Bouwstaking bereiktoptimale situatie volgens bonden m Groenstructuurplan geeft gemeentelijke visie op stadsgroen ^md^opp&L Paasshow Scholieren uit zusterstad Neath bezoeken Schiedam MaasposT I Suikerfeest brengt Schiedamse vrouwen dichter bij eikaar MaasposT KORT MaasposT Ij - BQUMAN 2tie Paasdag 17 april Speciale Paasshow attrakties! Voor de kinderen: Gehele maand april BQUMAN mm Vrachtwagen- wiel vernielt caravan KERKDIENSTEN SCHIEDAM REGIO De staking in de bouw- en houtsector is afge- lopen dinsdag de vijfde week ingegaan en het ziet er vooralsnog niet naar uit dat de onderhandelingen tussen de bonden en werkgeversor- ganisaties op korte termijn zullen worden hervat. Van- daag zullen intussen meer dan 33.000 Zuidhollandse ijzervlechters, stukadoors en timmerlieden weer de weg naar de Rotterdamse Ahoy weten te vinden om zich te laten registreren als staker. FUH WOONNIEUWS U wordt verwelkomd door een echte doedelzak muzikant Live muziek van Hugo van Ringelesteyn op keyboard. Kinderboerderij (over- dekt en onder toezicht) Luchtmatras Kinderspeelplaats met ballenbad, kinder tv, computerspelletjes enz. (alles onder toezicht) Patty's poppenkast Mime-speler Expositie aquarellen van Wijna Zandvliet 60% van de opbrengst gaat naar Roemeense kindertehuizen, zieken- huizen en de allerarm- sten. Gratis parkeren op eigen terrein ruim 200 parkeer- plaatsen. Gratis vervoervice versa van metro Capelsebrug naar Bouman. SCHIEDAM In de Grote Kerk is zaterdag 15 april te genie- ten van een geheel gratis Bachconcert. De prachtige composi- ties van deze opmerkelijke componist zullen vanaf 15.00 uur ten gehore worden gebracht door pianist Jac Vinke. Aan de deur zal een collecte worden gehouden ter bestrijding van de onkosten. Zeggen wat je denkt Optreden Modeshow Bridgers gezocht Vrijwilligers gevraagd Paaseieren zoeken Expositie Kijk op stad en wijk Kijk op stad en wijk Kijk op stad en wijk Kijk op stad en wijk Kijk op stad en wijk Kijk op stad en wijk Kijk op stad en wijk Woensdag 12 april 1995 MAASPOST SCHIEDAM XQ7.52 SCHIEDAM De predikbeurten voor donderdag 13 april (Witte donderdag). Hervormde gemeente Schiedam Opstandingskerk. Burg. Honnela- ge Gretelaan Aanvang: 19.00 uur Ds.G. de Lang Grote Kerk, Lange Kerkstraat Geen dienst Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat Aanvang: 19.00 uur Ds.H. Onderstal Gereformeerde Kerk Martinuskerk Aanvang: 20.30 uur Ds.J. Sosefs/Ds. W.R. van Wieren m.m.v. cantorij Magnalia Dei Kerk Aanvang: 19.30 uur Ds.R.A. Bosch/Ds.A.N. Verheul De predikbeurten voor vrijdag 14 april (Goede vrijdag) Hervormde gemeente Schiedam Opstandingskerk, Burg. Honnela- ge Gretelaan Aanvang: 19.00 uur Ds.G. de Lang Grote Kerk. Lange Kerkstraat Aanvang: 19.00 uur Ds.H. Onderstal Bethelkapel. Nieuwe Maasstraat Aanvang: 19.00 uur Ds.J. Visbeek, Maassluis Gereformeerde Kerk De Ark Aanvang: 19.30 uur Ds.J Sosefs/Ds.W.R. van Wieren m.m.v. vocaal ensemble Magnalia Dei Kerk Aanvang: 19.30 uur Ds.A.N. Verheul m.m.v. cantorij Hervormde Evangelisatie op Ge reformeerde grondslag Gilde College Aanvang: 19.30 uur Ds.G.H. van Kooten. Delft De predikbeurten voor zaterdag 15 april (Stille zaterdag) Gereformeerde Kerk De Ark Aanvang: 22.00 uur Ds.J.Sosefs/Ds.W.R. van Wieren Magnalia Dei Kerk Aanvang: 21.00 uur Ds.R.A. Bosch/Ds.H. Onderstal De predikbeurten voor zondag 16 april (Eerste Paasdag) Hervormde gemeente Schiedam Opstandingskerk, Burg. Honnela- ge Gretelaan Paaswake Aanvang: 06.00 uur Opstandingskerk, Burg. Honnela- ge Gretelaan Aanvang: 10.00 uur Ds.G. de Lang Grote Kerk, Lange Kerkstraat Aanvang: 10.00 uur Ds.T. Zevenbergen Bethelkapel Aanvang: 10.00 uur Ds.H. Onderstal SoW Dienst Gereformeerde Kerk De Ark Aanvang: 10.00 uur Ds.W.R. van Wieren m.m.v. The Messengers Magnalia Dei Kerk Aanvang: 10.00 uur Ds.A.N. Verheul m.m.v. Nieuw- landkoor Hervormde Evangelisatie op Ge reformeerde grondslag Gilde College Aanvang: 10.00 uur Ds.G.H. van Kooten Grote Kerk Aanvang: 17.00 uur Ds.J. Noordam De predikbeurten voor maandag 17 april (Tweede Paasdag) Hervormde gemeente Schiedam Opstandingskerk. Burg. Honnela- ge Gretelaan Aanvang: 10.00 uur Ds.G.Mulder, Sommelsdijk MaasstaD weekbladen KANTOOR: Over de Vesten 3a Postbus 373 3100 AJ Schiedam Geopend ma. t/m vrij. 8.30-17.00 uur. MANAGER: W. J. de Kok Telefoon 010-4004291 COMMERCIE: Telefoon 010-4738322 Telefax 010-4731589 VERTEGENWOORDIGERS: H. Theeuwkens Prive 010-4115184 R. de Hoog Prive 010-4663691 I. Ruijgrok Prive 01751-12382 INZENDTERMUN ADVERTENTIES: Tot dinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur ACCOUNT MANAGER: L. B. van IJzerloo Telefoon 010-4004472 Prive 010-4708702 REDAKTIE: Telefoon: 010-4738322 Telefax: 010-4731589 Redaktie: M. Heijnen Telefoon: 010-4004484 Chef-red akteur L.M. Hartman Telefoon: 010-4004491 FOTOGRAFIE: en voor fotobestellingen Willem de Bie Media Produkties Pelgrimsstraat 5b 3029 BH Rotterdam 010-4774010 010-4778066 INZENDTERMUN REDAKTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Nederiandse Dagbladunie b.v. BEZORGING: Stadskoeriers 010-4514555 ma. t/m vrij. 08.30-17.00 uur „De stakingsbereidheid is over het algemeen zeer groot", ver- klaart de heer Kamp van het lan- delijk aktiecentrum in Woerden. Hoewel de groei van het aantal stakers na vijf weken akties van- zelfsprekend niet meer zo groot is als in het begin, melden zich iede- re week toch weer enkele honder- den bouwvakkers als staker aan Met het huidige aantal kan men de druk op de werkgeversorgani- saties naar verwachting goed vasthouden. Voor de komende weken heeft de FNV dan ook niet zozeer een uitbreiding van de sta king voor ogen, als wel een ver- breding. ,,We moeten ons natuur- lijk niet kapot laten staken", al- dus het aktiecomite. Waar gaat het nu precies om bij deze eerste grote bouwstaking sinds 1989 Natuurlijk om volle- dige doorbetaling bij ziekte en het behoud van vakantiebonnen, maar het meest strijdvaardig blij- ken de stakers zelf te zijn wan- neer het gaat om het terugdraaien van de flexibiliteitseisen door de werkgevers en de hoogte van de VUT-leeftijd. Het blijken zaken te zijn die de ziel raken van elke werknemer in de bouwtak. Velen verklaren dat men na een arbeid- zaam leven in de bouw veelal 'goed kapot' is. Wanneer er geen goede VUT-regeling wordt ge- troffen zullen straks duizenden versleten bouwvakkers in de WAO terecht komen en dat wil men te alien tijde zien te voorko- men. Het hele circus rond de nieuwe CAO is pas goed gaan K'M*rr- r f .at... Het centrum van Schiedam vanuit de lucht, met daarop de bouwlocaties op en rond de Koemarkt waar het werk momenteel stil ligt. draaien toen de negende overleg- ronde tussen de bonden (CNV, FNV en vakorganisatie Het Zwarte Corps) en werkgevers wederom op niets uitliepen. Na maanden van overleg waaruit he- lemaal niets concreets was geko- men was de maat voor de bonden goed vol. Tot maandagmorgen 6 maart kregen de werkgeversorga- nisties daarna de tijd om in te gaan op het voorstel voor een nieuwe twee-jarigecollectieve ar- beidsovereenkomst. Wanneer re- actie uit zou blijven. zou men de leden onherroepelijk op roepen tot een staking. De werkgeversor- ganisaties gingen echter niet op de eisen voor de nieuwe CAO in die ondermeer een volledige prijscompensatie, een loonsver- hoging van een procent en een goede VUT-regeling inhielden, met het voor iedereen bekende re- sultaat. Intussen zijn er landelijk al meer dan 33.000 stakers gere- gistreerd en dit aantal lijkt alleen nog maar te groeien. De staking heeft volgens Kamp op dit mo ment dan ook de optimale situatie bereikt. Werkgevers merken in de eerste weken over het alge meen nog vrij weinig van de sta king. De werknemers die niet in de bouw of het hout zitten, zoals bijvoorbeeld schilders kunnen dan nog wel even vooruit. Maar dat houdt natuurlijk ook op een gegeven moment op. De druk bij de werkgevers is dan ook nu het hoogst. Dagelijks merken wij bij het landelijk aktiecomite dat er bouwbedrijven zijn die de werk- geversorganisaties vragen de on derhandelingen zo snel mogelijk te hervatten", legt Kamp uit. Maar ook de stakers, hoe aktiebe- reid deze ook mogen zijn, kijken uit naar een doorbraak in de hui dige impasse. De stakingsuitke- ring van iets meer dan fl. 100,- per dag begint zich bij een enkeling toch te wreken. Over het alge meen is de saamhorigheid onder de stakers echter toch te groot om weer de bouwplaats op te gaan. Wie toch kiest voor het geld op de korte termijn, wordt door staken- de collega's vaak onherroepelijk op het matje geroepen of voor 'verrader' uitgemaakt. En dat is natuurlijk heel begrijpelijk. Wan neer de onderhandelingen straks in het voordeel van de bonden worden beslist, en dat lijkt nu al leen nog maar een kwestie van tijd te zijn, zal iedereen er van mee kunnen profiteren, ook dege- nen die zich niet solidair ver- klaarden met de stakers. De FNV en CNV doen er tijdens hun wekelijkse bijeenkomsten in ieder geval alles aan de moed er bij de stakers goed in te houden. Behalve dat de 'terugkomdagen' een administratieve functie heb- ben, worden ze bij menigeen ook zeker gezien als een geschikte ge- legenheid weer eens met elkaar bij te praten'en om ervaringen uit te wisselen. De consumptie-, lunch en geschenkbonnen van de bond komen hierbij goed van pas. Ook wordt men door de aktielei- ders wekelijks op de hoogte ge- houden van de stand van zaken. In ieder geval is het duidelijk dat de bouwvakkers voorlopig nog wel bereid zijn een vuist te ma- ken. Iedereen is er te veel van doordrongen dat, wanneer de bonden deze strijd verliezen. de klok tientallen jaren zal worden teruggezet. De onderlinge solida- riteit zal daarom moeten voorko- men dat de werkgevers werkne mers straks als produktiemiddel gaan zien. Karin v.d. Knaap SCHIEDAM In het kader van het Gemeentelijk Milieubeleids- plan dat in 1992 in Schiedam is verschenen heeft De Hoofdafde- ling Groenvoorziening en Natuur van de Dienst Gemeentewerken een concept Groenstructuurplan opgesteld waarin de visie op het openbaar groen voor de komende tien jaar uiteen wordt gezet. Ook kan het plan een aanzet zijn tot het het bestemmingsplan Groene Long, dat de mogelijkheid biedt de groene hoofdstructuur van de stad planologisch te beschermen. Het Groenstructuurplan zal, na vaststelling door de gemeenteraad, een belangrijk sturingsinstrument kunnen worden voor de lange ter mijn. Het plan geeft een integrale visie die sinds begin vorig jaar bij de Hoofdafdeling Groenvoorzie ning en Natuur bestaat op de open- bare ruimte en zal op die manier een van de toetsingskaders kunnen zijn voor plannen op het gebied van de ruimtelijke inrichting en ontwikkeling van Schiedam. Schiedam is anno 1995 sterk ver- stedelijkt. waardoor de druk op de openbare ruimte, en dus ook op de groenvoorzieningen, vanzelfspre- kend erg groot is. Het plan schetst ondermeer welke groenelementen men essentieel acht voor het goed functioneren van de stad. Alleen op die manier is volgens de Dienst Gemeentewerken een goede belan- genafweging mogelijk. Het plan heeft dan ook als doel het veilig- stellen en ontwikkelen van de spe- cifieke kwaliteitskenmerken van de openbare ruimte van Schiedam. De Schiedamse visie op het groen is er niet een die de kwantiteit voorop stelt. In tegenstelling tot een aantal jaren geleden waarin de aandacht gericht was op het reali- seren van zoveel mogelijk groen binnen de steden, kiest men er te- genwoordig voor, hiertoe gedwon- gen tot de bezuiniging op onder andere onderhoudskosten, te kij ken naar de kwaliteit van de open- bare ruimte en de manier waarop groen daarin een rol speelt. Dat hoeft dus niet te betekenen dat er oversl veel groen aanwezig is, maar wel dat het groen dat aanwe zig is een hoge kwaliteit heeft. Over wat men onder kwalitatief hoog groen verstaat kan men dui delijk zijn: het groen moet duur- zaam en functioneel zijn, een eigen sfeer uitstralen en een bepaalde sa- menhang vertonen. Hoe moet nu de openbare ruimte eruit zien om de kwaliteit ervan veilig te stellen? Het concept laat zien dat men in de toekomst diver se ecologisch waardevolle boslin- ten wil aanleggen. De bedoeling is er onder andere een aan te leggen langs de Poldervaart, zodat het Beatrixpark gekoppeld kan wor den aan de in het poldergebied Midden-Delfland geplande bosge- bieden. Ook ligt het in de bedoe ling meerdere weidelinten, aaneen- gesloten open stroken met een gras- of kruidachtige begroeiig, te realiseren. Ook zullen hierbij bar- rieres voor flora en fauna worden opgeheven, bijvoorbeeld door middel van het aanleggen van fau- natunnels. In het plan ondergaat ook De Poldervaart een belangrij- ke verandering. De bedoeling is de Poldervaart haar oude beloop vol- ledig te laten terugkrijgen zodat zij als ecologische en ruimtelijke rug- gegraat weer optimaal kan dienen. Om de Poldervaart opnieuw in re- latie te brengen met de Nieuwe Maas worden een aantal mogelijk- heden gegeven. Een daarvan is het aanleggen van zogenaamde 'step ping stones' in de vorm van klei- nere waterpartijen ter overbrug- ging van de afstand tussen de af- zonderlijke delen van de Polder vaart. Om een goede samenhang tussen het groen in de stad te be- vorderen zal extra aandacht wor den beteed aan een goed ontwik- keld stelsel van laanbeplantingen langs de Schiedamse hoofdwegen. Mits geent op de stedebouwkundi- ge opbouw, zal het stelsel volgens de gemeente bij kunnen dragen aan het herkenbaar maken van de stad. Om het gewenste beeld te be- reiken zullen de laanbeplantingen over grote lengten worden samen- gesteld uit een soort van dezelfde leeftijd. Het concept geeft voorts voor elke wijk in Schiedam de ge wenste ontwikkeling aan en moge- lijkheden dit te bereiken. Het Groenstructuurplan zal op korte termijn nader worden uitgewerkt in een aantal facetbeleidsplannen. Zo zal het boomstructuurplan bij voorbeeld een concretere uitwer- king geven van de maatregelen die nodig zijn om te komen tot een duurzame hoofdstructuur en laan beplantingen en het natuurontwik- kelingsplan een concretere uitwer- king geven van de ecologische groenstructuur van de stad. Wie de ontwikkelingen van het Schiedam se groen op de voet wil blijven vol- gen, kan in de loop van dit jaar daarvoor overigens telefonisch te recht bij de Hoofdafdeling Groen voorziening en Natuur. Er zal na- melijk op korte termijn een specia- le groentelefoon worden ingesteld, waar men terecht kan voor alle al- gemene vragen op groengebied. SCHIEDAM Ter afsluiting van de rantadan werd afgelopen zon dag het jaarlijkse Suikerfeest geor- ganiseerd in Het gebouw van de SVO. De organisatie van het feest was zoals ieder jaar weer in han- den van een groep Marokkaanse vrouwen die in het Gebouw naai- lessen volgen. Hoewel de dames het officiele einde van de raman- dan al enige tijd geleden in huise- lijke kring hadden gevierd. was het feestelijk karakter van het 'alterna- tieve' suikerfeest er afgelopen zon dag bij de SVO niet minder om. Van 13.00 - 18.00 uur konden Schiedamse vrouwen van alle na- tionaliteiten even in het Gebouw binnenwippen om een kopje echte Marokkaanse thee te drinken, een Marokkaans hapje te nuttigen of een praatje te maken. Zo'n veertig vrouwen hadden van deze gele- genheid gebruik gemaakt, een aan tal dat iets onder het gebruikelijke aantal bezoeksters ligt. De SVO is echter uitermate tevreden over het gezellige verloop van de dag. „Het suikerfeest heeft bij ons vooral tot doel dat vrouwen kennis kunnen maken met vrouwen uit andere culturen en dat ze ook eens kunnen ervaren hoe een bepaald feest in andere culturen gevierd wordt. Wat dat betreft zijn we, en met na me de organiserende Marokkaanse vrouwen, daar goed in geslaagd, denk ik", aldus Marianne Klop van de SVO. De nieuwste meubel- kollektie is binnen. Een gigantische keuze. THUIS IN HUIS SCHIEDAM Het doel van de cursus 'Hoe zeg je wat je denkt' die de SVO vanaf 20 april organi- seert is het verkrijgen van zelfver- trouwen en het leren opkomen voor jezelf. Wie heeft er niet eens met een mond vol tanden gestaan, terwijl je zo graag zou willen rea- geren. Het basisprincipe van de cursus is het positief naar jezelf kijken, zodat je meer waardering voor jezelf krijgt. Gedurende zes bijeenkomsten wordt gewerkt aan het inzicht krijgen in het eigen ge- drag. het leren 'nee' te zeggen, het leren praten in een groep, het leren durven zeggen van een eigen me- ning en op een standpunt blijven staan. De cursus wordt verzorgd door Yvonne van Malkenhorst die deze cursus al vele jaren heeft be- geleid. De cursus vindt plaats in Het Gebouw. Broersveld 142 op zes achtereenvolgende donderdag- avonden van 20.00-22.00 uur van af 20 april. De kosten zijn fl.30,-. Voor meer informatie kan men contact opnemen met de SVO, tel. 4734545 (ma.-vr. van 09.00-16.30 uur) SCHIEDAM Woensdagmiddag 19 april zal in woon- en zorgcen- trum Thurlede aan de Nieuwe Damlaan John Greenfield een op treden verzorgen. De aanvang is 14.00 uur en de toegangsprijs be- draagt fl.2,50. Ook niet-bewoners worden van harte uitgenodigd deel te nemen aan deze gezellige mid- dag. SCHIEDAM Door firma Hoff- mans wordt op woensdag 19 april in dienstencentrum De 4 Molens een modeshow georganiseerd. De aanvang is 14.00 uur en de toegang is vrij. SCHIEDAM Bij de bridgeclub van dienstencentrum De 4 Molens kunnen nog zeker 30 nieuwe bridgers terecht om wekelijks een bridgedrive te spelen. Elke maan dag vanaf 12.45 uur wordt er ge- speeld en er zijn geen kosten aan verbonden. Bridgers, het liefst met partner, kunnen bij de receptie van het dienstencentrum terecht voor informatie en aanmelding. SCHIEDAM Kluphuis Oost is op zoek naar enthousiaste vrijwil- lig(st)ers voor het kinder- en tie- nerwerk. Om een gevarieerd aan- bod te kunnen blijven bieden aan kinderen en tieners is hun hulp na- melijk hard nodig. Concreet zijn er momenteel vrijwillig(st)ers nodig voor het begeleiden van naschool- se aktiviteiten voor jongens en meisjes van 4 tot en met 10 jaar op maandag. dinsdag en vrijdag van 15.00-18.00 uur (of een van deze dagen). Dit vindt niet plaats in de schoolvakanties. Ook worden er begeleiders gezocht voor de hob- byclub voor jongens en meiden van 9 tot en met 12 jaar, op dins- dagavond van 18.30-19.45 uur en de kookkursussen voor meiden en jongens van 10-13 jaar (maandag 16.00-18.00 uur) en meiden van 10-13 jaar (dins- en woensdag van 16.00-18.00 uur). Geinteresseer- den kunnnen wellicht even bellen met Kluphuis Oost. tel. 4735435. Kontaktpersoon is Joke Reyngoud. SCHIEDAM Op zaterdagoch- tend 15 april organiseert de Hoofd afdeling Groenvoorziening en Na tuur voor kinderen van 7 tot en met 10 jaar uit de gemeente Schiedam de paasaktiviteit 'Eieren zoeken en eieren schilderen'. Zij kunnen van af 11.00 uur de verstopte eieren op en nabij de kinderboerderij in het Prinses Beatrixpark gaan opzoe- ken. Nadat de kinderen de eieren hebben gevonden, mogen ze ze op hun eigen manier beschilderen. Naast het zoeken en beschilderen van de eieren krijgen de kinderen de mogelijkheid een tentoonstel- ling over eieren te bekijken. Hierin zal de ontwikkeling van ei tot kui- ken duidelijk worden. Bovendien kunnen ze een kijkje nemen in een broedmachine en eventueel een kuikentje vasthouden. Wanneer een kind aan deze aktiviteit mee wil doen kan hij of zij door een van de ouders voor donderdag 13 april worden opgegeven bij Marcel Scheefhals, tel. 2465521. Gezien de locatie kunnen er maar 15 kin deren deelnemen, geef dus snel op. SCHIEDAM Op de beneden- verdieping in de hal en in de gang naast de kantoren heeft Woon- en Zorgcentrum Thurlede ruimte be- schikbaar gesteld aan kunstenaars om hun werk te exposeren. De eer ste die daar gebruik van zal maken is de Apeldoornse kunstenaar An ton Lemmers. Van 8 april tot en met 18 mei zullen zijn schilderijen hier dan ook te bezichtigen zijn. Het werk van Lemmers is uitge- voerd in diverse technieken, waar- onder aquarel en acryl. In de eerste sessie zullen zijn landscnappen en vakentieherinneringen met en zon- der droombeelden te zien zijn. De volgende sessie van Lemmers die duurt van 18 mei tot en met 30 juni zal bloemen als thema hebben. De daaropvolgende sessie, van 30 juni tot en met 11 augustus, zal de mens en zijn omgeving centraal staan. De scholieren uit Wales buigen zich over het Nederiandse aardrijkskundeboek. DCJJiADO IJsselmondselaan 175 ROTTERDAM Rotterdam-Kralingseveer Tel. 010 - 4508033 SCHIEDAM - Nadat enkele leer- krachten, ouders en direktieleden uit partnerstad Neath het afgelopen najaar al een bezoek aan Schiedam en basisschool De Klinker hadden gebracht, was het de afgelopen week de beurt aan de Welsche leerlingen. Ook dit keer werden de gasten uit Wales weer hartelijk ontvangen in Schiedam en onder- gebracht bij diverse gastgezinnen die verbonden zijn aan basisschool De Klinker. De deelnemende kin deren. 24 in totaal, zijn afkomstig uit de groepen zeven en acht van de Catwg Primary School en de Bryncoch Church Primary School in Neath. Na hun aankomst in Schiedam, donderdag 6 april, volgden zij vrijdagmorgen 7 april eerst een aangepast lesprogramma bij openbare basisschool De Klin ker. De lessen die voor dit dagdeel op het programma stonden waren onder andere handvaardigheid. sport, muziek en aardrijkskunde. Bij handvaardigheid werd een Hollands of Welsh souvenier ge maakt en bij het vak muziek kon men luisteren naar volksmuziek uit Wales en Nederland. Ook werd er gezamenlijk een typisch Welsh en een Hollands lied ingestudeerd. Bij aardrijkskunde konden de Schiedamse en Welshe leerlingen het een en ander over het land van de ander te weten komen. De mid- dag stond in het teken van de re- creatie. Een bezoek aan het moder- ne Sport- en Recreatiebad Groen- oord kon in dit kader dan ook niet uitblijven. In het aansluitende weekend werden er door de gasten enkele bezoekjes gebracht aan ver- schillende toeristische attrakties in en rond Schiedam. Maandag 10 april vertrokken de gasten. na het maken van de gebruikelijke groepsfoto alweer naar Wales. SCHIEDAM Een 63-jarige Schiedammer is zich woensdag 5 april waarschijnlijk wezenloos ge- schrokken. De caravan van de man werd aanzienlijk vernield door een wiel van een vrachtwagen, die er tijdens het rijden 'plotseling' van afbrak. De vrachtwagenchauffeur. een 44-jarige man uit Krimpen a/d IJssel. heeft proces-verbaal gekre- gen wegens technisch gebrek aan het voertuig.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1995 | | pagina 3