Koninginnedag Vlaardingen Rotterdams Dagblad 2 weken gratis...? Vul deze bon in... Koninginnedag Schiedam Operatie Manna Koninginnedag Maasland Schiedam heeft een schat in de stad Popfestival Vlietzicht Pop in Vlaardingen ik wil een voordelig (proef) abonne- ment op het Rotterdams Dagblad. SCHIEDAM - Het SCHAT komt weer in de stad en wel van 4 tot en met 7 mei. Dit keer echter geen halsbreken- de toeren boven het water, maar gewoon op het vaste land, nabij de Noordmolen en de Mouterij. Op dit moment zijn de repetities nog in voile gang en wordt aan een ge- deelte van het decor dat nage- bouwd moest worden, de laatste hand gelegd. Iedereen is het er echter nu al roerend over eens dat 'Verduisterd' een van de meest professio- nele stukken is die het SCHAT ooit heeft opge- voerd. „Het woord 'amateur- toneel' staat dan eigenlijk ook in een te schril contrast met wat men van ons kan verwachten", zegt Robert Reesink, voorzitter van het SCHAT. „De beste manier om dat te ondervinden is door gewoon te komen kijken". Een repetitie van SCHAT in Theater de Teerstoof. Nuances Ik betaal hiervoor de halve prijs: 12,95. Noteert u mij voor een kwartaalabonnement op het Rotterdams Dagblad I De eerste twee weken zijn gratis, daarna betaal Ik 28,55 per maand viaautomatlschebetaling. t\ Naam: Jt Adres: Postcode: Plaats: j Telefoon: j Bank/gironummer: Handtekening: Woensdag 26 april 1995 MAASPOST SCHIEDAM XQ7.54 Vrijdag 28 april 21.00 uur Lampionoptocht in het Westen. Opstellen voor 'De Er- ker', Jan van Avennestraat. Muzi- kale begeleiding 'Harpe Davids'. 20.00 uur Openingsfeest Kethel. Schied. Weg. t.h.v. 't Oude Raed- huis. Live Muziek: Diana Burta Band. Gratis toegang. Sluiting 01.00 uur. 29 april Koninginnedag 08.00 uur Luiden van alle Kerk- klokken gedurende 5 minuten. Uit- steken van de Vlaggen. 09.00 uur Aubade. Op het plein van de Ned. Herv.Kerk. Noordein- de, Kethel. Leerlingen van de Ba- sisscholen in Kethel en Schiedam Noord. Muzikale leiding: de heer F.van Rhijn. Pianobegeleiding: de heer K.van der Meer. Orkest: Har- monie Orkest 'Sint Radboud'. 10.00 uur Kethelse feestmarkt. Div. Attracties Jeugd Rijnmond Band Jeugd Brandweer wedstrijden Nikos Ignatiadis Basketbal De- monstraties Juventus llona Renee Gyrodancer Clown Ricky Gett Draaimolen, Schiettent.Luchtkus- sen, Touwtjetrek, Rondrit met trein, Feestterrein Weiland. 10.30 uur Beach Volley Sportinst. Schiedam 12.00 uur 19 Km. Oranje loop 13.00 Turnvereniging Alleantie 14.00 Spaland Ruiters Ringsteken springwedstrijden. Podium Demonstratie diverse sporten Sportinst. Schiedam. Demonstratie Balletschool Miran da. Optreden Clown Ricky. Podium Schied. Weg. Groot Ter ras met 200 zitplaatsen. 10.00 uur Koffieconcert 'Sint Rad boud' 14.00 uur The Handsome Harry Company 17.00 uur Einde Feestmarkt 21.00 Lampionoptocht Opstellen Noordeinde en Boekweitakker (Spaland) 21.50 uur Groot vuurwerk op het weiland achter de kerk. 19.00 uur podium Schied.weg. Live muziek met de The Handso me Harry Company. 24.00 uur Sluiting Oranjefeest 10.00 uur Muzikale rondwandelin- gen: in diverse wijken. J eugdevenementen 'De Erker' Jan van Avennestraat. 10.00 uur Ballonnenwedstrijd Kindervrijmarkt 10.30 uur Straattekenen I l.OOSminken Klubhuis Zuid Dwarsstraat 42 (pleintje) 10.30 uur Straattekenen Klubhuis Oost Gallileistraat 86 10.30 uur Straattekenen Noord Evenementenplein Bach plein 11.00 uur Straattekenen Buurthuis Nieuwland Albarda- straat 65 10.30 uur Straattekenen ook voor peuters 12.00 uur Luchtkussen tot 16.00 uur 13.30 uur Kinder en Peuteractivi- teiten tot 15.30 uur Noord-Spaland Boekweitakker 10.00 uur Opening Koninginne- feest en Vrijmarkt. 10.15 uur Straattekenen 11.00 uur Kinderspelen 13.00 uur Diverse sportdemonstra- ties 14.45 uur Play Back Talenten Show 16.00 uur Ballonnen wedstrijd treking Spaland Loterij 21.00 uur Aansluiting Lampionop tocht Kethel 21.50 uur Groot vuurwerk in Ke thel Midden Delfland Mieriksveld 10.00 uur Kinderspelen tot 12.00 uur 10.00 uur Schietwedstrijden. In het clubgebouw van de Schietsport- vereniging 'Schiedam' Lange Ha ven 57a. De wedstrijden worden gehouden met luchtdrukgeweren en duren tot 22.00 uur. aansluitend de prijsuit- reiking. a. Jeugdwedstrijden van 12 t/m 18 jaar. Kaarten a f 1,50 (5 schoten per kaart) b. Vrije baan wedstrijden voor Da mes en Heren. Kaarten a f 2,00 (5 schoten per kaart) c. Geluksbaan Kaarten a f 1,50 (3 schoten per kaart) d. Open Kampioenschap van Schiedam Kosten f 4,50 per serie (1 proef- kaart en 3 wedstrijd kaarten a 5 schoten per kaart) 1 Herkansing is mogelijk. A t/m c Prachtige prijzen en ere- metaal. D Kampioensprijs de fraaie "De Kuyper Wisseltrofee" en (leden van de schietvereniging zijn uitge- sloten op de onderdelen a b) De bode van de vrijheid In de stroom van herdenkingen, die dit jaar in het kader van 50 jaar Bevrijding losbarst, wordt ook 29 april niet vergeten. Dan is het pre- cies 50 jaar geleden, dat Nederland in de ban was van de Voedseldrop- pingen, genaamd Operatie Manna. Laagvliegende Lancasters van de Royal Air Force dropten toen in 10 dagen gedurende 5550 vluchten vele tonnen voedsel. Vanaf I mei werden ze daarin bijgestaan door de Vliegende Forten van de Ame- rikaanse Luchtmacht onder de co de Operatie Manna-chowhound. 13.00 uur De Koninklijke Lucht macht zal deze vlucht zo exact mo gelijk herhalen. Vanaf Hoek van Holland-Maassluis-Vlaardingen- Schiedam-Rotterdam enz. De Bommenwerpers zullen in V-for- matie vliegen van 3 a 4 toestellen met een tussenruimte van een hal ve minuut. Duur ong. anderhalf uur. Feestelijk orgel concert in de Gro- te- of St. Janskerk. 15.00 uur Bewerking van Vader- landse liederen door de vaste orga nist van de kerk: Andre Verwoerd. Gratis toegang. 16.30 uur Een colonne van diverse voertuigen van 50 jaar geleden zal Schiedam passeren vanuit Vlaar- dingen. De route zal zijn: Burg. Knappertlaan, Nieuwe Haven, Oranjestraat, Koemarkt, Broers- vest, 's Gravelandseweg Het gaat om een aantal van ong. 45 voertui gen. Alle evenementen staan onder lei ding van leden en vrijwilligers/ sters van Buurt'Wijk- Oranje ver- enigingen en V.N.FrG. Ter gelegenheid van de Nationale Bevrijdings Evenementen 1945- 1995 zal in Schiedam aan alle Ba- sisschool leerlingen op 28 april a.s. een Herinnerings Beker worden uitgereikt. Vrijdag 28 april 20.00 uur Opening tentoonstelling Leve de Vrijheid. Tevens aanvang festiviteiten 10-jarig jubileum De Schilpen. Zaterdag 29 april 08.30 uur De dag wordt feestelijk geopend met klokgelui. 09.00 uur Aubade bij de Geref. Kerk, muzikaal begeleid door CMV Maaslandse Harmonie en vocaal ondersteund door afvaardi- gingen van de plaatselijke zang- verenigingen. Na de aubade wordt door de bur- gemeester het startsein voor de ballonnenwedstrijd gegeven. Met de muziek voorop vertrek naar het voormalige mil terrein voorde kin derspelen. 09.30 uur Officiele opening Pynas- plein. 09.45 uur Aanvang kinderspelen voor de Maaslandse basisschool- jeugd. 09.50 uur Tijdens de kinderspelen optreden van Clown-Goochelaar 'Ome Siem'. 10.00 uur Koffiedrinken voor de oudere inwoners van Maasland in het Dienstencentrum't Maeslant. 10.00 uur Oud Hollandse Markt op het Kerkplein en in't Trefpunt. 11.00 uur Heropening Jeu de Bou- lesbaan, aansluitend wedstrijd voor 55 plussers 13.00 uur 21e Groene Oase Presta- tieloop voor jong en oud. 13.30 uur Fietspuzzeltocht 15.30 uur Spektakel 's-Heren- straat. 16.30 uur Een wervelende show door 'The South American Show- band' van Ex celsior Rotterdam 20.30 uur Taptoe door de plaatselij ke muziekvereni- gingen, daaraan volgend om 21.00 uur Lam- Ipionoptocht (geen fakkels) De grote geschiedenis en de kleine verhalen Het Schiedams Cultureel Histo- risch Amateur Toneel, kortweg SCHAT is al zo'n tien jaar aktief op toneelgebied. Het begon des- tijds allemaal met het idee van de gemeente Schiedam om rond de restauratie van de mine een thea- terstuk te maken. De meeste spe- lers van 'Het Stuk van Joncker FranssenOorloch', zoals de voor- stelling heette, kwamen destijds dan ook uit de gemeente zelf. Bij latere stukken werden ook steeds meer mensen van buitenaf ge- vraagd auditie te komen doen. Langzaam maar zeker drong de vraag 'of er misschien een basis zou zijn om van SCHAT-produk- ties een traditie te maken' zich steeds meer op. „Er zijn tenslotte voldoende historische feiten die je voor dergelijke voorstellingen kunt gebruiken", legt produktie- leidster en dramaturge Nancy Ma- cGillavry uit. ,,De gemeente gaf ons in ieder geval voldoende on- dersteuning voor nieuwe initiatie- ven. Zij beseften dat het niet alleen heel goed voor de stad zou zijn, maar daarnaast ook nog eens heel leuk." Ook 'Verduisterd' is weer gebaseerd op pure en ware feiten, al haast Reesink zich hier aan toe te voegen dat het natuurlijk wel een fictief verhaal is geworden. Voor het verhaal over gewone mensen die tijdens de oorlogsjaren hun plek proberen te vinden in een 'verduisterd' Schiedam heeft schrij ver en regisseur Bernard Bre- dero voornamelijk gebruik ge- maakt van het boek 'Schaduwen over Schiedam' van Ser Louis en andere samenstellers. Daarnaast is hij ook regelmatig bij de mensen die de oorlogstijd in Schiedam hebben meegemaakt, thuis ge- weest om hun verhaal te horen of een reactie te vragen op reeds ver- zamelde gegevens. ..Men schrok vaak van de herkenning heeft Bre- dero ons verteld. Met hetgeen men hem vertelde, is hij dan ook zeer zorgvuldig omgegaan", vertelt Reesink. Naast het vele onderzoeks- en schrijfwerk dat Bredero zelf heeft moeten verzetten is ook in het in produktie brengen van het verhaal een enorme hoeveelheid tijd gaan zitten. Ruim driehonderd vrijwilli gers zijn op de een of andere ma nier betrokken bij deze historische produktie, waarvan velen al meer dan een jaar. ,,Het is inderdaad een hele organisatie", geeft Reesink grif toe. „Wanneer je na de audi- ties uiteindelijk 20 tot 30 mensen hebt geselecteerd, ga je met deze spelers eerst aan de slag in kleine groepjes. Pas in een laat stadium komen alle acteurs en actrices uit eindelijk bij elkaar. In december hadden wij bijvoorbeeld pas de eerste grote doorloop." En toch lijkt alles, zoals altijd, weer prima op tijd in orde te komen. Zo is het indrukwekkende decor waaraan nu al maanden wordt gebouwd, zo goed als klaar en is het professio- nele lichtplan dat ontworpen is door Fred Hoogstede van Art en FlyWork klaar voor de eerst test. En dat allemaal om Schiedam weer vier dagen lang een groot theater te geven met ruim 850 zitplaatsen en dito produktie. Zoals men van SCHAT gewoon is zal ook dit keer weer zoveel moge lijk gebruik worden gemaakt van de locatie. Dit houdt in dat een ge- deelte van het decor zal bestaan uit reeds aanwezige gebouwen en at- tributen. „Er zijn bijvoorbeeld mensen die -in het decor wonen. Die kunnen tijdens de voorstelling hun huis dus niet uit. In een vroeg stadium hebben wij hen hiermee dan ook geconfronteerd, maar ge- lukkig bleek het voor niemand een probleem te zijn", prijst Reesink zich gelukkig. Maar niet alleen voor de omwonenden heeft de voorzitter een grote bewondering. „SCHAT is geen Joop van den En- de-produkties. Alle medewerkers dragen hun steentje bij voor de bloemen en de eer en dat is heel bijzonder. Ik kan alleen maar diep respect opbrengen voor een per- soon die maanden in de weer is om in tien seconden tijdens de voor stelling over het podium te fietsen Zo'n 'vrouw op fiets' is uitendelijk toch heel essentieel voor je voor stelling." Maar ook voor de spe lers blijkt de grote van de rol nau- welijks invloed te hebben op de nimmer aflatende inzet. „Spelers die in vorige produkties een hoofd- rol hadden en die nu een wat klei- nere rol spelen zetten zich weer met hetzelfde enthousiasme in". De produktie 'Verduisterd' is er een geworden die heel veel recht doet aan de herdenking van 50-jaar bevrijding. Een voorstelling die zeer realistisch is en daardoor de nodige ontroering teweeg zal bren gen, maar die daarnaast voldoende nuances Wteet aan te brengen door de spectaculaire effecten en vrolij- ke bevrijdingsmomenten. Daar naast hoopt men met 'Verduisterd' een blik in de toekomst te werpen. De echte premiere vindt plaats op de bevrijdingsdag zelf, al zal men op 4 mei al een voorstelling kun nen bijwonen. Het enige dat een succesvolle reeks nu nog in de weg zou kunnen staan is een donderen- de regenbui, daar de voorstelling plaats vindt in de openlucht. Maar ook met betrekking hiertoe heeft men al het nodige onderzoek ver- richt. „Volgens de KNMI in de Bilt is begin mei de droogste perio- de van het jaar, maar ook bij onze vorige produkties hebben wij nooit echt over het weer te klagen ge- had", legt MacGillavry uit. „Slechts een keer is het voorgeko- men dat we een voorstelling vroeg- tijdig hebben moeten beeindigen omdat de regen te erg werd. En dat was toen alleen omdat de appara- tuur er niet meer tegen bestand was. Het publiek bleef zitten, en stak gewoon een paraplu op." De SCHAT openluchtproduktie die mede mogelijk is gemaakt door medewerking van Slavenburgs Bouwbedrijven, Hoek Loos, Otter- boer BV, de VSB-Bank en de ge meente Schiedam is te zien van 4 tot en met 7 mei in het centrum van Schiedam ter hoogte van de Noordmolenstraat/Sint Annazus- terstraat. De aanvang op 4 mei is 22.30 uur, op de overige data 22.00 uur. De toegangsprijs is fl. 12,50, CJP/Pas 65 fl. 10,-. Infor- matie over de kaartverkoop bij de Schiedamse Theaterkassa, tel. 010-4269563 of de Schiedamse VVV, tel. 010-4733000. Vrijdag 28 april 20.00 opening feestweek door bur- gemeester Scheeres 20.15 optreden van Eddy Christi an i 21.30 optreden van Margriet Es- huys met band Zaterdag 29 april 9.00 - 9.45 Luiden torenklokken en Beiaardbespeling 9.30 Uitdelen ballonnen aan kinde- ren (in de Smalle Havenstraat) 9.00 Aankomst Old Timers in het Hof/Oranjepark 9.45 - 10.30 Muziek door Shell Harmonie Rotterdam op de Markt. 10.00 Aankomst Veteranen (Stad- huis/Markt) 10.30 - 11.30 Aubade op de Markt o.l.v. mevr. Marie Cecile Moer- man. 10.00 - 12.00 Muziekoptredens in Tehuizen 10.00 - 16.00 Jeugdfestijn in en om Triangel Klimpaal (Frantsen- straat) 10.00 - 15.30 Welpen Voetbaltoer- nooi (VFC-terrein, Sportlaan) Doelschieten tegen Edward Mett- god. Muziek: RAVO Scouting Band. 10.45 Rondrit Oldtimer Festival en Keep Them Rolling 10.00 - 17.00 Schietwedstrijden in Gebouw Wilhelmina, Emmastraat, 11.00 - 17.00 Doorlopende film (Koninklijk journaal 1995) in de Burgerzaal, Stadhuis 1 LOO - 17.00 Keramiekmarkt in de Waalstraat 11.00 - 17.00 vrijmarkt voor kin- deren in de Kuiperstraat, Waal straat en evt. Liesveld. 11.00 - 17.00 Paardetram., gratis ritjes door Centrum, 11.00 - 17.00 Grote Sjoelbak, op het Veerplein. 11.00- 17.00 Bespeling Hammond Orgel door Marco Riedijk in de Waalstraat 11.00 - 16.00 Demonstratie Mo- delbootclub (in Hofvijver Oranje- park) met Kanovaren en Schmincken) 12.00 - 16.30 Kinderspelen op de Westhavenkade, Klimereensin, een oversteek tussen twee schepen, inde Oude Haven rondvaarten. Brandweerspuitwedstrijden op de Oosthavenkade. 12.00 - 16.00 Demonstratie Paar- denport Vereniging Lickebaert in het Hof. 12.00 - 15.00 Vier maal een Pop- penkastvoorstelling op de Binnen- plaats van het Stadhuis 12.15 - 13.00 Orgelconcert door Aad Zoutendijk in de Grote Kerk 12.00 - 17.00 Singer Songwriters Festival (Westhavenpl.) 12.30 Jurering Oldtimers (Hof/ oranjepark) ca. 13.10 Fly/past met voed- seldropping (Fly past over cen trum, Voedseldropping tussen Beethovensingel en Marathonweg) 13.00 - 15.30 50e Havenloop, start en finish tussen Visbank en Dayer. 14.00 - 17.00 Tentoonstelling uit de Collectie Streekmuseum Jan Anderson, in de Hal Stadhuis. 14.00 - 17.00 Streetbands door Centrum Stad 14.00 - 17.00 Hondendemonstra- ties door Hondenschool 'Woef op het Veerplein. 14.00 - 17.00 Optreden Bill Bakers Big Band op de Markt. ca. 16.00 Defile Old Timers voor de Stadsgehoorzaal (Schiedamse- weg) 19.30 - 21.00 Kinderprogramma Peppi en Kokki in de Lijnbaanhal. 21.15 Lampionnenoptocht Vetrek- punt; Dayer 21.30 - 23.00 Optreden Jazzpolitie in het Oranjepark 22.00 Vuurwerk (aan de Hoflaan - Buizengat). Op zaterdag 29 april 1995 zal het precies 50 jaar geleden zijn dat Lancaster bommenwerpers van de Royal Air Force, op 1 mei gevolgd door Vliegende Forten van de Amerikaanse Luchtmacht, voedsel uitwierpen voor de hongerende burgers in het nog door de Duitsers bezette deel van ons land. Op deze spectaculaire wijze kwam een ein de aan de grote nood, die ontstaan was na de vreselijke Hongerwin- ter. Tussen 28 april en 6 mei 1995 zul len een 200-tal voormalige voed- seldroppers, daartoe uitgenodigd door de Stichting Voedsel en Vrij heid, gast zijn van de bevolking van ons land en deelnemen aan di verse festiviteiten waarbij de dank van de bevolking nog eenmaal zichtbaar zal worden gemaakt. Een van de hoogtepunten van de vie- ringen van Operatie Manna/Chow- hound, zoals de droppings worden genoemd zal plaatsvinden op Ko ninginnedag, exact 50 jaar nadat de eerste Lancasters het luchtruim boven west Nederland binnenvlo- gen. Onder leiding van de Koninklijke Luchtmacht zal op deze dag een grote formatie propellervliegtui- gen uit heden en verleden nog eens de droppingsvelden van 1945 overvliegen om daarmee voor het laatst een zichtbare herinnering te zijn aan de prachtige dagen, vijftig jaar geleden. De formatie bestaat uit toestellen van de Koninklijke Luchtmacht, de Marine Luchtvaart Dienst en de luchtmachten van Groot-Brittannie, de Verenigde Staten, Canada en Polen. Tevens zullen een aantal historische vlieg- tuigen deelnemen, waaronder de beroemde Lancaster en het VI ie- gend Fort. De formatie zal na Hoek van Holland ook over Maassluis (13.17 uur) en Vlaardingen (13.18 uur) vliegen waarna koers wordt gezet naar Rotterdam. SCHIEDAM Zaterdag 29 april wordt er voor de derde maal op rij een gratis popfestival met lokale bands georganiseerd in de muziek- schelp aan de Plantage in Schiedam. Het Festival begint om 13.00 uur en duurt tot 20.00 uur. Er zijn optredens van in to- taal 14 lokale en regionale bands verspreidt over twee verschillende podia. Op het Hoofdpodium zal worden opgetreden door bands die reeds enige tijd in het popcircuit aktief zijn. Het zijn de volgende bands: Identity, Mewtones, Smo ked Salmon, Rens Valentine Five, Have Mercy, Brady Bunch en Threnody Op het tweede podium zul len optredens te zien zijn van een zeventaal 'aanstor- mend talent'-bands. Naast muziek zal er natuur lijk ook gezorgd worden voor een entourage waar het, met een hapje en drank- je, gezellig toeven is op deze Koninginnedag 1995. MAASSLUIS Vlietzicht gaat vanaf komend week- einde volop live-optredens programmeren. Hierbij het eerste overzicht. Op zaterdag 29 april om acht uur staat de Anouskha Big Sessie Band, de grootste live band van Zuid-Holland, op het podium. Kaarten voor dit spetterende optre den kosten vijftien piek. The Bill Baileys uit Manche ster doen zondagmiddag 30 april Vlietzicht aan. Dit vierkoppige gezelschap speelde eerder in het voor- programma van onder meer waiter Trout en Robben Ford, kwaliteit verzekerd dus, vanaf 15.00 uur. kaar ten kosten fl.20,-. Dezelfde dag maar dan om 20.30 uur de Super sessie band, die bestaat uit muzi- kanten die hun sporen al ruimschoots hebben ver- diend bij onder meer Lois lane, Candy Dulfer en Coo- pertest. VLAARDINGEN— In het Vlaardingse Pandemonium staan dit komende Konin- ginneweekeinde ook de no dige goede bands op het po dium. Het begint al op vrij dag 28 april met een blues- rock optreden van Peter de Vries The AH Star Band. Kaarten kosten maar 11.3,50 <+lidmaatschap). Zaterdag 29 april vinden diverse mu zikale activiteiten plaats in Vlaardingen. Vanaf 12.00 uur is er een intiem podium alwaar een heus Singer- Songwriter-festival gehou den wordt. (lokatie nog on- duidelijk) Om 18.00 uur start in het Hof een groots festival met medewerking van Stick and the Bangers (18.00), Nero XXXIH (18.30), Journey's End (19.00), Alice' Day (19.30), Easy Meat (20.00) en de Jazzpolitie (21.00). Na af- loop kan iedereen komen dansen op het Oranjebal in het Pandemonium, alwaar de toegang gratis is. De avond der talenten ten slotte staat zondag 30 april op het programma. Wie durft mee te doen, begeleid door de huisband van pan demonium kan zich opgeven bij de bar van Pandemoni um, tegen inlevering van een bandje met het nummer wat je wil gaan coveren. Op de avond zelf kan je het num mer dan samen met de band instuderen. i Stuur deze bon in een envelop zonder postzegel naar: (i.v.m.controlebezorging)

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1995 | | pagina 23