Weinig medewerking voor Vereniging Nationale Feest- en Gedenkdagen 'Enquete over sluitingstijden' Initiatief scholieren levert waarschuwingsbel op POLITIE RAPPORT Kom gezellig een eitje tikken rtiRjPLby MaAsposT Burgerlijke stand FM 106.7 en kabel 96.1 Vechtpartijen op kermis 'Schiedam kan toch nietachterblijven' Ondernemer Chris Coppens: sSM ir- SCHIEDAM - 'Weinig en- thousiast' is eigenlijk nog een te mooie uitdrukking voor de houding van de di verse winkeliersverenigin- gen en het bedrijfsleven in Schiedam ten aanzien van de komende feest- en ge denkdagen. „De burge- meester is altijd erg enthou- siast en moedigt ons ieder jaar weer aan om meer en meer te doen, maar van de instellingen die wij benade- ren om ons in dit streven te steunen krijgen wij telkens weer nul op het rekest. Daar word je als vereniging wel eens wanhopig van", geeft Riet Immerzeel van de Schiedamse Vereniging voor Nationale Feest- en Gedenkdagen (VNFG) grif toe. SCHIEDAM De discussie tussen de Schiedamse winke liers over een eventuele ver- ruiming van de openingstij- den van de winkel moet ei genlijk nog beginrien. „We willen een enquete houden onder de winkeliers in het centrum en mogelijk daarbui- ten", aldus ondernemer Chris Coppens. mm Aantrekkelijk Parkeren Leegstand Treinconducteur mishandeld Automobilist boos na aangesproken te worden op rijgedrag Fietser steekt over zonder uit te kijken Uitkeringsfraude 11-jarig jongetje van geld beroofd Valpartij op bromfiets na afsnijden 13-jarige jongen mishandeld Eten zonder te betalen Vier Fransen aangehouden RET-ruit vernield Tijdens band plakken snorfiets gestolen Drie verdachten met goederen opgepakt Dat kan! Want met Pasen zijn de Fair Play Centers geopend. En wie tijdens de paasdagen een bezoekje brengt aan een van onze centers, kan gezellig een eitje meetikken. Een bezoek aan een Fair Play Center is daarom ook met Pasen een prima idee. Onder het genot van een gratis drankje en een paaseitje genieten in een omgeving vol spel en plezier. Om een leuk spelletje te spelen of om een kansje te wagen op een van onze spannende kansspelen... Fair Play Centers, de gezelligste amusements-centers. Voor een leuke middag of avond uit met vrienden of kennissen! Ook met Pasen... maar vergeet u niet darde minimumleeftijd voor onze centers 18 jaar is. Wij wensen ufijne paasdagen. CENTERS Woensdag 12 april 1995 MAASPOST SCHIEDAM XQ7.53 SCHIEDAM De opgave van de burgerlijke stand Schiedam van 24 tot en met 30 maart 1995. Geboren: Daan, z.v. Weerdmeester-Paumen Marjolein, d.v. Weergang-Munoz Vallejo Silvani N., z.v. Taus-Wuisman Annoek, d.v. Van Tricht-De Jong Jimi J., z.v. Konijnendijk-Steke- lenburg Desiree M., d.v. Keereweer-Posno Paulien, d.v. Vijfvinkel-Heikamp Heliantha W., d.v. De Wid- Toonen Bruce, z.v. Jansson-Heeze Renate, d.v. Kaufman-Van der Gaag Esther J., d.v. Keijzer-De Ruiter Hendrikus, z.v. Jansen-Bakker Fatih, z.v. Akca-Akca Ghidoine E.P., z.v. Moorman- Broekharst Silvano, z.v. Libardi-Van Rossen Arend A., z.v. Harink-Cordia Chantal, d.v. Kremer-Kuijsten Bryan P., z.v. Van der Graaf-Dju Deveny A., d.v. Clumper-Van Eg- mond Ondertrouwd: L.A. van der Brink, 46 jr. - L.T- .Hoppe, 42 jr. M.J. Coops, 27 jr. - Y.E.J, van Pelt, 27 jr. J.H. Droge, 24 jr. - H.M. Dingjan, 26 jr. J. Frens, 23 jr. - N.F.G. Voogt, 22 R. Hoekstra, 29 jr. - E.J. Slaven- burg, 30 jr. R.C.J, van 't Hof, 25 jr. - A.J.M. Pitt, 24 jr. R. Veldhoen, 27 jr. - K.A. Krowin- kel, 24 jr. Gehijwd: E.S. de Vries, 36 jr. - Y.M. van Dorp, 29 jr. R. Minnaard, 26 jr. - S.M. Dorr, 26 jr- C.G. Meijer, 33 jr. - P.M. Meden- dorp, 33 jr. Overleden: L. Roger, 93 jr. D. Voogd, 86 jr. A. van Buren, 75 jr. G.W. de Lille, 89 jr. R.R. Sanstra, 2 jr. J.P. van der Vlie, 97 jr. J. Magereij, 46 jr. H. 'tHart, 77 jr. E.A. Bijman, 91 jr. M.G.E. Schuurmans, 74 jr. C. Boegem, 75 jr. A.A. Stroom, 62 jr. M. Rink, 91 jr. G. van Dijken, 71 jr. J. Feunekes, 78 jr. L.J. Dortmundt, 75 jr. F. Sekman, 70 jr. Programma Zaterdag: 9-10 Non-stop muziek - Micha In- genkamp; 10-12 Passage 12 - Jan Willem de Boer en Laurette Lan- kester; 12-14 Muzikale Omloop - Peter Voorburg; 14-16 Muzikale Omloop - Lennard de Bles; 16-17 Muzikale Omloop - Aad van der Wei; 17-18 Schiedam Sport - Henk Groenewegen; 18-20 Top 25 - Paul de Jongh. Zondag: 9-10 Kinderradio - Chrit Wilshaus; 10-11 5 Kwartier in 1 Uur - Bas Barendregt; JM2 Goedemorgen Schiedam -^^pirde Jongh; 12-14 Muzikale OmloOp - Ed van Dom- melen; 14-16 Muzikale Omloop Rob van der Heiden; 16-18 Sport - Patrick de Boer en Fred van Aken; 18-19 Non-stop muziek - Saskia Hemmes; 19-20 KOERS - Mies den Hartog; 20-21 De Klassieken - Cees van Giezen. Donderdag: 19-21 Jazz Melodies - Jaap Wape- naar; 21-22 Groove Garden - Men- no Sprong. Vrijdag: 18-20 Marokkaans Programma - Hassan Aissati e.a.; 20-22 Turks Programma - Huseyin Cayir e.a. SCHIEDAM Op de kermis op het Bachplein zijn afgelopen weekeinde enkele vechtpartijtjes uitgebroken. Een 20-jarige Schiedammer is door een groep andere jongeren in elkaar gesla- gen. Het slachtoffer kreeg enkele klappn in het gezicht. Een van de daders is na de vechtpartij aange- houden. Twee andere jongens raakten ook met elkaar slaags. Door omstan- ders werden ze juichend aange- moedigd. Toen de politie arriveer- de rende een van de jongens hard weg, terwijl de andere werd toege- sproken. De wegrennende jongen werd achternagezeten om elders de vechtpartij door te zetten. Door be- middeling van agenten is dit 'he- laas' niet doorgegaan. Een 15-jarige Schiedammer is twee keer door een groep jongeren bedreigd. Eerst wilde een drietal jongens hem in elkaar slaan. Toen het slachtoffer daar verder niet op in ging en weg liep, werd hij later door het zelfde groepje opgewacht. De groep was nu wat groter gewor- den. Het slachtoffer had na de vechtpartij toch nog een dikke lip. Ondanks de geringe animo onder de Schiedamse bedrijven een bij- drage te leveren aan het feestge- druis, is de vereniging er echter toch weer in geslaagd met de toe- gezegde gelden van de gemeente een leuk en gevarieerd program ma samen te stellen. Het feit dat het dit jaar precies vijftig jaar ge- leden is dat Nederland werd be- vrijd speelt hierin natuurlijk een grote rol. „Vlaardingen en Rot terdam organiseren dit jaar ook tal van speciale aktiviteiten rand om de gedenkwaardige dagen. Schiedam kan daar natuurlijk niet bij achterblijven", aldus de voor- zitter De viering van vijftig jaar bevrij- ding zal reeds in de week van 23 april een aanvang hebben met het uitdelen van herdenkingssouve- niers aan de Schiedamse basis- schooljeugd en bejaarden. Daar- na zal voor even alle aandacht ge- vestigd zijn op de jaarlijkse Ko- ninginnedag die dit jaar bij wijze Riet Immerzeel druk aan het regelen aan de telefoon. van uitzondering op zaterdag 29 april gevierd zal worden. De vie ring zal worden voorafgegaan door een Lampionnenopjocht die om 20.00 vanuit wijkcentrum De Erker zal vertrekken. In Kethel zal daarna een voorbereidende opening van de feestdag plaats- vinden in het Oude Raedthuys. Zoals vrijwel ieder jaar zal het centrum van aktiviteit ook dit jaar waarschijnlijk weer de oude dorpskern van Kethel worden. De VNFG prijst zich dan ook zeer gelukkig een oranjevereniging als die in Kethel in Schiedams mid den te hebben. „Er worden daar elk jaar weer zoveel gezellige evenementen georganiseerd, dat je het er steeds weer drukker ziet worden", aldus Immerzeel. Niets afdoende aan de kwaliteiten van het programma in Kethel zal een deel van het succes ook dit jaar naar alle waarschijnlijkheid weer te danken zijn aan het feit dat er in De Gorzen, voorheen een be- langrijke publiekstrekker op de nationale feestdag, wederom niets wordt georganiseerd. In alle wijken van Schiedam is er overi- gens op creatief gebied weer van alles voor de kinderen te doen. Naast het straattekenen en de straatspelen, kunnen zij in het centrum ook nog eens deelnemen aan de vrijmarkt die het beeld van het centrum deze dag zal bepalen. Ook zullen diverse straatbandjes zorgdragen voor een gezellige sfeer. Ondanks alle consternatie die er onlangs over het fenomeen is geweest, zulen de schietwed- strijden aan de Lange Haven ge- woon doorgaan. Tijdens Konin- ginnedag zal er ook al een klein begin worden gemaakt met de na- derende herdenkings- en bevrij- dingsdag. De VNFG heeft voor een aantal aktiviteiten in dit kader de samenwerking gezocht met buurtgemeente Vlaardingen. Tus- sen 13.00 - 14.00 uur zullen een aantal oude vliegtuigen over Schiedam richting Vlaardingen vliegen. Later in de middag zal een kolonne oude legervoertui- gen door de stad trekken. Op 4 mei zal het programma niet veel afwijken van wat men uit voorgaande jaren gewoon is. Na de kranslegging door de burge- meester om 20.00 uur bij het mo nument in de Plantage, zal er om 20.45 uur een herdenkingsdienst worden gehouden in de Grote Kerk. Tijdens de dienst zal door mevrouw Gudde de bevrijdings- cantate worden gedeclameerd, hierbij ter zijde gestaan door en kele leerlingen van het Gilde Col lege, een leraar en Scouting Schiedam. Een Schiedams vrou- wenkoor en mannenkoor Orp heus hebben de VNFG voor deze dienst ook reeds hun medewer king toegezegd. Op 5 mei zal er daarna vooral veel en groots feest worden gevierd. Talloze voorstel- lingen, optredens en disco's zul len de stad met een feestelijk sausje overgieten. De dag zal van start gaan met het ontsteken van de bevrijdingsvlam die binnenge- bracht zal worden door lopers die 's nachts vanuit Wageningen naar Schiedam zijn komen lopen. Natuurlijk zullen niet alle lopers het hele stuk lopen, er zal uiter- aard een aantal keren worden af- gelost. Maar er is mij bekend dat in ieder gavl een aantal lopers uit Schiedam en Vlaardingen wel het hele traject zullen afleggen", legt Immerzeel uit. 's Middags zullen de diverse Schiedamse drum- bands een gezamenlijk optreden verzorgen op de parkeerplaats naast het Stadskantoor. Immer zeel haast hieraan toe te voegen dat zij graag zou willen bena- drukken dat zij van de drumbands ontzettend veel medewerking heeft gekregen. ,En niet alleen de drumbands hoor. Ook de koren. de scouting en natuurlijk de open- luchtproduktie Schat dragen hun steentje bij. Blijkbaar hebben zij niet te kampen met leden die het weekend naar de camping gaan of te weinig animo hebben voor een optreden. wij zijn er in ieder geval hartstikke blij mee", aldus Immerzeel. Hoewel de meeste winkeliers, op een enkeling na, de deuren op 5 mei stevig dicht zul len houden, zal de gebruikelijke weekmarkt in het centrum er wel staan, zodat het naar alle ver- wachting toch nog redelijk druk zal worden in de binnenstad. De VNFG heeft in ieder geval haar uiterste best gedaan het ook in Schiedam mogelijk te maken de gedenkdagen op een waardige manier te vieren. „Als veniging probeer je toch aktief bezig te zijn, er is tenslotte een taak voor je weggelegd. Wij hopen desal- niettemin vurig dat het bedrijfsle ven en de sportverenigingen toch op de een of andere manier nog iets zullen doen, in welke vorm dan ook", zegt Immerzeel tot slot. „Wanneerde Schiedammers daarnaast dan ook nog eens mas- saal gaan vlaggen, zal het feest pas echt compleet zijn." Chris Coppens heeft zelf een zaak aan de Oranjestraat en heeft mid- dels het Centrum Management, waarin hij vertegenwoordigd is veel contacten met collega's. In het Centrum Management zijn de win- keliersverenigingen vertegen woordigd van de Hoogstraat, Broersvest, Broersveld en Dam. „Zelf denk ik niet dat in Schiedam de winkels in de toekomst tot tien uur's avonds open blijven. Over het algemeen wil de ondernemer zoveel mogelijk vrijheid. Voor wat betreft de sluitingstijden ligt dat anders; dat wil de ondernemer ge- regeld hebben", zegt Coppens. „Wanneer je nu kijkt naar het koopgedrag dan zie je dat tussen vijf en zes uur in de middag het al stiller wordt in de zaken. Dat de winkels veel langer open zullen blijven dan nu het geval is ver- wacht ik niet; mogelijk dat de food-sector hier een uitzondering op vormt. Bij de te houden enquete worden niet de consumenten be- trokken. Dat heeft nauwelijks zin. Wanneer je vraag wat ze vindt van de latere sluitingstijden dat krijg je te horen dat men het over het alge meen wel gezellig vindt, maar ver der heeft men niet direct een uitge- sproken mening over de verrui- ming. Met de enquete hopen we wat meer duidelijkheid te krijgen 4 y' V 'V -<r A V. A r r i J Schiedam krijgteen aantrekkelijk winkelcentrum midden in een historische stad", aldus Chris Coppens. over hetgeen er onder de winke liers leeft. Een van de vragen is ook of men zich wil conformeren met de uitslag." Voor wat betreft de aantrekkings- kracht in de toekomst die het cen trum van Schiedam gaat uitoefe- nen op het publiek is Coppens op- timistisch gestemd. „Wat nu wordt neergezet is uniek. Een modern uitgebreid winkelcentrum in een historische binnenstad met allerlei aantrekkelijkheden. Het is een ge- geven dat je uit moet diepen. In het 'Centrum Management zitten we als groep ondernemers om de tafel. We weten dat wanneer de nieuwe Passage geopend is we een goed product hebben en dat willen we naar buiten uitdragen. Momenteel wordt er voor het centrum een pro- motieplan gemaakt. Als Centrum Management overleggen we ook regelmatig met de gemeente. De bedoeling is dat de kosten van het Centrum Management door de winkeliersverenigingen wordt op- gebracht; nu gebeurt dat nog door de gemeente. Een ander onderwerp dat aan de orde komt binnen het Management is het parkeren. Straks moet in ie- dere stad betaald worden voor het parkeren; ook in Schiedam. Er wordt nu nog wat gebakkeleid over de hoogte. Veel klachten ho ren we nu ook over de slechte be- reikbaarheid van de winkels. Straks kunnen hier de vruchten van geplukt worden. De bedoeling is dat we straks met z'n alien de schouders er onder gaan zetten. Wanneer ondernemers nu aan kun nen tonen dat ze schade ondervin- den van de bouwwerkzaamheden in het centrum kunnen ze bij de ge meente aan de bel trekken. Zo'n ondernemer zal dan wel met de bil- len bloot moeten. We zitten met zijn alien in een tijd met een dalen- de omzet; we volgen hierin de lan- delijke trend. Als ik van collega's de cijfers hoor dan is het nog steeds geen dikke pret. In Schiedam doen we er alles aan om de omzet op peil te houden. Er wordt verschillend over de ge meente gedacht en gesproken. Daar waar mogelijk is werkt de ge meente zeker niet tegen. Zeker niet wat het centrum betreft. Er wordt misschien wel eens een lantaarn- paal teveel weggehaald en dat ver- dient dan geen schoonheidsprijs. We hebben in ieder geval het ge- voel dat de gemeente ons niet in de kou laat staan. Ik ben er van over- tuigd dat niemand van de ambtena- ren op het gemeentekantoor de in- tentie heeft; 'Wij gaan nu eens on- dernemertje pesten'. Zaken die fout lopen zijn vaak een gevolg van coordinate binnen de gemeen- telijke diensten. Dat heeft tijd no- dig, maar ook daar komt verbete- ring in." Bang voor leegstand na het opleve- ren van de tachtig nieuwe zaken met de opening van de Passage heeft Coppens niet. „De nieuwe zaken zijn een aanvulling op din- gen die er niet waren. Het is een verrijking voor de stad. De project- ontwikkelaar heeft grof geld gei'n- vesteerd en de huurprijzen gaan dan stijgen in het centrum." In het Centrum Management zijn ook de sluitingstijden met de ko mende feestdagen aan de orde ge weest. Het advies is uitgegaan om op zaterdag 29 april, de viering van koninginnedag, de zaken open te houden. Verspreid in het cen trum worden door ondernemers en verenigingen wat festiviteiten ge organiseerd. Op donderdag 4 mei is er geen koopavond in verband met doden- herdenking en op vrijdag 5 mei, bevrijdingsdag blijven de winkels gesloten. Vanuit het Management worden affiches verspreid zodat de consument weet waar hij aan toe is. SCHIEDAM Al vele jaren is de gemeente door ouders, leerkrach- ten en bewonersorganisaties uit Schiedam-Noord gewezen op de uiterst onveilige situatie die zich voordoet wanneer leerlingen van de basisscholen De Klinker en De Regenboog het traject van tramlijn I langs de Scheepvaartweg in Woudhoek-Noord moeten door- kruisen op hun weg van school naar huis. Vorig jaar mei werd er bijvoorbeeld nog een leerling van basisschool De Klinker gegrepen. Hij raakte bij deze aanvaring met de tram weliswaar gewond, maar gelukkig bleef het ongeval zonder verdere blijvende gevolgen. Voor Olaf Rietdijk, leerling van groep zeven van De Klinker, was het on- fortuinlijke ongeluk van een mede- SCHIEDAM Een 33-jarige treinconducteur heeft woensdag 5 april aangifte gedaan van mishandeling. De man kreeg na een woordenwisse- ling met een passagier een klap op z'n hoofd. Bovendien is de conducteur mondeling bedreigd. Als gevolg van de klap hield het slachtoffer hevige hoofdpijn aan over. SCHIEDAM Een 31 -jarige Schiedammer is woensdag 5 april boos ge- worden op agenten omdat hij werd aangesproken over zijn slechte rijge drag. De man werd vanaf de Churchillweg over de snelweg A-20 in de richting van het Giessenplein achtervolgd. Tijdens de achtervolging pleegde hij diverse overtredingen. Nadat de man hiervoor werd aange sproken werd hij boos, begon te schreeuwen en probeerde zelfs weg te rij- den. Het wegrijden lukte niet omdat een agente tussen de deur zat, waar- door hij de deur niet dicht kreeg. Vervolgens werd de man uit de auto ge- haald, waarna hij tegen de andere agent tekeer ging. Na lang gepraat be- daarde de man en kon hij de boete in ontvangst nemen. SCHIEDAM Een 83-jarige fietser uit Overschie is woensdag door een auto geschept, nadat hij de kruising Vlaardingweg/Mathlingeweg wilden oversteken. Het doorgaand verkeer heeft daar voorrang. De man is door GGD-personeel met lichte hoofdverwondingen naar het Sint Franciscus Gasthuis vervoerd. SCHIEDAM Twee 30-jarige Schiedammers hebben afgelopen vrijdag proces verbaal gekregen, omdat ze de sociale dienst hebben opgelicht. De ene man in 1990 voor ruim 8000 gulden, de andere voor ruim 6500 gulden in negen maanden tijd. Beide heren zullen het hele bedrag terug moeten betalen. SCHIEDAM Een 11-jarig jongetje is afgelopen vrijdag na het bood- schappen doen van zijn geld beroofd. Een onbekende man zag het jonge tje ruim 40 gulden aan de kassa in de Dieselstraat terug kreeg en wachtte hem buiten op. Daar moest het slachtoffertje het geld 'verplicht' afgeven. SCHIEDAM Een 18-jarige Schiedammer is vrijdag, samen met een passagier, in het ziekenhuis terecht gekomen, nadat zij op de Sportlaan op hun brommer door een andere brommer werden afgesneden. De veroorza- ker is na de valpartij gewoon doorgereden. SCHIEDAM Een 13-jarige Schiedammer is vrijdagmiddag door een groepje jongens in elkaar geslagen. Het slachtoffer was in de Laan van Bol Es aan het skaten. De daders, zelf tussen 13 en 16 jaar oud, duwden, sloegen en schopten de Schiedammer, die er bloeduitstorting en enkele kneuzingen aan overhield. SCHIEDAM Twee vrouwen hebben vrijdag lekker gegeten zonder te betalen bij een restaurant op de Korte Dam. De twee begonnen na het eten te schreeuwen en te schelden. Ze maakten diverse opmerkingen over het 'vieze' eten. Nadat ze hoorden dat de politie was gebeld, gingen ze er met een auto vandoor. De rekening is niet betaald. SCHIEDAM Vier Franse verdachten zijn zaterdag met een boete van 1100 gulden heengezonden. De vier, varierend van 16 tot 24 jaar, hadden in hun auto een verboden vuurwapen. Ze bleken ook enkele grammen co caine bij zich te hebben. Tijdens de surveillance zijn ze opgevallen en aan gehouden. SCHIEDAM Een 27-jarige man uit Brielle is zaterdag na een zoektocht op het Bachplein aangehouden. De man had, door onbekende reden, met een baksteen de ruit van een voorbijrijdende RET-bus vernield. Niemand raakte daarbij gewond. SCHIEDAM Een 19-jarige Schiedammer is zondag tijdens het plakken van een band, toch nog van zijn snorfiets beroofd. De jongen was met een vriend in een kelderbox bezig, toen er een onbekende man binnen kwam. Deze pakte onder bedreiging van een mes de snorfiets af en verdween er- mee. SCHIEDAM In de nacht van zondag op maandag zijn drie Rotterdam- mers. 18,19 en 20 jaar opgepakt. Nacontrole op de Rijksweg A-20 bleken ze in hun auto diverse trainingspakken, nephorloges en enkele honderden gulden bij zich te hebben. Onderzocht wordt waar de goederen vandaan komen. De drie zitten nog vast. leerling echter aanleiding weer eens de aandacht van de gemeente- raadsleden voor het verkeersonvei- lige punt te vragen. Door middel van een handtekeningenaktie in de Botenbuurt en omgeving wisten Rietdijk en Sander de Vos van de Notenkraker in korte tijd vele handtekeningen te verzamelen. Vervolgens stuurden zij deze op naar burgemeester en wethouders van Schiedam. Behalve door de medezeggenschapsraad en de di- rectie van de basisschool werd het spontane initiatief van Olaf en Sander kennelijk ook van gemeen- tewege zeer gewaardeerd, want onlangs besloot de gemeente tot grote vreugde van de betrokkenen tot het installeren van een waar schuwingsbel bij de tramhalte Boeier/Frans Rietveldpad aan de Scheepvaartweg. Afgelopen maandag, 10 april, werd de bel of- ficieel gei'nstalleerd. De handeling, het laten rinkelen van de bel, werd bijna vanzelfsprekend uitgevoerd door Olaf en Sander die werden bijgestaan door wethouder Haf- kamp en hun klasgenoten. Voor- taan zullen fietsers en voetgangers door het belsignaal worden ge- waarschuwd voor naderende trams, iets wat de verkeersveilig- heid natuurlijk zeer ten goede zal komen. SCHIEDAM Hoogstraat 121-123 Fair Play Centers vindt u o.a. ook in Almere-Haven, Almere-Stad, Amsterdam, Apeldoorn, Bergen op Zoom, Brunssum, Emmeloord, Harderwijk, Heerlen, Kerkrade, IJmuiden, Lelystad, Maastricht, Rotterdam, Rozenburg, Sittard, Utrecht, Valkenburg, Winterswijk

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1995 | | pagina 5