Ji Rotterdams Dagblad 2 weken gratis...? Vul deze bon in... Programma Vlaardingen Programma Schiedam Programma Maassluis u Regels voor driekleur Herdenkings avond Air-diving Theezakjes ik wil een voordelig (proef) abonne- p ment op het Rotterdams Dagblad. SCHIEDAM Wie zater dag 29 april op zoek was naar wat vertier binnen de Schiedamse stadsgrenzen hoefde eigenlijk alleen zijn oren maar open te houden en de muziek te volgen. Aan straatbandjes, drumcorpsen, jazzcombo's en zelfs een en kele carnavalskraker was geen gebrek op de Schiedam se Koniginnedag 1995. Kos- ten noch moeite waren ken- nelijk gespaard om het pu- bliek naar de verschillende centra van aktiviteit te trek- ken en vooral om het daar ook te houden. De aktivitei- ten concentreerden zich dit jaar weer in de gezellig ver- sierde binnenstad waar win- keliersvereniging Hoogstraat een graotse prijzenslag had georganiseerd en natuurlijk de beminnelijke oude dorps- kern van Kethel. k jfw mm Q Bezorgt u mij het Rotterdams Dagblad 4 weken vrijblijvend op proef. Ik betaal hiervoor de halve prijs: f 12,95. Noteert u mij voor een kwartaalabonnementophet Rotterdams Dagblad De eerste twee weken zijn gratis, daarna betaal ik f 28,55 per maand via automatische betaling. Naam; Adres: Postcode: Plaats: j Telefoon: J Bank/gironummer: Handtekening: Woensdag 3 mei 1995 MAASPOST SCHIEDAM XQ7.54 MaasposT l3Cus VLAARDINGEN Een over- zicht van de activiteiten in vlaar dingen rond Dodenherdenking en Bevrijdingsdag Herdenking der gevallenen don- derdag 4 mei 18.00 - De vlaggen worden half- stok gehesen 18.30 - 19.20 Herdenkingssamen- komst in de Grote Kerk. Organisa- tie: Hervormde Gemeente Vlaar dingen en Gereformeerde Kerk Vlaardingen. 19.35 Vertrek van de stille tocht vanaf achterzijde van het Stadhuis naar de Verploegh Chasseplein. Route stille tocht: Schoolstraat - Markt - Hoogstraat - Blokmakers- plaats - Westhavenkade Schiedamseweg. Vooraf wordt bij het Geuzenmo- nument (markt) door een delegatie Geuzen een bloemenkrans gelegd. Aan de stille tocht en kranslegging zullen tevens deelnemen de leer- lingen van de groepen 7 en 8 van de Erasmusschool. Dit in verband met het projectAdopteer een Mo nument". uitgaande van de Stich- ting Februari 1941. 19.30 - 19.50 Alle torrenklokken luiden. Verploegh Chasseplein 19.45 - 1950 Het Muziekkorps van het Leger des Heils speelt koraal- ntuziek 19.59 Xast Post' 20.00 - 20.02 Twee minuten stilte Dit wordt aangegeven door het ontsteken van de straatverlichting. v.a. 20.03 Krans- en bloemlegging Het Muziekkorps van het Leger des Heils speelt de 'Dodenmars' van "Saul" (G.F. Handel). Hierna worden twee herdenkingstoespra- ken gehouden. Vervolgens zingt het Vlaardings Mannenkoor Orp heus o.l.v. Frans Gort, 'Lied van de achttien doden' (Jan Campert 1941); 'O God die droeg ons voor- geslachtTot slot worden er twee coupletten van ons volkslied, het Wilhelmus gezongen en met begeleiding van het muziekkorps van het Leger des Heils. Tijdens het Wilhelmus worden de Neder- landse en de Vlaardingse vlag van halfstok naar top gehesen door le- den van het Zeekadetkorps Vlaar dingen. Presentatie: Henk van den Berg. Op Koninginnedag even uitblazen in een voertuig van de bevrijders. Bevrijdingsdag vrijdag 5 mei Nautisch Vlaardingen. Locatie Buitenhaven 10.00 - 18.00 Oude schepen. Een groot aantal schepen meert af in de Buitenhaven. De vloot bestaat uit o.a. 3-mast klipper, stoomsleepbo- ten, graanelevator, schoeners, etc. De bekende 'Furie' uit Maassluis is eveneens te bezichtigen en ook geven een aantal overheidsdien- sten acte de presence. Voor be zichtigen op/in de schepen zal bij een enkel schip een geringe ver- goeding worden gevraagd i.v.m. onderhoud en instandhouden van de schepen. 13.30 - 14.00 Shanty-Koor. Er wordt door een koor een optreden verzorgt op de wal bij een grote drie-master klipper, de 'Oostvo- gel". Deze ligt afgemeerd op het Westerhoofd. Het Shanty-koor verzorgd vervolgens op gevarieer- de tijdstippen nog vanaf enkele schepen of op de wal van de West havenkade enkele optredens. 14.00 Oud-Zeevarenden: begeven zich aan boord van de "Oostvogel" en maken vervolgens een korte rondvaart door het havengebied. 10.00 - 18.00 Demonstratie brand- weer en GG&GD. Antiek en nieuw materiaal van de brandweer en de GG&GD is te bezichtigen. 10.00 - 18.00 Demonstratie Dui kers. Er worden in de haven en op de wal demonstraties verzorgd door duikers van Holland-diving en de brandweer. 12.00- 17.00 Rondvaart Stoomsle- per. Tegen geringe vergoeding kan een rondvaart door het havenge bied worden gemaakt met een stoomsleepboot uit 1947. De 'Dockyard IX'. 12.00 - 17.00 Rondvaarten. De Diane' zal vanaf de Steiger aan de Waterweg rondvaarten verzorgen in het havengebied. 10.00 - 18.00 Wal-activiteiten-de- monstraties. Aan de wal van de Buitenhaven zullen een aantal ou de ambachten worden gedemon- streerd zoals o.a. touwknopen. net- ten-boeten, het maken vanpaling- fuiken en het vervaardigen van scheepjes in een fles. Tevens wor den er demonstraties gegeven door ntodelclubs (boten en vliegtuigen). 11.00 - 18.00 Zakkendragersgilde uit Schiedam vertoont op de wal demonstraties en wedstrijden met paard en slee en schip 'Voor- waarts'. 10.00 - 18.00 Zeekadetten. Vanaf de 'Assem II' verzorgen de kadet- ten een aantal demonstraties en rondvaarten. 10.00 - 18.00 Muziek. Voor een gezellige ambiance wordt gezorgd door een Engelse 'One-man- Band'. Maasboulevard (Omgeving Delta- hotel). ca. 16.30 Parachutisten zullen uit een antiek vliegtuig; een Antanov AN2, rond dit tijdstip vanaf grote hoogte parachutisten springen en landen op het terrein in de omge ving van het Deltahotel. Westhavenkade t.h.v. Sluis 10.00 - 18.00 Acro-Bungee: de monstraties en deelnemen aan een nieuwe rage, rechtstreeks uit Ame- rika, waarbij in een metalen frame via een ingenieus katrol-systeem en elastiek zgn. bungee koorden op een hoogte van 5 meter spectacu- laire sprongen en salto's kunnen worden gemaakt. Westhavenplaats 12.00 - 20.00 Air-Diving; Nieuwe sensatie van het seizoen. De SNGD organiseerde vorig jaar als eerste in Vlaardingen het zgn. Bungee Jumping. Waar het al een zeer spectaculaire bungee-jumping stopt maakt de air-diver een zweefduik van 80 meter hoogte en wordt met een snelheid van 100 km/u de reis richting aarde ingezet. Wanneer de kabels op hun laagste punt zijn zwiept men met een sen- sationele slingerwerk heen en weer. Spektakel en spanning. Deelname kost fl.75.00 p.p. Westhavenkade 13.00 - 22.30 Regiomarkt: Met cir ca 150 kramen met meest uiteenlo- pende handel. Bij de Visbank staat een podium met een uitgebreid ar- tiesten- en entertaining program ma. Verzorgd door C.J.V. 'Liefde Vrede' Vlaardingen. Oranjepark 11.30 - 12.00 Bevrijdingsefstafet- te: Aankomst van Bevrijdingsvuur vanuit Wageningen. 11.30 Aankomst van estafette- ploeg op Mr. A.L. Kasperweg t.h.v. sportpark 'Vijfsluizen'. Voor Vlaardingse spotters bestaat de mogelijkheid om het laatste ge- deelte met de estafette lopers mee te lopen naar het Oranjepark om daar het bevrijdingsvuur te ontste ken. Route: Mr. L.A. Kesperweg - Westlandseweg - Delftseveerweg - gedempte Biersloot - Korte Hoogs traat - Westhavenplaats - Oude Ha- venbrug - Hoflaan - Oranjepark. 12.00 Aankomst Estafetteploeg met Bevrijdingsvuur in Oranjepark Het bevrijdingsvuur is vanuit Wa geningen door een estafetteploeg, bestaandfe uit' fWMtlgTopers, over- gebracht naar Vlaardingen. Laatste estafette-loper Bertus Stigter zal het Bevrijdingsvuur aan burge- meester Drs. L.W. Stam overhan- digen, die het bevrijdingsvuur ver volgens zal ontsteken. Tijdens het spelen van het Wilhelmus wordt de Nederlandse vlag gehesen door le- den van het Zeekadetkorps Vlaar dingen. Burgemeester Drs. L.W. Sta, zal een korte toespraak hou- den. Surfplas 13.00 - 16.00 Surfwedstrijden (m.m.v. Surfclub Hoek van Hol land en Dewi Sport). Categorieen: Senioren, Veteranen, Junioren en Dames, de inschrijving tot deelna me vindt plaats bij de Surfplas v.a. 11.30 uur Deelname gratis. 11.00 - 16.00 Vliegerdemonstra- ties (org. 'De Paddestoel', Schiedam). 17.00 - 18.30 Oplaten van 3 Hete- luchtballonnen. Ambacht 12.00 - 18.00 Wielerronde Geor- ganiseerd door Rennersclub 'De Coureur'. 12.00 Amateurs C; 13.30 Amateurs B; 15.00 Tandem- Race voor visueel gehandicapten; 16.00 amateurs A. Route: Kethel- weg (start en finish t.h.v. Spaland- laan) - Burg. Heusdenslaan - v. Linden van de Heuvellsinge! - Ke- thelweg. 19.00 Muzikale taptoe in het Oran jepark. De opening vindt plaats door Showbrassband 'Thalita'. deelnemen korpsen (in volgorde van optreden): Jubal; Scalpis; Dios; Thalita; Volt/Thalita; Volt; Twirlteam. Afsluiting door Thalita begeleiding Wilhelmus. 19.30 Bevrijdingsconcert in de Grote Kerk op de Markt. deelne- mers: Muziekkorps Leger des Heils, Chr. Muziekvereniging 'Sursum Corda', Vlaardings Man nenkoor Orpheus en Canadese so- liste 'Joyce Slous'. 23.00 Vuurwerk aan de Hoflaan Buizengat. 21 april t/m 5 mei Kermis op het evenementen terrein aan de Hoflaan (Met uitzondering van zondag 23 april en zondag 30 april). 4 maart t/m 14 mei Tentoonstelling 'Nooit Weer' in het Streekmuseum Jan Anderson. Iedere zaterdag van 14.00- 16.00 uur en elke lste zon dag van de maand. Zaterdag 6 mei Theatermanifestatie 'De geest van Vlaardingen' in de Stadsgehoor- zaal. De geest van Vlaardingen volgt drie generaties van de Vlaar dingse familie Blijleven op de voet, in vier tonelen blikt het stuk terug op vijftig jaar bevrijding in Vlaardingen. Muziek en gezelligheid kenmerken Koninginnedag Op deze laatste locatie was de ge zellige sfeer er een avond eerder, vrijdag 28 april, al goed ingebracht door het openingsfeest op de Schiedamseweg dat dit jaar haar premiere beleefde. Traditioneel dus weer gezelligheid troef en daar wilde menigeen zich blijkbaar graag van laten overtuigen. Nadat burgemeester Scheeres het Kethel- se feestje na de aubade voor de dorpskerk voor geopend had ver- klaard ging het al snel voetje voor voetje schuifelend over de feest- markt die van 10.00 tot 17.00 uur stond opgesteld, langs het feestter- rein om uiteindelijk neer te strijken op een van de vele terrasjes voor een koele versnapering. Het prille LW/diC »ir«' yj Lekker in het prille voorjaarszonnetje genieten van Koninginnedag. WK f AVrrr Met een glas in de hand over de vrijmarkt. voorjaarszonnetje dat tegen de ander The Handsome Harry Com- middag toch nog even zijn neus pany bewezen de restvan de dag liet zien en de muziek van onder hun diensten. Ook voor de kinde- ren was er zaterdag weer genoeg te beleven. Zo stond alleen al in Ke thel een luchtkussen opgesteld. was een draaimolen aanwezig en kon er een rondje worden gereden op een echte pony. Ook clown Ricky wist bij jong en oud weer de lachspieren in beweging te krijgen met zijn dolle en dwaze optredens. Natuurlijk hadden weer vele kin- deren een plaatsje ingericht op de vrijmarkt, alwaar de oude stripboe- ken, posters en stickers voor een appel en een ei van de hand gin- gen. De jonge handelaren die zich hiervocr deze dag op de Grote Markt hadden gevestigd, mochten Altijd aan het werk met de feestdagen, de muzikanten. zich gelukkig prijzen. Winkeliers- vereniging De Hoogstraat beloon- de de inzet namelijk met een groot glas limonade voor elke deelne men Maar niet alleen op de vrij markt in het centrum was het koopjes wat de klok sloeg. Alle winkeliers van de Hoogstraat had den voor deze speciale gelegen- heid eens flink uitgepakt en boden hun artikelen aan met supervoor- deel. Wie tenslotte het geluk had een kaartje voor het prijzenslag- spektakel in de handen gedrukt te krijgen, kon daarna het geluk gaan beproeven op het plein voor het Stedelijk Museum. Naast vele klei- nere prijzen was met dit gratis spel zelfs een compleet verzorgd week end naar Parijs te winrien. Zowel de VNFG, Oranjeverniging Wil- helmina als de winkeliersverniging spreken dan ook van een uitermate geslaagde dag die op deze manier zeker voor herhaling vatbaar is. De tienduizenden bezoekers die deze dag in Schiedam bleven of wellicht voor het eerst Schiedam aandeden op Koninginnedag bewijzen hun gelijk. Karin v.d. Knaap SCHIEDAM Een overzicht van de activiteiten in Schiedam rond Dodenherdenking en Bevrijdings dag Programma herdenking gevalle nen donderdag 4 mei 1995 18.00 uur Luiden van alle kerk- klokken gedurende vijf minuten Uitsteken van de vlaggen halfstok. 19.00 uur Herdenkingsdienst. Raad van Kerken in de Ev. Luther- se Kerk Lange Nieuwstraat. Voorganger: de heer Ds. R. Bosch. Mevr. M. van Maasacker. Organist: de heer T. Remmers- waal. 19.35 uur. Herdenking gevallenen bij monument Kop van Plantage Bij het monument zal een korte plechtigheid worden gehouden, waarbij bloemen en kransen zullen worden gelegd. De leerlingen van 'Het Gilde College' die het monu ment hebben geadopteerd vormen een Erehaag. De Vlaggenwacht wordt gevormd door enige leden van Scouting Ne- derland afd. Schiedam. De muzi kale medewerking wordt verzorgt door 'Harpe Davids'. Declamatie: mevr. Til Gudde-Ripperda. Voor een goede gang van zaken wordt iedere deelnemer/ster verzocht ui- terlijk 19.35 aanwezig te zijn. Voor genodigden en belangstellen- den voor de Herdenking in de Gro te Kerk is een bus van de RET ge- reserveerd. Instappen bij de Halte. 20.45 uur Herdenking 1945 - 1995 in de Grote- of St. Janskerk. Org. Expoge Ned. Vereniging van Ex-politieke Gevangenen en Voor- malig verzet Nederland afd. Schiedam. V.N.F.G. Stichting tot Viering en Herdenking van Nationale Feest- en Gedenkdagen. Sprekers: de heer drs. R. Scheeres, Burgemeester van Schiedam, de heer J. Greven, Hoofdredacteur Trouw. Vocale en muzikale medewerking: Koninklijk Schiedams Mannen koor 'Orpheus' o.l.v. Pirn Over- duin; Schiedams Vrouwenkoor o.l.v. Ria Borgmeijer; Sopraan- soliste Hilde van Ruymbeke; Con- certorgel Robert Soeteman; Kerk- orgel Andre Verwoerd; Trompet Mark Kaptein; Declamatie Groep o.l.v. Til Gudde-Ripperda. Deze herdenking in de Grote- of St. Janskerk wordt uitgezonden door de Ziekenomroep Schiedam. Op donderdag 4 mei om 16.00 uur speelt Apollo Toneel in de Grote Kerk, Lange Kerkstraat het stuk 'Mirad, een jongen uit Bosnie' Toegang fl.5,00 (op 5 en 6 mei aanvang 19.30 uur). Programma Nationale Bevrij dingsdag 5 mei 1995 08.00 uur Luiden van alle kerk- klokken gedurende vijf minuten. De bommmenwerpers die vijftig jaar geleden de bevrijding inluidden. Uitsteken van de vlaggen. De Vlamstandaard is dit jaar ver- plaatst van de Koemarkt naar de Kop van de Plantage, schuin achter het Monument. 10.30 uur Bevrijdingsvlam. Deze vlam wordt door een groep atleten vanuit Wageningen gebracht. Zij zijn daar om ong. 01.00 uur ver- trokken en komen via Rotterdam de Brouwweg-s Gravelandse weg- Broersvest-Koemarkt-Gerrit Ver- boonstraat naar de Plantage. De heer Drs. R. scheeres, Burge meester van Schiedam, zal de fak- kel in ontvangst nemen en de Be vrijdingsvlam ontsteken. 10.00 uur De Rijnmond Band zal het geheel muzikaal omlijsten. 11.00 uur Nationale Bevrij- dingsloop. Org. 'De Watervrien- den' afd. Triathlon. Start in de Lange Kerkstraat, ook de Finish. Afstand: 10 km. Voor ieder is er een originele herinnering. Kosten fl.5,00 Inschrijving bij VVV kantoor en Sporthuis Ritman tot 28 april 95. Op 5 mei zelf tot 15 minuten voor aanvang. 11.10 Bevrijdingsloop voor de jeugd t/m 12 jaar. Start en finish in de Lange Nieuw straat. Inschrijving als de 10 km. Big Drumband show 13.00 uur Start van de looproute door: Jeugd Rijnmond Band - Rijnmondband - Harpe Davids - O.B.K. - Gusto en Juliana. Lange Nieuwstraat - Koemarkt - Broesvest - Singel - Emmastraat - links af - Parkeerterrein Stadskan- toor. Hier vindt het Defile plaats. Gespeeld wordt o.a. Longest Day - Merada - Land of Hope and Glory. Na het spelen van het Wilhelmus marcheren de korpsen apart af. 14.30 Kinderlachshow van Hans Versnel. Op het podium van de Plantage. De voorstelling duurt 2 x 45 minu ten met een kleine pauze,. Toegang gratis. Je Ouders ja zelfs je Groot- ouders zijn welkom. Dit wordt aangeboden door VSB Schiedam Vlaardingen. 12.00 uur Open Dag Schietsport- vereniging Schiedam in het club- gebouw Lange Haven 57a. Jubi- leum/Bevrijdings Wedstrijden voor Dames en Heren. Elke deel- nemer ontvangt een Herinnering. De wedstrijden worden gehouden met luchtdrukgeweren en duren tot 18.00 uur. Iedereen is welkom. 19.30 uur Apollo Toneel Grote Kerk, Lange Kerkstraat - toegang fl. 5,00 het stuk 'Mirad, een jongen uit Bosnie' Ook 6 mei om 19.30 uur. 14.00 tot 17.00 uur Disco op de Grote Markt voor het Stadhuis van de 'Ohio Music Service' 14.30 tot 16.30 uur Draaiorgelman in het Centrum 13.00 tot 14.30 uur in het Sint Ja cobs Gasthuis, Burg. Knappertlaan 59 15.00 tot 16.30 uur in Wooncen- trum Thurlede, Nieuwe Damlaan 759. optreden van het accordeonkwartet 'Nostalgie'. 19.00 uur Bevrijdingsconcert ter gelegenheid 50 jaar vrijheid. door de koren: Kerkkoor Groen- oord - Senectutekoor - Schied. Chr. Mannenkoor - The Green Fo rest Selection - K.S.M. Orpheus - Chr. Gem. Zangver. Kethel - Toonkunst koor - Schied. Vrou wenkoor - het N.P.B. koor - het Nieuwlandkoor. Orkesten: Harpe Davids - St. Rad- boud - Ambrosius - O.B.K. - Wil ton Feijenoord. Zangeres 'Joy' Dirigenten: Cees Kramer en Mar tin Stroetinga. Het S.C.H.A.T. Openluchtproduc- ties speelt; 'Verduisterd' Schiedam, 1940 - 1945 op 4, 5, 6 en 7 mei 1995 Lokatie: Centrum Schiedam, Noordmolenstraat/Sint Annazus- terstraat. Geen parkeerruimte aan wezig Aanvang 4 mei - 22.30 uur Aanvang 5/6/7 mei - 22.00 uur Toegang fl. 12,50 Pas 65/CJP fl. 10,00. Kaartverkoop: Schiedams Theaterkassa 010 - 4269563 V.V.V. 010 - 4733000. Op speeldata kaartverkoop alleen aan de kassa op de lokatie van 19.30 - 21.30 uur Kaartverkoop op 4 mei van 20.30 - 21.30 uur. Tentoontellingen Schaduwen over Schiedam' - Mu seum Hoogstraat van 28 april tot 6 juni deze tentoonstelling wordt georga niseerd door de Historische vereni ging 'Europa Vandaag; Het lelijke ge- zicht van Nationalisme' In de grote Kerk, Lange Nieuwstraat van 2 t/m 28 mei Anti Discriminatie Buro i.s.m. Vluchtelingenwerk. MAASSLUIS Een overzicht van de activiteiten in Maassluis op Dodenherdenking en Bevrijdings dag. Herdenkingsbijeenkomsten op 4 mei Joodse Herdenkingsdienst Op donderdag 4 mei 1995 vindt in Maassluis om 15.00 uur een Jood se Herdenkingsdienst plaats op de Noordvliet. Bij het pand van kap- salon Slotboom aan de Noordvliet 69 zal een gedenksteen worden onthuld ter nagedachtenis aan de tijdens de Tweede Wereldoorlog uit Maassluis weggevoerde Joodse inwoners. De gedenksteen wordt onthuld door mevrouw H. Coltof, namens de nabestaanden van alle gedeporteerde Joodse families uit Maassluis. Haar familie heeft in het pand aan de Noordvliet ge- woond, tot aan de deportatie in de Tweede Wereldoorlog. De heer S. Katzman, rabbijn van de Neder landse Israelitische Gemeente te Den Haag, zal het Jizkor (herden- kingsgebed) opzeggen en een toe spraak houden. De burgemeester van Maassluis, mevrouw Ster- kenburg-Versluis, zal bloemen leg- gen bij de gedenksteen. Aansluitend is er om 16.00 uur een receptie in Theater de Schuurkerk. Dodenherdenking 's Avonds kunnen belangstellen- den die willen deelnemen aan de Dodenherdenking zich verzamelen in de Grote Kerk. Om 18.45 uur begint de bijeenkomst met orgel- spel van de organist de heer J. Kroonenburg. Burgemeester Ster- kenburg-Versluis houdt een toe spraak die wordt gevolgd door koorzang van de "Verenigde Zan- gers". Aansluitend volgt de decla matie van een gedicht door mevrouw C. 't Hart. Vervolgens kunnen de deelnemers zich opstellen voor de "stille tocht". Buiten de kerk zal koraal- muziek worden gespeeld door mu ziekvereniging "Kunst na Ar- beid". Om ongeveer 19.35 uur vertrekken vertegenwoordigers van vereni- gingen en organisaties en andere belangstellenden van de Grote Kerk naar het verzetsmonument aan het Prinses Julianaplantsoen. Daar zullen zij om 19.50 uur aan- komen. De zeekadetten zullen een erehaag vormen. De Maassluize muziekverenigingen spelen ko- raalmuziek, waarna om 20.00 uur de 'Last Post' zal worden gebla- zen. Hierna zullen twee minuten stilte in acht worden genomen. Om twee minuten over acht wordt on der begeleiding van de Maassluise Harmonie, het Maassluis Jongens- koor, de Verenigde Zangers, het Maassluis Mannenkoor en Kunst na Arbeid het Wilhelrtius gezon gen. Aansluitend worden de vlag gen gehesen en worden er kransen bij het monument gelegd door twee leerlingen van het Maascolle- ge, de burgemeester van Maas sluis, leden van Expoge (namens oud-Buchenwalders), mevrouw Van de Weerd (namens de afdeling Expoge Vlaardingen-Maassluis), en een delegatie van de Vereniging Oud-Militairen Indie-gangers (VOMI). De zeekadetten zullen as- sisteren bij het leggen van kransen. Ook voor nodige aanwezfgen be staat de gelegenheid om bloemen te leggen bij het monument. Na het leggen van de kransen en bloemen zullen mevrouw C. 't Hart en een leerling van het Maas- college een passend gedicht decla- meren. Om ongeveer 20.20 uur is de bijeenkomst voor de Dodenher denking afgelopen. Na de Dodenherdenking zal er in de Grote Kerk een optreden plaats vinden van een Canadees koor. Dit optreden begint om 20.45 uur. De inwoners van Maassluis wor den verzocht op donderdag 4 mei 1995 van 18.00uur tot zonsonder- gang de vlag halfstok te hangen. Bevrijdingsdag 09.15 uur Optocht oude legervoer- tuigen vanaf 10.00 uur Diverse wijk- en buurtaktiviteiten 10.00 uur Bevrijdingsdans 11.30 uur Aankomst lopers met het Bevrijdingsvuur 14.00 uur Overvliegen van oude bommenwerpers 19.00 uur Bevrijdingskerkdienst in de Immanuelkerk 19.45 uur Bevrijdingsconcert Kerkplein 22.30 uur Vuurwerkspektakel 't Hoofd 23.00 uur Bevrijdingsbal op de Markt in Maassluis 23.00 uur Bevrijdingsbal voor de jeugd in Sitton. REGIO Aan het gebruik van de nationale driekleur tijdens feesten en plechtig- heden zijn enkele regels ver- bonden. Tijdens de nationale her denking op 4 mei aanstaan- de gaan de vlaggen vanaf 18.00 uur halfstok. Bij zons- ondergang (ca. 21.10 uur zo- mertijd) moeten alle vlaggen weer binnengehaald wor den. Op Nationale Bevrijdings dag hangt de vlag in top van zonsopgang tot zonsonder- gang. Op beide dagen mo- gen oranje wimpels bij de driekleur worden gehangen. VLAARDINGEN 50 Jaar bevrijding wordt op zaterdag, 6 mei herdacht in de Grote Kerk te Vlaardin gen met een Bevrijdingscon cert, met appelwoord en sa- menzang. Aanvang 19.30 uur. Samenzang van vader- landse liederen begint al om 19.20 uur. Aan het concert werken mee: de koren 'Vlaardingen' en 'Eupho- nia' o.l.v. T. den Broeder, Kinderkoor 'Jodidja' o.l.v. N.Bontenbal en J. van Roon, Els Kloos, soliste, Nico Bontenbal, hobo, Aad Zou- tendijk, orgel en Drs. J.E.de Groot, opening, appelwoord en sluiting. Een ieder is van harte welkom. De toegang is vrij. VLAARDINGEN Als eerste bracht vorig jaar de Stichting Nationale Gedenk dagen Vlaardingen het Bungy-jumpen naar Vlaar dingen. Onder grote publie- ke belangstelling sprongen waaghalzen van 60 meter hoogte naar beneden boven de haven om vervolgens aan een elastiek meerdere malen door de lucht te kunnen zweven. Opnieuw organi- seert de SNGV spektakel. Op bevrijdingsdag wordt het air-diving in Vlaardin gen geintroduceerd. Air-di ving is een afgeieide van het elastiekspringen of Bungy- jumping. Omdat de absolute kick voor een hoop gelouter- de springers bij het springen met een elastiek aan de be- nen wegviel of het bekend raakte werd de vraag naar een nieuwe dimensie groter. Met air-diving wordt een vrije val gemaakt van een hoogte van 60 meter. Men wordt door kabels opgevan- gen en men scheert vervol gens op een afstand van 1,5 meter met duizelingwekken- de snelheid over de grond. Na een aantal schommelin- gen en slingerbewegingen komt de air-diver uiteinde lijk tot stilstand. De air-di ver ervaart het gevoel van een roofvogel in duikvlucht. Air-diving is uniek in de re- gio. Het gaat gepaard met veel spektakel en spanning. SCHIEDAM Het vouwen met theezakjes is in korte tijd een van de populairste vrijetijdsbestedingen ge- worden. Inmiddels zijn drie boekjes over dit onderwerp verschenen, waarvan de derde deze week het licht zag onder de titel 'Zeg het met theezakjes'. Uit dit laat ste boekje zal demonstratice Miranda van der Beek za- terdagmiddag 6 mei tussen 13.00 en 16.00 uur bij boek- handel Mercurius in het Hof van Spaland enige voorbeel- den maken. (i.v.m. controls bezorging) Stuur deze bon in een envelop zonder postzegel naar:

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1995 | | pagina 13