A A t l|| t Mei Tea Garden Trip No-nonsense kapper Festiviteiten 50 jaar bevrijding Voorstelling van de maand s Rondvaart Dulcis vaart weer NUMMER m i Verrassingscoupons s Visliefhebbers van Aqua-Terra-Noord X EDC, Mat] Computer! Bulletin Board Ravioli Stichting Engel De Gidsen van Edward Montie Thomas Cook Nederland Haal pizza bij Don Pizza Korting op Franse croissants Baby op komst? Haarmode Monique Lindhout Rotterdampashouders kunnen met verassingscoupon 13 een speciale dagkaart kopen bij de RET voor slechts fl. 10,-. Met deze kaart kunt u de hele dag reizen op alle RET-lijnen, een wandeling ma- ken in Arboretum Trompenburg en daarna kiezen voor een High Tea bij restaurant Engels of de Afternoon Tea bij DAD's Salon de The of een lunch bij Le Com merce. Ter gelegenheid van de herope- ning van de kapsalon, kapt Aloxi Kappers pashouders in de maand mei eenmalig met 12,50 kor- ting. Verder krijgen Rotterdam pashouders het hele jaar 10% kor- ting op verven en permanenten. Aloxi-wave In mei viert Nederland vijftig jaar bevrijding. Ter gelegenheid hier- van kunnen Rotterdampashouders met korting de Wederopbouw- tentoonstelling bezoeken of met Snelle Vliet naar de Luchtvaart- dag in Soesterberg gaan. Verder zijn in verschillende stedelijke musea tentoonstellingen over de bezettingsjaren te zien. I*"* De Rotterdamse Schouwburg zoekt elke maand voor pashou ders een bijzondere voorstelling uit die u met korting kunt bijwo- nen. 40% korting voor Rotterdampas houders Rotterdampashouder krijgen f 25,- korting op het lidmaatschap van de vereniging van aquarium- louders Aqua-Terra-Noord. In plaats van 75,- betalen pashou ders 50,-. Deze maand start rondvaart Dul cis weer met vaartochten door een uniek natuurgebied. Rotter dampashouders krijgen 25% kor ting op de rondvaart. Het is het vijfde seizoen voor Rondvaart Dulcis en daarom zijn er op 28 mei extra gezellige dingen te be- leven bij Rondvaart Dulcis. 's Morgens wordt op 28 mei gejaagd met een echt Nederlands trekpaard. Vanaf 13.00 uur is het muzikale duo Magica aanwezig. Dit duo heeft een zeer origineel repertoire van eigen Ter introductie geeft nieuwe deel- nemer Don Pizza Rotterdampas houders 10% korting op afhaal- pizza's. Tijdens de lopende voor- jaarsactie is dit extra aantrekke- lijk, want tot eind mei kosten alle pizza's standaard 13,95. Pas houders die naar de Kanaalweg gaan betalen hierdoor slecht 12,55 voor deze smakelijke Ita- liaanse maaltijd. De volgende Paspartout verschijnt: 31 mei in Maasstad 1 juni mei in Rotterdams Dagblad Rotterdampashouders krijgen te- gen inlevering van verrassings coupon 11 bij Delifrance in mei 3,50 korting op twee croissants en twee lunettes choco. Maasstad niet bezorgd? Bel naar de servicelijn telefoonnummer 4514555. Baby Boom heeft in de maand mei een extra aanbieding op de verhuurprijs van ooievaars en be- schuiten. Rotterdampashouders krijgen in mei 50% korting voor twee weken verhuur. Rotterdam pashouders betalen voor een grote ooievaar 25,- in plaats van f 50,- en voor de kleine ooievaar 20,- in plaats van 40,-. Colofon Paspartout is een uitgave van het project Rotterdampas. Het ver- schijnt 10 x per jaar elke eerste woensdag van de maand in de MaasstaD Weekbladen en don- derdag in het Rotterdams Dag- blad. Redactie-adres: Rotterdam- pas, Postbus 1024,3000 BA Rot terdam. Informatie: tussen 10.00 -12.00 uur 06-8998877 (40 ct. p/m). 1995 Met de speciale dagkaart van de RET kunt u naar het Arboretum. Foto Rick Keus. In het Arboretum Trompenburg kunt u vanaf mei terecht voor een wandeling in een prachtig stuk natuur in het drukke Rotterdam. Het Arboretum Trompen burg is een botanische tuin van 6 hectare groot met maar liefst 3000 verschillende bomen en struiken. In deze tuin kunt u genieten van de charme en de sfeer van de vier jaargetijden. Na de wandeling kunt u uw honger stillen bij Restaurant Engels. Restaurant Engels serveert de bekende High Tea met keuze uit de theedoos, sandwiches met luxe beleg, muffins en nog meer lekkers. Of u gaat naar DAD's Salon de The, waar een Af ternoon Tea wordt geserveerd met een kop exclusieve thee, een scone met room en marmelade, een hartige sand wich, een plak fruitcake en een chocola- de Truffel. Of u gaat naar Le Commerce voor een lunch met een kop soep 'du chef, een sandwich Le Commerce, fruit en een kop koffie of thee. De speciale dagkaart is te koop bij de zes grote RET-verkooppunten (zie Kompas biz. 48). Op het routekaartje staat aangegeven hoe u met tramlijn 3 en 13 makkelijk en snel alle plekken kunt bereiken. Verrassingscoupon 13 is gel- dig tot en met September. Informeer bij de deelnemers over de openingstijden. Aloxi Kappers in IJssel- monde kennen Rotter dampas houders onder de naam Softline. Omdat de kapsalon van eige- naar is veranderd, voert de kapsalon sinds kort een nieuwe naam. Nieuwe eigenaar, Je- roen Gelderblom, werkte voorheen in de zaak van zijn vader, Teun's Barber shop aan de Pleinweg. Gelderblom is in de kapperszaak opgegroeid, zowel zijn vader als opa zijn kapper. De laatste jaren maakt Gelderblom furo re als mannenkapper. In 1994 is hij uit- geroepen tot de beste commercieel kap per. Dit jaar heeft hij bij het Nederlands Kampioenschap de derde prijs gewon- nen en is onlangs genomineerd voor de coiffure awards, dat is een soort Oscar in de kapperswereld. Een goed model heeft weinig onderhoud nodig. En voor het onderhoud kiest Al oxi bij voorkeur voor milieuvriendelijke produkten. Gelderblom noemt zichzelf een vernieuwende no-nonsense kapper. „Aloxi betekent ook vernieuwing. We proberen nieuwe dingen uit, maar mij- den ook de ouderwetse technieken niet. Een voorbeeld van een vernieuwende techniek is een speciaal permanent, de Aloxi-wave", aldus Gelderblom. Aloxi Kappers, Spitshagen 17, tel. 482 20 76 in IJsselmonde. In mei betalen he- ren 32,50 in plaats van 45,- en dames 39,50 in plaats van 52,- voor wassen, knippen, fohnen en gel. Achterin Kompas vindt u 27 verrassingscoupons. Elke maand wordt in Paspartout onthuld voor welke aanbieding u een verrassingscoupon kunt gebruiken. Bij het ge- bruik van deze coupons moet u uw Rotterdampas tonen en achterop de coupon uw pasnummer noteren. Niet meer geldig. Verrassingscoupon 1/2/3/6/7/8/9 Verrassingscoupon 4 Jeugdtheater Hofplein Benthemstraat 13 Tel. 46 62 044 Verrassingscoupon 5 Eetcafe The Pencil Pub Rijstuin 72 (bij potloodgebouw) Tel. 21 31 170 Verrassingscoupon 10 Bibliotheek Capelle Stadsplein 3 (bij de Koperwiek) Tel. 450 32 44 Verrassingscoupon 11 Delifrance Aert van Nessstraat 37 Tel. 413 08 25 Verrassingscoupon 12 Blaak Zuid In de Loods Verrassingscoupon 13 Tea Garden Trip Te koop bij de zes grote RET-ver kooppunten (zie biz. 48 van uw couponboekje) Gratis toegang (inch 1 consumptie) op de voorstelling 'Heksen, Kikkers en Spoken'. De voorstellingen beginnen op 24 maart en eindigen op 7 mei. De normale prijs voor kinderen is 10,- en voor volwassenen f 15,-. De aanbieding is niet geldig op zondagmiddag. Slechts 10,- voor een 3-gangen diner, gel dig in mei. 50% korting op aankoop of verlenging van een lenerspas. Geldig in mei. Vanaf juni krijgen Rotterdampashouders 10,- korting op de normale prijzen. 3,50 korting op twee croissants en twee lunettes choco. Pashouders betalen 3,50 i.p.v. 7,-. Geldig in mei. Gratis toegang. De normale prijs is 2,50 (inch boekje). Zie artikel op deze pagina. Geldig t/m Sep tember. Bij inlevering van verrassingscoupon 12 krijgen Rotterdampashouders 2,50 korting op het bezoek aan de unieke ten- toonstelling over de geschiedenis van de wederopbouw van Rotterdam. Waar vroeger het Blaakstation was, staat sinds enkele weken een 120-meter lange grij- ze loods. In het kader van de manifesta- tie '50 jaar Wederopbouw - 50 jaar toe- komst' is daar vanaf 18 mei tot en met 18 September een tentoonstelling over de Wederopbouw te zien. De tentoonstelling wordt aangekondigd als een tijdmachine. Bezoekers krijgen aan het begin van de reis een koptele- foon uitgereikt. Tijdens de reis door de tijd treden bestuurders en bewoners van vroeger en nu op als hun gids. Zij vertel- len bijvoorbeeld hoe de stad er op dat moment voorstaat, wat er op dat mo ment speelt en in welke richting het ge- meentebestuur de stad wil laten ontwik- kelen. Door de straatgeluiden en typisch Rotterdamse liedjes die te horen zijn, waant de bezoeker zich in vroeger tij- den. Ga dus vooral kijken! Zaterdag 6 mei organiseert reisbureau Snelle Vliet een Bevrijdingstocht die naar de Grebbeberg en de Luchtvaart- dag in Soesterberg gaat. Rotterdampas houders krijgen 10,- korting, zij beta len 40,- in plaats van 50,- voor deze geheel verzorgde dagtocht. De feestelijke dagtocht staat in het teken van de bevrijding. 's Ochtends wordt een toerrit gemaakt over de Grebbeberg, waar in de Tweede Wereldoorlog zo Drie van de eerste vijf Canadezen die op 7 mei 1945, een dag voordat op 8 mei de eerste colonne bevrijders de Maasstad zou binnentrekken, onder grote belangstelling bij het stadhuis arriveerden. Foto c. Kramer coiiectie GemeentearchiefRotterdam. hard is gevochten. Na een smakelijke lunch wordt 's middags de vliegbasis Soesterberg bezocht dat die dag in het teken staat van de manifestatie 'Vleu- gels der victorie'. Nederlandse en bui- tenlandse historische vliegtuigen, zoals de Spitfire, Dakota en Mustang, tonen hun kunnen. Een aantal hedendaagse toestellen van de Koninklijke Lucht- macht zullen demo's vliegen. In mei is in het Stedelijk Museum Schiedam de tentoonstelling 'Schadu- wen over Schiedam' over de bezettings jaren te zien. Deze tentoonstelling geeft een goed beeld van het dagelijkse leven tijdens de oorlogsjaren in Schiedam. Op de tentoonstelling zijn bijvoorbeeld unieke affiches en gebruiksvoorwerpen uit die tijd, zoals noodkacheltjes, te zien. Verlangt u tijdens deze meidagen terug naar het oude Rotterdam van voor de oorlog, ga dan naar de tentoonstelling 'Voor de bommen vielen' in het Mari- tiem Museum. Beide musea zijn gratis toegankelijk voor Rotterdampashou ders. De loods van de Wederopbouw-ten toonstelling bevindt zich op de plaats van het oude Blaakstation. Openingstij den: dinsdag tot en met zaterdag van 10.00 uur tot 17.00 uur. Vertrek dagtocht: 7.50 uur Zuidplein, Gooilandsingel tourbushalte 8.00 uur vanaf Centraal Station (Conradstraat) Retour: tussen 18.00- 18.30 uur. Bent u in het bezit van een computer met modem en wilt u iets avontuurlijkers doen dan tekstverwerken? Electronische berichten versturen, deelnemen aan ge- sprekken en discussies, gratis software, on-line games, informatie vergaren over tal van onderwerpen. Het kan allemaal eenvoudig vanachter de computer. Bel nu met je computer en modem 4.11.89.34. Rotterdampashouders krij gen f 3,- korting bij Computer bulletin board EDC. U betaalt 6,- in plaats van 9,-. Bent u geen techneut of wizzkid? Begin- nende modem-gebruikers krijgen de eerste week on-line assistentie en soft ware support. Computer bulletin board EDC Pleretstraat 44b 3034 JK Rotterdam tel. 010 - 4047376 Rotterdampashouders krijgen f 30,- korting op de vervolgcursus van de Cir- cuslessen bij de Stichting Ravioli. De lessen worden gehouden in de gymzalen bij de Willibrordschool aan de Grote Markt 2 (vlakbij station Blaak). Ravioli, tel: 478 03 45. Een unieke belevenis in theaterland! Niet minder dan eenentwintig actrices maken hun opwachting in deze zomerse komedie, waaronder een aantal grote na- men als Hetty Blok, Nelly Frijda, Elsje de Wijn, Heddy Lester en Hetty Hey- ting. Zestien gidsen en drie- leidsters hebben in Frankrijk hun jaarlijkse zo- merkamp opgeslagen. Een week lang zullen zij zich bezighouden met het mi- lieuvraagstuk. De leiding verliest al gauw haar greep op de meisjes. Tijdens een speurtocht worden de appelbomen van een naburig klooster geplunderd. De Iedere tweede donderdag van de maand komen de leden van vereniging Aqua- Terra-Noord bijeen in de Romeynshof. Gaat u binnenkort een dagje naar Ant- werpen? Bij Thomas Cook Nederland kunt u uw Belgische franken kopen. Normaal betaalt u 2,50 commissie bij aankoop van valuta. Rotterdampashou ders betalen geen commissie. Thomas Cook (in het reisbureau van Arke), Meent 74, tel: 413 72 90. Op deze gezellige verenigingsavond praten de leden over hun aquaria, die zij 'bakkies' noemen. Meestal houdt een deskundige een lezing en toont dia's. Laatst heeft bijvoorbeeld de heer To- mey, die heel Afrika afreist in opdracht van dierentuin, verteld over zijn ervarin- gen. Leo Brand houdt ook regelmatig een verhaal. Hij weet veel over de wa- terhuishouding rond Rotterdam. Op de verenigingsavonden worden onderling planten en vissen uitgewisseld. Leden die vragen of problemen met hun bak hebben, kunnen deskundigen en be- stuursleden om raad vragen. Een paar keer per jaar organiseert de vereniging een uitstapje. Zo is vorig jaar een zeezoutaquarium in Duitsland en de visserijkwekerij van Blijdorp bezocht. Aqua-Terra-Noord heeft op het ogen- blik 100 enthousiaste leden. Het bestuur vermoedt dat er in de Regio Rotterdam nog veel meer liefhebbers zijn. Informatie kunt u vragen aan de ere- voorzitter W.H. Noot, tel. 422 41 80. Keur van Nederlandse topactrices in zomers komedie, De Gidsen. Foto Gastel van Koeleman. situatie dreigt volledig uit de hand te lo- pen, zeker als moeder-overste komt ver- tellen dat de appels uit haar tuin vergif- tigd zijn. In het besef dat zij zullen ster- ven en als wraak op de onverantwoorde- lijke houding van de leidsters, vormen de gidsen 'Het Geheime verbond der Martelaressen van de Natuur'. Regie: Victor van Swaay. Rotterdamse Schouwburg, woensdag 31 mei en donderdag 1 juni, Grote Zaal, 20.15 uur. Prijzen normaal: 35,-, 28,-, f 20,-. Met Rotterdampas: f 21,-, 16,80, f 12,-. nummers. Het is een mengeling van on der andere Zigeuner, Joodse, Russische en zeemansliedje. Het duo bestaat uit niemand minder dan Miko Christiaan- sen (zanger New Livin Blues) en Char les Schouten (ex Kayak). Zij zijn de he le middag aanwezig om de rondvaarten ntuzikaal te omlijsten. Het vertrekpunt van de boot is aan het einde van de Holyweg in Vlaardingen. eindpunt buslijn 56. Bij voldoende be langstelling is er nog een avond tocht met muziek. Hiervoor moet u telefonisch reserveren. Voor meer informatie en reserveringen kunt u bellen: 4270905. In Capelle aan den IJssel is Don Pizza een begrip. Al acht jaar bakt en bezorgt Don Pizza een keur aan pizza's; van eenvoudige tot zeer rijk belegde. Uit de drie ovens van Don Pizza komen dagelijks honderden pizza's. Eigenaar Janssen vertelt dat ze iedere dag zo'n 225 pizza's afleveren in Capelle en om- geving. Don Pizza bezorgt ten oosten van Kralingen, dus ook in Alexander- polder, Zevenkamp en Prinsenland. De auto's en brommers zijn verwarmd zo- dat de pizza's gegarandeerd warm aan- komen. Janssen: „Koude pizza's bezor- gen wij niet." Let wel, de aanbieding geldt alleen voor het afhalen van pizza's bij Don Pizza aan de Kanaalweg. Don Pizza, Kanaalweg 30, Capelle a.d. IJssel, tel.: 458 88 66. Houdt u van croissants? Dan kun u in mei naar Delifrance, waar de hele dag Franse croissants worden gebakken. Rotterdampashouders betalen 3,50 in plaats van f 7,- voor twee croissants en twee lunettes choco. U kunt ook nog ge- bruik maken van de standaard aanbie ding. Met coupon 46 uit Kompas betaalt u slechts 2,50 voor een heerlijk kop koffie of thee met een warm chocolade- broodje. Ketelbinkies zijn welkom. Loop deze kans niet mis Delifrance, Boulangerie et Cafe Fran- gais, Aert van Nesstraat 37, tel. 4130825 Wilt u iemand bij de geboorte van een kind verrassen, dan kunt u in mei profi- teren van deze aanbieding. Vanaf juni geldt de standaard aanbieding weer. Rotterdampashouders krijgen dan 20% korting. De grote en kleine ooievaars worden voorzien van een strik in de kleur roze of licht blauw en een lint met verschillende teksten. Het lint mag gehouden worden voor in een baby of plakboek. In zijn snavel draagt de ooievaar een babypop in een luier. Ook voor een tweeling heeft Baby Boom een speciale ooievaar. Baby Boom, Crooswijkseweg 90, tel. 412 00 79 Haarmode Monique Lindhout is ver- huisd naar de Schepenstraat 62 c. De aanbieding op biz. 93 uit Kompas is ook geldig op het nieuwe adres. Haarmode Monique Lindhout, Sche penstraat 62 c.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1995 | | pagina 15