'Sparta mot op Spangen blijve' POLITIE RAPPORT Jeneverstad naar bakermat whisky Sponsorloop Taaltuin Omloop van Rottterdam Senioren in beweging MaasposT Comite opgericht Ophoging en herinrichting Mgr. Nolenslaan Vrouwelijke chef basiseenheid Zuid SPANGEN Het Comite 'Sparta mot op Spangen blijve' heeft zichzelf op zondag 2 april, voorafgaand aan de wedstrijd Sparta- NAC, opgericht op een bij- eenkomst in Cafe het Kas- teel. Het comite, met leden die onder meer actief zijn bij de Spangense bewonersor- ganisatie en in de Delfsha- vense politiek, wil de dis- cussie over de toekomstmo- gelijkheden voor Sparta in Spangen weer onder de aan- dacht brengen en laten on- derzoeken welke mogelijk- heden er zijn. Het Sparta-be- stuur lijkt op voorhand al- leen nog maar toekomstmo- gelijkheden te zien in het Ri- vium bij Capelle. Verder Rotterdam Op zondag 9 't Oude Raedthuys Uitkeringsfraude 11-jarig jongetje licht gewond door gladheid Drie minderjarigen betrapt op inbreken: een opgepakt Verkeerscontrole Horvathweg: ruim 1 kilo hash gevonden Drie Fransen aangehouden Vandalen steken kranten in brand 21-jarige man ernstig gewond na binnenbrand Schiedammer redt leven stadgenoot Veel minderjarigen opgepakt Twee knapen vernielen ruit om poster te stelen. Verkeerscontrole Horvathweg levert veel op Verkeerscontrole B. van Haarenlaan Bromfietser verleent geen voorrang Veel sigaretten gestolen Bleekwater naar beneden gegooid Woensdag 5 april 1995 MAASPOST SCHIEDAM XQ7.53 SCHIEDAM - De afgelopen week is de Hoofdafdeling Groenvoorzie- ning en Natuur van de Dienst Ge- meentwerken gestart met het ver- wijderen van de beplanting in de Mgr. Nolenslaan. Deze werkzaam- heden betekenen de start van een omvangrijke ophoging en herin richting van de centrale winkel- straat van de wijk Nieuwland en zullen het voorjaar en een deel van de zomer duren. De ophoging is noodzakelijk omdat de ondergrond van de Nolenslaan sterk verzakt is. Op sommige plaatsen in de straat is de ophoging soms zo'n 70 centi meter. Het merendeel van de aan- wezige bomen en heesters zou een dergelijke ophoging niet overle- ven. Een aantal waarde voile bomen is het afgelopen jaar reeds verplant naar plaatsen elders in de stad. Deze week zullen nog enkele bomen verplant worden. Als eerste is het gedeelte tussen de Parkweg en de Piersonstraat aan de beurt. Daarna volgt de beplanting ten noorden van de Mgr. Nolen slaan (winkelzijde) tussen de Nieu- we Damlaan en de Piersonstraat. De bomen aan de zuidzijde (wo- ningzijde) zullen blijven staan. Aanshritend op de rooiwerkzaam- Eteden wordt dit voorjaar het ge- bied door de Hoofdafdeling Civie- le Werken opgehoogd en wordt de nieuwe inrichting gemaakt. De aanblik van de Nolenslaan zal hier- l}ij totaal veranderen. De rijweg blijft in grote lijnen op de huidige plaats liggen. maar de slingers worden emit gehaald en bij de kruisingen en zijstraten komen drempels. Het parkeren wordt in de nieuwe situatie uitgevoerd als langsparkeren aan de zuidzijde en haaksparkeren aan de noordzijde. De veiligheid van de fietsers zal worden vergroot door het aanbren- gen van fietsstroken op de rijweg en een 'schrikstrook' tussen de haakse parkeervakken en de rij weg. Direkt langs de winkels komt een brede wandelstrook van onge- veer zeven meter breed. In het deel van de Nolenslaan tussen de Nieu we Damlaan en de Piersonstraat wordt tussen de wandelstrook en de parkeerplaatsen een overzichte- lijk voetgangersgebied aangelegd met zitbanken, verhoogde plant- vakken met bloeiende beplanting en enkele kleine speelvoorzienin- gen. Langs de hele laan wordt di rekt langs de haakse. parkeervak ken een nieuwe rij bomen met een smalle groeiwijze (tulpenboom) geplant. Daarnaast komen er groe- pen bomen bij de doorgangen naar de Colijnstraat. In het plan voor de herinrichting is ook de plaatsing van een nieuwe luifel opgenomen. Door toevoeging van een nieuwe luifel aan de bestaande overkap- ping wordt het prettiger winkelen en wordt het bestaande winkelcen- trum verfraaid. De opvallende luifel, naar een ontwerp van Wo- ningstichting Noordvest, zal be- staan ult V-vormige metalen ko- lommen waarop de doorzichtige kap en verlichting worden aange- bracht. Over de verdeling van de kosten wordt tussen winkeliers en gemeente op dit moment nog over- leg gevoerd. Hierdoor is het niet mogelijk de luifel direkt bij de her inrichting aan te brengen, wel Wordt tijdens de ophoging het noodzakelijke heiwerk verricht. De verwachting is dat de herbe- Strating van het deel tussen de Pier sonstraat en de Nieuwe Damlaan eind augustus is voltooid. Kort daarna zal het deel tussen de Piersontraat en de Parkweg afge- (ond worden. Tijdens de werk- zaamheden zal er sprake zijn van enige overlast voor de omwonen- den, winkeliers en het winkelend publiek. Zo zullen er tijdens de op- hogings- en bestratingswerkzaam- heden tijdelijke parkeerverboden ingesteld worden en wordt het au- (overkeer omgeleid. De winkels en woningen zullen echter altijd be- reikbaar blijven. Na uitvoering van de beschreven maatregelen zal het winkelklimaat op de Nolenslaan $terk verbeterd zijn. Hiermee wordt dan ook uitvoering gegeven aan de voorstellen in het Beheer- plan Nieuwland om de inrichting van de Nolenslaan drastisch te ver- beteren zodat deze straat behouden £an blijven als centraal winkelge- bied van de wijk. De oprichtingsvergadering van het Comite Sparta mot in Span gen blijve verliep enigszins chao- tisch. In cafe Het Kasteel aan de Bilderdijkstraat waren bijna nog meer NAC-supporters dan Spar- ta-pieten. Het elftal, dat tesamen het comite vormt, ging eerst bijna gezamenlijk op de foto, Jules Deelder kwam wat later, om ver- volgens via korte toespraakjes te vertellen waarom en hoe Sparta op Spangen moet blijven. Cafe-eigenaar Rinus Vis trad op als ceremoniemeester, maar kon ook niet laten om af en toe ook eens iets te zeggen. ,,Het Kasteel en het groene veld moeten in Spangen blijven. Het mag niet zo zijn dat als je Spangen binnen- komt, je alleen nog maar een groot flatgebouw ziet'stelde hij Een NAC-supporter die alle toe- spraken aanhoorde voelde zich genoodzaakt de Spartanen een hart onder de riem te steken, door in een zin te zeggen wat de Bre- dase gasten van de gang van za- ken vonden. „Ik vind Sparta, dat zijn goede Rotterdammers", was zijn mening, om vervolgens toch in een vrolijk ennasee uit te bar- sten. Stadshistoricus Rein Wolters, lid van het comite, merkte op dat de oprichting van het comite precies Zal Sparta op Spangen blijven? 107 jaar en een dag na de oprich ting van Sparta plaatsvond. Spar ta begon op het Schuttersveld in Crooswijk om vervolgens via de Prinsenlaan terecht te komen op de huidige locatie. Op 15 oktober 1915 speelde Sparta de eerste wedstrijd op het Kasteel. Wolters had het dan ook over tachtig jaar geschiedenis in Spangen, vond dat het Kasteel op de monumen- tenlijst moest komen en meende dat Rotterdam ook zuinig moet zijn op zijn sportieve erfgoed. Hij wist ook wel dat er aanpassingen nodig zijn voor het Sparta-stadion en verwees daarbij naar de ac- commmodatie van Feijenoord. „Daar kijken we liever niet naar", was de eerste reactie die gelijk vanuit de zaal te horen was, maar met de conclusie van Wol ters: „Spangen zonder Sparta kan niet", kon iedereen van de aan- wezigen instemmen. Politici uit Delfshaven zijn zeer betrokken bij het comite, er zitten leden in van de plaatselijke PvdA, WD en CDA. Dat die politiek zich zo hard wil inzetten voor het behoud van Sparta in Spangen, komt omdat de wijk daar econo- misch en sociaal voorde.el van zou kunnen hebben. Ook zouden er voor Sparta zelf voordelen zijn. Cies de Theije van de VVD- Delfshaven opende zijn toespraak dan ook met: „Sparta moet niet alleen in Spangen blijven, maar ook een nieuw kasteel krijgen." Mogelijkheden voor een (ver) nieuw(d) kasteel in Spangen zag hij dan ook wel. De Theije merkte op dat Sparta en Excelsior waar- schijnlijk niet het geld hebben om alleen voor de kosten op te dra- gen voor een nieuw stadion in Capelle. Zij zouden dan toch bij de overheid moeten aankloppen voor subsidie en De Theije meen de dat het een vreemde zaak zou zijn als Rotterdam iets gaat subsi- dieren buiten het eigen grondge- bied. De tendens dat Spangen steeds verder verpauperd, is volgens hem de laatste drie jaar omgebo- gen. Bij die positieve ontwikke- lingen in de wijk, zou een nieuw en multifunctioneel Sparta-sta dion kunnen aanhaken. Het bouwen van zo'n stadion zou een werkgelegenheidsimpuls in Spangen kunnen geven, als het in de vorm van bouwen voor de buurt wordt gegoten. Het stadion zou een soort bedrijfsverzamel- gebouw moeten worden, met daarin ook horeca, hetgeen ook goed zou kunnen zijn voor de werkgelegenheid in Spangen, toch nog altijd een wijk met hoge werkloosheidscijfers. „Een goed stadion kan ook de integratie in de wijk bevorderen", stelde De Theije verder. Bij Sparta kunnen sportliefhebbers uit Spangen met verschillende culturele achter- gronden elkaar ontmoeten. Hij had het over de Olympische ge- dachte van sport verbroedert en meende dat het Sparta in samen- werking met de deelgemeente en migrantenorganisaties uit de wijk, moet lukken allochtonen in grote getalen naar het Kasteel te lokken. Sparta zou ook als voet- balvoorziening voor de jeugd van belang kunnen zijn in de wijk. Een nieuw kasteel in Spangen zou volgens De Theije een goede investering zijn van de overheid. Het zou, volgens hem, goed te ex- ploiteren zijn en ook een goede bijdrage leveren aan een beter leefklimaat in de buurt. De Theije concludeerde dan ook: ,,Met een vernieuwd kasteel kunnen Span gen en Sparta weer een aantal ja- ren naar voren." Leonard Geluk, CDA-deelraads- lid in Delfshaven en lid van het comite, ziet als verdere taak van dat comite om de politieke en maatschappelijke discussie over het blijven van Sparta in Spangen onder de aandacht te blijven hou- den en een poging te wagen een stokje te steken voor de gang van Sparta naar het Capelse Rivium. Het comite wil verder onderzoe- ken in hoeverre de gedachte 'Sparta mot in Spangen blijve', leeft onder de bevolking en hoe reeel de mogelijkheden voor Sparta zijn om in Spangen te blij ven. Geluk beseft dat het Sparta- bestuureigenlijk al voor het Rivi um gekozen heeft, maar hoopt dat door het rumoer dat er nu ont- staat. dat bestuur die beslissing in heroverweging wil nemen. De deelgemeente heeft niet de finan- ciele armslag om Sparta uit de nood te helpen, maar kan wel randvoorwaarden creeeren voor de vereniging in de wijk, bijvoor- beeld door ergens trainingsfacili- teiten neer te zetten, zodat het eerste elftal weer in Spangen kan oefenen. Op de volgende deelge- meentevergadering van deelraad Delfshaven, donderdag 6 april 20.00 uur in het Oceaanhuis, ver- gadert de deelraad onder meer over de situatie rond Sparta. Positieve readies heeft het comite al voor de bprichting ontvangen. Zo zou wethouder Herman van den Muijsenberg dit nu juist wel een onderwerp voor een referen dum vinden. Donateur worden van het comite kan door vijf gulden over te ma- ken naar bankrekening 42.68.44.025 van ABN-AMRO, Rotterdam (giro-nummer van de bank is 3016), onder vermelding van 'Sparta mot op Spangen blij ve'. Op diverse plekken in Span gen liggen handtekeninglijsten, lijsten die ook aan te vragen zijn bij Rinus Vis, tel.: 415 00 21 of 415 09 94. JAN VAN VELZEN SCHIEDAM De ANWB aan de 's-Gravenlandseweg heeft een nieuw initiatief genomen en gaat nu ook reizen organiseren met een speciaal karakter. De eerste reis in het kader hiervan is een whisky-trail reis, welke in sa- menwerking met bureau Britain tot stand kwam. Onder het motto 'Tussen jenever en whisky ligt alleen de Noordzee' tracht de ANWB inwoners uit Schiedam en de regio in het Water- weggebied te interesseren voor de ze reis. Voor deze reis heeft bureau Britain voor het ANWB-kantoor in Schiedam een speciaal arrange ment samengesteld. Gekozen kan worden uit eigen vervoer of voor het programma fly-drive waarbij vanaf Schiphol wordt vertrokken en er in Edinburgh op het vliegveld een huurauto klaar staat. De reis gaat, zowel met eigen auto als ook met het vliegtuig, naar de Gram pian Highlands waar zich een groot aantal van de malt whisky distilleerderijen bevinden. Met de auto vindt het inschepen plaats in Europoort voor de over- tocht naar Hull. Op eigen gelegen- heid trekt men dan verder door het Schotse landschap. Tijdens de 6- daagse reis kan o.a. een bezoek worden gebracht aan Dufftown met de bekende Glendfiddichsto- kerij. Uiteraard zijn voor de over- nachtingen de hotels besproken. Voor nog geen duizend gulden kan worden deelgenomen aan de 4- ANWB-medewerker Patrick met het whisky-pakket om alvast in de sfeer te komen. SCHIEDAM Ondanks de win- terse maartse buien van afgelopen woensdag, is de jaarlijkse sponsor- loop van basisschool De Taaltuin een groot succes geworden. Alle leerlingen van de school trotseer- den de sneeuw-, hagel- en regen- buien en liepen vele rondjes rond de vijvers van de Thorbeckesingel waar de schoolieding een alleraar- digst parcours had uitgezet. Zelfs een aanzienlijk aantal ouders en andere belangstellenden hadden de moeite genomen de kinderen bij deze niet geringe sportieve presta- tie luidkeels aan te moedogen. De school spreekt dan ook over een uitermate geslaagde middag. Hoe- veel geld er precies is opgehaald is op dit moment nog niet bekend, daar de kinderen momenteel nog hard bezig zijn het sponsorgeld bij vrienden en bekenden op te halen. Waar het geld naar toe gaat staat in ieder geval al wel vast. Een deel zal besteed worden aan de aan- schaf voor nieuwe leermiddelen, een ander deel zal gaan naar Uni- cef en het geld dat dan nog over- blijft zal besteed worden aan de schoolreis van het cursusjaar 1995- 1996 en een zomerfeest. daagse vliegreis terwijl met eigen vervoer 696 gulden moet worden betaald. Bij de ANWB kan men terecht voor de nodige informatie over de ze reis. Om alvast in de sfeer te ko men van deze vakantietrip is een videoband beschikbaar met in dit 'pretpakket' zes proefflesjes met whisky uit het gebied dat wordt be- zocht. Dit pakket is los van de te boeken reis te koop voor fl. 42,50. Voor de eerste vijf boekingen stelt de ANWB gratis deze pakketten beschikbaar. Gekozen kan worden uit tal van vertrekdata tot en met 21 mei. Voor nadere informatie kan men alleen terecht bij het ANWB reisbureau aan de 's-Gravenland seweg 565, tel. 473.43.33. april wordt voor de vierde maal de 'Omloop van Rotterdam' georga- niseerd. Het is een uitgepijlde fietstocht van 120 km om Rotter dam, waarbij veel aandacht is be steed aan de route, de tocht voert O.a. langs de Rhoonse grienden en de Brielse Maas, een deel van het westelijk havengebied (er wordt f)ij Maassluis overgevaren) en gaat dan via Vlaardingen en Schiedam naar de Ackerdijkse plassen en de Rottemeren. Vanaf Zevenhuizen volgt de route rivierdijken naar de klim over de van Brienenoord- brug. Een echte Rotterdamse tocht dus, vanaf diverse punten is de 'skyline' van de stad goed te zien. Deze tocht wordt georganiseerd door vier fietstoerclubs in de buurt van de Maasstad waaronder T.C. Rijnmond kantine wielerbaan (sportpark Harga) Schiedam, waar gestart kan wordne tussen 08.00 en 09.00 uur. Het inschrijfgeld is (ex- clusief de pontkosten) zonder her- innering fl.3,50 en met een spe- piaal ontworpen herinnering fl. 10,00. De fietstoerclub Rijnmond organi- seert overigens ook iedere dinsdag (vanaf 4 april) zogenaamde ken- nismakingsfietstochten. Deze tochten varieren van 30 km in het begin tot 60 km later in het jaar. Deze fietstochten zijn een prima mogelijkheid eens kennis te maken met het toerfietsen in clubverband. Wekelijks wordt er een nieuwe route gereden. De tocht zal door ervaren fietsers worden begeleid. Deze begeleiders bepalen de te fietsen route en zorgen er voor, dat de gemiddelde snelheid, waarmee gereden wordt, niet de 25 km per uur zal overschrijden. Tevens zul len zij de deelnemers behulpzaam zijn, als zij door pech de groep niet kunnen volgen. Niemand wordt dus aan zijn lot overgelaten. De deelname staat voor iedereen open, echter gezien de snelheid, waarmee gefietst wordt is het wel verplicht deel te nemen met een trim- of racefiets. De start vindt plaats om 18.45 uur bij de kantine van de Wielerbaan Schiedam aan de Olympiaweg in het Sportpark Harga, de kosten voor deelname bedragen fl. 2,50 per deelnemer. Voor informatie: Frans van de Ploeg, tel. 010-4751515 of Bert Roeling, tel. 010-4741962. BRASSERIE Schiedamseweg 26 3121 JH Schiedam-Kethel "PAASBRUNCH en PAASDINER" Heeft u al plannen gemaakt voor de Paasdagen Op eerste en tweede Pausdag serveren wij zowel een Paasbrunch-bujfet a f 47,50 (kinderen halve prijs) als een viergangen Paasdiner a f 52,50. De brunch wordt geserveerd van 11.30 uur tot 15.00 uur en voor het diner kunt u op elk gewenst tijdstip reserveren. CABARET Was ueral eens bij op een van de laatste zaterdagen van de maand bij een van onze CABARET-avonden Zaterdag 29 april a.s. Koninginnedag krijgt u opnieuw de gelegenheid om aanwezig te zijn bij een optreden. DAVID VOS Onder meer bekend van het Cone ours de la Chanson, waar hij in 1993 in de finale stond, zal dan, tussen de gerechten door liederen ten gehore brengen van Jacques Brel, terwijl u geniet van een vijfgangen-diner. De prijs voor dit avondvullende programma bedraagt f 89,50per couvert. Voor informatie en reserveringen met betrekking tot de Cabaret-avonden, alsmede de Paasdagen, kunt u bellen: 010-4715600 SCHIEDAM De basiseenheid Zuid van het politiedistrict Schiedam heeft vanaf 1 april een vrouw aan de leiding. Commissaris I. de Jongh heeft hier de vacature vervulddie sinds September 1994 open stond. De Jongh is in 1975 afgestudeerd aan de Nederlandse Politie Academie. Sindsdien heeft zij in Rotterdam op diverse afdelingen gewerkt zoals de geiiniformeerde dienst, recherche en vreemdelingendienst. De laatste ja- ren heeft De Jongh een aantal beleidsfuncties binnen de regio Rotterdam Rijnmond bekleed. Haar laatste functie op dat gebied was als projectleider van het regioproject Integriteit en Ethiek. -- SCHIEDAM Het belang van een goede lichaamsbeweging is nagenoeg iedereen wel bekend. Voor een aantal groepen in de sa- menleving is het echter lang niet altijd even eenvoudig een gelegen heid te vinden waar men de sport ieve aspiraties ook daadwerkelijk kan uiten. Sportverenigingen ken- nen vaak toch een opbouw van vooral wat jongere leden. Ouderen hebben dus vaak een 'sportpro- bleem', terwijl het 'in beweging zijn' juist voor deze groep zo be- langrijk is. Rob Schouten van Sport- en recreatiebad Groenoord, de Stichting Thuiszorgwinkel Delft/Vlaardingen en de Stichting Welzijn ouderen organiseerden voor deze ouderen dan ook on- langs een open dag in het kader van het project 'Senioren in Bewe ging' Het project biedt ouderen de mogelijkheid gedurende twee we- ken deel te nemen aan alleriei Meer Bewegen voor Ouderen (MBvO)-aktiviteiten in Schiedam. De aktiviteiten leveren een bijdra ge aan het zo optimaal en zo lang mogelijk zelfstandig functioneren van ouderen in de thuissituatie. Bij de bewegingsaktiviteiten gaat het dan ook niet om prestatie of sport, maar om het plezier en het sociale contact. De Thuiszorgwinkel speelt een belangrijke rol voor wat betreft het geven van informatie en advies en het opmerkzaam maken van de wijzen waarop men fit en gezond kan blijven. De open dag stond vooral in het teken van een aantal demonstraties waaraan men desgewenst ook zelf deel kon ne men. Van 10.00-15.00 uur kon men kennismaken met onder ande re aerobics, gymnastiek, volksdan- sen en watergymnastiek. Naast het zwemmen van banen is er in Sport- en Recreatiebad Groenoord tegen- woordig speciaal voor 55-plussers trim- en watergymnastiek. Een be- langrijk onderdeel van de dag was ook de Fitkit, een fitheidstest van de Sportraad Zuid-Holland. De test bestond uit een aantal onderdelen waarbij onder andere gekeken werd naar gewicht, vetpercentage, uithoudingsvermogen, spierkracht en lenigheid. Na afloop kreeg iede re deelnemer de resultaten mee naar huis. SCHIEDAM Drie Schiedammers hebben woensdag 29 maart proces verbaal gekregen omdat zij de Sociale Dienst hebben opgelicht. Een 23- jarige man benadeelde de instantie in 1991 voor ruim 7900 gulden. Een 24-jarige man deed dat in bepaalde perioden in 1991, 1992 en 1994 voor een bedrag van ruim 6900 gulden. Een 26-jarige man kreeg ten onrechte ruim 8500 gulden in 1991. Alledrie de Schiedammers zullen het volledige bedrag terug moeten beta- len. SCHIEDAM Een 11-jarig Schiedams jongetje is op 29-3 in de Vlaar- dingerstraat licht gewond geraakt. Het slachtoffertje gleed uit op de fiets. Om een incident te voorkomen, trapte een personenauto die achter hem reed op de rem. Door de gladheid stond de automobilist niet op tijd stil, waardoor het jongetje op zijn hoofd werd geraakt. Door de GGD is hij naar het Schieland Ziekenhuis overgebracht. Daar is een hersenschud- ding, een gekneusde nek en knie geconstateerd. Na behandeling mocht de jongen naar huis. SCHIEDAM Agenten zagen woensdagavond 29-3 dat drie minderjari- ge Rotterdammers met een betonschaar een hek probeerden open te knipppen in de Servillaweg. Op het moment dat ze werden aangesproken doorpolitiemensen renden ze weg. Een van de jongens, 14 jaar, kon wor den aangehouden. de overige twee wisten te ontkomen. De aangehouden verdachte bleek pluggen, schroeven en een rolmaat bij zich te hebben, af- komstig van de nieuwbouw in de Oost-Abtspolder. De jonge verdachte heeft een Halt-procedure toegewezen gekregen. SCHIEDAM Tijdens een verkeerscontrole is woensdagavond 29-3 op de Horvathweg 1300 gram hashisj in beslag genomen. De hash lag in de auto van een 38-jarige Vlaardinger, die nog vast zit voor verhoor. Verder is tijdens de controle, die van 23.00 tot 00.30 uur duurde, een dronken bestuurder aangehouden. De man was jarig, hij was 53 jaar ge worden. Bij het blazen kwam 415 ug/1 (bijna 1 promille) op de meter te staan, goed voor een proces verbaal en een rijverbod van drie uur. SCHIEDAM In de nacht van woensdag op donderdag zijn drie Fran- sen, een 21- en een 22-jarige man en een 22-jarige vrouw in de Jagthuis- straat in Rotterdam aangehouden. De drie werden op de Schuttevaerweg in Schiedam gezien. Bij navraag van het kenteken bleek het voertuig in Frankrijk gestolen te zijn. Hierop is een stopteken gegeven, waar direct gehoor aan werd gegeven. De drie worden momenteel verhoord. SCHIEDAM In de MCM de Grootstraat hebben vandalen woensdag- middag 29-3 een stapel kranten in de brand gestoken. Door de brand is schade aan een kelderboxdeur ontstaan. De brandweer heeft de brand geb- lust. SCHIEDAM Een 21 -jarige Schiedammer is donderdagavond 30-3 ern stig gewond geraakt na een brand in zij woning aan de Van Marumstraat. Het slachtoffer wilde een vlek uit zijn kleding verwijderen met een ties water. In de fles zat echter spiritus. De man stak toen een aansteker aan om wat bij te lichten. Hierdoor raakte zijn kleding in brand. Het slachtoffer is toen op het balkon gaan staan om hulp te roepen. Een aangrenzende buurman heeft de voordeur vernield om de brand te blussen. de 21-jarige Schiedammer is met grote spoed naar de brandwondenafdeling van het Zuiderziekenhuis vervoerd. Zijn toestand is ernstig. SCHIEDAM Een 33-jarige Schiedammer heeft vrijdagochtend rond half vijf het leven gered van een 24-jarige stadgenoot. De man zag uit de woning van het slachtoffer, in de Houtlaan, rook tevoorschijn komen. Hierop heeft hij de deur ingetrapt en de 24-jarige man wakker gemaakt en uit het pand gehaald. De brandweer was net op tijd om de brand niet ver der te laten verspreiden. Oorzaak van de brand is waarschijnlijk een pand die de hele nacht op het vuur heeft gestaan. De keuken is uitgebrand. SCHIEDAM Donderdag 30-3 zijn opvallen veel mindeijarige Schiedammers opgepakt. Een 15 jarige jongen wilde een pakje sigaretten stelen op het Nieuwlandplein. Drie jongetjes van 10 en 11 probeerden in de Hoogstraat knikkers en etenswaar mee te nemen. Twee jongens van 8 en 11 wilden ook enkele zakjes knikkers stelen uit een winkel in de Broersvest. Alle verdachten hebben een Halt-procedure toegewezen ge kregen. SCHIEDAM Twee Rotterdammers zijn donderdag aangehouden, omdat ze op de Churchillweg uit een abri een poster wilden stelen. Een ge- tuige belde de politie nadat de twee een ruit hadden ingegooid van het re- clamebord. Surveillerende agenten, die toevallig in de buurt waren, kon- den de verdachten aanhouden. SCHIEDAM De verkeerscontrole, die de politie in de nacht van vrij- dag op zaterdag op de Horvathweg heeft gehouden, heeft veel opgeleverd. In totaal zijn 150 voertuigen uitgebreid gecontroleerd. Drie Fransen wer den aangehouden omdat zij onder invloed van drugs reden. Een 41-jarige Rotterdammer bleek in zijn auto zes busjes traangas, een vuurwapen, een stroomstootwapen en een honkbalknuppel te hebben. De man zit momen teel nog vast voor verhoor. SCHIEDAM Eind februari heeft de politie 14 dagen lang achtereen snelheidscontroles gehouden op de Burg, van Haarenlaan. Afgelopen week werd een steekproef gehouden naar de snelheden op dit moment. Woensdagmiddag 29 maart reden tussen 15.30 en 16.30 uur 837 passan- ten. 149 daarvan reden te hard. De hoogst gemeten snelheid was 98 k/u, waar 50 ImAi is toegestaan. Het aantal hardrijders is, na de actieweek, weer toegenomen tot 18 procent. Bijna een op de vijf auto's overtreedt de maximumsnelheid. SCHIEDAM Een 16-jarige bromfietser uit Schiedam is vrijdagochtend gewond geraakt nadat hij op de Barbiepad geen voorrang verleende aan een van rechts komende auto. De man moest in het Schieland Ziekenhuis aan z'n been worden gehecht. SCHIEDAM Terwijl de chauffeur en zijn kennis in de cabine van hun vrachtwagen lagen te slapen, hebben onbekenden in de nacht van donder dag op vrijdag op de Linschotenweg een grote partij sigaretten gestolen. In totaal zijn 148 kartons met Lucky Strike sigaretten verdwenen. Het peukwaar had een waarde van ruim 350.000 gulden. De politie steld een onderzoek in. SCHIEDAM Een 67-vrouw en een 24-jarige man uit Schiedam zijn af gelopen zaterdagnacht aangehouden. De twee gooiden vanuit hun woning in de Lange Achterweg een emmer bleekwater naar een groep jongeren. Daarna renden de twe naar beneden met beiden een mes in de hand. De jongeren zouden te veel overlast veroorzaken. Door het bleekwater is de kleding en het haar van enkele jongeren verbleekt. Tegen de verdachten is proces verbaal opgemaakt.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1995 | | pagina 5