J Rotterdams Dagblad 2 weken gratis...? Vul deze bon in... Theater de Teerstoof Theater de Schuurkerk Nationale Archievendag Stadsgehoorzaai Bouw 17e eeuwse stadskraan van start bij het Visserijmuseum m Bouwmodel stadskraan Concert Toneel Vlietzicht ik wil een voordelig (proef) abonne- j c'J ZnA ment op het Rotterdams Dagblad. j SCHIEDAM - In de educatie- ve zaal van het Stedelijk Mu seum te Schiedam is nog tot en met 23 april de tentoon stelling 'De poppen aan het dansen' te zien. Daar aan dit bijzondere overzicht van de meest uiteenlopende poppen, schimmen en miniatuur thea ters een educatief project voor de Schiedamse basis- scholen is gekoppeld, kan men sinds enige tijd ook de creatieve resultaten van Schiedamse basisschoolller- lingen bezichtigen. Al zullen deze qua afwerking nooit kunnen concureren met meesterwerken als van Da- miet van Dalsen of Wil Lam- bregts, wat creativiteit betreft hebben de poppen en schim men ieders verwachting ver overtroffen. Thema yi Bezorgt u mij het Rotterdams Dagblad 4 weken vrijWijvend op proef. Ik betaal hiervoor de halve prijs: f 12,95. Q Noteert u mij voor een kwartaalabonnement op het Rotterdams Dagblad De eerste twee wekeri zijn gratis, daarna betaal ik f 28,55 per maand via automatische betaling. U Naam: Jc Adres: Postcode: Plaats: Telefoon: Bank/gironummer: Handtekening: Woensdag 19 april 1995 MAASPOST SCHIEDAM XQ7.53 SCHIEDAM Een overzicht van de koinende voorstellingen in Theater de Teerstoof Niet Schieten Natte Narren ger absurdistisch cabaret. 'Doodgewoon' dreigt een chagrij- nige, zwaarmoedige voorstelling te worden. Wat de ene helft van het duo hetreft mag dat zo blijven. Ge- lukkig ontmoet u ook de chroni- sche optimist, een terminale le- vensgenieter, die vanaf zijn ge- boorte ongeneeslijk vrolijk is ver- klaard. Samen trachten zij ant- woord te geven op de essentiele vraagstukken des levens. De winnaars van de Cameretten 1995 in Theater de Teerstoof. Drie moderne narren in spe begraven bun leermeester. Hij. die aan hen de kunst van het NAR ZIJN zou le- ren. Want een NAR is meer dan een drieletterig kruiswoordpuzzel- woord. Door het wegvallen van hun voorbeeld zijn de drie nog Natte Narren voor deze laatste les op zichzelf aangewezen. Theater de Teerstoof. vrijdag 21 april. 20.30 uur. Prijs fl. 18,- Poppentheater Pimpernel De leeuw is Ins! In samenwerking met het Stedelijk Museum Schiedam brengt Theater de Teerstoof 'De leeuw is los'. Aanleiding voor deze samenwer king is de tentoonstelling 'De pop- pen aan het dansen'. die van 4 maart t/m 23 april te bezichtigen is in het museum. De voorstelling in de Teerstoof gaat over ntevrouw Muis die, voordat het circus gaat beginnen, al haar kinderen in het kooitje heeft gestopt. In het begin loopt Titles gesmeerd. maar als plots een zwervershond zich meldt. is het afgelopen met de rust. Voorafgaand aan deze voorstelling kunnen de kinderen zich (laten) schminken als een leeuw. Ook loopt er een leeuw los rond en leest er een voor!. Theater de Teerstoof. zaterdag 22 april. 14.00 uur. Prijs fl.7.50. Leef- tijd: van 5 tot 10 jaar. Basterd Doodgewoon Basterd staat voor snel. geraffi- neerd, shockerend. slapstickma- tisch. ontroerend maar vooral inte- Theater de Teerstoof. zaterdag 22 april. 20.30 uur. Prijs fl. 18.-. Arthur Umbgrove Een tekkel met de stok Sinds de oprichting in 1990 is Art hur Umbgrove zeer actief binnen de comedy-traingroep. Hij is daar- door zeer direct improviserend en vooral zer muzikaal. "Arthur Umb grove slaagt erin het publiek van de ene in de andere lach te jagen. Geestig, intelligent en vooral snel". aldus een recensie in de pers. Met zijn prachtige stem en zijn grote muzikale vermogen wordt deze voorstelling een bijzondere combi- natie van muziek, cabaret en stand- up comedy. Theater de Teerstoof, zaterdag 29 april. 20.30 uur. Prijs IT 18.-. MAASSLUIS Een overzicht van de activiteiten in theater de Schuurkerk in de komende perio- de. Basily Zigeunerjazz Dat de zigeunerjazz en de muziek van Hotclub de France weer volop in de belangstelling staat, blijkt wel nit de succesvolle optredens in het land van Het Rosenberg Trio en Basily. Basily heeft dit jaar een verandering ondergaan maar aan de muziek zal dit zeker niet te mer- ken zijn. De muziek is en blijft even vrolijk. virtuoos, geweldig om naar te luisteren en te kijken. Een optreden van Basily geeft voor een ieder het gevoel er is even he- lemaal tussen uit te zijn. Door de intieme ambiance van Theater Schuurkerk komt een concert van Basily uitstekend tot zijn recht. Voor muziekliefhebbers is dit con cert en must. Theater de Schuurkerk, zaterdag 22 april. 20.30 uur. Toegangsprijs fl. 15,-. Film Schindler's List Eind april met de naderende do- denherdenking en bevrijdingsdag zal de Schuurkerk drie avonden veranderen in een filmzaal. Daar zal dan de Steven Spielberg's in- drukwekkende Schindler's List vertoond worden. Wie die film over de jodenvervolging en de in- spanningen van de duitse industri- eel Schindler om een groot aantal joden uit de concentratiekampen te houden. nog niet gezien heeft moet zich schamen en dus gaan kijken. Theater de Schuurkerk, donderdag 27 april. zaterdag 29 april en maandag 1 mei, telkens om 19.30 uur. Toegangsprijs 1110,-. Kaarten voor de voorstellingen in Theater de Schuurkerk zijn ver- krijgbaar bij de Informatiebalie van het stadhuis. De Informatieba lie is elke werkdag geopend tussen 08.30 uur en 17.00 uur. Telefo- nisch zijn kaarten te bestellen aan het theater. telefoonnummer 01899-13700. SCHIEDAM Op zaterdag 22 april hebben de meeste archieven- diensten in Nederland hun deuren wijd openstaan voor iedereen die een kijkje achter de schermen wil nemen. Zo ook het gemeentear- chief in Schiedam. Tijdens de Ar chievendag zal iedereen de moge- lijkheid worden geboden een van de archiefdepots te bekijken. waar de ruim tweeenhalve kilometer ar- chiefmateriaal, van Schiedam be- waard wordt. In de archieven kan men speuren in het verleden. Omdat dit jaar bezetting en bevrij- ding herdacht worden. zal ook de Nationale Archievendag in het te- ken van deze periode staan. Zo zal er bijvoorbeeld te zien zijn hoe een verhaal tot stand komt. De grond- stof voor boeken als het pas ver- schenen 'Schaduwen over Schiedam' zijn de archieven. Tij dens de Nationale Archievendag zullen onder andere documenten uit de oorlog te zien zijn. Het zijn de stille getuigen die het verhaal van de oorlog vertellen: hartver- scheurende brieven. dagboekjes. kille lijsten van mensen die op transport werden gesteld. Daar- naast kan men uit de mond van twee mensen die het allemaal aan den lijve hebben ondervonden. vernemen hoe ze die afschuwelijke periode zijn doorgekomen. Ook zal de film Honger' van Rudy Hornecker worden vertoond. Deze film, die op illegale wijze tijdens de hongerwinter tot stand is geko- men. brengt op indringende wijze in beeld hoe de mensen in het wes- ten van nederland de hongerwinter probeerden te overleven. Maar niet alleen de oorlogsperiode zal deze dag aandacht krijgen. Uit de grote collectie foto's vsn het gemeente- archief is een aantal foto's geselec- teerd. Het gaat hierbij om foto's uit de jaren 1885 - 1970 waarop veel mensen uit Schiedam te zien zijn: oude schoolklassen, verenigingen, acties. gebeurtenissen op straat en nog veel meer. Het gemeentear- chief Schiedam is tijdens de Natio nale Archievendag op zaterdag 22 april geopend van 10.00 - 16.00 uur. Het programma: 10.00 uur: opening 10.15 uur: rondleiding 11.00 uur: rondleiding 11.20 uur: lezing Buist en Drenth 12.00 uur: rondleiding 13.00 uur: rondleiding 14.00 uur: rondleiding 14.20 uur: lezing Buist en Drenth 15.00 uur: rondleiding De poppen zijn aan het dansen in Stedelijk Museum Voor het project dat is opgezet door Karin Bakker van het Stede lijk Museum in samenwerking met de twee beeldend kunstenaressen Christina Linaris - Coridou en Mie- ke van Laren, was een ongekend grote belangstelling bij de diverse scholen. Maar liefst 26 basisscho- len hadden zich opgegeven voor de reis door poppenland. Tijdens de rondleiding waarmee elk pro ject aanving, konden de kinderen ervaren wat voor verschillende poppen en schimmen er door de ja ren heen zoal verschenen zijn. Zo zag men onder andere de schim men van Frans ter Gast, waarin men overigens moeiteloos de per sonages uit Eric en het groot Insec- tenboek herkende. Ook de traditio- nele Jan Klaassen zag men in ver schillende gedaanten opduiken. Na het bekijken van de speciale poppenvideo 'Jan Klaassen aan het dansen', konden de kinderen ten- slotte zelf aan de slag. Elke groep werkte met een bepaald themaver- haal dat reeds op school was voor- bereid en dat op de projectdag nog eens van a tot z werd doorgenomen door de projectleiders. De ver schillende personages die in het bepaalde stuk voorkwamen wer- Karin Bakker met de poppen aan het dansen. den overzichtelijk genoteerd op een groot vel papier, zodat deze voorlopige speellijst de groep kon helpen de grote lijnen niet uit het oog te verliezen. Om de kinderen te inspireren bij het maken van de eigen poppen waren in de educatieve zaal ge- noeg poppen voorradig. Bespro- ken werd welke problemen je bij het maken van een pop tegen kon komen en hoe je dergelijke proble men zou kunnen oplossen. Vervol- gens stond de kinderen het eigen- lijke creatieve deel van het project te wachten: het maken van eigen poppen met behulp van afvalmate- rialen. ,,Het poppen maken ging wonderlijk genoeg bijna vanzelf legt Bakker uit. ..Wij hebben echt verbaasd gestaan van de vele leuke dingen die door die kinderen van amper 9 of 10 jaai zijn gemaakt". De resultaten. die van de project leiders een ereplaatsje in de zaal kregen, laten inderdaad een enor- me inventiviteit en creativiteit van de ontwerpers zien. Een koffieb- kertje werd moeiteloos een ganze- neus. een leeg pakje sigaretten een mannetje en van wat kurk werd een stel handen gemaakt. Niet alle groepen die zich voor het project hadden opgegeven kregen echter de gelegenheid poppen te maken. ..Wij hebben het project uiteen la ten vallen in drie onderdelen: de schimmen, de poppen en de houten theaters. Zo zou elke bijeenkomst voor ons ook weer iets nieuws zijn". legt Bakker uit. ..Wij heb ben de groepen toen zelf ingedeeld bij de diverse onderdelen om te voorkomen dat er voor een be paald onderdeel te veel of te wei- nig animo zou zijn". Tien groepen konden zich echter gelukkig prij- zen uitgekozen te zijn voor het on derdeel 'houten tafeltheaters'. Na- dat deze door een aantal beschil- derd waren en anderen de 'cast' in de vorm van schuiffiguurtjes had den gemaakt, had men direkt de beschikking over een eigen minia tuur schooltheater. Maar ook de groepen die bij de schimmen wa ren ingedeeld waren meer dan te- vreden. Gei'nspireerd door bijvoor beeld de prachtige schimmen uit de collectie van Deth die het mu seum in bruikleen had van het Mu seum voor het Poppenspel uit Den Haag, wisten de leerlingen de meest mooie schimmen te maken waar men later nog veel plezier in de klas aan kan beleven. ,,Ja. dat is een van de belangrijke pluspunten aan dit project, hebben wij ge- merkt. Een groep is niet alleen hier een middag leuk en creatief bezig. maar ook op school kan men er nog zoveel spannende dingen ntee doen", aldus Bakker. De tentoonstelling 'De poppen aan het dansen' is te bezichtigen van woensdag tot en met zondag in het Stedelijk Museum. Hoogstraat 112 te Schiedam. De toegang (alleen voor deze tentoonstelling) is fl. 1.50 voor volwassenen en kinde- ren/CJP/pas 65 gratis. In samen werking met de Schiedamse Thea- terkassa organiseert het Stedelijk Museum zaterdag 22 april ook nog een voorstelling van poppentheater Pimpernel. De voorstelling duurt van 14.00 - 15.00 uur. maar een uur voor aanvang kunnen kinderen tussen de 5 en 10 jaar zich laten schminken. Hiervoor kan men te- lefonisch reserveren bij de Thea- terkassa. tel. 4269563. KARIN V.D. KNAAP M# VLAARDINGEN Een over zicht van de voorstellingen in de Vlaardingse Stadsgehoorzaai. Rob Janszen De Zaak Bent u goed verzekerd (van u zelf)? Een spetterend theaterconcert van de oprichter van Pluche Plastic. Met zijn nieuwe band brengt hij een bloemlezing van zijn laatste CD's. Dat wordt dus Nederlandse soul, kunst met een kleine k en en tertainment met een groot hart. De portier, de koffiejuffrouw en brui- loftsorkest De Routini's verlenen hun medewerking. Donderdag 20 april. Grote Zaal, 20.15 uur. Toegang fl.22,50/ fl. 17,50. kortingspassen fl. 17,50. Toneelgroep het Masker Herfst in Riga Onder regie van Jan Kruyk speelt toneelgroep 'Het Masker' dit stuk van Aleksej Arboezov. Tussen een Russische vrouw, die herstelt in een sanatorium in Riga, en haar arts begint langzamerhand de rela- tie patient/dokter over te gaan in een meer persooniijke relatie. Vrijdag 21 april en zaterdag 22 april, Harmonie, 20.15 uur. Toe gang fl.10,-. Kaarten zijn verkrijg- baar bij: I. van Rosmalen (010- 4746405) of Y. Herfst (010- 4355625). Jules Deelder Deelder leeft Ten overvloede: Deelder leeft. Ge- heimzinnig stilzwijgen is nooit z'n sterkste kant geweest. Wel mes- scherpe commentaren op dingen van alledag en daarbuiten. De Nachtburgemeester van Rotterdam opent zijn mond en zegt waar het op staat. Onnavolgbaar maar ver- staanbaar. Vrijdag 21 april, Grote Zaal, 20.15 uur. Toegang fl.30,-/fl.25,-, kor tingspassen fl.25. Nederlands Jeugd Strijkorkest VSB-Familieconcert Zevenentwintig kinderen tussen de 9 en 17 jaar die viool, altviool en cello spelen. Bij hun wekelijkse re- petities en bij de concerten staat het plezier van samen muziek ma ken voorop. En dat is te horen aan de voortreffelijke prestaties. Op het programma staan korte stukken voor strijkorkest. De vaste dirigent licht ze alle toe. Zondag 23 april, Grote Zaal. 15.00 uur.Leeftijd: vanaf 7 jaar. Einde ca. 16.00 uur. Toegang fl.22.50/ fl. 17.50. Voor de jeugd tot 15 jaar fl. 12,50. Chris Barber Jazz&Blues Band Een trip naar New Orleans en Chi cago in gezelschap van de befaam- de achtmans formatie. Chris Bar ber behoeft nauwelijks introductie. En voor zijn band geldt hetzelfde. Al veertig jaar brengen ze jazz en blues, swing en jive. Geroutineerd en altijd even enthousiast. Maandag 24 april, Grote Zaal, 20.15 uur. Toegang fl.35/fl.30, kortingspassen fl.30,- Vlaardingen in Oorlogstijd In het kader van de herdenking van 50-jaar bevrijding in Vlaardingen organiseert de Historische Vereni- ging Vlaardingen 'Vlaardingen in Oorlogstijd', een lezing door de Vlaardingse historicus drs. K. Kor- naat. In woord en (vooral ook) beeld brengt de heer Kornaat - die eind 1994 zijn gelijknamige boek ten doop hield - de geschiedenis uit de donkere dagen in Vlaardingen weer tot leven. Gebeurtenissen van vlak voor. tijdens en kort na de Tweede Wereldoorlog, met veel lief en leed. opgetekend uit de monden van vele Vlaardingers, passeren de revue...! Dinsdag 25 april. Grote Zaal, 20.00 uur. Toegang gratis. Slotfeest Harlekino Jeugdtheater Vlaardingse kinderen treden op voor hun leeftijdsgenoten. Een leu ke middag vol verrassingen. Wil je weten wat, kom dan zelf kijken. Woensdag 26 april, Jeugdtheater, 14.00 uur. Vanaf: 4 jaar. Einde ca.: 15.30 uur. Toegang fl.8,-, kor tingspassen fl.6,50. Bert Visscher Fijne Nuances In het verleden waren Visschers programma's wat aan de drukkc kant. Sommige nummers werden door hun snelheid niet eens opge- merkt. Maar nu kent hij ook prach tige rustgevende momenten. En is hij zelfs af en toe op een plek te zien. Het gevolg: een uitgeruste Visscher. Tijd dus voor wat tempo. Woensdag 26 april, Grote Zaal. 20.15 uur. Toegang fl.25.-, kor tingspassen fl.22,50. VLAARDINGEN Het mu- seumweekend bij het Visserijmu seum staat dit jaar geheel in het te- ken van het 'Jaar van de Kraan". Als onderdeel van het museumka- derprojekt, zal nog deze maand de bouw van de indrukwekkend hoge kraan, op de kade gaan beginnen. Mannen van de Restauratie Werk- plaats Schiedam zullen de eike- houten balken op ambachtelijke wijze gaan verwerken tot de 17e- eeuwse stadskraan. Op zaterdagmiddag 22 april om ongeveer 14.00 uur worden de zware balken voor de kraan op de kade aangevoerd en gelost. Geen eenvoudig karwei als men be- denkt, dat de balken in patroon moeten worden neergelegd. Ook in het museum gonst het van de ak- tiviteiten rondom de kraan. Zo is er bijvoorbeeld een informatiestand. waar men van alles te weten kan komen over het kadeprojekt, zijn er t-shirts te koop met een afbeel- ding van de kraan erop (kadotip), kraankleurplaten en worden er de eerste kraankoekjes verkocht van Banketbakkerij Jan Boer. Hoogte- punt van het weekend vormt wel de aanwezigheid van leden van de Meccano-Club. Zij demonstreren met echt werkende Meccano-kra- nen. sommige van wel 1.90 m. hoog. De enthousiaste leden van deze club zullen graag meer vertel len. Kinderen kunnen tevens kraanmodellen solderen. Verder zijn er kraampjes met oude boeken en foto's waar men heerlijk in kan rondsnuffelen. De museum(snoep) winkel is geopend voor verse kof- fie en thee. Op zaterdagmiddag om 15.30 uur wordt er een Amerikaanse veiling gehouden (onder toezicht van no- taris Kroesen) van een aantal oude scheepsmodellen, foto's en schil- derijen. De opbrengst van deze veiling komt ten goede aan het mu- seumkadeprojekt. Het museum zal tijdens het mu- seumweekend voor iedereen toegankelijk zijn voor slechts fl. 1 .- per persoon. Het speciale toe- gangskaartje is tevens een deelna- ntebewijs aan een prijsvraag. Het Visserijmuseum is te vinden aan de Westhavenkade 53/54. Het is geopend op zaterdag 10-17 uur en zondag 13-17 uur. Op de voorpagina. links bo- ven, het bouwmodel van de Vlaardingse stadskraan. schaal 1:20. Dit model werd in oktober 1991 vervaardigd door Rob Batenburg van de Stichting Restauratie Werk- plaats te Schiedam in op- dracht van de Stichting Ex- ploitatie Museumkade. (Foto: Ge Meynen, Vlaardin gen). SCHIEDAM - Het eerste avondconcert in de Grote- of St.Janskerk wordt gegeven door Anton Pauw, organist van de Grote- of St.Bavo- kerk te Haarlem, op dinsdag 25 april om 20.15 uur. An ton Pauw studeerde orgel- en kerkmuziek aan het Sweelinck Conservatorium te Amsterdam. In 1990 werd hij door de stad Haarlem be- noemd tot kerkelijk organist van de St. Bavo, als opvolger van Klaas Bolt. Het concert in Schiedam vermeldt com- posities van Sweelinck (toc cata in C en variaties over 'mein junges Leben hat ein End"), Van Noordt, Buxte- hude (ciacona in C) en Bach (5e triosonate, twee koraal- bewerkingen over 'Allein Gott in der Hoh' sei Ehr). Programma,tevens bewijs van toegang 's avonds aan de kerk verkrijgbaar voor fl.6,50 per persoon. Voor houders van een Pas 65/CJP is dit fl.4,50. SCHIEDAM Apollo To neel speelt op 4,5 en 6 mei in de Grote Kerk te Schiedam 'Mirad, een jongen uit Bos- nie*. In de week dat her dacht wordt dat Nederland vijftig jaar gelden is bevrijd, wil Apollo Toneel een stuk brengen dat over de oorlog gaat. Een oorlog die nu ge- voerd wordt, op relatief klei ne afstand. Een oorlog waar iedereen dagelijks mee te maken heeft, niet alleen door de journaalbeelden en de reportages in de krant, maar ook door de vluchte- lingenproblematiek. Het verhaal van Mirad, een jon gen van 13 uit Bosnie, wordt verteld door zijn oom Djuka en tante Eazila, nadat zij naar Nederland zijn ge- vlucht. Aan de hand van verhalen en herrineringen, daghoekfragmenten en brie ven van Mirad wordt het uiteenvallen van de familie verteld. De aanvang van de premierevoorstelling op donderdag 4 mei is 16.00 uur, de overige voorstellin gen vangen om 19.30 uur aan. De toegang is fl.5,-. Re serveren: tel.4736503. De meeropbrengst van de kaartverkoop komt ten goe de aan de Stichting Vluchte- lingenwerk Schiedam. MAASLAND Met grote regelmaat gaat Vlietzicht in Maasland in de toekomst live-muziek programmeren. Zowel jong talent als topmu- zikanten uit het binnen- en buitenland zullen het po dium betreden. In het weekend van 29 en 30 april wordt de spits afgebe- ten door de Anouska Big Sessie Band, gevolgd door The Bill Baileys en een unie- ke Super Session Band. De Anouskha Big Sessie Band is verreweg de groot- ste live-band van Zuid-hol- land met maar liefst 26 mu- zikanten, zangers, zangeres- sen en danseressen. Met een Nederlandse Joe Cocker en een uitgebreide blazers-sec- tie levert Anouskha en per formance met eigen werk en eigenwijze covers. Optreden zaterdag 29 april om 20.00 uur. Toegang 15 gulden. The Bill Baileys verzorgt twee optredens op zondag 30 april om 15 en 18 uur. Hun puur op gitaar geba- seerde muziek is sterk bei'n- vloed door ras-artiesten als BB-King en Rory Gal lagher. Toegang 20 gulden. Op zondagavond 30 april treedt de Super Session Band op om 20.30 en 22 uur. Entree ook hier 20 gulden. Na de optredens is de toe gang gratis bij Vlietzicht. u (i.v.m, controle bezorging) Stuur deze bon in een envelop zonder postzegel naar: J3otterda^m^Dagblad,j^ntvyoo£djiumrneM^79,^0q(^VB Rotterdam T029 _J

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1995 | | pagina 13