Topkleding voor een 'geeltje' Natuurmonumenten POLITIE RAPPORT Onderwijzersechtpaar doorerehaag leerlingen Clubgebouw I'Esprit uit as herrezen Burgerlijke Stand Straatspeeldag Style Masters veroveren Nederland Bevrijdingsloop Voorlichtingsavond succesvol Rommelmarkt SCHIEDAM Wat heb- ben de vrouwengevangenis in Heerhugowaard, de direc- tiewoning van hotel De Swaen en de vloeren van de Douwe Egbertswinkels met elkaar gemeen? Ze zijn alle- maal ontworpen door het- zelfde bedrijf in interieur- vormgeving, Style Masters. Aan het hoofd van deze on- derneming die langzaam inaar zeker Nederland ver- overt, staat de Schiedammer Henk Groenendaal. Na een aantal jaren bedrijfsleider te zijn geweest bij grote zaken als Zuidmeer Meubel- en Tapijtstad en het Maassluise House Style, vond hij het in 1989 de hoogste tijd eens op eigen benen te gaan staan. Het bleek een gouden greep. Met een simpele visie weet hij inmiddels een steeds gro- ter aantal bedrijven, kanto- ren en organisaties te beko- ren, zodat de bekende Style Mastershand ondertussen in een steeds groter deel van Nederland te herkennen is. „Je kunt je in de interieur vormgeving op twee manie- ren onderscheiden: door een scherpe prijs en door unieke creaties. Ik vond dat we dat dan maar moesten combine- ren. Veel vormgevers den- ken volgens mij al snel te groot. Met kleine ideeen kun je vaak zoveel meer doen in een interieur." F Fraude Overvallen Bedelaar Pratende Beo gestolen Insluiper in ziekenhuis opgepakt Rotterdammer in elkaar geslagen Minderjarigen vernielen stal Schiedammer uit bocht gevlogen Brand in woning Lekstraat Drie-jarig kind valt van eerste etage Zevenjarig meisje breekt been Honden bezorgen agenten vieze kleding Illegale vangnetten aangetroffen MAASPOST SCHIEDAM XQ7.53 SCHIEDAM De opgaven van de Burgerlijke Stand te Schiedam over de periode van 14 tot en met 20 april 1995. Geboren: Britt, d.v. Van der Klink - Bouwens Renate. d.v. Van Weelie - Van Ba- tenburg Eddie K.L., z.v. Daniels - Hulshof Bradley R.. z.v. Heijtink - Van Voorden Lorriane. d.v. Groeneweg - Mota Delgado Gylian S.. z.v. Timmermans - Dor- re Yavuz A., z.v. Jongste Thomas J., z.v. Verkouter - Van der Burg Tom, z.v. De Rijke - Rutjes Jeffrey, z.v. Van Dijk - Van der Ree Vera G.. d.v. De Vette - Van der Berg Robin, z.v. Verboon - Overvoorde Ilona, d.v. Van der Klooster - Van Dijke Ondertrouwd: J.J.C. van der Graaf, 29 jr. - S. van Hagens. 26 jr. J. Haesakkers, 59 jr. - J. Oudewa- ter. 46 jr. J.M. van Hagen, 27 jr. - S. van der Meer. 26 jr. R. van den Hoek, 31 jr. - A. Net- tenbreijer, 25jr. T.J. de Jongh. 23 jr. - R.W. van Beek. 22 jr. R.B.L. van de Ketterij. 33 jr. - D. Phefferkorn. 33 jr. J.P.K. van der Ven. 28 jr. - N.S. de Lange. 19 jr. Gehuwd: R.H. van Noorloos, 28 jr. - D. Wis- meijer, 22 jr. Overleden: J. van der Gaag, 84 jr. W. de Jong, 94 jr. H.T. Herbst, 81 jr. A.G. Gouka, 69 jr. M.F. de With. 66 jr. R.J. Jongman, 77 jr. L. Verwaal, 92 jr. M.J. Louis, 84 jr. C.M. Wouters, 91 jr. M.P.J. Heinsbroek. 87 jr. J.C. Okker, 92 jr. H.J. Busker, 90 jr. J.J. Kruijsifix, 82 jr. P. Kauwenberg, 80 jr. H. Dadema, 69 jr. L. van der Huls, 83 jr. L. van der Touw, 67 jr. M. van Duin. 66 jr. SCHIEDAM Op woensdag 17 mei is het in Nederland voor de zesde keer Nationale Straatspeel dag. Ouders, buurtgroepen, scho- len en vooral kinderen kunnen op deze dag hun protest laten horen tegen de verkeersonveiligheid en het gebrek aan speelruimte op straat. De Straatspeeldag is een ini- tiatief van 'Kinderen Voorrang', een organisatie die zich al meer dan twintig jaar inzet voor veilig en kindvriendelijk verkeer. Op de Nationale Straatspeeldag sluiten ouders en kinderen een straat in hun buurt af voor alle verkeer. Kinderen krijgen voor een keer de gelegenheid om onbezorgd op straat te spelen. Het spelen draagt een demonstratief karakter, en dat is niet voor niets. In veel straten is het steeds moeilijker geworden om een speelplek te vinden.TJmdat het verkeer te gevaarijk is, of omdat de stoepen in beslag worden genomen door geparkeerde auto's. Dat moet anders. zeggen de deelnemers aan de Straatspeeldag. De belangen van kinderen mogen niet onder- gechikt worden gemaakt aan die van het autoverkeer. Woonstraten moeten weer bespeelbaar worden. Uit een enquete die Kinderen Voorrang hield onder groepen die al eerder deelnamen aan de Straat speeldag blijkt dat de aktie concre te resultaten oplevert. Een groot aantal deelnemers gaf te kennen dat de verkeersveiligheid na de ak- tiedag is toegcnomen. Waneer men zich ook zorgen maakt over het ge brek aan veilige speelruimte op straat en wanneer men een flinke groep kinderen op de been kan krijgen, dan kan men meedoen aan de Zesde Straatspeeldag. Deelne mers ontvangen van Kinderen Voorrang een uitgebreid aktiepak- ket, met daarin onder andere een praktische aktiehandleiding. Ook zijn er in verschillende regio's in- formatiebijeenkomsten gepland. Aan straatspeeldagdeelnemers worden geen kosten in rekening gebracht. Men kan zich nu al opge- ven als deelnemer bij Kinderen Voorrang, Eerste Nasaustraat 5, 1052 BD Amsterdam, tel. 020- 6826322. Hier kan men ook te- recht wanneer men meer informa- tie over de Straatspeeldag wil. SCHIEDAM Het jeugdbe- stuur van de Wijk- en Bewo- nersvereniging Woudhoek or- gani.seert op vrijdag 5 mei van 10.00 tot en met 16.00 uur een rommelmarkt bij Vereni- gingsgebouw de Stuurhut aan het Nijhoffplein (bij de pira- midewoningen), om geld te verdienen voor te organiseren activiteiten. 'Kleine ideeen zijn van onschatbare waarde' Wie langs de werkplek van Groe nendaal en het team medewerkers dat hij onder zijn hoede heeft loopt, zal zich waarschijnlijk niet kunnen voorstellen dat dit de plek is waar zoveel toonaangevende interieurs worden vormgegeven. Het is een eenvoudig hoekpand in de gemoedelijke dorpskern van Overschie, waar het leven van al- ledag rustig zijn gangetje gaat. Vormgever Groenendaal achter zijn buro waar hij de vloeren bedenkt. Een groot kantoor heeft Groenen daal van Style Masters dan ook niet nodig. De ideeen zitten in zijn hoofd en vloeien uit zijn pot- lood op het tekenpapier. De klei ne showroom aan De Lugt 2, waar de particulier terecht kan voor een tapijt, matras of vitrage houdt hij er dan ook gewoon bij aan; voor het contact met de men- sen en de afwisseling. Zo'n ze- ventig procent van het werk dat bij Style Masters wordt uitge- voerd en geleverd komt desalniet- temin uit het projectwerk, groot en klein. Een belangrijk punt waarmee Style Masters zich van andere be drijven in interieur vormgeving onderscheidt is het feit dat werke- lijk alle aspecten van het interieur door het bedrijf zelf worden ver- zorgd. ,,Dat voorkomt bijvoor- beeld problemen wanneer de schilder vertraging oploopt. Wan neer alles door verschillende be drijven wordt gerealiseerd. ben je als opdrachtgever dan toch ge- noodzaakt verschillende tele- foontjes te plegen en mensen afte zeggen. Bij ons is dat niet nodig omdat alles intern prima op elkaar wordt afgestemd", legt Groenendaal uit. Met klem bena- drukt hij echter dat het in eigen beheer houden van alle interieu- raspecten niet mogelijk zou zijn wanneer hij niet zo'n geweldig team medewerkers zou hebben. Met name bedrijfsleider Ronald de Bie blijkt een onmisbare kracht voor Groenendaal te zijn. „Goed personeel is schaars en daar moet je dus heel zuinig op zijn. Daarom ben ik ook zo blij dat veel bedrijven tegenwoordig toch wat meer aandacht gaan be- steden aan de inrichting van de werkplek. Eindelijk ziet men in dat dat zeker een essentiele bij- drage kan leveren aan een pretti- ge werksfeer en uiteindelijk een verhoging van de produktivi- teit." Style Masters is menigmaal ge- vraagd compleet lege panden weer van de grond af volledig in te richten. Groenendaal kan in dergelijke opdrachten vanzelf- sprekend alle creatieve ideeen die hij in zich heeft verwerken, met als resultaat meesterwerken in in terieur vormgeving. „Het is na- tuurlijk fantastisch als je iets van de grond af op kunt bouwen naar jouw inzichten. Je begint met niets en wanneer je klaar bent zit er toch iets van jou in, waar vele mensen dagelijks plezier van kunnen ondervinden". Maar ook aan opdrachten waarin een be- paald onderdeel van het interieur moet worden aangepast, wordt met evenveel enthousiasme ge- werkt. Style Masters staat vooral bekend om de wonderen die men met linoleumvloeren kan verrich- ten. Niet voor niets behoort de zaak dan ook tot de drie gildele- den die door Forbo Krommenie zijn benoemd voor hun specialis- me in linoleumvloeren. Een bij- zondere opdracht kreeg men op dit gebied van Douwe Egberts. De vloeren in de winkels van het bekende koffiemerk zijn door Groenendaal en zijn medewer kers voorzien van het patroon van de zegeltjes. Al gaat het hierbij om aanzienlijke oppervlakten, al les is puur handwerk. ..Linoleum is een vreselijk dik en stug na- tuurprodukt en dat moet natuur- lijk ook, wil het de duurzaamheid waar kunnen maken. Wil je met het materiaal echter patronen gaan maken, ben je genoodzaakt zelf een mes te pakken en aan de slag te gaan", legt de gedreven vormgever uit. De designvloeren die uiteindelijk met dit materiaal gemaakt worden zijn een voor- beeld bij uitstek van hoe een inte rieur door middel van relatief kleine ingrepen en met weinig geld volledig op kan knappen. „Zoals bekend hebben scholen altijd voor alles geld tekort. Ook een interieur mag dus niet veel kosten. Bij Maasstadcollege heb ben wij destijds dan ook de vloe ren opgeknapt en een complete face-lift gegeven door er eenvou dig het patroon van een zon in aan te brengenaldus Groenen daal. Het werk was blijkbaar zo bij het college aangeslagen dat Style Masters, nu de school gaat verhuizen naar nieuwbouw, weer alle vloeren mag komen Ieggen. Over de redenen waarom men voor de Style Masters-touch kiest, kan Groenendaal eigenlijk alleen maar speculeren. Hij geeft dan ook toe soms verbaasd te zijn als hij een bedrijf uit de andere kant van Nederland aan de lijn heeft voor een opdracht. „Ik hou het zelf maar op recommandatie, want in het berijfsleven staan na- tuurlijk veel mensen met elkaar in direkt contact. Wanneer iets naar voile tevredenheid is opgeknapt, vertelt men dat blijkbaar graag verder." Over de herkomst van tenminste een grote opdracht kan Groenendaal echter glashelder zijn. ,,Een dame had bij ons tapijt besteld en daar was iets mee aan de hand. Dat meldde zij bij ons en wij hebben dat toen naar voile te vredenheid in korte tijd weten op te lossen. Zij was zelfs zo tevre- den dat ze ons vertelde een fami- lielid te hebben die in bedrijven- park De Vijf Sluizen een groot bedrijf had en die iemand zocht om zijn vloeren te verzorgen. Het bleek om een gigantische opper- vlakte te gaan die ons eigenlijk zomaar in de schoot was geval- len. Op zulke momenten blijkt dat het verlenen van een goede ser vice aan ook op het eerste gezicht wat kleinere klanten. grote gevol- gen kan hebben." SCHIEDAM Een gelukkig paar met veel, heel veel kinderen. Dat kan gezegd worden van Ton de Leede en Claudia den Boogert, die woensdag in Schiedam in het huwelijk traden. De vele kinderen komen van de beide scholen waar meesterTon en juffrouw Claudia lesgeven. Ton doet dat aan het Meesterwerk en Claudia op de Peperklip. Maar woensdag waren zowel leraren als leerlingen een dagje niet op school maar op het oude stadhuis, want zo'n bruiloft moet natuurlijk met z'n alien gevierd worden. REGIO Mei is een van de mooiste maanden in de natuur en wel in het bijzonder in natuurge- bieden de Vlietlanden en de Aal- keetbuitenpolder in Midden Delf- land. Daarom organiseert de Ver- eniging Natuurmonumenten deze maand veel excursies in het ge bied, dat niet alleen vlakbij Vlaar- dingen en Maassluis ligt, maar ook goed bereikbaar is vanuit Delft, Zoetermeer en Rotterdam. Excursieprogramma In de Vlietlanden bloeien de orchi- deeen en broeden weide- en water- vogels hun eieren uit. Het gebied is per excursieboot te bezoeken op alle woensdagmiddagen en -avon- den in mei om 14.00 en om 19.00 uur en op alle zaterdagochtenden en -middagen in mei om 9.30 en 13.00 uur. Gezien de beperkte ruimte op de boot is van tc voren aanmelden nodig: dinsdag t/m donderdag tussen 9.00 en 21.00 uur op 010-4741032. Ook in het bos van de eendenkooi in de Aalkeetbuitenpolder zitten de vogels te broeden. Het is een on- verwacht mooi stukje natuur in de polder, waar nog te zien en te ver- beelden is hoe de kooiker zijn een- den ving. Wie een avond iets an ders wil kan mee met excursie op dinsdagavond 9 mei en 23 mei om 19.00 uur. Ook voor deze excur sies kan een ieder zich vooraf aan melden (010-4741032). De vereni- ging vraag voor haar excursies een vergoeding. De Vaarexcursies vertrekken van- af de kade van de Vlaardinger- vaart, aan het einde van de Wil- lemsoordse weg. Dit is een zijweg van de weg die Vlaardingen met Schipluiden verbindt. De eenden kooi ligt aan de parallelweg van de snelweg tussen Vlaardingen en Hoek van Holland. Met de auto is er te komen vanaf de afslag Maas- land. via de parallelweg richting Vlaardingen. SCHIEDAM SZ TV Water- vrienden organiseert op 5 mei de Bevrijdingsloop. Deze loop voert de lopers vanaf het monument op de Lange Nieuwstraat, via de Maasboulevard en de West Fran- kelandsedijk naar het monument in het Julianapark en dan weer terug naar de Lange Nieuwstraat. De afstanden en starttijden zijn: 10 km start 11.00 uur; 1 km start 11.10 uur. De jeugdloop van 1 km is voor de deelnemers gratis, herin- nering is een medaille. De eerste drie meisjes en jongens krijgen een beker. De deelname aan de 10 km is fl.5,00. Ook hierbij zijn er be- kers voor de eerste 3 heren en da mes. Voorinschrijving is mogelijk bij sporthuis Ritman Westvest te Schiedam. Ook is het mogelijk om tot 15 minuten voor de start ter plaatse in te schrijven. Inlichtingen op telefoonnummer: 010- 4701987. SCHIEDAM Een blijvende zaak, met een nieuw concept, dat is de 25-gulden-shop op de Schiedamse Hoogstraat. Wat men er kan kopen voor slechts een 'geeltje' is dameskleding in de ma- ten 38 tot en met 56. Ook is er een speciaal rek voor de heren aanwe- zig met talloze polo's, hemden en bermuda's voor ook weer die be kende 25 gulden per stuk. Ook al is de prijs gering, de kwaliteit van de kleding is dit geenszins. Hoe het dan toch mogelijk is kwaliteitskle- ding voor een dergelijke spotprijs de deur uit te doen, wil de eigenaar van de shop graag uitleggen. ,,De teveel geproduceerde kleding van orders uit met name het buitenland willen de grossiers en importeurs tegenwoordig -het liefst direkt aan de consument verkopen. Goederen opslaan kost namelijk een vermo- gen en ook worden er geen na-or- ders meer gedaan, zoals dat vroeger wel eens voorkwam. Doordat ik goede relaties met deze importeurs heb, kan ik die teveel geproduceerde kleding in mijn winkel onder de kostprijs verko pen". Bij de 25-gulden-shop staat men dan ook garant voor duurza- me goederen waaraan werkelijk niets mankeert. De kleding kan dan ook gewoon altijd geruild worden. Doordat de goedkope kle ding in de Schiedamse budgetzaak door de prima kwaliteit en de gun- stige prijs zo grif van de hand gaat, zijn er elke week weer veel nieuwe artikelen te koop. Daarnaast ken- merkt de collectie zich in het bij zonder door de mogelijkheid alle stukken met elkaar te combineren. Voor fl. 100.- kan men op deze ma- nier al snel een schitterend op elkaar afgestemd outfit aanschaf- fen betaande uit broek, shirt, gilet en hemd waarmee men overal voor de dag kan komen. Met name da mes met een maatje meer kunnen zich hier dan ook voor weinig geld met iets leuks en elegants compleet in het nieuw steken. Alhoewel de shop in Schiedam pas vijf weken open is, kan de eigenaar nu al spre- ken van een doorslaand succes. „Werkelijk iedereen kan hier voor een geeltje die topkleding aan- schaffen, waar men in het buiten land het dubbele of driedubbele voor betaalt. En daar lopen de Schiedammers blijkbaar snel warm SCHIEDAM Precies een jaar en drie dagen nadat een gruwelijke brand het clubgebouw van de Schiedamse Petanque Sportvereni- ging I'Esprit volledig in de as had gelegd, vond de feestelijke herope- ning plaats van het inmiddels geheel gerenoveerde onderkomen. Het enige dat nu nog herinnert aan de brand van 26 april 1994 is een fotocollage aan de wand. Elly de Bruin, P.R.-medewerkster van de sportclub en secretaris Schoof ver- tellen het verhaal bij de foto's. Van de keuken waar slechts nog een va- ge omtrek zichtbaar was en van het plafond dat aan draden aan elkaar hing. Het nieuwe gebouw mag er echter weer helemaal zijn en dat feit werd zaterdag 29 april dan ook op uitbundige wijze gevierd. L'Esprit is een kleine jeu-de-bou- leclub van 55 leden die 13 jaar ge- leden is ontstaan uit een aantal le den van hockeyvereniging Spirit die in hun vrije tijd graag een bal- letje gooiden. Na een aantal jaren gezworven te hebben door Schiedam vond de club ruim acht jaar geleden een vast onderkomen in het gebouw aan de Stadhouder- slaan dat men kon huren van de Stichting Volksgebouw. Na zeven zorgeloze jaren sloeg vorig jaar april echter het noodlot toe. Door de brand zag men zich voor aan- merkelijke kosten geplaatst, kosten waar de club onmogelijk met de ei gen middelen alleen voor op kon draaien. Besloten werd een aantal bedrijven aan te schrijven met het verzoek I'Esprit financieel bij te staan in de wederopbouw van het clubgebouw. Reactie bleef desal- niettemin uit. „0p een aantal be drijven na", legt Schoof uit. „De VSB, Shell en Bandelera hebben ons gelukkig wel gesteund en daar naast hebben diverse firma's ons giften in natura geschonken. Zon- der hun steun hadden we een nieuw onderkomen en misschien wel het gehele voortbestaan van de club op onze buik kunnen schrij ven." Toch werden de maanden na de brand nog volledig beheerst door een schreinende onzekerheid, zelfs ondanks het feit dat ook di verse leden zelf aanvullingen op de inventaris aan hadden geboden in de vorm van een stuk zeil of een blik verf. „Voor ons was dit de tijd van onderhandelingen. Er was ons door de gemeente een alternatief onderkomen aangeboden in het Hargapark. De leden gaven echter unaniem aan in de Stadhouder- slaan te willen blijven en de daar- door onafwendbare contributiever- hoging te accepteren. Dat was voor ons het teken de schouders eronder te zetten en met de sloop te begin- nen", aldus Schoof. Tijdens de sloopperiode ging het jeu-de-bou- len zo goed en zo kwaad als het kon overigens gewoon door. „De toiletten waren er na de brand ei genlijk nog het best aan toe. Die hebben wij toen als eerste opge knapt voor de dames, Daarnaast hebben wij in de periode van april tot en met September zoveel moge lijk in een binnenonderkomen ge- speeld aan de Westmolenstraat. De overlast voor de leden is op die manier nog zoveel mogelijk be- perkt gebleven", legt Schoof uit. De afgelopen week werd tenslotte de laatste hand gelegd aan het ge bouw dat inmiddels het eigendom is geworden van de club. Petanque Sportvereniging I'Esprit is dus weer compleet, vooral dankzij de enorme inzet van de jeu-de-bou- lers zelf. Een ieder kan zich hier van komen overkomen tijdens de open dag die de sportvereniging op zaterdag 13 mei organiseert. Voor inlichtingen kan men bellen naar dhr. Schoof, tel. 4703020. SCHIEDAM De sociale recherche heeft een zaak afgerond waarbij een 37-jarige Schiedammer valsheid in geschrifte had gepleegd door zijn ver- diensten uit arbeid niet op te geven waardoor de GSD teSchiedam werd benadeeld voor een bedrag van fl.38.000.-. Met de verdachte is inmiddels een terugbetalingsregeling getroffen. SCHIEDAM Een 37-jarige Schiedamse man is tijdens het uitlaten van zijn hond overvallen. Drie mannen kwamen hem tegemoet. Een van de mannen sloeg zonder aanleiding met een stuk hout op zijn hoofd. Toen de Schiedamse man weer bij kwam constateerde hij dat hij van zijn porte- monnee en zijn sleutels was beroofd. SCHIEDAM In de omgeving van het station Schiedam. Rotterdam- West liep een 26-jarige man te bedelen. Hem is toegezegd dat er bij een volgende keer proces-verbaal wordt opgemaakt en zijn gebedelde geld in- beslaggenomen wordt. SCHIEDAM Onbekenden hebben afgelopen donderdag 27- of vrijdag 28 april uit een tuinhuisje in de Schiedamsedijk een pratende vogel met kooi gestolen. Het gaat om een zwart/gele Beo die de namen Theo en Ka- rel(tje) uitspreekt. De vogel heeft een waarde van ongeveer 1200 gulden. SCHIEDAM Een 27-jarige man uit Rozenburg is zondagmiddag 30 april door personeel van het Schielandziekenhuis opgepakt en aan de poli tic overhandigd. De man had daar een telefoon, een bloeddrukmeter en stopwatches gestolen te hebben. SCHIEDAM Een 30-jarige Rotterdammer is zondag 30 april in de BH Gretelaan door drie mannen in elkaar geslagen. De man kreeg van het drietal een lift naar zij huis aangeboden. Nadat hij hen had uitgenodigd voor een drankje, werd hij door het drietal, in de woning, met bloempotten geslagen en kreeg het slachtofferook traangas in z'n gezicht. Het slachtof- fer had flinke verwondingen aan z'n hoofd. Wat de motieven van de da- ders waren is niet bekend. SCHIEDAM Twee Rotterdammertjes hebben zondag 30 april voor 300 gulden een stalletje in de Schuttevaerweg vernield. Ze hebben 25 ba- len stro, hooi, paarden- en kippenvoer volgegooid met water. Verder heb ben ze enkele kippen met een stok geslagen. De dieren waren daardoor overigens niet verwond geraakt. De twee zijn naar huis gebracht en met de ouders is een praatje gemaakt. Met de eigenaar van het stalletje wordt ge- keken hoe de schade kan worden vergoed. SCHIEDAM Een 21 -jarige Schiedammer is zondagavond 30 april op het Lorentzplein uit de bocht gevlogen en tegen een hekwerk gereden. De man verloor de macht over het stuur doordat hij een ander voertuig wilde inhalen. De bestuurder daarvan had het slachtoffer eerder ingehaald. De 21-jarige Schiedammer irriteerde zich hieraan. waardoor hij met hoge snelheid de auto weer wilde inhalen. De bocht naar links kon hij echter niet meer halen. Overigens raakte hij niet gewond. SCHIEDAM Dinsdag 2 mei rond 7.13 uur is in een bovenwoning in de Lekstraat brand uitgebroken. De bewoners konden het pand op tijd verla- ten. Niemand raakte gewond. Uit voorzorg werden bewoners van naastge- legen woningen uit hun woning gehaald. De oorzaak van de brand wordt momenteel door de technische recherche onderzocht en is dus nog niet be kend. Het pand is grotendeels verwoest. Naastgelegen woningen en de be- nedenwoning liepen tijdens de brand rook- en waterschade op. De brand- weer gaf om 7.43 uur het sein brand meester. SCHIEDAM Een drie-jarig Schiedammertje is maandag 1 mei in het Dirk Schaferplein van de eerste etage naar beneden gevallen en daarbij op een stalen balk terecht gekomen. Wonder boven wonder liep het jongetje geen verwondingen op, behalve een paar blauwe plekken. Een houwbe- drijf is op de Dirk Schaferplein met renovatiewerkzaamheden bezig. Daarvoor is een constructie bevestigd. Het jongetje verloor op de eerste etage zijn evenwicht. liep tegen de constructie en viel naar beneden. Te gen het bouwbedrijf wordt proces-verbaal opgemaakt wegens nalatigheid. De bouw is tot nader orde stilgelegd. SCHIEDAM Een zevenjarig Schiedams meisje heeft maandagavond 1 mei bij een aanrijding haar bovenbeen gebroken. Het slachtoffertje kwam op de Jachthavenlaan met haar fiets op de rijbaan terecht. Een voorbijrij- dende auto reed haar aan. Zij is met de ambulance naar het Schielandzie kenhuis vervoerd. SCHIEDAM Agenten hebben maandag 1 mei besmeurde kleding overgehouden nadat ze twee loslopende honden naar het dierenasiel ver voerden. De herdershonden liepen los in het Beatrixpark. De eigenaar is niet bekend. In de politieauto waren de honden zo speels dat ze"voordu- rend voorin wilden zitten en spelen. De beesten hadden. voordat ze wer den aangetroffen door de politie, in de modder gelegen. SCHIEDAM Politiemedewerkers hebben maandagmiddag I mei in de Polderweg twee illegale vangnetten aangetroffen. de netten, vijf meter breed en twee meter hoog waren bestemd voor de vogelvangsL Overigens zaten er gisteren geen vogels in de netten. Van wie ze zijn is niet bekend. De politie van het district Schiedam gaat extra controles inzetten tegen dit soort praktijken. De politie in gesprek met de jongeren. SCHIEDAM - De voorlichtingsavond van donderdag 27 april in de Blau we Brug heeft concrete afspraken opgeleverd. Met zowel de jongeren als vertegenwoordigers van bewoners werd gediscussieerd omtrent de over- last die jongeren in de omgeving van de Nagtegaallaan veroorzaken. De overlast is een elk jaar terugkerend probleem. Uiteindelijk hebben de poli tie. de Stichting Steunpunt Jongeren. de Veiligheidscoordinator van de ge- meenten, het wijk- en buurtbeheer, een delegatie jongeren en bewoners over twee weken een afspraak gemaakt. Dan wordt gekeken hoe de over- last effectief bestreden kan worden. De partijen komen donderdag 11 mei weer bijeen in de Blauwe Brug.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 1995 | | pagina 5