Nog even wennen aan bijzondere combinatie diner en amusement Rotterdams Dagblad 2 weken gratis...? Vul deze bon in... Stadsgehoor Theater de Teerstoof Theater de Schuurkerk u 20 april: Grand Cabaret Culinair in Harmonie Zwart wit expositie Podium Schrijfster Aquarellen Lemon Crush Paassessie ik wit een voordelig (proef) abonne- ment op het Rotterdams Dagblad. Bezorgt u mij het Rotterdams Dagblad 4 weken vrijblijvend op proet. Ik betaal hiervoor de halve prijs: 12,95. Q Noteert u mij voor een kwartaalabonnementop het Rotterdams Dagblad De eerste twee weken zij n gratis, daarna betaal ik f 28,55 per maand via automatische betaling. Naam: JC Adres: Postcode: Plaats: Telefoon: (i.v.m. controle bezorging) Bank/gironummer: Handtekening: Peter Faber Camarettenwinnaars achter het raam Basterd doet Doodgewoon (Foto: Frits Falkenhagen). WATER WEG Wellicht moet het publiek nog een beetje warmlopen voor deze bijzondere combinatie, maar op donderdag 20 april kun nen zij voor de laatste maal dit seizoen naar het 'Grand Cabaret Culinair'. Vanaf 19.30 uur wordt een ieder verwelkomd met een drankje in zaal de Harmonie. Tussen het opdienen van het drie- gangenmenu door worden zij vermaakt met een optreden van de Serpenties en 'Het Herenleven'. Hoogtepunt SCHIEDAM In muziekca- fe Podium dit weekeinde een aantal optredens. Op zaterdag 15 april om 22.00 uur een concert van Behind The Sofa, met folkrockmuziek vanuit het Anglo/Ierse-popbolwerk. De muzikale wortels vah dit achttal zijn breed en varieren van Roy Harper Joy Division, Joni Mitchell. X.T.C. tot oud- gedienden als Led Zeppelin, The Doors en Mozart. Uit dit warenhuis aan muziek heeft Behind The Sofa een gedegen eigen repertoire ontwikkeld, dat een brug slaat tussen folk en rock. Zondag 16 april om 21.30 uur vervolgens gaat The Frog Legs Project 'Met de billen bloot'. Met dit thema wil sin ger/songwriter Richard Beu- kelaar zijn hele verleden blootleggen voor het publiek. Een open, eerlijk en daarom emotioneel optreden van deze 22-jarige artiest. Samen met Tessa Zoutendijk heeft Ri chard een onvergetelijke in- druk gemaakt in Utrecht, Til- burg en Vlaardingen alwaar zij in het voorprogramma van The Wild Pumkins de prop- volle zaal helemaal stil kre- gen. Tessa is een van de men- sen die samen met Richard zullen optreden. Dit optreden moet een ode aan de beste vrienden worden. Maar het is natuurlijk een mijlpaal voor hemzelf. SCHIEDAM Te gast op de laatste schrijversavond van dit seizoen, op 21 april in bibliotheek Noord aan het Bachpiein is Nelleke Noord- ervliet. Voor deze gelegen- heid zal zij worden gei'nter- viewd door Leen Butter, do- cent Nederlands aan het Charlois Lyceum te Rotter dam. Noordervliet publi- ceerde tot nu toe vier boeken met stijgende belangstelling van haar lezerskring. Haar eerste uitgave, "Tine, of de dalen waar het leven woont', verscheen in 1987. De roman gaat over de eer ste vrouw van Multatuli. In "Millemorti* (1989) vertelt ze vanuit verschillende per- spectieven de gebeurtenis- sen in een Zwitsers dal, waar politieke meningsver- schillen smeulende conflic- ten in een dorpsgemeen- schap aan de oppervlakte brengen. De Franse Revolu- tie is het decor van haar der- de roman uit 1991, 'Het oog van de engel' die genomi- neerd werd voor de AKO-li- teratuurprijs 1992. Eind 1993 verscheen haar, tot nu toe laatste, boek 'De naam van de vader'. De schrijver savond is vrijdag 21 april en vangt aan om 20.15 uur. Kaarten kosten fl.5,- en zijn te verkrijgen bij boekhandel Mercurius en bibliotheek Noord aan het Bachpiein. MAASSLUIS Vanaf 1 april worden in de gangen van de Koningshof te Maas- sluis aquarellen geexpo- seerd. Deze keer is de expo- sante de Maaslandse Rina Molenaar-Van Dorp. Haar leermeesters zijn Ted Luy- ten, verbonden aan EV02 te Poeldijk, en de Haagse kun- stenaar Fred Adam, bij wie ook naar model gewerkt wordt. Molenaar wordt vooral gei'nspireerd door het plattelandsleven en door bloemen. Zo zullen er in de Koningshof o.a. koeien, big- gen, ganzen, lelies, hortensi- a's en zonnebloemen te zijn zijn. In verband met de in- gelaste bevrijdingstentoon- stelling, duurt de expositie slechts tot en met 21 april. VLAARDINGEN Op dit moment is Lemon Crush een van Nederlands meest belovende heavy rock bands. De band bestaat uit Tom Kroos, Nico Bartelse (beide gitaar), Ed Biesbroek (bas). Nop de Jong (drums) en Jacco Kreukniet (zang). De groep maakt amerikaans getinte rock met een uitge- sproken persoonlijk ku raf ter. De laatste twee demo's 'Get ready for the crush' en 'Wrong who's right?' kregen veel positieve reac- ties van zowel de media als het publiek in het neder- landseclubcircuit. Lemon Crush is zaterdag 15 april te horen in Pandemo nium in de Zomerstraat 41. Aanvang optreden 22.00 uur en toegang tot de zaal vanaf 20.30 uur. VLAARDINGEN Voor iedereen die de eerste paas- dag muzikaal door wil bren gen is er in Pandemonium een paassessie. Geen gewone blues- of funksessie maar een voorbereide thema-ses- sie voor mensen die een een- malig projekt met een aan tal muzikanten naar keuze wilen doen. Gratis inschrij- ven en gratis repeteren. Nu o.a. met medewerking van The Elvis Presley Grand Or chestra Session Band. De toegang is gratis. Tins Woensdag 12 april 1995 MAASPOST SCHIEDAM XQ7.54 MAASSLUIS Een overzicht ivan de activiteiten in theater de Schuurkerk in de komende perio- 'de. Basily Zigeunerjazz Dat de zigeunerjazz en de muziek van Hotclub de France weer volop in de belangstelling staat, blijkt wel uit de succesvolle optredens in het land van Het Rosenberg Trio >en Basily. Basily heeft dit jaareen verandering ondergaan maar aan de muziek zal dit zeker niet te mer- >ken zijn. De muziek is en blijft J even vrolijk, virtuoos, geweldig .om naar te luisteren en te kijken. j Een optreden van Basily geeft voor i een ieder het gevoel er is even he- ilemaal tussen uit te zijn. Door de intieme ambiance van Theater I Schuurkerk komt een concert van 'Basily uitstekend tot zijn recht. Yoor muziekliefhebbers is dit con- icert en must. Theater de Schuurkerk. zaterdag 22 april, 20.30 uur. Toegangsprijs fl. 15,-. Film Schindler's List Eind april met de naderende do- denherdenking en bevrijdingsdag zal de Schuurkerk drie avonden veranderen in een filmzaal. Daar zal dan de Steven Spielberg's in- drukwekkende Schindler's List vertoond worden. Wie die film over de jodenvervolging en de in- spanningen van de duitse industri- eel Schindler om een groot aantal joden uit de concentratiekampen te houden, nog niet gezien heeft moet zich schamen en dus gaan kijken. Theater de Schuurkerk. donderdag 27 april, zaterdag 29 april en maandag 1 mei, telkens om 19.30 uur. Toegangsprijs fl. 10,-. Kaarten voor de voorstellingen in Theater de Schuurkerk zijn ver- krijgbaar bij de Informatiebalie van het stadhuis. De Informatieba lie is elke werkdag geopend tussen 08.30 uur en 17.00 uur. Telefo- nisch zijn kaarten te bestellen aan het theater, telefoonnummer 01899-13700. Stuur deze bon in een envelop zonder postzegel naar: JRotterdams Dagblad. Antwoordnummer 1579, 3000 VB Rotterdam T029 voorkomen. Ook spelen een chauf feur en een dikke kokkin mee in het verhaal. Theater de Teerstoof, zaterdag 15 april, 14.00 uur. Prijs fl.7,50. Peter Faber Vrolijke verhalen (try-out) Na negen jaar gaat Peter Faber weer solo. Over zijn programma 'Vrolijke Verhalen' zegt hij zelf: „Stel ik werd herboren, welke verhalen en tips zou ik dan willen horen? Ik doe een greep en noem er een paar: Hoe 'ontsnap' ik aan mijn opvoe- ding? Hoe 'overleef ik een dood- zonde? Hou 'trouwe' ik voor de derde keer? Hoe 'blijf ik lenig?". Natte Narren voor deze laatste les op zichzelf aangewezen. Theater de Teerstoof, zaterdag 15 april, 20.30 uur. Prijs fl. 18,- Heddy Lester en Eric Beekes Mijn tante en ik Heddy vertelt de kinderen dat haar tante Wies komt logeren en dat zij hier helemaal geen zin in heeft omdat ze niet echt dol is op dikke, burgelijke en zeer dominante tante Wies. Terwijl Heddy naar de tand- arts is gevlucht (kun je nagaan hoe erg tante Wies moet zijn!) komt buurvrouw Serensia bij tante Wies op bezoek. Deze twee dames blij- ken goed met elkaar op te kunnen schieten. Theater de Teerstoof. zaterdag 15 april, 14.00 uur. Prijs fl.7.50. Leef- tijd: van 5 tot 12 jaar. Niet Schieten Natte Narren De winnaars van de Cameretten 1995 in Theater de Teerstoof. Drie moderne narren in spe begraven hun leermeester. Hij, die aan hen de kunst van het NAR ZIJN zou le- ren. Want een NAR is meer dan een drieletterig kruiswoordpuzzel- woord. Door het wegvallen van hun voorbeeld zijn de drie nog Theater de Teerstoof, vrijdag 21 april, 20.30 uur. Prijs fl. 18,- Poppentheater Pimpernel De leeuw is los! In samenwerking met het Stedelijk Museum Schiedam brengt Theater de Teerstoof 'De leeuw is los'. Aanleiding voor deze samenwer king is de tentoonstelling 'De pop- pen aan het dansen', die van 4 maart t/m 23 april te bezichtigen is in het museum. De voorstelling in de Teerstoof gaat over mevrouw Muis die, voordat het circus gaat beginnen, al haar kinderen in het kooitje heeft gestopt. In het begin loopt alles gesmeerd, maar als plots een zwervershond zich meldt, is het afgelopen met de rust. Voorafgaand aan deze voorstelling kunnen de kinderen zich (laten) schminken als een leeuw. Ook loopt er een leeuw los rond en leest er een voor!. Theater de Teerstoof, zaterdag 22 april, 14.00 uur. Prijs fl.7.50. Leef- tijd: van 5 tot 10 jaar. Basterd Doodgewoon Basterd staat voor snel, geraffi- neerd. shockerend, slapstickma- tisch, ontroerend maar vooral inte ger absurdistisch cabaret. 'Doodgewoon' dreigt een chagrij- nige, zwaarmoedige voorstelling te worden. Wat de ene helft van het duo betreft mag dat zo blijven. Ge- lukkig ontmoet u ook de chroni- sche optimist, een terminale le- vensgenieter. die vanaf zijn ge- boorte ongeneeslijk vrolijk is ver- klaard. Samen trachten zij ant- woord te geven op de essentiele vraagstukken des levens. Theater de Teerstoof, zaterdag 22 april, 20.30 uur. Prijs fl. 18,-. SCHIEDAM Artoteek Schiedam toont een selectie zwart- witwerken uit de collectie. De kij- ker wordt bij deze werken niet af- geleid door allerlei kleuren. Men kan zich daarom des te beter con- centreren op de voorstelling of de gebruikte techniek. In deze ten toonstelling zal de techniek dan ook centraal staan. Elke techniek heeft zo zijn eigenaardigheden. Zo kan houtskool een zacht en vegerig effect geven, terwijl de etstechniek scherpe en fijne lijntjes op kan le- veren. Veel mensen vragen zich af hoe een ets of zeefdruk gemaakt wordt. Ze weten vaak niet dat vooral de grafische technieken erg arbeidsintensief zijn. Daarom zal bij alle getoonde werken een be- schrijving hangen. Alle werken kunnen overigens gereserveerd worden door de leners. De artoteek is gevestigd aan het Bachpiein 581 en is open op dins- en donderdag van 16.00-20.00 uur, woensdag van 17.00-20.00 uur en zaterdag van 10.00-13.00 uur. Jules Deelder (Foto: A.M.C. Fok). VLAARDINGEN Een over zicht van de voorstellingen in de VlaardingseStadsgehoorzaal i I Compani speelt Nino Rota Rota's muziek is grotesk. absurd, meeslepend. Bijna alle Fellini- filmmuziek is van zijn hand. Op diet programma staan een aantal van deze composities, gekoppeld ,aan dia's uit de films. Daarnaast composities van I Compani's Bo van der Graaf. Waarin verwerkt stijlelementen uit Rota's muziek, 'zoals volkse circusmuziek. jazz en klassieke muziek. Woensdag 19 april. Grote Zaal, 21.00 uur. Toegang fl.20.-/fl. 15,-. kortingspassen fl.15. De Serpanties Grand Cabaret Culinair Wegens groot succes geprolon- geerd: De Serpanties. In december lieten deze drie dames zien wat ze konden. Nu zullen zij dat nog- maals tonen. Eenvoudig en met al le gemak schakelen zij om van kl- ,effe driestemmige liedjes via free- jazz tot meezingende dijenkletsers. Daarbij passeren allerlei instru- menten de revue: piano, altsax, ac- 'cordeon. trombone, sousafoon en gitaar. En dit gecombineerd met ieen overheerlijk menu maakt de avond tot een onvergetelijk geheel. Donderdag 20 april, Harmonie, 119.30 uur. Toegang fl.60,-. Rob Janszen De Zaak Bent u goed verzekerd (van u zelf)? Een spetterend theaterconcert van ■de oprichter van Pluche Plastic. jMet zijn nieuwe band brengt hij een bloemlezing van zijn laatste 'CD's. Dat wordt dus Nederlandse soul, kunst met een kleine k en en tertainment met een groot hart. De •portier, de koffiejuffrouw en brui- loftsorkest De Routini's verlenen >hun medewerking. Donderdag 20 april, Grote Zaal, |20.15 uur. Toegang fl.22,50/ 11.17.50, kortingspassen fl. 17,50. Toneelgroep het Masker Herfst in Riga Onder regie van Jan Kruyk speelt itoneelgroep 'Het Masker' dit stuk van Aleksej Arboezov. Tussen een .Russische vrouw. die herstelt in 'een sanatorium in Riga, en haar 'arts begint langzamerhand de rela- itie patient/dokter over te gaan in :een meer persoonlijke relatie. Vrijdag 21 april en zaterdag 22 april, Harmonie, 20.15 uur. Toe gang fl. 10.-. Kaarten zijn verkrijg- baar bij: I. van Rosmalen (010- 4746405) of Y. Herfst (010- 4355625). Jules Deelder Deelder leeft Ten overvloede: Deelder leeft. Ge- heimzinnig stilzwijgen is nooit z'n sterkste kant geweest. Wel mes- scherpe commentaren op dingen van alledag en daarbuiten. De Nachtburgemeester van Rotterdam opent zijn mond en zegt waar het op staat. Onnavolgbaar maar ver- staanbaar. Vrijdag 21 april, Grote Zaal, 20.15 uur. Toegang fl.30,-/ fl.25,-, kortingspassen fl.25. Nederlands Jeugd Strijkorkest VSB-F amilieconcert Zevenentwintig kinderen tussen de 9 en 17 jaar die viool. altviool en cello spelen. Bij hun wekelijkse re- petities en bij de concerten staat het plezier van samen muziek ma- ken voorop. En dat is te horen aan de voortreffelijke prestaties. Op het programma staan korte stukken voor strijkorkest. De vaste dirigent licht ze alle toe. Zondag 23 april, Grote Zaal, 15.00 uur.Leeftijd: vanaf 7 jaar. Einde ca. 16.00 uur. Toegang fl.22,50/ fl. 17,50. Voor de jeugd tot 15 jaar fl. 12,50. Chris Barber Jazz&Blues Band Een trip naar New Orleans en Chi cago in gezelschap van de befaam- de achtmans formatie. Chris Bar ber behoeft nauwelijks introductie. En voor zijn band geldt hetzelfde. Al veertig jaar brengen ze jazz en blues, swing en jive. Geroutineerd en altijd even enthousiast. Maandag 24 april. Grote Zaal, 20.15 uur. Toegang fl.35/fl.30, kortingspassen fl.30,- Stadsgehoorzaal Vlaardingen 'Het verrassendste theater in de Rijnmond' Kassa:43 40 500, kantoor 43 40 399. Telefax 46 04 225, postgiro 497 09 50 t.n.v. Stadsgehoorzaal Vlaardingen. Kassa geopend van dinsdag tot en met zaterdag van 10.00 uur tot 15.00 uur en een uur voor aanvang van de voorstellingen. In zijn totaliteit krijgen de aanwe- zigen drie blokjes cabaret van een kwartier te zien. Verder genieten zij van een speciaal samengesteld theaterdiner en hebben een heerlij- ke avond in een sfeervol ingerichte Harmonie. Zo'n vijftig mensen kunnen een Grand Cabaret Culi nair bijwonen en alien nemen zij plaats aan een mooie, gedekte ta- fel. „Je merkt dat mensen soms wat schuchter zijn wanneer zij aan tafel plaatsnemen. Dat komt omdat tij- dens het Grand Cabaret Culinair het publiek zeer betrokken wordt bij de voorstelling," vertelt Marten Putman, directeur van de Stadsge hoorzaal. De groepen die een performance verzorgen, zullen ook heel wat in hun mars moeten hebben. Het is erg moeilijk om in vijftien minuten iets ontzettends leuks neer te zet- ten. De tijd om een blok op te bouwen tot een hoogtepunt, is zeer kort. Toch trekt het vele cabaret- groepen aan om tijdens een Grand Cabaret Culinair op de planken van zaal de Harmonie te staan. Op deze manier doen zij veel ervaring op om op het publiek in te spelen en leren zij te improviceren. Want meedoen met de voorstelling en de intieme sfeer, maakt het Cabaret Culinair nou juist zo bijzonder. „Daarom is het belangrijk dat de mensen die het cabaret verzorgen, goed getraind zijn. Dit vereist na- melijk hele andere diciplines dan 'zomaar een voorstelling'," legt Putman uit. Zowel de voorstelling als het eten is belangrijk en maken de avond tot een succes. De Stadsgehoorzaal startte het ini- tiatief - de combinatie eten en amu sement - aan het begin van dit thea- terseizoen. In navolging van grote steden als Rotterdam en Den Haag werd in Vlaardingen het 'Gran Ca baret Culinair' gei'ntroduceerd. De prijs van de eerste paar voorstellin gen bedroeg fl.75,- maar werd later verlaagd naar fl.50,- Omdat dit bedrag niet eens in de buurt kwam van de kostprijs, werd de toegang weer opgeschroefd naar fl.60,- Nog steeds een erg laag geldbe- drag. daar men over het algemeen in een beetje restaurant dit geld al kwijt is. Helaas is het publiek nog niet in groten getale op komen draven. Sommige voorstellingen moesten zelfs op het laatste moment wor den afgezegd omdat er te weinig kaarten waren verkocht. „Erg jam mer ja. Waarschijnlijk moeten de mensen in deze regio nog een beet je wennen aan deze speciale com binatie", aldus de sympathieke di recteur van de Stadsgehoorzaal. Toch is het nog maar de vraag of het Grand Cabaret Culinair vol- gend seizoen terugkeert in de Har monie. Dat hangt waarschijnlijk mede af van de opkomst op 20 april aanstaande. De formatie die dan optreedt is volgens Putman „een groep die sterk in opkomst is." Er zijn nog kaarten voor deze voorstelling an nex diner verkrijgbaar. De kaarten kosten fl.60,- en zijn te koop aan de kassa van de Stadsgehoorzaal. Tijdig reserveren is gewenst, maar op de avond zelf zijn ook nog kaar ten te verkrijgen. Telefonisch re serveren kan via telefoonnummer 010-434 05 00. SISSI OOSTVEEN SCHIEDAM Een overzicht van de komende voorstellingen in Theater de Teerstoof Arno v/d Heyden, Rob Elzenga en Jan Veldman Kloosterboer De drie gebroeders Kloosterboer, levend in de barre eenzaamheid van het Groninger achterland. hou den een benefietconcert voor hun doodzieke vader. Hun wereld strekt zich niet verder uit dan de ra dio en een paar grammofoonplaten uit een grijs verleden. de liederen gaan over de alledaagse dingen van het leven; over hoe ze hun va der gaan begraven en over de arm die vastzit in de combine. De zwarte humor van auteur Jan Veld man zet in dit cabareteske 'con cert' de toon. Theater de Teerstoof, vrijdag 14 april, 20.30 uur. Prijs fl. 18.- Martin Mens Puntje+Anton (jeugdvoorstel- ling) Martin Mens speelt Puntje en Anton (Foto: Annuska Steixner). In deze 'one-man show' van Mar tin Mens worden de toeschou- wertjes sterk bij de voorstelling be trokken. Het verhaal speelt zich af in 1930 en gaat om het onder- scheid tussen rijk en arm. Het rijke meisje Puntje wordt opgescheept met een vreemd kindermeisje. Dit kindermeisje wil bij haar inbreken. Met behulp van Anton, het vriend- je van Puntje, wordt deze inbraak

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1995 | | pagina 23