Politie schenkt paard aan gehandicapten Start renovatie Plantage ifekatelljOQ FM 106.7 en kabel 96.1 MaasposT Schiedammers starten aktie Expositie Molenfoto's MaasposT KORT Apollo Toneel brengt 'Mirad, een jongen uit Bosnie' 'Collectebus' Hartstichting op Schiedamse Grote Markt In Wear Turnover •Josephine Vrijwilligers gezocht KERKDIENSTEN SCHIEDAM SCHIEDAM A1 meer dan dertig jaar staat hij in het Zeeuwse dorpje Den Bommel te prijken op het Koningin Emmaplein; Ollie B.Bommel, Heer van Stand. Hoewel het plaatsje dat te- genwoordig een onderdeel is van de gemeente Oost- flakkee slechts een miniem stipje op de Nederlandse kaart is, weet het charmotte- beeld van de geliefde strip- held vooral in de zomer- maanden altijd duizenden belangstellenden te trekken. Het decennia lang fungeren als toeristische attraktie is de oude heer vanzelfsprekend niet in de koude kleren gaan zitten. Een pink en teen van Bommel zijn al gesneuveld en ook zijn benen zijn door alle drukte aanmerkelijk in- gezakt. Voor twee Bom- melfans uit Schiedam waren deze ouderdomskwalen aan- leiding een aktie op touw te zetten zodat heer Bommel in een steviger, bronzen jasje gegoten zou kunnen wor den. Al snel sloten zich hier nog twee andere heren bij aan en met zijn vieren richt- ten zij direkt al op de eerste informatieve bijeenkomst het Genootschap Heren van Stand op. Hun doel is simpel en concreet; in 1996 moet er fl.40.000,- binnen zijn om Marten Toonders hoofdfi- guur Ollie B. Bommel een nieuw bronzen standbeeld in Den Bommel te geven. Broersvest 10D Tel. 4271655 SCHIEDAM Elk jaar or- ganiseert de politie Schiedam een speciale fietsverkoopdag voor de Schiedamse bewo- ners. Naast het geven preven- tieadviezen en de mogelijk- heid het rijwiel te laten voor- zien van een postcode, biedt de politie op deze dag gedu- peerden van fietsdiefstal de mogelijkheid een fiets voor een habbekrats aan te schaf- fen. Jaarlijks maken vele tientallen Schiedammers van deze mogelijkheid gebruik zodat de opbrengsten iedere keer weer uitermate hoog zijn. Traditiegetrouw wordt het opgehaalde geld geschon- ken aan een goed doel. Dit jaar was dit de Stichting Ge- specialiseerd Jeugd- en Vol- wassenenwerk. SCHIEDAM De Rijnmondband is naarstig op zoek naar een aantal trompettisten en alt-hoornisten. Muzikanten die zin hebben in een dynamische en aktieve hobby kunnen contact opnemen met de secretaris van de Rijnmondband, de heer Van den Bos op telefoonnummer 2650598. Gei'nteresseerden zijn ook van harte welkom om een kijkje te komen nemen tijdens een repetitie van de band. De vereniging repeteert op vrijdag- avond van 20.15 tot 22.15 uur in het Blauwhuis, Lange Nieuwstraat 183. Ook de Jeugd Rijnmondband kan nog nieu we leden gebruiken. Jongens tussen de 8 en 16 jaar die het leuk vinden om samen muziek te maken bij een gezellige vereni ging zijn van harte welkom. De Jeugd Rijnmondband repeteert ook op vrijdagavond, maar dan van 18.45 tot 20.00 uur. Voor informatie kan men contact opnemen met de secretaris, de heer Swaneveld op telefoonnummer 4701043. Inloopconcert Zaalvoetbal Soosavond Feestavond Natuur- en Geraniummarkt Omgaan met MBD- kinderen Peutermiddag Pleinfeest/ Sponsorloop Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk Kijkopstaden wijk MAASPOST SCHIEDAM XQ7.52 SCHIEDAM Een overzicht van de kerkdiensten in Schiedam Herdenkingsdienst op donder- dag 4 mei Lutherse Kerk, Lange Nieuwstraat 219 Aanvang: 19.00 uur Ds.R.A. Bosch/ Mw.M. van Maasacker Organist: T. Remmerswaal Blokfluit: M. Bosch Na afloop van de dienst zal na- mens de Raad van Kerken een bloemstuk worden neergelegd bij het monument. De predikbeurten voor zondag 07 mei Hervormde gemeente Schiedam Opstandingskerk. Burg. Honnela- ge Gretelaan Aanvang: 10.00 uur Ds.G. de Lang Grote Kerk, Lange Kerkstraat Aanvang: 10.00 uur Ds.A. van de Klaauw Aanvang: 17.00 uur Ds.J. Batelaan Bethelkapel, Nieuwe Maasstraat Aanvang: 10.00 uur Ds.T. Zevenbergen Gerefornteerde Kerk De Ark Aanvang: 10.00 uur Ds.J. Couvee Magnalia Dei Kerk Aanvang: 10.00 uur Ds.A.N. Verheul Hervormde Evangelisatie op Gere- formeerde grondslag Gilde College Aanvang: <10.00 uur Ds.H.J. Stoutjesdijk Grote Kerk Aanvang: 17.00 uur Ds.J.J. Verhaar Programma Zaterdag: 9-10 Non-stop muziek - Micha In- genkamp; 10-12 Passage 12 - Jan Willem de Boer en Laurette Lan- kester; 12-14 Muzikale Omloop - Peter Voorburg; 14-16 Muzikale Omloop - Lennard de Bles; 16-17 Muzikale Omloop - Aad van der Wei; 17-18 Schiedam Sport - Henk Groenewegen; 18-20 Top 25 - Paul de Jongh. Zondag: 9-10 Kinderradio - Chrit Wilshaus; 10-11 5 Kwartier in 1 Uur - Bas Barendregt; 11-12 Goedemorgen Schiedam - Paul de Jongh; 12-14 Muzikale Omloop - Ed van Dom- melen; 14-16 Muzikale Omloop - Rob van der Heiden; 16-18 Sport - Patrick de Boer en Fred van Aken; 18-19 Non-stop muziek - Saskia Hemmes; 19-20 KOERS - Mies den Hartog; 20-21 De Klassieken - Cees van Giezen. Donderdag: 19-21 Jazz Melodies - Jaap Wape- naar; 21 -22 Groove Garden - Men- no Sprang. Vrijdag: 18-20 Marokkaans Programma - Hassan Aissati e.a.; 20-22 Turks Programma - Huseyin Cayire.a. MaasstaD weekbladen KANTOOR: Over de Vesten 3a Postbus 373 3100 AJ Schiedam Geopend ma. t/m vrij. 8.30-17.00 uur. MANAGER: W. J. de Kok Telefoon 010-4004291 COMMERCIE: Telefoon 010-4738322 Telefax 010-4731589 VERTEGENWOORDIGERS: H. Theeuwkens Prive 010-4115184 R. de Hoog Prive 010-4663691 I. Ruijgrok Prive 01751-12382 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag 10.00 uur IM/VP advertenties tot maandag 16.00 uur ACCOUNT MANAGER: L. B. van IJzerloo Telefoon 010-4004472 Prive 010-4708702 REDAKTIE: Telefoon: 010-4738322 Telefax: 010-4731589 Redaktie: M. Heijnen Telefoon: 010-4004484 Chef-redakteur L.M. Hartman Telefoon: 010-4004491 FOTOGRAFIE: en voor fotobestellingen Willem de Bie Media Produkties Pelgrimsstraat 5b 3029 BH Rotterdam 010-4774010 010-4778066 INZENDTERMIJN REDAKTIE-KOPIJ: Tot maandag 12.00 uur UITGEVER: Nederlandse Dagbladunie b.v. BEZORGING: Stadskoeriers 010-4514555 ma. t/m vrij. 08.30-17.00 uur #Een heer verdient brans' De Heer Kemps drinkt als een echte heer louter kabouter. Al wekt een Schiedamse aktie voor een Zeeuws beeld op het eerste gezicht misschien de nodi- ge verbazing, nadere bestudering leert dat de relatie tussen de Bran- dersstad en de bekendste heer van stand een meer dan bijzondere is. Niet alleen is het oorspronkelijke beeld destijds vervaardigd door de Schiedamse kunstenaar Andre Hendrickx en waren het enige Leidse studenten die afkomstig waren uit Schiedam die verant- woordelijk waren voor het initia- tief tot het cadeau doen van het Bommelbeeld in 1964, ook de Toonderstudio's hebben van hun kant weer veel gedaan voor Schiedam. Het kabouterfiguurtje van Herman Jansens Kabouterje- never werd namelijk in 1945 ont- worpen door de Toonderstudio's, en dat ontwerp zorgde in korte tijd, tezamen met de vergezellen- de leus 'Drink louter Kabouter' voor een landelijke bekendheid van dit Brandersprodukt. Daar- naast is de belangstelling voor Toonders werk in Schiedam nog altijd springlevend en kan de nu 83-jarige schrijver/tekenaar zich verheugen in een grote schare fans. Een van de fans van het eerste uur is Jan Kemps, registrator van het Stedelijk Museum en een van de vier Heren van Stand. Mijn eer ste aanraking met het werk van Toonder kan ik me nog heel goed herinneren. Dat was in Eindho ven, 1943. Ik had net Tompoes en de blikkenmannen gelezen waar- in ene professor Sikbok voor- kwam die de wereld wilde veran- deren. Ik keek daarna naar buiten en zag juist een rij Duitse solda- ten voorbij marcheren. Die erva- ring zal ik nooit vergeten", legt Kemps uit. Toen hij in latere ja- ren weer eens een Literaire Reu- zenpocket van Toonder aanschaf- te, er weer wat later eens een sleu- telhanger bijkocht en wat beurzen ging bezoeken, kwam hij er al snel achter dat hij er geen exclu- sieve hobby op nahield. Het lot van het Bommelbeeld bracht hem tenslotte in contact met een ande re Bommelfan uit Schiedam, beeldend kunstenaar Frits Hen drickx, broer van de maker van het oude beeld. „Ik vroeg hem of hij een afschrift had van het kran- te-artikel van destijds en toen bleek dat hij ook al enige tijd met plannen rondliep iets aan het ver- sleten beeld te doen, hij wist al leen niet hoe", licht Kemps toe. Tijdens de eerste bijeenkomst, waarvoor ook burgemeester Scheeres, Bommelfan bij uitstek, en Ruud Pillard van de VVV wa ren uitgenodigd werd direkt het ijzer gesmeed terwijl het nog heet was: het Genootschap heren van Stand was in slechts enkele uren een feit. Besloten werd de aktie 'een heer verdient brons' te star- ten, waarmee men binnen ander- half jaar fl.40.000,- wilde opha- len om Bommel de gewenste bronzen outfit te kunnen geven. Daarna moest allereerst de nodige toestemming worden gevraagd om het plan tot uitvoer te kunnen brengen. De gemeente Oostflak- kee was direkt enthousiast en be- loonde het Schiedamse initiatief op voorhand al met een eenmali- ge subsidie van fl.3000,-. Ook de Ollie B. jaarclub uit 1964 die het oorspronkelijke beeld had ge- schonken, had geen bezwaar. Wat restte was het fiat van Toon der zelf. Kemps laat met enige gepaste trots en schik de corres- pondentie zien die hij de afgelo- pen maanden met de schrijver heeft gevoerd. Hoewel de geeste- lijk vader van Bommel in het be gin nog de nodige reserves zegt te hebben, is de kogel in februari van dit jaar dan eindelijk door de kerk gegaan. ,,Ik heb nog enige aarzeling, maac uw brief, is met. zoveel warmte gesteld dat ik on- mogelijk weigerachtig kan blij- ven", aldus Toonder in zijn schrijven van 8 februari 1995. Amper een maand later blijkt de schrijver zelfs al enthousiast te worden en schrijft hij dat hij hoopt dat men heer Bommel van de meest hinderlijke afwijkingen zal kunnen verlossen. En dat zal door de aktie nu slechts nog een kwestie van tijd en geld zijn. 15 mei zal de aktie tijdens een door het gemeentebestuur aangeboden receptie in het Stede lijk Museum van start gaan. Vrij- wel alle met Marten Toonder en zijn werk gelieerde organisaties in Nederland zullen hierbij acte de presence geven. Enkele bij zondere particulieren, zoals bij- voorbeeld de leden van de Marten Toonders Verzamelaarsclub zul len zich vanaf die dag voor slechts fl. 100,- Heer van Stand kunnen noemen. Voor organisa ties en bedrijven ligt dit bedrag echter aanzienlijk hoger. „Wij houden als richtbedrag fl.1000,- aan, maar meer schenken kan na- tuurlijk altijd", vertelt Kemps. „Wanneer men meer doneert, krijgt men bovendien een bron zen plaquette aan de voet van het beeld waarin de naam en het logo van het bedrijf worden gegra- veerd." Tijdens de receptie zal tevens de heer Voster, directeur van uitge- verij De Bezige Bij worden be- noemd. Men wil de directeur hiermee de dank tonen voor de bijdrage die zijn uitgeverij heeft geleverd aan de bekendheid van Toonders werk door het uitgeven van Literaire Reuzenpockets. Na de start van de aktie zal men vooral via direct mailing diverse aan Bommel, Toonder of zijn werk verwante bedrijven aan- schrijven met het verzoek mee te doen. Wanneer de benodigde fl.40.000,- uiteindelijk binnen zal zijn, zal kunstenaar Frits Hen drickx, in samenwerking met Harr Wiegman een aanvang kun nen maken met het bronzen beeld. Als alles goed gaat zal dit, volgens plan, in 1997 onthuld kunnen worden door Toonders zoon. Niet alleen Den Bommel, maar eigenlijk heel Nederland zal vanaf die dag weer een echte Bommel rijker zijn. Een belang- rijk literair figuur, wat Ollie B. toch onmiskenbaar is, verdient tenslotte zo'n ereplaats. Karin v.d. Knaap VISC0NTI SCHIEDAM Het Apollo To neel speelt op 4,5 en 6 mei in de Grote Kerk in Schiedam 'Mirad, een jongen uit Bosnie' van Ad de Bont. Op deze dagen wordt her- dacht dat Nederland vijftig jaar ge- leden is bevrijd; maar die vrijheid geldt niet voor vluchtelingen uit voormalig Joegoslavie. Zij worden door het oorlogsgeweld verdreven uit hun eigen steden en dorpen. De oom en tante van Mirad, een jon gen van 13 uit Bosnie, vertellen hoe het met hem en zijn familie is gegaan. Inmiddels zijn ze in Ne derland gekomen als vluchteling en zijn ook hier niet echt welkom. Aan de hand van verhalen en her- inneringen, dagboekfragmenten en brieven van Mirad wordt het uit- eenvallen van een familie verteld. Apollo Toneel speelt het verhaal van 8 mensen. Omdat het een ver haal is dat door velen kan worden verteld. Omdat het een verhaal is dat actueel blijft. Voorstellingen: donderdag 4 mei (premiere, 16.00 uur), vrijdag 5 mei (19.30 uur), zaterdag 6 mei (19.30 uur); Plaats: Grote Kerk (Lange Kerkstraat - Schiedam); toegangsprijs fl.5,00 (of meer). De meeropbrengst van de kaartver- koop komt ten goede aan de Stich- ting Vluchtelingenwerk Schiedam. Reserveren: 010-4736503. SCHIEDAM Het wel en wee van de Schiedamse molens wordt door veel enthousiastelingen ge- volgd. Han Dijkstra (63), amateur- fotograaf, is er een van, maar hij legt daarbij tevens de gebeurtenis- sen op de gevoelige plaat vast. In februari 1989 bij het herstel van de romp van de molen De Palm- boom, begon hij met het fotografe- ren van de Schiedamse molens. De sfeer random de molens en de in- drukwekkende reuzen zelf, zijn hem toen zo gaan boeien dat zij sindsdien dankbaar onderwerp ble- ven voor talloze series foto's en dia's. Een aantal van deze opnamen zijn in de expositie opgenomen. Ande re werden gepubliceerd in de re- gionale en molenpers. Ook bij pre- sentaties en lezingen van de Schiedamse molenstichting werd volop gebruik gemaakt van de vrij- wel complete fotoverslaggeving. Het herbouwproject, restauratie- werk, maar ook feestelijke activi- teiten binnens- en buitenshuis wer den door hem vastgelegd met vak- manschap, maar vooal met liefde en enthousiasme voor het onder werp. De foto-expositie zal te zien zijn tot en met het Molenfestival op 20 mei in Museummolen De Nieuwe Palmboom, Noordvest 34. De Nieuwe Palmboom is geopend van dinsdag tot en met zaterdag van 11.00-17.00 uur, op zondag vanaf 12.30 uur. Toegangsprijzen vol- wassenen fl. 3,50, kinderen tot 12 jaar fl. 2,50. De Stichting organiseert sinds jaar en dag allerlei aktiviteiten voor mensen met een verstandelijke of meervoudige handicap. Sinds ok- tober 1992 bieden zij deze mensen ook de mogelijkheid paard te rij- den in de manege van de Spaland Ruiters aan de Kerkweg. Door het grote succes hiervan nam het aan- Een paard voor de gehandicaptenvereniging; een mooie geste van de Schiedamse politie tal deelnemers de afgelopen jaren echter aanzienlijk toe, zodat de drie paarden die de gehandicapten ter beschikking stonden niet meer voldoende waren. Geld voor een nieuw paard was er natuurlijk niet. Gelukkig kwam de politie Schiedam de stichting via een lan ge zoektocht op het spoor en be- sloot de opbrengst van de fietsver- koop van 1994 te besteden aan de aanschaf van een vierde paard. Het paard, dat de naam Max draagt. werd afgelopen vrijdag 28 april. aan de stichting overhandigd door de commissaris van politie, de heer Van der Horst. Max was na een strenge selectie uitgekozen door de specialisten van de Bereden Briga de en geschikt bevonden voor zijn nieuwe taak. Als klap op de vuur- pijl schonk deze brigade de stich ting ook nog eens een zadel en hoofdstel zodat Max op de dag van overhandiging direkt te berijden was. En daar maakten de aanwezi- ge paardeliefhebbers dan ook di rekt gretig gebruik van. SCHIEDAM Tijdens de Open Monumentendag van 10 Septem ber 1994 heeft de Hoofdafdeling groenvoorzieng en Natuur het re- novatieplan voor de Plantage ge- presenteerd. Vele Schiedammers hebben toen van de gelegenheid gebruik gemaakt om de tekeningen te bekijken. Ook hebben vele de maquettes bekeken van de drie kunstenaars die op verzoek van de Stichting Kunstwerkt alternatieve ideeen hebben ontwikkeld voor de kop van de Plantage, nabij het Be- vrijdingsmonument. Mede naar aanleiding van de positieve opmer- kingen die gemaakt zijn tijdens de ze dag, heeft de Hoofdafdeling Groenvoorziening en Natuur de conclusie getrokken dat het plan voor het oostelijk deel van de Plan tage in hoofdlijnen uitgevoerd kan worden. Dat houdt in dat er maat- regelen moeten worden genomen om het waardevolle bomenbestand te handhaven. Op enkele plaatsen wordt verjonging uitgevoerd door het planten van nieuwe bomen. De bestaande hoekige paden worden vervangen door nieuwe paden met een licht gebogen verloop. Langs de paden worden beschutte zit- plekken met bloemborders en een nieuwe speelplek aangelegd. Om het zicht op de monumentale pan- den te verbeteren wordt de heester- beplanting in de de randen aange- past. Voor het westelijk deel van de Plantage (de Kop) wordt nog een nadere studie gemaakt. Hierbij zal met name aandacht besteed worden aan de parkeersituatie. De bewoners en kunstenaars zullen worden betrokken bij dit plan. In de eerste fase die dit voorjaar van start gaat, worden de werkzaamhe- den uitgevoerd die bedoeld zijn om het waardevolle boombestand vei- lig te stellen. Hiervoor wordt in het oostelijk deel van het park een uit- gebreide drainage aangebracht. Daarbij is het noodzakelijk op gro te schaal graafwerkzaamheden uit te voeren en de bestaande paden te verwijderen. Aansluitend hierop zal het nieuwe hoofdpad van asfalt aangebracht worden. In een latere fase zullen de overige paden. de zitplekken en de speelplaats wor den aangepakt. Nadat de gemeen- teraad hiervoor geld beschikbaar heeft gesteld, zullen de bewoners nog de mogelijkheid voor inspraak krijgen. Voor vragen over het re- novatieplan voor de Plantage kan men contact opnemen met de heer K van Oorschot van de Hoofdafe- ling Groenvoorziening en Natuur, tel. 2465523. SCHIEDAM Zaterdag 6 mei treedt in de Grote Kerk te Schiedam het Duikelaarkoor uit Rotterdam op. Dit inloopconcert, dat om 15.00 uur begint, is natuur lijk weer gratis toegankelijk. Aan de deur zal wel een collecte wor den gehouden ter bestrijding van de onkosten. SCHIEDAM Onder het motto 'Jongeren dagen Schiedamse poli tie uit' vindt op 18 mei van 18.00- 19.00 uur een vriendschappelijke zaalvoetbalkwedstijd plaats tussen het Jongerenzaalvoetbalteam van De Blauwe Brug en een team van de Schiedamse politie. Plaats van ontmoeting is de Sporthal Mar- griet. Het doel is de goede ver- standhouding tussen de Schiedam se jeugd en de Schiedamse politie te verstevigen. SCHIEDAM Voor bewoners van de Emma-, Nieuwland- en Strickledeflat wordt woensdag 3 mei van 19.00 tot 22.00 uur een soosavond georganiseerd in dien- stencentrum De 4 Molens. De toe- gang is vrij. SCHIEDAM In dienstencen- trum De 4 Molens wordt op vrij dag 5 mei een feestavond georga niseerd ter afsluiting van het dans- seizoen. De avond zal opgeluisterd worden met live muziek. De toe- gang is fl.2,- (inclusief kopje kof- fie en hapjes). De avond duurt van 19.00-23.00 uur. SCHIEDAM Op de zaterdag voor moederdag organiseert de Schiedamse afdeling van de KMTP voor de zestiende keer een Natuur- en Geraniummarkt. Voor dit jaarlijkse evenement is altijd een grote belangstelling. Dit jaar wordt de markt gehouden op zater dag 13 mei van 10.00-16.00 uur en zoals altijd op het HEMA-plein. Naast de aanwezige bloemen en planten zullen zich ook diverse in- stanties, organisaties en verenigin- gen welke zich met de natuur, het groen en het milieu bezighouden, presenteren. Tevens zal het pu- bliek in de gelegenheid worden ge steld om gratis de op de markt ge- kochte planten op professionele wijze in (zelf meegebrachte) bloembakken te laten opmaken. Ook zullen er non-stop demonstra- ties bloemschikken te zien zijn. SCHIEDAM Al enige tijd is de afdeling Groot Rotterdam actief met het organiseren van thema- avonden, voorlichting, gespreks- groepen en koffiebijeenkomsten. Op 15 mei organiseert de werk- groep MBD een contactavond met als thema 'Praktische Tips', ideeen voor het omgaan met een kind met MBD/ADHD. De werkgroep is zeer verheugd dat Wilma Vaandra- ger op deze avond haar ervaringen komt delen. Vaandrager is als maatschappelijk werkster werk- zaam voor de stichting Jeugd en Gezin, en heeft in deze functie veel ervaring opgedaan in gezinnen waar de MBD/ADHD-problema- tiek speelt. De contactavond vindt plaats in Wijkverenigingsgebouw De Stuurhut, Nijhoffplein te Schiedam. De zaal gaat open om 19.30 uur en de aanvang is om 20.00 uur. De entree bedraagt fl.3,50 per persoon voor leden, niet-leden betalen fl.5,- per per soon. SCHIEDAM Op woensdag- middag 10 mei zal de R.K. Basis- school 't Meesterwerk van 14.00- 15.30 uur een peutermiddag orga niseren. Deze peutermiddag is vrij toegankelijk voor rtioeders, vaders of verzorgers met kinderen van 2,5 tot 4 jaar. Voor ouders en kinderen is dit een unieke gelegenheid om, onder het genot van een kopje kof- fie of een glas limonade, kennis te maken met het nieuwste schoolge- bouw van Schiedam dat onder an dere voorzien is van een zwembad- je voor de kleuters en een super- moderne speelzaal. 't Meesterwerk bevindt zich aan de De Meester- straat 40 (zij-ingang). SCHIEDAM De Openbare Ba- sisschool De Klinker aan de War- moezenierstraat 38 organiseert op woensdag 10 mei voor haar 490 leerlingen, ouders, grootouders en alle andere belangstellenden, een groot pleinfeest. Tijdens het feest, dat van 13.30-16.30 uur duurt, vin den vele aktiviteiten plaats waar- onder een luchtkussen, kop van Jut* rodeostier en blikgooiep. Wanneer een spelkaart wordt ge- kocht kunnen kinderen en volwas- senen zich de hele middag verma- ken rond de school. Eveneens zal er een sponsorloop worden gehou den. Ook dit jaar zal een deel van de opbrengst worden weggegeven. In het kader van '10 jaar klinker' zal de school via Foster Parents Plan twee kinderen adopteren; een jongetje van 5 jaar uit Bolivia (Zuid-Amerika) en een meisje van 5 jaar uit Guinee (Afrika). Deze kinderen zullen in de komende ja ren samen met de leerlingen van De Klinker opgroeien. De leerlin gen begrijpen dat zij op deze wijze twee kinderen enorm helpen, maar zullen tevens ervaren dat in de ge- noemde werelddelen sprake is van een totaal verschillende cultuur. De leerlingen en leerkrachten van De Klinker hopen op een flinke opbrengst voor het goede doel. Medewerkers van de Hartstichting poseren voor het prachtige mobiele 'schilderij'. SCHIEDAM De spectaculaire collectebus van de Nederlandse Hart stichting stond vrijdagochtend 28 april in Schiedam. De Hartstichting gaf vanuit de collectebus, die geparkeerd stond op de grote markt, in het kader van de Nationale hartweek informatie over haar werk. De Collectebus is een rijdende autobus, geheel beschilderd door kunstena- res Astrid Engels samen met een groep hartpatientjes. Twee kussende fi- guren, omkranst door een serie harten, vormen het centrale deel van dit bijzondere, mobiele schilderij van 100 vierkante meter. Tijdens de Natio nale Hartweek (23 t/m 29 april) deed de bus vele plaatsen in Nederland aan. SCHIEDAM De Erker is op zoek naar vrijwilligers die bardien- sten willen draaiqp in het wijkcen- trum. Wijkcentrum De Erker heeft een groot potentieel aan vrijwillige medewerkers(sters), die enthousi ast vele werkzaamheden verrich- ten. Zij kan voor het draaien van bardiensten, dat 1 of 2 dagdelen per week is, steeds nieuwe mensen in laten werken om met diezelfde enthousiaste club mee te draaien. Voor meer informatie kan gebeld worden met wijkcentrum De Er ker, tel.010-4267767. Even langs gaan aan de Jan van Avennesstraat 32 in Schiedam kan natuurlijk ook.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1995 | | pagina 3