Nissan speelt met Almera'nieuwe troef' uit VW doet airbags in de aanbieding 'Dikke' motoren voor Toyota Landcruiser SeatToledo 2.016V: sportiviteit in stijl <8>HYunoni Snelheidsbegrenzer Auto Bouman reikt Volkswagen Polo uit ■mm m Oprichting Subaru-club Twingo 'Spring Collection' Caravannen door de tijd Autotest Technische gegevens Met de Sunny heeft Nissan in de loop der jaren een stevige positie weten op te bouwen in de middenklasse. In de loop van dit jaar komt het Japanse merk in dit segment met de Almera. Deze fraai gestileer- de auto zal debuteren op de Frankfurt Autoshow in Sep tember. Drie varianten Strakweggedrag ROTTERDAM - De belang- stelling voor veiligheid neemt nog steeds toe. Steeds meer automobilisten zien het nut in van zaken als gordel- spanners, balken in de portie ren en airbags. Het zijn be- langrijke aankoopargumen- ten voor een auto geworden. Een airbag is echter nog lang niet standaardtop elke nieuwe auto. Tegen meerprijs is hij dan wel te leveren, maar dan is het bedrag vaak even slik- ken. Wie een dijk van een terrein- auto wenst met de luxe van een limousine en de soepele tred van een sportwagen, kan niet om de Toyota Landcrui ser Custom wagon VX heen. Zeker niet nu de Japanse fa- brikant de auto levert met en- kele heel krachtige en door hun cilinderinhoud vooral 'dikke' zescilinder motoren. Bedriifswagendealer voor Rotterdam en omstreken van: Verkoop, service en administratie: Noordwest: 3047 AJ, Lyonstraat 30 Waalhaven: 3088 GL, van Graftstraat 25 Telefoon 010-437 6611 Telefax 010-41512 32 Woensdag 12 april MAASPOST SCHIEDAM XQ7.56 mm „De speciaal voor Europa ontwik- kelde Almera versterkt Nissans po sitie in een van de grootste markt- segmenten, die van de compacte middenklasser", bericht Nissan Motor Nederland. Duidelijk herkenbaar zijn de vleu- geltjes' in de grille, waarmee ook de Maxima QX en de Primera zijn getooid. Ze geven de Almera een smaakvol en dynamisch uiterlijk. Dat is ook juist de bedoeling, want de auto moet vooral de jonge auto- mobilist aanspreken, vindt Nissan. Bovendien is het ontwerp exclusief voor Europa. De Almera is welis- waar qua bodemplaat en onderstel gebaseerd op het zustermodel Pul sar, dat in Japan al wordt verkocht, maar de carrosserie is geheel naar Europese smaak geboetseerd. In oktober zal de auto in Nederland op de markt komen in drie carros- serievarianten: een drie- en een vijfdeurs hatchback en een vier- deurs sedan. Geen stationwagen, want de liefhebbers van dit model kunnen immers terecht bij de Sun ny Wagon. Veiligheid, comfort en gebruiks- mogelijkheden hebben volgens Nissan veel aandacht gekregen. Drie motoren zijn er in eerste in- stantie gereserveerd voor de Alme ra: een 1,4 en een 1,6 liter benzine- motor (beiden met vier kleppen per cilinder) en een 2,0 liter diesel, die we al kennen van de Sunny en de Primera. Bijzonder is de ophanging van de achteras. Nissan past hier de Multi- Link Beam constructie toe, die ook wordt toegepast op het topmodel Maxima QX. Die zorgt voor een prima vering en bovenal een strak weggedrag. De veiligheid is hiermee uiteraard gediend, maar wat dat betreft lij- ken de zaken-bij de Almera hele- maal goed voor elkaar. Zo krijgt elke uitvoering standaard een air- bag in het stuurwiel, alsmede be- schermende dwarsbalken in de portieren. ABS op de remmen is tevens als optie te leveren. Volkswagen brengt de airbag, dus de veiligheid, binnen ieders financieel bereik. Volkswagen voelt de wens van de consument haarfijn aan. Het top- model Passat is sinds de modelwis- seling al standaard uitgerust met een luchtzak voor zowel de be- stuurder als de bijrijder. Op de an- dere modellen zijn airbags nu in de aanbieding. Tot het einde van dit jaar kosten twee airbags samen slechts 995 gulden. Wie alleen op de bestuur- dersplek zo'n luchtzak wil hebben betaalt slechts 295 gulden. Dat geldt voor alle uitvoeringen van de Polo, de Golf (inclusief de Variant en de Cabrio) en de Vento. Maar de Volkswagen dealers heb ben meer in petto. Tot en met juli van dit jaar kan elke Volkswagen tegen een meerprijs van 1.095 gul den tevens worden uitgerust met een elektrisch bedienbaar schuif-/ kanteldak. Tot die tijd kunnen de Golf- en Passat Variant voor 695 gulden extra worden voorzien van dakreling en laadruimte-afdek- king. Vanaf half april start de levering van de VW Vento Atlantic. Voor 895 gulden bovenop de prijs van de uitvoering CL is de auto uitge rust met zaken als lichtmetalen vel- gen, spiegels in de kleur van de carrosserie, in hoogte verstelbare bestuurdersstoel en stuurwiel en waarschuwings-/instapverlichting in de voorportieren. Uiteraard heeft VW daarnaast nog de Rolling Stones Collection, die vanaf april bij de dealers staat. Het gaat om actiemodellen van de Golf, Golf Variant en Golf Cabrio let. Die zijn uitgebracht ter gele- genheid van het sponsoringcon- tract dat VW met de gelijknamige popgroep heeft gesloten. Voor de actiemodellen zijn een speciale Rolling Stones aandui- ding, een schakelpookknop en - manchet in leder uitgevoerd met 'voodoo' embleem en radiovoor- bdreiding (4 luidsprekers en ont- storing) ontwikkeld. Verder zijn de auto's getooid met nogal wat ex tra's, waarvoor Volkswagen niet het voile pond in rekening brengt. Het pakket omvat voor de Golf 795,-) en Golf Variant 1.495,- onder meer halogeen koplampen met extra verstralers achter n glas, bumpers (gedeeltelijk) en bui- tenspiegels in de kleur van de car rosserie gespoten en zwarte bin- nenbekleding met GL-stoelen. De cabriolet heeft in het pakket ter waarde van 1.995,- onder andere een grille in de kleur van de carros serie, zwarte binnenbekleding met sportstoelen en een zwarte kunst- stof kap. r- Het uiterlijk van de Nissan Almera is naar Europese smaak gevormd. Zo is voor de Landcruiser Custom- wagon VX een zescilinder benzi- nemotor van maar liefst 4,5 liter ci linderinhoud ontwikkeld. In totaal telt de krachtbron 24 kleppen. Hij genereert een vermogen van 151 kW/205 pk, waarmee de kloeke Landcruiser in 12,6 seconden van nul naar honderd kilometer per uur marcheert. Het venijn zit hem in de reusachtige trekkracht van de deze motor. Dat bedraagt een stevige waarde van 360 Nm. De eveneens nieuwe zescilinder turbodieselmotor van 4,2 liter doet er met 380 Nm nog een schepje bovenop. Voorzien van deze krachtpatser onder de motorkap stoomt de Landcruiser in 12,7 se conden op naar de 100 km/uur. Wat dat betreft doet hij dus nauwe- lijks onder voor zijn benzinebroe- der. Een technisch hoogstandje bij deze diesel vormen de vier kleppen per cilinder. Een dergelijke constructie is bij een dieselmotor lastiger te realiseren dan bij een benzine ver- stokende krachtbron. Tot dusver leverde Mercedes-Benz als enige diesels met vier kleppen per cilin der. Behalve een verlaging van het brandstofverbruik levert dit con cept ook extra paardekrachten op. Het vermogen van 125 kW/170 pk van de 4,2 liter turbodiesel van Toyota mag er dan ook wezen. Goedkoop is een Landcruiser Customwagon niet. De prijslijst begint bij 99.500 gulden voor een grijs kenteken versie, die vooral in- teressant is voor mensen die de 3,5 ton aan aanhangwagengewicht in- teressant vinden. De uitvoeringen op geel kenteken kosten 136.900 gulden (benzine) en 138.900 (die sel). Daarvoor krijgt de koper stan daard twee airbags, abs en veel luxe in de vorm van elektrisch te bedienen ruiten en spiegels en cen- trale portiervergrendeling. Toyota heeft zijn LandCruiser voorzien van krachtige zescilinder motoren. Met in eerste instantie de hulp van het Duitse Porsche en later ook van Volkswagen is het Spaanse Seat in korte tijd uitgegroeid tot een merk van wereldformaat. De fabrikant werkt nu aan verbreding van zijn gamma en aan verbetering van het imago. In dat straatje past de top- versie in de Toledo-lijn, de versie GT 2.0i-16V. Met deze potente au to stuurden wij een week over Neerlands natte wegen. Het is een ruime gezinswagen met de aspira- ties van een sportwagen, of anders- om. Bij vertrek staat er nog geen duizend kilometer op de teller en doen we een vage belofte: „We zullen ons wel inhouden." Als de Toledo warm is, wordt die belofte zwaar op de proef gesteld. De ongeduldige Seat wil niets lie- ver dan met voi le kracht vooruit. Dit maakt hij kenbaar met een uiterst sportief en opzwepend geluid. Zelfbe- heersing is het sleutelwoord. De Seat oogt sportief. Op de Ook als gezinsauto bewijst hij prima diensten door zijn enorme bagageruimte, die goed toegankelijk is dankzij de vijfde deur. grille prijkt de aandui- ding 16V en hij staat op lichtmetalen velgen met brede, lage ban- den. Op de achterklep rust een spoiler. Ook het interieur doet mee. De kuipstoelen en de achterbank bieden de nodige steun. Of alle gezinsleden even tevreden zullen zijn met de stugge vering is de vraag. De auto ligt hierdoor wel prima op de weg, terwijl hij zich door de bekrachtigde besturing nauwkeurig laat leiden. Waar het hele gezin zeker tevreden over zal zijn, is de enorme binnen- ruimte. Het hoog openslaande kof- ferdeksel biedt toegang tot een pen om gen. overdadige bagage ruimte. Met het grootste gemak verstouwt het gapende gat al wat je er in stopt. Het uitladen is soms een stuk lastiger. Indien de koffers tot de achterbank naar voren zijn geschoven, moet je bijna naar binnen krui- de boel weer terug te krij- Vanuit stilstand raast de auto in 9,5 seconden naar een snelheid van honderd kilometer per uur. Voor de nodige vertraging zorgen vier schijfremmen met anti-blokkeer- systeem. De prestaties vragen ook de nodige brandstof. Volgens de fabriek is een gemiddelde van 1 op 12,5 en zuiniger goed haalbaar. Wij kwamen uit op een gemiddeld verbruik van 1 op 10. Na inrijden moet 1 op 11 prima te doen zijn. De uiterst complete Seat Toledo 2.0-16V kost 52.995 gulden. Daar voor krijgt de koper echter wel een complete, ruime en vooral sport- ieve gezinsauto. Er is al een Seat Toledo 1.6i CL voor 31.495 gul den. Voor de twee liter motor be gint de prijslijst bij nog net geen 38.000 gulden. De geteste 16 klep pen versie is uitsluitend leverbaar in de uiterst complete GT uitvoe ring. Motor: 2,0 liter viercilinder met 4 kleppen per cilinder Vermogen: 150 pk/110 kW bij 6.000 t.p.m. Max. koppel: 180 Nm bij 4.500 t.p.m. Acceleratie 0-100 km/uur: 9,5 sec. Topsnelheid: 215 km/uur Gem. Verbruik: 1 op 11 De sportieve Seat Toledo heeft vele gezichten. DAF Bedrijfswagen' Rotterdam B.V. r y c~- 1 HET NIEUWE WERELDMERK De gelukkige winnaressen bekijken hun prijs, een Volkswagen Polo. Politie en justitie besteden de laatste tijd nogal wat aandacht aan snelheidsovertredingen. Zo is de dagelijkse eontrole op de A2 tussen Utrecht en Amsterdam recenteiijk uitgebreid met het gedeelte tussen Utrecht en Zaltbommel. De permanente 'pak- kans' blijkt te werken. Op een enkele uitschieter na houden de automobilisten zich gedwee aan de maximum snelheid. Ook op het preventieve vlak gebeurt het een en ander. Zo ver- schijnen her en der borden langs de weg met uitspraken als 'Soms is scheuren echt het einde' of 'Zo vanuit je werk het bed in'. Ze moeten tot nadenken stemmen. Onverantwoord snel rijden is natuurlijk moeilijk te verdedigen in de stad met veel fietsers, overstekende kinderen en soms een loslopende hond. Scheuren is echter totaal iets anders dan wel eens een keer wat harder rijden dan toegestaan. Bij voorbeeld bij het inhalen van een tractor. Hoe vlugger je er voorbij bent en weer op de het rechter baanvak kunt terugkeren, hoe veiliger dat is. Het is dan ook verbijsterend om onlangs in de krant te lezen dat een meerderheid van de Tweede Kamer voor een proef is met een snelheidsbegrenzer in personenauto's. Dit elektronische ap- paraat fixeert aan de hand van detectoren in de weg de snelheid van de auto op 50,80,100 of 120 km/uur, al naar gelang wat er op de betreffende weg is toegestaan. Even gas geven om een on- geluk te voorkomen, wordt onmiddellijk afgestraft met een on- willige auto. Je moet er niet aan denken. Nee, dan zijn die bor den met die teksten zo gek nog niet. Ze gaan in elk geval uit van de goede wil en het verantwoordelijkheidsbesef van de wegge- bruikers. Dat is een positievere benadering dan zo'n vermale- dijde snelheidsbegrenzer. Het is te hopen dat de proef, zo die er al komt, uitwijst dat de de mens veel beter in staat is om de snel heid van de auto op een veilig niveau te bepalen. Henri Stolwijk Een aantal Subaru-liefhebbers heeft onlangs de Subaru Club Neder land opgericht. De vereniging zorgt voor de onderlinge uitwisseling van informatie tussen Subaru-rijders en het gezamenlijk deelnemen aan uiteenlopende auto-activiteiten. De club zal zich begin juni de eerste keer presenteren bij de merkenclubwedstrijd in het Autotron in Rosmalen. Tot de oprichting van de club is het gekomen als ge- volg van een enquete die de importeur heeft gehouden onder Suba ru-rijders. Veel mensen bleken belangstelling te hebben voor een vereniging. De officile oprichtingsvergadering is 22 april bij de im porteur in Aalsmeer. Renault brengt een 'Spring Collection' uit van de Twingo. Deze is gebaseerd op de luxe Twingo Comfort, die standaard is uitgerust met centrale portiervergrendeling, elektrisch bedienbare ramen en buitenspiegels. De 'Spring Collection' biedt daarbij nog een vouwdak of een airco-installatie, waarvoor Renault slechts de helft van de prijs in rekening brengt. Zo kost de Twingo 'Spring Collec tion' met vouwdak 22.990 gulden en die met airco komt op 24.245 gulden. De caravan heeft zich in de loop der jaren ontwikkeld van 'speeltje voor rijkelui' tot een een alom gewaardeerd mobiel vakantiehuis. Voldoende reden om er een boek over te maken. Dat heeft Henk Kroon dan ook gedaan. Hij is vijftien jaar lang redacteur van de Kampeer Caravankampioen geweest. Voor de samenstelling van het boek heeft hij geput uit zijn enorme kennis van klassieke en mo- derne caravans. Het is geen encyclopedic, maar een gezellig kijk- boek over de ontwikkeling van caravans. Alle modellen die opval- len, hetzij door techniek, het zij door vormgeving, komen aan bod. Het boek is te koop bij boekhandel, kiosk en autoshop en kost f 49,50. Richard Bouman, verkoopadviseur van Auto Bouman, overhandig- de zaterdag 25 maart de sleutels van een blauwe Volkswagen Polo 1.0 aan de prijswinnaressen M. en L. Munnik. Zij hebben meege- daan aan de grote landelijke prijsvraag die door Volkswagen-im- porteur Pon, haar dealers en Albert Heyn werd georganiseerd. Mid- dels het zo origineel mogelijk afmaken van een slogan kon men in aanmerking komen voorde hoofdprijs, een Volkswagen Polo. Door een onafhankelijke jury werd besloten dat de slogan 'Ik winkel het liefst bij Albert Heyn, want....' het meest creatief werd afgemaakt door M. en L. Munnik met de zin 'die is net als mijn Polo groots in het klein'. Zij mogen zich nu dan ook de gelukkige eigenaressen noemen van een Volkswagen Polo.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1995 | | pagina 27