GRATIS! 25#* Leo van Gelder wint Camera d'Or Politie Schiedam start steunpunt in De Gorzen zzzz Bouwwerkzaamheden weer in voile gang Rotterdams Pagblad 2 weken gratis...? zie Pluspagina. liyf Zie elders in dil bled MM-lril'l'il ...BETER IN BEELD... FN GELUID! FOTO vrofo AUDIO RENAULT Koninginnedag Kethel kent eigen atmosfeer I Harry van Capel zet er een punt achter Gemeente- gids Groen- telefoon Bij Correct de nieuwe CD van Take That Dominee Onderstal Vlaardingertimmert mee aan Batavia Onderzoek ouderenwoningen Oosterhf ijssel"°n;rek Hieuwerkerk Vanaf vrijdag 28 april iffV* f De klant centraal, de auto optimaal Uw Renault - dealer voor Schiedam en Vlaardingen als het om wonen gaat Liesveld 147 - Vlaardingen Schiedam Ook in J blank eiken leverbaar. t^agazlinpnjs INFORMATIE TELEFOON 010-4J59061 UXl W1SSLLLUST 30/45 POSTER Bij inlevering van uw voile film een Fujicolor Super G film en gratis 30/45 poster en een gratis luxe wisselliigt FUJICOLOR SUPER 6 FILM SCHIEDAM Door de verhuizing van het politiebureau van de Lange Nieuwstraat naar de nieuwbouw aan het Bijdorpplein, zo'n vijf jaar geleden, werd de afstand tussen de bewoners van De Gorzen en de politie opeens letterlijk en figuurlijk vrij groot. Doordat er vijf jaar lang verder niet veel werd ondernomen om deze kloof te dichten, werden de contacten tussen bewoners en politie steeds minder. Geheel onopgemerkt bleef de situatie echter niet. Een aantal maanden gele den besloten Rinus Bakx en Ernie van der Vaart van politieteam Zuid-5 weer aansluiting te zoeken bij Buurtbeheer De Gorzen om het zogenaamde 'politiegezicht' weer eens te laten zien. In die contacten kwam naar voren. wat men zelf eigenlijk al veel langer wist: in De Gorzen bestond sterke behoefte aan een aanspreekpunt in de wijk. Dat aanspreekpunt, in de vorm van een vast spreekuur op de dinsdag- avond, zal vanaf 2 mei een feit zijn. ..Het wegvallen van het oude bureau aan de Lange Nieuwstraat bleek gevoelsmatig toch een veel grotere klap te zijn geweest voor de Gorzenezen dan wij op voor- hand hadden gedacht. Wij vonden daarom dat wij die bewoners nu best wel eens tegemoet konden ko- men door zelf naar de wijk te ko- men'legt Bakx uit. In minder dan twee maanden tijd was het idee van het steunpunt uiteindelijk be- dacht, uitgewerkt en klaar om tot uitvoering te worden gebracht. Na- dat Van der Vaart en Bakx de pro- blemen in Zuid met hun chef had den overlegd en deze de agenten gekscherend had geadviseerd 'daar bijvoorbeeld een winkelpand te kopen', ging het balletje razend- snel aan het rollen. In Kluphuis Zuid aan de Dwarsstraat werd een ruimte gevonden waar men het steunpunt in kon richten. Daar- naast moesten er een aantal dien- sten worden gewijzigd om aan de bezetting van twee politieagenten per dinsdagavond te kunnen vol- doen. „Maar ook dat heeft uitein delijk voor weinig problemen ge- zorgd", verklaart Van der Vaart. In het steunpunt dat vanaf volgen- de week elke dinsdagavond van 16.00 - 17.30 uur en van 19.00 - 20.30 uur geopend zal zijn. kan men terecht voor werkelijk alle klachten en problemen die men de politie voor wil leggen. Indien de klacht niet direkt onder het werk- gebied van de politie zelf valt, zul- len de medewerkers tenminste trachten een bemiddelende rol te vervullen. Zonodig zullen er ook vanuit het steunpunt aangiften worden opgenomen. Voorts is het de bedoeling in de toekomst diver se themadagen te houden als fiets- graveerakties, voorlichtingsbijeen- komsten en caravan- of aanhanger- keuringen. „Het initiatief komt bij dit project echt van de politie zelf af, en dat is op zich al iets nieuws", licht Bakx toe. „De poli tie is van nature niet gewend om veel te geven, maar wij hebben ge- tracht hier nu eens verandering in te brengen door het gericht geven van service. Wanneer het niet mo- gelijk is direkt een oplossing te ge ven, garanderen wij de bewoners in ieder geval dat men binnen veer- tien dagen een antwoord krijgt. Hierbij zullen wij dan mogelijk een aantal opties geven waarmee een oplossing dichterbij kan ko- men." Bakx haast zich hier overi- gens wel aan toe te voegen dat het instellen van het steunpunt niet be- tekent dat de wijkagent terugkomt. „Dat is er echt een van een uitge- storven ras. Bovendien was de wijkagent er voor allerlei klachtjes, terwijl wij ons nu richten op alle klachten van de mensen". Naast het spreekuur zal er voor de agenten vanzelfsprekend ook de nodige tijd gaan zitten in het in- ventariseren van de problemen. Voor de toekomst zien Van der Vaart en Bakx zelfs een belangrij- ke rol voor hun wijkteam wegge- legd bij het signaleren van proble men en het onderhandelen met di verse instanties over veiligheid en leefbaarheid in de wijk. Voorals- nog kan men alleen nog maar af- wachten of en hoe het steunpunt in de wijk aan zal slaan. ,.We hebben in feite met dit project een proef- ballon opgelaten, een idee gelan- ceerd", besluit Van der Vaart. „Wij hebben een toenaderingspo- ging gedaan, of men hier ook ge- bruik van zal maken kan alleen de toekomst uitwijzen". Het Steunpunt De Gorzen van de Politie Schiedam is gevestigd in Klubhuis Zuid, Dwarsstraat 42. De openingstijden zijn: elke dinsdag avond 16.00 - 17.30 uur en 19.00 - 20.30 uur. Een afspraak maken is niet nodig. v D0RZ0 EENEIGENMANIER VAN LEVEN James Wattweg 12-14, 3133 KK Vlaardingen. Tel. (010) 4353533 SCHIEDAM - In de periode van november 1995 ver- schijnt de volledig geactuali- seerde gemeentegids van Schiedam. De gids wordt in opdracht van het gemeente- bestuur van Schiedam sa- mengesteld door de daarin gespecialiseerde uitgevers- maatsehappijSuurland-Fal- kland BV uit Eindhoven. In de geactualiseerde gids wordt uitgebreid aandacht besteed aan ondermeer de gemeentelijke instellingen, de gezondheidszorg, het on- derwijs, sport, cultuur, re create, sociale instellingen, kerkgenootschappen en ui- teraard middenstand en in- dustrie. De gids wordt gratis huis-aan-huis verspreid in de gehele gemeente. Nieuwe inwoners ontvangen een gratis welkomst-exemplaar. Speciaal voor deze groep nieuwe inwoners, en dat zijn er honderden per jaar, is er een speciale rubriek opge- zet. In deze rubriek 'Wel- kom in Schiedam' kunnen een groot aantal bedrijven zich presenteren. Ook nieuw in de stadsgids is de rubriek 'Bel snel'. Onafhankelijk en representatief onderzoek heeft aangetoond dat de ge meentegids door 73 procent van de bevolking regclmatig wordt gebruikt. En ruim 80 procent beoordeelt de gids als goed tot zeer goed als bron voor gemeentelijke in- formatie. Voor middenstand en industrie zijn er dan ook verschillende mogelijkheden om zich optimaal een jaar lang aan alle bestaande en nieuwe inwoners te presen teren. Voor meer informatie over advertentiemogelijkhe- den kan men bellen naar tel. 040-642127. SCHIEDAM - Schiedam heeft een groentelefoon. Op nummer 2465522 kan ieder- een terecht met de meest uit- eenlopende vragen over het groen in en rond het huis. Het is gebleken dat veel mensen vragen hebben over bijvoorbeeld tuingrond, on- gedierte, kamerplanten, kapvergunningen en mest. Vanaf heden kan men hier- op op een gemakkelijke ma- nier een antwoord krijgen. Naast de algemene vragen die men over het groen kan stellen, betaat er ook de mo- gelijkheid om gericht vra gen te stellen over hoe men de tuin natuurlijker kan maken. Omdat de gemeente probeert het openbaar groen in de stad natuurlij ker te maken, wil zij ook be woners stimuleren om meer natuur in de tuin toe te la- ten. Allerlei van oorsprong in Nederland thuishorende planten en dieren krijgen op die manier de kans om in de stedelijke omgeving te over- leven. De Groentelefoon is bereikbaar van maandag tot en met vrijdag van 09.00 - 17.00 uur. Indien mogelijk ontvangt men een direkt antwoord op de vraag. De medewerkers van de Groen telefoon beschikken name- lijk over een uitgebreid in- formatiebestand. Als het antwoord niet direkt voor- handen is, zoeken zij het op en bellen de vraagsteller zo spoedig mogelijk terug. Bui- ten de genoemde tijden en indien er niemand aanwezig is kan men het antwoordap- paraat inspreken, men wordt dan zo spoedig moge lijk teruggebeld. Voor vra gen over welke 'groene' kwestie dan ook of wanneer men de gratis folder over de ze telefoon wil bestellen, kan men bellen naar 2465522. De Groentelefoon is echter geen klaehtenlijn: voor klachten over openbaar groen kan men gewoon blij- ven bellen naar 4154605. SCHIEDAM Bij de twee-jaar- lijkse nationale fotowedstrijd die uitgeschreven wordt door Kodak, is de Schiedamse fotograaf Leo van Gelder in de prijzen geval- len. Voor de wedstrijd die uiteen- valt in zes categorieen had de Schiedammer werk ingestuurd voor de glamour- en huwelijksfo- tografie. Hoewel zijn glamourfo- to buiten de prijzen viel, wist hij met de bruidsfoto door te dringen tot de finale. Een niet geringe prestatie wanneer men bedenkt dat er alleen al in de huwelijksca- tegorie 1657 inzendingen bij Ko dak waren binnengekomen. De fotograaf die eerder al menig maal hoge ogen gooide met zijn huwelijksreportages tijdens de bruidsfotowedstrijden van de Club Internationale Bruidsfoto- grafen (CIB), wist met zijn inzen- ding uit de bruidsreportage van Paul en Miranda Westra uit Vlaardingen uiteindelijk de fel- begeerde Camera d'Or binnen te slepen, een symbool dat de twee- de prijs vertegenwoordigt. ,,De gouden camera is een symboli- sche prijs waaraan verder geen bepaald geldbedrag is verbon- den, maar ik ben er vanzelfspre kend ontzettend blij mee. Hij staat dan ook dagelijks in mijn etalage aan de parkweg te prij- ken", aldus een dolgelukkige Van Gelder. Het toeval wil dat het Vlaardingse bruidspaar eer der dit jaar al door Van Gelder was uitgenodigd mee te gaan naar Malta in het kader van de Bruidsfotowedstrijd van het CIB. „De foto waarmee ik deze prijs heb gewonnen komt echter uit hun originele bruidsreportage die ik enkele maanden geleden van ze heb gemaakt. Het enthousias- me dat ze uitstralen is geweldig, voor een fotograaf is dat natuur- lijk heerlijk werken", verklaart Van Gelder. Hoofdweg 18 Capelle aan den IJssel tel 010-4518844 Hillelaan 30-39. t o metrostation Ri|nhaven Rotterdam-Zuid lei 010-4852273 SCHIEDAM Ds. H. Onder stal, predikant van de Hervorm- de gemeente Schiedam, heeft een beroep naar de gemeente in Hellevoetsluis aangenomen. Ds. Onderstal is vanaf 17 maart 1991 werkzaam in Schiedam. Zijn vertrek zal vermoedelijk in juni plaatsvinden. EDITIE-OPLAGE 42.850 Woensdag 26 april 1995, 2ejaargang nr 17 SCHIEDAM Na een relatieve SCHIEDAM - De komende maan den zal er in Schiedam onderzoek worden gedaan naar de geschikt- heid van de woningvoorraad voor ouderen. In 2010 zal meer dan de helft van de woningen in Neder land namelijk bewoond worden door ouderen boven de 55 jaar. Tenminste 85 procent van de wo ningen die zij dan bewonen staat er nu al. De komende jaren zal het woningbestand in het licht van de ze ontwikkelingen aangepast moe- ten worden. Over wat 'geschikte woningen' voor ouderen, zijn wordt verschillend gedacht. De Stuurgroep Experimenten Volks- huisvesting (SEV) heeft nu een in strument ontwikkeld om bestaande woningen in te delen naar de mate van geschiktheid voor ouderen:-de seniorenscore. De Stichting Oude- renwerk Schiedam heeft samen met de Schiedamse ouderenbon- den het initiatief genomen om in 1995 de woningvoorraad aan de hand van deze seniorenscore te in- ventariseren. Dit inititatief is een van de tien experimenten in Neder land die door de SEV zijn gehono- reerd. Met behulp van de seniorenscore zal het gehele woningbestand van de Woningstichting Noordvest en de Woningbouwvereniging Schiedam, totaal circa 17.000 wo ningen, worden onderzocht op (potentiele) geschiktheid voor ou deren. De verhuurders hebben hun medewerking voor dit project reeds toegezegd en zullen zelfs een groot deel van de administratieve verwerking van het onderzoek voor hun rekening nemen. Het ter plekke opnemen van de toeganke- lijkheid, de woonOmgeving en der- gelijke zal worden gedaan door vrijwilligers, welke met name on der ouderen zelf zullen worden ge- worven. Alvorens deze vrijwilli gers in groepjes van twee met de rolmaat de wijk in trekken, krijgen zij een uitvoerige instructie. In de maanden juni, juli en augustus moet het nodige veldwerk worden verricht. Mensen die een aantal weken in deze periode of de gehele periode tijd hebben, worden dan ook met klem gevraagd te reage- ren. Wanneer het onderzoek. in no vember 1995 zal worden afgerond, zal er inzicht zijn in de geschikt heid van de bestaande woning voorraad voor bewoning door ou deren. Op langere termijn kunnen de onderzoeksgegevens ook ge bruikt worden ter ondersteuning van het beleid op een aantal terrei- nen, waaronder volkshuisvesting, ouderen- en gehandicaptenbeleid, woonruimteverdeling, WVG-be- leid en openbaar vervoer. Mensen die informatie wensen over het onderzoek of die zich als vrijwilliger willen aanmelden kun nen contact opnemen met de Stich ting ouderenwerk Schiedam, tel. 4731976 (Sies Meuwese). Over de Vesten 3a 3116 AD Schiedam Tel. 010-4738322 - Fax 010-4731589 Bezorging: 010-4514555 stilte die het centTum van Schiedam de afgelopen weken kenmerkte doorde grootste na-oor- logse bouwstaking, kan men sinds vorige week weer volop aktiviteit waamemen op de vele bouwplaat- sen die de binnenstad rijk is. Hoe wel veel belangstellende Schiedammers de bouw steeds trouw vanaf de zijlijn gadesloegen, besloot fotograaf Krijger van Hui- ze Brabant deze Schiedammers nu ook eens en blik van bovenaf te gunnen op al het moois dat er in centrum uit de grond komt. Naast de aanleg van een tunnel aan de Koemarkt, een onderdeel van het medio September te openen win- kelcentrum De Nieuwe Passage, concentreren de huidige bouw werkzaamheden zich voornamelijk rond het Stadserf. Hetgeen op deze plaats naast het imposante Stads- kantoor wordt gebouwd valt uiteen in twee projecten waarvan Amstel- land Vastgoed uit Rotterdam er van een de opdrachtgever is. Dit project omvat de realisable van een ondergrondse parkeergarage, een aantal kantoren, winkels en 94 koop-appartementen. Of dit pro ject volgens plan ook daadwerke- lijk eind december '95 beeindigd kan worden, wordt momenteel nog onderzocht door een opzichter. In de vijf stakingsweken is tenslotte toch veel werk blijven liggen. Met het andere project op het Stadserf, dat onder andere de bouw van een nieuw Schiedams theater en biblio- theek behelst, zal zo snel mogelijk een begin worden gemaakt. FOTO HUIZE BRABANT

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1995 | | pagina 1