SVO en Schiedamse Vrouwenraad brengen Wereldvrouwenconferentiedichterbij It HETKMmOm I/JH 20 TOT Bo's Jeans Store nu ook in Schiedam POLITIE RAPPORT MaasposT MaasposT Tuinieren voor ouderen VRUDAG 21 APRIL 10.00 UUR MaasposT KORT FM 106.7 en kabel 96.1 Rommelmarkt GROOT \k Engering Burgerlijke Stand KERKDIENSTEN MaasstaD weekbladen SCHIEDAM SCHIEDAM - Een maal in de tien jaar vindt ergens in de wereld de V.N. Wereld- vrouwenconferentie plaats. Tien dagen lang wordt daar door verschillende rege- ringsdelegaties onderhan- deld over de inhoud van het zogenaamde slotdocument, het 'Platform voor Aktie'. Hierin wordt vastgelegd wat men in de komende tien jaar gaat ondernemen om de po- sitie van vrouwen in de we reld te verbeteren. Ook zijn hierbij enkele niet-gouver- mentele organisaties (NGO's)bij aanwezig, vrou- wengroepen die de niet-re- geringsgebonden inbreng vertegenwoordigen. Om vrouwen uit Schiedam en omgeving een inzicht te ge- ven in het ontstaan, de werk- wijze en dpelstellingen van deze voor vrouwen zo be- langrijke conferentie, orga- niseert de Stichting SVO in samenwerking met de Schiedamse Vrouwenraad een informatiebijeenkomst in Stichting De Erker op donderdagochtend 20 april. Taken Voor beveiliging of Th. Engering Rubensplein Wist u dat: u beter ons kan uitnodigen dan bezoek dat later nog eens op bezoek wil komen? Bel Engering Rubensplein! RUBENSPLEIN RUBENSPLEIN 20 A SCHIEDAM 010 4269701 Vrijdag 21 aprn ttertia^j^S'zondag 23 aprti op het Nu de grootste Superwinkel in de Grote Lijn t Binnenwegplein Rotterdam. Tel. 010 411 66 33 Specialist in designvloeren Permanente expositie van meer dan 400 soorten wand- en vloertegels, siergrind en linoleumvloeren. Potloodventer Loze bommelding Pre ventiead vies gaatjesboorder SCHIEDAM Ouderen die volop willen profiteren van de uitverkoop en een aantal superaanbiedingen op modegebied wordt aangeraden de show te bezoeken die Sara Mode op maandag 24 april in woon- en zorgcentrum Thurlede aan de Nieuwe Damlaan organiseert. Vanaf 10.00 uur kan men een voordelige keuze bepalen en tevens de nieuwe zomermode zien. De entree voor de show is ook nog eens geheel gratis. Bingo Inloopconcert Ruilbeurs Schiedam Zingt Seniorenmiddag Warme maaltijd Babymassage Expositie cursisten Klaverjastoernooi Dansavond55-plus Kijk op stad en wijk Kijk op stad en wijk Kijk op stad en wijk Kijk op stad en wijk Kijk op stad en wijk Kijk op stad en wijk Kijk op stad en wijk a* 55 Woensdag 19 april 1995 MAASPOST SCHIEDAM XQ7.52 SCHIEDAM De predikbeurten voor zondag 23 april Hervormde gemeente Schiedam Opstandingskerk, Burg. Honnela- ge Gretelaan Aanvang: lO.OOuur Ds.II. Onderstal Aanvang: I7.00uur Ds.H. van de Post Grote Kerk. Lange Kerkstraat Aanvang: 10.00 uur Mevr.R. de Graaff Bethelkapel. Nieuwe Maasstraat Aanvang: lO.OOuur Hr.G.A. Bruin Gereformeerde Kerk De Ark Aanvang: lO.OOuur Ds.R.A. Bosch Magnalia Dei Kerk Aanvang: lO.OOuur Ds.J. Nierop Hervormde Evangelisatie op Ge reformeerde grondslag Gilde College Aanvang: lO.OOuur Ds.C.J. van der Plas Grote Kerk Aanvang: 17.00 uur Ds.H. van der Post Indonesisch-NederlandsChriste- lijke Kerk Opstandingskerk. Burg. Honnela- ge Gretelaan Aanvang: 14.00 uur Ds.A.H. leatomu Program ma Zaterdag: 9-10 Non-stop ntuziek - Micha In- genkamp; 10-12 Passage 12 - Jan Willem de Boer en Laurette Lan- kester: 12-14 Muzikale Omloop - Peter Voorburg; 14-16 Muzikale Omloop - Lennard de Bles; 16-17 Muzikale Omloop - Aad van der Wei; 17-18 Schiedam Sport - Henk Groenewegen; 18-20 Top 25 - Paul de Jongh. Zondag: 9-10 Kinderradio - Chrit Wilshaus; 10-11 5 Kwartier in 1 Uur - Bas Barendregt: 11-12 Goedemorgen Schiedam - Paul de Jongh; 12-14 Muzikale Omloop - Ed van Dom- melen: 14-16 Muzikale Omloop - Rob van der Heiden; 16-18 Sport - Patrick de Boer en Fred van Aken; 18-19 Non-stop muziek - Saskia Hentmes; 19-20 KOERS - Mies den Hartog; 20-21 De Klassieken - Cees van Giezen. Donderdag: 19-21 Jazz Melodies - Jaap Wape- naar; 21-22 Groove Garden - Men- no Sprong. Vrijdag: 18-20 Marokkaans Programma - Hassan Aissati e.a.; 20-22 Turks Programma - Huseyin Cayire.a. SCHIEDAM Tamboer Trom- petterkorps Gusto Schiedam orga- niseert vrijdag 21 april een rom melmarkt. De rommelmarkt vindt plaats van 10.00 tot 16.00 uur in Clubgebouw de Warande, Waran- de 150 Schiedam. Wie wat wil ver- kopen kan zich nog aanmelden: te1010-4263166 of 010 4264009. KANTOOR: Over de Vesten 3a Postbus 373 3100 AJ Schiedam Geopend ma. t/m vrij. 8.30-17.00 uur. MANAGER: W. J. de Kok Telefoon 010-4004291 COMMERCIE: Telefoon 010-4738322 Telefax 010-4731589 VERTEGENWOORDIGERS: H. Theeuwkens Prive 010-4115184 R. de Hoog Prive 010-4663691 I. Ruijgrok Prive 01751-12382 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag 10.00 uur IMA/P advertenties tot maandag 16.00 uur ACCOUNT MANAGER: L. B. van IJzerloo Telefoon 010-4004472 Prive 010-4708702 REDAKTIE: Telefoon: 010-4738322 Telefax: 010-4731589 Redaktie: M. Heijnen Telefoon: 010-4004484 Chef-redakteur L.M. Hartman Telefoon: 010-4004491 FOTOGRAFIE: en voor fotobestellingen Willem de Bie Media Produkties Pelgrimsstraat 5b 3029 BH Rotterdam 010-4774010 010-4778066 INZENDTERMIJN REDAKTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Nederlandse Dagbladunie b.v. BEZORGING: Stadskoeriers 010-4514555 ma. t/m vrij. 08.30-17.00 uur In September van dit jaar vindt de Vierde Wereldvrouwenconferen- tie plaats in Beijing, China. Op voorhand heeft de keuze voor een vrouwonvriendelijk land als Chi na als decor van een conferentie over de verbetering van de positie van de vrouw, wereldwijd tot nogal wat protesten geleid. Ook de Nederlandse Vrouwenraad had tegen Beijing protest aange- tekend. Desalniettemin zal de top van verschillende V.N.-delegaties en Vrouwenorganisaties uit de gehele wereld over een aantal maanden in de Chinese stad ver- tegenwoordigd zijn. Daar zullen zij gezamenlijk de huidige stand van zaken op emancipatiegebied opmaken en bekijken welke doel- stellingen uit 1985 nu wel en niet verwezenlijkt zijn. Intussen is al duidelijk geworden dat het tempo waartn het emancipatiebeleid we reldwijd wordt uitgevoerd. veei trager is dan destijds is afgespro- ken. In sommige gevallen heeft M men zelfs moeten constateren dat de positie van vrouwen ten op- zichte van 1985 verslechterd is. Niet alleen in het Westen. waar de grootste groep die in de Bij- stand zit, de vrouwen zijn, maar met name ook wereldwijd. Veel vrouwen kunnen de economie niet of nauwelijks meer bijbenen. De laatste jaren wordt dit bij voor- beeld in het Ontwikkelingswerk al steeds meer erkend. „Nu men inziet dat juist in die landen de vrouwen een groot deel van de aktiviteiten verrichten, heeft het ontwikkelingswerk steeds meer het mannelijke kader verlaten. De laatste tijd zijn er al een aantal projecten opgezet die de positie van de vrouw in die landen ten goede komt", legt Marianne Klop van de Stichting SVO uit. De komende Wereldvrouwen- conferentie zal dan ook met name worden aangegrepen om het na- tionale en internationale emanci patiebeleid te vernieuwen en ver- sneld uit te voeren. De uitkomsten van tien dagen overleg tussen de verschillende V.N.-delegaties en een aantal NOG's zullen worden vastgelegd in een waardevol boekwerk, dat bekend staat onder de naam For ward Looking Strategies. Hoewel de afspraken die hierin worden opgenomen heel essentieel zijn voor alle vrouwen in de wereld, vragen velen zich af welke in- vloed zij zouden kunnen hebben op een dergelijk politiek gebeu- ren. „Voor hen is het vaak een 'VeY-van-mijn-bed-showterwijl het toch hun positie in de komen de tien jaar in sterke mate kan be palen. Daarom willen wij vrou wen toch proberen te blijven be- trekken bij de conferentie in Chi na", aldus Klop. Wat betreft de niet-gouvermentele inbreng tij- dens de conferentie kan men indi rect bijvoorbeeld al veel meer in- vloed uitoefenen dan men denkt. Zowel op lokaal, provinciaal en landelijk niveau zijn er de afgelo- pen maanden en jaren werkgroe- pen gevormd om de aktiepunten en doelstellingen vast te stellen die op de Wereldconferentie naar voren moeten worden gebracht. Voorafgaand aan de conferentie zal er een bijeenkomst worden gehouden voor de NOG's die door de organisatie waarvoor ze in eigen land op internationaal ni veau aktief zijn, zijn afgevaar- digd. Hier worden dan de stand- punten uitgewisseld en de inter nationale samenwerking ver- sterkt. De standpunten van de NGO's worden vervolgens door- gegeven aan de officiele rege- ringsdelegaties. Maar ook na de Wereldvrouwen- conferentie is er voor vrouwen op lokaal en landelijk niveau nog ge- noeg te doen. „Wanneer de For ward Looking Strategies zijn vastgelegd is het juist een taak van de vrouwenorganisaties om druk uit te blijven' oefenen op de regering om de gemaakte afspra ken op te nemen in hun beleid. Juist na de conferentie moet men zich dus aktief op gaan stellen", licht Klop toe. Tijdens de infor matiebijeenkomst in wijkcentrum De Erker zal Yvonne Heygele, stafmedewerkster bij het Wereld- centrum Internationale Solidari- teit, het een en ander nog eens duidelijk op een rijtje zetten. Ook zal men hier van de Vrouwenraad vernemen welke afspraken er nu precies gemaakt zijn. Men kan tussen 09.00 - 11.00 uur instro- men tijdens twee informatieron- des. De eerste informatieronde is van 09.30- 10.15 uur en detwee- de van 10.30 - 1115 uur. Natuur- lijk zal er na afloop van de stroom aan informatie volop gelegenheid zijn voor het stellen van vragen. Voor vrouwen met kinderen tus sen de 0 en 4 jaar is het tevens mogelijk gebruik te maken van de gratis kinderopvang van Stichting Kinderopvang Katja. Karin v.d. Knaap SCHIEDAM - Het tuinseizoen is begonnen. Zo'n veertig 60-plus- sers hebben inmiddels en tuin op een van de twee tuincomplexen in het kader van het project Tuinieren voor 60-plussers. Zowel op com plex 'Vijfsluizen' als op complex 'Landvreugd' liggen echter nog enkele tuintjes braak. Het project is bedoeld voor Schiedammers van 60 jaar en ouder. Zij kunnen tegen een geringe vergoeding de be- schikking krijgen over een tuintje van veertig vierkante meter waar- op op een milieuvriendelijke ma- nier getuind kan worden. De ge meente zorgt voor begeleiding en het gereedschap. Naast het tuinen worden verder nog maandelijkse gemeenschappelijke aktiviteiten georganiseerd. Hier kunnen de deelnemers vrijblijvend aan deel- nemen. Voor meer info: Marcel Scheefhals, tel: 2465521. KLEIN Wij verkopen en plaatsen. >ensloten, siertralie1 raamsloten, dievenklauwen enz. Secustrippen, pensloten, siertraliewerken, veiligheidsschilden, van 10.00-21-00 van IO.00.17 rm?. f 11.00-17.00 uur «§i SCHIEDAM - 'Het bekende Bo's voordeef noemt eigenaar Richard Bender het. Concreet houdt het in dat de klant bij aanschaf van elk tweede artikel hierop een flinke korting tegemoet kan zien. Moest men tot voor kort vele kilometers reizen om een dergelijk voordeel bij Bo's binnen te halen. sinds kort kan men er voor naar de eigen Schiedamse Hoogstraat. De jonge ondernemer Bender opende hier onlangs namelijk zijn eigen Bo's Jeans Store. In de gezellige, met veel hout opgetrokken zaak. vindt men een ruime keuze jeans, shirts, sweaters en hemden die onderling weer zeer goed te combineren zijn. Het samenstellen van een compleet outfit bij Bo's kan de klant daar- naast al snel vele tientjes in de por- temonnee schelen. De korting geldt namelijk niet alleen bij de aanschaf van twee identieke artike- len, maar ook bij bijvoorbeeld een broek en een hemd. ,,Bo's gaat uit van de '2-voor-formule', dat bete- kent dat je op elk tweede artikel korting krijgt. Het maakt dan niet uit welke artikelen je koopt. Veel klanten komen hier bijvoorbeeld voor een spijkerbroek en besluiten dan om er een gekleurd exemplaar tegen het bekende gereduceerde tarief bij te nemen. Dan heb je voor een leuke prijs toch alweer twee broeken", legt Bender uit. Ruim twee maanden na de opening van de Jeans Store heeft Bender het nog altijd prima naar zijn zin in Schiedam. ..Toen ik de mogelijk- heid kreeg mijn eigen Bo's zaak te beginnen. gingen mijn gedachten al vrij snel naar Schiedam uit. Bo's blijkt namelijk vooral aan te slaan bij de werkende man en jeugd die wel een Levi's zouden wilen heb ben, maar hier niet zoveel geld voor willen betalen. Ik heb hier de- zelfde modellen als van Levi's al leen is de klant hier veel minder geld voor kwijt, dat blijken de Schiedammers intussen al aardig in de gaten te krijgen", aldus Ben der. Bo's Jeans Store is open van 09.00-17.30 uur. maandag vanaf 11.00 uur en zaterdag tot 17.00 uur. Wij leggen op alle soorten ondervloeren! AANBIEDINC (zolang de voorraad strekt!) 40 m2 vloertegels 33 x 44 of 40 x 40. 2 Groeps vloerverwarming Kompleet aangesloten en gelegd incl. materiaal 3.650,- Idem 40 m2 vloertegels 33 x 33 of 30 x 30 3.3 50,* ITALCERAMIGA Vierhavenstraat 19 - Rotterdam tel.: 476 20 54 SCHIEDAM - periode van 31 maart tot en met 6 april 1995. Geboren: Merel W., d.v. Meijer-Ouwerkerk Cindy, d.v. Janse - Van Veldhoven Lisa I.C., d.v. Nooitmeer- Kantoor Cheyenne, d.v. Sprenkel - Van Willigen Arthur A.C., z.v. Hoogstraten - Hoogervorst Amber A.F., d.v. Van der Hoff - Drenkelford Rens, z.v. Christen - Krijntjes Lisa E., d.v. Meho - Vita Meho Charlotte J., d.v. Hamerslag-Man- schot Ruben, z.v. Van Marion - Van der Pol Pirn A., z.v. Van Leeuwen - Ketel Sidhrah, d.v. Hafeez - Mahmood Jasmine, d.v. Van der Most - Al meida Robbert B., z.v. Wilms - Moerman Laurens N., z.v. Tromer- Bijvank Nanette R., d.v. Tromer - Bijvank Mike, z.v. Van Bergenhenegouw - Van Roon Jie Y., d.v. You -Lim Thomas J., z.v. Weitering - Groe- nenberg Lotte G.J., d.v. Van Uden - Menke Lian M., d.v. Over de Vest - Den Dubbelden Ondertrouwd: A.A.J. Broxks, 30 jr. - D.A. Maat, 26 jr. M.G. Callegari, 28 jr. - R.M.J. Sto ver, 30 jr. M. de Leeuw, 22 jr. - J.M. Hulho- ven, 21 jr. H. Rigters, 26 jr. - A.W. de Bruin, 22 jr. R.H. Tettero, 29 jr. - J. Groenhorst, 26 jr. R.W. Verkade, 31 jr. - M.H. Avezaat, 28 jr. R.F.J.A. de Wolf, 27 jr. - J.P.H. Willems, 28 jr. G.M. van Zuilen, 32 jr. - A.R. van Leeuwen, 37 jr. Gehuwd: E.S. de Vries, 36 jr. - Dorp, 29 jr. Overleden: C. Vreeswijk, 79 jr. C. van Leeuwen, 91 jr. E. Muis, 60 jr. L. Verburg, 74 jr. P. Kool, 70 jr. H. Ottevanger, 59 jr. J.C. Konings, 75 jr. S. van Keulen, 77 jr. M. Mol, 87 jr. W.A. Spijker, 71 jr. C. Vilijn, 76 jr. S.A.M. Stevens, 69 jr. L.M. Sommer, 78 jr. Y.M. van SCHIEDAM De politie zoekt een man van middelbare leeftijd met grijs kalend haar en een zonnebril die donderdag 13 april omstreeks 17.30 uur een groepje kinderen aansprak op de Harreweg en vervolgens zijn plasser uit zijn broek haalde en deze aan de kinderen liet zien. SCHIEDAM Naar aanleiding van een loze bommelding is het ABC- complex aan de Lange Kerkstraat de afgelopen week voor ongeveer vijf- tig minuten ontruimd geweest. De melding was telefonisch binnengeko- nten. Uit voorzorg is tot ontruiming overgegaan. Nadat een uitgebreide zoektocht niets had opgeleverd. mochten de ongeveer honderd klanten weer het winkelen hervatten. SCHIEDAM Met betrekking tot een nieuwe werkwijze van woningin- brekers is gebleken dat het hang-en sluitwerk van ramen en deuren niet al tijd voldoende is. Ondanks het feit dat er bijvoorbeeld op een raam twee of meer zogenaamde raamhevels zijn gemonteerd. is gebleken dat het op een betrekkelijk eenvoudige wijze mogelijk is deze van buitenaf te openen. Deze werkwijze is voor de bewoners of anderen in de direkte woonomge- ving nauwelijks hoorbaar. Het is gebleken dat de daders die het gaatjesbo- ren hanteren. met name in de nachtelijke uren opereren. Zoals nu is geble ken is het alleen mogelijk bij niet-afsluitbare raamhevels en spagnoletslui- ting. Dus elke woning waarvan de ramen en deuren met niet-vergrendel- bare raamhevels worden afgesloten, lopen extra gevaar om met deze gaat jesboorder geconfronteerd te worden. Door middel van het plaatsen van afsluitbare raamhevels en/of het bijplaatsen van extra raamsloten, kan worden voorkomen dat men op deze manier de woning binnenkomt. In de ijzerwarenwinkels kan men bovengenoemde sloten aanschaffen. Tevens kan men daar verder advies ontvangen. Mocht men er desalniettemin zelf niet uitkomen, dan kan men altijd contact opnemen met de politie. Bij de afdeling Centrale Balie kan men dan een verzoek tot advies indienen. He- laas is niet te garanderen dat alle verzoeken om preventie op korte termijn kunnen worden behandeld. Misschien nog ten overvloede: mocht men iets verdachts horen of zien. met name in de nachtelijke uren. neem dan zo spoedig mogelijk contact met de politie op.tel. 4494499. SCHIEDAM - Woensdag 26 april gaan vanaf 14.00 uur weer de no- dige ballen in de bingomachine van woon- en zorgcentrum Thurle de voor de zo geliefde bingo. De entree bedraagt fl.2,50. Men kan overigens voor nog veel meer ge zellige aktiviteiten in Thurlede te- recht. Iedere woensdagochtend kunnen creatieve lieden van 09.30 - 12.00 uur handwerken. Iedere 'donderdagmiddag vanaf 14.00 uur staan er de nodige spellen op de ta- fels voor de inmiddels bekende spelletjesmiddag. Ook niet-bewo- ners van Thurlede zijn bij deze ak tiviteiten vanzelfsprekend van har- te uitgenodigd. SCHIEDAM - Zaterdag 22 april zal de Grote Kerk van Schiedam vanaf 15.00 uur weer gevuld wor den met de prachtige klanken van enkele tientallen sopranen en alten. Het Helvoets Dameskoor staat ge- reed om de liefhebbers van koor- zang te doen genieten van een bij- zonder concert, dat ook nog eens gratis toegankelijk is. SCHIEDAM - Op zondag 23 april wordt in dienstencentrum De 4 Molens de alweer laatste ruilbeurs van dit seizoen georganiseerd. Vanaf 13.30 uur kan men er te- recht voor het ruilen van munten, postzegels, prentbriefkaarten, tele- foonkaarten en stripboeken. Jong en oud heeft gratis toegang tot dit evenement. Ook zal er weer de mogelijkheid bestaan bepaalde ob- jecten gratis te laten taxeren. SCHIEDAM - Liefhebbers van koorzang kunnen zondag 23 april vanaf 17.00 uur terecht in de Grote Kerk. De afgelopen twee jaar wer- den deze diensten gehouden onder de naam Songs of Praise. Dit wa- ren geweldige diensten. Daar het een en ander een andere samenstel- ling heeft gekregen is ook de naam verandert in Schiedam Zingt. Er zal ook veel samenzang zijn van bekende liederen. Vanzelfspre kend is de toegang vrij. Medewer- kenden aan deze dienst zijn Mu- ziekkorps Utrecht van het Leger des Heils, Andre Verwoerd op hoofdorgel, Gerard van der Zijden op koororgel, het Schiedams Dub- belkwartet onder leiding van Hen- drik Jan Dijkerman en natuurlijk het Christlijk Gemengd Koor Song of Praise onder leiding van Jelte Veenhoven. SCHIEDAM - Wijkvereniging Groenoord organiseert op zaterdag 22 april een seniorenmiddag voor haar leden. De middag zal groten- deels in het teken staan van de her- denking van dc bevrijding. Ook ouderen uit Schiedam-Noord die geen lid zijn, kunnen deze middag bezoeken. De toegang is gratis. Aan het eind van de middag zal er een bingo zijn, waarvan de kosten fl.2,50 bedragen. Deze senioren middag vindt plaats in Boerderij Landvreugd, gelegen achter het winkelcentrum aan de Laan van Bol'es. De aanvang is 14.00 uur. De boerderij is te bereiken met bus 52 en 53 en tramlijn 1 (halte ver- zorgingstehuis Spaland). SCHIEDAM - In ontmoetingshuis De weerklank aan het Cornelia van Zantenplein 51 te Schiedam-Groe- noord kan men zich op donderdag 20 april een overheerlijke warme maaltijd laten serveren. De beken de kok Kees Verkade zal dan na melijk een kloostermaaltijd berei- den. De aanvang is 17.30 uur en de kosten bedragen slechts fl.6.50 per persoon inclusief toetje en koffie. Opgeven kan tijdens de openings- Uren in De Weerklank (di: 14-17, wo: 10-12,do: 14-17, za: 14—17)of anders bij Gera Groenewegen on der telefoonnummer 4709971 SCHIEDAM - Binnenkort kunnen ouders in het gebied Nieuwe Wa- terweg-Noord leren om de li- chaamstaal van hun baby beter te verstaan. Thuiszorg Nieuwe Wa- terweg-Noord start namelijk met een cursus Babymassage voor ou ders met een baby van twee tot en met acht maanden. In een kleine groep zullen de ouders de massa- getechnieken leren. De baby ligt dan meestal bloot en wordt met zoete olie gemasseerd. Ook leren de ouders hoe ze het beste hun ba by kunnen optillen en dragen en wat babymassage kan betekenen bij huilen of darmkrampjes. De cursus bestaat uit vijf lessen van twee uur en wordt begeleid door een fysiotherapeut met een specia- le opleiding als docent Babymas sage. De startdatum is 6 mei. De prijs bedraagt fl. 159,— voor niet—le den en fl.99,- voor leden van de Thuiszorg. Aanmelden kan bij het cursusbureau van Thuiszorg nieu we Waterweg-Noord, tel. 4260511. SCHIEDAM - De cursisten van de schildercursus in de BLauwe Brug geven van 19 april tot en met 2 mei een expositie van hun werk. Het resultaat van de cursus 'Tekenen en schilderen met olieverf, met als thema 'Landschap' zal hier dan te zien zijn. Model voor de getoonde landschappen was een eenvoudige zwart-witfoto. Men kan zowel overdag als 's avonds terecht in het wijkcentrum. Het werk van de do- cente Vera Harmsen zelf is van 20 mei tot en met 2 juli te zien in het Kasteel van Rhoon. SCHIEDAM - Vrijdag 21 april en vrijdag 28 april is er een bevrij- dingsklaverjastoernooi in dien stencentrum De Woudhoek. De klaverjasmiddagen zijn van 13.30- 16.30 uur. Voor de beste drie kla- verjassers zijn er mooie prijzen te winnen. Elke speelmiddag wordt er een hapje geserveerd. Inschrij- ven kan tot en met 20 april aan de receptie van het dienstencentrum elke werkdag van 09.00 - 12.00 uur. De kosten voor de twee speel- dagen zijn fl.5,— per persoon. SCHIEDAM - Zaterdagavond 22 april wordt er in dienstencentrum De 4 Molens een dansavond ge houden voor 55-plussers. Voor de avond die van 19.00 - 23.00 uur duurt geldt een toegangsprijs van fl.2,-. j "Ml

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1995 | | pagina 3