant. Tot de standaarduitrusting beho- ren een full-size airbag in het stuurwiel, centrale portierver grendeling, stuurbekrachtiging, abs, elektrisch te bedienen ramen voorin, hoofdsteunen voor en achter, een horizontaal en in de lengterichting verstelbaar stuur wiel, toerenteller en een anti- diefstalsysteem met elektroni sche wegrijblokkering. Aan luxe en veiligheidsvoorzieningen Is duidelijk geen gebrek, maar in deze klasse zijn al deze zaken vandaag de dag wel een vereiste. Genoeg hierover, uiteindelijk telt het rijden. Een dergelijke auto is gebouwd voor veel kilometers en lange afstanden, zo mogen we verwachten, dus gaan we op en neer naar Parijs. Als een goed- moedige lobbes Idat de A6 zich over de weg leiden. De motor doet zijn werk soepel. Wordt het gaspedaal echter wat dieper inge- drukt dan wil de Audi best een sprintje trekken. De kwaliteiten van de Audi lig- Motor: 2.598 cm3 Vermogen: 110 kW/150 pk bij 5.750 t/min. Max. snelheid: 209 km/uur. Acceleratie: 9,9 sec. 0-100 km/uur. Verbruik: 10,5 ltr/lOOkm. gen op de snelweg. Dat is vooral te danken aan de souplesse van de zescilinder motor. Waar een viercilinder zich in het zweet zou werken, daar draaft deze zespitter moeiteloos door. De naald van de snelheidsmeter stijgt overtuigend vlot, terwijl het op de achter- grond aanwezige geluid van wind en banden nauwelijks toe- neemt. Ook de motor produceert niet meer dan een zacht snorrend geluid met alleen wat geringe trillingen rond 3000 toeren per minuut. De A6 belast zijn inzit tenden zodoende weinig, waar- door de vermoeidheid bij aan- komst in Parijs nog niet heeft toe- geslagen. De vijfversnellingsbak schakelt voorbeeldig, maar vergt wel een stevige aanpak. Dat past overi gens bij het hele karakter van de ze auto. Vrijwel iedereen kan zichzelf een perfecte zitpositie bezorgen. De bestuurdersstoel is op vele manieren te verstellen. Bovendien past Audi eindelijk ook een zowel in de hoogte als een axiaal te verstellen stuurwiel toe. Mensen met korte benen en lange armen of omgekeerd hoe ven dus geen problemen meer te ondervinden. Achterin is vol- doende zitplek voor drie volwas- senen. Mensen met lange benen zullen de zitting van de achter- bank wellicht als wat kort erva- ren. Hoofdruimte is er in elk ge val voldoende. lets anders is er ook niet te verwachten van een auto van dit niveau, die in de prijslijst staat voor 73.990 gul den. Overigens is de dieselversie A6 2.5 TDI een prettig alternatief, omdat die door de directe brand stofinspuiting heel zuinig loopt. De vijfcilinder motor is stil en krachtig met 85 kW/115 pk. Wie sublieme dieselprestaties wenst, kiest voor de 2.5 TDI met 103 kW/140 pk. Deze versie is voor- zien van een zesversnellingsbak. De diesels zijn zo schoon dat de emissiewaarden voldoen aan de strenge toekomstige normen in de Amerikaanse staat Californi. De Audi A6 is degelijk en comfortabel.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1995 | | pagina 18