Zeeottereindelijkgearriveerd in Blijdorp Tentoonstelling walvissen in Diergaarde Blijdorp Rotterdamse musea moeten gefaseerd privatiseren I Nieuw Landelijk Ziekenfonds SR-Zorgverzekeraar actief Dagkaart marathon Grand Piano Classics in De Doelen ExpositieTweede Wereldoorlog MaasposT to I -1 mm Muzikanten gezocht Voordracht Miniplaybackshow in De Lampion ROTTERDAM Na we- ken in angstige spanning te hebben gezeten of het ver- voer toch nog zou lukken, is op donderdag 30 maart de lang verwachte zeeotter- wees uit Alaska bij Dier- gaarde Blijdorp in goede ge- zondheid aangekomen. Het dier werd vergezeld door twee dierverzorgers uit Blijdorp en een Canadese dierenarts, die de afgelopen weken de intensieve verzor- ging van de otter voor hun rekening hebben genomen. Het dier is voor het publiek te aanschouwen in de spe- ciale ottercreche, die is inge- richt in het voormalige gi- raffenverblijf. Jft_ ROTTERDAM In de Parkhaven arriveerde op woensdag 29 maart een 'le- vensechte' 28 meter lange re plica van een blauwe vinvis uit de dierentuin van Zurich. De walvis werd per schip vervoerd vanuit Basel naar Rotterdam en krijgt een ere- plaats op een grote walvisten- toonstelling in Diergaarde Blijdorp onder de titel 'XXL: Walvissen in Blijdorp'. ROTTERDAM De Rot terdamse gemeenteraad heeft in juni vorig jaar in principe ingestemd met verzelfstandi- ging van de vier Rotterdamse musea: Historisch Museum Rotterdam, Maritiem Mu seum 'Prins Hendrik', Mu seum Boymans-van Beunin- gen en het Museum voor Volkenkunde. ROTTERDAM Zondag 9 april zal het Engelse piano- duo Peter Rostal en Paul Schaefer in de Doelen optre- den met het programma Grand Piano Classics. Aan vang 14.30 uur. KATENDRECHT Het zat er al aan te komen: de maan den april en mei worden drukke maanden voor musea die een tentoonstelling heb ben over de Tweede Wereld oorlog. Op Katendrecht heeft de museumbezoeker zelfs de keus uit twee musea: het pas geopende oorlogsmuseum en Museum Katendrecht. In dat laatste museum openen op zondag 9 april vier oorlogs- veteranen de expositie 'Le ven achter prikkeldraad 1940-1945'. Colditz WEEK 14 april 1995 CX9.59 ROTTERDAM Het Rotterdams Symfonisch Blaasorkest, voorheen bekend als de Harmoniekapel Ex celsior Rotterdam, is een op hoog niveau spelend en vooral enthousi- ast harmonie-orkest dat bestaat uit ongeveer 55 leden, afkomstig uit Rotterdam en wijde omgeving. Het RSB zoekt enthousiaste mensen, die mee willen musiceren in het or- kest, met name muzikale blazers en slagwerkers. Het orkest streeft ernaar een geva- rieerd repertoire ten gehore te brengen wat resulteert in een aan- bod van filmmuziek, moderne en klassieke muziek. Er wordt regel- matig opgetreden, echter niet op straat en ook nooit in uniform, dus dat hoeft geen drempel te zijn. Het RSB reperteert iedere maandag- avond in de Frankendaal 64 in Rot- terdam-Vreewijk. Gei'nteresseer- den kunnen voor meer informatie ert/of aanmelding contact opnemen met Gerry Desjardijn, tel. 010- 4740131 of Bert Engbers, tel. 01859-30263. KRALINGEN - De Duimdrop Kinderclub organiseert in samen- werking met Henry Sanches op woensdag 5 april van 13.00 tot 17.00 uur een miniplaybackshow voor kinderen van acht tot dertien jaar in Buurtvereneiging De Lam pion aan het Berkelplein. De deel- nemertjes komen allemaal uit Kra- lingen-west. Een deskundige jury, bestaande uit deelraadslid Greet Wijs, wijkagent Wil van Son en Frida van der Windt, vrijwilligster bij het Kralings Informatie Cen trum aan de Vlietlaan, zal de pres- taties van de kinderen beoordelen. ROTTERDAM 'De esoterische achtergrond van de mens', is de ti- tel van de voordracht die door Het Theosofisch Genootschap wordt gehouden op maandag 10 april in het Bibliotheektheater, Hoogstraat 110. Aanvang 20.15 uur, toegang gra tis. Uitgebreid aanbod van litera- tuur. Na de pauze is er gelegenheid tot het stellen van vragen. Voor nadere informatie tel: 010 - 43 80 18 2/b.g.g. 01890- 14 52 0 Begin dit jaar spoelde het diertje, dat vermoedelijk rond Kerstmis 1994 is geboren, op de kust van Alaska aan. Daar werd hij (het is een mannetje) gevonden door een eskimo, die een plaatselijke die renarts inschakelde. Het beest werd eerst vernoemd naar zijn redder Matt, maar op suggestie van een Eskimo-vrouw werd de naam veranderd in Chulugi, het- geen 'danst met de zeemeeuwen' betekent. Een probleem bleek het groot- brengen van de jonge otter, het- geen een buitengewoon intensief karwei is omdat het diertje gedu- rende de eerste maanden 24 uur per dag moet worden verzorgd. Om dat voor elkaar te krijgen is in feite een heel team van verzor- gers nodig. Alle pogingen om permanente opvang te vinden lie- pen spaak, omdat ook de Noord- amerikaanse dierentuinen en aquaria met zeeotter-ervaring geen mensen beschikbaar konden stellen. In een laatste poging om het beest toch te redden, klopte de US Fish and Wildlife Service bij Dier- gaarde Blijdorp aan. Na intensief overleg met alle betrokkenen be- sloot Blijdorp het dier op te van- gen. De hoofdreden voor dit be- sluit is de redding van dit speciale dier, maar een zeker zo belangrij- ke overweging is ook de al lang bestaande wens om in het toe- %is komstige Oceanium een zeeotter- groep op te nemen. Nu kan Blijdorp alvast een onschatbare hoeveelheid ervaring en kennis opdoen. Bovendien heeft de US Fish and Wildlife Service toege- zegd dat het eerstvolgende aange- spoelde zeeottertje ook aan Blijdorp wordt toegewezen. Begin februari zijn twee dieren- verzorgers uit Blijdorp al naar Anchorage vertrokken. Daar wer- den zij wegwijs gemaakt door dierenarts Pam Tuomi, die ook voor een paar weken met hen is meegekomen naar Blijdorp. De moeilijkheid bestond vooral in het vinden van een zo recht- streeks mogelijk transport dat aan de voorwaarden voldeed om de otter onderweg zo goed mogelijk te kunnen verzorgen. Uiteindelijk werd er van Anchorage een bin- nenlandse vlucht genomen naar Fairbanks (zo'n 700 km), waarna een vliegreis naar Frankfurt kon worden geboekt. Daar vandaan werd de zeeotter per busje naar de diergaarde in Rotterdam ge- bracht. Daar was alles al op de komst van de zeeotter voorbereid. In het voormalige giraffenverblijf was een kamer ingericht met alles er- op en eraan, wat de zeeotter nodig heeft. Zo staat er een waterbed om in te rusten (hetgeen doet den- ken aan de buik van de moeder om op te dobberen) en een bassin met schoon zeewater van zo'n 16 graden Celsius. De temperatuur in de kamer sluit daar trouwens bij aan, omdat de zeeotter in dat soort temperaturen leeft. Nadat de otter in het water gegeten heeft (dure hapjes zoals schelpdieren, inktvis en dergelijke die tesamen met vitaminen en mineralen in een flesje worden toegediend), wordt hij helemaal met handdoe- ken drooggewreven en gefohnd. Voor het begeleiden van zijn da- gelijks ritueel van slapen, zwem- men, eten en spelen (deze cyclus duurt zo'n drie uur) zijn vier ver- zorgers nodig. Daaronder bevin- den zich Mary Vriens en Martin Heuvelink, die de zeeotter al in Alaska mochten begroeten. Zij worden aangevuld door twee an- dere verzorgers van Blijdorp. De komst van de zeeotter is mo gelijk gemaakt door de sponso ring van het VSB-Fonds, dat het leeuwendeel van de kosten voor haar rekening heeft genomen. Maar ook het waterbed is gratis ter beschikking gesteld door Cas cade, die zelfs heeft toegezegd het bed bij schade te willen ver- vangen. Chulugi is de eerste zee otter die in Europa te zien is. Het dier komt alleen voor in Amerika en Japan. Eigenlijk is zijn komst naar Blijdorp iets te vroeg, omdat het deel Oceanium nog niet ge- reed is. Over een paar maanden zal een buitenverblijf van de apen worden verbouwd om de zeeotter in onder te brengen. Daar zal hij dan moeten verblijven totdat het Oceanium (vermoedelijk in 1997) klaar is. nMmmr De reuzenwalvis werd eerst vanuit Zurich met trailers vervoerd naar Basel, vervolgens benedendeks op een binnenvaartschip naar Dor drecht gevaren en daar overgela- den op een ponton. Duidelijk zichtbaar op het dek van de ponton werd de reuzenwalvis op 29 maart naar Rotterdam vervoerd. Aan boord sierden drie 'zeemeermin- nen' de tocht op met wuivende ge- baren en tevens klonk er uit de luidsprekers luid 'walvisgezang'. Na vanaf de Van Brienenoordbrug te zijn begeleid door de Pieter Ca- land van de Spido met veel persmensen en hoogwaardigheids- bekleders (waaronder wethouder Hans den Oudendammer) aan boord, legde het ponton dat ge- duwd werd door een sleepboot uit eindelijk aan de Parkkade aan. De volgende dag, op donderdag 30 maart, werd de walvis in vijf on- derdelen op trailers vervoerd naar Diergaarde Blijdorp. Het transport werd gesponsord door Muller Zwaar Transport en Mammoet Stoof. Bij de diergaarde aangeko men moest de replica van de blau we vinvis is nog meer stukken uit- een worden 'gehakt' om het ge- vaarte in de Rivierahal te kunnen krijgen. Er wordt voor gezorgd dat het publiek van dat uit elkaar halen en van de beschadigingen die zijn opgelopen tijdens het transport niets meer zal kunnen bespeuren. Alle naden van de uit een ijzeren frame met polyester bekleedde vinvis, die verder gevuld is met piepschuim en zo'n vijf ton weegt. worden keurig weggewerkt. Van de blauwe vinvis zijn er overi- gens niet zoveel exemplaren meer in leven. De schattingen lopen uit- een van een paar duizend tot maxi- maal tienduizend. De meeste daar- van zijn te vinden in een reservaat aan de Zuidpool. Het is moelijk om hun aantal te tellen, omdat de blau we vinvis niet in groepen leeft. Zij komen in alle oceanen voor en kunnen tot aan zo'n 3.000 kilome ter met elkaar communiceren door middel van het geluid dat zij voort- brengen. Naast de replica van de blauwe vinvis worden er op de tentoonstel ling in Blijdorp ook bewegende modellen getoond zoals een zwemmende basilosaurus (een uit- gestorven achterneef van walvis sen), een reuzeninktvis die een prooi aanvalt en een reusachtig kloppend walvishart (die meevoer op het transport vanuit Basel). Daarnaast zijn er delen van skelet- ten te zien. Ook zijn er meer dan honderd realistische schilderijen over walvissen en de walvisjacht te bewonderen van Rob van Assen. De tentoonstelling duurt van 29 april tot en met 31 oktober. Het privatiseringsproces van de Rotterdamse musea moet in fasen worden uitgevoerd. In de eerste fa- se moet de dienst Gemeentelijke Musea (DGM) worden opgeheven, omdat deze dienst geen meerwaar- de opleverd voor een samenhan- gend Rotterdams museumbeleid. De Stafafdeling Personeel en Fi- nancien van de DGM moet deels worden opgeheven en deels opge- splitSt. Het financieel management moet worden ondergebracht bij de afzonderlijke musea. Verder on- derzoek zal moeten uitwijzen waar de P&O-functie moet worden on dergebracht. In de volgende fase kunnen de vier Rotterdamse musea en het Centrum voor Beeldende Kunst, gedifferentieerd en ieder in een eigen tempo, worden gepriva- tiseerd. Dit betekent niet dat de musea volledig onafhankelijk wor den van de (nu nog gemeentelijke) overheid; zij zullen na de privatise- ring vanaf 1997 overwegend door de stadsprovincie Rotterdam wor den gesubsidieerd. De verzelfstandiging van het Mu seum Boymans-van Beuningen, Historisch Museum. Museum van Volkenkunde en Maritiem Mu seum 'Prins Hendrik' moet leiden tot een heldere positionering van elk van de musea en een betere sa- menwerking. Bij de privatisering van de musea zou gekozen moeten worden voor een stichtingsvorm. Hierbij wordt het inhoudelijk mu seumbeleid bepaalt door de direc- tie, die ook de integrale verant- woordelijkheid draagt. De directie legt verantwoordelijkheid af aan een Raad van Toezicht, waarvan de leden worden benoemd door het college van B&W of het Stadspro- vinciebestuur. Dit zijn enkele voorstellen uit de eindrapportage van de Projectgroep Privatisering Musea, die op initiatief van de Rot terdamse wethouder van Kunstza- ken, Hans Kombrink, medio vorig haar is ingesteld. Deze ambtelijke projectgroep, onder voorzitter- schap van de heer C. van 't Veen, hoofddirecteur Cultuurbeheer van het Ministerie van OCW, heeft het afgelopen half jaar de wenselijk- heid en haalbaarheid van privatise ring van de vier Rotterdamse ge meentelijke musea onderzocht. In het kader van dit onderzoek is door het Amsterdamse Bureau Felix Co, adviseurs voor strate gic en organisatie, onderzoek ge- daan naar de mogelijkheden van samenwerking van de vier musea. Dit bureau adviseert de reeds be staande samenwerking tussen de vier te verzelfstandigen musea te optimaliseren. Dit kan onder ande- re door maximale toegang tot elkaars collecties, deelname aan Rotterdamse evenementen en ma- nifestaties te intensiveren en de ge- zamenlijke marketing en promotie van Rotterdam als museumstad te versterken. De eindrapportage van de project groep en het rapport van Bureau Felix Co zijn inmiddels ter ken nis gebracht van de leden van de raadscommissie Kunstzaken. De bestuurlijke besluitvorming over de voorstellen in het college van B W, de betrokken raadscommis- sie(s) en de gemeenteraad zal in de komende maanden plaatsvinden. ROTTERDAM Op 23 april staat Rotterdam weer in het teken van de marathon. De hardlopers proberen de ruim 42 kilometer zo snel mogelijk af te leggen. U kunt ze volgen.of zelfs een stapje voor zijn, met de speciale Marathon dagkaart. Vanaf 14 april zijn de kaarten te koop bij alle RET-kaart- verkooppunten (C.S., Zuidplein, Churchillplein, Spijkenisse Cen trum, Marconiplein en Capelse- brug) en de NS-stations in Rotter dam, Vlaardingen. Schiedam en Capelle aan de IJssel. Op de dag zelf kunt u voor de kaarten boven dien terecht op de metrostations Stadhuis, Slinge, Hoogvliet, De Akkers, Heemraadlaan en Kra- lingse Zoom en bij bestuurders en chauffeurs van RET en ZWN. Voor 6,75 (gereduceerd tarief 3,75 voor Pas 65-houders en kin deren van 4 t.m 11 jaar) kan men alle binnen- en buitenlandse vedet- ten met het openbaar vervoer bij- benen. De kaarten zijn geldig op alle RET metro-, bus- en tramlijnen, ZWN- lijnen met aankomst of veitrek in Rotterdam of Spijkenisse en in de trein op de trajecten tussen NS-sta- tions Vlaardingen West en Capelle Schollevaar en tussen de stations Rotterdam Wilgenplas en Rotter dam Lombardijen. Bijna alle bus- en tramlijnen rijden die dag een andere route in verband met het af- gezette parcours. Op de RET-hal- tepalen staat de informatie per lijn. Uiteraard kunnen reizigers ook 06 - 92 92 bellen. Vanwege de verwachte drukte wordt iedereen aangeraden de auto thuis te laten en het openbaar ver voer te benutten. Tot 19.00 uur is het niet mogelijk de fiets in de metro mee te nemen. Het intemationaal vermaarde En gelse piano-duo Peter Rostal en Paul Schaefer oogst al vele jaren succes met het unieke programma Grand Piano Classics. Het bracht hen in de beroemdste concertzalen ter wereld, van de Carnegie Hall tot het Sydney Opera House, van het Barbican en de Royal festival Hall in Londen tot het Concertge- bouw in Amsterdam. Dit programma bestaat uit beroem- de meesterwerken als Chopin's 'Militaire' Polonaise, Liebestraum van Rachmaninov, Rhapsody in Blue van Gershwin en transcripties van orkestwerken, opera-melodie- en en balletmuziek van onder an dere Tsjaikovsky, Mozart, Beetho ven en Grieg - tot Ravel's Bolero toe. Hun uitgebreide repertoire van originele vierhandige werken en eigen arrangementen reikt verder letterlijk van Bach tot de Beatles. De discografie van het duo weer- spiegelt dit grote muzikale bereik: naast 'The Beatles Concerto', 'Far Out East' met Chinese muziek. De twee virtuozen werken al vanaf 1970 samen, toen ze op slag be- roemd werden na een televisie-re- gistratie van een Royal Variety Performance in het London Palla dium, waarbij uiteraard de Engelse Koninklijke familie aanwezig was. Zij ontmoetten elkaar op het Royal College of Music, waar ze beiden een beurs verdienden om hun stu- die voort te zetten aan de befaamde Juiliard School in New York, waar zij cum laude slaagden. Ondanks de klassieke achtergrond werkte het duo in het begin veel in de we reld van de showbusiness. Zo tra- den zij op met internationale ster- ren als Andy Williams, Dionne Warwick en Engelbert Humper- dinck. Deze ervaring heeft hun stijl bei'nvloed. In Amerika gaven zij zo'n vierhonderdvijftig concerten, waarbij zij honderdvijftigduizend kilometer aflegden in een speciale wagen, waarin ook hun beide Baldwin-vleugels vervoerd wer den. Ook op het Europese vaste- land treden Rostal Schaefer re- gelmatig op, met name in Duits- land. Zij spelen daar in concertza len en in t.v.-studio's en soms als solisten bij verschillende grote or- kesten. Hun reizen hebben hen verder naar Australie, Nieuw Zeeland, Afrika en het Verre Oos- ten gebracht. De expositie laat aan de hand van foto's, tekeningen, brieven en fragmenten van dagboeken zien wat het betekende om te leven in een krijgsgevangenenkamp in de oorlogsjaren. Daarnaast zijn er voorwerpen tentoongesteld zoals nagemaakte persoonsbewijzen, zelfgemaakte Duitse uniformen en andere attributen die de krijgsge- vangenen gebruikten bij hun po gingen om de kampen te ontvluch- ten. De twee samenstellers van de expositie, de Rotterdammer Marco Jacobs en Albert Zieck, hebben zich grondig verdiept in de verha- len achter de tentoongestelde voor werpen. Hoewel ze allebei ver na de Tweede Wereldoorlog geboren zijn, houden ze zich al jaren bezig met verzamelen. Marco Jacobs concentreert zich met name op de groep van 69 Ne- derlandse soldaten die ooit in Col ditz hebben vastgezeten. Jacobs: „De belangstelling is gewekt door de televisieserie Colditz. Daarna ben ik boeken gaan lezen en via de schrijvers van die boeken heb ik toen enkele veteranen benaderd." In totaal heeft hij vijftien oud- kampbewoners gesproken. Som- mige veteranen hebben hem hun dagboeken of de brieven die ze vanuit het kamp schreven, afge- staan. Tachtig procent van het ten toongestelde is in Jacobs bezit, het overige heeft hij in bruikleen. Veel REGIO Stad Rotterdam Verze- keringen en Zorgverzekeraar DSW te Schiedam hebben hun krachten gebundeld in de Onderlinge Waar- borgmaatschappij 'SR-Zorgverze- keraar' U.A. Het eerste landelijk opererende ziekenfonds dat sa- menwerkt met het onafhankelijke intermediair is gestart op 1 april 1995. SR-Zorgverzekeraar is opgericht op initiatief van Stad Rotterdam Verzekeringen en werkt via de on afhankelijke professionele verze- keringsadviseurs. De bundeling van specialistische kennis van Stad Rotterdam Verzekeringen en Zorgverzekeraar DSW binnen de nieuw opgerichte zorgverzekeraar garandeert dat zowel ziekenfonds-. als particulier verzekerden op maat verzekerd zijn. Door de vele ont- wikkelingen en wijzigingen bin nen de gezondheidszorg in Neder- land hebben ziekenfondsverzeker- den steeds meer behoefte aan des- kundig advies voor aanvullende dekking. Een verzekeringsadvi- seur kan daarin voorzien en kan bij overschrijding van de zieken- fondsloongrens adviseren welke passende particuliere verzekering afgesloten kan worden. Het pro- duktenpakket van Stad Rotterdam Verzekeringen is met de oprichting van SR-Zorgverzekeraar nog com pleter. SR-Zorgverzekeraar biedt, naast de standaard ziekenfonds- dekking, aanvullende verzekerin gen voor collectieve en individuele contracten. Voor alle aanvullende verzekeringen geldt dat kinderen tot 16 jaar gratis zijn meeverzekerd en dat voor maximaal twee kinde ren ouder dan 16 jaar premie in re kening wordt gebracht. SR-Zorg verzekeraar zal het zwaartepunt van haar activiteiten op collectieve contracten leggen. Het grote voor- deel hiervan is dat een werkgever kan volstaan met een aanspreek- punt. zowel richting verzekering- adviseur als risicodrager (verzeke- raar). Maar ook de individuele zie- kenfondsverzekerde zal bij de SR- Zorgverzekeraar goed en ver- trouwd verzekerd zijn. De directie van SR-Zorgverzekeraar wordt ge- voerd door de heren mr. J.P.M. Baeten en drs. C.A.C.M. Oomen. veteranen zijn blij dat hun verhaal nu gehoord wordt en kan worden doorgegeven aan volgende genera- ties. Jacobs: ,,Ik doe het ook voor hen. Ze zijn een vergeten groep, die nooit de erkenning hebben ge- kregen die ze verdienen." De bewoners van kamp Colditz waren hoge legerofficieren, enkele leden van het Engelse koninklijk huis en de neef van Winston Chur chill. Ze kregen van de Duitsers over het algemeen een betere be- handeling dan andere krijgsgevan- genen. Zoals sommigen zich van de tele visieserie misschien nog kunnen herinneren, waren er diverse sport- faciliteiten voor de gevangenen en voerden ze toneelstukken op om de verveling te verdrijven. De rela- tief goede behandeling werd echter minder na de eerste ontsnappings- poging. De eerste geslaagde vluchtpoging van de Hollanders, zo weet Marco Jansen te vertellen, werd ondernomen op 15 augustus 1941. „De eerste Engelsman die ontsnapt is, vluchtte samen met een Hollander. Die Hollander sprak goed Duits en zo hebben ze het gered." Een veel gebruikte true was om zich te verkleden als Duits officier. Van het eigen urii- form werd met veel kunst- en vliegwerk een Duits officierenuni- form gemaakt. Met veel bluf kon de ondergeschikte Duitse bewaker gesommeerd worden de poort naar de vrijheid te openen. Om te voor- komen dat de ontsnapping snel ontdekt zou worden, werd een pop die op de ontsnapte krijgsgevange- ne leek, nagemaakt. Bij het tellen van de koppen op het appel, viel de verdwijning dan niet op. Andere manieren van vluchten waren het graven van een tunnel, zich in een baal stro rollen of op slinkse wijze achter blijven na een bezoek aan de tandarts in het dorp. Het idee om samen met Albert Zieck een reizende expositie sa men te stellen, werd ingegeven door het opkomend fascisme en ra- cisme in Europa. De geschiedenis mag niet vergeten worden, aldus Jansen. Ter illustratie laat hij zien wat kinderen in het bezoekersboek hebben geschreven: 'Ik hoop dat er nooit meer oorlog komt'. Na Ka tendrecht zal de tentoonstelling door de rest van Nederland reizen en ooit hoept Jansen met Zieck een boek te kunnen publiceren. De bei de samenstellers zijn er trots op dat David Ray van de Engelse Colditz Society overkomt voor de ope ning. Hij zal op zondag 9 april de openingstoespraak houden. Later die maand brengen ze een bezoek aan het kamp Colditz. Voor nieuwsgierigen die graag willen zien en horen wat Jansen en Zieck aan verhalen over krijgsge- vangenenkampen zoals Colditz boven water hebben weten te ha len, is een bezoek aan het Katend- rechts museum zeer de moeite waard. In het weekend geven de samenstellers bovendien persoon- lijkrondleidingen. 'Leven achter prikkeldraad 1940- 1945', 9 april-14 mei in het Mu seum Katendrecht, Rechthuislaan la, telefoon 485.79.49. Open: dinsdag, donderdag, zaterdag en zondag van 12.00-16.00 uur.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1995 | | pagina 9